Warsztat - porady, sposoby, pomysły-wątek dla bardziej zaawansowanych! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 20:59   #61
triszka
Rozeznanie
 
Avatar triszka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 785
GG do triszka Send a message via Skype™ to triszka
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

a srebro mozna oksydowac tylko oksyda? slyszalam ze mozna ten proces przeprowadzic przy pomocy jajka (bo zawiera duzo siarki)
ja probowalam troche oksydowac mydlem siarkowym- rezultaty niezbyt zadowalajace..
jest jeszcze jakis inny sposob? czy pozostala tylko oksyda?
__________________

Blog -> KLIK

......Wrapy.....
..........Fimo........

triszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 21:56   #62
Senanque
Raczkowanie
 
Avatar Senanque
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 373
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Ja osobiście polecam oksydę. Prosto, łatwo, rezultat przewidywalny. Prób z jajkami nie przeprowadzałam, opisy, które słyszałam, skutecznie mnie do tego zniechęciły.
Senanque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 21:59   #63
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Samym jajkiem to się można...

najeść?
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 22:29   #64
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Tonka pisala kiedys o jakim sposobie z gotowanym jajem. Wkladalo sie do pojemnika bizuterie i ugotowane, przekrojone na pol jajo.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 22:30   #65
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

komuś wyszedł zamierzony efekt?
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 22:49   #66
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

ja kiedyś próbowałam, kolczyki wychodzą brązowe, najlepsze co mi z tego jajkowania wyszło w załączniku...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chryzopraz2.JPG (44,7 KB, 474 załadowań)
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 16:51   #67
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Ale Tonia pisała tez potem, że popełniła błąd, zniszczyła kolczyki i robiła od nowa. Na szczęście był to prosty model i nie płakałam zbytnio.
Oksyda mimo wszystko najlepsza. Przy pomocy zmywaka i ew. ściereczki polerującej.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 17:10   #68
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

A tego, ze Tonia zepsula jajem kolczyki nie pamietalam.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 18:26   #69
x-angel
Zadomowienie
 
Avatar x-angel
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

A ja przeczytalam kiedys caly ten temat i pamietamze dziewczyny sie skarzyly na zniszczone prace przez jajko
x-angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 20:25   #70
Senanque
Raczkowanie
 
Avatar Senanque
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 373
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Dokładnie to miałam na myśli, pisząc, że mnie opisy jajczanych prób skutecznie do eksperymentowania zniechęciły
Senanque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 14:52   #71
M.beauty
Raczkowanie
 
Avatar M.beauty
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 47
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

mam pytanie dotyczace DRUTU SREBRNEGO PRÓBY 925 mianowicie ciekawa jestem czy drut tej próby zawsze jest taki twardy?? czy srebro próby 930 999 lub czyste jest mieksze?? i gdzie takowe nabyc bo niestety na allegro i w sklepach internetowych z polfabrykatami ciezko takie znalesc. Moze zna ktos jakas hurtownie srebra???
M.beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 16:20   #72
triszka
Rozeznanie
 
Avatar triszka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 785
GG do triszka Send a message via Skype™ to triszka
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

im wyzszej proby srebro tym jest bardziej kruche... ale to mysialoby byc 100% srebro, jezeli chociaz troche jest 'zanieczyszczone' da sie modelowac, osobiscie nigdy nie probowala pracowac na srebrze prob 930 czy 999 ale mysle ze jest ono mniej elastyczne od srebra proby 925
a o hurtowniach srebra nic nie wiem ;p zawsze mozna zapytac jubilera
__________________

Blog -> KLIK

......Wrapy.....
..........Fimo........

triszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 16:49   #73
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

drut 999 jest bardziej miękki niż 930, tak w standardzie. 930 nie jest twardy, trzeba tylko przyzwyczaić się do posługiwania się nim. Posrebrzane są zwykle bardziej miękkie.
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 11:01   #74
M.beauty
Raczkowanie
 
Avatar M.beauty
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 47
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

no wlasnie. ostatnio robie tylko w technice wire wrrapping harriongbone i taich innych oplatancach i uzywam do tego drutu posrebrzanego. latwo sie wygina i nie mam wiekszego problemu jednak chcialabym zaczac robic ze srebra ze wzgledu na dluzsza zywotnosc no i mozna zaoksydowac. Niestety drutem 925 nie postrafie tak operowac
M.beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 21:44   #75
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Wracajac do poczatkowych postow w tym watku...
Jako ze pora pozna i swiatlo slabe w zabawach lutownica zaczelam od polaczenia dwoch wywijasow z drutu 0,8mm oraz zamkniecia ogniwa z lancucha o duzych oczkach.
Co do lanuchowego ogniwa calkiem ladnie sie zlutowalo, ale powstaly mi jakies "wzery" - mimo potraktowania calosci lutowka w plynie. Dodatkowo ogniwo jest bardziej elastyczne, nie jest takie sztywne jak bylo wczesniej.
Czytalam, co napisal Aramis o hartowaniu srebra (300 st C o ile dobrze pamietam) - czy to bedzie mialo zastosowanie i tutaj?
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 12:22   #76
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Witam


Cytat:
Napisane przez M.beauty Pokaż wiadomość
mam pytanie dotyczace DRUTU SREBRNEGO PRÓBY 925 mianowicie ciekawa jestem czy drut tej próby zawsze jest taki twardy?? czy srebro próby 930 999 lub czyste jest mieksze?? i gdzie takowe nabyc bo niestety na allegro i w sklepach internetowych z polfabrykatami ciezko takie znalesc. Moze zna ktos jakas hurtownie srebra???
Od razu odpowiadam.
Po pierwsze - Nie zawsze drut (925) o który pytasz jest twardy, a podniesienie próby o pięć punktów niewiele zmieni. Wszystko zależy od założonej końcowej twardości ( sprężystości ) w trakcie produkcji.
Drugie – są firmy ( nazywasz je hurtownie ) które mają w ofercie srebro pod różną postacią, także druty. Jednak te firmy nie bawią się w detaliczną sprzedaż, należało by zakupić minimum 1kg.


Cytat:
Napisane przez triszka Pokaż wiadomość
im wyzszej proby srebro tym jest bardziej kruche... ale to mysialoby byc 100% srebro, jezeli chociaz troche jest 'zanieczyszczone' da sie modelowac, osobiscie nigdy nie probowala pracowac na srebrze prob 930 czy 999 ale mysle ze jest ono mniej elastyczne od srebra proby 925
a o hurtowniach srebra nic nie wiem ;p zawsze mozna zapytac jubilera
Bezwiednie wprowadzasz koleżanki w błąd, bo czym wyższa próba tym srebro jest bardziej miękkie i mniej krucheJ To samo dotyczy złota i np. ..... alumninium.
Dla wyjaśnienia ( choć już o tym gdzieś wspominałem ) – oznaczenia dotyczące srebra –
Liczba po literach Ag np. 925 to nic innego jak ilość jednostek czystego kruszcu w odniesieniu do przyjętej liczby 1000. Tak więc 925/1000 oznacza, że w stopie jest 925 cząstek czystego srebra , a pozostałe 75 to dodatki np. miedź.
Czyste srebro stosowane jest rzadko, drutu nie robi się z niego. .. Chyba, że na zamówienie.
Czasem robi się oprawki do kamieni z bardzo miękkiego ( czystego ) srebra. A to dlatego by nie uszkodzić kamienia zakuwając go na całym obwodzie ( w przypadku gdy on jest właśnie kruchy, łamliwy )



Cytat:
Napisane przez lawenda99 Pokaż wiadomość
drut 999 jest bardziej miękki niż 930, tak w standardzie. 930 nie jest twardy, trzeba tylko przyzwyczaić się do posługiwania się nim. Posrebrzane są zwykle bardziej miękkie.
Dokładnie - masz rację


Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
......................... ......................... ......................... .......... Dodatkowo ogniwo jest bardziej elastyczne, nie jest takie sztywne jak bylo wczesniej.
Czytalam, co napisal Aramis o hartowaniu srebra (300 st C o ile dobrze pamietam) - czy to bedzie mialo zastosowanie i tutaj?

Joanko , < elastyczne > nie jest zbyt fortunnym określeniem, ogniwo po prostu zmiękło.
Hartowanie metodą termiczną, o której pisałem na początku wątka, jest oczywiście możliwe.
Tylko ani Ty ani nikt inny nie jest w stanie w warunkach domowych utrzymać reżimu technologicznego – temp. 315 – 316 stopni w określonym dłuższym czasie. Do tego potrzebny jest programowany piec.
Tak więc informację o tej metodzie należy tutaj uznać za ciekawostkę techniczną.


Pozdrawiam
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 09:51   #77
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Cytat:
Napisane przez aramis_26 Pokaż wiadomość

Joanko , < elastyczne > nie jest zbyt fortunnym określeniem, ogniwo po prostu zmiękło.
Hartowanie metodą termiczną, o której pisałem na początku wątka, jest oczywiście możliwe.
Tylko ani Ty ani nikt inny nie jest w stanie w warunkach domowych utrzymać reżimu technologicznego – temp. 315 – 316 stopni w określonym dłuższym czasie. Do tego potrzebny jest programowany piec.
Tak więc informację o tej metodzie należy tutaj uznać za ciekawostkę techniczną.

Pozdrawiam
Aramisie, takiej temperatury owszem nie uzyskam w domu, niemniej w pracy - czemu by nie?
Dzis sprawdze jaka temperature moge uzyskac w piecu do wygrzewania.
Jesli bedzie nizsza, to czy wystarczy moze samo poddanie materialu goracemu powietrzu? Czy podczas takiego podgrzewania srebro moze miec kontakt z innym materialem? Wiem, temperatura topnienia jest wyzsza niz 300 stopni. I jak dlugo srebro powinno sie tak wygrzewac?
Pozdrawiam i dziekuje
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 13:15   #78
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
Aramisie, takiej temperatury owszem nie uzyskam w domu, niemniej w pracy - czemu by nie?
Dzis sprawdze jaka temperature moge uzyskac w piecu do wygrzewania.
Jesli bedzie nizsza, to czy wystarczy moze samo poddanie materialu goracemu powietrzu? Czy podczas takiego podgrzewania srebro moze miec kontakt z innym materialem? Wiem, temperatura topnienia jest wyzsza niz 300 stopni. I jak dlugo srebro powinno sie tak wygrzewac?
Pozdrawiam i dziekuje

Joanko w tym przypadku jak w wielu innych dotyczących obróbki cieplnej, by osiągnąć właściwy efekt musi być zachowany reżim technologiczny. Takie warunki może zapewnić jedynie odpowiednia dobrze izolowana termicznie komora pieca. Piec musi mieć możliwość dokładnej regulacji temperatury. Jej zmiany w czasie trwania procesu
( czyli uchyb ) nie większe niż 1 stopień C . Hartowane detale mogą stykać się z sobą nawzajem, nie powinny natomiast mieć kontaktu z materiałami odbierającymi miejscowo ciepło.

Reżim technologiczny - Powtórzę to co napisane było na początku wątka ;

1. Temperatura ( 316 stopni C ) - duża dokładność i stabilność w czasie.
2. Całkowity czas wygrzewania – 30 minut do 50/60 minut
3. Nie za szybkie wychłodzenie do temperatury otoczenia ( tu są pewne niuanse )

Stopień utwardzenia zależy od składu stopu. Przy próbie Ag 925, gdzie dodatkowym składnikiem jest jedynie czysta miedź ( elektrolityczna ), osiąga mnie więcej 110 – 120 stopni Vickersa . Jest to twardość dość znaczna, lecz oczywiście dużo mniejsza niż uzyskiwana w procesach polegających na mechanicznym hartowaniu ( zgniataniu )

Pozdrawiam
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:59   #79
woma
Raczkowanie
 
Avatar woma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 48
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Mnie pochłoną wyrób biżuterii z Fimo, teraz bardzo spodobała mi się technika decoupage. Możecie mi doradzić czy decoupage nadaje się na wyroby z Fimo czy trzeba zmienić na inny materiał do wyrobu biżuterii? I czy można tą technikę stosować na koraliki w kształcie kuli?
woma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 16:28   #80
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Widuje po galeriach, ze dziewczyny robia deco na fimo. Lepia plaskie ksztalty jako baze pod obrazek. Okragly koralik pewnie tez da rade, z ta roznica ze serwetka moze sie 'zaginac' przy krawedziach, wkoncu to kula.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 19:34   #81
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Cytat:
Napisane przez aramis_26 Pokaż wiadomość
Joanko w tym przypadku jak w wielu innych dotyczących obróbki cieplnej, by osiągnąć właściwy efekt musi być zachowany reżim technologiczny. Takie warunki może zapewnić jedynie odpowiednia dobrze izolowana termicznie komora pieca. Piec musi mieć możliwość dokładnej regulacji temperatury. Jej zmiany w czasie trwania procesu
( czyli uchyb ) nie większe niż 1 stopień C . Hartowane detale mogą stykać się z sobą nawzajem, nie powinny natomiast mieć kontaktu z materiałami odbierającymi miejscowo ciepło.

Reżim technologiczny - Powtórzę to co napisane było na początku wątka ;

1. Temperatura ( 316 stopni C ) - duża dokładność i stabilność w czasie.
2. Całkowity czas wygrzewania – 30 minut do 50/60 minut
3. Nie za szybkie wychłodzenie do temperatury otoczenia ( tu są pewne niuanse )

Stopień utwardzenia zależy od składu stopu. Przy próbie Ag 925, gdzie dodatkowym składnikiem jest jedynie czysta miedź ( elektrolityczna ), osiąga mnie więcej 110 – 120 stopni Vickersa . Jest to twardość dość znaczna, lecz oczywiście dużo mniejsza niż uzyskiwana w procesach polegających na mechanicznym hartowaniu ( zgniataniu )

Pozdrawiam
hmmm,
wiec tak - temperature w piecu (idealnie izolowane od srodowiska) mam maksymalna 250 stopni C - mniemam, ze to bedzie za malo, by chociaz troche zwiekszyc twardosc srebra? Temperatura regulowana cyfrowo, wiec nie byloby mowy o ustawieniu mniejszej, ale z pieca sie wiecej nie wyciagnie.
315 stopni jestem w stanie uzyskac na stole do lutowania lub pod goracym powietrzem z lutownicy hot-air - niestety w tych 2 wypadkach nie ma mozliwosci izolacji od otoczenia.
Czy to moze mi pomoc choc troche zwiekszyc twardosc srebra? Czy tez po lutowaniu bede musiala sie liczyc z mozliwymi odksztalceniami bo zahartowac w ogole nie da rady?
Czy wiesz moze jak zwieksza sie liczba stopni Vickersa przy utwardzaniu w temperaturze 250 stopni C? Jak to wyglada procentowo po samym lutowaniu ten wzrost?
Wiem, pisze nieskladnie
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 23:26   #82
aramis_26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 463
GG do aramis_26
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
hmmm,
wiec tak - temperature w piecu (idealnie izolowane od srodowiska) mam maksymalna 250 stopni C - mniemam, ze to bedzie za malo, by chociaz troche zwiekszyc twardosc srebra? Temperatura regulowana cyfrowo, wiec nie byloby mowy o ustawieniu mniejszej, ale z pieca sie wiecej nie wyciagnie.
315 stopni jestem w stanie uzyskac na stole do lutowania lub pod goracym powietrzem z lutownicy hot-air - niestety w tych 2 wypadkach nie ma mozliwosci izolacji od otoczenia.
Czy to moze mi pomoc choc troche zwiekszyc twardosc srebra? Czy tez po lutowaniu bede musiala sie liczyc z mozliwymi odksztalceniami bo zahartowac w ogole nie da rady?
Czy wiesz moze jak zwieksza sie liczba stopni Vickersa przy utwardzaniu w temperaturze 250 stopni C? Jak to wyglada procentowo po samym lutowaniu ten wzrost?
Wiem, pisze nieskladnie
Joanko , w metalurgii pewnych fizycznych prawidłowości nie oszukasz. Idąc za tym oczywistym stwierdzeniem - (cytuję siebie z początkowego posta ) „..... teoria mówi ; w odpowiedniej temperaturze i czasie dochodzi do dekompozycji porządku ziaren stopu. Cząstki miedzi zajmują miejsce w wiązaniach między cząsteczkowych srebra. „

( Należy tu przy okazji wyłapać taki mianowicie fakt - nie da się utwardzić czystego srebra właśnie z powodu braku cząsteczek miedzi we wiązaniach między cząsteczkowych stopu. )

Dekompozycja polegająca na modyfikacji wiązań między cząsteczkowych nie nastąpi w temperaturze niższej niż podane 316 stopni, a skoro tak, to w temperaturze 250 nie nastąpi żadne utwardzanie.
Natomiast jeśli chodzi o lutowanie i działanie związanej z tym temperatury, to wpadamy w drugą skrajność. Ponieważ nie da się zlutować srebra w temperaturze niższej niż mniej więcej 800 – 900 stopni, to podczas tego procesu może nastąpić jedynie zmiękczenie, a nie utwardzanie.

Myślę , że teraz sprawa jest jasna i oczywista - w metalurgii, jedynie ścisłe przestrzeganie reżimów technologicznych gwarantuje uzyskanie oczekiwanych efektów.


PS. Moja dodatkowa uwaga jako elektronika praktyka - każdy piec gdzie nastawy temperatury odbywają się drogą cyfrową można podkręcić ingerując w elektronikę sterującą.

I jeszcze jedno...
Gdybym ja miał dostęp do źródła ciepłego powietrza, którego temperaturę można by regulować i ustawiać na jakimś użytecznym w tym przypadku poziomie, to poradził bym sobie w taki oto sposób ;
Po prostu zbudował bym malutką komorę z materiału ognioodpornego, zaizolował przed szybką utratą temperatury. Następnie umieścił bym w tej improwizowanej komorze termicznej hartowane detale i skierował bym do niej to ciepłe powietrze
aramis_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 22:44   #83
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Witam Chciałabym zrobić samodzielnie szpilki z drutu srebrnego Caffi pisała w innym wątku, że robiła takowe nad zwykłym palnikiem kuchenki, ale mnie to niestety zupełnie nie wychodziło - drut czerniał i nic poza tym. Czy uda się za pomocą bardziej specjalistycznego palnika np. http://www.allegro.pl/item358125119_...nie_tylko.html?

A może ktoś ma jakis sprawdzony palnik dostępny w necie? Nie mam wielkich ambicji, nie chcę robić skomplikowanych lutów, ale na tych szpilkach bardzo mi zależy.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 23:01   #84
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Ja szpilki robie palnikiem, ktory osiaga podobna temp. wiec powinno Ci wyjsc.
Stapiam w pozycji pionowej ogrzewajac pod katem ok 45stopni - wychodza ladniejsze kulki.
Na srebrze 925 zostana Ci czarne koncowki. Po stopieniu wrzuc szpilki do wody z kwaskiem cytrynowym. Pozniej by odzyskac polysk wypoleruj pasta polerska.
Chyba o niczym nie zapomnialam
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 10:17   #85
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Dziękuję Sub ogromnie A Twój palnik to rozumiem, że jakiś bardziej zaawansowany jest, niż ten z mojego linka ? Ja jestem skłonna zapłacić więcej, byleby był rzeczywiście skuteczny i sprawdzony.
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 12:14   #86
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Szczerze mowiac to Twoj jest bardziej zaawansowany Moj jest taki zwykly - dlugopisowy, ale sie spisuje 1 klasa
I mimo ze na poczatku mial byc tylko do tego, bym zobaczyla, jak mi bedzie pasowac lutowanie srebra (by nie topic nie wiadomo jakiej kasy w palniku) - ale jak to zazwyczaj z prowizorkami - trzymaja sie najdluzej, wiec i ja mam swoj i nie narzekam
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 18:17   #87
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Już dawno zakupiłam palnik, ale jakoś nie było okazji poważnie się nim pobawić. W związku z tym mam pytanko: czy ta pasta polerska i ten kwas cytrynowy sprawdzą się przy robieniu srebrnych szpileczek ?

http://www.system24.com.pl/product_i...roducts_id=276
http://www.system24.com.pl/index.php?cPath=21_100

I jeszcze jedno pytanko : why nie mogę zrobić tego samego z drutem posrebrzanym, co ze srebrnym? W ramach ćwiczeń chciałam sobie zrobić z posrebrzanego, empikowskiego szpilkę i za chiny się nie udało - drut był czerwony do granic, później zrobił się czarny i miękki, ale o żadnej główce nie ma mowy. Nie jest to kwestia braku umiejętności, bo z srebrem nie miałam żadnych problemów. Czy miedz ma po prostu jakąs taką megawysoką temperaturę topnienia?
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 18:41   #88
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

natewa, ja wlansie kupuje palnik więc zgłoszę do Ciebie po wskazówki
a jaki palnik masz?
__________________
Ucho też człowiek!
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 19:09   #89
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

Rose, mam dokładnie ten: http://www.allegro.pl/item392531826_...nie_tylko.html

Taki sam miała kobitka z zagranicznego filmiku o artclay'u (do którego link podawała gdzieś Smoczek), więc mam nadzieję, że nie jest to badziew

A czy ktoś mógłby mi pomóc z tą pastą i kwaskiem? Jeśli chodzi o kwasek, to zwykły spożywczy się w moim przypdaku nie sprawdził, nie miał żadnego wpływu na zczerniałe srebro, dlatego teraz chciałabym mieć coś pewnego. A pasta ma oczywiście posłużyć do doprowadzenia srebra do stanu błyszczenia, tylko nie znam sie na tych pastach zupełnie i nie wiem, czy o coś takiego właśnie chodzi (wyobrażałam sobie jakąś pastę w tubce, a nie taki wałek...).
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 19:42   #90
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Warsztat - porady, sposoby, pomysły.

tylko wiecie co ja nie wiem, czy palnikiem takim jak się używa do ac można osiągnąć temp topnienia srebra, bo te laski na filmikach trzymają ac a najgorętszym miejscu płomienia, a metal się tylko rozgrzewa do koloru pomarańczowego i tyle (przy ac tak ma być - poniżej temp. topnienia właśnie). Mi się wydaje, że taki palnik jak ona miała to jest analogiczny do np. płomienia w kuchence gazowej, a ja mogę ac trzymać w takim płomieniu i pół godziny, a temp. topnienia nie osiągnie.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-11 10:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.