Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawie - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-06, 15:57   #1831
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość

Tym razem się udało i goście wyszli zadowoleni i najedzeni ale raczej staram się nie
ja też nie lubię...nie wiem czemu ale mnie to też krępuje... że smak nie ten, że za słone/słodkie etc.

otstanio robiłam ot ciacho https://wizaz.pl/kulinaria/przepis,3...ladka-kokosowa i wyszło pycha!!! (tylko o połowę mniej cukru dałam niż w przepisie)

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
A drozdze dodajesz ? Nie wiem Ola, mi raczej rosnie, szczegolnie odkad mam maszyne do chleba . Moze na zimno albo drozdze sie nie aktywowaly .

Auto mam w naprawie do srody (znowu mi ktos wjechal w tylek) i jezdze teraz sobie teraz nowiutka Astra .
jak się jeździ?

dodaje drożdże tyle że suche (a w większości przepisach są mokre) i wydaje mi się dobre proporcje ale nigdy nie chce mi to ciasto wyrosnąć. Myślisz że może być za zimno w domu? I co daje się pierwsze? Drożdże do wody czy wodę do drożdży??


Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Alez to bardzo wciaga , choc po prawdzie to mnie ksiazki kucharskie raczej usypiaja, przeczytam z 5 przepisow i lulu .

A robil ktos ciasto z piwem Guinness Nigelli?

Oprocz tego nowy sasiad mi dziala na nerwy - wycial krzaki, zniszczyl sciane - mowilam TZowi ze tylko problemy z nimi beda . Teraz szukam jakiejs tymczasowej oslony zeby sie odgrodzic zanim moje krzory i drzewa dorosna do odpowiedzniej wysokosci.

z Guinessem nie ale to z Nutellą z Nigellisimi tak. Szału nie robi jadłam lepsze ale koleżankom z pracy smakowało.

Ciekawe czy mój sąsiad będzie zadowolony jak wszystkie tuje spod płota wytniemy

*****
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:32   #1832
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Moze w tym roku przestaniemy sie oszukiwac, co
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:40   #1833
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

dodaje drożdże tyle że suche (a w większości przepisach są mokre) i wydaje mi się dobre proporcje ale nigdy nie chce mi to ciasto wyrosnąć. Myślisz że może być za zimno w domu? I co daje się pierwsze? Drożdże do wody czy wodę do drożdży??
Jakich drozdzy Olka uzywasz? Drozdze drozdzom nierowne, ja juz chyba wszystkie co sa na rynku przetestowalam i najlepiej mi wszystko rosnie na Sainsbury`s pojedynczych saszetkach
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:03   #1834
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

jak się jeździ?

dodaje drożdże tyle że suche (a w większości przepisach są mokre) i wydaje mi się dobre proporcje ale nigdy nie chce mi to ciasto wyrosnąć. Myślisz że może być za zimno w domu? I co daje się pierwsze? Drożdże do wody czy wodę do drożdży??





z Guinessem nie ale to z Nutellą z Nigellisimi tak. Szału nie robi jadłam lepsze ale koleżankom z pracy smakowało.

Ciekawe czy mój sąsiad będzie zadowolony jak wszystkie tuje spod płota wytniemy

*****
Jezdzi sie OK ale kurcze wszystko na sensory, swiatla chcialam wlaczyc a tu nie ma gdzie bo automatyczne


Ola a drozdze masz ready to use czy takie co wymagaja aktywacji?

Ten deser z nutella i serkiem filadelfia z orzechami na wierzchu? 'Tesciowa' robila i raz mi smakowal a drugi raz juz mniej .

Zabraniam ci wyciac tuje zadzwonie do twojego councilu i powiem zeby wazne dla krajobrazu i ci je ochronia .

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3848535 3]Moze w tym roku przestaniemy sie oszukiwac, co [/QUOTE]

A kto sie oszukuje .

Mowilam ostatnio do szefa ze ludzie sie pytaja o postanowienia a ja zadnych nie mam. Wiec on na to ze moze cos o papierosach, bo to dosc popularne. Spasowalo mi idealnie - uwaga w 2013 nie pale . Najlatwiejsze postanowienie jakie mialam .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:13   #1835
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Mowilam ostatnio do szefa ze ludzie sie pytaja o postanowienia a ja zadnych nie mam. Wiec on na to ze moze cos o papierosach, bo to dosc popularne. Spasowalo mi idealnie - uwaga w 2013 nie pale . Najlatwiejsze postanowienie jakie mialam .
lol tez nie mam postanowien, to pozyczé od ciebie Lori
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:25   #1836
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
A kto sie oszukuje .
Alez nikt
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:38   #1837
upadly aniol
Raczkowanie
 
Avatar upadly aniol
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cumbria
Wiadomości: 328
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Dobry wieczor

Ale dzisiaj ladna pogoda byla (a to znowu o pogodzie ), nad morze sie z Tztem wybralismy, monostwo ludzi bylo, newte Ci co odwazniejsi plazowej knajpce na zewnatrz jedli wyspacerowalam sie za wszystkie czasy

Kod:
hyhyhh to powodzenia  łatwiej powiedzieć niż zrobić, to dosyć długi proces 
no chyba,że moża sporo odkładać co miesiąc
Kod:
Mysmy bez problemu polaczyli przyjemne z pozytecznym. Teraz mozna jechac na wakacje poza sezonem 'za grosze' .
Kofi dziekuje!iezko napewno bedzie, zwlaszcza jak sie ma jakies 1o% dziesiecio procentowego depozytu zaoszczedzone
Lori ja na wakacje i tak pojade czy to z oszczedzajacym Tz czy bez

Pozatym ta cala idea kupna tutaj domu nie dokonca do mnie przemawia, to bardziej Tz sie napalil na dom a ja czasami tylko mu przytakne jak pczuje uklucie zazdrosci, kiedy zobacze jak niektorzy sobie domy urzadzaja

Kod:
otstanio robiłam ot ciacho https://wizaz.pl/kulinaria/przepis,34...ladka-kokosowa i wyszło pycha!!! (tylko o połowę mniej cukru dałam niż w przepisie)
O tak!pyszne byloZwlaszcza nadzienie

Mona ja sie juz przestalam oszukiwac, tak gdzies zaraz po polnocy 31.12
__________________
"The secret to happiness is not in doing what one likes to do, but in liking what one has to do"
upadly aniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 21:19   #1838
emciu
Wtajemniczenie
 
Avatar emciu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 266
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Czesc
__________________
Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones.
emciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 21:23   #1839
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez emciu Pokaż wiadomość
Czesc
czesc
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 21:50   #1840
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez upadly aniol Pokaż wiadomość
A pozaty wscieklam jestem, bo mnie wlasnie Tz poinformowal, ze wakacji w tym roku nie bedzie, bo trzeba na depozyt oszczedzac...noz cholera jasna!co jest wazniejsze?tygodnowe szalenstwo czy stabilizacja
zawsze mozna polaczyc jedno z drugim tansze wakacje i polowa na konto
Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
no widze wid ze 7kg pieknie
czyli juz wróciłaś do wagi sprzed ciąz?

hehhe ja tez wszytskozerna jestem... ale ostatino na przykład zakochałam sie w deserkach GU szczegolnie tiramisu, no i teraz mamy efekty
nigdy !!! 7kg dzieki dietetykowi,ale bez cwiczen No i zlapalam wirusa w szpitalu wyladowalam pod kroplowkami,wiec 3kg poszly,ale i tak uwazam za sukces,ze ta wage przez kolejne 2 miesiace utrzymalam
58 i nie ma opcji,zeby bylo mniej. Teraz musze wrocic na wlasciwa droge,wiec miesiac pocwicze,stepper,hoola hoop,moze pobiegam,ale gora 3 razy w tyg. Moj sekret ,to 5,6 posilko,to dziala !!!!

Tiramisu ,to bedzie pierwszy przepis,ktory zrobie z tej ksiazki. Tz uwielbia. Na walentynki...


Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
A robil ktos ciasto z piwem Guinness Nigelli?


Oprocz tego nowy sasiad mi dziala na nerwy - wycial krzaki, zniszczyl sciane - mowilam TZowi ze tylko problemy z nimi beda . Teraz szukam jakiejs tymczasowej oslony zeby sie odgrodzic zanim moje krzory i drzewa dorosna do odpowiedzniej wysokosci.
Ktore ? Ja chyba.
Nas starzy wkurzaja, oby nowi byli lepsi

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Kofika nie placa ci czasem za szeptany marketing ?

********************

nie widze postu z zapytaniem o drozdze,ale wiem ,ze niektore nie powinny sie laczyc z woda za szybko. Czy wasze ciastra drozdzowe tez zawsze potrzebuja wiecej maki niz w przepisie ?????
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 12:17   #1841
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

drozdzy uzywam tych zielonych ze zdjécia na blogu http://catalancuisinecorner.blogspot...1_archive.html

niektore bulki wymagaja zeby drozdze urosly i one faktycznie rosna w polaczeniu z woda i cukrem i maka. Ale jak juz urosna i dodam je i wyrobie ciasto to ciasto juz potem nie urosnie w ciagu nastepnych 40 minut. A powinno i to niektore dwukrotnie podwoic swoja objetosc. A u mnie . I w smaku nie sa zle, ale co to za interes robic 6 bulek z 0.5 kg maki?

WIna piekarnika ot nie jest raczej bo ciasto z dobra wkladka wyszlo ok, biszkopt urosl jak trzeba (tzn ten drugi bo pierwszy udalo mi sie ugrilowac ) Zastanawiam sie nad maka (uzywam polskiej), ale w przepisach na whiteplate nigdy nie jest napisane jaki to rodzaj maki ma byc (a probowalam tortowej, wroclawskiej, poznanskiej)

Wakacjeeeeeeee w tym roku w ......... PL wesele pod koniec czerwca mam i mam nadzieje na 3 tyg slonecznego wolnego.

Kofii zakupoholiczko rozgladaj sie za ladnymi sukieknami i jak cos daj znac gdzie takie mozna kupic

Aniele oprocz tego ze dom trzeba kupic to potem to jest skarbonka bez dna wiem cos o tym dlatego dobrze sie zastanow czy chcesz kuypwoac dom

Posiadanie domuw Uk to nie jest jakies must have. Sa ludzie ktorzy nie czuja potrzeby posiadania wlasnego kata, nie przeszkadza im dlugoletnie wynajmowanie tego samego mieszkania/domu a pieniadze wola przeznaczyc na podrozowanie/nowosci techniczne etc

Lori moze drugim razem tesciofffka uzyla tanszego serka? albo zamiast nutell jakiegos innego smarowadla czekoladopodobnego?

Od tuji precz!!!! magnolie chce tam zasadzic, tulipany, rododendrony, azalie, koper etc etc... plot mam dugi
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2013-01-07 o 12:25
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 12:50   #1842
upadly aniol
Raczkowanie
 
Avatar upadly aniol
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cumbria
Wiadomości: 328
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi


Nie nawidze pisac z telefonu,wszystko mi sie miesza
OLA:znasz moje podejsci do kupba domu tutaj i poje zdanie na temat zycia w North EastWiec pewnie tez wiesz, ze ja zabardzo nie mam sie nadczym zastanawiac,tylko taki jeden sie uparl i marudzi

MAATRA:jadne ze sie sa,trzeba tylko chciec,a ja na wakacje bardzo chce jechac

Niewyspana jestem starsznie,nie moglam zasnac do 4 nas ranem,ledwo na oczy patrze byle do 17.00
Milego dnia
__________________
"The secret to happiness is not in doing what one likes to do, but in liking what one has to do"
upadly aniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 13:39   #1843
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
z
Ktore ? Ja chyba.
To

http://www.nigella.com/recipes/view/...ness-cake-3086

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
drozdzy uzywam tych zielonych ze zdjécia na blogu http://catalancuisinecorner.blogspot...1_archive.html

niektore bulki wymagaja zeby drozdze urosly i one faktycznie rosna w polaczeniu z woda i cukrem i maka. Ale jak juz urosna i dodam je i wyrobie ciasto to ciasto juz potem nie urosnie w ciagu nastepnych 40 minut. A powinno i to niektore dwukrotnie podwoic swoja objetosc. A u mnie . I w smaku nie sa zle, ale co to za interes robic 6 bulek z 0.5 kg maki?

WIna piekarnika ot nie jest raczej bo ciasto z dobra wkladka wyszlo ok, biszkopt urosl jak trzeba (tzn ten drugi bo pierwszy udalo mi sie ugrilowac ) Zastanawiam sie nad maka (uzywam polskiej), ale w przepisach na whiteplate nigdy nie jest napisane jaki to rodzaj maki ma byc (a probowalam tortowej, wroclawskiej, poznanskiej)


Od tuji precz!!!! magnolie chce tam zasadzic, tulipany, rododendrony, azalie, koper etc etc... plot mam dugi
Ola ja uzywam tych http://www.amazon.co.uk/Allinson-Eas...7564646&sr=1-9 i wszystko mi rosnie . Ale juz te http://www.amazon.co.uk/Allinson-Dri...7564995&sr=1-5 trzeba najpierw aktywowac w wodzie. Ciasto (o ile nie robie w maszynie) wstawiam w cieple miejsce i rosnie ladnie. Do chlebowych ciast uzywam maki dobrze zmielonej - strong albo very strong. Nie chce pomieszac ale z tego co pamietam drozdze oprocz cukru dodanego zywia sie potem na zwiazkach cukrowych z maki a im lepiej zmielona maka tym wiecej tych zwiazkow drozdze moga uzyc do wyprodukowanie CO2. Z very strong mi zawsze super rosnie a im wiecej innej maki dodam jako dodatek to ciasto mniej pulchne wychodzi.

Cytat:
Napisane przez upadly aniol Pokaż wiadomość
OLA:znasz moje podejsci do kupba domu tutaj i poje zdanie na temat zycia w North EastWiec pewnie tez wiesz, ze ja zabardzo nie mam sie nadczym zastanawiac,tylko taki jeden sie uparl i marudzi
Ja bardzo chcialam dom, TZ sie smial ze mialam obsesje . Nie wyobrazam sobie nie miec wlasnego miejsca, nie mam duszy nomada chyba .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 14:59   #1844
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Kofika nie placa ci czasem za szeptany marketing ?
money money money alwayssssss

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Mowilam ostatnio do szefa ze ludzie sie pytaja o postanowienia a ja zadnych nie mam. Wiec on na to ze moze cos o papierosach, bo to dosc popularne. Spasowalo mi idealnie - uwaga w 2013 nie pale . Najlatwiejsze postanowienie jakie mialam .
a mnie irytuja te pytania... bo u mnie zazwyczaj jest tak, ze jak se cos zaplanuje to zazwyczaj nic z tego nie wychodzi. zatem ostatnimi czasy przestalam, planowac, zastanawiac sie, przeliczac etc etc

Cytat:
Napisane przez upadly aniol Pokaż wiadomość
Kofi dziekuje!iezko napewno bedzie, zwlaszcza jak sie ma jakies 1o% dziesiecio procentowego depozytu zaoszczedzone
ha, ja tam nie wiem jak w twoim przypadku bedzie opinie wydaje na podstawie wlasnych doswiadczen
to co oszczedze to wydam , gdyby nie TZ to pewnie bylibysmy niezlymi golodupcami

Cytat:
Pozatym ta cala idea kupna tutaj domu nie dokonca do mnie przemawia, to bardziej Tz sie napalil na dom a ja czasami tylko mu przytakne jak pczuje uklucie zazdrosci, kiedy zobacze jak niektorzy sobie domy urzadzaja
moj tz tez napalony, ja raz chce raz mam to gdzies
zrszta jak tak patrze na te domy w okolicy w ktorej my chemy kupic, to mi sie niedobrze robi :/
wszystko jakies takie male, zbite razem, male ogrodki, male pokoiki
zero przestrzeni... no ale coz ... jak sie chce mieszkac w centrum miasta tzn jak sie nie ma wyboru


Cytat:
Napisane przez emciu Pokaż wiadomość
Czesc
Alo alo co sie tu przywiaoooo

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
zawsze mozna polaczyc jedno z drugim tansze wakacje i polowa na konto
hymmmm no nie sadze aby to mogo byc wyjscie z sytuacji

Cytat:
Moj sekret ,to 5,6 posilko,to dziala !!!!
hihiihihi ameryki nie odkrylas to zawsze dziala plus cwiczonka plus jak sie jest przed 30ka

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

Wakacjeeeeeeee w tym roku w ......... PL wesele pod koniec czerwca mam i mam nadzieje na 3 tyg slonecznego wolnego.

Kofii zakupoholiczko rozgladaj sie za ladnymi sukieknami i jak cos daj znac gdzie takie mozna kupic
aaaa ja nawet o wczasach nie mysle a slubow (dzieki ci o dobra wrozko) nie mam w tym roku w ogole. wiec nie wiem nawet czy PL bede.
spotykamy sie cala rodzina we Francji u siostry na parapetowce .... wiec wielkiej potrzeby odwiedzania kraju miec nie bede

aaaa mam mam przeciez postanowienie noworoczne ZERO ZAKUPOW wiec soriiii Olka ale jak chcesz moge pozyczyc jakas kiecke

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Od tuji precz!!!! magnolie chce tam zasadzic, tulipany, rododendrony, azalie, koper etc etc... plot mam dugi
bedziesz zalowac tych tuji oj bedziesz... to takie 'zywe' ogrodzenie!
ani liscie nie opadaja, plus to wiecznie zielone jest ... zastanow sie oj zastanow!

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Ja bardzo chcialam dom, TZ sie smial ze mialam obsesje . Nie wyobrazam sobie nie miec wlasnego miejsca, nie mam duszy nomada chyba .
no i najwazniejsze ze marzenie spelnione

***

przezylam jakos powrot do pracy ale chyba tylko dlatego, ze dzis trening mielismy. Moglabym tak codziennie pracowac do 2:30 ech.......

aaaa i jeszcze jedno Lola zmotywowalas mnie wczoraj i ruszylam to swoje zasiedzane upsko .... i pobieglam
nie mniej jednak tylko 7km zrobilam i bieglam jak zolw ... nogi ociezale ... wydawalo mi sie ze jakis nadbagaz mam
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein

Edytowane przez Kofika13
Czas edycji: 2013-01-07 o 15:08
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 16:38   #1845
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
aaaa i jeszcze jedno Lola zmotywowalas mnie wczoraj i ruszylam to swoje zasiedzane upsko .... i pobieglam
nie mniej jednak tylko 7km zrobilam i bieglam jak zolw ... nogi ociezale ... wydawalo mi sie ze jakis nadbagaz mam
polecam sié na przyszlosc

tylko teraz ja sié czujé glupio po tych moich 3.2km
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 16:42   #1846
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

bylam pewna,ze tak. sprawdzilam jednak przepis i robilam to

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/3...chocolate-cake

Na urodziny Simon,ale tort typowo pod mame Daj znac ja zrobisz, bo ciekazwa jestem

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Ja bardzo chcialam dom, TZ sie smial ze mialam obsesje . Nie wyobrazam sobie nie miec wlasnego miejsca, nie mam duszy nomada chyba .
mam podobnie Obsesje mam od dawna Proces kupowania niestety nie jest przyjemny. miejmy nadzieje,ze urzadzania bedzie lepszy
Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
hihiihihi ameryki nie odkrylas to zawsze dziala plus cwiczonka plus jak sie jest przed 30ka

aaaa i jeszcze jedno Lola zmotywowalas mnie wczoraj i ruszylam to swoje zasiedzane upsko .... i pobieglam
nie mniej jednak tylko 7km zrobilam i bieglam jak zolw ... nogi ociezale ... wydawalo mi sie ze jakis nadbagaz mam
Oczywiscie,ze nie odkrylam,ale .... udalo mi sie to w zycie prowadzic ,a nie tylko gadac,ze wiem wiem

Zaliczylam juz 3 spacery 3 milowe z psem,ale do biegania jeszcze mi daleko. w zeszlym tygodniu na rower wsiadlam i sie zalamalam. Ile ja sily musialam wlozyc,zeby on ruszyl, to tylko ja wiem
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 22:10   #1847
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
Oczywiscie,ze nie odkrylam,ale .... udalo mi sie to w zycie prowadzic ,a nie tylko gadac,ze wiem wiem

Zaliczylam juz 3 spacery 3 milowe z psem,ale do biegania jeszcze mi daleko. w zeszlym tygodniu na rower wsiadlam i sie zalamalam. Ile ja sily musialam wlozyc,zeby on ruszyl, to tylko ja wiem
aaa to zmienia postać rzeczy

ja dziś ledwo łażę...

***

ok czas na odcinek Mad Men albo 2 i lulu
gudbaj krysmas
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 22:20   #1848
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
Czy wasze ciastra drozdzowe tez zawsze potrzebuja wiecej maki niz w przepisie ?????
Tak. Ciasto na pizze tez, zawsze ok pol szklanki dodatkowej maki potrzebuje przy formowaniu spodow.

Zwazylam sie pierwszy raz w tym roku, nie jest zle, myslalam, ze po tych szalenstwach kulinarnych przytyje, ale nie
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 08:29   #1849
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość

ok czas na odcinek Mad Men albo 2 i lulu
ja tak zapalenie ogládam According to Jim, kiedys za czasow jeszcze polskiej TV towarzyszyl mi do sniadan a teraz (cale 8 serii) jest nasza dobranocka

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
aaaa ja nawet o wczasach nie mysle a slubow (dzieki ci o dobra wrozko) nie mam w tym roku w ogole. wiec nie wiem nawet czy PL bede.
spotykamy sie cala rodzina we Francji u siostry na parapetowce .... wiec wielkiej potrzeby odwiedzania kraju miec nie bede

aaaa mam mam przeciez postanowienie noworoczne ZERO ZAKUPOW wiec soriiii Olka ale jak chcesz moge pozyczyc jakas kiecke


bedziesz zalowac tych tuji oj bedziesz... to takie 'zywe' ogrodzenie!
ani liscie nie opadaja, plus to wiecznie zielone jest ... zastanow sie oj zastanow!

ty sie naslubowalas w ubieglych latach u mnie susza piecioletnia Zdjecia sukienek mozesz zaczac robic

Tuji nie lubié, jak male sa to Ok, ale jak juz urosna to nie sa takie piekne... strasznie ciemnieja, galezie robia sie grube, smierdza sikami kota sasiad ma wysoki plot i swoje krzaki wiec jego mi starcza

Lorinda nigdy nie uzywalam angielskiej maki bo.. nigdy nie wiedzialam jaka kupic wiec trzymalam sie polskiej, ktora tez wydaje mi sie mniej ciezka dla zoladka (mojego przynajmniej) A jaki jest przelicznik drozdzy mokrych na suche? Gdzies wyczytalam ze 40 g mokrych to kolo 21 g suchych?


a czytalas lutowe Ideal Homes? Tam pisali gdzie mozna dotsac make prosto z mlyna (no moze nie z mlyna ale taka nie-fabryczna)
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 20:20   #1850
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
aaaa mam mam przeciez postanowienie noworoczne ZERO ZAKUPOW wiec soriiii Olka ale jak chcesz moge pozyczyc jakas kiecke



bedziesz zalowac tych tuji oj bedziesz... to takie 'zywe' ogrodzenie!
ani liscie nie opadaja, plus to wiecznie zielone jest ... zastanow sie oj zastanow!


Ciekawe ile wytrzymasz .

Zywe ogrodzenie super sprawa Kofi nie wiedzialam ty taka ekologiczna . Po dzisiejszym 'odkryciu' sama sadze zywoplot jak najszybciej, odslaniam okna o tu widze sasiad sobie szedzik postawil, wlasciwe stodole raczej ze 2 konie by mu sie tam zmiescily musze zaslonic to cudo .


Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
bylam pewna,ze tak. sprawdzilam jednak przepis i robilam to

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/3...chocolate-cake

Na urodziny Simon,ale tort typowo pod mame Daj znac ja zrobisz, bo ciekazwa jestem
O fajny przepis - moze sprobuje .

Psa macie ???

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Lorinda nigdy nie uzywalam angielskiej maki bo.. nigdy nie wiedzialam jaka kupic wiec trzymalam sie polskiej, ktora tez wydaje mi sie mniej ciezka dla zoladka (mojego przynajmniej) A jaki jest przelicznik drozdzy mokrych na suche? Gdzies wyczytalam ze 40 g mokrych to kolo 21 g suchych?


a czytalas lutowe Ideal Homes? Tam pisali gdzie mozna dotsac make prosto z mlyna (no moze nie z mlyna ale taka nie-fabryczna)
Skad wiesz ze za ciezka jak nie kupujesz . Ja nie przeliczam - sypie na oko .

Nie czytalam Ideal Homes ale sobie kupie i poczytam .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 21:18   #1851
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3851170 2]Tak. Ciasto na pizze tez, zawsze ok pol szklanki dodatkowej maki potrzebuje przy formowaniu spodow.
[/QUOTE]
dziwne
Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Po dzisiejszym 'odkryciu' sama sadze zywoplot jak najszybciej, odslaniam okna o tu widze sasiad sobie szedzik postawil, wlasciwe stodole raczej ze 2 konie by mu sie tam zmiescily musze zaslonic to cudo .




[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3851170 2]
O fajny przepis - moze sprobuje .

Psa macie ???

[/QUOTE]
jak lubisz mocno czekoladowe, to polecam ! Ja chyba mase z wiekszej porcji robilam...jak to ja

Ujme,to tak. Rodzice maja mojego psa z Polski. Rodzice mieszkaja w uk Labrador
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 21:41   #1852
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez little_ola Pokaż wiadomość
polecam sié na przyszlosc

tylko teraz ja sié czujé glupio po tych moich 3.2km
phi, bez przsadyzmu ... ty chyba tyle co zaczelas biegac, tak?
gdy ja zaczynałam to 30min i pewnie 4km to był max, wiec spoko rokoko

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Ciekawe ile wytrzymasz .
tyz prawda, dlatego nic nie napisałam takiego o tych zakupach NIC!!!
Cytat:
Zywe ogrodzenie super sprawa Kofi nie wiedzialam ty taka ekologiczna .
ekologiczna to raz na przykład
recycling w moim gospadarstwie domowym jak najbardziej codziennie stosowany, juz tak to weszło w krew, ze gdy jestem u kogos kto tego nie prowadzi, to az mi głupio wyrzucac plastik do kosza z odpadkami

a dwa moi rodzice w Polilandii maja wlasnie takie ogrodzenie. Ładnie to wyglada plus dokonała 'sciana' od sasiadów i głównej drogi



Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość

Rodzice mieszkaja w uk Labrador
twoi?
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:27   #1853
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Kofi tak. Przeprowadzili sie na czas nieokreślony. Ps. Robilam makaron z tuńczykiem z ksiazki. Mógłby znalesc sie w książce j.o. dania w 15 min tylko simonowi nie smakowalo. Zapach cytrynowy mu nie pasowal. W sobote zrobie nalesniki z truskawkami
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 11:11   #1854
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
Kofi tak. Przeprowadzili sie na czas nieokreślony. Ps. Robilam makaron z tuńczykiem z ksiazki. Mógłby znalesc sie w książce j.o. dania w 15 min tylko simonowi nie smakowalo. Zapach cytrynowy mu nie pasowal. W sobote zrobie nalesniki z truskawkami
no to fajnie, pewnie sie cieszysz, że macie ich teraz przy sobie ... zawsze jest do kogo dzieciaki podrzucic
ja nawet troche zazdroszczę mojej siostrze, że tesciowa mieszka w tym samym mieście co ona, bo za każdym razem gdy chcą gdzieś wyjść/wyjechać babcia bardzo chętnie przygarnia małego
Ja (kiedyś ) nie będę miała takaiego komfortu echhhhh

***
co do jedzonka to znowu risotto wczoraj robiłam ... ale po powroci do pracy i do rutyny waga leci w dół dobrze dobrze, bo dziwnie czuję się z tą oponką

słyszałyście? jakiś śnieg zapowiadają ... no fakt ochłodziło się dosyć mocno
ja niedawno wstałam, pomalowałam pazurki i zaraz lecę na odświeżający (jeszcze) poranny bieg

udanej niedzieli pa.
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:00   #1855
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Mi najlepsze chlebki wlasnie na angielskiej najlepiej wychodzily. Ale juz mi sie przywieziony zapas skonczyl. Swietne sa wholemeal z dodatkiem otrab. Owsiana z allyson, strong. Ja to w ogole mieszam z zytnia, spelt i ta reszta. A do bulek to jednak najlepsza najbielsza, no chyba ze grahammki chcesz zrobic. Ciasto wyrabiane z cieplym plynem, drozdze rosna z dodatkiem cukuru i maki jako pozywki a potem musi byc cieple miejsce, bez przeciagow. Jezeli nie wyrasta ci w kuchni to sprobuj w piekarniku, nastaw na 50c i uchyl lekko drzwiczki, np lyzka drewniana przytrzymaj. Powinno pomoc
Drozdzy tez uzywam sypkich przywiezionych z Uk takie w zoltej puszce metalowej allyson. Zawsze wychodza

Wujek amazon przyslal mi jiedawno 15 Jamiego ale co jak wiekszosc produktow niedostepna na mojej Nawsi. O mleku kokosowym moge pomarzyc, jagnieciny nie dostane. Dostalam tez ksiazke kucharska Gu...
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska

Edytowane przez wiolqn
Czas edycji: 2013-01-14 o 20:06
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 21:35   #1856
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

ale chleba mi się zachciało
a ja sobie węglowodanów nie pozwalam
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:21   #1857
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

wiolqn no właśnie nie we wszystkich przepisach drożdże dodaje się wyrośniete. W niektórych tych które ja robię pisze że np wymieszać z wodą i dodać takie. Problem może tkwić w tym że wszystkie przepisy mają w skłądzie drożdże świeże a ja na oko zamieniam je na suche (to chyba drugi powód dlaczego bułki mogą nie rosnąć)

Mąkę i drożdże zmieniłam na allyson, plus wystawiłąm je do urośnięcia koło kaloryfera bułki z cebulą wyszły przepyszne, parzyły w usta ale jadlam dawno takiej chrupiącej skórki nie jadłam...

Dzisiaj w piekarniku siedzą bułki małgosie- mam nadzieje że nie opadną po wystawieniu z piekarnika

wiolqn gdzie kupowałaś te różne rodzaje mąki allyson? u mnie w tesco tylko zwykła biała

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość

Skad wiesz ze za ciezka jak nie kupujesz . Ja nie przeliczam - sypie na oko .
.
kupowałam kiedys nalesniki mi nie smakowały wiec przeszłam na polską mąkę...

****

śnieg spadł podmroziło troszkę, aż lepiej się człowiek czuje

(szkoda tylko ze mi tulipany 4 cm w doniczkach juz urosły )
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 14:59   #1858
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

****

śnieg spadł podmroziło troszkę, aż lepiej się człowiek czuje
hahha no ja już od godziny w domu.
Dzieciaki poszły do domu przed lunch-em a my niedługo po nich
Piekny poczatek weekednu
Się zastanwiam czy isc pobiegac czy zrobic sobie herbate i zostac w domu

A jak u reszty? tez wam sypie???
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 22:06   #1859
Kasienka :)
Raczkowanie
 
Avatar Kasienka :)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 245
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Melduję, że w Londynie pięknie i biało, nie mogę się napatrzeć i nacieszyć tym pierwszym śniegiem w tym roku i ciągle wyglądam za okno, czy aby na pewno jeszcze tam jest nas tez dziś puścili wcześniej do domu, wyszłam o 2.30, zamiast o 4, ale jak dla mnie super, nie narzekam
Miłego weekendu! Lepcie bałwany
Kasienka :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 23:26   #1860
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

mnie tam śnieg nie zachwyca, wolę zimy bez ujemnych temperatur
tak się przedstawiała sytuacja na mojej ulicy o 11 rano ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG00130-20130118-1159.jpg (133,4 KB, 16 załadowań)
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 00:57:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.