Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-01, 20:26   #181
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

To tak jak ja... hihihihihi... Ale dobrej wiedzy nigdy za malo!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:31   #182
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Wink Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz - BRWI

Idealny kształt brwi nie istnieje. Istnieje natomiast kilka uniwersalnych zasad ich regulowania i podkreślania. Najważaniejsze jest aby brwi wyglądały naturalnie.

Brwi - jak powinny wyglądać

Idealny kształt brwi nie istnieje. Istnieje natomiast kilka uniwersalnych zasad ich regulowania i podkreślania. Najważaniejsze jest aby brwi wyglądały naturalnie

Długość. Skąd - dokąd. Patrz rys. 1 o naz. "brwi 1"

Aby określić, w którym miejscu brwi powinny się zaczynać, przyłóż pionowo dwa ołówki (równolegle do siebie) wzdłuż skrzydełek nosa. Jeśli włoski rosną między nimi, należy je usunąć pęsetą. Pamiętaj aby wyrywać włoski w kierunku w którym rosną. W przeciwnym wypadku podrażnisz miejsca, w których była cebulka włosowa i skończyć się to może wypryskami. Wiemy juz w którym miejscu brwi powinny się zaczynać.

Patrz rys. 2 o naz. "brwi2"

Aby ustalić ich optymalną długość skrzyżuj dwa ołówki. Pierwszy przyłóż wzdłuż skrzydełka nosa, drugi tak, by sięgał zewnętrznego kącika oka. Punkt, w którym koniec kredki dotknie brwi, to ich zakończenie. Usuń wszystkie włoski wyrastająca poza tą długość.

Zagęszczanie brwi.

Jeśli brwi są za krótkie lub wydają się zbyt cienkie, możesz dorysować dodatkowe włoski. Użyjwaj do tego twardej kredki w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia brwi. Zrób nią cienkie, krótkie kreseczki ukryte pomiędzy włoskami lub wydłużające je optycznie. Nigdy nie maluj brwi dlugimi pociągnięciami. Wyglądają wtedy nienaturalnie, a nie na tym nam zależy.

Patrz rys. 3

Tonowanie koloru

Jeśli brwi są za jasne, pomaluj włoski cieniem do powiek, miękką kredką albo tuszem do rzęs. Cień z gamy brązów lub szarości daje najbardziej naturalny efekt. Unikaj czerni - będzie wyglądać nienaturalnie.

Patrz rys. nr 4

Czesanie brwi

Aby brwi poprawnie wyglądały należy je uczesać - tak uczesać. Brwi czesze się specjalnymi małymi grzebykami lub szczoteczkami, lecz mozna to zobić także zwykłym drobnym grzebykiem. Zawsze wyczesuj włoski ku górze. Trwarz będzie wyglądała bardziej pogodnie.

Patrz rys. 5

Utrwalanie kształtu.

Do utrwalenia kształu stosuje się żele i odżywki do rzęs. Mają one właściwości nie tylko utrwalające, ale także wzmacniają włoski.


Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brwi1.jpg (5,7 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brwi2.jpg (6,2 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brwi3.jpg (4,8 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brwi4.jpg (4,6 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brwi5.jpg (4,8 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brwi6.jpg (5,1 KB, 53 załadowań)
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:38   #183
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Rysunki instruktazowe dotyczace ksztaltu brwi.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:38   #184
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz. Szybki kurs makijażu twarzy ;)

Szybki kurs makijażu twarzy Przesunełam tutaj --->

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...281#post479281

Sorki za zamieszanie.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:42   #185
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Wink Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz. Tricki w makijażu ;)

Tricki w makijażu.

Cienie nakładaj palcami
Zwłaszcza gdy chcesz mieć na powiece kilka ich kolorów. Dzięki temu barwy będą łączyć się ze sobą bez wyraźnych konturów.

Biała baza ukryje bruzdy
Te na lini od nosa do ust rzucają się w oczy i trudno je ukryć pod warstwą podkładu i pudru. Ale staną się niewidoczne, gdy przed zrobieniem makijażu rozprowadzisz na nich odrobinę białej bazy.

Tusz rozprowadzaj zygzakiem
To doskonały sposób, by uniknąć grudek. Zaczynaj zawsze od górnych rzęs i rób to od nasady po końcówki. Po kilku pociągnięciach na włoskach jednego oka przechodź do drugiego. Przemiennie malowane rzęsy nie rozmażą się.

Mieszanka podkładu i kremu świetnie tuszuje zmarszczki
Zwykły podkład często je uwydatnia. Dlatego dojrzałe panie powinny używać podkładów liftingujących. Jeśli nie masz takiego, możesz zwykły fluid wymieszać z kremem ujędrniającym (w proporcji 1:1) i rozprowadzić na twarzy oraz szyi.

Korektor jest bardziej skuteczny, gdy się go nakłada pędzelkiem
Tylko wtedy kosmetyk ten dobrze "wtopi" się w skórę, bo nałożona zostanie jego cienka warstwa. Dzięki temu idealnie spełni swoje zadanie, tuszując wszelkie niedoskonałości. Przy apIikatorze nie byłoby to możliwe, gdyż z reguły nakładamy zbyt dużo kosmetyku.

Podkład nanoś zawsze palcami
W ten właśnie sposób postępuje większość wizażystów, mimo że istnieją do tego specjalne gąbeczki. Dlaczego tak robią? W kontakcie ze skórą preparat szybko nabiera temperatury ciała; w związku z tym lepiej się wchłania i jest mniej podatny na ścieranie. Poza tym palcami rozprowadzisz go najdokładniej.

Zielony korektor zatuszuje sińce
By się ich pozbyć, wystarczy przed nałożeniem podkładu pokryć je cieniutką warstwą zielonej bazy lub korektora w sztyfcie.

Róż ożywia i rozjaśnia zmęczoną twarz
Nanieś go szerokim pędzlem wzdłuż kości policzkowych, a cera szybko odzyska młodzieńczy blask. Ważne jest też, by jego odcień dobrać do swojej karnacji.

Szminkę rozprowadzaj pędzelkiem
Zajmie ci to więcej czasu, ale makijaż będzie dokładniejszy i trwal- szy. Pomadkę nanoś zawsze od zewnętrznych kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. W ten spo- sób unikniesz gromadzenia się nadmiaru szminki w kącikach.

Lód działa znieczulająco
Jeśli w ostatniej chwili musisz poprawić linię łuków brwiowych, najpierw przetrzyj je kostką lodu. Przekonasz się, że wyrywanie włosków okaże się znacznie mniej bolesne, a skóra nie będzie po nim mocno zaczerwieniona. Lód bowiem "zamrozi" naskórek i receptory bólu.

Cienie subtelnie podkreślą brwi
Szczególnie te w odcieniu brązu (idealne dla brunetek) czy szarości (wprost stworzone dla blondynek). Brwi pomalowane nimi będą wy-glądały dużo naturalniej niż pociągnięte kredką, zwłaszcza czarną, która wyostrza rysy. Cienie najlepiej nanosić cienkim pędzelkiem z krótkim, sztywnym włosem.

Brwi wygładź spiralką maskary
Niesforne włoski możesz wymodelować specjalnym żelem lub odżywką do rzęs. Ale jeśli nie masz pod ręką takich kosmetyków, posłuż się czystą spiralką od zużytej już maskary. Nanieś na nią odrobinę żelu do włosów i przeczesz nią delikatnie brwi.

Kredka przedłuża żywot cieni
Jeśli zależy ci na tym, by makijaż oczu był wyjątkowo trwały, a cienie nie wałkowały się w załamaniu powieki - najpierw pomaluj powieki miękką kredką. Dopiero potem nałóż cienie. Podwinny być w kolorze podobnym do kredki. Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę: spojrzenie zyskuje głębię.

Kreski optycznie oddalają oczy
Gdy są one osadzone zbyt blisko siebie, zrezygnuj z klasycznego malowania powiek eyelinerem. Kreseczki tuż przy linii rzęs pociągnij dopiero od połowy powieki (do zewnętrznego kącika), a oczy optycznie oddalą się od siebie.

Tonik świetnie konserwuje tusz
Maskara znacznie dłużej zachowa świeżość, gdy jej szczoteczkę od czasu do czasu będziesz przemywać tonikiem. Wtedy tusz nie będzie się na niej gromadził, maskara nie poskleja rzęs ani nie pozostawi brzydkich grudek.

Konturówka powiększa usta
Jeśli twoje wargi są małe i wąskie, to zanim sięgniesz po pomadkę, obrysuj je konturówką. Oba te kosmetyki muszą być w tym samym odcieniu, inaczej makijaż nie będzie wyglądał naturalnie. Wybieraj barwy pastelowe lub nasycone, ale raczej niezbyt jaskrawe. Kreskę ciągnij od kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. Konturówką możesz też pomalować całe wargi, bo to świetna baza pod pomadkę. Utrwali ją tak, że nie zostawi ona śladów, np. na kieliszku.

Puder brązujący wyszczupli buzię
Gdy narzekasz na zbyt pulchną twarz, pomoże ci puder brązujący. Najpierw, tak jak zwykle, rozprowadź podkład, a potem - wzdłuż kości policzkowych aż do skroni - puder brązujący. Zrób to szerokim, miękkim pędzlem. Na pas T, czyli czoło, nos i brodę, możesz nałożyć puder jaśniejszy. Tak umalowana buzia będzie wyglądała subtelniej.

Tusz lub eyeliner zagęści rzęsy
Jeśli natura obdarzyła cię rzadkimi rzęsami, wybieraj maskary w odcieniu fioletu lub szarości, najlepiej z lekkim perłowym połyskiem. Opalizujące drobinki sprawią, że rzęsy wydadzą się znacznie gęstsze. Pomiędzy nimi możesz też narysować eyelinerem maleńkie kropeczki, a potem rzęsy pomalować tuszem. Będą wyglądały naprawdę imponująco.

Na nawilżonej twarzy makijaż trzyma się dłużej
Zanim więc nałożysz krem i podkład, spryskaj buzię wodą mineralną w sprayu (później osusz chusteczką higieniczną). Ona najszybciej doda skórze wilgoci.

Cień zastąpi szminkę
Gdy usta przypudrujesz, a potem pokryjesz różowym cieniem do powiek i nałożysz warstwę transparentnego błyszczyku, makijaż przetrwa wiele godzin i nie będziesz potrzebowała pomadki.

Znalezione w sieci.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 19:36   #186
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Witam wszystkich! Czy moglby mi ktos doradzic jaki mam ksztalt oczu? Oto moje oczy bez makijazu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cos.jpg (10,3 KB, 82 załadowań)
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-03, 11:55   #187
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Do ziyi:

- nie widze bokow twarzy, wiec ciezko mi okreslic czy Twoje ladne oczka sa blisko osadzone, ale mysle, ze maja taka tendencje - rada na to? rozjasnic wewnetrzny kacik oka

- masz ledwie widoczna ruchoma powieke, wiec zaryzkuje dla Ciebie taki makijaz (jak w zalaczniku)

- oczy brazowe lubia kontrastowe kolory - widze Cie w blekitach, fioletach, sliwce...

Pozdrawiam!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-03, 12:42   #188
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Dziekuje Ci bardzo Ivvonko!
Nie wiedzialam , ze do brazowych oczu pasuja fiolety. Zawsze uzywalam brazowych cieni. Czy to byl blad?
Jeszcze dla pewnosci umieszcze zdjecie z widocznymi bokami twarzy i z boku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image000.jpg (12,3 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image001.jpg (7,9 KB, 75 załadowań)
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-03, 13:23   #189
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Te zdjecia sa zdecydowanie lepsze, bo teraz widze, ze Twoje oczy nie sa ani daleko ani blisko osadzone. Z powieka trafilam. A co do pytania o brazy... Niekoniecznie to musial byc blad, podejrzewam ze wtedy Twoje oko wygladalo po prostu naturalniej. Natomiast jesli chcesz wydobyc kolor teczowki to wtedy powinnas uzyc jakiegos kontrastowego koloru. Mozesz tez mieszac brazy (ktore nadadza glebi spojrzeniu) z fioletami, blekitami, sliwka... Bawic sie, eksperymentowac

Pokazuje przykladowe polaczenie fioletu z brazowymi oczami.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-03, 18:38   #190
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Z fioletami w takim razie poeksperymentuje.
Dopiero na tych zdjeciach zauwazylam, ze mam niewidoczna powieke. Dzieki ! Czlowiek zawsze siebie samego nie moze ocenic obiektywnie. Zawsze to lepiej jak ktos inny to zrobi
Pozdrowionka!!
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-03, 19:27   #191
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Ciesze sie, ze moglam pomoc
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-06, 11:17   #192
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

http://www.makijaz.e-contract.pl/gfx/str5.jpg

__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 14:03   #193
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez agabil1
1.oczy z opadającą górną powieką,nierzadko też z opadającym zewn.kącikiem

czy moje maja opadajaca powieke?
bo ja kompletnie nie wiem co z tym zrobic...

(przepraszam za odstraszajacy wyglad, ale dzisiaj mam dzien bez makijazu, babskie dolegliwosci i jestem kompletnie niewyspana)...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 17:41   #194
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez Wisnia
czy moje maja opadajaca powieke?
bo ja kompletnie nie wiem co z tym zrobic...
Masz... I teraz juz bedziesz wiedziala, co z tym zrobic, zeby ja podniesc do gory



Dolaczam jeszcze watek Meariel, ktora pokazala to swietnie krok po kroku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=55966

Powodzenia!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 19:33   #195
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Masz... I teraz juz bedziesz wiedziala, co z tym zrobic, zeby ja podniesc do gory



Dolaczam jeszcze watek Meariel, ktora pokazala to swietnie krok po kroku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=55966

Powodzenia!


Dziekuje Ci dobra kobieto
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 22:51   #196
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Smile Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

moze mi cos doradzicie mam malutkie oczka i nie wiem jak je malowac. .duzo tu jest na ten temat ale moze ktos powie jakie kolorki dla mnie by pasowaly i jakie oczka ja mam jaki to jest rodzaj.to tego(choc wiem ze to nie ten teamcik)prosze doradzcie mi jakas fryzurke(moze ktos chce sie pobawic z moim zdjeciem).caluje mocno...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lo.JPG (15,3 KB, 288 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ko.JPG (15,7 KB, 118 załadowań)
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 09:36   #197
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Ja mam naprawde duze oczy jak widzicie (kolor zielony).Do tego sa chyba wypukłe. Jak mam je malowac?? Do tego mam problem gdyz dolna powieka jest jakby na zewnatrz i wszelkie kredki znikaja po paru minutach. Sa moze jakies kredki do dolnej pwoieki ktora jest na zewnatrz.Wiecie o co mi chodzi..??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0302.jpg (6,9 KB, 89 załadowań)
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 14:00   #198
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Do podziomki,

widze na zdjeciu, ze jestes w pelnym makijazu i ten bardzo Ci pasuje. Jesli moge zasugerowac, to piwne oczy bardzo dobrze kontrastuja z blekitami, sliwka i fioletami. Zalaczam rysunki jak powiekszyc optycznie male oczy.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 14:05   #199
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
Ja mam naprawde duze oczy jak widzicie (kolor zielony).Do tego sa chyba wypukłe. Jak mam je malowac?? Do tego mam problem gdyz dolna powieka jest jakby na zewnatrz i wszelkie kredki znikaja po paru minutach. Sa moze jakies kredki do dolnej pwoieki ktora jest na zewnatrz.Wiecie o co mi chodzi..??
Firmy kosmetyczne chyba jeszcze nie wpadly na pomysl, zeby wymyslic kredki tylko do dolnej powieki

Niestety, ciezko mi okreslic ksztalt Twojego oka na podstawie tego zdjecia. Wklej zdjecie en face.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 14:59   #200
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Moje oko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg o.jpg (105,8 KB, 268 załadowań)
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 12:29   #201
beba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Prośba o poradę!!!

Jestem pod wrażeniem oglądając niektóre zdjęcia. Są super.
Ja niestety nie umiem się malować. Doradźcie mi coś, bardzo proszę. Czy ja mam opadające powieki???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg E1.jpg (15,7 KB, 83 załadowań)
beba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 13:31   #202
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Prośba o poradę!!!

Beba, tan na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że rzeczywiscie masz opadające powieki (tą nieruchomą powiekę, pod brwiami).
Bardzo polecam Ci przejrzeć ten wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56957
w którym dziewczyny wklejały swoje oczy i analizowały je
AgaBJ pewnie zaraz przerzuci ten wątek na Porady dla Wizażystki i tam dziewczyny może doradzą coś w kwestii makijażu.

A czy możemy liczyc na wyraźne zdjęcie oczu, z bliska, z przodu? Ułatwiłoby to bardzo
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 15:06   #203
monna@
Zadomowienie
 
Avatar monna@
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 168
Dot.: Prośba o poradę!!!

Cytat:
Napisane przez beba
Jestem pod wrażeniem oglądając niektóre zdjęcia. Są super.
Ja niestety nie umiem się malować. Doradźcie mi coś, bardzo proszę. Czy ja mam opadające powieki???

witam i przesyłam pare propozycji.
monna@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 10:25   #204
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Wink Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

bardzo fajny temacik ...
Ja za to w trakcie i po przeczytaniu zaczęłam się przyglądać... no i zauważyłam, że moje oczka są blisko osadzone, ale to już wiedziałam wcześniej, nie są może głęboko osadzone, ale górna powieka, tzn ten łuk brwiowy mocno je przykrywa tak że tylko troszkę widać ruchomą powiekę - minimalnie... (jakże mogłoby być inaczej skoro mam oczy po tacie a on jakby w ogóle nie ma ruchomej powieki )) ) hmm i dlatego niestety szybko w załamaniach powieki roluje mi się cień na dodatek brwi mam nisko osadzone, tzn jest mała przestrzeń między powieką ruchomą a brwiami więc niestety mam małe pole do popisu w makijażu, choć potrafię sobie powiększyć oczko, czy wyciągnąć go troszkę

za temacik i dla Femme - pozdrówka
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 19:55   #205
Nim
Raczkowanie
 
Avatar Nim
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 36
Dot.: Oczy Plaskie

Ta płaska powieka wygląda jak tzw fałda mongolska..? To chyba tkanka tłuszczowa charakterystyczna dla ludzi o skośnych oczach?
Nim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 12:47   #206
oresteja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 14
Talking Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez Dolly
Moje kochane, napiszcie jakie ja mam gałki hehe
bo ja się na tym kompletnie nie znam
Piekne
oresteja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 14:53   #207
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Proporcje

Jestem tu nowa i mam pytanie! Mam 15 lat i wszystkie, no prawie wszytskie dziewczyny z mojej klasy już się malują i nie wiem jak powinnam się malować. Mój kolor oczek to niebieski. Jakich podkładów powinnam używać i czy pasowała by mi kredka do oczów?
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 15:07   #208
oLaSeK=D
Zadomowienie
 
Avatar oLaSeK=D
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Paris, France
Wiadomości: 1 603
Dot.: Proporcje

Cytat:
Napisane przez deska123
Jestem tu nowa i mam pytanie! Mam 15 lat i wszystkie, no prawie wszytskie dziewczyny z mojej klasy już się malują i nie wiem jak powinnam się malować. Mój kolor oczek to niebieski. Jakich podkładów powinnam używać i czy pasowała by mi kredka do oczów?
To bez sensu zaczynac sie malowac tylko dlatego,ze "prawie wszystkie dziewczyny z klasy" sie juz maluja. Powiem Ci szczerze,ze nie ma smutniejszego widoku niz gimnazjalistka wysmarowana jak clown. Gdy widze takie dziewuszki to naprawde stwierdzam,ze makijaz m nie sluzy. Wiec jesli juz musisz sie malowac, to naprawde staraj sie to robic bardzo delikatnie i subtelnie. I zastanow sie,czu podklad jest ci koniecznie potrzebny, moze lepiej uzyc delikatniejszego pudru sypkiego, jesli oczywiscie jest taka koniecznosc.Po co sie postarzac kredka do oczu, lepiej potraktowac rzeski delikatnie maskara,ona ozywi spojrzenie.
oLaSeK=D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 15:08   #209
oLaSeK=D
Zadomowienie
 
Avatar oLaSeK=D
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Paris, France
Wiadomości: 1 603
Dot.: Proporcje

Cytat:
Napisane przez deska123
Jestem tu nowa i mam pytanie! Mam 15 lat i wszystkie, no prawie wszytskie dziewczyny z mojej klasy już się malują i nie wiem jak powinnam się malować. Mój kolor oczek to niebieski. Jakich podkładów powinnam używać i czy pasowała by mi kredka do oczów?
To bez sensu zaczynac sie malowac tylko dlatego,ze "prawie wszystkie dziewczyny z klasy" sie juz maluja. Powiem Ci szczerze,ze nie ma smutniejszego widoku niz gimnazjalistka wysmarowana jak clown. Gdy widze takie dziewuszki to naprawde stwierdzam,ze makijaz m nie sluzy. Wiec jesli juz musisz sie malowac, to naprawde staraj sie to robic bardzo delikatnie i subtelnie. I zastanow sie,czu podklad jest ci koniecznie potrzebny, moze lepiej uzyc delikatniejszego pudru sypkiego, jesli oczywiscie jest taka koniecznosc.Po co sie postarzac kredka do oczu, lepiej potraktowac rzeski delikatnie maskara,ona ozywi spojrzenie.Ewentualnie do tego jakis soczysty,subtelny blyszczyk i starczy.
oLaSeK=D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 15:36   #210
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Proporcje

Acha. A do niebieskich oczków słyszałam, że pasują jasniutkie kolorki. Czy to prawda? A tak naprawdę chciałabym się tak trochę wyróżniać i czytałam gdzieś, chociaż i tak wiem, że nie warto wierzyć w takie głupoty, ale jak dziewczyna się nie maluje to znaczy że siebie nie docenia. I nawet jak patrzę się na to, to chłopcy wybierają dziweczyny bardziej wymalowane niż takie jak ja. A moje fotki są już dodane w linku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=62412
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-27 18:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.