Samoopalacze i kosmetyki br±zuj±ce - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-05-21, 20:23   #121
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 1 977
Dot.: Opalamy siê!!!!

Cytat:
Napisane przez Iwonna
Gratulujê pomys³u na w±tek, czytam w³a¶nie w skupieniu i trochê siê gubiê Który tu wybraæ? Z tego co na razie wyczyta³am, to zasadniczo zadowolone s± dziewczyny, które chc± wyra¼nego efektu i jednocze¶nie maj± raczej ciemn± karnacjê. A czy mo¿e jest tu jaka¶ b. jasna blondynka z such± skór± i po samoopalaczu nie wygl±da jak pomalowana?
Ja jestem, droga imienniczko Dlatego twarzy nie smaruje samoopalaczami, bo boje sie efektu a la Paris Hilton
Ivvonka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-21, 20:37   #122
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomo¶ci: 11 146
Dot.: Opalamy siê!!!!

Cytat:
Napisane przez charmider
MagJa

A teraz co¶ do bu¼ki - mam Holiday Skin do normalnej i mieszanej i bardzo mi pasuje Efekty widoczne szybko, ju¿ po jednym zastosowaniu. Podra¿nieñ czy syfków brak, a jestem sk³onna i do jednego i do drugiego. Ogólnie polecam.

A jak schodzi,? nie robi plam, pilnie poszukujê czego¶ do bu¼ki na chrzciny ale nie chcê pózniej chodziæ w plamki, i jeszcze czy nie zapycha porów ( mam rozszerzone pory na nosku i nie chcê mieæ tam zó³tych kropek)
Wiesz co, nie u¿ywam go non stop, bo chcê tylko poprawiæ sobie kolorek, a nie zrobiæ na br±z, wiêc u mnie nic z³ego siê nie dzieje. Nie plami, nie smu¿y siê, nie zatyka porów, nie podra¿nia... No nic dos³ownie. A kolorek sam blednie stopniowo, te¿ bezproblemowo. Poczytaj sobie jeszcze tutaj o tym kremiku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103594
MagJa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-21, 21:58   #123
kaemka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 608
Dot.: Opalamy siê!!!!

A dla tych, co pierwszy raz bêd± siê sztucznie przybr±zawiaæ polecam Garniera "Skóra mu¶niêta s³oñcem". To mój pierwszy w ¿yciu "opalacz" i nawet tak niewprawna osoba jak ja umie go prawid³owo u¿yæ . Jestem po dwóch aplikacjach i ju¿ jest efekt delikatnej opalenizny tak, ¿e dzi¶ ju¿ zrezygnowa³am ze smarowania, bo smarowa³am tylko nogi i dziwnie by wygl±da³y super opalone przy bladej reszcie. ¯adnych smug nie zaobserwowa³am, pachnie cytrusowo, dla mnie a¿ za mocno i za d³ugo siê ten zapach utrzymuje, ale mo¿e zabija w ten sposób nieprzyjemny zapach samoopalacza. Polecam do wypróbowania.
__________________
M±dro¶æ przychodzi z wiekiem. Najczê¶ciej jest to wieko od trumny.
kaemka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-21, 22:06   #124
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomo¶ci: 100
Dot.: Opalamy siê!!!!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Ja jestem, droga imienniczko Dlatego twarzy nie smaruje samoopalaczami, bo boje sie efektu a la Paris Hilton
No w³a¶nie, w³a¶nie. Ale w takim razie czego u¿ywaæ do cia³a ¿eby nie wygl±daæ jak w rêkawkach i nogawkach na przyk³ad. Bo mi m±¿ ze ¶miechu pêknie i jeszcze wygwi¿d¿e mo¿e. Czy wystarczy nie przesadzaæ z czêstotliwo¶ci±? a jak radzicie sobie z granic± twarz-reszta cia³a?
Jak widaæ z moich pytañ ca³kiem zielona jestem w tym temacie (w³a¶ciwie to bia³a raczej ). Po nieudanej próbie z samoopalaczem jaki¶ milion lat temu uzna³am, ¿e przeznaczeniem moim jest straszyæ blado¶ci± przez okr±g³y rok. Dopiero tutaj zobaczy³am ¶wiate³ko w tunelu...
Iwonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-21, 22:11   #125
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomo¶ci: 100
Dot.: Opalamy siê!!!!

Kaemka a jeste¶ ciemna czy jasna?
Iwonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-21, 22:12   #126
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 282
Dot.: Opalamy siê!!!!

Cytat:
Napisane przez Iwonna
No w³a¶nie, w³a¶nie. Ale w takim razie czego u¿ywaæ do cia³a ¿eby nie wygl±daæ jak w rêkawkach i nogawkach na przyk³ad. Bo mi m±¿ ze ¶miechu pêknie i jeszcze wygwi¿d¿e mo¿e. Czy wystarczy nie przesadzaæ z czêstotliwo¶ci±? a jak radzicie sobie z granic± twarz-reszta cia³a?
Jak widaæ z moich pytañ ca³kiem zielona jestem w tym temacie (w³a¶ciwie to bia³a raczej ). Po nieudanej próbie z samoopalaczem jaki¶ milion lat temu uzna³am, ¿e przeznaczeniem moim jest straszyæ blado¶ci± przez okr±g³y rok. Dopiero tutaj zobaczy³am ¶wiate³ko w tunelu...
Mam dok³adnie ten sam problem - jedno podej¶cie do samoopalacza przed ilu¶tam laty zakoñczone pora¿k±. I te¿ jestem kompletnie bia³a w tym temacie Dziewczynki pomó¿cie, bo mam do¶æ pytañ: czemu jeste¶ taka blada, moze by¶ siê opali³a
kochanie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-21, 22:19   #127
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 1 111
Dot.: Opalamy siê!!!!

Ja, ¿eby nie wygl±daæ jak w rêkawkach po posmarowaniu siê i umyciu r±k, nak³adam trochê balsamu br±zuj±cego na wacik i smarujê zewnêtrzn± czê¶æ d³oni. A co do twarzy, to równie¿ mo¿na nak³adaæ balsam, lub osobno krem br±zuj±cy lub samoopalacz do twarzy.
mckabi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2006-05-21, 22:36   #128
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 1 977
Dot.: Opalamy siê!!!!

Ja te roznice staram sie niwelowac makijazem, choc nadal szukam idealnego dla siebie bronzera/pudru...
Ivvonka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 03:27   #129
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 5 314
Dot.: Opalamy siê!!!!

Co do ró¿nicy twarz - szyja - szyjê traktujê delikatn± pojedyncz± warstw± balsamu br±zuj±cego - wtedy siê tak nie odcina, ale fakt, ¿e twarz nafiltrowana i naskrobiowana wygl±da przy opalonym ciele dosyæ dziwnie - br±zer to konieczno¶æ.

D³onie - sposób poda³a mckabi.

Dziewczyny o jasnej skórze i z³ych do¶wiadczeniach - polecam do wypróbowania dove do jasnej skóry, czyta³am o nim w necie bardzo dobre opinie bladzioszków - krzywdy nie zrobi, a efekt daje delikatny acz wyra¼ny.
S³owem próbowaæ, próbowaæ, próbowaæ.
Kate30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 09:09   #130
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomo¶ci: 100
Dot.: Opalamy siê!!!!

Do innych bladych. To link do w±tku o smarowaniu twarzy, mi siê rozja¶ni³o
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103594
Idê dzi¶ na zakupy, decydujê siê na jasnego J&J na razie tylko do cia³a, w koñcu nie od razu strzaskam siê na heban wiêc z twarz± mogê poczekaæ. Do zoba
Iwonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 10:06   #131
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 2 343
Dot.: Opalamy siê!!!!

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja, ¿eby nie wygl±daæ jak w rêkawkach po posmarowaniu siê i umyciu r±k, nak³adam trochê balsamu br±zuj±cego na wacik i smarujê zewnêtrzn± czê¶æ d³oni. A co do twarzy, to równie¿ mo¿na nak³adaæ balsam, lub osobno krem br±zuj±cy lub samoopalacz do twarzy.
A ja smarujê d³onie normalnie, dok³adnie wcieraj±c br±zer w wierzch d³oni. Dopiero potem myjê rêce, namydlaj±c tylko wewnêtrzn± czê¶æ. I nie ma "rêkawków"
Erato jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-22, 10:14   #132
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomo¶ci: 8 244
Dot.: Opalamy siê!!!!

moim typem jest balsam do cia³a br±zuj±cy Dax Cosmetics link :http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10355
do twarzy kremik HS :http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=14094 oraz puder br±zuj±cy Vipery http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6076

pozatym moim najnowszym odkryciem do opalania jest przy¶pieszacz opalania Ziaji mas³o kakaowe
smerfeta01 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 10:19   #133
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomo¶ci: 933
Dot.: Opalamy siê!!!!

J&J do ciemnej karnacji - juz gdzie¶ pisa³am wszystko cacy - rylko po miesi±cu regularnego stosowania (2x w tyg. ) przeokropnie wysuszy³ skórê - juz go nie lubiê, aczkolwiek zuzyjê do koñca (bo ja sk±pirad³o jestem )

do twarzy i dekoltu 0 tylko i wy³±cznie avene

wszystkie samoopalacze czy balsamy br±zuj±ce ¶mierdz± i nie ma na to rady DHA w reakcji ze skór± ¶mierdzi i ju¿...co¶ za co¶...tylko, ¿e jedni maj± bardziej wra¿liwe nosy a inni mniej...przeszkadzaj±ca intensywno¶æ smrodku nie zalezy od w³a¶ciwo¶ci skóry tylko od wra¿liwo¶ci nosa, no i ilo¶ci zaaplikowanego kosmetyku
marianna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 10:52   #134
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomo¶ci: 1 053
Wink Dot.: Opalamy siê!!!!

Dzi¶ podczas porannych zakupów w Netto natknê³am siê na Eveline Spa! br±zuj±cy...
... i skusi³am siê. Okazuje siê, ¿e jest w aktualnej gazetce za 9,99 . Wypróbujê go zamiast Daxa, którego znie¶æ ju¿ nie mogê . Oczywi¶cie zdam relacjê. Nie wykluczam jednak dalszych prób, bo paru kusicieli np. Dove i inni jest .
__________________
Nagle zrobi³o siê Jagodowo
Kasia_L jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 12:23   #135
Lia
Przyczajenie
 
Avatar Lia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 16
GG do Lia
Question Co to jest bronzer?

Witam.
Od razu na wstêpie chcê zaznaczyæ, ¿e je¶li w±tek o tej samej tematyce ju¿ by³, to poproszê o namiar, ewentualnie skasowanie mojego posta.
Chodzê od jakiego¶ czasu do solarium i zawsze kupujê preparaty do smarowania na miejscu.
I tak: w zale¿no¶ci kto jest z obs³ugi, to mi mówi± ró¿ne rzeczy: jak jest babka, to mi proponuje bronzer, dzi¶ by³ facet, do mi proponowa³ przyspieszacz. Akurat wiem jak dzia³a przyspieszacz, gdy¿ jak siê opalam na s³oneczku, to równie¿ takowy stosujê. A na jakiej zasadzie dzia³a bronzer?
Pyta³am t± pani± czy nie zawiera on samoopalacza, powiedzia³a, ¿e nie. Dzi¶ faceta pyta³am, to powiedzia³, ¿e skoro daje efekt, to zawiera jak±¶ tam ilo¶æ. Dziewczynki, powiedzcie jak to jest? Co mam nastêpnym razem wybieraæ jak bêdê w solarium? Dodam, ¿e ju¿ raz siê za³atwi³am samoopalaczem, który jak siê pó¼niej okaza³o, by³ w mleczku prze³u¿aj±cym opaleniznê (oczywi¶cie na butelce ani s³owa o tym, dopiero po sk³adzie dosz³am).
Dorad¼ce co¶.
Pozdrawiam. Buziaczki
Lia
Lia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 13:19   #136
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 1 111
Dot.: Opalamy siê!!!!

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Dzi¶ podczas porannych zakupów w Netto natknê³am siê na Eveline Spa! br±zuj±cy...
... i skusi³am siê. Okazuje siê, ¿e jest w aktualnej gazetce za 9,99 . Wypróbujê go zamiast Daxa, którego znie¶æ ju¿ nie mogê . Oczywi¶cie zdam relacjê. Nie wykluczam jednak dalszych prób, bo paru kusicieli np. Dove i inni jest .
W netto no to super, mo¿e u siebie te¿ w koñcu znajdê
mckabi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 13:39   #137
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Opalamy siê!!!!

no to juz wiem ¿e bêde musia³a wypróbowaæ balsamid³a:
1. Dove
2. Garniera
3. Eveline
ale jak narazie pokoñcze te co mam czyli: karmelek Daxa, Lirene i Kolastyne

p.s. szkoda ¿e ja Johnson'a mam uczulenie
Dolly jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 13:48   #138
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 345
Dot.: Co to jest bronzer?

Cytat:
Napisane przez Lia Poka¿ wiadomo¶æ
Witam.
Od razu na wstêpie chcê zaznaczyæ, ¿e je¶li w±tek o tej samej tematyce ju¿ by³, to poproszê o namiar, ewentualnie skasowanie mojego posta.
Chodzê od jakiego¶ czasu do solarium i zawsze kupujê preparaty do smarowania na miejscu.
I tak: w zale¿no¶ci kto jest z obs³ugi, to mi mówi± ró¿ne rzeczy: jak jest babka, to mi proponuje bronzer, dzi¶ by³ facet, do mi proponowa³ przyspieszacz. Akurat wiem jak dzia³a przyspieszacz, gdy¿ jak siê opalam na s³oneczku, to równie¿ takowy stosujê. A na jakiej zasadzie dzia³a bronzer?
Pyta³am t± pani± czy nie zawiera on samoopalacza, powiedzia³a, ¿e nie. Dzi¶ faceta pyta³am, to powiedzia³, ¿e skoro daje efekt, to zawiera jak±¶ tam ilo¶æ. Dziewczynki, powiedzcie jak to jest? Co mam nastêpnym razem wybieraæ jak bêdê w solarium? Dodam, ¿e ju¿ raz siê za³atwi³am samoopalaczem, który jak siê pó¼niej okaza³o, by³ w mleczku prze³u¿aj±cym opaleniznê (oczywi¶cie na butelce ani s³owa o tym, dopiero po sk³adzie dosz³am).
Dorad¼ce co¶.
Pozdrawiam. Buziaczki
Lia
Tak na ch³opski rozum jest to krem koloryzuj±cy czyli zabarwia skórê, a przyspieszacze - zerknij tutaj
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...username=bluna
w opis kosmetyku - maj± inne dzia³anie.

Ja siê zawsze zastanawiam, która forma jest poprawna: bronzer czy br±zer...
__________________
Akuku

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-03-31 o 03:31 Powód: Dodanie cytatu
yedanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 14:01   #139
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 8 320
Dot.: Opalamy siê!!!!

Ja dzis wyruszam na zakupy.
Wrzuce albo J&J do ciemnej karancji do koszyczka, albo Evelinke spa. Wszystko zalezy od tego co bedzie na stanie w realu
Do twarzy rowniez mysle nad J&J, aczkolwiek zobaczymy.
__________________
¯ycie to ci±g³e ryzyko.
Nati02 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-22, 14:52   #140
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomo¶ci: 5 656
Dot.: Co to jest bronzer?

bronzer to poprawna forma Yedanno
Przyspieszacze s³u¿± do posmarowania siê na s³oneczku, a bronzery maja barwnik i "koloruj±" skórê.
__________________
Po³am jêzyk
Spad³ b±k na str±k, a str±k na p±k. Pêk³ p±k, pêk³ str±k, a b±k siê zl±k³.


MI£EGO DNIA
Sathi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 15:23   #141
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Co to jest bronzer?

Sathi, te¿ nigdy nie jestem pewna czy mówiæ z angielska bronzer czy spolszczaæ br±zer. Przyk³adowo w kursie makija¿u AgaZ u¿ywa okre¶lenia br±zer
Cytat:
BR¡ZER, RÓ¯ - SYPKI MIX
http://www.wizaz.pl/images/agaz/kurs_makijazu_04/
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 15:44   #142
Lia
Przyczajenie
 
Avatar Lia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 16
GG do Lia
Dot.: Co to jest bronzer?

W sumie nazwa pochodzi od koloru br¡zowego, a nie brONzowego
Lia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 15:47   #143
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomo¶ci: 6 456
Dot.: Opalamy siê!!!!

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wojtusia - napisz co¶ wiêcej o chusteczkach LRP - czyta³am twoj± recenzjê, bardzo zachêcaj±ca. Jak siê nimi pos³ugiwaæ?
O matko od soboty tyle stron tego w±tku namacha³y¶cie?

Kate
kochana, przepraszam, ¿e dopiero teraz piszê, ale nie by³o mnie ca³y weekend. Tzn by³am chwilami, ale czasu nie mia³am na nic.

A co do tych chusteczek, to tez siê ich ba³am na pocz±tku, no bo jak to, chusteczk± sie wysmarowaæ? Chusteczka, nie jest zbyt du¿a, ale przeciê³am j± na pó³ najpierw, bo nie wiedzia³am, czy zu¿yjê j± ca³±, czy to nie bêdzie za mocno, jak sie tak± nas±czon± chusteczk± wysmarujê. No wiêc przeciê³am i t± jedn± czê¶ci± wysmarowa³am buziê i szyjê i dekolt (ta chusteczka jest taka sama jak takie do demakija¿u nas±czone p³ynem) ale stwierdzi³am, ¿e ten dekolt trochê za s³abo posmarowa³am bo czu³am,¿e ta chusteczka jest ju¿ taka sucha, no to wziê³am drug± czê¶æ i jeszcze raz wysmarowa³am szyjê i dekolt, no i jeszcze na ramiona mi wystarczy³a. Pó¼niej te¿ siê zrobi³a taka sucha wiêc stwierdzi³am, ¿e reszty cia³a nie ma co smarowaæ, bo i tak ju¿ ca³y p³yn z niej wyzmarowa³am. Trochê siê obawia³am, czy równo mi to wszystko wyjdzie, ale wysz³o naprawdê super. Opalenizna naprawdê ³adna i ¿adnych smug nie by³o, a¿ siê zdziwi³am. W koñcu mog³am wyj¶æ do ludzi z ods³oniêtym dekoltem (wyfiltrowanym oczywi¶cie) i nie straszyæ blado¶ci±.
Wojtusia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 15:55   #144
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Co to jest bronzer?

Br±zer Mamy w jêzyku polskim s³owo "br±zowy" wiêc nie ma powodu, ¿eby okre¶lenie preparatu, który br±zowi mia³o angielski spelling

To bardziej kalka jêzykowa ni¿ zapo¿yczenie.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 16:02   #145
Moni¶ka14
Raczkowanie
 
Avatar Moni¶ka14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Woj. Lubuskie
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Opalamy siê!!!!

Ja u¿ywam samoopalacza DOVE...mama przywioz³a mi go z NIemiec!!...Jest w miare OK...tylko czasem pozostaja przystkie zacieki...albo zmugi:/...Albo gdy jestem na s³oñcu i s³oñce ogrzeje mi cia³o krem zaczyna lekko ¶mierdzieæ:...hmmm troszQ KICZOWATO:/
Moni¶ka14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 16:08   #146
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 345
Dot.: Co to jest bronzer?

W³a¶nie, w internecie i na kosmetykach obu form u¿ywa siê zamiennie. Przyzwyczai³am siê do okre¶lenia "bronzer" ale zaczê³am siê zastanawiaæ, dlaczego "on" a nie "±" skoro mamy kolor br±zowy
Tak na marginesie, to zaczê³am siê zastanawiaæ te¿ czy jest "mened¿er" czy "manad¿er" .
Edit: Wiêksza czcionka na specjalne ¿yczenie
No proszê, znów u¿ywa siê i tak i tak:
http://praca.money.pl/manadzer;ds;ro...rta,39239.html
__________________
Akuku

Edytowane przez yedanna
Czas edycji: 2006-05-22 o 16:48
yedanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 16:34   #147
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Co to jest bronzer?

mened¿er pisz proszê wiêksz± czcionk±
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 16:51   #148
sloncee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Frankfurt/Main
Wiadomo¶ci: 2 221
GG do sloncee Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee
Dot.: Co to jest bronzer?

Cytat:
Napisane przez yedanna
W³a¶nie, w internecie i na kosmetykach obu form u¿ywa siê zamiennie. Przyzwyczai³am siê do okre¶lenia "bronzer" ale zaczê³am siê zastanawiaæ, dlaczego "on" a nie "±" skoro mamy kolor br±zowy
Tak na marginesie, to zaczê³am siê zastanawiaæ te¿ czy jest "mened¿er" czy "manad¿er" .
Ja piszê br±zer ... brozner to tak dziwnie dla mnie Chocia¿, to jedno i to samo
__________________



''Dreszcz najs³odszy, ¿e pragnê i razem siê bojê! ''

L.Staff
sloncee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 18:17   #149
kaemka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 608
Dot.: Opalamy siê!!!!

Cytat:
Napisane przez Iwonna
Kaemka a jeste¶ ciemna czy jasna?
Raczej ciemna, opalam siê (a w³a¶ciwie opala³am siê, bo ju¿ tego nie robiê) od razu na br±zowo i s³oñce zawsze szybko mnie "³apa³o".
__________________
M±dro¶æ przychodzi z wiekiem. Najczê¶ciej jest to wieko od trumny.
kaemka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-05-22, 20:48   #150
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 8 320
Dot.: Opalamy siê!!!!

Zaopatrzylam sie dzis w evelinke spa- ladnie jak dla mnie pachnie Cena:14,99z³ w realu. Dzis jeszcze nie stosuje bo mam pytanie: czy stosuj±c skinoren na plecy i buzie moge uzywac tych specyfikow?

Na buzie kupilam ziaje sopot- bursztynowa opalenizna. Juz sie wysmarowalam Ciekawa jestem efektow...
__________________
¯ycie to ci±g³e ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2006-05-22 o 20:49 Powód: zapomnialam o ziajce :)
Nati02 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.