Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz. XXI - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Na tytuł XXII części naszego wątku wybieram:
Wrześniowo - październikowe mamusie 2013 0 0%
Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna 1 2,17%
Wrześnióweczki już rozpakowane, pora na październikową zmianę 32 69,57%
Wrześnióweczki już za nami, na październik więc czekamy 4 8,70%
Wrześnióweczki wszystkie mamy, na październik więc czekamy 4 8,70%
Jesień-plecień nam przeplata, raz dziewczynkę, raz chłopaka 5 10,87%
Wrześnióweczki dzieci mają, październikowe się rozkręcają 0 0%
Głosujący: 46. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-30, 15:07   #4711
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
ciekawe czy dziś będzie poród
pewnie do weekendu susza


chyba, że nena po tych igłach pójdzie
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:08   #4712
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
niezła historia z tą dziewczyną w ogóle nie wiedziałam że takie rzeczy jak poród można akupunkturą też wywoływać na twoim miejscu rozkładałabym teraz pod sobą podkład taki do przewijania tam gdzie siadam bądź się kładę
hehe to ty też powinnaś podkładać bo masz termin lada moment nawet nie wiadomo czy to coś da tym bardziej że jak dotąd moje wszelkie próby nic nie dawały
Cytat:
Napisane przez logoasia Pokaż wiadomość
ciekawe czy w Polsce gdzies sie to praktykuje
pewnie gdzieś to robią... nie mam pojęcia... podobno nawet chodzi się w ostatnim trymestrze i to ma pomagać znosić bóle porodowe, w razie jak ktoś planuje poród naturalny... tylko wtedy w inne miejsca biją
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:09   #4713
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
dziś dzień chłopaka jest faceci mają gdzieś wychodzić dziś i mieć w przyszłości tylko jedno święto zamiast dwóch, a babki w nosie mają w męski dzień przychodzić na świat
no w sumie racja
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:12   #4714
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
idę wbijać
I jak?

Cytat:
Napisane przez 87czarna Pokaż wiadomość
Jakiś taki niepokój czuję,nooo


No tak,ale to troszkę inaczej,bo za pierwszym razem rodziłam naturalnie,dopiero później wzięli mnie na cięcie. Teraz pójdę tam z marszu..będę bardziej świadoma
Ja tez czulam niepokoj, to normalne. Wiesz juz co Ciebie czeka. Bedzie dobrze

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Czy jak 3 h temu brałam Apap, to mogę znów?
Jezu, nie mogę siedzieć, nie mogę chodzić, ledwo łzy powstrzymuję, tak mnie krocze boli
ja nie wiem co ile mozna, przeczytaj ulotke.

Cytat:
Napisane przez Figulina987 Pokaż wiadomość
mój dzisiaj poszedł1-wszy dzień do pracy... efekt taki, że śniadanie zjadłam 13.00, a z piżamy wyszłam ok 30 min temu a no i ryczałam też już ze 2 razy a chciałam iść z małym na spacer...
Ja od razu bylam sama. Kapie sie jak malz jeszcze jest. Sniadanie tez szykuj jak w domu malz, zjesc mozesz pozniej przeciez.
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:16   #4715
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
pewnie do weekendu susza


chyba, że nena po tych igłach pójdzie
weź się nie nabijaj co?
nie będzie suszy do weekendu bo na 100% ja-ika się rozpakuje no i Vea no i JA chociaż miałabym sobie w doopę tą igłę wbić to urodzę przed piątkiem
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:19   #4716
Snow_White1
Wtajemniczenie
 
Avatar Snow_White1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 918
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
jestem wystraszona
jutro tz idzie do pracy
dzis go tez nie ma od 10
w domu bajzel a ma przyjscpolozna srodowiskowa
ja sobie sama.nie dam.rady
kazdy moj ruch trwa tak dlugo i nie wiem
rycze ze stresu co ja zrobie bez niego z dzieckiem
wiem ze to glupie, ale ja nie daje rady dluzej niz 30 minut na nogach ustac
moge zmienic malemu pieluche ale jak mam jeszcze go przebrac to robie na dwa razy bo nie daje rady tyle sie pochylac nad nim

balam sie ze tak bedzie bo porodzie i sobie k.rwa wykrakalam

od jutra z mojego bloku bedzie sie jednoczesniej wydobywal placz dziecka i placz jego nieszcesnej matki
A nie ma nikogo z rodziny, kto moglby pomoc? Ja tez sie stresuje powrotem tz do pracy od pon. Choc w pprownaniu z Toba, to nie mam sie czym denetwowac...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Muszę się nauczyć, jak samej kąpać Julka, bo A. dziś poszedł do pracy. Początkowo będzie wracał wcześniej, ale tak się nie da na dłuższą metę. Boję się

Matall, widziałam, że używasz leżaczka do kąpieli? Napisz, proszę, jak się sprawdza, jak się to to obsługuje Rozważam kupno takiego czegoś, bo liczę, że może ułatwi mi to kąpiel
Ja tez nie umiem sama kapac :screwy:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
08.09.2013 Adaś
Snow_White1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:19   #4717
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Człowiek dziecko nakarmi i wyjdzie z nim na spacer, a tu tyle popisane.Zwolnijcie bo nie nadążę:P

Tuśka jest niezła, wystarczy ją zapiąć w kombinezon i pada jak mucha

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
też mam tą herbatkę z medeli

ja bym tez nie zostawiła

no dokładnie
Chyba najlepiej przetestować na sobie

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
myślę, że tak, tylko on się nie zapina po bokach
Ale mają też zapinane u tego sprzedawcy
Dzięki

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Napisała do mnie Angelikada

Jest w szpitalu z gorączką, gin kazał jechać i ją zatrzymali. Miała pierwze ktg. Nastresowała się bo tętno małej było 160-200. Później jej gorączka skoczyła do 40stopni i małej tętno znowu wariowało. Nie wiedzą od czego gorączka bo crp dobre. Dziś znowu 40stopni, ale podobno jak zbiją to puszczą do domu więc dalej jest w dwupaku.
Ojć bidulka, moja koleżanka też tak ostatnio miała, podejrzewali świńską grypę a w kocu nie doszli do tego co to była za infekcja...

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
A co do tego pieczywa dziewczyny, opinie są rózne, ponieważ jednak uchodzi ono za cięzkostrawne.
Mnie np. po grahamie czy po żytnim boli brzuch, ale po orkiszowym już nie. Także pewnie najlepiej sprawdzić na sobie.
Mnie po niczym nie boli brzuch

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Mój syn zadał mi przed chwilą poważne pytania, aż mnie zatkało.
-Co bym zrobiła jakby Emilka nie przeżyła porodu?
-Odpowiedziałam, że nie żyjemy w średniowieczu i będziemy w szpitalu pod opieką lekarzy.
No i zadał mi drugie pytanie.
-Jakbym miała wybierać kto przeżyje ja, czy Emilka.
-Odpowiedziałam, że matka zawsze wybierze dziecko.
-Czyli byś mnie zostawiała?
-...(nie wiedziałam co odpowiedzieć)
-Przecież mogłabyś znowu zajść w ciążę...
Przytuliłam Go i powiedziałam, żeby się nie martwił...

O rety, ciężkie pytanie... Ale to już duży chlopak, właściwie nastolatek i mądrala już z niego.

Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość
Asia zdrówka życzę, kurujcie się



ja tfu tfu nas brzuchu nie mam ani jednego, ale na cycach mam pamiątkę po poprzednim kp



zazdroszczę Ci



super



Bounty gratuluję


dopóki jestem w dwupaku to mogę przyjmować info, muszę sobie nr moze do Ciebie Matal na kom wrzucić w razie co


o matko, ja bym chyba wyszła z siebie gdyby się nie odezwał

witamy się z Hubciem po wizycie...
młody waży 3014 g... po badanku na samolocie gin stwierdził że szyjka długa wszystko pozamykane, mam robić ktg raz w tygodniu, dostałam w razie W skierowanie do szpitala, choć powiedział że powinnam się jeszcze dokulać i wyznaczył mi kolejną wizytę na 21.10 godz. 8:15... (powiedziałam mu że nie wierzę w tą datę tym bardziej że usg pokazało datę 15.10 - najgorsze że wtedy imieniny ma T- oj będę nogi razem trzymać )

pozałatwiałam tez sprawy m.in. w pracy i mam już wiedzę co trzeba do macierzyńskiego, jakie wnioski i co z ubezpieczeniem (jeśli jest cc to dają kasę za operację i za pobyt w szpitalu, w przypadku porodu sn jest tylko kasa za urodzenie dziecka)
Gratuluję wagi!

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
o kurcze.
Ile on ma lat, że tak powaznie myśli i ma takie rozkminy ??

Powiem Wam, że ja np. zawsze dziwiłam sie postepowaniu Agaty Mróz-Olszewskiej. Że zdecydowała urodzić, mimo, że wiedziała, że może już być za późno, żeby przeżyła przeszczep. Ale z drugiej strony mogła nie przeżyć tak czy siak, a jej mąż zostałby sam. Podjęła próbę, urodziła i zostawiła mu największy skarb. A po nim widać, że jest naprawdę kochającym ojcem.



Ja miałam pewny przypadek na praktykach. Pacjentka 6 miesiąc ciąży, lekarze wykrywają raka szyjki macicy. Ona ma już 5 letnią córeczką, męża. Lekarze mówią, że rak postepuję szybko i należy zakończyć ciązę, usunąć macicę z guzem i rozpocząć chemioterapię.
Po rozmowach z psychologiem zgadza się na usunięcie ciąży i leczenie.
Malutki żył 1o minut, ale mama zdązyła sie z nim pożegnać.



nie wiem czy tutaj tak na to patrzą
Okropne, to musiała być straszna decyzja.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Miki pakero 100g od piątku przybrał
Brawo!Co wy tak często do lekarza łazicie?
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 15:19   #4718
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Odrobinę prywaty, ok?

Byliśmy dziś u neonatologa w mojej klinice - malutki zdrowiutki jak rydz A krostki to nic takiego, nie alergia, a np. zablokowane gruczoły na skórze twarzy.

Na wizycie pani dr chciała pokazać, jak mamy rozruszać pępek, by wypadł i tylko chwyciła go w palce i jej został w ręku Także mamy już pępek, a nie jakiś tam kikut

Ech, musieliśmy przyspieszyć usg bioderek - za radą pani dr. Mieliśmy iść za dwa tygodnie, a idziemy jutro. Dr radzi iść szybciej, bo mały ma jakąś asymetrię stawu biodrowego w odwodzie (). Mam nadzieję, że to nic groźnego Wizyta o 10. Mam nadzieję, że się nie spóźnimy, bo np. dziś mały nie chciał rano współpracować, ale za to ładnie noc przespał
Kciuki za jutrzejsze bioderka
I za kikuta
Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Muszę się nauczyć, jak samej kąpać Julka, bo A. dziś poszedł do pracy. Początkowo będzie wracał wcześniej, ale tak się nie da na dłuższą metę. Boję się

Matall, widziałam, że używasz leżaczka do kąpieli? Napisz, proszę, jak się sprawdza, jak się to to obsługuje Rozważam kupno takiego czegoś, bo liczę, że może ułatwi mi to kąpiel
Dasz radę

Cytat:
Napisane przez Figulina987 Pokaż wiadomość
mój dzisiaj poszedł1-wszy dzień do pracy... efekt taki, że śniadanie zjadłam 13.00, a z piżamy wyszłam ok 30 min temu a no i ryczałam też już ze 2 razy a chciałam iść z małym na spacer...
Może rób śniadanie jak mąż jeszcze jest
A tak w ogóle to przez dziecko nie dasz rady zjeść bo np. płacze, wisi na cycu? Czy np. kuchnie masz na innym piętrze? Bo u mnie np. kuchnia jest piętro niżej, więc albo zabieram Małego ze sobą albo jak śpi to niania idzie w ruch
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:20   #4719
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Matko co oni Ci tam zrobili? Może skonsultuj to z kimś?!
No młoda mnie przeorała nieźle, popękałam i szyła mnie babka 45 minut. Do tego nadal mam szwy, a to już 10 dni i zaczynam tam puchnąć. Dziś albo jutro ma być położna i mi je zdjąć wreszcie, powinno wtedy być lepiej
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:25   #4720
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
weź się nie nabijaj co?
nie będzie suszy do weekendu bo na 100% ja-ika się rozpakuje no i Vea no i JA chociaż miałabym sobie w doopę tą igłę wbić to urodzę przed piątkiem
ja sie nie nabijam, ale to samo pomyślałam o tej igle,ze jak nie urodzę do 15.10 to sobie chyba taką w dooope zapodam.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
No młoda mnie przeorała nieźle, popękałam i szyła mnie babka 45 minut. Do tego nadal mam szwy, a to już 10 dni i zaczynam tam puchnąć. Dziś albo jutro ma być położna i mi je zdjąć wreszcie, powinno wtedy być lepiej
no czasem takie szybkie porody, kończą sie rozerwaną piczą. Dzwoń do tej położnej niech przyłazi dzisiaj i Ci to ściąga, bo zaczyna Ci sie limfa zbierać.

A druga sprawa, jak chcesz sobie ulżyć to zrób sobie okład na krocze z Rivanolu.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:25   #4721
Snow_White1
Wtajemniczenie
 
Avatar Snow_White1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 918
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Gorgulek- a jak to CRP spadlo? Ta sapka chrachanie katar przesxlo?! Mojego meczy juz 10 dni i naprawde zastanawiam sie nad IP.. ;( jest marudny niespi ciagiem sapie ulewa mu sie mniej je i niewiadomo o co mu chodzi.. a tu w czwartek miaky byc szczepienua .
My profilaktycznie pojechalismy z podobnego powodu. Zatrzymali adasia na 1,5 doby, zrobili badania. Jest ok, choc katar nie przeszedl do konca

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
08.09.2013 Adaś
Snow_White1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 15:27   #4722
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość

Ja od razu bylam sama. Kapie sie jak malz jeszcze jest. Sniadanie tez szykuj jak w domu malz, zjesc mozesz pozniej przeciez.
Ja też sama tzn. od rana do wieczora. Mąż przychodzi z pracy na kąpiel Filipa. Później ja daje mu cyca a mąż sprząta Jak Filip zaśnie idziemy razem z mężem pod prysznic Kładę nianie na pralce, albo zostawiam mamie na stole. Później robimy kolacje. I ja idę spać (czasami coś oglądne), mąż jeszcze ogląda tv. I tak wygląda mój wieczór

Każdy we mnie wątpił czy dam sobie radę a tu wydaje mi się, że super mi idzie
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:30   #4723
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
ja sie nie nabijam, ale to samo pomyślałam o tej igle,ze jak nie urodzę do 15.10 to sobie chyba taką w dooope zapodam.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------



no czasem takie szybkie porody, kończą sie rozerwaną piczą. Dzwoń do tej położnej niech przyłazi dzisiaj i Ci to ściąga, bo zaczyna Ci sie limfa zbierać.

A druga sprawa, jak chcesz sobie ulżyć to zrób sobie okład na krocze z Rivanolu.
No jak cała II faza 15 minut trwała (tak wpisali, ale mi się wydaje, że krócej, bo 30 minut przed urodzeniem małej jeszcze tu posta pisałam)...

Chyba napiszę do niej i spytam, czy da radę dziś przyjść...
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:30   #4724
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
pewnie do weekendu susza
na bank w środę będzie dzidzia Czarnej więc chociaż jeden pewniak jest
ja jestem strasznie ciekawa co tam w środę mój ginek wymyśli na tej IP znając życie na ktg nic nie wyjdzie i będę pozamykana na cztery spusty i mnie odeśle do domu
Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
hehe to ty też powinnaś podkładać bo masz termin lada moment nawet nie wiadomo czy to coś da tym bardziej że jak dotąd moje wszelkie próby nic nie dawały
a daj spokój, u mnie taka cisza i spokój że nie opłaca mi się wstawać do szafki po podkład termin za 2 dni a u mnie wszystko tak samo jak miesiąc temu, dwa miesiące temu, pół roku temu...
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:31   #4725
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

W ogóle sorry, że ja dziś tylko o sobie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:33   #4726
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez Bounty_ Pokaż wiadomość
25.09.13 urodziła się nasza córeczka -cc, 4200, 58 cm
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:33   #4727
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
W ogóle sorry, że ja dziś tylko o sobie
Ale rivanol możesz sobie kupić i robić okłady, szybciej zejdzie opuchlizna.



http://fakt.onet.pl/ksiezna-kate-ma-...,420979,1.html

Kurcze my się martwimy jakimś baby bluesem, a Kate depresje ma.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:34   #4728
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość

a daj spokój, u mnie taka cisza i spokój że nie opłaca mi się wstawać do szafki po podkład termin za 2 dni a u mnie wszystko tak samo jak miesiąc temu, dwa miesiące temu, pół roku temu...
Wszystko może przyjść niespodziewanie.
Ja też super się czułam, dzień przed porodem żołądek mnie bolał. Zero czopów i jakiś skurczy.
Dzień później przez żołądek wylądowałam na ip
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:36   #4729
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez Figulina987 Pokaż wiadomość
Poprosilam jeszcze raz o pomoc fachowca i dostałam taki oto plan do wykonania: karmić 8x na dobę, po karmieniu dokarmiać mm lub wczesniej odciągniętym mlekiem i odciągać laktatorem z kazdej piersi po 15 min, żeby rozbuzić laktację. Dla mnie to jakiś koszmar. nie robię nic innego tylko przewijam, karmię, dokarmiam, odciągam i szykuję laktator i butelki do następnej sesji. Trwa to już 4 dzień, ja chodzę jak zombie, do płaczu potrafi mnie doprowadzić duperela, a pokarmu jak nie miałam tak nie mam. Odciągam maks 40 ml z obu piersi, a zazwyczaj to jakieś 20-30...

r:
Ja robię podobnie, ale nie odciągam po każdym karmieniu tylko 2-3 razy dziennie.Bo skoro dziecko pije to stymuluje.
Ale też odciągam po 20 ml.
Nie mam nawet jka to robić częściej bo ten laktator tak buczy, że budzi dzieci, a jak pójdę do innego pokoju to nie słyszę co się dzieje z dziećmi.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 15:43   #4730
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Wszystko może przyjść niespodziewanie.
Ja też super się czułam, dzień przed porodem żołądek mnie bolał. Zero czopów i jakiś skurczy.
Dzień później przez żołądek wylądowałam na ip
ja tak sobie myślę że moje przeziębienie może opóźnić poród bo organizm pewnie sobie myśli że skoro mamusia chora i osłabiona to nie ma co dziecka na świat jeszcze wypuszczać bo nie dość że mamusia by siły nie miała to jeszcze by dzidzię zaraziła zobaczymy, co ma być to będzie
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:43   #4731
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Ale rivanol możesz sobie kupić i robić okłady, szybciej zejdzie opuchlizna.



http://fakt.onet.pl/ksiezna-kate-ma-...,420979,1.html

Kurcze my się martwimy jakimś baby bluesem, a Kate depresje ma.
Poproszę tż, żeby mi kupił, ale on dziś po 22 będzie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:46   #4732
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Aaaaaaa zwariuje 16 , dzień, ledwo mały wstał a już przyleźli z dołu bo im głośno , że oni wieczorami spać nie mogą, ona że w ciąży i potrzebuje spokoju...
Mówię im, że przecież dziecka nie zwiąże. Że ma dwa lata i ciężko przetłumaczyć jeszzcze. Ale oni widzą dzieci na około i że one tak nie hałasują. No tak- bo nie mieszkają nad nimi to skąd mogą wiedzieć? Mówię, że mam to samo, że słyszę dziecko jak biega, nooo oni rozumieją, ale jednak strasznie głośno. No ok, niech urodzi i odchowa lekko to jej przypomnę.


Jak mnie ludzie wkurzają
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:48   #4733
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

U mnie koszmarny ranek.Jasiowi skakał puls od 7.30 do 11.30.Nie dużo, bo najwięcej jakoś 260 było, ale trochę to trwało i skoki były duże, bo najmniej poniżej 100;Czasami wyglądało juz na dobrze, 20 minut ok a potem dalej.Nosiłam, głaskałam robiłam okłady, pomagało na chwilę i znowu.Nawet podczas jedzenia mi odleciał.To najgorsze w tym wszystkim jak widzisz swoje dziecko z nieobecnymi mętnymi połprzytomnymi oczami.Popłakałam się ze szczęścia jak zaczął płakać i się wydzierać, bo to znaczy, że się ocknął i jest ok.
Najciekawsze jest to, że jak już było naprawdę po wszystkim położyłam go na chwilę w swoim łóżku, żeby zmienić prześcieradło i rożek bo się zamoczyło przy okładach no i wtedy dalej zaczęło skakać.Chwilę do niego pogadałam i się uspokoiło.

Ustaliliśmy z męzem, że damy mu czas do piątku.Potem pomyślimy co z tym robić dalej.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:51   #4734
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Aaaaaaa zwariuje 16 , dzień, ledwo mały wstał a już przyleźli z dołu bo im głośno , że oni wieczorami spać nie mogą, ona że w ciąży i potrzebuje spokoju...
Mówię im, że przecież dziecka nie zwiąże. Że ma dwa lata i ciężko przetłumaczyć jeszzcze. Ale oni widzą dzieci na około i że one tak nie hałasują. No tak- bo nie mieszkają nad nimi to skąd mogą wiedzieć? Mówię, że mam to samo, że słyszę dziecko jak biega, nooo oni rozumieją, ale jednak strasznie głośno. No ok, niech urodzi i odchowa lekko to jej przypomnę.


Jak mnie ludzie wkurzają
Ty to z nimi masz
Szkoda mi słów, serio, zobaczymy, czy jej dziecko nie będzie biegać Jasne, najlepiej zwiąż, zaknebluj, to będzie spokój
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:53   #4735
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Ok muszę się streszczać, bo trzeba karmić.



Nena woooow dziwne metody tam mają


Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
jestem wystraszona
jutro tz idzie do pracy
dzis go tez nie ma od 10
w domu bajzel a ma przyjscpolozna srodowiskowa
ja sobie sama.nie dam.rady
kazdy moj ruch trwa tak dlugo i nie wiem
rycze ze stresu co ja zrobie bez niego z dzieckiem
wiem ze to glupie, ale ja nie daje rady dluzej niz 30 minut na nogach ustac
moge zmienic malemu pieluche ale jak mam jeszcze go przebrac to robie na dwa razy bo nie daje rady tyle sie pochylac nad nim

balam sie ze tak bedzie bo porodzie i sobie k.rwa wykrakalam

od jutra z mojego bloku bedzie sie jednoczesniej wydobywal placz dziecka i placz jego nieszcesnej matki

Bardzo mi przykro,że tak to przechodzisz. Nie możesz kogoś poprosić o pomoc?Mamę?




Co do kąpieli, to ja w życiu nie wykąpię sama,chyba bym się posikała ze strachu. Zawsze mąż kąpie.suchą kąpiel też on robi.Wieczory ma zarezerwowane dla córy
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:56   #4736
Asiek84
Wtajemniczenie
 
Avatar Asiek84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sdlc
Wiadomości: 2 206
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez marysia_258 Pokaż wiadomość
W ogóle to jakaś dziwna jestem Nie potrafię się odnaleźć w domku po tym szpitalu Nie wiem czemu ale mam jakieś dziwne poczucie winy,że nie urodziłam naturalnie (choć wiem,że to nie była moja wina).
Głupia jestem no nie?
nie pisz tak , nie myśl tak, ja będę miała drugi raz cc i nie myślę o tym jak o czymś złym, cc jest zawsze robione w jakimś celu i jest bezpieczniejsze dla dzidzi jeśli nie można rodzić sn

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość

Wiesz, że jeszcze dzisiaj leciał film Nad życie na canal+ i kawałek oglądałam. Obejrzałam już kiedyś całość i strasznie smutna historia. Też podziwiam ją że zdecydowała się urodzić dziecko. Normalnie pobeczałam się na filmie.
ja ten film prawie cały przeryczałam jak oglądałam w ubiegłym tygodniu na Canal + Family



Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
jestem wystraszona
jutro tz idzie do pracy
dzis go tez nie ma od 10
w domu bajzel a ma przyjscpolozna srodowiskowa
ja sobie sama.nie dam.rady
kazdy moj ruch trwa tak dlugo i nie wiem
rycze ze stresu co ja zrobie bez niego z dzieckiem
wiem ze to glupie, ale ja nie daje rady dluzej niz 30 minut na nogach ustac
moge zmienic malemu pieluche ale jak mam jeszcze go przebrac to robie na dwa razy bo nie daje rady tyle sie pochylac nad nim
przebierasz młodego na przewijaku? a może spróbuj na łóżku wtedy sobie siądziesz przed nim np. po turecku i powoli dasz radę...

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
wróciłam

powiem tak... baaaardzo dziwne uczucie wbiła mi igłę w kolano i mi wygięło drugiego palca u nogi, a jak wbiła koło kciuka to nie mogłam telefonu do góry podnieść bo szedł mi prąd po sam łokieć
teraz czuję takie prądy dziwne w całych nogach, ale nie bolesne, raczej takie relaksujące najgorsze były igły w małych palcach u stóp, to szczypało
a tak poza tym narazie nic nie czuję specjalnego... tylko takie napieranie młodej na wylot ale to może po murzynku młoda szaleje

ale słuchajcie co najlepsze!!! byłam z jeszcze jedną dziewczyną, miała termin na wczoraj, pierwsze igły miała w piątek, nic nie dały i dzisiaj znowu przyszła. No i minęło 15 minut, wyjęła jej igły i idzie do mnie. A tamta wstała z krzesła i jej wody odeszły zadzwonili po jej męża żeby przyjechał ją odebrać i do szpitala zawiózł i przez to wszystko miałam igły 25 minut a nie 15 a potem jak wstawałam to wszyscy na mnie, co się stanie aż się spociłam wstając z krzesła no ale oczywiście nic tymczasem!

miałam trochę ruchy ograniczone ale walnęłam dwie fotki nie widać tutaj ale miałam jeszcze po zewnętrznej stronie kostek po jednej igle, jak widać przy obu kciukach, no i jedną na czubku głowy
sorki za wywód ale trochę się podjarałam jak tamtej wody poszły
haha ale musiałaś mieć cykorka jak trzeba było wstać...


Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość

Czy jak 3 h temu brałam Apap, to mogę znów?
Jezu, nie mogę siedzieć, nie mogę chodzić, ledwo łzy powstrzymuję, tak mnie krocze boli
a żadne zapalenie Ci się tam nie robi? ja bym dzwoniła po tą położną co by dzisiaj przyszła


Hubert tak jak mama lubi Nickelback ale się fajnie uaktywnia przy takiej muzie

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Aaaaaaa zwariuje 16 , dzień, ledwo mały wstał a już przyleźli z dołu bo im głośno , że oni wieczorami spać nie mogą, ona że w ciąży i potrzebuje spokoju...
Mówię im, że przecież dziecka nie zwiąże. Że ma dwa lata i ciężko przetłumaczyć jeszzcze. Ale oni widzą dzieci na około i że one tak nie hałasują. No tak- bo nie mieszkają nad nimi to skąd mogą wiedzieć? Mówię, że mam to samo, że słyszę dziecko jak biega, nooo oni rozumieją, ale jednak strasznie głośno. No ok, niech urodzi i odchowa lekko to jej przypomnę.


Jak mnie ludzie wkurzają
a to pindolinda jaka...
Asiek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:59   #4737
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Ty to z nimi masz
Szkoda mi słów, serio, zobaczymy, czy jej dziecko nie będzie biegać Jasne, najlepiej zwiąż, zaknebluj, to będzie spokój
No faktycznie tupie czasami i biega tak mocniej stąpając nogą, ale co mu zrobię. Uciszę, zaraz zrobi to samo bo to nic złego tak na prawdę...
Wkurzyli mnie bo ja rozumiem gdyby przyleźli bo tv głośno, muza czy darcie ryja w patologicznej rodzinie- to można uciszyć, wyłączyć czy jakoś zareagować a tu? Jestem bezradna i dodatkowo się stresują że znowu tu przypełzną...
Ta taka mądra, że męża przysłała, stała za nim, jedynie się wychyliła powiedzieć że dzieci obok grzeczne ( no sorry w okół ma jeszcze 3 mieszkania tylko, pod sobą nie słyszy a po bokach to może czasami płacz,ale też raczej nie bo ściany grubsze... to co ona pieprzy?) a ten że sąsiadka była, miała dziecko i było ok. No tak, 4latka a 2latek w czasie buntu- świetne porównanie. Nabuzowali mnie konkret. Jak im się nudzić musi...
I co z tego, że ciąża. Do czego jej ten spokój? Przecież nie umiera tylko dziecko nosi. Jadę do mamy, chociaż do jutra spokój. A jak jeszcze raz przyjdą to ich pogonię serio. Bo ja nie wiem, ale wydaje mi się, że bieganie i tupanie w skarpetkach, małej nóżki nie jest takim hałasem żeby człowiek spać nie mógł ;/
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 15:59   #4738
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
K

My dostaliśmy Niebieskie Pudełko
My troche też dostaliśmy, jakieś próbki, butelka, chusteczki kupony na pieluchy
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 16:02   #4739
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Aaaaaaa zwariuje 16 , dzień, ledwo mały wstał a już przyleźli z dołu bo im głośno , że oni wieczorami spać nie mogą, ona że w ciąży i potrzebuje spokoju...
Mówię im, że przecież dziecka nie zwiąże. Że ma dwa lata i ciężko przetłumaczyć jeszzcze. Ale oni widzą dzieci na około i że one tak nie hałasują. No tak- bo nie mieszkają nad nimi to skąd mogą wiedzieć? Mówię, że mam to samo, że słyszę dziecko jak biega, nooo oni rozumieją, ale jednak strasznie głośno. No ok, niech urodzi i odchowa lekko to jej przypomnę.


Jak mnie ludzie wkurzają
jacy durni...
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 16:03   #4740
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Czop odchodzi, skurczyk trzyma, to znów poród się zaczyna, mamy IX-X 2013, cz.

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
U mnie koszmarny ranek.Jasiowi skakał puls od 7.30 do 11.30.Nie dużo, bo najwięcej jakoś 260 było, ale trochę to trwało i skoki były duże, bo najmniej poniżej 100;Czasami wyglądało juz na dobrze, 20 minut ok a potem dalej.Nosiłam, głaskałam robiłam okłady, pomagało na chwilę i znowu.Nawet podczas jedzenia mi odleciał.To najgorsze w tym wszystkim jak widzisz swoje dziecko z nieobecnymi mętnymi połprzytomnymi oczami.Popłakałam się ze szczęścia jak zaczął płakać i się wydzierać, bo to znaczy, że się ocknął i jest ok.
Najciekawsze jest to, że jak już było naprawdę po wszystkim położyłam go na chwilę w swoim łóżku, żeby zmienić prześcieradło i rożek bo się zamoczyło przy okładach no i wtedy dalej zaczęło skakać.Chwilę do niego pogadałam i się uspokoiło.

Ustaliliśmy z męzem, że damy mu czas do piątku.Potem pomyślimy co z tym robić dalej.
kochana współczuje nerwów i stresu
Za Jasia trzymam kciuki
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.