Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-26, 13:27   #481
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez taiwa Pokaż wiadomość
L_V dziękuję za odpowiedź
Żel Dermedica Acne Expert i tak samo tonik z tej serii uwielbiam i polecam gorąco- żel nie zawiera SLS, a naprawde pomaga trzymać cere w ryzach
Jeśli chodzi o kremy nawilżające to w zapasie mam Myokine Vichy oraz Serum Vegantal Yves Rocher, którego zresztą skład wrzuciłam do odpowiedniego wątku, bo okiem laika wydawał mi się zbyt skomplikowany, jak do stosowania razem z Lysanelem.
W aptece zostałam uszczęśliwiona górą próbek tego kremu: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14880 wczoraj używałam pierwszy raz, nakładając 2 godziny po Lysanelu, ale jedno użycie to zbyt mało, żeby wyrobić sobie zdanie.
Pozdrawiam cieplutko

Pytałąm się o rmedica b właśnie nie wiedziałąm czy neijest na SLSach - jeśłi nie to OK. Sprawdź jeszcze proszę czy nie zawiera mentolu lub kwasów.

Myokine Vichy powinno się sprawdzić jako nawilżacz - sama sptoswałąm ten krem w tym celu i uważam że jest świetny. Nie znam tego serum YR.

A ten krem, który dostałaś w aptece tez bedzie sie doskonale nadawał jako nawilżacz, moze nawet lepiej niz Myokine, bo ma prostszy skłąd.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:58   #482
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

L_V napisałaś ze w czasie wakacji mozna uzywac eff...K aby podtrzymac efekty, ale to oznacza ze nawet wyjezdzajac na urlop i plazujac moze uzywac na noc kwasow BHA? one nie spowoduja przebarwien?
Z góry dziekuje
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 21:14   #483
Niezapominajka567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie!!Mam pytanie-a muszę dodać, że jestem nowa tutaj i możnaby ująć, żę "zielona" w tym temacie : chciałam zacząć używać Effeclaru K i kupić sobie jakiś krem z wysokim filtrem-to tak na początek. Generalnie chodzi o to, że jak większość mam problem z wągrami na nosie i jego okolicy, do tego wyskakują mi często większe niespodzianki po których zostają przebarwienia...no i oczywiście mam rozszerzone pory. Postanowiłam się na poważnie zająć moją buzinką- tymbardziej, że za pół roku mam ślub ( własny) Więc proszę o poradę od czego mam zacząć- wiem, że cały wątek jest o tym, ale przeczytałam kilka stron i więcej nie dam już rady dzisiaj ani jutro...
Jestem ciekawa jakich efektów mogę się spodziewać po Effeklarze, bo zdania są widzę dość podzielone. Czy na początku jego stosowania jest wysyp krostek? Bo jakiś miesiąc temu zaczęłam używać na przebarwienia Acne dermu i strasznie mnie wysypało Dzięki za wszelkie sugestie!!!!
Niezapominajka567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 21:55   #484
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wysyp na początku kuracji kwasami lub retinoidami to prawie norma i trzeba przeczekać. Moim zdaniem w ciągu pół roku nie doprowadzisz cery do porządku samym effaklarem, aczkolwiek powinny być jakieś efekty. Możesz włączyć do acne-dermu, który juz stosujesz coś silniejszego z kwasem BHA, moze tonik aspirynowy lub preparaty z kwasem glikolowym. Ja sama przymierzam się do retinoidów, ale nie mam doświadczenia praktycznego, więc zostawię tą kwestię bardziej doswiadczonym wizażankom. Aczkolwiek sama na poczatek skusiłabym się na retinoidy bez recepty.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 22:24   #485
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Powinnas byla kontunuowac stosowanie acne dermu, uzywaj i go i effaclaru na zmiane i przeczekaj cierpliwie wysyp, po jakims czasie zaczna sie one wszytskie ladnie wchlaniac i pozniej bedzie juz tylko lepiej. Samym effaclarem nie osiagniesz szybkich i spektakularnych efektow bo on jest zwyczajnie bardzo lagodny. Takze cierpliwosci zycze
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 10:28   #486
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam!
Niedługo mam zamiar rozpocząć moją przygodę z kwasami i filtrami. Zamówiłam w internetowej aptece 2 Effclar K, 2 filtry Avene (emulsja na twarz, i sztyft z filtrem mineralnym na skórę w okolice oczu - oba +50) i zapas aspiryny .
Mam 26 lat, cerę mieszaną, naczynkową, z rozszerzonymi porami na policzkach i czole; i zaskórnikami na czole, nosie i brodzie.
Chciałabym zapytać czy zestaw, który obecnie używam nie będzie się gryzł z Effclarem.
Zacznijmy od podstaw. Twarz myje żelem Apotheka Scheller z melisą cytrynową (bez SLS). Na naczynka stosuję Auriderm XO, pod oczy na cienie Cernor XO (oba zawieraja alkohol , ale pomagają). Rownież pod oczy i na powieki All About Eyes Rich Clinique'a. Mam kilka maseczek i peelingów, ale nie używam ich regularnie.
Jak mnie najdzie ochota na "beauty day", to stosuję na czoło peeling Avonu: Cleansing Scrub, potem nakładam na czoło maseczkę Daxa oczyszczającą - Perfecta Cera mieszana, na resztę twarzy peeling enzymatyczny Flos-leku dla cery naczynkowej, a na koniec maseczkę Daxa - Perfecta Cera naczynkowa.
Jak już paczka z apteki dojdzie, to będę używać Effclar codziennie na noc, na dzień filtry. No i wychwalaną maseczkę aspirynowa raz na tydzień. Ale chciałabym stosować Auriderm XO 2 razy dziennie jak zwykle, pod Eff i filtry. Czy taka kombinacja jest ok? No i do pracy musze nosić makijaż, więc zobaczymy jak to będzie... połączenie filtrów i make-up . Mąka ziemniaczana czeka w kuchni... jednak najpierw postaram się matowić pudrem.
Życzcie mi powodzenia i proszę oceńcie moją (przyszłą) pielęgnację.

Pozdrawiam,

Asia
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 11:17   #487
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Pytałąm się o rmedica b właśnie nie wiedziałąm czy neijest na SLSach - jeśłi nie to OK. Sprawdź jeszcze proszę czy nie zawiera mentolu lub kwasów.

Myokine Vichy powinno się sprawdzić jako nawilżacz - sama sptoswałąm ten krem w tym celu i uważam że jest świetny. Nie znam tego serum YR.

A ten krem, który dostałaś w aptece tez bedzie sie doskonale nadawał jako nawilżacz, moze nawet lepiej niz Myokine, bo ma prostszy skłąd.
L_V niestety nie pomogę, ponieważ skład był jedynie na kartoniku, na tubie nie ma. SLS nie ma na 100%, a mentolu w nim nie wyczuwam
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-27, 20:56   #488
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, dzisiaj postanowilam nieco zmienic swoj sposob pielegnacji cery. Lat mam 24.
Mam cere mieszaną (sucha na polikach, tluste czesci czoła i broda). Pojedyncze wypryski i przebarwienia po wypryskach na brodzie. Cera wrazliwa (podatna na uczulenia) i naczynkowa Osttanio od dermatologa dostalam acnemycin i acne derm (tego drugiego uzywałam juz wczesniej). Kazała mi sie smarowac na przemian (1 noc acne derm , druga noc acnemycin). Rano uzywałam fitra Creme Fondante LRP ( nie wyobrazam sobie nalozyc jeszcze kremu pod to). Skora mi sie przesuszyła po tygodniu probowalam nawilzac nowym pharmacerisem ale uczulił mnie Dzisiaj kupiłam sobie Active C LRP do cery normalnej i mieszanej (mam mimiczne zmarszczki na czole i przesuszone miejsca pod oczami). Własnie przed chwila go pierwszy raz uzyłam i powiem ze wrazenie niesamowite jest super po lekturze biochemi wymysliłam taki plan...

1 Dzien - antek spf 50
1 noc - acne derm/ acnemycin
2 dzien -antek spf 50
2 noc - Active C
i tak w kolko

poza tym do mycia rano i wieczorem uzywalm emulsji Cetaphil ( dla mnie niezastapiona!)

Dodam ze acne derm uzywam miescowo (chcialabym na całą buzie, ale sie boje bo przy probach piecze mnie i wysusza).
Jak myslicie czy moj plan jest dobry? i jeszcze jedno. Dermatolog mowil ze na wypryski miejscowo stosowac acnemycin i własnie czy jesli posmaruje tym antybiotykiem krostke to czy moge np po 1 lub 2 godzinach polozyc acne derm?? ( nie doczytalam tego nigdzie).
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 21:15   #489
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie wiem czy active c to nie bedzie zbyt malo do nawilzania, moim zdaniem powinnas dodac cos raz na kilka dni solidnie nawilzajacego i lagodzacego, moze krem sutkowy rossmanna z lanolina?! lub humektan, lub cos innego z apteki.
Co do antybiotyku do smarowania niestety za wiele nie pomoge ale ja bym nie laczyla tego razem podczas jednej nocki.
Moze active c stosuj na dzien pod filtr? poprawi to wchlanialnosc tegoz, a nocki stosuj np plan 1 acne, 2 antybiotyk, 3 nawilzanie
Ja zreszta nawilzam sie tez poznymi popoludniami po powrocie z pracy.

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Witam, dzisiaj postanowilam nieco zmienic swoj sposob pielegnacji cery. Lat mam 24.
Mam cere mieszaną (sucha na polikach, tluste czesci czoła i broda). Pojedyncze wypryski i przebarwienia po wypryskach na brodzie. Cera wrazliwa (podatna na uczulenia) i naczynkowa Osttanio od dermatologa dostalam acnemycin i acne derm (tego drugiego uzywałam juz wczesniej). Kazała mi sie smarowac na przemian (1 noc acne derm , druga noc acnemycin). Rano uzywałam fitra Creme Fondante LRP ( nie wyobrazam sobie nalozyc jeszcze kremu pod to). Skora mi sie przesuszyła po tygodniu probowalam nawilzac nowym pharmacerisem ale uczulił mnie Dzisiaj kupiłam sobie Active C LRP do cery normalnej i mieszanej (mam mimiczne zmarszczki na czole i przesuszone miejsca pod oczami). Własnie przed chwila go pierwszy raz uzyłam i powiem ze wrazenie niesamowite jest super po lekturze biochemi wymysliłam taki plan...

1 Dzien - antek spf 50
1 noc - acne derm/ acnemycin
2 dzien -antek spf 50
2 noc - Active C
i tak w kolko

poza tym do mycia rano i wieczorem uzywalm emulsji Cetaphil ( dla mnie niezastapiona!)

Dodam ze acne derm uzywam miescowo (chcialabym na całą buzie, ale sie boje bo przy probach piecze mnie i wysusza).
Jak myslicie czy moj plan jest dobry? i jeszcze jedno. Dermatolog mowil ze na wypryski miejscowo stosowac acnemycin i własnie czy jesli posmaruje tym antybiotykiem krostke to czy moge np po 1 lub 2 godzinach polozyc acne derm?? ( nie doczytalam tego nigdzie).
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 11:30   #490
vanessa1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Acne derm jest bez recepty, przebrnij przez watek o nim http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
Stosuj np co druga noc i nawilzaj buzke dobrze czyms, w razie wiekszych przesuszen siegnij po cos bardziej odzywczego aptecznego
Moze narazie ogranicz sie sie do acne dermu i odstaw wszytsko inne, mozesz dolaczyc cos z bha np tonik 2% z bu po jakis czasie, to wspomoze walke z oczyszczaniem z zaskornikow
Co do okresow slonecznych acne derm rowniez powinien byc ograniczony podczas gdy duzo przebywasz na sloncu i odstawiony kilka tyg przed jezeli planuejsz sie opalac...skora tak samo jak po innych tego typu srodkach jest uwarzliwiona na slonce i jesli nie bedziesz jej chronic, nabawisz sie jeszcze wiecej przebarwen. Tez czytalam rozne sprzeczne informacje na ten temat, ale wiesz zawsze lepiej dmuchac na zimne
witam! stosuje ad juz od tygodnia i nadal żadnego zluszczania(stosuje codziennie). czy moze byc za slaby?
vanessa1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 11:39   #491
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vanessa1111 Pokaż wiadomość
witam! stosuje ad juz od tygodnia i nadal żadnego zluszczania(stosuje codziennie). czy moze byc za slaby?
To, że nie złuszcza, nie oznacza, że nie działa - ja stosowałam regularnie AD oraz Effaclar i żaden mnie nie złuszczał, ale obydwa oczyszczały i rozjaśniały, czyli działały skutecznie
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-28, 16:52   #492
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Nie wiem czy active c to nie bedzie zbyt malo do nawilzania, moim zdaniem powinnas dodac cos raz na kilka dni solidnie nawilzajacego i lagodzacego, moze krem sutkowy rossmanna z lanolina?! lub humektan, lub cos innego z apteki.
Co do antybiotyku do smarowania niestety za wiele nie pomoge ale ja bym nie laczyla tego razem podczas jednej nocki.
Moze active c stosuj na dzien pod filtr? poprawi to wchlanialnosc tegoz, a nocki stosuj np plan 1 acne, 2 antybiotyk, 3 nawilzanie
Ja zreszta nawilzam sie tez poznymi popoludniami po powrocie z pracy.
dzieki za odpowiedz. Sprobuje sie nawilzac popoludniami maseczka hydraphase LRP. Szczerze mowiac mam zaufanie do tego producenta ( ich kremy mnie nie uczulaja i nie podrazaniaja), boje sie eksperymentowac z innymi firmami Jeszcze raz dzieki za odpowiedz!
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 19:53   #493
vanessa1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzieki za odpowiedź! po jakim czasie można spodziewać sie efektów miesiac, dwa miesiace , pól roku?stosowac ad zamiennie z effaklarem, diacenelem czy neostratą?
vanessa1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 20:25   #494
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vanessa1111 Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedź! po jakim czasie można spodziewać sie efektów miesiac, dwa miesiace , pól roku?stosowac ad zamiennie z effaklarem, diacenelem czy neostratą?
proponuje ograniczyc sie do acne i effaclaru, chyba masz problem z naczynkami rowniez prwada?! wiec diacneal odpada...proponuje dolaczyc tez cos z wit c bo dobrze robi na naczynka
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 08:39   #495
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

biochemiczki, na prawdę nie znajduję już wątku w którym mogę zadać to pytanie, więc spróbuję tu w tym dla początkujących.

Tintin, Ziaja, żel oczyszczający antybakteryjny
pierwsze trzy pozycje w składzie to Aqua, Coco Glucoside, Propylene Glycol
Odstawiłam żele z sls i postanowiłam ten użyć. nie mam pewności, bo może jakieś czynniki wewnętrzne zadziałały, ale dostałam totalnego wysuszenia skóry, że cała piecze i nie mogę używać żadnego kosmetyku. Wizytę u dermatolog mam dopiero za kilka dni Czy to możliwe że Propylene Glycol może spowodować spustoszenie na suchej skórze? To co wyczytałam na jego temat na stronie www pana doktora Różańskiego ( http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm ) po prostu mnie zamurowało.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:01   #496
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea Ty mi proponowałaś na plecy te toniki z kwasami z biochemii. Ale coś mi się obiło o uszy, że jednego z tych kwasów nie można stosować jak się ma popękane naczynka.. Czy to prawda, a jeśli tak to którego?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 08:16   #497
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
marea Ty mi proponowałaś na plecy te toniki z kwasami z biochemii. Ale coś mi się obiło o uszy, że jednego z tych kwasów nie można stosować jak się ma popękane naczynka.. Czy to prawda, a jeśli tak to którego?
kwasy AHA zle dzialaja na naczynka czyli tonik z BHA bedzie dobry jesli masz problem z naczynkami
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 09:48   #498
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja chciałam się podzielić z wami pierwszymi wrażeniami odnośnie mojej nowej pielęgnacji. Jestem bardzo zadowolona z Acne Dermu,użyłam go trzy razy i widzę nieznaczną poprawę.Skóra się wygładziła a przebarwienia zaczynają blednąć. Ok.2 tygodnie temu zaczęłam stosować maseczkę aspirynową 2 razy w tygodniu, która również mi się baaardzo podoba. W planach mam zakup serum z wit.C na BU oraz Effaclaru K. Kilka dni temu dostałam chyba wysypu dość dużych czerwonych bolących krost, które zrobiły mi się w miejscach gdzie nigdy,przenigdy nic mi nie wyskakiwało.Na czole i po bokach twarz gdzie nie mam nawet rozszerzonych porów a moja skóra tam jest sucha. Nie wiem czy to wysyp po maseczce aspirynowej?A może zapchał mnie Antek Creme Fondante,którego używam ok.miesiąca.? Zauważyłam że po nałożeniu Antka CF nie wchłania mi się w pory tylko widać takie białe kropki kremu.Czy to może być powodem zapchania?Poradźcie coś. Antheliosy DP oraz FE wchłaniają się ładnie w moje rozszerzone pory ale mają alkohol a ja mam cerę naczynkową. Powiedzcie mi dziewczyny,jesteście bardziej doświadczone co ten alkohol w filtrach może zrobić naczynkom?Czy spowoduje,że będą pękać ,tworzyć się nowe.?Bo jeżeli nie,to zaryzykowałabym ten alkohol w filtrach (mam ochotę na Biodermę spray). Nie widzę po nim jakiegoś podrażnienia na twarzy,no ale nie używam filtrów z alkoholem zbyt długo. Co do wysypu do AD pięknie podgoił wszystkie gule.Posmarowałam się kremem wczoraj na noc i dziś jest o wiele lepiej.Widać że krosty się goją. Mam nadzieję że będzie dobrze.Pozdrawiam cieplutko wszystkie początkujące kwasomaniaczki i filtromaniaczki no i liczymy na rady tych doświadczonych w bojach o ładną cerę.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 10:41   #499
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Uhm, mi tez czasem od tych kwasow wyskakuja krostki w miejscach w ktorych ich nigdy nie mialam...przeczekaj to i smaruj dalej, powinny znikanac, co do filtrow polece ci Avene 'dzieciaczek' w mleczku lub spraju, zaczelam uzywac kilka dni temu i jest naprawde super, lekki dobrze sie wchlania i ladnie wygladza buzke i ma duze pojemnosci wiec cenowo wychodzi niezle, i nie ma alkoholu wiec jest delikatny

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Ja chciałam się podzielić z wami pierwszymi wrażeniami odnośnie mojej nowej pielęgnacji. Jestem bardzo zadowolona z Acne Dermu,użyłam go trzy razy i widzę nieznaczną poprawę.Skóra się wygładziła a przebarwienia zaczynają blednąć. Ok.2 tygodnie temu zaczęłam stosować maseczkę aspirynową 2 razy w tygodniu, która również mi się baaardzo podoba. W planach mam zakup serum z wit.C na BU oraz Effaclaru K. Kilka dni temu dostałam chyba wysypu dość dużych czerwonych bolących krost, które zrobiły mi się w miejscach gdzie nigdy,przenigdy nic mi nie wyskakiwało.Na czole i po bokach twarz gdzie nie mam nawet rozszerzonych porów a moja skóra tam jest sucha. Nie wiem czy to wysyp po maseczce aspirynowej?A może zapchał mnie Antek Creme Fondante,którego używam ok.miesiąca.? Zauważyłam że po nałożeniu Antka CF nie wchłania mi się w pory tylko widać takie białe kropki kremu.Czy to może być powodem zapchania?Poradźcie coś. Antheliosy DP oraz FE wchłaniają się ładnie w moje rozszerzone pory ale mają alkohol a ja mam cerę naczynkową. Powiedzcie mi dziewczyny,jesteście bardziej doświadczone co ten alkohol w filtrach może zrobić naczynkom?Czy spowoduje,że będą pękać ,tworzyć się nowe.?Bo jeżeli nie,to zaryzykowałabym ten alkohol w filtrach (mam ochotę na Biodermę spray). Nie widzę po nim jakiegoś podrażnienia na twarzy,no ale nie używam filtrów z alkoholem zbyt długo. Co do wysypu do AD pięknie podgoił wszystkie gule.Posmarowałam się kremem wczoraj na noc i dziś jest o wiele lepiej.Widać że krosty się goją. Mam nadzieję że będzie dobrze.Pozdrawiam cieplutko wszystkie początkujące kwasomaniaczki i filtromaniaczki no i liczymy na rady tych doświadczonych w bojach o ładną cerę.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-01, 11:05   #500
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Uhm, mi tez czasem od tych kwasow wyskakuja krostki w miejscach w ktorych ich nigdy nie mialam...przeczekaj to i smaruj dalej, powinny znikanac, co do filtrow polece ci Avene 'dzieciaczek' w mleczku lub spraju, zaczelam uzywac kilka dni temu i jest naprawde super, lekki dobrze sie wchlania i ladnie wygladza buzke i ma duze pojemnosci wiec cenowo wychodzi niezle, i nie ma alkoholu wiec jest delikatny
Dzięki marea Boje się trochę tych avenek bo podejrzewam że zapychają mnie trójlgicerydy.Nie jestem pewna ale wolę na razie nie ryzykować.A miałaś może mleczko lub spray Klorane?Zastanawiam się też na tym filtrem. A co do pryszczy w tych dziwnych miejscach to podejrzewam maseczkę aspirynową albo Antka CF. Ostatnio wprowadziłam trochę nowych kosmetyków i teraz już sama nie wiem co jest ich powodem. Powiedz mi jeszcze marea jak długo pielęgnujesz skóre w "biochemiczny" sposób i po jakim czasie widziałaś efektry?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 11:26   #501
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
kwasy AHA zle dzialaja na naczynka czyli tonik z BHA bedzie dobry jesli masz problem z naczynkami
ok to ja jako również początkująca zadam może durne pytanie

jak alkohol zawarty w toniku z BU z BHA wpływa na naczynka?
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 13:11   #502
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Trojglicerydy sa daleko w skladzie wiec nie powinny przeszkadzac i ta avenka jest naprawde lekka ja tez mma okrutny problem z zapychaniem a jest ok wiec polecam, ja stosuje taka pielegnacje doglebna od ok 3 miesiecy a efekty uhm widzialam odrazu polepszenie stanu cery aczkolwiek wiesz wciaz cos nowego dochodzi wiec czasami cos zapcha czasami ratuje wysuszenia czyms tlustszym wiec znow jakis pryszcz...mysle ze ok kilku miesiecy trzeba systematycznie prowadzic pielegnacje i nie zrazac sie malymi potknieciami by widac trwale efekty

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dzięki marea Boje się trochę tych avenek bo podejrzewam że zapychają mnie trójlgicerydy.Nie jestem pewna ale wolę na razie nie ryzykować.A miałaś może mleczko lub spray Klorane?Zastanawiam się też na tym filtrem. A co do pryszczy w tych dziwnych miejscach to podejrzewam maseczkę aspirynową albo Antka CF. Ostatnio wprowadziłam trochę nowych kosmetyków i teraz już sama nie wiem co jest ich powodem. Powiedz mi jeszcze marea jak długo pielęgnujesz skóre w "biochemiczny" sposób i po jakim czasie widziałaś efektry?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 14:01   #503
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Trojglicerydy sa daleko w skladzie wiec nie powinny przeszkadzac i ta avenka jest naprawde lekka ja tez mma okrutny problem z zapychaniem a jest ok wiec polecam, ja stosuje taka pielegnacje doglebna od ok 3 miesiecy a efekty uhm widzialam odrazu polepszenie stanu cery aczkolwiek wiesz wciaz cos nowego dochodzi wiec czasami cos zapcha czasami ratuje wysuszenia czyms tlustszym wiec znow jakis pryszcz...mysle ze ok kilku miesiecy trzeba systematycznie prowadzic pielegnacje i nie zrazac sie malymi potknieciami by widac trwale efekty
Dziękuję ci ślicznie za odpowiedź.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 20:58   #504
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie bardzo wiedziałam pod który wątek sie podpiąć by nie tworzyć nowego i stwierdziłam, że ten będzie najodpowiedniejszy. Od roku jestem "praktykującą" biochemiczką, tylko bez kosmetyków na receptę. Mam cerę naczynkową więc stosowałam Diroseal, Ystheal+, Acne Derm, Effaclar K, Activ C , a aktalnie serum z biochemi urody no i dotego różne nawilżacze, a z filtrów Iwostin SPF40 (lub 50). Zaciekawiła mnie nowa oferta ROC Retin Ox, bo zmarszczek mam co niemiara (podejrzewam o to Ystheal+ plus moja nieuwaga w nawilżaniu), a chodzi mi głównie o ich chociaż częściowe spłycenie. Chciałabym używać Retin-Ox Intensive Anti-Wrinkle Moisturiser Day spf15 (analiza w wątku o składach kosmetyków nr postu 2545 na str 85) tyle, że on ma filtr, a mówi się, że nie powinno łączyć się filtrów z różnych firm ? Czy pod niego jeszcze serum z BU skoro ma on już witamine C? Jak to pogodzić? A na noc z tej samej serii (analiza w poście 2626 str. 88) tyle, że on zawiera kwas glikolowy - czy nie bedzie szkodził moim naczynkom? Jest to znaczny wydatek dlatego też proszę o pomoc w podjeciu decyzji. Proszę
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 09:08   #505
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja osobiscie nie mam przekonania, jako ze zawiera on pro-retinol ktory jest mniej skuteczny aniezeli retynehyd zawarty np w dirosealu..wiec nie s[odziewaj sie po nim powalajacych efektow...moze warto byloby wystartowac z retin a? coprawda efekty nie przyjda odrazu bo to zawsze wymaga czasu i dobrze odzywiaj skore

Cytat:
Napisane przez malgos_t Pokaż wiadomość
Nie bardzo wiedziałam pod który wątek sie podpiąć by nie tworzyć nowego i stwierdziłam, że ten będzie najodpowiedniejszy. Od roku jestem "praktykującą" biochemiczką, tylko bez kosmetyków na receptę. Mam cerę naczynkową więc stosowałam Diroseal, Ystheal+, Acne Derm, Effaclar K, Activ C , a aktalnie serum z biochemi urody no i dotego różne nawilżacze, a z filtrów Iwostin SPF40 (lub 50). Zaciekawiła mnie nowa oferta ROC Retin Ox, bo zmarszczek mam co niemiara (podejrzewam o to Ystheal+ plus moja nieuwaga w nawilżaniu), a chodzi mi głównie o ich chociaż częściowe spłycenie. Chciałabym używać Retin-Ox Intensive Anti-Wrinkle Moisturiser Day spf15 (analiza w wątku o składach kosmetyków nr postu 2545 na str 85) tyle, że on ma filtr, a mówi się, że nie powinno łączyć się filtrów z różnych firm ? Czy pod niego jeszcze serum z BU skoro ma on już witamine C? Jak to pogodzić? A na noc z tej samej serii (analiza w poście 2626 str. 88) tyle, że on zawiera kwas glikolowy - czy nie bedzie szkodził moim naczynkom? Jest to znaczny wydatek dlatego też proszę o pomoc w podjeciu decyzji. Proszę
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 17:24   #506
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja osobiscie nie mam przekonania, jako ze zawiera on pro-retinol ktory jest mniej skuteczny aniezeli retynehyd zawarty np w dirosealu..wiec nie s[odziewaj sie po nim powalajacych efektow...moze warto byloby wystartowac z retin a? coprawda efekty nie przyjda odrazu bo to zawsze wymaga czasu i dobrze odzywiaj skore
Dzięki za zajęcie stanowiska . Po dirosealu widziałam poprawę ale potem przeszłam na Ystheal+ i niestety mam koszmarek, a właściwie wielki koszmar (kosmetyczka oceniając moją skórę dała mi o 2 lata wiecej, a myślę, że była i tak łaskawa). Od kilku miesiecy stosuje wit E pod oczy, żel z BU solo i w połączeniu z physiogelem, a efektów nie widać. Więc szukam czegoś co mi pomoże . Teraz zakupiłam Oceanic AA pod oczy z kofeiną, karnityną i wit. A i E, ale nie spodziewam się zbyt wiele. Może faktycznie czas na retin a.
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 17:35   #507
Choo Choo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin city :)
Wiadomości: 37
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

bardzo proszę o analizę mojej pielęgnacji mam nadzieję, że nie popełniam jakiegoś błędu.

rano:
żel do mycia twarzy avene cleanance, tonik z octu jabłkowego, w razie wyskoczenia jakiejś niespodzianki wmasowywuję punktowo acnefan, miejscowo cepan na blizny i przebarwienia, miejscowo krem avene clean-ac nawilżający na suche partie twarzy, na to wszystko filtr avene cleanance.

wieczorem:
płyn micelarny bioderma sebium, żel do mycia twarzy avene cleanance, maseczka z płatków owsianych, maseczka z drożdży, tonik z octu jabłkowego, miejscowo cepan na blizny i przebarwienia, acnefan na pryszcze, po kilkudziesięciu minutach kładę na twarz acne derm.

raz na trzy, cztery dni:
peeling st. ives przeciwtrądzikowy, maseczka z zielonej glinki dermaglin.

czasem spryskuję twarz wodą termalną.

moim problemem są pryszcze, zaskórniki i wągry, jednak już trochę podleczone oraz blizny i przebarwienia.
Choo Choo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 18:08   #508
mekintoszek
Rozeznanie
 
Avatar mekintoszek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 580
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam pytanie. Buszuję właśnie po stronach BU. Znalazłam kilka rzeczy, na które mam ochotę:
Olejek myjący - pomarańczowy
Peeling enzymatyczny
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF
Tonik z kwasem BHA 2%
Żel hialuronowy 1% nawilżający - 100g


Od 2 tygodni stosuję AC, co drugi dzień. Na dzień oczywiście filtry. AC nie podrażnia mnie nic a nic.
Czy mogę dołożyć te rzeczy, które wypisałam powyżej? Czy 26-latka może używać tego serum z wit. C??
Byłabym też wdzięczna za jakąś propozycję, jak połączyć to wszystko Myślałam, żeby stosować wymiennie AC z tonikiem aspirynowym (co drugi dzien każdy), rano wymiennie serum z żelem. Jeszcze myślałam, że może co kilka dni dobrze byłoby zrobić taką noc bez AC i toniku, ale co wtedy - Serum, czy żel lepiej? Będę wdzieczna za pomoc.

Hmmm, jeszcze tak się zastanawiam, czy może zamiast tego serum lepiej jakiś hydrolat, albo olejek stosować, albo nawet nie zamiast, ale obok, tylko czy tego wszystkiego nie będzie za dużo?? Jak ja mam to wszystko połączyć?

Edytowane przez mekintoszek
Czas edycji: 2008-03-02 o 18:32 Powód: dopisek
mekintoszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 21:03   #509
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mekintoszek Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Buszuję właśnie po stronach BU. Znalazłam kilka rzeczy, na które mam ochotę:
Olejek myjący - pomarańczowy
Peeling enzymatyczny
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF
Tonik z kwasem BHA 2%
Żel hialuronowy 1% nawilżający - 100g

Od 2 tygodni stosuję AC, co drugi dzień. Na dzień oczywiście filtry. AC nie podrażnia mnie nic a nic.
Czy mogę dołożyć te rzeczy, które wypisałam powyżej? Czy 26-latka może używać tego serum z wit. C??
Byłabym też wdzięczna za jakąś propozycję, jak połączyć to wszystko Myślałam, żeby stosować wymiennie AC z tonikiem aspirynowym (co drugi dzien każdy), rano wymiennie serum z żelem. Jeszcze myślałam, że może co kilka dni dobrze byłoby zrobić taką noc bez AC i toniku, ale co wtedy - Serum, czy żel lepiej? Będę wdzieczna za pomoc.

Hmmm, jeszcze tak się zastanawiam, czy może zamiast tego serum lepiej jakiś hydrolat, albo olejek stosować, albo nawet nie zamiast, ale obok, tylko czy tego wszystkiego nie będzie za dużo?? Jak ja mam to wszystko połączyć?
Wybralas dobre kosmetyki
Mozesz stosowac serum z wit C, najlepiej rano pod filtr.
Mozesz rowniez kupic jakis hydrolat odpowiedni do swojej cery i uzywac go jako toniku, np.rano mozesz przemywac twarz samym hydrolatem, pozniej serum z wit C i na to filtr.
Wieczorem zamiennie AD, 2 razy w tyg tonik BHA, w inne noce cos nawilzajacego o prostym skladzie, moze byc rowniez jakis olejek z BU polaczony z zelem hialuronowym
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 21:20   #510
mekintoszek
Rozeznanie
 
Avatar mekintoszek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 580
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za odpowiedź. Ostatecznie zamówiłam:
Żel hialuronowy 1%
Komplet 4 podstaw. zestawów ( Olejek myjący bezzapachowy, Tonik BHA 2%,
Peeling enzymatyczny i Serum flavo-C15EF)
Hydrolat oczarowy


A czy to serum tez nawilża? Wiem, że można je łączyć z żelem hialuronowym. Czy mogłabym stosować to jako nawilżanie, w te noce bez kwasów, czy lepiej coś innego?
mekintoszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.