Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-16, 14:28   #4351
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Z tabletkami anty nie mają problemu ale już z tabletką "po " tak i znalezienie lekarza na NFZ żeby przepisał może być trudne szczególnie w mniejszych miejscowościach ...Do wkładki to już wogóle są wrogo nastawieni Czasami się zastanawiam czy aby na pewno mamy XXI wiek ....


Co do zakładania wkładek jeśli się nie rodziło to spotkałam się z różnymi opiniami , warto popytać kilku lekarzy ew.zapytać o konkretną wkładkę ...

Edytowane przez ewa 81
Czas edycji: 2015-07-16 o 17:24
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 14:59   #4352
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
ja ostatnio uslyszalam ze takim co niem rodzily sie nie zaklada- od ginekologa.
Jak widać zależy od ginekologa. Jeden mi odmówił, bo "jestem za młoda", a drugi powiedział, że wszystko zależy od anatomicznej budowy i wrażliwości. Zbadał mnie i się zgodził na założenie. Swoją drogą powiedział też, że generalnie nieródkom trudniej jest założyć wkładkę, bo jesteśmy drobniejsze i przez to wrażliwsze. Może po prostu dlatego wielu lekarzy odmawia, bo się boją zakładać i wymawiają się sumieniem Tylko że po coś te mniejsze wkładki wyprodukowano

Cytat:
Napisane przez ewa 81 Pokaż wiadomość
Z tabletkami anty nie mają problemu ale już z tabletką "po " tak i znalezienie lekarza na NFZ żeby przepisał może być trudne szczególnie w mniejszych miejscowościach ...Do wkładki to już wogóle są wrogo nastawieni Czasami się zastanawiam czy aby na pewno mamy XXI wiek ....


Co do zakładania wkładek jeśli się nie rodziło to spotkałam się z różnymi opiniami ,choćby taka : http://www.idealistgin.pl/GYNEFIX (to nie reklama ) warto popytać kilku lekarzy ew.zapytać o konkretną wkładkę ...
Halo, halo, cały czas jest mowa o konkretnej wkładce Jesteśmy w wątku dotyczącym Jaydess - wkładce hormonalnej przeznaczonej dla kobiet, które nie rodziły.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 17:27   #4353
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Już się poprawiłam nie miałam na myśli konkretnej wkładki chodziło mi o to że są wkładki mniejszych rozmiarów z myślą o młodszych i nie rodzących jeszcze ....

A czy jest wątek na forum o innych wkładkach tzn : miedzianych ....?
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 22:17   #4354
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez ewa 81 Pokaż wiadomość
A czy jest wątek na forum o innych wkładkach tzn : miedzianych ....?
Np. https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...511#post839511
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post22806653
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 11:45   #4355
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Przedstawię moją historię

Gin nr 1. Gynefix nie chciał mi założyć bo za mała macica, za mała szyjka, bo nie rodziłam, bo to bo tamto.
Gin nr 2. Założył mi Jadyness (Nie mieli w ofercie Gynefix) bez żadnego problemu.

Pierwsza wizyta konsultacyjna, USG, pobranie cytologii (trzeba mieć wynik nie starszy niż 6 msc do założenia wkładki).
Druga wizyta(w 2 dniu cyklu) USG -> założenie wkładki (nie bolało tylko gdy kulociągiem łapał szyjkę to niemiłe uczucie) -> USG potwierdzające.
Myślałam że jest wszystko ok. 15 min po założeniu wychodzę i czuje że zaraz zemdleje (dziwne uczucie, nic mnie nie bolało ale jakoś dziwnie) dobrze że nie byłam sama Źle się czułam tego dnia, potem już ok.
Trzecia wizyta - kontrolne USG po miesiącu. Mam się zgłaszać co rok na kontrolne USG.

Kosz wkładki i tych wizyt 1360zł. Jestem bardzo zadowolona z wkładki. Przez pierwszy miesiąc ciągle miałam plamienie, raz krwiste, raz brunatne. Potem "okres" - delikatnie bardziej nasilone krwawienie, w sumie same wkładki używałam nawet nie podpaskę. W kolejnych miesiącach zanikły mi plamienia, okres. Czasami gdy wypada mi "okres" to mam kilka dni plamienie delikatne.

U mnie nie były podcinane sznureczki - tzn miały być bo czasami partner wyczuwał je. Gin mówił że jeżeli chce stosować tampony to też lepiej może podciąć. Na szczęście było to zbędne - na kontrolnej wizycie po miesiącu ani partner już nie czuł sznureczków, a jako że nie mam okresu nie są potrzebne tampony.

Czasami gdy intensywnie ćwiczę czuje coś, jakbym nieprzyjemny skurcz macicy.
Żadnych minusów nie widzę, same plusy.

To moja pierwsza wkładka, chciałam mieć ginefix niehormonalną, ale wyszło inaczej. Potem mam nadzieje na ciąże i znowu wracam do wkładki (ale raczej miedziana).
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 10:12   #4356
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
ja ostatnio uslyszalam ze takim co niem rodzily sie nie zaklada- od ginekologa.
kennedy - i znalazłaś gdzieś w Krk?
Ja się zaczynam zastanawiać nad wkładką.. Do gina na kontrolę idę jakoś wrzesień/ październik, to dokładnie wypytam co i jak - czy w ogóle zakłada i jaki to byłby koszt... Mam obawy przed jakimś ciałem obcym w sobie i skutkami ubocznymi itp., ale chyba czas pomyśleć o czymś innym, a że dzieci nie planujemy, to chyba wkładka najlepszym rozwiązaniem będzie..
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 19:42   #4357
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Kikia Pokaż wiadomość
kennedy - i znalazłaś gdzieś w Krk?
Ja się zaczynam zastanawiać nad wkładką.. Do gina na kontrolę idę jakoś wrzesień/ październik, to dokładnie wypytam co i jak - czy w ogóle zakłada i jaki to byłby koszt... Mam obawy przed jakimś ciałem obcym w sobie i skutkami ubocznymi itp., ale chyba czas pomyśleć o czymś innym, a że dzieci nie planujemy, to chyba wkładka najlepszym rozwiązaniem będzie..
na razie odpuscilam.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 22:30   #4358
blondyna1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
A czy któraś z tych dziewczyn które zakładały Jaydess ma może tyłozgięcie macicy? Widziałam dzisiaj w poczekalni u gina reklamę, dostałam ulotkę i zastanawiam się czy nie rozważyć na poważnie zamiany tabletek na wkładkę, ale ze względu na tyłozgięcie obawiam się że wkładka może nie ułożyć się odpowiednio albo może być wyczuwalna.
Ja mam tyłozgięcie macicy Jaydess załozyłam w piątek, jedyny dyskomfort związany z tyłozgięciem to to, że lekarz musiał "odgiąć" macice, żeby można było umieścić wkładkę.. póki co nie odczuwam żadnych nieprzyjemności przez tyłozgięcie..

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Witajcie, czy któraś z Pań ma PCOS i zdecydowała się na tę wkładkę? Ciekawi mnie, czy hormony zawarte w tej wkładce działają podobnie korzystnie na to schorzenie, jak te z tabletek.
Z tego co mi wyjaśnił endokrynolog to wkładka hormonalna powinna dobrze oddziaływać. Wcześniej lekarze proponowali mi albo tabletki na cukrzyce albo anty. Problemów z cukrzycą nie mam, więc tabletki i tak nic by nie dały, a anty nie moge już przyjmować, więc została mi tylko wkładka. Mam ją za krótko, by móc ocenić działanie na PCOS, ale jeszcze będe podbijac ten wątek za jakiś czas

Edytowane przez blondyna1991
Czas edycji: 2015-07-25 o 22:33
blondyna1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 14:26   #4359
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Czy któraś z Was po założeniu wkładki miedzianej przeszła zapalenie miednicy mniejszej ? (jako powikłanie /skutek uboczny wkładki ) ?

Pytam bo nie za bardzo wiem co zrobić ...
10,07 założyłam wkładkę miedzianą -do tej pory wszystko było ok ,do gina mam iść na kontrole po 1 okresie ....
Niestety od wczoraj czuje się coraz gorzej zaczęło się od silnych mdłości wczoraj i dziś cały dzień ,do tego dziś pojawił się ból w dole brzucha (nawet silniejszy niż po założeniu ) i bóle w krzyżu ,ogólne osłabienie i "rozbicie " jak przy grypie I na dodatek chyba zaczyna się krwawienie a to dopiero 19 d.c Nie wiem czy na razie poczekać czy iść do lekarza -tylko niestety gin jest na urlopie a czy mogę iść do internisty ew.na dyżur ?
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 14:39   #4360
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Isc i mozesz zrobic CRP
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 16:10   #4361
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Kobiety - a ja mam pytanie - jakie przed założeniem wkładki (myślę o Jaydess albo Mirenie, ale czekam na wizytę pod koniec września do mojej ginekolożki, kiedy dokładnie z nią to omówię i wypytam o wszystko, na razie robię rozeznanie ) miałyście robione badanie? Bad. ginekologiczne, USG, cytologia to wiadome, ale coś więcej? Jakieś posiewy, wymazy?
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 17:12   #4362
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Usg i bad gin. Ale posiew z kanalu szyjki tez mozna by
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 21:01   #4363
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Plus cytologia.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:31   #4364
red_wine1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam, ze względu na moje złe samopoczucie po hormonach ginekolog polecił mi spiralę miedziana. Jednak przez lekko obniżoną macicę po porodzie nie jestem pewna czy to dobre rozwiązanie. Czy miał ktoś podobną sytuację? Czy w takim przypadku jest zwiększone ryzyko przesunięcia spirali?
red_wine1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 18:26   #4365
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Niekoniecznie. Spirala moze sie jednak obsunac w wyniku obfitych miesiaczek.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 10:50   #4366
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Wczoraj miałam zakładaną wkładkę Jaydess. Nigdy nie rodziłam. Ginekolog bardzo polecał, mówił, że to znacznie bezpieczniejsza opcja niż tabletki, bo hormony działają miejscowo, a nie na cały organizm. Nie wiem dlaczego, ale mnie zakładanie bardzo bolało. Teraz też boli i nie czuję się najlepiej. Ale wiem, że to minie i wciąż myślę, że warto - zapłaciłam 450zł za trzy lata spokoju.
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-07, 15:30   #4367
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Gdzie tak mało zapłaciłaś?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 09:07   #4368
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Właśnie też chciałbym wiedzieć gdzie tak tanio jest ,ja za zwykłą miedzianą płaciłam 400 ...
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 21:36   #4369
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

W okolicach Gliwic/Zabrza. Mogę podać namiary na priv. Wkładkę sprowadził lekarz z hurtowni za 400zł i założył za 50. Odnośnie jeszcze wypowiedzi wyżej - mnie powiedziano, że to jak najbardziej rozwiązanie dla kobiet, które nie rodziły, może tylko czasem bardziej takie kobiety będzie boleć zakładanie.
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-11, 20:58   #4370
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Ma dniach będę miała zakładaną wkładkę jaydess - po dwóch miesiącach od założenia zwykłej miedzianej (przesunęła się). Za jednym razem wyjmę miedziankę a założę hormonalną. Cena hormonalnej z założeniem 500 zł, za miedzianą dałam 40 zł. Mogłam posłuchać mojego gina i od razu założyć hormonalną. Jestem 3 miesiąc po odstawieniu tabletek. Cera masakra, zawroty głowy przez pierwszy miesiąc, przetłuszczające się włosy czyli standard.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 05:34   #4371
trypolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 39
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Hej, ja mam założoną Skylę jakieś 2 miesiące temu. Właśnie zaczęła się moja 2 miesiączka. Moja ginekolog opowiadała mi o innych, ale wybrałam tę, bo miała najmniej skutków ubocznych. Zakładanie nie bolało, ale miałam zakładaną w czasie końcówki miesiączki, dostałam leki przeciwbólowe dopochwowe i ogólne przeciwbólowe. Odczułam pewien dyskomfort i podbrzusze bolało jak przy okresie wieczorem i trochę następnego dnia, ale dało się wytrzymać.
Okres mam obfity i długi, zdarzają się plamienia małe między miesiączkami. Jestem bardzo zadowolona, wcześniej miałam krążki. Tabletki się u mnie totalnie nie sprawdziły.
Dziwi mnie, że piszecie, że to wkładka dla tych, które nie mają jeszcze dzieci. W Stanach jest jest z 3 najbardziej popularnych wkładek.
trypolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 14:49   #4372
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Ja już po założeniu Jaydess - wyjęcie miedzianki bolało - założenie nie. Trochę krwawiłam po założeniu ale już nastepny dzień było ok. Teraz też wszystko ok, nie plamię i nie krwawię
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-19, 13:10   #4373
Piegusia
Raczkowanie
 
Avatar Piegusia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 52
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Ponawiam pytanie: gdzie można w Warszawie założyć ze znieczuleniem wkładkę Jaydess? Mam też inne pytanie: czy są wśród was Hashimotki z niedoczynnością lub inne niedoczynne, które mają założone te wkładki? Czy któraś może na własnym przykładzie stwierdzić czy wkładka może wpływać na stan tarczycy, wyniki badań, samopoczucie czy powodować inne skutki przy problemach z tarczycą?

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Kobiety śmieją się, kiedy mogą i płaczą, kiedy chcą."— Zbigniew Herbert


Edytowane przez Piegusia
Czas edycji: 2015-08-19 o 14:17
Piegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 14:50   #4374
kiwi82
Przyczajenie
 
Avatar kiwi82
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

ja owszem po miedzianej mam sporo dłuższe miesiączki i bardzo bolesne,ale byłam świadoma tego,że tak będzie,od czasu do czasu z przerwami biorę suplementy (multiwitamina) dla kobiet,morfologie mam w normie poza tym mogę tylko taką metodę antykoncepcji,ponieważ kilka lat temu miałam zakrzepicę więc tabletki niestety odpadają
kiwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-02, 16:51   #4375
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Mozesz zalozyc hormonalna wkladke i przestaniesz tak cierpiec z powodu miesiaczek
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 06:03   #4376
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja też miałam problemy z żyłami (zapalenie i zakrzep ) i wszelkie hormony odpadają do końca życia -również spirala z hormonami nie może być zakładana ....Po miedzianej też mam dłuższy i bardziej bolesny okres ale lekarz uprzedzał że tak może być i jeszcze bóle krzyża ( chyba najbardziej dokuczliwe )
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 09:51   #4377
kiwi82
Przyczajenie
 
Avatar kiwi82
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 18
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewa 81 Pokaż wiadomość
Ja też miałam problemy z żyłami (zapalenie i zakrzep ) i wszelkie hormony odpadają do końca życia -również spirala z hormonami nie może być zakładana ....Po miedzianej też mam dłuższy i bardziej bolesny okres ale lekarz uprzedzał że tak może być i jeszcze bóle krzyża ( chyba najbardziej dokuczliwe )
tak mi co do hormonów i spirali z hormonami to gin też mnie uprzedzał,że ta forma anty odpada do końca życia i zostaje miedziana,chociaż mimo dłuższych i bolesnych krwawień i tak jestem zadowolona i wymianę mam za rok i przy niej zostanę.Ewa a to twoja pierwsza wkładka po problemach z żyłami?bieżesz jakieś leki?
kiwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 10:21   #4378
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Co wy gadacie..to jest nieprawda. Nawet ponzatorowosci plucnej sa wskazania
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 10:41   #4379
DOJRZALAJAKWINO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 48
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja mam kłopty z kruchymi naczyniami, liczne pajączki i genetyczne predyspozycje do zakrzepicy, a po konsultacjach z 3 lekarzami założyłam spiralę. Według naczyniowca, ginekologa i internisty przeciwwskazań nie ma.
__________________
Śmiej się - niech reszta świata zastanawia się dlaczego <3
DOJRZALAJAKWINO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 11:57   #4380
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Mozna zalozyc Nawet po zatorowosci plucnej ,sa wskazania jasno wytyczone przez kardiologa.
W Mirenie jest progesteron ktory wchlania sie w tak niewielkich dawkach ( przyjmuje sie ze w ilosci odp 1 tabletce antykoncepcyjnej 1 x na tydzien) ze taka ilosc jest calkowicie bezpieczna.
Poza tym jest to okreslone w wytycznych ginekologicznych

Dojrzałajakwino, no wlasnie
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2015-09-04 o 12:31
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.