Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-06, 15:19   #2041
4YOU
Przyczajenie
 
Avatar 4YOU
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: USA, CT
Wiadomości: 28
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję 'Estelle' za szczerą chęć pomocy , tylko że to wszystko nie takie proste
Prawie wszystkie oleje stosowane na jakąkolwiek część skóry powodują u mnie zmiany skórne w postaci wysypki, a wcierane we włosy nie robią zupełnie nic z nimi oprócz tego że zupełnie się po nich włosy nie układają i dają wrażenie jeszcze bardziej szorstkich
Bardzo chętnie bym sama coś ukręciła, ale nie bardzo wiem już co z czym, ponieważ niedawno odkryłam, że to co służy innym ze składników roślinnych mnie uczula. Wiem że to nie odpowiedni wątek, ale wypróbowałam już serum z witaminą C (bardzo małe stężenie), jako nawilżacz kwas hialuronowy i wszystko kończy się albo wysypką do opanowania w domu po około 14 dniach, albo wysypką z opuchlizną kończąca się pobytem u lekarza i odczulaniem
Także odżywki do włosów to nie jedyny mój problem, ale odnalezienie tego forum i Twoja wiedza 'Estelle' pomogła mi bardzo pod względem tego, że wiem jakich składników muszę unikać na 100% w szamponach i odżywkach, ale również i kremach.
Bardzo dziękuję za pomoc z Twojej strony i proszę nie złość jeśli od czasu do czasu podrzucę jakąś odżywkę do analizy
I jeszcze mam pytanko - skoro olej jojoba mnie uczula - to proteiny z niego też mogą uczulać
Pozdrawiam
__________________
23 Feb 2006

4YOU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 15:52   #2042
ozanna
Raczkowanie
 
Avatar ozanna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 97
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witajcie dziewczyny
Przeszukałam wątek, ale nie znalazłam (znalazł się tu szampon z tej serii i mgiełka ocgronna - po kilka razy )

Farmona, Radical, Kompleks odżywczy do skóry głowy stymulujący wzrost włosów - ampułki

aqua, Propylene Glycol, Equisetum Arvense Extract, Glucose, Disodium Cystinyl Disuccinate, Betula Alba Extract, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recucita Extract, Rosmaninus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Maujs Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majas Extract, Nasturtium Officinale Extract, Panax Ginseng Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine Hci, Biotin, Polysorbate 20, Retinyl Palitate, Tocopherol, Linoleic Paba, Triethanolamine, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Benzyl

mam nadzieję, że nic nie przekręciłam, przepisując
bardzo proszę o pomoc
ozanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 15:59   #2043
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Skład bez rewelacji, raczej dosyć skromny, odżywczo "uzbrojony" jedynie w witaminy B5 i B3 oraz malutką domieszkę ekstaktu z nenufarów
Zaznaczyłam także glicerynę i propylene glycol, które mają funkcje nawilżające, ale wątpię, by zdołały dać widoczny efekt.
Natomiast szampon mże wysuszać - zestawienie SLES i sodium chloride.
Wygląda na nieobciążający, oczyszczający, więc z racji przeznaczenia powinien spełniać swoją funkcję [nazwa sugeruje poprawę objętości].
Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Dość prosty skład, działanie odżywcze i nawilżające oparte głównie o masło shea i olej jojoba, kolejnym dodatkiem odżywiającym włosy jest magnesium nitrate.
Odzywka pod względem składu poprawna, ale nie budzi entuzjazmu.
Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Określiłabym jako serum na końcówki, z uwagi na wysokie stężenie różnego rodzaju silikonów, o lekkim działaniu odżywczym.
Zawiera filtr UV [na fioletowo] oraz ekstrakt z lnu, odżywcza funkcję pęłni tu także methyl hydrogenated rosinate.
Nie podoba mi się tylko ten alkohol w składzie, bo może wysuszać, ale jako że nie występuje jako pierwszy/drugi składnik, może jego działanie "zneutralizują" silikony.
uwielbiam Cię dziękuję
A moją fryzjerkę ochrzanię, wcisnęła mi te maseczkę za 5o zł jako coś super hiper
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 17:25   #2044
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analize 2 odzywek bez spłukiwania w saszetkach


1. Pollena-Malwa Odżywka do włosów suhych i normalnych z Keratyną
bez spłukiwania
Skład: aqua, cetearyl octanoate, polyquaternium- 16, panthenol, hydrolyzed keratin, carbomer, triethanolamine, parafum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, cinnamyl alcohol, benzyl salicylate, citronellol, limonene, coumarin, amyl cinnamal, iscoeugenol.


2. Pollena-Malwa Odzywka do włosów suchych i normalnych z Witaminami bez splukiwania
ma zawierac kompleks witaminowy A, E, F C H i prowitamine B5
aqua, cetearyl octanoate, polyquaternium- 16, propylene glycol, polysorbate-20, panthenol, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, linoleic acid, linolenic acid, arachidonic acid,bioflavonids biotin, pyridoxine HCL, carbomer, triethanolamine, parafum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone .

Z góry dziękuję
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 23:12   #2045
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość

Widocznie kiepsko szukałaś, bo ja znalazłam bez problemu i to w kilku miejscach

Mogłabym, ale trollowaty ton Twojej wypowiedzi skutecznie mnie zniechęcił Zamiast marnować czas i energię do prowadzenia jałowych dyskusji, wykorzystaj je do porządnego wyszukiwania.
Czy słowo "proszę" jest trollowate? Grzecznie poprosiłam o wskazanie analizy tego składu i jeszcze raz proszę o wskazanie go. I z góry dziękuję i przepraszam za zamieszanie, ale zupełnie nieświadomie.

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:50 ----------

To ja jeśli można poproszę o analizę składu szamponu firmy Korres do włosów tłustych - Sage and Nettle.
Podaję linka do składu, bo nie można wkleić.
http://www.korres.com/temp/layout/SH...2008-05-07.pdf
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:39   #2046
xaska007x
Raczkowanie
 
Avatar xaska007x
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 122
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mogłabym prosić o analizę:

Schwarzkopf, Schauma Q10, szampon odbudowujący do włosów cienkich i wymagających pielęgnacji, z koenzymem Q10.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, PEG-7 Glyseryl Cocoate, Glycol Distearate, Citric Acid, Laureth-, Sodium Benzoate, Laureth-4, Polyquaternium-10, Parfum, Salicylic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Niacinamide, Panthenol, Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Linalool, Ubiquinone.

Joanna, Styling Effect, Wosk nabłyszczający, Jedwabisty połysk (do włosów kręconych, a także sztywnych, szorstkich i zniszczonych).
Skład:Petrolatium, Paraffinum Liquidum, Cera Alba, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl, Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Geraniol, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Tocopheryl, Acetate, Mica, Ci:77891, Ci:77510.

Co do tego wosku, to jestem ciekawa czy rzeczywiście da jakieś efekty na włosy kręcone/falowane. Tylko nie podoba mi się wysoko postawiony 'Parfum' i te liczby na końcu

Nie znalazłam ich na liście przeanalizowanych kosmetyków.
Byłabym wdzięczna.

Edytowane przez xaska007x
Czas edycji: 2009-05-10 o 11:45
xaska007x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 14:30   #2047
Vivienna
Raczkowanie
 
Avatar Vivienna
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 60
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Hej, prosze bardzo o przeanalizowanie skladu tego szamponu.

Tresemme- vit C Szampon gleboko oczyszczajacy:

aqua (water), ammonium loryl sulfate, cocamidopropyl Betaine, Citrus Mendiate, Limonum (Lemon) Peel Extarct, Citrus Grandisus, Fruit Extract, Cocodimonium Hydroprpyl Wheet Protien, Asscorbis Acid, Disodium EDTA, Citric Acid, Propylene Glycol, Ammonium Chloride, Sodium Chloride, Triethanosalfate, Methyl glycol, Methylisothazoliona, Methylchloride Glycol, Butylphenyl, Methylpropinol, limonal, Hexyl Cinnamol, Limonene, Fragrance (Parfum), Cl 61570 (Greson 5).
Vivienna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 20:49   #2048
belluci2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 676
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

prosze o analize szamponu firmy Farmona

Farmed

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Cocoamphoacetate, Piroctone Olamine, Butylene Glycol, Panthenol, Salicylic Acid, Bisabolol, Arctium Lappa Extract, Polysorbate-20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Sodium Chloride, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Parfum
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (8,5 KB, 4 załadowań)
__________________



zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy



Edytowane przez belluci2
Czas edycji: 2009-05-10 o 20:56
belluci2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 10:49   #2049
Priyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Priyaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 3 407
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czy mogłabym prosić o analizę paru produktów Tigi, zastanawiam się czy nie robią mi krzywdy

1. Tigi - Bed Head - Small Talk
Skład: Water, VP/DMAPA Acrylates Copolymer, Cyclomethicone, Polyquaternium 37, Dimethicone, Dimethiconol, Styrene/Butadiene Copolymer, Parfum (Fragrance), Polysorbate 60, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetearyl Alcohol, PPG 1 Trideceth 6, C12-15 Alkyl Benzoate, Helianthus Annuus (Organic Sunflower) Oil, Panthenol (provitamin B5), Bacopa Monniera Extract, Cinnamidopropyl Trimethyl Ammonium Chloride, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Acid, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne

2. Tigi - Bed Head - Treat Me Right Peppermint Hair Mask
Skład: Aqua (water/eau), Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, C12 15 Alkyl Benzoate, Stearamidoropyl Dimethylamine, Polysorbate 60, Cyclomethicone, Cetrimonium Bromide, Propylen Glycol, Linoleamidopropyl Dimoethylamine Dimer Dilinoleate, Behenylamidopropyl Dimethylamine Behenate, Dimethiconol, Citric Acid, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium 37, Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate Amodimethicone, Peppermint, Menthol, Methyl Gluceth 20, Methylparaben, Ppg 1 Trideceth 6, C12 16 Pareth 9, C11 15 Pareth 7, Disodium Edta, Trdeceth-12, Panthenol, Wheat Amino Acids, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ci 42053 (green 3), Ci 19140 (yellow 5)

3. Tigi - Bed Head - Control Freak Shampoo
Skład: Aqua (Deionized water), Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Cocamide DEA, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocoamidopropyl Hydroxysultaine, Acrylates/C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Methylparaben, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Benzophenone-4, Panthenol, Hydrolyzed Soy Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140 (Yellow No. 5), CI 42090 (Blue No. 1), CI 15985 (Yellow No. 6).

4. Tigi - Bed Head - Control Freak Serum
Skład: Aqua (water/eau), Polyacrylamidomthylpropan e Sulfonic Acid, Polyquaternium-11, Glycerin, Propylene Glycol, Triethanolamine, Oleth-20, Dimethicone Copolyol, Dimethicone Copoylol Meadowfoamate, Hydroxyethylcellulose, DMDM Rydantoin, Parfum (Fragrance), Linalool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Carbomer, Methylparaben, Disodium EDTA, Benzophenone-4, Actinidia Chinesis (Kiwi) Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Extract, CI 77019, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 19140 (Yellow 5), CI 42090 (Blue 1), CI 17200 (Red 33).

Mam nadzieję, że nie przesadziłam z ilością na początek. Z góry dziękuję za analizę
Priyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 10:57   #2050
belluci2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 676
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

prosze o analizę

szamponu
Seboravit

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Raphanus Sativus Extract, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Perfum, Hexyl Cinnamal.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (5,1 KB, 4 załadowań)
__________________



zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy


belluci2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 16:48   #2051
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

prosze o analize
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (32,6 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (133,1 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (63,0 KB, 66 załadowań)
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 11:18   #2052
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
witam
bardzo proszę o analizę serii "biologicznej rekonstrukcji struktury włosów" firmy lisap.
w skład wchodzi:
etap 1 ,szampon:
aqua, sodium laureth sulfate, cocmidopropyl bataine, sodium cocoamphoacetate, sodium cocoyl hydrolyzed wheat protein, amodimethicone, citric acid, imidazolidinyl urea, phenoxyethanol, decyl glucoside, metylparaben, glycol distearate, sodium polyacryate, polyquaternium-10, cocamide mea, glycerin, peg-8, trideceth-10. etylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, cetrimonium chloride, bisamino peg/ppg-41/3 aminoethyl pg-propyl dimethicone, laureth-10, palmytoil myristil serinate, peg-8/smdi copolymer, wheat amino acids, hydrolyzed vegetable protein pg-propyl silanetriol, keratin, hydrolyzed keratin, niacinamide, calcium pantothenate, sodium ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, pyridoxine hci, maltodestrin, sodium starch octenylsuccinate, silica, hexyl cinnamal, benzyl benzoate, benzyl salicilate, disodium edta.
Szampon budzi bardzo mieszane uczucia, po obiecującym sodium cocoyl hydrolyzed wheat protein dość wysoko w składzie, zaczyna się dziać coraz, coraz słabiej. Dużo konserwantów, w tym również ten dość drażniący, a to co istotne dla odżywienia i rekonstrukcji włosów dopiero na samiutkim końcu. Taka konstrukcja składu pozwala mniemać, że składniki aktywne są używane w stężeniach poniżej 0,5%, co może niestety okazać się niewystarczające do wykonania zadania, jakie postawiono przed kosmetykiem. W przypadku szamponu może nie jest to szczególnie istotne, gdyż jego podstawowym zadaniem jest oczyszczanie włosów i przygotowanie ich do przyjęcia składników, ale w przypadku odżywek ma to znaczenie kluczowe...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 694 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 11:27   #2053
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość

etap 2.rekonstruktor polimerowy:

[COLOR=Black]aqua/water, behenyl trimethyl ammonium chloride, cetearyl alcohol, isopropyl alcohol, propylene glycol, vp/va copolymer, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, polyquaterinium-37, wheat amino acids, hydrolyzed vegetable protein pg-propyl solanetriol, creatine, hydrolyzed soy protein, peg-12 dimethicone, hydroxycetyl hydroxyetyl dimonium chloride, palmytoil myristil serinate, peg-8/smdi copolymer, hexyl cinnamal, benzyl benzoate, benzyl salicilate.
[COLOR=Purple]www.fryzjerskie.com/product_info.php?cPath=86 _48&products_id=1
Opinia taka, jak przy szamponie.
Na różowo wskazałam listę konserwantów. Jest ich sporo, co implikuje wniosek o tym, że są użyte w miarę niewielkich stężeniach [aby nie używać jednego w stężeniu dużym, bo to wzmaga możliwość wystąpienia podrażnień], a co za tym idzie, w myśl standaryzacji, wszystko co znajduje się w składzie dalej ma stężenie jeszcze mniejsze.
Podejrzewam zatem, że składniki odżywcze [nawet sumarycznie] nie osiągnęły wartości efektywnej i rezultat ich działania na włosy będzie słaby lub wręcz znikomy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 705 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 11:37   #2054
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
"biologiczna rekonstrukcja struktury włosów" firmy lisap.
etap 3.mikroemulsja:

aqua/water, glyceryl stearte, cyclopentasiloxane, behentrimonium chloride, isopropyl myristate, isopropyl palmitate, decyl oleate, isopropyl alcohol, amodimethicone, stearamidopropyl dimethylamine, phenyl trimethicone, phenoxyethanol, methylparaben, butylene glycol, propylene glycol, trideceth-10, buxus chinensis, cetrimonium chloride, polyquaterinium-7, isibutylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, citric acid, ethoxydiglycol, tridecetyl-9, peg-40 hydrogenated castrol oli, tocopherol, hypnea musciformis extract, gelidiella acerosa extract, sargassum fllipendula, sorbitol, hydrolyzed vegetableprotein pg-propyl silanetriol, wheat amino acids, niacinamide, calcium pantothenate, sodium ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, pyridoxine hci, maltodestrin, sodium strach octenylsuccinate, silica, palmytoil myristil serinate, peg-8/smid copolymer, hexyl cinnamal, benzyl benzoate, benzyl salicilate.
www.fryzjerskie.com/product_info.php?cPath=86 _48&products_id=1109
Znowu to samo co poprzednio.
Sporo fajnych składników odżywczych, niestety za konserwantami.
Rosyjska ruletka - zadziała albo nie zadziała.
Zawiera sporą dawkę silikonów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 650 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 11:47   #2055
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
"biologiczna rekonstrukcja struktury włosów" firmy lisap.
etap 4.rewitalizujący spray:

aqua/water, alcohol denat, polysilicone-18 cetyl phosphate, cetyl alcohol, bentrimonium chloride, polyquaternium-37, equisetum arvense, propylene glycol, triticum vulgare, propytene glicol dicaprylate/dicaprate, ppg-1 tridecethyl-6, butyrospermum parkii, peg-25 paba, ploysorbate 20, peg-10 olive glycerides, ethoxydiglycol, buxus chinensis, glycerin , peg-8, trideceth-9, peg-40 hydrogenated castrol oli, sodium glycolate, carboxymethyl chitosan, sodium lactafe, tocophereol, sodium polyacrylate, polmytoli myristill serinate, peg-8/smdi copolymer, hydrolyzed vegetable protein pg-propyl silanetriol, keratin, hydrozed keratin, creatine, hexyl cinnamal, benzyl benzoate, benzyl saliciate.
www.fryzjerskie.com/product_info.php?cPath=86 _48&products_id=1108

z góry dziękuję za analizę,
Jedyny kosmetyk z całej serii, który składem jako tako wpadł mi w oko.
Zawiera kilka składników regenerująco-odżywczych - skrzyp, wyciąg z pszenicy, masło shea i jojoba [olej lub wyciąg, bo nie podano], trochę protein roślinnych i witaminę E.
Do tego również w składzie kilka składników nawilżających.
Można się ewentyalnie przyczepić o ten alkohol denat, bo to składnik, którego raczej nie lubimy w kosmetykach, gdyż może podziałać wysuszająco. Aczkolwiek nie musi, gdyż szybko wyparowuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 665 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 11:54   #2056
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Witam, poprosze o analize 2 odzywek.

Odzywka do wlosow - odbudowa i ochrona "awokado i morela" wlosy suche i zniszczone - Timotei.

Sklad: Aqua, Cetyl Alcohol, Dimethiconol, Stearamidopropyl Dimethylamine, PEG-150 Distearate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Lactic Acid, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Glycerin, Prunus Armeniaca Fruit Extract, Persea Gratissima Oil, BHT, DMDM Hydantoin, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Cl 16255, Cl 47005

Od siebie napisze, ze fajnie ta odzywka zmiekcza wlosy, sa gladkie i dobrze sie rozczesuja, ale czy nawilza? Tego juz nie wiem.
Teoretycznie powinna trochę nawilżać
Zawiera kwas mlekowy i glicerynę, proces wspomoże także olej z awokado.
Sam skład prosty, może nie zachwyca, ale ogólnie do przyjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1148 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 11:58   #2057
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
I jeszcze jedna odzywka. Od razu pisze, ze jest beznadziejna i stosuje ja do depilacji...nog
Chodzi mi o to, ze strasznie placze wlosy, a moje przesuszone wlosy sa po niej sztywne jak druty. Fatalna. Nigdy wiecej juz jej nie nalozylam na glowe. Ale jestem ciekawa, co za chemie ona w sobie ma.

Ekspresowa odzywka z serii Sweet Fantasy - Wanilia, producent Joanna

Sklad:Aqua, Propylene Glycol, Polyquaternium-37, PEG-/PPg-15/15 Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol Dicaprylate Dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Dimethiconol, Polyquaternium-10, Hydroxyethylcellulose, Disordium EDTA, Triethanolamine, Parfum, Hydroxy-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Banzyl Benzoate, Limone, DMDM Hydantoin.
Ja się nie dziwię, że ta odżywka Ci nie podpasowała. Chociaż plątać nie powinna, dużo w niej silikonów, a te wygładzają włosy i powinny ułatwiać rozczesywanie.
Natomiast właściwości odżywczych nie przedstawia żadnych
Ot taki gadżet zapachowy i nic więcej.
Aż się dziwię, że firma, która zazwyczaj robiła kosmetyki o w miarę dobrych skłądach wypuściła na rynek takie coś.
Ale do depilacji powinno być idealnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 901 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 12:03   #2058
idoncare
Raczkowanie
 
Avatar idoncare
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: niby nic
Wiadomości: 86
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizęAvon, Advance Techniques Power Styling, Super Straight Smoothing Balm ( Wygładzający balsam do prostowania włosów) skład z KWC:

Water/Eau, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Pvp/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, Benzyl Alcohol, Polyquaternium-37, Creatine, Peg-8 Dimethicone, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Hydroxyethylcellulose, Parfum/Fragrance, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Imidazolidinyl Urea, Ppg-1 Trideceth-6

Z góry dziękuję
idoncare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 13:27   #2059
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Klaudiczka997 Pokaż wiadomość
MYPA ALOE VERA 40% szmapon do farbowanych włosow:
skład:water,aloe barbadennis juice,S laureth S,cocomidopropyl betaine,sodium chloride,glycerin,ethylhe xyl methoxycinnamate,pantheno l,niacinamide, glycol distearate, laureth-4,plyquaternium-7 ,pafrum, citric acid,linalool,benzyl alcohol,propylene glycol,methylchloroisothi azolinone, cl 19140/yellow 5, cl 42090, blue 1.


Mam nadziej ze nic nie przeoczyłam ale nie był analizowany.
Bardzo podobny składem do Mypy dla dzieci, która była już analizowana.
Przed utratą koloru ma chronić filtr UVB.
Raz jeszcze przypominam o spacjach po przecinkach.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 13:33   #2060
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez stricte Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz w tym wątku i zwracam się prośbą o analizę farby do włosów.
Zawsze używałam farbe bez amoniaku L'oreal Richesse, ale dziś jej zabrakło w hurtowni i miła pani poleciła mi Marron Subtil -krem koloryzujący.
Nigdzie nie znalazłam żanych opinii na jej temat a jutro chciałabym zafarbować włosy także BARDZO mi zalezy na szybkiej analizie czy kłaść na włosy czy zrezygnować.

oto skład:
Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Propylene Glykol, Ethanolamine, Ceteareth-25, Ceteh-2, PEG-2 Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamine, Zea mays (corn) oil, Polyquaternium-22, Sodium Sulfite, Sodium Hydrosulfite, Parfum/Fragrance, Terasodium EDTA, Asorbic Acid, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional+/- (may countain) [ P-phenylendiamine, 4-Chlororesorcinol, 2-Amino-4-hydroxyethylaminoanisole Sulfate,,1-phenyl-3-Methyl-5-Pyrazolone,Basic Red 51, Orange 31,2-Amino-3-Hydroxypyridine, HC Red .3, p-Aminophenol, 2-Methylresorcinol]

Nic a nic z tego nie rozumiem i bardzo na was licze. Wybrałam kolor czekoladowy brąz mam nadzieję, że nie wyjdzie za ciemny i martwi mnie słowo Red i Orange (jedyne słowa jakie rozumiem z całego wyzej wymienionego składu) gdyż wolałabym aby był to chłodny brąz.
Niestety nie za wiele wiem o składch farb, ale ta wygląda na bezamoniakową.
Oznaczenia kolorów nie powinny Cię martwić. Zazwyczaj stosuje się mieszanki bazowych pigmentów, aby uzyskać oczekiwany kolor. Są to oznaczenia barwników.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 613 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 13:39   #2061
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Poprosiłabym o analizy dwóch sprayów ochronnych od słońca. Czy nadadzą się na południowoeuropejską plażę, ochronią włosy przed słońcem i słoną wodą. I czy w ogóle zawierają jakieś filtry?

1. Inter Fragrances, Sun Protect, mgiełka ochronna do włosów.
Skład z KWC: Alcohol, Diethyl Phthalate, Propylene Glycol, Aqua, Hypericum Perforatum Extract, Chamomilla Recutita Extract, Aesculus Hippocastanum Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparabeccn, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Polyquaternium-59, Butylene Glycol, Parfum
W tej mgiełce nie ma żadnych filtrów.
Diethyl Phthalate pełni funckję błonotwórczą, ma też pewne właściwości odżywcze, ale nie pochłania promieni UV. Ani on, ani żaden inny składnik.
Niepokojące jest też umieszczenie alkoholu na pierwszym miejscu - przed wodą [jest głównym z trzech tzw. rozpuszczalników] - z jednej strony na słońcu szybko wyparuje, ale z drugiej, może wysuszyć.
Reszta składu treściwa odżywczo o bogata w ziołowe ekstrakty.
Na plażę raczej odradzam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 778 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 13:44   #2062
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość

2. Rossmann, Sun Ozon, Haarschutz - Spray (Lakier ochronny do włosów z filtrem UV)
Skład z KWC: Aqua, Alcohol Denat., VP/VA Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, PEG-25 PABA, Panthenol, Polyquaternium-16, Parfum, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Alcohol
Czy ten specyfik będzie działał bardziej jak lakier czy zwykła mgiełka? Ma jakieś składniki utrwalające fryzurę?
Pod względem filtra lepiej niż poprzednik, bo jeden zawiera, ale nie wiem, czy w wystarczającej ilości.
Odżywczo natomiast bardzo słaby, może także wysuszać.
Z uwagi na wystąpienie substancji utrwalającej [w całkiem sporej ilości wynikającej z miejsca w składzie[, zachodzi podejrzenie, że będzie włosy usztywniał i podziała jak lakier. Aczkolwiek pewności nie mam, czasem zdarzają się kosmetyki z tym składnikiem [VP/VA Copolymer] a włosy po nich nie są "utwardzone".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 753 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 13:48   #2063
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
LEO PLACENTA maska regenerująca-Aqua,Cetearyl Alcohol,cetrimonium Chloride,Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate,Parfum,Cyclo methicone,Benzyl Alcohol,Dimethiconol,Hexy l Cinnamal,Vulgare Sprout,Bambusa Vulgaris Sap Extract,Methylchloroisothiazolin one,Methylisothiazolinone

proszę o analizę składu, mam nadzieję ze nic nie pomieszałam
Przeciętniaczek, a wręcz ze wskazaniem na słabiznę.
Emolient, silikon, kondycjoner, żadnych typowo regenerujących składników, trochę wyciągów roślinnych na koniec [że niby tzw. placenta roślinna] ale w ilości śladowej.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 13:58   #2064
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o analizę tej odżywki. Szukam czegoś co pomoże w lecie uniknąc efektu matowych i wyblakłych włosów. Zależy mi też żeby nie obciążał. czy w połączeniu ze zwykłą odżywką, której skład został oceniony raczej pozytywnie, pomoże?
(skład skopiowałam z kwc i mam nadzieję że jest dobrze przepisany bo aktualnie kosmetyku nie mam w domu i nie moge sprawdzic)

Nivea Hair Care, Brilliant Brown, Balsam z filtrem UV bez spłukiwania 'Olśniewający brąz'

Skład: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Aesculus Hippocastanum, Theobroma Cacao, Panthenol, Oryzanol, Benzophenone-4, Polyquaternium-4, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laureth-4, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Mica, PPG-1 Trideceth-6, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Glycerin, Sorbitan Oleate, Sodium Citrate, Lactic Acid, Glucose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Alumina, Triethanolamine, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum, CI 77491, CI 77499, CI 77891
Nie jest zła ta odżywka, skład wydaje się być całkiem w porządku. wyciągi roślinne wysoko [kasztanowiec, kakaowiec], prowitaminka B5 + oryzanol, [o którym w wątku już była mowa] też, potem filtr benzophenone-4 - zatrzymuje i UVA i UVB - tez całkiem wysoko . Reszta składu niegroźna.
Na obciążający nie wygląda, chociaż jeśli to odżywka bez spłukiwania, to różnie może być. Z tego samego powodu włosy mogą utracić połysk podczas używania [dodatkowa wartstwa na zewnątrz "hamuje" naturalny połysk].
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 845 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 16:02   #2065
Pez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 233
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Yves Rocher Phytum Actif
3 w 1 Szampon dodajacy włosom blasku.


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Amonium Laureth Sulfate, Cola Acuminata, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Polyquaternium-16, Polysorbate 20, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium EDTA, Limonene, Quaternium-80, Cocamide Mipa, Citric Acid, Polyquaternium-10, Linalool, Citrus Limonum, Tocopherol, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

są cos warte te skladniki?
-------------------------------------------
ok, juz sprawdzilam ze to glownie detergenty
__________________
Nirvanasatkam

Edytowane przez Pez
Czas edycji: 2009-05-16 o 07:59
Pez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 16:54   #2066
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle dziękuję ślicznie za analizę
kolejny kosmetyk do włosów z serii profesjonalnych który niestety nie spełnia swoich zadań
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 10:45   #2067
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

'Estelle' dziekuje bardzo za analize
Widze, ze mialas bardzo pracowity piatek. Takze chyle czolo przed Toba za Twoj wklad w tym watku
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 17:47   #2068
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

ESTELLE dziękuje
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 20:22   #2069
a1n2i3a
Raczkowanie
 
Avatar a1n2i3a
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witaj poproszę Cię o analizę maseczki, którą już od dłuższego czasu używam i jak na razie jako jedyna się u mnie sprawdza, ale ciekawa jestem czy składowo to nie jest przypadkiem przeciętny produkt ale za duże pieniądze:/

James Brown - Moisture Mask:
Ingredients/ Aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, cetyl esters, glycerin, aloe barbadensis leaf juice, bertholletia excelsa(brazil nuf) seed oil, dicaprylyl carbonate, chondrus crispus extract, chlorella vulgaris extract hydrolyzed algin, maris aqua(sea water), parfum, isopropyl alcohol, citric acid, sodium hydroxide, magnesium nitrate, magnesium chloride, cetrimonium chloride, phenoxyethanol, benzyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobuthylparaben, propylparaben

z góry dziękuję
a1n2i3a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 21:37   #2070
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

'Estelle' Dziękuje bardzo
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.