Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 14:24   #2611
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

masta specjalistka to ja nie jestem, ale obstawialabym mentol i kamfore - dosc wysoko w skladzie, a to takie substancje dosc ostre.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:54   #2612
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez masta Pokaż wiadomość
Witam, wczoraj byłam u fryzjera, króry zastosował na mój skalp głowy ampułkę firmy Artego od której dostałam tragicznego uczulenia na twarzy,dekoldzie i na skórze głowy. Chodzi o to,że stosowałam juz nie jeden specyfik na bazie alkoholu do wcierania w skórę głowy i żaden nie spowodował takiej reakcji... Podam skład specyfiku i proszę o analzę i wskazanie który ze składników mógłby spowodować silne uczulenie w postaci czerwonego, intensywnego rumienia i opuchlizny w tych miejscach, z góry dziekuję!

Artego, extracto care, anti-hair loss lotion

Skład: aqua, alcohol denat, propylene glycol, vitis vinifera, urtica dioica, thocopheryl acetate, ascrobil palmitate, niacynamide, menthol, camphor, thymus serpillum, lavandula augistifola, origanum vulgare, methyl nicotinate, peg40 hydrogenated castor oil, parfum, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, ci 19140, ci 42051
Z tego co wiem potencjalnie uczulającymi substancjami tu występującymi są: limonene i linalool
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 17:49   #2613
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem potencjalnie uczulającymi substancjami tu występującymi są: limonene i linalool
limonene i linalool jest składnikiem większości kosmetyków więc niemożliwe że alergia wyskoczyła tak nagle od nich akurat po tym kosmetyku. ja obstawiałabym któryś z ekstraktów, bo to one są najczęstszym źródłem alergii, lub kamfora. mentolu też nie podejrzewałabym bo z mentolem pewnie wcześniej kontakt miałaś i już wcześniej wywołałby taką reakcję

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-11 o 17:51
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 18:05   #2614
masta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 252
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem potencjalnie uczulającymi substancjami tu występującymi są: limonene i linalool

limonene jest w składzie Glorii, która uzywam namiętnie i nieprzerwanie od dłuższego czasu więc to raczej nie to.

Za pozostałe sugestie również bardzo dziękuję.

Postaram sie wystrzegać kamfory ale co do tych ekstraktów... istnieje jakiś sposób na sprawdzenie który z nich ewentualnie uczulił?

Edytowane przez masta
Czas edycji: 2009-11-11 o 18:18
masta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 19:09   #2615
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez masta Pokaż wiadomość
limonene jest w składzie Glorii, która uzywam namiętnie i nieprzerwanie od dłuższego czasu więc to raczej nie to.

Za pozostałe sugestie również bardzo dziękuję.

Postaram sie wystrzegać kamfory ale co do tych ekstraktów... istnieje jakiś sposób na sprawdzenie który z nich ewentualnie uczulił?
nie wiem czy robią jakieś testy alergologiczne na konkretne ekstrakty. ekstrakty są mieszaninami nawet 300 różnych substancji i może cię uczulać np. jakaś tylko jedna substancja z danego ekstraktu a nie ekstrakt jako całość. więc bardzo trudno będzie sprawdzić co cię tak naprawdę uczuliło. mogłabyś ewentualnie szukać kosmetyków, które będą miały w składzie tylko jeden ekstrakt z tych które wchodziły w skład tych ampułek, zakupić te kosmetyki i sprawdzać (ale to raczej pieniądzożerna opcja ). nie wiadomo też co cię tak naprawdę uczuliło, ale zakładam że z alkoholem, glikolem, olejem rycynowym miałaś wcześniej styczność (one są składnikami wielu kosmetyków) więc to raczej można odrzucić. są jeszcze witaminy. niacinamid, ester nikotynowy też wykazują jakieś tam działanie podrażniające, ale one uczulają raczej tylko w wysokich stężeniach.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 20:04   #2616
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
myślę że ta odżywka koloryzująca zmywać się będzie szybko nawet jak włosy będziesz myć co kilka dni. nie ma w niej alkoholu, czy amoniaku, które powodują że włos pęcznieje i barwnik może wnikać głębiej w jego strukturę. w tej odżywce barwniki będą się wiązać na powierzchni włosa, lub lekko wnikać w jego warstwę powierzchniową. czy wzmocni? teoretycznie powinna. Henna ma działanie wygładzające włos, wyrównujące jego powierzchnię. czy zaszkodzi? wiesz barwniki nawet te naturalne (tu jest henna i indygo, ale są też pewnie barwniki syntetyczne) nie są do końca przyjaznymi nam składnikami. napewno mniej będzie szkodzić niż tradycyjna farba na amoniaku i syntetycznych barwnikach.
ja jestem zwolenniczką umiaru kosmetycznego i moim zdaniem co dwa tygodnie to za często. bo jakby nie było jest to ingerencja w strukturę włosa. jaką częstotliwość stosowania sugeruje producent?
producent nie pisze nic o częstotliwości
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 17:27   #2617
masta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 252
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
nie wiem czy robią jakieś testy alergologiczne na konkretne ekstrakty. ekstrakty są mieszaninami nawet 300 różnych substancji i może cię uczulać np. jakaś tylko jedna substancja z danego ekstraktu a nie ekstrakt jako całość. więc bardzo trudno będzie sprawdzić co cię tak naprawdę uczuliło. mogłabyś ewentualnie szukać kosmetyków, które będą miały w składzie tylko jeden ekstrakt z tych które wchodziły w skład tych ampułek, zakupić te kosmetyki i sprawdzać (ale to raczej pieniądzożerna opcja ). nie wiadomo też co cię tak naprawdę uczuliło, ale zakładam że z alkoholem, glikolem, olejem rycynowym miałaś wcześniej styczność (one są składnikami wielu kosmetyków) więc to raczej można odrzucić. są jeszcze witaminy. niacinamid, ester nikotynowy też wykazują jakieś tam działanie podrażniające, ale one uczulają raczej tylko w wysokich stężeniach.

ech... w takim razie jestem spisana na ryzyko uczulenia przy stosowaniu nowych preparatów do włosówi nie tylko... Dziękuję za pomoc! Pozdrawiam
masta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 21:04   #2618
Peter Griffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 291
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witajcie,
chciałabym bardzo poprosić o analizę składu dwóch kosmetyków służących do stylizacji. Na celu mają nadawanie włosom objętości. Pierwszy to:
Tigi, Bead Head, Superstar Lotion
Skład: Aqua (Deionized Water), VP/DMPA Acrylates Coplymer, Dimethicone Copocyol, Polysorbate 20, Methyl Gluceth-20, Parfum (Fragrance), Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Wheat Aminc Acids, panthenol.

Drugi kosmetyk to:
Joico, Body Luxe, Thickening Elixir

Skład:Water, polymide-1, vp/va copolymer, hydrolyzed keratin, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin, hydrolyzed oat protein, oat amino acids, acetamide mea, carbomer, ceteareth-20, lactamide mea, propylene glycol, stearayl alcohol, tetrasodium edta, triethanolamine, silicone quaternium-16, undeceth-11, butyloctanol, undeceth-5, diazolidinyl urea, iodopropynyl butylcarbamate, amyl cinnamal, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, linalool, butylphenyl methylpropional, fragrance, mica, titanium dioxide, iron oxides.


Skład pierwszego ściągnęłam z KWC, drugiego z zagranicznej strony. Mam nadzieję, że są kompletne.

Chodzi mi o to, który kosmetyk lepiej będzie służył włosom bardzo cienkim, dobitym rozjaśnianiem. Chodzi i o to, żeby nadawał objętość, nie chodzi mi o mega objętość, raczej naturalną, ale jednocześnie trochę je wygładzał i zapobiegał puszeniu i elektryzowaniu (choć w minimalnym stopniu). No i żeby nie obciążał i nie usztywniał jak pianka. Fryzjer bardzo poleca mi Superstar, co do Joico nie znam żadnych opinii, ale mam dobre wspomnienia z innej serii. A może lepszy będzie Kerastase, Resistance, Ciment Thermique? (nie wklejam składu, bo był już analizowany, chodzi mi raczej o opinię przez porównanie).

Jeszcze jedno pytanie: czy użyte po odżywce do spłukiwania nie będą dodatkowo obciążać włosów?

Kosmetyki te nie są tanie, więc będę wdzięczna za pomoc w podjęciu decyzji.
Peter Griffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 23:55   #2619
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

proszę o analizę Garnier Fructis, Volume Restructure, Odżywka wzmacniająca

Skład ze strony Fructisa - podają tez w niektorych przypadkach stężenia - moze się przyda) Składniki Koncentracja AQUA / WATER CETEARYL ALCOHOL BEHENTRIMONIUM CHLORIDE ≤1.6% STARCH ACETATE NIACINAMIDE ≤1% SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT / SUGAR CANE EXTRACT HYDROXYETHYLCELLULOSE CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE ≤0.1% CAMELLIA SINENSIS EXTRACT / CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT BENZYL ALCOHOL ≤0.1% LINALOOL ≤0.1% PANAX GINSENG EXTRACT / PANAX GINSENG ROOT EXTRACT PROPYLENE GLYCOL ≤1% 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL ≤1% PYRUS MALUS EXTRACT / APPLE FRUIT EXTRACT PYRIDOXINE HCl GERANIOL ≤0.1% CETYL ESTERS CITRIC ACID ≤1% BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL ≤0.1% CITRONELLOL ≤0.1% CITRUS MEDICA LIMONUM PEEL EXTRACT / LEMON PEEL EXTRACT PARFUM / FRAGRANCE

bylabym jeszcze wdzieczna, gdyby ktos podał skład odżywki z tej serii, ale w sprayu. tu link do KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ielegnacja.htm
szukalam i google nic nie wyplulo, a zeby sprawdzic sklad na stronie trzeba znac numerek, ktory widnieje na butelce na koncu skladu. jesli ktos ma te odzywke to prosze o pomoc.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 11:23   #2620
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam nie znalazłam recenzji pewnego kosmetyku więć proszę o analizę:
Garnier fructis odżywka wzmacniająca Nutri-Gładki, włosy suche, szorstkie, trudne do wygładzenia, zawiera mikroolejki z owoców-termoochrona
AQUA / WATER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE ≤2.4%, NIACINAMIDE ≤1%, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT / SUGAR CANE EXTRACT, DODECENE, TRIDECETH-6 ≤1%, CHLORHEXIDINE DIHYDROCHLORIDE ≤0.1%, POLOXAMER 407, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT / CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, BENZYL SALICYLATE ≤0.1%, AMODIMETHICONE ≤3%, PYRUS MALUS EXTRACT / APPLE FRUIT EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA OIL / AVOCADO OIL, PYRIDOXINE HCl, CETYL ESTERS, CITRIC ACID ≤1%, CETRIMONIUM CHLORIDE ≤0.1%, CITRUS MEDICA LIMONUM PEEL EXTRACT / LEMON PEEL EXTRACT, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL, HEXYL CINNAMAL ≤0.1%, PARFUM / FRAGRANCE

PS. na opakowaniu nie pisze czy jest do spłukiwania czy nie. Ja jej nie spłukuję a i jeszcze, używam jej do przedłużonych włosów, nadaje się? W ogóle jakie składniki rozpuszczają keratynę? chodzi mi o taką nazwę która pisze w składach, żebym mogła od razu poznać

Edytowane przez wasienka
Czas edycji: 2009-11-15 o 11:31
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 11:39   #2621
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Forte Sweden, Mrs. Potter's, Szampon z aloesem i keratyną do włosów suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum, Alcohol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Citric Acid, Geraniol, Linalool, CI 19140, CI 42090


Czy zawiera dużo silikonów,czy przeciwnie ?
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 14:40   #2622
iza18
Raczkowanie
 
Avatar iza18
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analize szamponow:
reell'e repair shampoo

aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, peg-4 distearyl ether, laureth-2, sodium lauroyl glutamate,distearyl ether, dicapryl ether, panthenol, parfum, glycerin, guar hydroxypropyltrimonium chloride, hydrolyzed wheat protein, lauryl alcohol, prunus amygdalus dulcis extract, vitis vinifera extract, citric acid, tocopherol, sodium chloride sodium benzoate, alcohol, peg-40 hydrogenated castor oil,phenoxyethanol, butylpheryl methylpropional, methyl paraben, propylparaben,butylparabe n, ethylparaben, isbutylparaben, geraniol

balea pitaya&magnolie

aqua,sodium laureth sulfate,sodium chloride,cocamidopropyl betaine, panthenol,parfum, polyquaternium-7, sodium benzoate, citric acid, peg-4 distearyl ether, hydrxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, propylene glycol, potassium sorbate, distearyl ether, glycerin, niacinamide, butylphenyl methylpropional, peg-90m, phenoxyethanol, linalool, dicapryl ether, alpha-isomethyl ionone,benzyl salicylate, coumarin, magnolia officinalis flower extract,hylocereus undatus extract,lactic acid, glucose, ethylparaben, methylparaben, butylparaben, propylparaben
iza18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 22:18   #2623
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę do analizy (z góry dziękuję )
Avon, Advance Techniques Volume & Texture, Body Building Shampoo for Fine Lifeless Hair (Szampon dodający objętości włosom cienkim i słabym)
Skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamide mea, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, parfum, guar hydroxypropyltrimonium chloride, sodium chloride, sodium hydroxymethylglycinate, creatine, disodium edta, hydrolyzed wheat protein, sodium polystyrene sulfonate, citric acid, sodium cirate, hydrolyzed wheat starch, benzoic acid, propylene glycol, potassium sorbate, phenoxyethanol, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, magnesium nitrate, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, methylchloroisothiazolino ne, magnesium chloride, methylisothiazolinone, butylphenyl methylpropional, hexyl xinnamal, limonene.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-18, 20:16   #2624
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

No to znowu powracam. Nadal poszukuje dobrego preparatu do prostowania wlosow. Tym razem poprosze o analize tego balsamu (w edycji doszedl i fluid). Wole spraye, ale te zazwyczaj maja alkohol w skladzie, wiec mi odradzono. Z drugiej strony jak udalo mi sie nabyc spray bez alkoholu to niestety wogole sie nie sprawdzil w "trzymaniu" wlosow -od raz stracily swoja prostote po 5 min bycia na deszczu.

Farouk, CHI, Straight Guard - Mleczko do prostowania wlosow

Inci: Water, Polyacrylamide, Parfum (Frangrance), PVP, Propylene Glycol, C13-14 Isoparaggin, Guar Hydroxypropyltimonium, Chloride, Mica, Titanium Dioxide, Laurenth-7, Hydroxypropyl Guar, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Collagen, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Silk, Methylochloroisothiazolin one, Methylisothiazolinone, Ceramic.

Ostatnio sie naczytalan o polyakrylamidzie. Widze, ze tutaj wystepuje. Czy moze zaszkodzic?

Znalazlam jeszcze jeden produkt, ktory mnie interesuje.

Schwarzkopf Professional, Osis , Slick: Flattening Liquid - Fluid prostujący włosy

Inci: Skład: Aqua, Alcohol Denat., PEG-12 Dimethicone, Hydroxypropyl Guar, Chitosan PCA, Propylene Glycol, PEG-40, Hydrogenated Castrol Oil, Quaternium-80, Parfum (Fragrance), Panthenol, Benzophenone-4, Isopropyl Alcohol, Limonene, Bambusa Vulgaris Extract, Linalool, Citric Acid, Butylphenyl Methyl Propional, Benzyl Salicylate.

Z gory dziekuje za prace nad analiza balsamu i fluidu
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2009-11-18 o 20:48 Powód: dopisek
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 11:04   #2625
solnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poprosze o analizę:

odżywka Suhada Nature Rice, Bamboo (seria dostępna od czasu do czasu w Lidlu)

Skład: aqua, alcohol, glyceryl citrate/lactate/linoleate/oleate, cetearyl alcohol, oryza sativa germ oil, arachis hypogaea oil, sorbitan stearate, parfum ***, sodium cetearyl sulfate, betaine, xanthan gum, arctium lappa extract, sucrose cocoate, pca ethyl cocoyl arginate, limonene***, coco-glucoside, linalool***, hydrolyzed wheat gluten, geraniol***, bmbusa vulgaris leaf/stem extract, lecithin, citral***, ascorbyl palmitate, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate;
*** - from natural essential oils

Z góry dziękuję

Edytowane przez solnia
Czas edycji: 2009-11-21 o 22:42
solnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 20:37   #2626
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo Was proszę o analizę poniższych produktów. Mam słabe, wypadające, suche, cieniutkie włosy, ze skłonnością do łamania. Czy w nich jest coś, co mogłoby im zaszkodzić?

Wellaflex, Żel-Spray Lśniący Kolor, mocno utrwalający:
Aqua, VP/VA Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Phenoxyetanol, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, DMDM Hydantoin, Parfum, Aminomethyl Propanol, PEG-25 PABA, Ethylexylglycerin, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citronellol, Tocopherol.


Nivea Hair Care, Styling, Volume Sensation, Spray unoszący włosy u nasady

Skład: Aqua, Polyquaternium-89, Panthenol, Niacinamide, PEG-12 Dimethicone, Cetrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylprioponal, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum

Z góry dziękuję
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 17:11   #2627
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę szamponu Amla & Bhringraj
skład podany na stronie sklepu
Aqua, Emblica Officinalis, Cocamidopropyl Betain, Acacia Concinna, Sapindus mukurossi peel extract, Glycerin, Citric Acid, Citrus Medica Limonum, Lanolin, Methylparabe, Azadirachta Indica, Ocimum Sanctum, Eclipta Alba, Cyperus Rotundus

skład spisany z butelki
Amla, shikakai, Reetha, Lemon, Neem,Tulsi, Brahmi, Nagarmotha,
Parabenes
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2009-11-20 o 17:13
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-20, 20:12   #2628
marta_super
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa (Wrocław)
Wiadomości: 89
GG do marta_super Send a message via Skype™ to marta_super
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szamponu Amla & Bhringraj
skład podany na stronie sklepu
Aqua, Emblica Officinalis, Cocamidopropyl Betain, Acacia Concinna, Sapindus mukurossi peel extract, Glycerin, Citric Acid, Citrus Medica Limonum, Lanolin, Methylparabe, Azadirachta Indica, Ocimum Sanctum, Eclipta Alba, Cyperus Rotundus

skład spisany z butelki
Amla, shikakai, Reetha, Lemon, Neem,Tulsi, Brahmi, Nagarmotha,
Parabenes
Powyższe składy (ze strony sklepu i z butelki na zdjęciu sklepu) to 2 wersje, a na zdjęciu, jakie dodałaś, jest kolejna:
Amla, Almond Oil, Reetha, Bhringraj, Harataki, Heena, Neem, Parabenes

Ktoś to rozumie? Czy te składy różnią się od siebie znacząco?
marta_super jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 12:14   #2629
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marta_super Pokaż wiadomość
Powyższe składy (ze strony sklepu i z butelki na zdjęciu sklepu) to 2 wersje, a na zdjęciu, jakie dodałaś, jest kolejna:
Amla, Almond Oil, Reetha, Bhringraj, Harataki, Heena, Neem, Parabenes

Ktoś to rozumie? Czy te składy różnią się od siebie znacząco?
no właśnie ja też nic nie rozumiem,mam szampon w domu wczoraj doszła przesyłka do mnie ,skład spisałam z butelki i ze strony sklepu + faktycznie na zdjęciu jest jeszcze co innego
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 17:04   #2630
teken020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 180
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam. proszę o analizę:
Matrix SLEEK LOOK iron smoother

80847MX9-INGREDIENTS: ALCOHOL DENAT, AQUA/WATER, VP/VA COPOLYMER, POTASSIUM DIMETHICONE PEG-7, PANTHENYL PHOSPHATE, POLYURETHANE-6, PARFUM/FRAGRANCE, METHYL GLUCETH-20, PEG-40 HYDROGENATED, CASTOR OIL, POLYETHYLENE GLYCOL, LYSINE HCL, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, BENZYL, ALCOHOL, LINALODL, SILKAMINO ACIDS (F.I.L. D11123/1)

czy ten preparat daje prawdziwą ochrone przed prostowaniem??


i jeszcze analizę
HENNA TREATMENT WAX blonde

aqua, cetearyl alcohol, sodium laury sulphate, methyl paraben, anthemis nobilis, lawsonia inermis, parfum, propyl paraben, citric acid, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, C.I.19140



przy okazji chciałem spytać o tzw. SLS, czy to szkodzi włosom, po co jest uzywane w szamponach/odżywkach i czy kosmetyki bez tych składników są jakoś lepsze czy może gorsze??
teken020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 17:16   #2631
SaaShaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: NibyhoLandia
Wiadomości: 46
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
przy okazji chciałem spytać o tzw. SLS, czy to szkodzi włosom, po co jest uzywane w szamponach/odżywkach i czy kosmetyki bez tych składników są jakoś lepsze czy może gorsze??

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243361 <--- co to jest SLS, a to jest taki detergent, który występuje m.in w szamponach, jeśli używasz odżywek do włosów z silikonami ( Jolie w pierwszym poście je wymienia https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025 , naprawde warto poczytać cały ten wątek, sporo się dowiesz) to właśnie produkty z Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate je, czyli te silikony "wymywają".

A czy szkodzi to zależy od tego czy masz wrażliwą głowę, na którym miejscu w składzie znajduje się ten SLS, no i jak często myjesz głowę, no i czy w odżywkach masz silikony, z mojej strony tyle moge Ci pomóc bo chemiczka ze mnie mała

Edytowane przez SaaShaa
Czas edycji: 2009-11-24 o 17:54
SaaShaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 06:32   #2632
sentient
Rozeznanie
 
Avatar sentient
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 726
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mam prośbę o analizę składu nowego cuda z Avonu - "Regenerujący eliksir na noc". Produkt obiecuje cuda, a ja zrażona po Avonowskim serum do końcówek nie chcę zniszczyć sobie włosów, aczkolwiek kusi

link: http://www.avon.biz.pl/index.php?pag..._prod=419 0%205

Aqua, Dimethicone, Butyrospermum parkii butter, Cetearyl alcohol, Quaternium-91, Ceteareth-20, Certimonium methosulfate, Guar hydroxypropyltrimonium chloride, Panthenol, Phenoxyethanol, Parfum, Behentrimonium chloride, Creatine, Methylparaben, Propylparaben, Citric acid, Laminaria digitata extract, Pelvetia canaliculata extract, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldeyde, Butylphenyl methylpropional, Linalool, Hexyl cinnamal, Limonene, Alpha-isomethyl, Ionone
__________________
Wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34900032

I.Miyakke - Le Feu Light, CdG, Soir de Lune, Max Factor: FLE, 2000 Calorie
sentient jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:37   #2633
KALAI
Raczkowanie
 
Avatar KALAI
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szamponu Amla & Bhringraj
skład podany na stronie sklepu
Aqua, Emblica Officinalis, Cocamidopropyl Betain, Acacia Concinna, Sapindus mukurossi peel extract, Glycerin, Citric Acid, Citrus Medica Limonum, Lanolin, Methylparabe, Azadirachta Indica, Ocimum Sanctum, Eclipta Alba, Cyperus Rotundus

skład spisany z butelki
Amla, shikakai, Reetha, Lemon, Neem,Tulsi, Brahmi, Nagarmotha,
Parabenes
Szampon był juz analizowany przez Estelle' : http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1711
Wydaje mi się ze różnica w składach bierze się stąd ze skład który podałaś jako ten z butelki nie jest składem INCI tylko wymienia główne składniki szamponu.
__________________
Be the best version of you.
KALAI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 20:51   #2634
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
Witam nie znalazłam recenzji pewnego kosmetyku więć proszę o analizę:
Garnier fructis odżywka wzmacniająca Nutri-Gładki, włosy suche, szorstkie, trudne do wygładzenia, zawiera mikroolejki z owoców-termoochrona
AQUA / WATER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE ≤2.4%, NIACINAMIDE ≤1%, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT / SUGAR CANE EXTRACT, DODECENE, TRIDECETH-6 ≤1%, CHLORHEXIDINE DIHYDROCHLORIDE ≤0.1%, POLOXAMER 407, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT / CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, BENZYL SALICYLATE ≤0.1%, AMODIMETHICONE ≤3%, PYRUS MALUS EXTRACT / APPLE FRUIT EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA OIL / AVOCADO OIL, PYRIDOXINE HCl, CETYL ESTERS, CITRIC ACID ≤1%, CETRIMONIUM CHLORIDE ≤0.1%, CITRUS MEDICA LIMONUM PEEL EXTRACT / LEMON PEEL EXTRACT, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL, HEXYL CINNAMAL ≤0.1%, PARFUM / FRAGRANCE

PS. na opakowaniu nie pisze czy jest do spłukiwania czy nie. Ja jej nie spłukuję a i jeszcze, używam jej do przedłużonych włosów, nadaje się? W ogóle jakie składniki rozpuszczają keratynę? chodzi mi o taką nazwę która pisze w składach, żebym mogła od razu poznać
nikt mi nie pomoże?
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 21:05   #2635
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

po pierwsze cierpliwosci.
od kilkunastu dni nikt nie zanalizowal zadnego skladu. moze to swiadczyc o tym, ze dziewczyny, ktore sie na tym znaja nie maja chwilowo czasu.

po drugie - jesli to jest ta odzywka to jest ona do splukiwania. na fructisach zazwyczaj jest instruckcja uzycia (na mojej odzywce jest). podejrzewam, ze nie doczytalas, bo jest to napisane mniejsza czcionka niz wiekszosc tesktu na etykiecie.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 21:09   #2636
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
po pierwsze cierpliwosci.
od kilkunastu dni nikt nie zanalizowal zadnego skladu. moze to swiadczyc o tym, ze dziewczyny, ktore sie na tym znaja nie maja chwilowo czasu.

po drugie - jesli to jest ta odzywka to jest ona do splukiwania. na fructisach zazwyczaj jest instruckcja uzycia (na mojej odzywce jest). podejrzewam, ze nie doczytalas, bo jest to napisane mniejsza czcionka niz wiekszosc tesktu na etykiecie.
oj uwierz mi że czytałam WSZYSTKO 5 razy i nic nie ma ;/ na niektorych pisze, na tej akurat nie. moze dlatego ze mozna ja uzywac i tak i tak, ja nakladam jej troszke i nie splukuje i nie sa obciazone

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

ps. no to jest chyba ta odzywka, ale chyba bo na mojej nie pisze KREM ;p
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 21:38   #2637
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

to pewnie ta
zmieniaja te opakowania co chwile, dodadza jedno slowo i mysla ze nowy produkt zrobili.
jelsi firma sie trzyma jednego standardu i ze wszsytkich serii butelki maja ten sam ksztalt (tzn szampon stoi normalnie, odzywka na zakretce itd) to na mojej odzywce (akurat mam volume restructure) o takim ksztalcie jest informacja o splukiwaniu (drobnym drukiem, tuż nad numerem infolinii)
swoja droga akurat tej serii, ktora mam nie ma w ogole na stronie fructisa
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 06:05   #2638
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez KALAI Pokaż wiadomość
Szampon był juz analizowany przez Estelle' : http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1711
Wydaje mi się ze różnica w składach bierze się stąd ze skład który podałaś jako ten z butelki nie jest składem INCI tylko wymienia główne składniki szamponu.

dziękuję
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 19:31   #2639
MegNavy
Raczkowanie
 
Avatar MegNavy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 85
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę:
Stapiz,Sleek line- Repair&Shine(maska regenerująca z jedwabiem i wyciągiem z pestek słonecznika )
Produkt przeznaczony do włosów i skóry zniszczonej po wszelkich zabiegach fryzjerskich. Maska zawiera jedwab i wyciąg z pestek słonecznika i innych roślin. Polecana do włosów cienkich słabych i zniszczonych. Bardzo silnie regeneruje,
Zawiera filtr uv, chroni włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Już po pierwszym zastosowaniu widać efekty działania. Po użyciu włosy stają się gładkie, miękkie, lśniące i łatwo się rozczesują.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Myristate, Halianthus Annuus, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolyzed Silk, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylaraben
MegNavy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 19:37   #2640
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez MegNavy Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:
Stapiz,Sleek line- Repair&Shine(maska regenerująca z jedwabiem i wyciągiem z pestek słonecznika )
Produkt przeznaczony do włosów i skóry zniszczonej po wszelkich zabiegach fryzjerskich. Maska zawiera jedwab i wyciąg z pestek słonecznika i innych roślin. Polecana do włosów cienkich słabych i zniszczonych. Bardzo silnie regeneruje,
Zawiera filtr uv, chroni włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Już po pierwszym zastosowaniu widać efekty działania. Po użyciu włosy stają się gładkie, miękkie, lśniące i łatwo się rozczesują.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Myristate, Halianthus Annuus, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolyzed Silk, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylaraben
Ta maska byla juz analizowana. Zajrzyj do tematu "Lista przeanalizowanych kosmetykow do wlosow"
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.