Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-06, 22:28   #2251
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Szczerze przyznaje, ze od dwoch miesiecy staram sie ogarnac wszystkie wiadomosci, ktore naprodukowalyscie na temat kwasow, filtrow i innych zabawek dla zadbanych dziewczynek. Dopiero od niedawna czuje, ze orientuje sie juz w temacie, a jednak ciagle zaskakujecie mnie jakimis nowymi informacjami. Sama siegnelam po Lysanel Active jako pierwszy z kwasow. Mialam slaby tradzik, wystepowal miejscami jako pojedyncze bolesne miejsca pod skora, z ktorych robily sie wykwity. Plus tradzik na plecach. Probowalam kuracji antybiotykami, ale moj zoladek sie buntowal co owocowalo wysypami wiekszymi niz zanim zaczelam "brać". Lysanelem jestem zachwycona. Stosuje go od niecalego tygodnia, skora z dnia na dzien wyladniala. Nie mam juz zadnych sladow po bliznach, w ogole nie wygladam jakbym kiedykolwiek miala problemy z cera Na dodatek zmniejszyly mi sie pory - na nosie i policzkach nie widac ich juz w ogole, jedynie u gory policzkow blizej oczu, bo boje sie nakladac kwas w ich okolice Jestem zafascynowana tym, jakie to proste, skuteczne i efektowne nie mowiac juz o zdrowiu. Zadnego luszczenia nie zaobserwowalam, jedynie na rozgrzebywanych pryszczach. Stosuje emulsje do opalania spf 60 Dermedic Sun Protect. Przy okazji mam male pytanie - orientujecie sie, czy w jej skladzie wystepuje cos co mogloby destabilizowac filtr po nalozeniu niektorych kosmetykow? Od jutra zaczynam kuracje kwasem na plecach. Dzieki za wszystkie przydatne informacje Pozdrawiam was!
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 10:06   #2252
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

emememsss (uff, to nie było łatwe)
Czy to to: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8072

Ja natomiast dziś obudziłam się z twarzą jak pupa niemowlaka. Nie wiem od czego. Wprowadziłam od jakiegoś czasu Diacneal, teraz była krótka przerwa, bo robilam peeling migdałowy. W niedzielę kwasiłam się peelingiem, a do dziś zero łuszczenia, myślałam, że zbyt małe stężenie sobie zrobiłam, ale może jakieś mikrołuszczenie zaszło, bo skąd niby ta buzia? Od wczorajszego wieczora wróciłam do Diacneala, może to tez miało jakiś wpływ. A! I wyraźnie czuję, że skóra jest cieńsza. Dotychczas po żadnych eksperymentach nie było takiego efektu. Jestem w szoku, wydaje mi się, że nawet pory zmniejszymy mi się, choć nadal je widzę
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 10:06   #2253
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jako, że w dziedzinie stosowania kwasów doświadczenia olbrzymiego nie mam, to jakbyście mogły, to odpowiedzcie mi na jedno pytanie: Czy jest jakoś określony czas, po którym widać, czy specyfik działa, czy nie? Bo tak się zastanawiam, część z Was chwali kwas migdałowy, część BHA, czy tam jakieś retinoidy. Wiem, że skóra każdej z nas reaguje inaczej i mi np. nie służy kwas azelainowy, ale jaki dajecie sobie czas na pierwsze efekty? Miesiąc? Dłużej? Niby skóra odnawia się co te około 28 dni, więc efekty, chociaż minimalne powinny być...

Zastanawiam się nad tą kwestią, bo nie wiem sama na co się nastawiać. Jako neofitka każdą opinię, że coś tam dało błyskawiczne efekty od razu "łykam" i sama tak chcę, ale po eksperymencie w peelingiem migdałowym więcej ponieść się nie dam!!! Wiem, że skinoren w kwasem azelainowym mogę stosować raz na 2-3 dni, ale po ponad miesiącu, a prawie dwóch efektów ZERO, tylko skóra bardziej wysuszona i podrażnona. Lysanel czy Effaclar K dla odmiany nic nie podrażniały, ale też efektów najmniejszych nie było. Teraz się zastanawiam nad Dicnealem Avene i stąd moje pytanie, czy po zużyciu całego opakowania możliwe jest, żeby nie było żadnych zmian? Czy to znaczy, że kwas nie służy?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 10:39   #2254
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

utrapienie - nie żebym chciała Cię załamać, ale właśnie wczoraj gdzieś wyczytałam, że kuracja idzie nie w miesiące a w lata. Że przy systematycznym mizianiu się kwasem może po roku zobaczysz efekty tego.

Chociaż też uważam, że już niby po miesiącu powinno być coś widać. Ale tu chyba chodzi o całkowitą zmianę pielęgnacji, stosowaniu tego jedego zestawu i oczekiwaniu na cud pięknej cery
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 10:46   #2255
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
utrapienie - nie żebym chciała Cię załamać, ale właśnie wczoraj gdzieś wyczytałam, że kuracja idzie nie w miesiące a w lata. Że przy systematycznym mizianiu się kwasem może po roku zobaczysz efekty tego.

Chociaż też uważam, że już niby po miesiącu powinno być coś widać. Ale tu chyba chodzi o całkowitą zmianę pielęgnacji, stosowaniu tego jedego zestawu i oczekiwaniu na cud pięknej cery
Czyli przy moim zanieczyszczeniu doczekam się pięknej cery w okresie sędziwej starości
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 10:54   #2256
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Utrapienie, każda skóra reaguje inaczej. Ja po kwasach zaczynam się złuszczac po 4-5 miesiącach stosowania, albo wcale. Po retinoidach (Retin) po tygodniu. Po Diacnealu po 2 m-cach.

A po Effaclarze się nigdy nie łuszczyłam, a efekty widoczne po ponad 6-7 miesiacach stosowania.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 11:04   #2257
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Utrapienie, pocieszę Cię - ja się wcale nie łuszczę Po niczym. Nie próbowałm jeszcze jakichś naprawde hardcore'owych metod, ale żadne peelingi migdałowe, diacneale, retiny-a itp. nie działają w sposób widoczny (mam na mysli łuszczenie). Ważny jest wygląd cery, tu masz rację. Ja po raz pierwszy widzę efekty tak nagłe (to chyba jednak peeling), ciekawe, jak długo się utrzymają. Ale warto sie troche pomęczyć, bo może trafisz na cos extra
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-07, 12:29   #2258
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To mam tylko jeszcze jedno pytanie: czy nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby przed stosowaniem Diacnealu czy Effaclar K stosować tonik z kwasem migdałowym? Stężenie nie duże - 5%. Tylko, czy nie będzie to się ze sobą "gryźć"?

L_V - kilka miesięcy na Effaclar K... Dobra uzbroję się w cierpliwość.

Z tego, co piszecie, to rozumiem, że BHA z Effaclaru ma łagodniesze działanie niż Diacneal?

Zawsze jeszcze zostają hardcore'owe metody Nikity-V
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 12:38   #2259
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam przygotowane zamówienie w aptece na:
Glinka zielona, maseczka,
IWOSTIN Krem ochronny SPF 50+
Acne-Derm, 20%
SEBAMED CLEAR FACE przeciwbakteryjna pianka oczyszczająca
IWOSTIN Emulsja nawilżająca (tu się jeszcza zastanawiam czy emulsja czy krem .

Jak myślicie AD na początek wystarczy?Czy jak zasugerowała Izaluka wspomóc go jeszcze jakimś kwasem?Może Benzacne albo Acnefan?

EDIT:
Zamiast emulsji Iwostinu wzięłam Humektan i do tego jeszcze Acnefan.Ponad 100zł za wszystko poszło.Mam nadzieję,że się opłaci
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam

Edytowane przez witch_18
Czas edycji: 2007-09-07 o 14:22
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 18:39   #2260
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[quote=Jennys;5217528]emememsss (uff, to nie było łatwe)
Czy to to: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8072

Jeju, jestes niesamowita Tak, to o to mi chodzilo Bede edytowac recenzje, bo w tej chwili filtr dziala cuda I zamierzam go stosowac dalej, jesli nie kloci sie z niczym innym. Kloci sie???
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 00:12   #2261
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mnie się wydaje, że się kłóci.
W składzie ma Titaniu Dioxide - filtr mineralny chroni przed UVA/B, Octylmethoxycinnamate- czyli Parsol MCX (mało stabilny), Octocrylene.Fakt, że filtrów jest kilka, więc fotostabilność powinna być więsksza, ale jednak nie ma tinsosorbu, który jest naprawdę stabilny i chorni przed UVA nawet po zastosowaniu "destabilizatotrow". Jeśli stosujesz kosmetyki bez talku, miki i in. destabilizyujących składników, to ok, a jeśli nie, to przerzuć się na skrobię ziemniaczaną, Translucide L'oreala (juz mało gdzie jest), puder jedwabny dr Hauschki albo Lucidity EL (innych podkładów i pudrów poszukaj na forum).
Ale ja naprawdę nie jsetem ekspertem. Zasadęsobie przyswoiłam jedną - filtr Avene + kolorówka jaka chcę, pozostałe filtry + kolorówka bez "destabilizatorów".
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-08, 00:24   #2262
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mnie się wydaje, że się kłóci.
W składzie ma Titaniu Dioxide - filtr mineralny chroni przed UVA/B, Octylmethoxycinnamate- czyli Parsol MCX (mało stabilny), Octocrylene.Fakt, że filtrów jest kilka, więc fotostabilność powinna być więsksza, ale jednak nie ma tinsosorbu, który jest naprawdę stabilny i chorni przed UVA nawet po zastosowaniu "destabilizatotrow". Jeśli stosujesz kosmetyki bez talku, miki i in. destabilizyujących składników, to ok, a jeśli nie, to przerzuć się na skrobię ziemniaczaną, Translucide L'oreala (juz mało gdzie jest), puder jedwabny dr Hauschki albo Lucidity EL (innych podkładów i pudrów poszukaj na forum).
Ale ja naprawdę nie jsetem ekspertem. Zasadęsobie przyswoiłam jedną - filtr Avene + kolorówka jaka chcę, pozostałe filtry + kolorówka bez "destabilizatorów".
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 00:29   #2263
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mnie się wydaje, że się kłóci.
W składzie ma Titanium Dioxide - filtr mineralny chroni przed UVA/B, Octylmethoxycinnamate- czyli Parsol MCX (mało stabilny), Octocrylene.Fakt, że filtrów jest kilka, więc fotostabilność powinna być większa, ale jednak nie ma tinsosorbu, który jest naprawdę stabilny i chroni przed UVA nawet po zastosowaniu "destabilizatotrow". Jeśli stosujesz kosmetyki bez talku, miki i in. destabilizujących składników, to ok, a jeśli nie, to przerzuć się na skrobię ziemniaczaną, Translucide L'oreala (juz mało gdzie jest), puder jedwabny dr Hauschki albo Lucidity EL (innych podkładów i pudrów poszukaj na forum).
Ale ja naprawdę nie jestem ekspertem. Zasadę sobie przyswoiłam jedną - filtr Avene + kolorówka jaka chcę, pozostałe filtry + kolorówka bez "destabilizatorów".
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 00:29   #2264
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mnie się wydaje, że się kłóci.
W składzie ma Titanium Dioxide - filtr mineralny chroni przed UVA/B, Octylmethoxycinnamate- czyli Parsol MCX (mało stabilny), Octocrylene.Fakt, że filtrów jest kilka, więc fotostabilność powinna być większa, ale jednak nie ma tinsosorbu, który jest naprawdę stabilny i chroni przed UVA nawet po zastosowaniu "destabilizatotrow". Jeśli stosujesz kosmetyki bez talku, miki i in. destabilizujących składników, to ok, a jeśli nie, to przerzuć się na skrobię ziemniaczaną, Translucide L'oreala (juz mało gdzie jest), puder jedwabny dr Hauschki albo Lucidity EL (innych podkładów i pudrów poszukaj na forum).
Ale ja naprawdę nie jestem ekspertem. Zasadę sobie przyswoiłam jedną - filtr Avene + kolorówka jaka chcę, pozostałe filtry + kolorówka bez "destabilizatorów".
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 06:52   #2265
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a filtry iwostinu sie tez tak kloca?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 07:38   #2266
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Jennys Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że się kłóci.
W składzie ma Titanium Dioxide - filtr mineralny chroni przed UVA/B, Octylmethoxycinnamate- czyli Parsol MCX (mało stabilny), Octocrylene.Fakt, że filtrów jest kilka, więc fotostabilność powinna być większa, ale jednak nie ma tinsosorbu, który jest naprawdę stabilny i chroni przed UVA nawet po zastosowaniu "destabilizatotrow". Jeśli stosujesz kosmetyki bez talku, miki i in. destabilizujących składników, to ok, a jeśli nie, to przerzuć się na skrobię ziemniaczaną, Translucide L'oreala (juz mało gdzie jest), puder jedwabny dr Hauschki albo Lucidity EL (innych podkładów i pudrów poszukaj na forum).
Ale ja naprawdę nie jestem ekspertem. Zasadę sobie przyswoiłam jedną - filtr Avene + kolorówka jaka chcę, pozostałe filtry + kolorówka bez "destabilizatorów".
Dziekuje bardzo
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 12:15   #2267
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

kochane!
1. kwasiki mozna uzywac nonstop? czy musza byc jakies przerwy? np. co drugi miesiac czy cos?
2. mozna codziennie na noc uzywac kwasow? mam na mysli lysanel/diacneal
3. lepiej zmieniac kwasy czy byc ciagle przy tym samym? ja myslalam tam zeby miesiac lysanel/miesiac diacneal co Wy na to?
4. jak to jest z peelingami chemicznymi, lepiej sie luszczy jak sie te skore dodatkowo nawilza?
5. jakiego uzywacie kremiku pod oczy?
6. i jaki tusz do rzes jest dobry do filtrow?
dzieki za odp
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 17:13   #2268
larela
Przyczajenie
 
Avatar larela
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Jennys Pokaż wiadomość
Utrapienie, pocieszę Cię - ja się wcale nie łuszczę Po niczym. Nie próbowałm jeszcze jakichś naprawde hardcore'owych metod, ale żadne peelingi migdałowe, diacneale, retiny-a itp. nie działają w sposób widoczny (mam na mysli łuszczenie). Ważny jest wygląd cery, tu masz rację. Ja po raz pierwszy widzę efekty tak nagłe (to chyba jednak peeling), ciekawe, jak długo się utrzymają. Ale warto sie troche pomęczyć, bo może trafisz na cos extra


Właśnie, ciekawa sprawa z tym łuszczeniem. Dzięki lekturze biochemi i zapoznaniu się z wątkami tam zamieszczonymi, zdecydowałam się zaryzykować i zaczęłam stosować retinoidy, głównie w celu oczyszczenia cery (mam cerę mieszaną, mocno zanieczyszczoną, wrażliwą tak, że przykładowo Diacneal odpada i kwasy AHA) Bałam się strasznie łuszczenia i podrażnień. A tu prawie nic, może lekkie zaczerwienienie. Od sześciu tygodni stosuje codziennie na noc Isotex i nie miałam jeszcze żadnego łuszczenia. Zauważyłam już, że zaskórników jakby mniej i ogólnie struktura skóra uległa poprawie, jest gładsza, pory zmniejszone. Jest jedno ale, zamiast wysuszenia, cera przetłuszcza się znacznie bardziej i to cała, łącznie z policzkami. I właśnie mam pytanie, czy ktoś może spotkał się z podobną reakcja? Na ulotce od Isotrexu jest napisane, że działa przeciwłojotokowo, a u mnie reakcja jest wręcz odwrotna.
larela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 18:11   #2269
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
kochane!
1. kwasiki mozna uzywac nonstop? czy musza byc jakies przerwy? np. co drugi miesiac czy cos?
2. mozna codziennie na noc uzywac kwasow? mam na mysli lysanel/diacneal
3. lepiej zmieniac kwasy czy byc ciagle przy tym samym? ja myslalam tam zeby miesiac lysanel/miesiac diacneal co Wy na to?
4. jak to jest z peelingami chemicznymi, lepiej sie luszczy jak sie te skore dodatkowo nawilza?
5. jakiego uzywacie kremiku pod oczy?
6. i jaki tusz do rzes jest dobry do filtrow?
dzieki za odp
Podpinam sie. Tez bede wdzieczna za odpowiedz na pytania, ktore Zuziku wlasciwie wyjela mi z ust
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-09, 18:38   #2270
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

1. kwasiki mozna uzywac nonstop? czy musza byc jakies przerwy? np. co drugi miesiac czy cos?

Kwasik można używać non stop jeśli skóra dobrze reaguje. Co więcej taka kuracja powinna trwać od kilku miesięcy w lata.

2. mozna codziennie na noc uzywac kwasow? mam na mysli lysanel/diacneal?

Jeśli jesteś ''gruboskórna'' to tak. Ale są to moce rzeczy. Warto ustalić sobie program albo używać naprzemiennie.
Np.
Pon. - kwas
Wt. - nawilżacz
Śr. - kwas
Itd.


3. lepiej zmieniac kwasy czy byc ciagle przy tym samym? ja myslalam tam zeby miesiac lysanel/miesiac diacneal co Wy na to?

Możesz różnie łączyć kwasy i kombinować, ale warto wybrać taki jeden, który będziesz stosować przez długi okres czasu.
Wiele dziewczyn efekty po Effaclarze widzi dopiero po około 8 miesiącach i wzwyż. Różnie to bywa. Zależy od skóry. Te pierwsze efekty są już po miesiącu, ale dopiero przy dłuższym utrzymaniu zmienionej pielęgnacji pozwoli nam to cieszyć się efektami.
Można np. zacząć od Diacnealu a po jakimś czasie dołączyć jeszcze Lysanel. Albo jednego z nich stosować co drugi dzień, a tego drugiego nakładać tylko 1-2 w tygodniu.

4. jak to jest z peelingami chemicznymi, lepiej sie luszczy jak sie te skore dodatkowo nawilza?

Tu za bardzo nie wiem co napisać, bo nie wiem jakie to peelingi chemiczne. Na pewno po peelingu wszystkie substancje odżywcze są łatwiej przyswajane przez cerę.
Ja wykonując peeling migdałowy dużo się nawilżam, bo wtedy twarz wygląda zdrowo, a nie jak zaschnięta skorupka ziemi, która pragnie wody


5. jakiego uzywacie kremiku pod oczy?

Krem pod oczy to nic innego jak ten krem, który stosujesz na twarz. Nie ma sensu używać innych, osobnych. Co więcej - możesz sie kwasić pod oczami jeśli skóra dobrze reaguje, np. Diacnealem. Pozwoli to zniwelować zmarszczki mimiczne, ale trzeba pamiętać by dobrze nawilżacz te okolice, bo skóra tam jest bardziej sucha.
Ewentualnie po oczy dobre są wszelkie żele z Flos-leku.


6. i jaki tusz do rzes jest dobry do filtrow?

Hmm... A filtrem smarujesz rzęsy? Czy chodzi o coś innego?
Tusz może być dowolny...
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 18:44   #2271
emememsss
Raczkowanie
 
Avatar emememsss
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 146
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wielkie dzięki
emememsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 19:47   #2272
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

woow dzieki izuś
z tymi rzesami chodzilo mi o to, ze jak masz tluste pod oczkiem, to przynajmniej u mnie tusz maze sie i zostaje pod oczkiem taki cien z niego, wiec do filtrow przydalby sie jakis extra trwaly
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 21:37   #2273
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a na mnie najlepiej dziala acne derm na zmiane z sudocremem na cała twarz (na noc)
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 08:22   #2274
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez larela Pokaż wiadomość
Właśnie, ciekawa sprawa z tym łuszczeniem. Dzięki lekturze biochemi i zapoznaniu się z wątkami tam zamieszczonymi, zdecydowałam się zaryzykować i zaczęłam stosować retinoidy, głównie w celu oczyszczenia cery (mam cerę mieszaną, mocno zanieczyszczoną, wrażliwą tak, że przykładowo Diacneal odpada i kwasy AHA) Bałam się strasznie łuszczenia i podrażnień. A tu prawie nic, może lekkie zaczerwienienie.
Larela, mam podobną do ciebie cerę: mieszaną, odwodnioną i wrażliwą (ale to chyba przez to odwodnienie) i powiem ci, że do końca nie będziesz wiedzeć, czy coś odpada, dopóki nie spróbujesz. Mnie np. podrażniał i kwas azelainowy i migdałowy, które podobno dla wrażliwców są dobre. Nie próbowałam BHA, ale za to Diacneal mam od paru dni i nie podrażnia nic a nic!
A odnośnie reakcji w postaci świecącej się skóry, to przeczytałam w jednym z wątków, że jest to możliwa reakcja skóry związana z jej oczyszczaniem od wewnątrz. Podobnie możesz mieć przy stosowaniu kwasów BHA tj. większy wysyp pryszczyków! Ale oczywiście nikomu tego nie życzę
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 11:38   #2275
Ann_sz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: wieś zwana Warszawą
Wiadomości: 4
GG do Ann_sz
coś mocniejszego od acne derm?

poprzedniej jesieni i zimy stosowałam acne derm ale pod koniec kuracji tuż przed odstawieniem wiosną zauważyłam, iż chyba moja skóra się do niego przyzwyczaiła i są coraz mniejsze efekty kuracji. ponieważ zaczyna się już niebawem okres, w którym chciałabym powrócić do kwasów wracam sie do osób biegłych w tematyce kwasowej z prośbą o doradzenie jakiegoś innego specyfiku posiadającego mocniejsze właściwości niż acne derm. wiem że forum jest pełne informacji o kwasach, ale ja już się w tym wszystkim pogubiłam, a nie chciałabym sobie zrobić krzywdy stosując nieodpowiednie kwasy.

za wszelkie odpowiedzi będę bardzo ale to bardzo wdzięczna
Ann_sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 13:55   #2276
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: coś mocniejszego od acne derm?

Ja dzisiaj odebrałam swoje zamówienie z apteki i zaczynam kuracje z AD.Mam nadzieję,że początkowy wysyp nie będzie zbyt obfity Na wszelkie wypadek mam jeszcze Acnefan na pojedyncze syfki.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 16:48   #2277
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kupiłam sobie dziś w aptece Saliderm - mam cieniutkie białe rozstępy na pośladkach i planuję złuszczanie. Jak często mogę go używać? Czy wystarczy używanie zwykłego balsamu do ciała czy kupić coś innego? Podejrzewam, że masaży rękawicą z sizalu będę musiała chwilowo zaprzestać. Dajcie znac proszę, bo nie mam doświadczenia z kwasami i nie chce sobie krzywdy zrobić.
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 17:35   #2278
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Maemi Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie dziś w aptece Saliderm - mam cieniutkie białe rozstępy na pośladkach i planuję złuszczanie. Jak często mogę go używać? Czy wystarczy używanie zwykłego balsamu do ciała czy kupić coś innego? Podejrzewam, że masaży rękawicą z sizalu będę musiała chwilowo zaprzestać. Dajcie znac proszę, bo nie mam doświadczenia z kwasami i nie chce sobie krzywdy zrobić.
Maemi, pytasz jak czesto? Musisz obserwowac skóre -zaczelabym od aolikacji co 4 dni, w miedzyczasie caly czas nawillzanie. Potem co 3-dni itd.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 17:51   #2279
swinka_rodzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
prosze o pomoc- Ystheal i inny krem

Bardzo prosze nie krzyczcie, wiem, ze na tym forum bylo juz strasznie duzo na temat tego kremu, ale wszystkie watki sa takie uczone, ze nie moge zupelnie nic pojac, a dodam, ze moj kontakt z kremami byl dotad ograniczony do wescia do sklepu i zakupienia pierwszego lepszego poleconego przez pania. Mam tylko 26 lat ale pojawily mi sie wyrazne zmarszczki wokol ust, oczu i na czole, spowodowane zapewne nadmierna dawka promieniowania UVA, pn w dziecinstwie przeszlam kuracje promieniowaniem z powodu schorzenia skory. Odkad posiadam wyzej wspomniane zmarszczki wpadlam w panike i zaczelam kupowac mnostwo drogich, w miare mozliwosci, kremow,(rujnujac sie calkiem) wierzac, ze drozsze sa lepsze, teraz juz wyczytalam na forum, ze tak nie jest. Przeczytalam wiele watkow o retinoidach i mysle, ze moze powinnam zaczac stosowac Ystheal, mam sucha skore.
Nie moge jednak zrozumiec jakiego kremu powinnam wowczas uzywac w dzien, oprocz kremu z filtrem, czy przeciwzmarszczkowego, czy zwyklego nawilzajacego, czy z witamina C? Mam w domu nastepujace kremy:HR hydro urgency krem nawilzajacy, HR force C premium, i Chanel rectifiance przeciwzmarszczkowy. Czy ktorys z nich nadaje sie na dzien podczas stosowania Ysthealu? czy moze ktos moglby mi podac jakis inny stosowny do suchej skory krem, europejskiej marki, bo nie mieszkam w Polsce. I czy podczas stosowania Ysthealu moge uzywac jak zazwyczaj peelingu enzymatycznego i maseczki ?
Bardzo przepraszam, jesli takie samo pytanie zostalo juz zadane, ale nie moge znalezc odpowiedzi.
swinka_rodzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 18:36   #2280
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[B]Świnka-rodzynk[/B]a, Ystheal to dobry wybór na poczatek Przy Ysthealu konieczne sa filtry na dzien. jesli chodzi o krem pod filtr - nie jest to loniecznosc, bo kazdy krem z filtrem jest juz kreme nawilzajacym, albo nawet tłustym i nie bedziesz odczuwala potrzeby dosmarowania sie czyms. Nie martw sie, ze skora nie bedzie nawilzona. I nie martw sie tez zmarszczaki, bo filtr to najlepszy preparat przeciwzmarszczkowy. jesli bardzo chcesz, mozesz kłasc swoje kremy pod filtr - zuzyj to co masz, a po tem fajnie by było kupic cos w wit C (ale nie w drogeriii, bo tam nie kupisz nic z aktywna wit C - szukaj raczej w aptekach).
Jeszcze jakies pytania?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.