Rumień twarzy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-30, 17:53   #151
lenka2211
Przyczajenie
 
Avatar lenka2211
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 22
Smile Dot.: wypieki, czerwone policzki

Dziękuje Tweet za odpowiedź przeczytałam tyle opinii pozytywnych na temat tych produktów więc napewno je zamówie szczególnie teraz gdy idzie lato fajnie by było być bladym na twarzy a nie mazać się podkładami i korektorami w upalne dni oby tylko i na mnie to podziałało to będę bardzo szczęśliwa
lenka2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 19:06   #152
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Tweet, a czy ten kompleks zmniejsza też widoczność naczynek czy tylko likwiduje rumień?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 08:27   #153
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez lenka2211 Pokaż wiadomość
Dziękuje Tweet za odpowiedź przeczytałam tyle opinii pozytywnych na temat tych produktów więc napewno je zamówie szczególnie teraz gdy idzie lato fajnie by było być bladym na twarzy a nie mazać się podkładami i korektorami w upalne dni oby tylko i na mnie to podziałało to będę bardzo szczęśliwa
jak już zamówisz to daj znać jak pierwsze wrażenia

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Tweet, a czy ten kompleks zmniejsza też widoczność naczynek czy tylko likwiduje rumień?
u mnie i kocanka i ten kompleks zmniejszają widoczność naczynek, kiedyś miałam bardzo mocno widoczne naczynka na skrzydełkach nosa, teraz też są ale dużo jaśniejsze
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 21:33   #154
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Lenka2211, też Cię proszę żebyś opisała potem swoje wrażenia.
Ja również się zastanawiam nad zamówieniem tego.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 22:17   #155
pierniczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pierniczkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gex
Wiadomości: 1 330
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Tweet, do czego dodajesz kompleks na naczynka? po jakim czasie widzialas pierwsze efekty? od dzis testuje olej kocankowy-pachnie jak marynata do miesa
pierniczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 08:22   #156
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Pierniczkowa, a nie hydrolat z kocanki? Proszę napisz jakie masz na razie spostrzeżenia( czy nie uczulił itp.).
Tweet, jaki jest termin ważności tego kompleksu na naczynka?

Mam jeszcze pytanie do wszystkich, którzy stosowali ten hydrolat lub kompleks ze sklepu Naturalis. Czy komuś z Was one zaszkodziły? Ja mam bardzo wrażliwą cerę i większość kremów na naczynka znacząco pogarsza wygląd mojej cery, dostaję czerwonych placków itp;/

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2010-04-01 o 08:35
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 11:34   #157
pierniczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pierniczkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gex
Wiadomości: 1 330
Dot.: wypieki, czerwone policzki

MalaArielka, wlasnie ja kupilam olej dokladnie ten: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...lichrysum.html

wedlug mnie dla skory tlustej lepiej go mieszac z kwasem hialuronowym posmarowalam na razie 2 razy i jest wszystko ok, zero uczulenia, naczynka nie sa podraznione. buzia jest milutka. testowalam tez na TZ i rowniez wszystko w porzadku. mam nadzieje, ze tak bedzie nadal.
pierniczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 12:32   #158
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Pierniczkowa, fajnie, że nie podrażnia, proszę zdaj kolejną relację za jakiś czas
Mam pytanie- czy kocanki itp. nie można zamówić na jakiejś stronie żeby przywieźli do apteki? Czy któraś z Was próbowała może się pytać w aptece czy jest hydrolat z kocanki( albo czy nie mogą zrobić)?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 10:56   #159
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez pierniczkowa Pokaż wiadomość
Tweet, do czego dodajesz kompleks na naczynka? po jakim czasie widzialas pierwsze efekty? od dzis testuje olej kocankowy-pachnie jak marynata do miesa
termin jest bardzo długi, ja teraz zamówiłam kolejne opakowanie i jest ważne do 2011 r. a pierwsze efekty zauważyłam dość szybko, po kilku/kilkunastu dniach. na początku używałam codziennie, a teraz co 2-3 dni na noc

na samym początku mieszałam z żelem HA, jak miałam pod ręką to dodawałam niacynamid lub mocznik, ale teraz już mi się nie chce bawić w to mieszanie i daje ten kompleks bezpośrednio na twarz
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 11:24   #160
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Tweet, a czy uważasz, że hydrolat z kocanki zmieszany z jakimś składnikiem daje lepszy efekt na naczynka?
Hydrolat kojarzy mi się z wyciągiem rozcieńczonym wodą. Jak się nim przejedzie twarz to pewnie za chwilę się wchłania, jednak chyba działa
( sądząc po Twoich postach). Może hydrolat z "nośnikiem" w postaci oleju dłużej pozostaje na skórze i dłużej działa...?
Ja jednak chciałabym spróbować samego hydrolatu na moją bardzo wrażliwą cerę, dlatego pytam czy sam jest równie skuteczny.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 11:42   #161
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Tweet, a czy uważasz, że hydrolat z kocanki zmieszany z jakimś składnikiem daje lepszy efekt na naczynka?
Hydrolat kojarzy mi się z wyciągiem rozcieńczonym wodą. Jak się nim przejedzie twarz to pewnie za chwilę się wchłania, jednak chyba działa
( sądząc po Twoich postach). Może hydrolat z "nośnikiem" w postaci oleju dłużej pozostaje na skórze i dłużej działa...?
Ja jednak chciałabym spróbować samego hydrolatu na moją bardzo wrażliwą cerę, dlatego pytam czy sam jest równie skuteczny.
ja używam hydrolat sam, także ciężko mi jest ocenić czy zmieszamy będzie działał lepiej na naczynka. ja wieczorem poprostu spryskuję twarz tym hydrolatem i efekty są dla mnie wystarczające
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 15:49   #162
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Cześć dziewczynki

Ja również mam problem czerwonych wypieków na policzkach, przypadkiem na all znalazłam krem ZiajiPro "Wyciszający rumień na dzień/noc" ,(można go kupić także w aptece), na razie nie widzę efektów, ale stosuję go dopiero od tygodnia, a na opakowaniu pisze że redukuje rumień po 28 - dniowej kuracji, więc czekam na efekty. Przy codziennym makijażu oprócz tego kremu nakładam jeszcze bazę silikonową Sorayi i korektor w płynie zielony do cery naczynkowej, ale nie raz nawet to wszystko nie pomaga i przebijają się ohydne rumieńce, szczególnie po piwku,winku i gdy jestem zdenerwowana. Ale mam to rodzinne bo moja mama ma tak samo. Jeśli ten krem nie pomoże to wypróbuję hydrolat z kocanki, bo widze że Wam pomaga.
Pozdrawiam
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 10:56   #163
lenka2211
Przyczajenie
 
Avatar lenka2211
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 22
Smile Dot.: wypieki, czerwone policzki

minio1984 a jakiego używasz korektora bo ja pod podkład używam tylko własnie zielony korektor DAX COSMETIC taki w flamastrze kosztuje 30zł ale jest super juz pare razy testowałam go na weselach i nawet po wypiciu tańcach szalonych żadnych rumieńców nie widać a bez tego to bym była pewnie purpurowa...a zamówiłam tamte preparaty ale jeszce ich nie dostałam jak przyjdą napewno podziele się wrażeniami
lenka2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 11:02   #164
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Ja używałam korektora zielonego Vipery. Był dobry. Nie uczulał mojej bardzo wrażliwej cery.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:47   #165
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Ja używałam korektora zielonego Vipery. Był dobry. Nie uczulał mojej bardzo wrażliwej cery.
Ja też używam tego korektora, ale dla mnie nie jest za dobry. Jak go zużyję to kupię korektor Daxa, może będzie lepszy

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez lenka2211 Pokaż wiadomość
minio1984 a jakiego używasz korektora bo ja pod podkład używam tylko własnie zielony korektor DAX COSMETIC taki w flamastrze kosztuje 30zł ale jest super juz pare razy testowałam go na weselach i nawet po wypiciu tańcach szalonych żadnych rumieńców nie widać a bez tego to bym była pewnie purpurowa...a zamówiłam tamte preparaty ale jeszce ich nie dostałam jak przyjdą napewno podziele się wrażeniami
Lenka2211 jak przetestujesz te preparaty to napisz jak się sprawują. I jak możesz to napisz gdzie kupowałaś i ile kosztowały
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 20:02   #166
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Dołączam do grona buraków U mnie na co dzień zaczerwienione policzki, okolice pod nosem, skrzydełka nosa, leciutko broda. Natomiast po ostatnim 15 minutowym bieganiu z lekka się załamałam - twarz miałam po prostu bordową, buchało z niej jakbym godzinę siedziała w saunie Źle to wygląda. Wiedziałam, że po wysiłku się czerwienię, ale nie że aż tak.

No to się pożaliłam Dzisiaj pierwszy wieczór z hydrolatem z kocanki z Naturalis + kompleks na naczynka.
Kocanka to jakaś masakra, to wali tak intensywnie, że chyba opatentuję jakiś wynalazek, co by pod nos montować na okoliczność aplikacji tejże

Liczę na jakieś widoczne efekty, bo jak nie, to worek na głowę. Albo laser
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 11:27   #167
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: wypieki, czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez vipek Pokaż wiadomość
Apropo arniki-

Wyciągi płynne z arniki są składnikami kosmetyków zalecanych do pielęgnowania skóry trądzikowej, z “problemami naczyńkowymi”. W handlu są dostępne kremy, żele, maście, mleczka arnikowe. Zawartość wyciągów z arniki w preparatach handlowych jest bardzo różna, przeciętnie w granicach 0,1-10%. Maści i żele arnikowe zawierają do 20% nalewki arnikowej farmakopealnej.

Najgorsze są kosmetyki oparte na ekstraktach glikolowych, parafinowych, wazelinowych z arniki. Ludzie obeznani z tematem wiedzą, że takie preparaty są bezwartościowe.


Dobrze jest samemu kupić susz i zrobić

Napar z kwiatów lub zielaInfusum Arnicae: 1 łyżka surowca rozdrobnionego suchego zalać 1 szklanką wrzącej wody, odstawić pod przykryciem na 30 minut, przecedzić. Przechowywać w lodówce. Jest dobra do okładów i przemywania.

Te informacje znalazłam przypadkiem (szukałam czego innego) na stronie internetowej Pana Doktora Henryka Różaskiego- speca od ziól i naturalnych składników.

Jest również informacja o tym, że arnika może uczulać wieć trzeba delikatnie ją wprowadzać do użytku.
Ponadto proponuje robić okłady z glinki właśnie z odwarem/naparem z arniki- taką papkę na buźkę.

Może się Wam przyda taka informacja.
zakupiłam dziś żel arnikowy z flos leku
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...obrzmienia.htm i czy on ma dobry sklad?? czy są tu substancje które bardziej zaszkodzą niż pomogą?
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:21   #168
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: wypieki, czerwone policzki

mam ten żel arnikowy - nic nie pomagaŁ - stosowalam tylko tam gdzie są naczynka (policzki, nos) zapchaŁ mnie , dobry jest za to pod oczy na opuchnięcia i sińce
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 21:51   #169
katrine1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Zaczerwieniona skóra twarzy

Witam!
Wiem, że podobnych wątków już jest trochę, ale jak na razie nic mi nie pomogło. Otóż od wielu lat zmagam się z trądzikiem hormonalnym. Obecnie wyskakuje mi o wiele mniej. Przez cały ten czas stosowałam różne kremy, maści, które mało mi pomagały, za to odbiło mi się to na cerze. Mam cerę chyba mieszaną. Ciężko mi ją określić, ponieważ jak umyję twarz jest ona sucha, a po godzinie albo mniej już tłusta. Mam bardzo czerwony nos, policzki i brodę, na nosie mam jeden mały pajęczak. Czy jest może jakiś krem, który mi pomoże na taką zaczerwienioną twarz? Przez nią często czuję się dość niekomfortowo w towarzystwie, szybko się rumienię, a jak jest zimno na zewnątrz - to masakra, mam jeszcze takie jakby plamki. Stosuje Sudocrem, ale przesusza trochę buzię. Proszę o rady, co Wam pomogło, jeśli miałyście taką przypadłość.
Pozdrawiam
katrine1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 09:47   #170
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 602
Dot.: Zaczerwieniona skóra twarzy

Witam wszystkie buraczki ja również mam problemy naczyniowe, czy to pod wpływem pogody, nastroju, alko .. buraczek murowany
Naczytałam się co nie co o tym hydrolacie z kocanki i mam na niego chrapkę - napewno kupie. Myślę też o stworzeniu jakiegoś serum, czytałam ,że wychwalacie witaminke C ( na początek lepsze stężenie 10 % ? ) a używał ktoś z innymi witaminkami? np. K ??? Pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

dziewczyny bo na BU jest gydrolat 100% ale 200ml... to strasznie duzo. Stosowałabym go codziennie, ale jak wyglada sprawa z terminem przedatności?
Wy taki 100% hydrolat odrazu aplikujecie na buzię ?
cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d0ab40072d3e70b02c_5ea21df28819a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:32   #171
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Rumień twarzy

Na naczynka (i rozjaśniająco) podobno świetnie działa maść arikowa (z arniki) - dowiedziałam się dzisiaj od kosmetyczki. Jest ponoć tania i do kupienia w każdej aptece. Ja tam zamierzam wypróbować, aczkolwiek trzeba stosować dość długo. Podobno.
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 17:35   #172
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Rumień twarzy

Nie mam typowych naczynek ("żyłek") lecz rumień na policzkach. Moje zaczerwienienia przestały ewoluować a nawet lekko rozjaśniły się Moje hity;
1. tonik z 5-6% kwasem laktobionowym (z przepisu mazideł lub zsk) Działa!
2. serum wodne z 10-15% wit C
3. hydrolat z kocanki stosowany bez rozcieńczania, u mnie z ekstraktem z zielonej herbaty i wyciągiem z aloesu (w psikaczu )
4. macerat z kasztanowca i z arniki (u mnie jako składnik olejku z kwasem salicylowym)
Pozdrawiam!
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 12:31   #173
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Rumień twarzy

Sama mam cerę płytko unaczynioną, wrażliwą, kiedyś była często zaczerwieniona, teraz to przeważnie lekkie zaróżowienie.

Pomogła mi właśnie naturalna pielęgnacja:
1: Kompleks liposomowy na naczynka z naturalisa http://naturaliskosmetyki.pl/liposom...rmul-p-51.html
Mieszałam z żelem ha i na policzki, bardzo pomaga, efekty widziałam bardzo wyraźne już po jakiś 2 miesiącach Używany co 1-2 dni.

2. Witmina C
U mnie w formie olejowej, bo kwasowa mnie podrażnia, można kupić na mazidłach http://www.mazidla.com/kategorie-pop...askorbylu.html
czy w naturalisie http://naturaliskosmetyki.pl/olejowa...ylu-p-218.html
Zrobiłam z niej 10% olejek z witaminą C wg tego przepisu http://www.mazidla.com/receptariusz/321.html?task=view
Używany co 1-2 dni.

3. Hydrolaty
Słyszałam, że ten z kocanki jest super, mnie niestety podrażnił, ale mogłam spróbować z innej firmy i chyba spróbuję. Nie podrażniał i łagodził ładnie oczarowy.

No i filtry - cały rok
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.