Spirala - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-10-20, 15:53   #1
zycza
Raczkowanie
 
Avatar zycza
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 203
Arrow

Spirala - wątek zbiorczy!


Witam!!
Chciałabym sie dowiedzieć, czy istnieje możliwość założenia spirali, jeżeli jeszcze nigdy nie rodzilam?? Teraz jestemw trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych lecz po nich tyje, plastry równiez u mnie odpadaja, poniewaz po nich krwawie!!
Słyszałam, że spirala jest bardzo dobrą metoda antykoncepcyjna i chcialabym sobie ja założyć.
Prosze o radę!
zycza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 17:57   #2
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Spirala przed ciążą??

u nas nie ma spiralek dla "nierodek" z tego co wiem, chyba ze juz cos sie zmienilo
musiala bys je sprowadzic z zagranicy...
sa one mniejsze od tych ktore sa dla, kobiet ktore juz rodzily
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 19:23   #3
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Spirala przed ciążą??

jak to nie ma w ty roku moja siostra zakladala a sprowadzaniem to sie glowi lekarz a nie pacjent
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-21, 13:18   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Spirala przed ciążą??

wszytsko zalezy od lekarza ,niektorzy nie zakladaja spirali kobietom ktore nie rodzily inni zakladaja.np. nowoczesne spirale mireny.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 07:52   #5
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: Spirala przed ciążą??

fakt dziewczyna zakladajac spirale przed pierwsza ciaza musi gleboko sie zastanowic poniewaz w pozniejszym okresie starajac sie o dziecko moze miec problemy z zajsciem w ciaze dlatego tez wiekszosc decyduje sie na tabletki anty . lub na niezawodne prezerwatywy
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-22, 11:01   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Spirala przed ciążą??

Cytat:
Napisane przez mosticchio
fakt dziewczyna zakladajac spirale przed pierwsza ciaza musi gleboko sie zastanowic poniewaz w pozniejszym okresie starajac sie o dziecko moze miec problemy z zajsciem w ciaze dlatego tez wiekszosc decyduje sie na tabletki anty . lub na niezawodne prezerwatywy

nie sadze aby to mialo wpływ równie dobrze pigulki moga utrudniac zajscie w ciaze po ich odstawieniu ,rozni lekarze maja rozne zdanie.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 16:56   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
spirala-co i jak

zastanawiam sie na załozeniem spirali ale boje sie plamien i psychicznego odrzucenia.

jak czesto zdarzaja sie plamienia i rezygnacja ze spirali z tego powodu?

jak czesto kobiety rezygnuja ze spirali z powodów psychicznych?

jakie zaklada sie najczesciej?

czy lepiej załoyc tansza i obserwoac reakcje czy od razu inwestowac w droższa?

dziekuje ,pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 19:38   #8
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak

Paula, a co to znaczy odrzucenie psychiczne?
Wiesz, pytam, bo od roku mam spiralę, nie miałam z tym absolutnie żadnych problemów i wątpliwości. A nawet przyznam, że wygoda i niewidoczność spirali sprawdza się aż tak dobrze, że wręcz w poczatkowym okresie często sprawdzałam, czy wszystko siedzi na swoim miejscu
Zapewne zalezy to od anatomicznych, czy swoistych cech pacjentki. W moim przypadku plamienia zdarzały sie tylko w pierwszych miesiacach, miałam tez kilka infekcji dróg moczowych, wiadomo- obce ciało . Ale od dłuzszego czasu jest naprawdę super, bez absolutnie żadnych dolegliwości. Kobiety z mocno obfitą miesiaczką ponoć moga mieć nasilone bardzo krwawienia.
Nie wiem natomiast jak się mają statystyki /oficjalne, pewnie wykonywane przez instytuty medyczne produkujące środki antykoncepcyjne/ do rzeczywistej praktyki lekarzy i doświadczeń z pacjentkami.
Dodam, że mam zwykłą tanią, niehormonalną spirale na 5 lat. Jesli nie planujesz dzieci to możesz uznać taką metodę za wysoce skuteczną i wygodną
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 19:52   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

wiesz jakos nie moge sie przekonac ze dam rade z tym cialem obcym ,nie jestem jakas strasznie wrazliwa ,przerazaja mnie tez te plamienia i ew.infekcje .
okresy mam umiarkowane a mozne nawet skąpe wiec krwawienia nasilonego nie boje sie.

plusem jest to ze zakladasz i masz spokój ,moze tez przekonałaby mnie rzeczowa rozmowa z dobrym lekarzem ktorego szukam.
nie planuje dzieci przez najblizsze 3-4 lata wiec spirala byłaby dobrym rozwiązaniem a i finansowo chyba bardziej sie oplaca niz pigulki.

co ile chodzisz na kontrole?

pzdr
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 20:08   #10
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak

Pierwsza wizyta kontr po miesiącu, druga po 3 miesiącach, kolejne co pół roku.
Ja miałam chyba wszystkiego 2 infekcje na samym początku, furagin i po wszystkim.
W zasadzie to masz tylko świadomośc że jest to ciało obce w momencie kiedy zagładasz spiralę, później jej absolutnie nie czujesz / ale polecam samej sprawdzać po okresie, od czasu do czasu czy jest na iejscu, lekarz mi opowiadał jak przyszła do niego 40 letnia pacjentka z pretensjami, że jest w ciazy a przecież założyła spiralę - tylko, ze ta pani miała bardzo obfite miesiączki ze skrzepami wraz z którymi spirala została usunieta jakby z prądem, mechanicznie- zreszta sama nie wiem jakim cudem, bo spirala jest przecież pożądnie podczepiona w śluzówkę/.
Rzeczywiście najlepiej gdybyś porozmawiała z dobrym ginem o tym, ja musze przyznać, znając swoje predyspozycje nie zdecydowałabym sie na spiralę, gdybym jeszcze planowała dziecko, a to ze względu na mechaniczne uszkodzenie śluzówki / czy też ingerowanie/ podczas zakładania spirali, bałabym się ,że moja macica nie utrzyma ciąży, ale powtarzam- to ja, bo znam swoje zdrowie i moje predyspozycje/
Ale uważąm, jest to metoda dla mnie o wiele bardziej skuteczna i efektywna niż pozostale - hormonalne czy tymbardziej inne.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-28, 20:15   #11
Jagodda
Raczkowanie
 
Avatar Jagodda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 98
Dot.: spirala-co i jak

Hej A jaki jest koszt założenia spirali i czy moga ją miec założone kobiety ktore jescze nie rodziły?Rzuciałam ostatnio tabletki i szukam innego pewnego zabezpieczenia.Może się zdecyduję ale gdzie można znaleźć informacje na ten temat?pozdrawiam
Jagodda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-29, 10:06   #12
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: spirala-co i jak

Paula - znam jedną osobą, która zrezygnowała ze spirali, miało to związek z bolesnymi i obfitymi miesiączkami ( a w moim otoczeniu do dość powszechny środek anty). Poza tym widzę całą masę kobiet, którym ona w niczym nie przeszkadza, maja się dobrze i czerpią radość z seksu.

Myślę, że jeżeli psychicznie nei jesteś do niej przekonana to chyba środek nie dla Ciebie - co to znaczy "odrzucenie psychiczne"? Dlaczego zakładasz je z góry.

Jak to było u mnie? Wiedziałam, że antykoncepcja hormonalna jest nie dla mnie, nie chcę szkalnki wody zamiast więc podostała wkładka ( panicznie boję się drugiej ciąży). Zawsze miałam dość bolesne miesiączki, po założeniu wkładki nie zmieniły się one, tj. czasem boli, czasem nie - według mnie normalna sprawa. Mam wkładkę już 3 rok i teraz stwierdzam, że jestem z niej bardzo zadowolona. Też bałam się tego ciała obcego, przez pierwsze 3 dni po założeniu non stop o niej myślałam, absurdalnie bałam się, że wypadnie <lol>

Warto zakładać ją u lekarza, który ma doświadczenie w tych sprawach. Prawidłowe działanie wkładki jest uwarunkowane prawidłowym jej założeniem.
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-30, 01:23   #13
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: spirala-co i jak

Cieszę się, że odezwaly się zwolenniczki wkladek wewnątrzmacicznych.Wygodn y a jednocześnie bardzo skuteczny środek antykoncepcyjny.
Nie powinien powodować wzrostu odsetka zakażeń dróg moczowych.
Dla kobiet z obfitymi krwawieniami ze "zwyklą wkładką polecana jest Mirena - uwalniająca do jamy macicy niewielkie ilości progestagenu.

Wojciech Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-30, 11:40   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

chyba jednak sie zdecyduje na wkladke,musze znalezc lekarza ktory jest godny zaufania.
szczegolnie ze nie chce juz zadnych hormonów a gumki hmm co miesiac zadna nie peka ale ja i tak boje sie ciazy wiec komfort zaden a i troche nie wygodnie

w ktorej fazie cyklu sie ja zaklada i czy boli zakladnie?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-30, 16:47   #15
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak

Nie wiem jak hormonalne wkładki, ale zwykłą zakłada się w ostatnich dniach miesiączki, kiedy jeszcze występuje minimalne krwawienie. Mnie założenie nie bolało, mój gin jest niesłychanie wprawnym lekarzem, doskonałym chirurgiem przy okazji, nawet nie uprzedził mnie kiedy, po prostu przyszczypuje się chyba ścianke i podczepia, całość moze trwa z 2-3 sekundy? w każdym razie szybciutko
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-30, 17:14   #16
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: spirala-co i jak

i przy kazdej wizycie proś lekarza o wypisanie na wszelki sluciaj Gynalgin i furagin..lepiej miec pod reka w torebce w kosmetyczce

Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2005-10-31 o 22:20
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-31, 22:00   #17
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: spirala-co i jak

Ja tez mam kilka pytań:
1. Jak to jest z tą wkładka podczepioną do śluzówki? Brzmi strasznie!!!
2. Czy faktycznie przy wkładce nie mozna nosić tamponów?
3 czy niezaleczona nadżerka jest przeciwwskazaniem do założenia wkładki?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-31, 22:22   #18
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Kavala
Ja tez mam kilka pytań:
1. Jak to jest z tą wkładka podczepioną do śluzówki? Brzmi strasznie!!!
2. Czy faktycznie przy wkładce nie mozna nosić tamponów?
3 czy niezaleczona nadżerka jest przeciwwskazaniem do założenia wkładki?
1.a do czego by mozna bylo podczepić??
2.na krótko mozna ale nie zaleca sie
3. chyba musi byc zaleczona
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-01, 09:57   #19
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: spirala-co i jak

Ale co to znaczy "podczepić do śluzówki"? Jak? Zahaczyć o nią? To wkładka nie jest umieszczona luźno w macicy?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-01, 15:55   #20
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

DZiewczyny - zakończyłam już etap prokreacji w moim życiu. Tabletek już nie chcę - brałam różne, ale mam dość. Zostaje zatem spirala; słuchajcie ile to kosztuje???? Czy to prawda, że ok. 700 zł???? Myślałam, ze to (spirala) jest rozwiazaniem ekonomicznym - jeśli faktycznie tyle kosztuje to chyba nie do końca prawda z tą ekonomią??? Przepraszam za takie naiwne pytania, ale w tej dziedzinie nie mam żadnych doswiadczeń.
Nie podoba mi się też to, co piszecie w kwestii tampony vs spirala... To prawda??????
Bardzo prosze o wyjaśnienia.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-01, 15:57   #21
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Dodam, że mam zwykłą tanią, niehormonalną spirale na 5 lat.
Aha, to taka wersja ile kosztuje??
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-01, 21:51   #22
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: spirala-co i jak

tak duzo to Mirena ale skoro bedziesz zakladala pierwszy raz to lepiej spróbuj najpierw ze zwłykłą wkladka np Cooper czy inna jaka Ci lekarz poleci..Te sa tańsze ok 50 zl + zalożenie
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 09:26   #23
Jagodda
Raczkowanie
 
Avatar Jagodda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 98
Dot.: spirala-co i jak

Hej,jeszcze raz ja Więc czy mogę założyć wkładkę jeżeli jeszcze nie rodziłam i nie mam narazie tego w planach?Nigdzie nie ma jednoznacznych odpowiedzi..Bardzo proszę o podpowiedź.Dziękuję
Jagodda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 09:47   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Jagodda
Hej,jeszcze raz ja Więc czy mogę założyć wkładkę jeżeli jeszcze nie rodziłam i nie mam narazie tego w planach?Nigdzie nie ma jednoznacznych odpowiedzi..Bardzo proszę o podpowiedź.Dziękuję
bo kazdy lekarz inaczej do tego podchodzi,jedni zakladaja inni nie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 10:07   #25
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak

Spirala może być wersją ekonomiczną, jesli lekarz wybierze dobrą i tanią wkładkę / moja kosztowała około 100zł, ale nie pamietam dokładnie ceny, wybaczcie/ i nie policzy sobie za założenie niebotycznej sumy.
Myslę, ze jesl ktoś ma stałego lekarza, takiego do którego chodzi sie od dłuzszego czasu, powinien sie dogadać co do niższej ceny- całość u mnie kosztowała nie więcej niz 300zł / a raczej mniej, przy czym cytologia, która oczywiście powinna byc robiona zawsze co rok jako badanie kontrolne, była równiez wykonywana przezd założeniem spirali/ - pamietam, że nastawiłam sie nieco na wyższy koszt i nawet zaskoczył mnie pan doktor tak niską ofertą
Co do spiralek dla nieródek do zwykła spirala nie jest dla nich, i właśnie o tym jednoznacznie , według mnie, jest napisane na ulotce spirali. Natomiast któraś z wizażanek na Mzk wspomniała o jakimś nowym wynalazku przeznaczonym dla kobiet, które nie rodziły / ja nie znam szczegółów, trzeba przeszukać google/.
O tamponach nie słyszałam, nie wydaje mi się to prawdą, choćby ze wzgledu na to, że nie wkłada się ich chyba tak głęboko? Sama nie używam, bo nie lubię
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=spiral%EA
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 11:00   #26
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Question Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Nutka
tak duzo to Mirena ale skoro bedziesz zakladala pierwszy raz to lepiej spróbuj najpierw ze zwłykłą wkladka np Cooper czy inna jaka Ci lekarz poleci..Te sa tańsze ok 50 zl + zalożenie
Dziękuję bardzo!!! Jesteście kochane.
A ja mam jeszcze takie pytanie: czy założenie spirali nie jest objete kasą chorych? Kurczę, jestem na szczęście dość zdrowa, nie naciągam ZUS tak jak on mnie - więc jak to jest???
Bo oczywiście cytologię i badania robię w przychodni, jak przyjmuje tam dobry lekarz... Czyli bezpłatnie. A co z leczeniem nadżerek? Przecież to to już chyba powinno być bezpłatne, co?
Rozjaśnijcie mi w głowie w tych kwestiach, plis!!!

A jak już Was wałkuję to zapytam jeszcze o krwawienia po wkładce, typu no. Multiload, czy Gyne T - są bardzo duże?
Dzięki jeszcze raz!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 11:05   #27
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Spirala może być wersją ekonomiczną, jesli lekarz wybierze dobrą i tanią wkładkę / moja kosztowała około 100zł, ale nie pamietam dokładnie ceny, wybaczcie/ i nie policzy sobie za założenie niebotycznej sumy.
Myslę, ze jesl ktoś ma stałego lekarza, takiego do którego chodzi sie od dłuzszego czasu, powinien sie dogadać co do niższej ceny- całość u mnie kosztowała nie więcej niz 300zł / a raczej mniej, przy czym cytologia, która oczywiście powinna byc robiona zawsze co rok jako badanie kontrolne, była równiez wykonywana przezd założeniem spirali/ - pamietam, że nastawiłam sie nieco na wyższy koszt i nawet zaskoczył mnie pan doktor tak niską ofertą
Co do spiralek dla nieródek do zwykła spirala nie jest dla nich, i właśnie o tym jednoznacznie , według mnie, jest napisane na ulotce spirali. Natomiast któraś z wizażanek na Mzk wspomniała o jakimś nowym wynalazku przeznaczonym dla kobiet, które nie rodziły / ja nie znam szczegółów, trzeba przeszukać google/.
O tamponach nie słyszałam, nie wydaje mi się to prawdą, choćby ze wzgledu na to, że nie wkłada się ich chyba tak głęboko? Sama nie używam, bo nie lubię
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=spiral%EA
Tak, jest taka spirala. Nie ma poprzecznych ramion i jest to nowość, nazywa się Gyne Fix, jest polecana dla nieródek także
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 11:51   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Pitipel
A ja mam jeszcze takie pytanie: czy założenie spirali nie jest objete kasą chorych?
hmm no wlasnie ciekawe jak to jest,chociaz nei sadze aby zakladali w ramch NFZ w koncu srednio sa chetni do jakiejkolwiek refundacji antykoncepcji.
no i nie akzdy lekarz z przychodni ma doswiadczenie w zakladaniu spierali a lepiej nie trafic na rzeznika:-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 12:39   #29
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez paula78
hmm no wlasnie ciekawe jak to jest,chociaz nei sadze aby zakladali w ramch NFZ w koncu srednio sa chetni do jakiejkolwiek refundacji antykoncepcji.
no i nie akzdy lekarz z przychodni ma doswiadczenie w zakladaniu spierali a lepiej nie trafic na rzeznika:-/
No, u mnie w przychodni na szczęście jest dobry lekarz. Idę w piątek, zobaczymy co i jak.
A Ty, Paula - co, zdecydowałaś się??
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 12:50   #30
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Pitipel
No, u mnie w przychodni na szczęście jest dobry lekarz. Idę w piątek, zobaczymy co i jak.
A Ty, Paula - co, zdecydowałaś się??

no to masz szczescie ,ja zrezygnowalm z przychodniowego konowała ,wybieram sie prywatnie ,zobaczymy co babeczka powie na temat spirali i wtedy ostatecznie sie zdecyduje chociaz jestem na tak
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.