Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-09, 14:10   #1
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393

Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.


Witam.

Wiem,ze tytul nie jest najlepszy ale nie wiedzialam,jak zapytac..

Otoz, zobaczylam filmik na yahoo zatytulowany "Body changes no one told you about" (jak zmienia sie Twoje cialo w ciazy i o czym nikt Ci nie powiedzial).

Chcialabym,zeby moze panie w ciazy sie wypowiedzialy o zjawiskach/objawach itp o ktorych sie nie mowi na co dzien na przyklad, ktore byly zaskakujace, krepujace...
Mysle,ze bedzie ciekawie poczytac,zeby np sie przygotowac

Co byscie chcialy wiedziec a o czym nikt was nie uprzedzil,ze sie stanie/zacznie..

Staralam sie przeszukac tematy ale moja wyszukiwarka nie dziala Ciagle wyswietla mi "nowe posty".. Jak juz bylo, to sorry.
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.

Edytowane przez Ivi 1988
Czas edycji: 2011-12-09 o 14:12
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 14:30   #2
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

To może ja tak dla ciekawostki dodam, że mam totalne problemy z cerą i nie chodzi mi tutaj o znane przebarwienia czy też pryszcze. Ja mam po prostu tak suchą skórę, że nie mogę sobie z tym poradzić. Generalnie to chodze cały czas z kremem przy sobie.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 14:52   #3
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Mysle, ze raczej wiekszosci zmian kobiety decydujace sie na dziecko sa swiadome, ja jednak nie sadzilam ze rosnacy brzuszek potrafi utrudniac korzystanie z wc, nie mowiac juz o goleniu Cieszylam sie slyszac, ze sex w ciazy jest czyms niesamowitym, tymczasem u mnie okazalo sie ze sex to kara - nastala ciasnota i susza, ktora sprawia nieprzyjemnosc zarowno mnie jak i mezowi. Co jeszcze ... rozstepy, mdlosci, zgaga - to chyba znamy
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 15:07   #4
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Dzieki wam, kobietki za opinie Kazda jest inna, wiadomo.
Nie wiem,czemu tak rzadko mowi sie otwarcie o problemach typu wypadania wlosow w ciazy (nie zawsze o tym wiedzialam). Za to wie sie,ze w ciazy czesto chce sie siusiu i ma sie dziwne zwyczaje kulinarne
Bardzo chetnie dowiedzialabym sie,co was zakoczylo i o czym nnie wiedzialyscie ,ze wam sie trafi a chcielibyscie wiedziec.
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 15:08   #5
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
To może ja tak dla ciekawostki dodam, że mam totalne problemy z cerą i nie chodzi mi tutaj o znane przebarwienia czy też pryszcze. Ja mam po prostu tak suchą skórę, że nie mogę sobie z tym poradzić. Generalnie to chodze cały czas z kremem przy sobie.
Miałam problem z suchą skórę i pomogła mi maść z wit. A. Może tez pomoże

Puchnięcie stóp szczególnie w ostatnich miesiącach, zaparcia, wypadanie włosów garściami. I oczywiście to co napisała emigra, czyli rozstępy, mdłości (katorga) i zgaga
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 15:33   #6
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Mi nikt nie powiedzial ze bede rodzila nie tylko dziecko ale tez lozysko niby naturalne ze musi tez wyjsc ale ze moze to trwac nawet do 20 minut?!
w zaleznosci czy chcemy zastrzyk czy nie, nikt nigdy tez mi nie mowil dokladnie co to jest polog i jak sie go przechodzi, zadna ze znanych mi mam slowem nie pisnela na co mam sie przygotowac czy to takie wstydliwe?
nie wiedzialam tez ze uplawy w ciazy moga byc tak obfite i uciazliwe, bywaly dni ze musialam nosic wkladki i zmieniac je kilka razy dziennie!
w sumie to nie rozumiem dlaczego pewne aspekty ciazy czy porodu sa pomijane milczeniem, dowiadujesz sie o nich sama szukajac na necie albo w szkole rodzenia juz pod koniec, nikt z rodziny czy znajomych nie mowi otwarcie na co sie przygotowac i czego oczekiwac, np ze mozna podczas porodu sie ze***c za przeproszeniem.
Jak zadawalam pytania ludzie sie glupio usmiechali i nie nazywali rzeczy wprost po imieniu tylko wyjasniali okrezna droga a ja sie wkurzalam bo nie dostawalam jasnej odpowiedzi jak to naprawde jest tylko jakies mgliste wyobrazenie, a dla mnie wszystko bylo fascynujace! to ze dziecko nie do razu wyglada jak dziecko, to ze przez jakis czas powieki ma zrosniete i nawet oczy nie sa na miejscu oczu od razu tylko sie przesuwaja powoli..itp nawet te obrzydliwe rzeczy, nie wiem jakos wolalabym wiedziec o nich wczesniej. Dzieki ci Panie za internet
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 15:38   #7
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Dzięki za podpowiedź o maśc z witaminą.

To ja od siebie jeszcze dodam, że na poczatku miałam fatalny łupież. Wystarczył lekki powiew wiatru a wygladałam jakby mnie ktoś smiegiem obsypał. Fuj. Na szczęście trwało to ok. 2 tygodni i leczyłma się nizoralem.

Z prywaty. Witaj emigra.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 15:40   #8
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Rany... Ile tego wszystkiego... Dzieki za wszystkie opinie, jestem pewna,ze kazdy na nich skorzysta.

Tez nie rozumiem, czemu nie mowi sie o tym bardziej otwarcie..
Nawet w filmach jest tylko o tym,ze ona chce ogorki kiszone z lodami i nic wiecej

Dobrze,ze jest internet

Rybkie- wlasnie Ty mi teraz uswiadomilas pare rzeczy.. Bardzo ciekawie opisane, dzieki. I to,ze oczy dziecka nie sa uksztaltowane po porodzie... Niesamowite.
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.

Edytowane przez Ivi 1988
Czas edycji: 2011-12-09 o 15:41
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:05   #9
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź o maśc z witaminą.

To ja od siebie jeszcze dodam, że na poczatku miałam fatalny łupież. Wystarczył lekki powiew wiatru a wygladałam jakby mnie ktoś smiegiem obsypał. Fuj. Na szczęście trwało to ok. 2 tygodni i leczyłma się nizoralem.

Z prywaty. Witaj emigra.
witaj kochana, jak samopoczucie? jeny to juz 17 tc u Ciebie?


Ivi, dziecko ma oczy uksztaltowane po porodzie, kolezance chyba chodzilo o to ze w brzuszku na poczatku ciazy sa po bokach glowy i dopiero pozniej sie lokuja tam gdzie powinny
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:05   #10
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Objawy ciążowe to wiadomo każdy zna i każdy ma różne. Ale po porodzie ( jakiś miesiąc) wyciągałam włosy garściami, do tej pory są cieńsze o połowe, a było to jakieś 2,5 roku temu jak syna urodziłam. Rodząc naturalnie nabawiłam się hemoroidów i miałam później problem z wypróżnieniem bo bolało jeszcze do tego blizna na kroczu ( co ja się wtedy wyryczałam) no i teraz odczuwałam ból przy siku po stosunku, wkońcu myśle co jest? wzięłam lusterko a tam co ? żylak na wardze sromowej i skąd to się wzięło? Obecnie jestem na półmetku 2iej ciąży nie wiem czy teraz przez tego żylaka urodzę normalnie sn. A nie miałam tego dopiero nie dawno się to pojawiło.... Czytałam w necie, że przy porodzie to pęka i znika. Ja bym chciała, żeby znikło i przestało mnie to męczyć
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:06   #11
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Rany... Ile tego wszystkiego... Dzieki za wszystkie opinie, jestem pewna,ze kazdy na nich skorzysta.

Tez nie rozumiem, czemu nie mowi sie o tym bardziej otwarcie..
Nawet w filmach jest tylko o tym,ze ona chce ogorki kiszone z lodami i nic wiecej

Dobrze,ze jest internet

Rybkie- wlasnie Ty mi teraz uswiadomilas pare rzeczy.. Bardzo ciekawie opisane, dzieki. I to,ze oczy dziecka nie sa uksztaltowane po porodzie... Niesamowite.
tzn sa uksztaltowane po porodzie tylko nie sa od razu na swoim miejscu jeszcze w brzuchu matki dopiero po ktoryms tam miesiacu pod koniec ciazy przemieszczaja sie na przod twarzy mam nadzieje ze jakos rozumnie to wytlumaczylamchyba w 6 miesiacu ale nie jestem pewna, warto sobie poczytac na jakims medycznym forum rozwoj dziecka tydzien po tygodniu.

Moj maz mial takie wyobrazenie z tymi ogorkaminikt tez nie mowi ze na poczatku ciazy , pierwsze 3 miesiace moga byc naprawde uciazliwe i wcale sie nie jest szczesliwym ze jest sie w ciazy, bynajmniej ja nie potrafilam sie cieszyc i skakac z radosci ze mam w sobie "fasolke" (nie lubie tego okreslenia swoja droga) tylko ze ciagle chce mi sie rzygac, wszystko stracilo smak, bola mnie piersi i czuje ze stracilam kontrole nad moim cialem, moje cialo juz niejest MOIM cialem, cos we mnie siedzi i urabia sobie mnie wedlug swojego upodobania i wysysa ze mnie co mu tam do rozwoju potrzeba. Dopiero pozniej przychodza inne uczucia, bynajmniej w moim przypadku ale ja to JA, zawsze bylam inna i na temat ciazy i porodu zawsze bede mowic otwarcie i szczerze, to osttanie to jeszcze przede mna wiec beware Wizaz!
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 16:07   #12
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Ukształtowane oczy ma ale zdaża się, że dzidzia często robi zeza nieświadomie. Przez to, że jeszcze nie umie panować nad wszystkimi nerwami
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:13   #13
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Chodzilo mi raczej o ten poczatkowy stan, jeszczew brzuchu matki
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:13   #14
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Bol stawow biodrowych.
Wiedzialam, ze biodra beda sie rozszerzac, ale nikt mnie nie uprzedzil, ze to bedzie az tak bolalo Bolalo do tego stopnia, ze nie moglam wstac z lozka lub sofy. Pojawial sie zazwyczaj jak siedzialam lub lezalam przez dluzszy czas. Cos okropnego... Na szczescie trwalo to moze z 6 tygodni
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:18   #15
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Miałam problem z suchą skórę i pomogła mi maść z wit. A. Może tez pomoże

Puchnięcie stóp szczególnie w ostatnich miesiącach, zaparcia, wypadanie włosów garściami. I oczywiście to co napisała emigra, czyli rozstępy, mdłości (katorga) i zgaga
masci z wit. A(retinol) nie powinno sie w ciazy uzywac
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:21   #16
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
Chodzilo mi raczej o ten poczatkowy stan, jeszczew brzuchu matki
No tak teraz to już wiem
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:30   #17
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

ja nie spodziewałam sie ciemnej krechy od łona do pępka.
Wiedziałam, że ciało sie zmienia, ze skóra sie zmienia (ja byłam niebiesko-fioletowa - tak mi żyły było widać), że sutki się powiększają i zmieniają kolor - ale o tej prędze jakoś nie doczytałam... najgorsze było, jak po porodzie nadal była - pamiętam jak się zamartwiałam, czy zniknie...znikła,jakoś niedługo po porodzie

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

odnośnie wypadania włosów -gdzieś wyczytałam ostatnio, ze wypadaja w 17 tygodniu po porodzie. To by się zgadzało, bo nastawiona na to wypadanie zaraz po porodzie bardzo się cieszyłąm, jak wciąż miałam piękne włosy ("ha,wszyscy mówili, ze wypadną, a ja nadal taka piękna" ) az faktycznie 3-4 m-ce po porodzie zaczęły wychodzić garściami.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:34   #18
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Mnie zaskoczył- brak wszelkich dolegliwości
Zaczynam 29 tydz, ciąży i nie mam mdłości, zgagi, hemoroidów, zaparć, zachcianek, rozstępów, jakichkolwiek bóli ani nic z czym ciąża się kojarzy.

Cały czas czekam aż to wszystko mnie dopadnie- no bo przecież nie moze być tak bezobjawowo

Także u mnie póki co działa w to w drugą stronę- nasłuchałam się i naczytałam strasznych horrorów i nic z tego póki co nie doświadczyłam.

Jedyne z czym pogodzić się nie mogę, co mnie zaskoczyło to przyrost wagi.
Ja- zawsze wysportowana, bardzo zdrowo się odżywiająca i nie przekraczająca 54 kg wagi- nagle stałam się wielką toczącą się kulą

Byłam pewna że mnie to nie spotka, ze z moją wiedzą, podejściem będę mamą która przytyje maks 10 kg.
Tymczasem przytyłam już 12 - a do końca jeszcze daleko.

Nie sądziłam że nie będę potrafiłą sobie odmówić zjedzenia kolejnej kanapki czy kawałka ciasta Niestety nie potrafię..i tyję w zastraszającym tempie.

Edytowane przez hania811
Czas edycji: 2011-12-09 o 16:35
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:56   #19
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

w sumie, w ciagu 2 ciaz ominelo mnie 90% dolegliwosci ale za to sporo przytylam
W pierwszej ciazy, ucieszylam sie z nadchodzacej wiosny i wyszla sie cieszyc slonkiem, w ciagu kilkunastu minut dorobilam sie takich przebarwien, ze z pewnoscia jeszcze kilka lat bede z nimi walczyc minely prawie 3 lata i nadal widze plamy.
Zdarzylo mi sie popuscic siusiu zwlaszcza przy kichnieciu albo smiechu i to w sumie wszystko - oczywiscie bylo mi niezbyt wygodnie z wielgachnym brzuchem (w obu ciazach obwod na poziomie pepka 115cm) i dzieci kopaly mnie po zebrach, ale tego akurat mozna sie spodziewac.
Wlosy wypadaly dopiero 12 tygodni po porodzie, nadal wypadaja mi po 2gim dziecku, ktore dzisiaj konczy 6 miesiecy, cera raczej sie poprawila, paznokcie tez, w ciazy wlasciwie nie rosly mi wlosy na nogach i to bez znaczenia czy z synem, czy z corka.
Jesli chodzi o zachcianki, to nie mialam, ale z synem raczej objadalam sie batonikami, a z corka nabialem no i przy corce mnie mdlilo calymi dniami, niestety bez ulgi w postaci wymiotow.
Ogolnie ciaze mialam ksiazkowe, pierwsza wrecz bezobjawowa, zycze kazdej z nas takiej
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 17:12   #20
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Nie wiem,czemu tak rzadko mowi sie otwarcie o problemach typu wypadania wlosow w ciazy (nie zawsze o tym wiedzialam). Za to wie sie,ze w ciazy czesto chce sie siusiu i ma sie dziwne zwyczaje kulinarne
Bardzo chetnie dowiedzialabym sie,co was zakoczylo i o czym nnie wiedzialyscie ,ze wam sie trafi a chcielibyscie wiedziec.
Wlosy wypadaly mi przed ciaza, garsciami, teraz wcale. Niestety boje sie, ze nic co dobre nie moze wiecznie trwac, wiec juz gromadze produkty na wypadajace kudly - po porodzie.

Wcale nie sikalam i nie sikam duzo - moja mam znala kazda toalete w miescie.

Nawet zmiany, ktorych wiem, czasami mnie 'szokuja' - nagle robi mi sie niewygodnie bo rosnie mi brzuszek, bola mnie plecy i wynajduje sobie dziwaczne pozycje w pracy by sobie pomoc na bol.

Ja tez czytam internet, rozmawiam z ludzmi i wole tych, co wala prosto z mostu. Nawet o tym, ze mozna popuscic podczas porodu, ze polog to nic przyjemnego...


A co do owlosienia na ciele - wlosy mi rosna jak u faceta na nogach, czuje sie jak jakis Marian albo Chewbacca
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?

Edytowane przez hecate
Czas edycji: 2011-12-09 o 17:14
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 17:34   #21
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Ja identyko jak Hania Ciąża jest dla mnie łaskawa, bo omineły mnie nieprzyjemne objawy ciążowe, co mnie bardzo cieszy. Jedynie co to męczy mnie ostatnio bezsennośc, ale w dzień odsypiam. Noi czasami czuje ból w pachwinach, jakbym miała zakwasy.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 17:34   #22
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

tak sobie czytam i w wiekszosci jak na razie wypowiadaja sie mamy na emigracji zbieg okolicznosci?
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 17:36   #23
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
tak sobie czytam i w wiekszosci jak na razie wypowiadaja sie mamy na emigracji zbieg okolicznosci?
Możliwe
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 17:37   #24
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Ja tez na emigracjii ale jeszcze nie w ciazy
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 17:37   #25
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Właśnie. Cały połóg owiany jest tajemnicą. Nikt nie powie jak to wtedy jest. Pozostaje forum i internet, gdzie kobiety "chętniej" opisują jak w tym okresie można się czuć i czego spodziewać.

Same dolegliwości ciążowe opisane są wszędzie tak doskonale, że mają je nawet te wmawiające sobie ciążę
Na brzuchu może pojawić się ciemniejsze i mocniejsze owłosienie. I to mnie bardzo zaskoczyło, ale dowiedziałam się, że to normalne.
Z ciekawego programu dowiedziałam się, że serce się dość znacznie powiększa i zmienia kąt położenia. Tego nikt nigdzie nie mówi
Z samych fizycznych zmian męczący jest ucisk na pęcherz. Trzeba leciec do ubikacji z kilkoma kropelkami czasem. No i bardzo łatwo 'popuścić', wystarczy się porządnie roześmiać

Ból krzyża, rwy kulszowej... to jedne z kolejnych 'nieprzyjemności'.
A! No i rosnący brzuszek skutecznie utrudnia znalezienie wygodnej pozycji do spania.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 17:58   #26
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Ja identyko jak Hania Ciąża jest dla mnie łaskawa, bo omineły mnie nieprzyjemne objawy ciążowe, co mnie bardzo cieszy. Jedynie co to męczy mnie ostatnio bezsennośc, ale w dzień odsypiam. Noi czasami czuje ból w pachwinach, jakbym miała zakwasy.
heh..też to mam.
Śpię jeszcze dobrze- ale sądzę że akurat ten dyskomfort mnie nie ominie
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 18:02   #27
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
heh..też to mam.
Śpię jeszcze dobrze- ale sądzę że akurat ten dyskomfort mnie nie ominie
Witam w klubie. Ad ad bezseności, zasypiam koło 2, miewam momenty że zasne szybko ale budze się przez nogi-łydki, które mnie czasami rwą. Ty jesteś w 29 tygodniu, ja też w 29 tygodniu i 4 dni
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 18:02   #28
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
masci z wit. A(retinol) nie powinno sie w ciazy uzywac
ups to doradziłam, że hey. To pozostaje noszenie kremu ciagle przy sobie.

Zadziwiające są organizmy kobiet w ciąży, jedna przechodzi prawie bez żadnych "gorszych" objawów, a druga np. potrafi w toalecie pół dnia rozmawiać z Posejdonem przez porcelanowy interkom I jak taka ma potem powiedzieć, że to najlepszy okres w jej życiu?
W każdym razie życzę przechodzenia ciąży bez tych okropnych nieprzyjemnych czynności
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 18:26   #29
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Witam w klubie. Ad ad bezseności, zasypiam koło 2, miewam momenty że zasne szybko ale budze się przez nogi-łydki, które mnie czasami rwą. Ty jesteś w 29 tygodniu, ja też w 29 tygodniu i 4 dni
uuuuuu dziewczynki wszystko przed wami ja w 37 tygodniu a spi mi sie jakbym miala kilo cukru na klatce piersiowej, a spicie juz z poduszka miedzy nogami?
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 18:33   #30
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Zadziwiające są organizmy kobiet w ciąży, jedna przechodzi prawie bez żadnych "gorszych" objawów, a druga np. potrafi w toalecie pół dnia rozmawiać z Posejdonem przez porcelanowy interkom
Ja mialam godziny wygadane przez ten interkom
Do 14 tc to byla masakra - spanie, rzyganie i ciagle zmeczenie.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.