Godziny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 17:03   #1
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829

Godziny


Mam 3 pytanka do Was wizażanki
W jakich godzinach zażywasz tabletki anty ?( rano czy wieczorem?)
czy zdaża Ci się zapomnieć ?
od ilu lat / miesięcy zażywasz ?

a wiec ja biore wieczorem o 22
zażywam od roku
nigdy nie zdażyło mi sie zapomnieć
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:05   #2
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Godziny

budzik w komórce dzwoni o 21:55
od 3 miesięcy,raczej nie zapominam,tzn.telefon nie bojkotuje
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:07   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Godziny

mysle ze ten watek nalezałoby przeniesc ew. na plotkowym ,na tym forum zadajemy konkretne pytania panu doktorowi .
poza tym odpowiedzi na te pytania mozna uzyskac szukajac w archiwum wątków na tem. pigułek.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:12   #4
Nusi@
Raczkowanie
 
Avatar Nusi@
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
Dot.: Godziny

Ja nie biore pigułek ciągle tzn przez pełne kilka lat. Kilka razy przerywałam bo brałam je z rożnych powodów:
Na poczatku na cere i wzielam wtedy tylko pare opakowan diany, zazywalam wtedy jakos wieczorem chyba o 18tej.
Po jakis paru latach znowu zaczelam brac pigułki ale juz z innego powodu a mianowicie antykoncepcji. Wtedy wybralam sobie godz. 9 rano. Przerwalam bo dziwnie sie czulam po nich a do tego naczytalam sie o ich skutkach ubocznych wiec postanowilismy z moim TŹ ze bedziemy uzywac prezerwatywy i zrezygnowalam z tabletek.
Ostatnio ginekolog odkrył u mnie torbiel na jajniku i przepisal mi m.in. tabletki w celu wyleczenia torbiela. Narazie zaczelam brac Yasmin pierwszy miesiac wiec chyba za wczesnie mowic o jej dzialaniu na moje samopoczucie. Biore pigułki o 18tej. Slyszalam ze najkorzystniej brac wieczorem. Nigdy nie zapomnialam wziac tabletki nie liczac opoznien najwiecej do 2 godzin, ale to chyba nic wielkiego
Nusi@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 18:30   #5
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Godziny

Ja biore pigulki od ok 2 lat.
Mam ustawione przypomnienie w telefonie "pigulka" .Zdarzylo mi sie nie przyjac pigulki pare razy ( wtedy ,trzebabylo zabezpieczyc sie inaczej ok tygodnia) ale tylko z tego powodu ,ze dy np pojechalam z TZ na dzialke i poprostu zapomnialam wziac pigulek
Teraz tylko mnie zastanawia biore pigulke codziennie o 17 , podobno lepiej jest przyjmowa w jakiejs tam porze dnia (niestety nie wiem jakiej czy rano czy wieczorem)
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:00   #6
LemonCendy
Raczkowanie
 
Avatar LemonCendy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 234
Cool Dot.: Godziny

p
__________________
LemonCendy

Edytowane przez LemonCendy
Czas edycji: 2011-02-25 o 00:08
LemonCendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:36   #7
Nusi@
Raczkowanie
 
Avatar Nusi@
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
Dot.: Godziny

Rety LemonCendy i Ty jeszcze chodzisz do tej ginekolozki ?
Ja zmienilam ostatnio pania ginekolog bo mialam zle przeczucia co do jej diagnoz Na pytanie czy nie powinnam zrobic sobie badan hormonalnych przed wzieciem pigułek odpowiedziała ze to nic nie da i że dobieranie pigułek jest na zasadzie metody prób i błędów a jak zle sie czuje po pigułkach tzn ze nie moge ich zazywac. Powiedzialam ok moze ma racje ale drugi przypadek - chodzilam do niej juz chyba od roku i ciagle leczylam a to nadrzerkę a to zapalenia narzadow rodnych itp i ciagle mialam nawroty. Pewnego razu z moim TŻ mielismy mala panike i musialam szybko zazyc postinor aby nie było pozniej a to nie czas i pora jeszcze ... wiec udalam sie do przychodni studenckiej aby nie wadawac dodatkowo na wizyte bo wiem ze nie jest tani ten lek. Po jego zazyciu tak po miesiacu tamten lekarz kazal mi przyjsc na kontrole i poszlam do swojej lekarki ktora sie z lekka oburzyla ze poszlam do innego lekarza po recepte a nie do niej i zaczela mowic ze z pewnoscia jestem w ciazy (bez badania mnie) bo ten lek w ogole nie dziala i ze bylam naiwna, po czym wziela mnie na helikopter i zrobila USG - po stresujacej ciszy przyznala ze nie jestem w ciazy ale mam torbiel na jajniku ktory wg niej jest wynikiem wziecia postinoru Bylam zdziwiona na maksa bo pierwsze slyszalam o takich skutkach tego leku ale chyba babka musiala na noc zwalic by jej wczesniejsze komentarze nie poszly na marne. Pozniej sobie poczytalam o torbielach i doszlam do wniosku ze wszystkie objawy jakie sa przy nim u mnie wystepowaly i moglo to byc powodem mojej trudnosci w wyleczeniu sie z zapalen narzadow rodnych. Dodam jeszcze ze mowilam o nich lekarce ktora kwitowala to krotko ze tak musi byc albo to wynik stresu. Zmienilam ta lekarke i lecze sie u innego lekarza - zobaczymy jak on sie spisze
Nusi@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 08:50   #8
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Godziny

Ja biore harmonet od 2,5 roku.Najpierw o 15 a teraz o 20.Jeszcze mi sie nie zdazylo zapomniec
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 08:53   #9
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: Godziny

dziewczyny

nie jest istotne o której godzinie bierzecie swoje pigułki!!!!!!!
ja np. biore je o 21 od wielu wielu lat

istotne jest , by zawsze byla to ta sama pora!!!!
nie zapominajcie i badźcie systematyczne, bo od tej regularności właśnie , zależy skuteczność ich działania

więc jeśli komuś pasuje 7 rano po przebudzeniu - ok
21 - ok
22 - ok

nie ma to znacxzenia
znaczenie ma regularnosc!!!!!!!!!!!
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 12:21   #10
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Godziny

a czy podczas brania tabletek nie ze wzgledów antykoncepcyjnych również ma znaczenie regularność ?? pytam z ciekawosci, bo swoje łykam zawsze punkt 16, a biorę je nie zwzgl na niechcianą ciążę

a tak na marginesie - mam kolezanki ktore rowniez zazywaja tabletki - to juz wogole kręćka na maksa - lykają wtedy kiedy im sie przypomni :|
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 12:35   #11
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Godziny

Cytat:
Napisane przez martina@
a czy podczas brania tabletek nie ze wzgledów antykoncepcyjnych również ma znaczenie regularność ?? pytam z ciekawosci, bo swoje łykam zawsze punkt 16, a biorę je nie zwzgl na niechcianą ciążę

a tak na marginesie - mam kolezanki ktore rowniez zazywaja tabletki - to juz wogole kręćka na maksa - lykają wtedy kiedy im sie przypomni :|
co to znaczy na niechciana ciążę???
chodzi ci o to, ze w celu antykoncepcyjnym????????? ??

a te koleżanki, to chyba troche nierozsadne sa...
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 12:51   #12
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Godziny

Cytat:
Napisane przez Paris Paris
co to znaczy na niechciana ciążę???
chodzi ci o to, ze w celu antykoncepcyjnym????????? ??

a te koleżanki, to chyba troche nierozsadne sa...
martina@ napisała że bierze je nie ze względu na niechcianą ciążę, czyli może żeby wyregulować cykl itp.
mamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 13:04   #13
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Godziny

tak wlasnie wiem że przy przyjmowaniu antykopow żeby nie zajsc w ciąże bardzo ważna jest regularność, czyli przyjmowanie o tej samej godzinie

zastanawiam sie czy tak samo jest jesli bierze sie je z innego powodu
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 13:42   #14
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Godziny

Cytat:
Napisane przez Rosa
Mam 3 pytanka do Was wizażanki
W jakich godzinach zażywasz tabletki anty ?( rano czy wieczorem?)
czy zdaża Ci się zapomnieć ?
od ilu lat / miesięcy zażywasz ?

a wiec ja biore wieczorem o 22
zażywam od roku
nigdy nie zdażyło mi sie zapomnieć
To nie jest pytanie do lekarza, wątek przenoszę na plotkowe.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 14:30   #15
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Dot.: Godziny

Biore od 10 lat (nie non stop, byly dluzsze przerwy), kojelno: minisiston, cilest, teraz jeanine. Biore ok godz. 23-24, nigdy nie zapomnialam, choc nie uzywam przypominaczy
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 14:45   #16
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Godziny

Hmm..Biore od ok 7 lat z przerwami..kolejno Cilest, Minisiston, Diane35, znowu Minisiston i teraz Microgynon, ktore zmienie od nastepnego cyklu.
Biorac Cilest miałam przypominajake w komore - brałam wieczorem i było super. Nie zapominałam nigdy. Potem sie przywyczaiłam i zrezygnowałm z przypominajki. Najgorzej było po przerwie..czesto brałam tabletki o 6 rano a nie jak zwykle o 23..Teraz tez mi sie zdarza zapomniec..biore pigułke około 23-24, jesli zapomne to rano. To wynika z obciazenia praca i ogolnego zmeczenia - wracam do domu i najzwyczajniej nie mysle o "bzdurnej" pigułce Chyba sobie znowu zrobie przypominajke, bo ostanio ledwo zmiescilam sie w 12 godzianch..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 15:46   #17
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Godziny

Hej! Biorę Rigevidon już prawie 2 lata jeszcze bez dłuższej przerwy właśnie się zastanawiam czy nie zrobić jej w zimie) a borę zawsze między 11 a 12 w południe))bez przypominajek
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 17:27   #18
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Godziny

ja gdzies wyczytalam ze lepiej brac wieczorem tabletki, bo ewentualne skutki uboczne mozna wtedy przestac... tez chcialam brac wieczorem ale przy pierwszym opakowaniu dostalam miesiaczke bardzo wczesnie rano wiec balam sie czekac do wieczora... i biore rano. mimo ze na poczatku meczyly mnie troche w szkole nagle dusznosci, to byly one sporadycznie i szybko mijaly, teraz juz jest oki i sie ciesze ze biore rano... bo mam pewne problemy z praca jelit i np podczas imprez gdy wypije za duzo gazowanych napojow (nawet bezalkoholowych) i duzo tancze to mnie gna do lazienki, a wiadomo, imprezy sa nocami, wiec moglabym czesto tabletke wydalic ;p
biore od pol roku, kilka dni temu zdarzylo mi sie zapomniec i wzielam z 9godzinnym opoznieniem... poza tym to spoznienia nieprzekraczajace 2 godzin, i to zadkie ;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 18:11   #19
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Godziny

skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej nie są zależne od pory zażywania tabletek i raczej utrzymują się, jeśli są niezależnie od pory dnia.
Ja biorę wieczorem, kiedyś jak w zegarku o dziewiętnastej, ale teraz różnie, po prostu wieczorem między 20 a 22, po kolacji.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 17:50   #20
dziubassskia
Raczkowanie
 
Avatar dziubassskia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 125
Dot.: Godziny

ja biorę od prawie roku yasminelle
codziennie rano ok.9 - 10
pamiętam sama bez przypominajek, chociaż ostatnio zdarzyło mi się zapomnieć ale zmieściłam sie w 12 godzinach
dziubassskia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 15:53   #21
isold
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: Godziny

17
nie, już mój telefon o to dba
dopiero 2 opakowanie
isold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.