Trądzik - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-16, 22:14   #3481
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
te plamy mnie dobijaja jak jestem w szkolnej łazience z tymi jarzneówkami, mam naprawde mocne światła to wygladam jak pizza przez te blizny
To brzmi trochę śmiesznie, ale takie nie jest... Ja też tak wyglądam! Dużo pomidorów mi nakładli
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 08:12   #3482
Sebek91
Raczkowanie
 
Avatar Sebek91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 321
Dot.: Trądzik

dagna1 hehe a no nie mam
__________________
Żyj tak aby życie miało słodki smak

√ıק
Sebek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 08:44   #3483
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik

no ja tez jestem jak pizza . smiech przez lzy.

co do pogorszenia stanu cery w piatki to normalka. zmeczenie, stres puszczaja i wtedy wszystko wylazi.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 08:57   #3484
Sebek91
Raczkowanie
 
Avatar Sebek91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 321
Dot.: Trądzik

Hehe znalazłem całkiem ciekawe badanie:

Cytat:
Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.
__________________
Żyj tak aby życie miało słodki smak

√ıק
Sebek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 09:00   #3485
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Sebek91 Pokaż wiadomość
Hehe znalazłem całkiem ciekawe badanie:
swieta prawda . przeczytalam zalaczony przez Ciebie tekst bez problemu .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 09:36   #3486
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Trądzik

sebku no niezla odwaga z ciebie :P wiesz ze mozna sobie przebic zyle/gl.nerw i miec problemy tak? >

lauro ja mysle ze usg na przyklad?
moze to taki wrzod, co sie je azotem wymraza? ale to by w sumie kazdy chyba umial zdiagnozwac...
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 09:37   #3487
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Trądzik

TA derma moja "byla kolezanke wrr" ladnie wyleczyla.a wy codziennie sie nawilzacie?mam diferrin krem i isotrexin zel.
zastanawam sie nad tabletkami anty...
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 09:39   #3488
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
LauroS idz do lekarza, ktory zleci zbadanie tej zmiany skornej. takie przepisywanie w ciemno antybiotyku doustnego to skandal. dermatolog, onkolog przychodza mi do glowy. wszystkie takie niezidentyfikowane obiekty nalezy zbadac i dopiero pozniej przepisywac leki.
Aniu jakie badanie tej zmiany moze zlecic lekarz?ide w pon do nastepnego dermatologa i chcialabym juz cos wiedziec zeby wiedziala czego sie domagac ..nastepne podluze zgrobienie robi mi sie obok nosa.. tragedia ;((
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 09:44   #3489
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik

LauroS. ja sie na tym nie znam. nigdy nie mialam niczego podobnego. lekarz powinien wiedziec co zrobic. powiedz mu, ze chcesz aby to dokladniej zbadac. rozumiem, ze z tego miejsca nic nie leci tylko jest zgrubienie pod skora, tak? a jakby ktos Ci przeklul to miejsce igla to czy by cos wylecialo czy nie? pisze o tej igle, gdyz jak sie robi wymazy ze zmian skornych i nie ma ujscia to wtedy w ruch idzie igla. no i ja poszlabym do onkologa. na pewno sama przy tym nic nie rob.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 10:24   #3490
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Trądzik

Wczoraj rano wyglądałam dobrze,wieczorem już beznadziejnie.

Na 13.12 mam dermatologa.
Nie wiem jak to będzie.
Własnemu tż nie umiem o tym mówić bez wpadania w histerię,to co dopiero obcej osobie.
Na samą myśl mi łzy ciekną.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 10:25   #3491
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik

ja nie wiem,czy policzki powinnam smarowac kremem nawilzajacym :/ glownie mam na nich same wielkie plamy....czy nie nakladac nic? w piatek dermatolog.....

pink,proste slowa,ale nie placz....prosze.
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 10:29   #3492
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Trądzik

hejj U mnie w sumie bez zmian, ciągle jestem bardzo zadowolona z aknenorminu, dzisiajn mi chyba coś jednego małego wyszło, ale raz na jakiś czas to wybaczam

Tylko ostatnio coś mnie kręgosłup boli, i tak się zastanawiam czy to nie sprawka akne..no i oczy męczą się znacznie szybciej, więc próbuje ograniczac komputer

Pink trzymam za Ciebie kciuki!
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 11:43   #3493
reeef
Raczkowanie
 
Avatar reeef
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 272
GG do reeef
Dot.: Trądzik

dziewczyny a jakich uzywacie podkladow na twarz ? chociaż głownie chodzi mi o baze pod podkład .

nie wiem co sie nadaje na tą moją twarz ...
__________________
reeef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 12:39   #3494
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Trądzik

Reeef ja np używam samego korektora i pudru w kamieniu.
Natomiast o ile dobrze pamiętam Polyanna ma podkład Revlona i jest zadowolona.
Moja skóra np nie za bardzo wygląda w podkładzie i jest to kwestia indywidualna.Ale swego czasu używałam podkładu z Sorayi (nie wiem czy jeszcze istnieje ta starsza wersja podkładów do cery trądzikowej) i byłam bardzo zadowolona, bo doskonale stapiał się ze skórą i krył niedoskonałości.Cena też była śmieszna, no ale właśnie nie wiem czy już nie wycofali tej starszej wersji.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 12:59   #3495
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Trądzik

Ja używam Oriflame aquasurge.łdnie nawilża i mocno kryje,Flawless z ori tez kryje,ale jest matujący.

A na tragiczne drzwi taniutki Wibo lovely rozświetlający.Mimo iż pdoobno zapycha kryje baardzo mocno i jest gęsty.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 13:01   #3496
reeef
Raczkowanie
 
Avatar reeef
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 272
GG do reeef
Dot.: Trądzik

no wlaśnie ja używam vichy norma teint i jest wporządku . bardzo mi odpowiada .
szukam jakiejś bazy pod ten podkład ( w ulotce że wystarczy użyć jakiegoś preparatu pielęgnacyjnego ) i nie wim co mam kupić .

sweet21 a w takim razie jaki korektor polecasz ?
__________________
reeef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 13:14   #3497
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Trądzik

Polecam Maybelline Everfresh, nie zapycha i świetnie kryje
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 13:24   #3498
Sebek91
Raczkowanie
 
Avatar Sebek91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 321
Dot.: Trądzik

Zuziku wiem
__________________
Żyj tak aby życie miało słodki smak

√ıק
Sebek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 13:27   #3499
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik

o! ja też Everfresh polecam. Jeden z lepszych(i tańszych) .
Hmm ja mam wizytę na 1.12= poprosze o zabieg z kwasami, bo te pory mnie tak denerwują że nie wiem co.w ogole to wszystko mnie dziś wkurza...że inni nie muszą nosić okularow,że nie mają trądziku,że nie mają złej figury itd. wieczorem zrobię sobie maseczkę aspirynową . u mnie nie jest tragicznie ,ale jak wiadomo nie jest idealnie.
Pink trzymam kciuki żeby ten lekarz ci pomógł, 13.12 miałam chrzest więc to nie może być nieudana wizyta.Aha,ja w przeciwności co do bliskich nie mogę się wygadać a u lekarza to gadam gadam i ogólnie on wie że np jak myjał twarz mydłem siarkowym to jest źle i zna sie na rzeczy, a bliscy to co moga mówić,jak zwykle- i tak jesteś ładna dziewczyna ...ta
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 13:54   #3500
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Trądzik

pink 13.czwartek to nie moze byc pechowy dzien! <sciska>

everfresh jest super, tylko czemu to jasnej ciasnej sa 2 odcienie? ;\
ja sie chyba wyposaze w ten nowy korektor-mus, a jak nie to chyba normateint i stosowac punktowo...
reeef jaki masz odcien?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 14:26   #3501
reeef
Raczkowanie
 
Avatar reeef
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 272
GG do reeef
właśnie tez myślałam o everfresh i skoro popieracie to sie zdecydowałam . właśnie jade do tesco to zawitam do rossmana .

zuziku mam odcień 25 (nude) i z całą odpowiedzialnością mówię , że bardzo dobry bo mi się świetnie zlewa z twarzą. i chociaż może wydawać się pomarańczowy to tak nie jest dlatego polecam !

ja w środe mam kolejną wizyte , jakaś maseczka z białego czegoś ... pf zobaczymy co będzie bo zrobiło mi się jakieś podskórne obrzydlistwo i boje się nawet tego dotykać

a zuziku a czemu masz zamiar punktowo , ja normateint stosuje na cała buzie ?
__________________

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2008-01-19 o 00:18 Powód: Post pod postem.
reeef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 15:22   #3502
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Trądzik

moja buzka wyglada ladnie, wyskoczy mi tylko od czasu do czasu cos pojedynczego to go traktuje benzacne i znika. gorzej z plecami nic mi na nie nie pomaga
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 15:53   #3503
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Trądzik

Maybelline everfresh też polecam aktualnie używam i jest super.
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 16:17   #3504
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Trądzik

reeef punktowo, bo na filtr
mialam probke wiosna wlasnie odcienia 25 i byl super extra, bardzdo mily podkladzik, tylkoze teraz moglby byc za ciemny... chyba sie przejde do apteki po probki
a ten podkladzik jak sie sprawuje na takich mrozach? > chroni skore cokolwiek sam z siebie, czy zalezy od kremu?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 18:19   #3505
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
Goniu1 pamietalam, ze pisalas, iz cera Ci sie zaczela przetluszczac i wlosy takze po odstawieniu izoteku, ale moje pytanie dotyczylo tego czy teraz jest gorzej niz np. miesiac wczesniej. pewnie niejasno sie wyrazilam . najwazniejsze, ze pryszczy brak . to wielki sukces. zazdroszcze Ci Kochana. oby tak dalej.
Nie jest gorzej niż np. miesiąc wcześniej.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 19:54   #3506
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Thumbs down Dot.: Trądzik

Cześć... kiepsko jest... jakieś nowe cholerstwo mi zaczęło wyskakiwać.
Total załamka.

Pozdrawiam wszystkich - cieszę się, że niektórym z Was się polepsza i trzymam kciuki za Te/Tych, u których jest trochę gorzej.

Mam kolejnego doła... Jestem w ten weekend w domu. Dowiedziałam się, że mój młodszy brat ma kolejną (w tym miesiącu) dziewczynę... Tak sobie porozmawialiśmy i... mam tego doła.
Otóż poprosiłam go, aby powiedział czy dziewczyna z tak wstrętnym trądzikiem jak ja ma szanse znaleźć chłopaka. Oczywiście wykręcał się, ale przycisnęłam go i dostałam odpowiedź... Przyznał, że nie zwróciłby uwagi na dziewczynę z TAKĄ twarzą!!! Buuuuuu...........
Oczywiście mówił, że nie mam się co przejmować, bo on to dobiera dziewczyny tylko ze względu na urodę, żeby się przed kolegami pochwalić, itp. itd. A jakby się serio zakochał to nie zwracałby uwagi na trądzik. HAHAHA!!! Akurat. Jakby się miał zakochać w dziewczynie z trądzikiem skoro przyznał, że nie zwróciłby na nią w ogóle uwagi?!
ZAŁAMKA... I tak mówi chłopak, który zdaje sobie sprawę, że trądzik to cholerna choroba, widzi codziennie jak z nią walczę, itp.

Co sądzicie o tym?
Możecie pisać prawdę prosto z mostu. Już i tak jestem pewna, że wszyscy tak myślą... Albo jeszcze gorzej, bo wierzą w różne stereotypy (o niedbaniu o sibie, itp.). Zależy mi też na Twojej Sebku opinii - z tego co zauważyłam, jesteś tu jedynym przedstawicielem męskiej płci. Nie chcę Cię, broń Boże, stawiać pod ścianą. Jesli nie chcesz to nie odpowiadaj.

Pozdrówka... Może jutro będzie lepiej.
TERAZ ŻYJĘ NADZIEJĄ, ŻE CHOĆ NASI WYGRAJA Z BELGIĄ!!!
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 20:20   #3507
anezka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 69
GG do anezka
Dot.: Trądzik

ehh powiem wam, ze ja w czasach swojego najgorszego tradziku mialam chlopaka (nasz zwiazek trwal 6 lat). on nigdy nie dal mi odczuc, ze przeszkadza mu stan mojej cery. wrecz przeciwnie, zawsze twierdzil, ze jestem dla niego najpiekniejsza, a moich pryszczy prawie nie widac wiadomo, ze obiektywnie nie bylo to prawda...
trudno powiedziec jak jest naprawde. moge zrozumiec ludzi, ktorym tradzik przeszkadza. ale naszczescie sa tez tacy, ktorym nie przeszkadza. z jednej strony, gdy ma sie kogos bliskiego, kto kocha i wspiera, jest latwiej walczyc z tradzikiem. ale z drugiej strony jest wrecz trudniej. nie mozna uniknac kontaktu twarza w twarz w te najgorsze dni. nie mozna uniknac pokazania sie bez makijazu. trudno jest uniknac np. wyjazdu na wakacje, gdzie jest sie z ta druga osoba 24h na dobe. sick!! ale taka jest prawda, my tradzikowcy nie nawidzimy takich sytuacji, gdy nie mozemy uciec, schowac sie przed calym swiatem...
na pewno na poczatku trudno jest sie przelamac, otworzyc przed druga osoba. olac wszystko i zmyc makijaz... ale na tym chyba polega milosc i powazny zwiazek. na tym by byc ze soba blisko, nie wstydzic sie siebie nawzajem, wspierac sie i akceptowac swoje gorsze strony i slabosci. jesli ktos nie akcpetuje nas takich jakimi jestesmy to nie jest wart naszego uczucia!!

"miara milosci jest milosc bez miary"

a wiec zycze wam wszystkim bezmiernej milosci
anezka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 22:25   #3508
reeef
Raczkowanie
 
Avatar reeef
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 272
GG do reeef
Dot.: Trądzik

zuziku podkład jest ok jeśli chodzi o mrozy , moim zdaniem znosi je dobrze . powiem szczerz, że jeszcze takiego kremu nie używałam pod niego bo mam swoj od kosmetyczki , ale ja np. normalnie jak wychodze nie musze się poprawiać w publicznej łazience itp. co do kolorku zgadzam się, żę świetny i chyba nie będzie za ciemny (ja mam zamiar go używać w zimie chociaż mam bardzo jasną twarz ) właściwie to ufam mu bezgranicznie i dzisiaj kupilam sobie ten korektor everfresh co polecałaś . będzie ok , mam nadzieje !

olka wiem, że ten nasz przyjaciel -trądzik sprawia nam sam ból , ale musimy sobie z tym radzić . nie smuć się prosze . przepraszam, ale twój brat nie może ocenić jak zachowałby się w stosunku do ciebie NORMALNY chłopak bo moim zdaniem on (twój brat) nim nie jest . ktoś kto zmienia dziewczyny jak rękawiczki nie patrzy na nie z szacunkiem a ze śliniącym się jęzorem . ja wierz, że trądzik jest do pokonania a miłość nie patrzy na twarz . to co sprawiło, że mamy takie buzie jakie mamy łączy również ludzi w pary . więc uszy do góry ;*
nie wiem czy składnie napisałam i czy mnie dobrze zrozumiesz .

ja zaraz dobieram się do tych wszystkich nowości jakie mi się znó nagromadziły ...
__________________
reeef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 23:04   #3509
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Trądzik

znowu histeria.od 2 godzin
chyba zaczynam akceptować,że dobrze nie będzie
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 23:10   #3510
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Trądzik

Olka mój brat, który też zmienia dziewczyny jak rękawiczki, powiedział mi dokładnie odwrotną rzecz. Ja z nim rozmawiałam i przekonywał mnie, że gładka skóra to nie wszystko, że swoim charakterem biję 96% innych dziewczyn (ciekawe dlaczego akurat 96? ) Widzę po sobie,że trądzik to blokada dla mnie n.p. sama nie podejdę do jakiegoś faceta, który mi sie podoba (chociaż to może nie tylko kwestia trądziku, bo ja uparciuch jestem i wychodzę z założenia, że to ktoś powinien o mnie zabiegać, a jak nie to nie ) ale jeśli jakieś ciasteczko zagadałoby do mnie, nie myślałabym o tym wszystkim raczej Olka masz tyle do zaoferowania komuś - wrażliwość, ciepło, poczucie humoru, że trądzik to przy tym wszystkim mały pryszcz Ja też uważam,że własnie ta osoba, która zwróci na mnie uwagę mimo niego, jest wartościowa i warta mojego uczucia.
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.