Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-02, 08:00   #4741
paulka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Jak tam świeżynki i świeżaki aparatowe sytuacja w Waszych paszczach??
U mnie całkiem nieźle, tylko cholerrrra trasznie mi pierścienie kaleczą język - w sumie to jest największy dyskomfort jak dla mnie.
Zaklejam woskiem i wtedy jest git, ale bez niego - masaaakraaa...
A pojutrze już przyjdą dzieci i będę musiała gadać i śpiewać całymi dniami...ja nie wiem jak to będzie
Przedszkole?
Jak dzieci zareagowały?
Ja miałam 10 minutową rewizję: szczerzyłam się a dzieci oglądały i komentowały wszystko co w paszczy zobaczyły.
Komentarz: może byc

Wkurza mnie problem z głośnym mowieniem. Mam wrażenie, że wtedy seplenię, choc nikt tego nie potwierdza- to moja mała obsesja
Przeszkadza mi łuk podniebny i gumki założone ostatnio przy pierścieniach (tak od środka)
Zacinam się na wszelakich zbitkach z "sz" i "cz" i "r"

Mam pytanie: Może są tu pacjentki krakowskiej ortomanii
Musze iśc w poniedziałek na ściągnięcie drucika w środę na ponowne założenie.
Czy za to się płaci?

Powiedzcie że nie... ten kaganiec puści mnie z torbami
paulka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 11:19   #4742
ShowMeYourAffection
Raczkowanie
 
Avatar ShowMeYourAffection
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam Was wszystkie Aparatki
Jestem tu po raz pierwszy i bardzo chciałabym się Was poradzić Otóż sytuacja z ząbkami u mnie wygląda następująco: mam zatrzymaną prawą górna trójkę - jest w dziąśle i w ogóle jej nie widać, leży ukośnie w stronę korzeni dwójki i jest bardzo blisko zatoki. Moja orto twierdzi, że można ją ściągać, ale mam dzisiaj wizytę u chirurga, bo być może dałoby się usunąć tą trójkę i wstawić implant.
Moje pytanie do Was jest takie: co byście zrobiły na moim miejscu? Ściągały tą zatrzymaną trójeczkę czy usunęły i wstawiły implant? Bo naprawdę już nie wiem co byłoby lepsze dla mnie.
Boję się, że gdybym zdecydowała się na ściąganie to ona nie zejdzie i potem okaże się, że będę musiała i tak usunąć

Pomóżcie, pozdrawiam
ShowMeYourAffection jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:29   #4743
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez paulka12 Pokaż wiadomość
Przedszkole?
Jak dzieci zareagowały?
Ja miałam 10 minutową rewizję: szczerzyłam się a dzieci oglądały i komentowały wszystko co w paszczy zobaczyły.
Komentarz: może byc

Wkurza mnie problem z głośnym mowieniem. Mam wrażenie, że wtedy seplenię, choc nikt tego nie potwierdza- to moja mała obsesja
Przeszkadza mi łuk podniebny i gumki założone ostatnio przy pierścieniach (tak od środka)
Zacinam się na wszelakich zbitkach z "sz" i "cz" i "r"

Mam pytanie: Może są tu pacjentki krakowskiej ortomanii
Musze iśc w poniedziałek na ściągnięcie drucika w środę na ponowne założenie.
Czy za to się płaci?

Powiedzcie że nie... ten kaganiec puści mnie z torbami
Ano przedszkole
Ja generalnie jak mówię, to mi zębów nie widać, więc przez dłuższy czas nie skumały, że mam coś w paszczy. Miały zresztą lepsze atrakcje - nowe zabawki. Dopiero po jakimś czasie dwie dziewczynki coś zauważyły i zapytały co mam w buzi i po co. Nawet nie musiałam tłumaczyć, zrobiła to jedna z dziewczynek - córka mojej koleżanki zresztą. Bo jej mama tez nosi aparat, zresztą leczymy się u tej samej osoby - w Ortomanii właśnie. Aczkolwiek co do kosztów, o które pytasz, to nie pomogę, bo za krótko noszę (dzisiaj tydzień mija!) żeby wiedzieć takie rzeczy

Aha, z głośnym mówieniem, czy też śpiewaniem nie mam problemu. Mówię normalnie, mówię głośno i nie seplenię. Aczkolwiek moją małą obsesją jest z kolei wrażenie, że bardzo "fuczę i świszczę" przy głoskach wargowo-zębowych - znaczy "w" i "f" - ale to też raczej tylko moje odczucie, a nie stan zauważalny przez innych

Edytowane przez madzieeek
Czas edycji: 2010-09-02 o 15:43
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 17:27   #4744
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez ShowMeYourAffection Pokaż wiadomość
Witam Was wszystkie Aparatki
Jestem tu po raz pierwszy i bardzo chciałabym się Was poradzić Otóż sytuacja z ząbkami u mnie wygląda następująco: mam zatrzymaną prawą górna trójkę - jest w dziąśle i w ogóle jej nie widać, leży ukośnie w stronę korzeni dwójki i jest bardzo blisko zatoki. Moja orto twierdzi, że można ją ściągać, ale mam dzisiaj wizytę u chirurga, bo być może dałoby się usunąć tą trójkę i wstawić implant.
Moje pytanie do Was jest takie: co byście zrobiły na moim miejscu? Ściągały tą zatrzymaną trójeczkę czy usunęły i wstawiły implant? Bo naprawdę już nie wiem co byłoby lepsze dla mnie.
Boję się, że gdybym zdecydowała się na ściąganie to ona nie zejdzie i potem okaże się, że będę musiała i tak usunąć

Pomóżcie, pozdrawiam
jeśli orto twierdzi, że można ją wyjąć to wybrałabym tą 1-szą opcję.. Pamiętaj, że w sumie masz zdrowego zęba i najwidoczniej nie ma konieczności go usuwania - jeśli byłby to jakiś problem to orto pewnie by stwierdziłą, aby go usunąć i wstawić implan To moje zdanie oczywiście
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 21:06   #4745
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

A mieliście coś takiego że wam dziąsło na zamek nachodził? bo mi właśnie się tak zrobiło, tzn dziąsło jest już przy zamku na dolnej prawej dwójce tylko i zaczyna mnie to pobolewać :/
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 21:30   #4746
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Ja coś takiego mam. Tyle że na górnej prawej piątce i pierścieniu. Niestety nie wiem od czego to jest. Muszę spytać orto przy następnej wizycie
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 22:37   #4747
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

a ja wam na wieczór powiem taką małą ciekawostkę, którą dziś przeczytałam w gazecie... dot. mycia zębów po posiłku..
Bo oczywiście jak miałam aparat to czasem po buraczkach to od razu myłam zęby.. a okazuje się, że nie należy myć zębów od razu po posiłku.. tylko odczekać 30 min, ponieważ w jedzeniu znajdują się kwasy itd.. i jak od razu szczotkujemy ząbki to wcieramy to wszystko w zęby
Kurcze, chyba za późno zajrzałam do gazetki hihi
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 23:08   #4748
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez depesia Pokaż wiadomość
po jakim czasie od zalozenia aparatu dostalyscie wyciagi? xD
po 5 miesiącach potem mała przerwa, znów wyciągi, znów przerwa i od przedwczoraj znów mam nosić
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 06:54   #4749
melt_my_heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: myśli niespokojne
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez rozgwiazda Pokaż wiadomość
a ja wam na wieczór powiem taką małą ciekawostkę, którą dziś przeczytałam w gazecie... dot. mycia zębów po posiłku..
Bo oczywiście jak miałam aparat to czasem po buraczkach to od razu myłam zęby.. a okazuje się, że nie należy myć zębów od razu po posiłku.. tylko odczekać 30 min, ponieważ w jedzeniu znajdują się kwasy itd.. i jak od razu szczotkujemy ząbki to wcieramy to wszystko w zęby
Kurcze, chyba za późno zajrzałam do gazetki hihi
Też o tym słyszałam, od dentystki, przy czym ona mi mowiła o owocach np. jabłkach, czereśniach, wiśniach, śliwkach, cytrynie itp. W owocach, jest duzo kwasów owocowych, które oddziałują negatywnie na szkliwo zębów co zwieksza podatność na próchnicę.
Dlatego po kwaśnych posiłkach należy przepłukać usta wodą i faktycznie poczekać jakiś czas z myciem zębów.
__________________
"Pamięć wskrzesza wszystko, prócz zapachów. Nic za to nie wskrzesza przeszłości w takiej pełni jak związany z nia niegdyś zapach."


aparatka
25.08.2010
melt_my_heart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 09:34   #4750
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez melt_my_heart Pokaż wiadomość
Ogólnie u mnie sprawa wygląda tak:
nie posiadam 2 stałych zębów są to obie górne dwójki. Nigdy mi nie wyrosły, co jest dziedziczne. W rodzinie były takie przypadki... Natura chyba mi poskąpiła

Przez to wszystko obok jedynek mam od razu trójki .
Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
a nie myślałaś o zebraniu trójek z jedynkami i spiłowaniu owych trójek i ich nadlaniu? Moje 2 kumepele z LO miały tak robione i wygląda to dosc dobrze i chyba koszta mniejsze (implanty?)
Ja też tak mam. Nie mam dwójek, zamiast nich ustawiły się trójki. Korzenie są idealnie prosto więc nie ma sensu ich przesuwać i robić miejsca na implanty dwójek. Mam mieć więc piłowane trójki i jakoś "wystylizowane" na dwójki. Ma ktoś może jakieś fotki jak wygląda efekt końcowy? Aparat na górze mam już 4 miesiące i wszystko ładnie się prostuje, choć powoli. Boję się tylko, że te trójki będą słabo wyglądały, a jak już się męczyć, to chcę, żeby efekt był satysfakcjonujący ;/ Poradźcie coś proszę
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:03   #4751
chocolateheart08
Raczkowanie
 
Avatar chocolateheart08
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 91
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cześć !
Nareszcie ! Od wczoraj mam aparat ! Jest dobrze, nawet mnie nie boli, tylko jak ugryzę coś twardszego Jestem zadowolona bo myślałam,że będzie gorzej. A najbardziej mnie zdziwiło to, że następna wizytę mam dopiero za 2 miesiące ;>
chocolateheart08 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 17:12   #4752
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez chocolateheart08 Pokaż wiadomość
Cześć !
Nareszcie ! Od wczoraj mam aparat ! Jest dobrze, nawet mnie nie boli, tylko jak ugryzę coś twardszego Jestem zadowolona bo myślałam,że będzie gorzej. A najbardziej mnie zdziwiło to, że następna wizytę mam dopiero za 2 miesiące ;>
Ja też mam pierwszą wizytę dopiero 6 października (2 miechy od założenia aparatu)
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 22:12   #4753
chocolateheart08
Raczkowanie
 
Avatar chocolateheart08
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 91
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez melt_my_heart Pokaż wiadomość
Słyszałam, że wbrew pozorom to dosyć częsta wada
A czy Twoje czwórki też będą zmieniane czy zostana takie jakie są? Bo rozumiem ze beda zaraz za "nowymi dwójkami".

Zostaną takie jakie są , tylko w planie jest obrócenie lewej za pomocą aparatu, bo jest wg ortodontki źle ustawiona, chociaż ja tam nic takiego nie widzę
chocolateheart08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 22:32   #4754
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dziewczyyny ! wiecie co ? założyłam sobie gumkę saaama ale znaczy sie tylko ''pół''
Bo miałam tak jak jest pokazane na zdjęciu, ale dziś sobie założyłam na cały zamek
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 06:48   #4755
melt_my_heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: myśli niespokojne
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość
Ja też tak mam. Nie mam dwójek, zamiast nich ustawiły się trójki. Korzenie są idealnie prosto więc nie ma sensu ich przesuwać i robić miejsca na implanty dwójek. Mam mieć więc piłowane trójki i jakoś "wystylizowane" na dwójki. Ma ktoś może jakieś fotki jak wygląda efekt końcowy? Aparat na górze mam już 4 miesiące i wszystko ładnie się prostuje, choć powoli. Boję się tylko, że te trójki będą słabo wyglądały, a jak już się męczyć, to chcę, żeby efekt był satysfakcjonujący ;/ Poradźcie coś proszę
Ja na Twoim miejscu trzymałabym się tego planu leczenia. Skoro nie ma sensu robić miejsa na dwojki to po co kombinować? Możesz zapytać o szczegóły ortodontę. Może ma zdjęcia osób z w ten sposób naprawianą wadą. Możesz też iść na konsultacje do innego orto. W sumie ciężko tak doradzać, bo to ma być Twoja decyzja
__________________
"Pamięć wskrzesza wszystko, prócz zapachów. Nic za to nie wskrzesza przeszłości w takiej pełni jak związany z nia niegdyś zapach."


aparatka
25.08.2010
melt_my_heart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 09:00   #4756
ShowMeYourAffection
Raczkowanie
 
Avatar ShowMeYourAffection
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dzień doberek
Byłam u chirurga i jednak zostaje wersja ściągania zęba, a nie usuwania. W poniedziałek (6 września) mam wizytę u Orto i mam mieć robione wyciski Jak długo czekałyście od wycisków na aparat, bo w sumie już się nie mogę doczekać żeby do Was dołączyć aparatki?
ShowMeYourAffection jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 09:15   #4757
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez ShowMeYourAffection Pokaż wiadomość
Dzień doberek
Byłam u chirurga i jednak zostaje wersja ściągania zęba, a nie usuwania. W poniedziałek (6 września) mam wizytę u Orto i mam mieć robione wyciski Jak długo czekałyście od wycisków na aparat, bo w sumie już się nie mogę doczekać żeby do Was dołączyć aparatki?
tak myślałąm
wiesz, jeśli chodzi o założenie aparatu od wycisków to pewnie będzie brany wolny termin u orto.. chyba, że jeszcze separacje Ci założy.. ale z nią to też różnie.. bo mniej więcej ok od 1do 14 dni - taka mała rozbieżność noszenia hih
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 09:36   #4758
ShowMeYourAffection
Raczkowanie
 
Avatar ShowMeYourAffection
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Przy pierwszej wizycie niby nic nie mówiła o separacji, natomiast wiem, że będę musiała mieć rozszerzaną szczękę, a więc niestety czeka mnie noszenie tej beznadziejnej maski zakładanie separacji podobno jest dość bolesne, to prawda?
ShowMeYourAffection jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 09:42   #4759
BadMan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Od wczoraj mam założone takie plastikowe coś na dole między 6 i 7, po co to jest, czy może to wypaść?
Wiem, że mogłem zapytać orto ale byłem zbyt przerażony żeby to zrobić i dowiedziałem się tylko, że mam to nosić żeby móc w przyszłym tygodniu założyć aparat.
BadMan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 09:56   #4760
ShowMeYourAffection
Raczkowanie
 
Avatar ShowMeYourAffection
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

-
Cytat:
Napisane przez BadMan Pokaż wiadomość
Od wczoraj mam założone takie plastikowe coś na dole między 6 i 7, po co to jest, czy może to wypaść?
Wiem, że mogłem zapytać orto ale byłem zbyt przerażony żeby to zrobić i dowiedziałem się tylko, że mam to nosić żeby móc w przyszłym tygodniu założyć aparat.
Cytuję Aparatowe FAQ: "Separacja są to (zazwyczaj niebieskie) gumki ,które ortodonta wciska Ci między piątki i szóstki i/lub szóstki i siódemki. Jest konieczna tylko przy stłoczeniach, po to by móc zainstalować na zębach pierścienie. Separację zakłada się na kilka lub kilkanaście dni przed założeniem aparatu. "
ShowMeYourAffection jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 10:20   #4761
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
Dziewczyyny ! wiecie co ? założyłam sobie gumkę saaama ale znaczy sie tylko ''pół''
Bo miałam tak jak jest pokazane na zdjęciu, ale dziś sobie założyłam na cały zamek
na twoim miejscu nie ruszałabym nic. orto specjalnie założyła tak gumkę, żeby nie ciągnąć za mocno dwójki.
Cytat:
Napisane przez ShowMeYourAffection Pokaż wiadomość
zakładanie separacji podobno jest dość bolesne, to prawda?
nie boli, tylko czuje się i ciężko utrzymać głowę nieruchomo. ale nie jest to nic nieprzyjemnego chociaż jak miałam na dół to ta pani wbijała mi kleszcze w dziąsło i wtedy bolało.
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 10:34   #4762
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
Dziewczyyny ! wiecie co ? założyłam sobie gumkę saaama ale znaczy sie tylko ''pół''
Bo miałam tak jak jest pokazane na zdjęciu, ale dziś sobie założyłam na cały zamek
mam takie same gumeczki

Cytat:
Napisane przez ShowMeYourAffection
zakładanie separacji podobno jest dość bolesne, to prawda?
Mnie nic nie bolało
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r

Edytowane przez Modomanka
Czas edycji: 2010-09-04 o 10:35
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 10:59   #4763
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez ShowMeYourAffection Pokaż wiadomość
Przy pierwszej wizycie niby nic nie mówiła o separacji, natomiast wiem, że będę musiała mieć rozszerzaną szczękę, a więc niestety czeka mnie noszenie tej beznadziejnej maski zakładanie separacji podobno jest dość bolesne, to prawda?
to różnie.. jedni cierpią drudzy nie
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 13:22   #4764
ShowMeYourAffection
Raczkowanie
 
Avatar ShowMeYourAffection
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

No to pocieszyłyście mnie wszyscy wytrzymują to ja chyba też dam radę teraz cierpliwie trzeba czekać na poniedziałkową wizytę
ShowMeYourAffection jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 16:15   #4765
chocolateheart08
Raczkowanie
 
Avatar chocolateheart08
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 91
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez ShowMeYourAffection Pokaż wiadomość
-

Cytuję Aparatowe FAQ: "Separacja są to (zazwyczaj niebieskie) gumki ,które ortodonta wciska Ci między piątki i szóstki i/lub szóstki i siódemki. Jest konieczna tylko przy stłoczeniach, po to by móc zainstalować na zębach pierścienie. Separację zakłada się na kilka lub kilkanaście dni przed założeniem aparatu. "
Mi ta separacje założono 20 min przed założeniem aparatu ;d

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ShowMeYourAffection Pokaż wiadomość
Dzień doberek
Byłam u chirurga i jednak zostaje wersja ściągania zęba, a nie usuwania. W poniedziałek (6 września) mam wizytę u Orto i mam mieć robione wyciski Jak długo czekałyście od wycisków na aparat, bo w sumie już się nie mogę doczekać żeby do Was dołączyć aparatki?
u mnie szybko poszło , tydzien po wyciskach miałam aparat ;d
chocolateheart08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 17:28   #4766
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
na twoim miejscu nie ruszałabym nic. orto specjalnie założyła tak gumkę, żeby nie ciągnąć za mocno dwójki.
Hm, to zdjąć ją z powrotem ?
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 20:48   #4767
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Tylko się pożalę: Boooooooli............
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 09:43   #4768
Gladys del Carmen
Raczkowanie
 
Avatar Gladys del Carmen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 119
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

przez matury i tym podobne chyba mnie z pół roku tu nie było w czerwcu minął mi rok noszenia aparatów i na każdej wizycie słyszę tylko "yhhm, pięknie, taaak, super" i mam nadzieję, że już niedługo wspomni coś o ściąganiu zyczę wszystkim szybkiego prostowania
__________________
aparatka.
Gladys del Carmen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:15   #4769
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
Hm, to zdjąć ją z powrotem ?
najlepiej tak
miałam kiedyś gumkę w takiej pozycji, ale dlatego że spadła i założyłam ją na cały zamek. a tobie orto w taki sposób założyła, więc tak ma być
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 10:49   #4770
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Ale miałam dzisiaj sen - śniło mi się, że odpadł mi zamek z jedynki i cofnęła się za dwójkę i miałam wieelką szparę między jedynkami, a zamka nie mogłam przykleić, bo go połknęłam

Wizyta już w czwartek
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.