Pierwszy raz samolotem - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 19:00   #2641
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziękuję za odpowiedzi. Walizkę kupiłam oczywiście do rejestrowanego. Mówicie, że mogę przemycić wodę w rejestrowanym? Spróbuję...
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 10:48   #2642
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Pierwszy raz samolotem

A no to o walizę nie masz co się martwić

MIŁEGO LOTU
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 13:34   #2643
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Walizkę kupiłam oczywiście do rejestrowanego. Mówicie, że mogę przemycić wodę w rejestrowanym? Spróbuję...
w rejestrowanym jak najbardziej, nie ma ograniczen co do plynow
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 14:07   #2644
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Pierwszy raz samolotem

dużo zależy od przewoźnika, czasem nie można przewozić płynów
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 15:46   #2645
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
dużo zależy od przewoźnika, czasem nie można przewozić płynów
w bagazu glownym mozna przewozic plyny bez problemu
ograniczenia dotycza jedynie bagazu podrecznego
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 18:26   #2646
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziękuję bardzo za rozwianie moich wątpliwości
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 08:49   #2647
agatasw1
Zadomowienie
 
Avatar agatasw1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
w bagazu glownym mozna przewozic plyny bez problemu
ograniczenia dotycza jedynie bagazu podrecznego
Płyny w walizce można przewozić ale czy warto ryzykować,widziałam jak traktuja nasze bagaże,na pewno się z nimi nie pieszcza

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Ywanka Pokaż wiadomość
LOT to ostatnio starszne dziadostwo!
Niedawno lecialam z corka LOT-em, lecialo tez kilkoro innych dzieci i zadna stweradesa nie wyszla zeby przepuscic mamy z dziecmi, a dodam ze na dworze starsznie zimno bylo!
Do tego do jedzenia daja jedna kanapke!!!!
Tyle sie placi a tu dziadostwo!!!!!
ogólnie nie tylko chodzi tu o lot czy samoloty ale także o lotniska: np w Warszawie byłam z córką na lotnisku i trzeba było stać w kolejce łoo wszyscy się pchaja tylko nie wiem po co możecie mnie oświecić lepsze miejscówki w samolocie dostaja czy co?
ale w Poznaniu kolejka masakryczna a tu nagle podchodzi do mnie ochroniarz i mówi żebym przeszła do poczatku też byłam z córką i bez kolejki mnie przyjeli łoł to był szok
agatasw1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 18:43   #2648
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziewczyny wiecie co, teraz Ryanair zaostrzyl przepisy i lotniska, szczegolnie polskie, bardzo restrukcyjnie podchodza do wielkosci i rozmiarow bagazu podrecznego.
Lecialam niedawno na urlop i bylam swiadkiem jak kobiety nie wpuscili do samolotu bo nie chciala nic wyrzucic z bagazu ( miala bagaz i laptopa a nie mogla 2 wniesc) i nie wpuscili jej do samolotu. Sama przezylam wtedy chwile grozy bo mialam w podrecznym prawie 13 kilo teraz waza zaraz przed wejsciem do samolotu ale tak sie przeslizgnelam ze mi nie zwazyli bo musialabym cos zostawic
Znow lece 26 grudnia do Dublina i teraz bede pilnowac zebym nie przekroczyla tych 10 kg.
I uwazajcie na zakupy w strefie bezclowej, tez sie wliczaja teraz w podreczny.


aha teraz lecialam z Katowic i matki z dziecmi wpuszczali na samym poczatku, w grudniu lece z Wroclawia, zobaczymy czy tam tez stana na wysokosci zadania

Edytowane przez Lea_
Czas edycji: 2009-11-14 o 18:44
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 20:45   #2649
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie co, teraz Ryanair zaostrzyl przepisy i lotniska, szczegolnie polskie, bardzo restrukcyjnie podchodza do wielkosci i rozmiarow bagazu podrecznego.
Lecialam niedawno na urlop i bylam swiadkiem jak kobiety nie wpuscili do samolotu bo nie chciala nic wyrzucic z bagazu ( miala bagaz i laptopa a nie mogla 2 wniesc) i nie wpuscili jej do samolotu. Sama przezylam wtedy chwile grozy bo mialam w podrecznym prawie 13 kilo teraz waza zaraz przed wejsciem do samolotu ale tak sie przeslizgnelam ze mi nie zwazyli bo musialabym cos zostawic
Znow lece 26 grudnia do Dublina i teraz bede pilnowac zebym nie przekroczyla tych 10 kg.
I uwazajcie na zakupy w strefie bezclowej, tez sie wliczaja teraz w podreczny.


aha teraz lecialam z Katowic i matki z dziecmi wpuszczali na samym poczatku, w grudniu lece z Wroclawia, zobaczymy czy tam tez stana na wysokosci zadania
caly Ryanair :/
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 13:38   #2650
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Hej dziewczyny! Pisalam juz kilka razy na forum, ze strasznie balam sie latac samolotami... Napisalam "balam", bo udalo mi sie pokonac moj strach i moge nawet powiedziec, ze nie moge doczekac sie nastepnego lotu! A ten mam w czwartek (Wieden-Londyn). Przez moj strach musialam z wielu okazji zrezygnowac, a ze marza mi sie podroze, bylo to dla mnie nie latwe... Poniewaz od jakiegos czasu wiem, ze bede musiala czesciej latac zawodowo postanowilam raz na zawsze stawic czolo problemowi. Kupilam ksiazke, ktora dostaje sie na seminariach organizowanych na lotniskach dla osob takich jak ja. Samo seminarium jest dla mnie za drogie. Przeczytalam ja chyba z 10 razy! Juz sama techniczna wiedza na temat samolotu bardzo mi pomogla. Do ksiazki dolaczona byla plytka z "symulacja" lotu- dzwiekami, ktore slyszy sie podczas lotu i wyjasnieniami co w danej chwili sie dzieje. Ksiazke dalam do poczytania rowniez mojemu Tz, w koncu on tez bedzie latal ze mna. W pracy nadazyla sie tez okazja by zabukowac krotki lot (Wieden-Monachium-Wieden), czyli wylot i przylot w jeden dzien! 2 tygodnie przed wylotem cwiczylam prawidlowe oddychanie i bralam magnez na wzmocnienie nerwow. Staralam sie tez skoncentrowac nie na samym locie tylko na celu mojej podrozy. Sam lot (do Monachium) po raz pierwszy w zyciu nie byl dla mnie horrorem- skoncentrowalam sie na cudownym wschodzie slonca! Podczas powrotu mielismy troche turbulencji ale wciaz powtarzalam sobie, ze nawet najgorsze turbulencje nie sa absolutnie niebezpieczne dla samolotu. Co prawda troche zakrecilo mi sie w zoladku (to moje pierwsze turbulencje) ale ogolnie moge napisac, ze udalo mi sie pokonac moj strach przed lataniem i, ze nie moge doczekac sie nastepnych podrozy. Wszystko jest mozliwe. Zycze wszystkim strachliwym zeby pokonali strach, bo latanie jest super!
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 19:43   #2651
przekupka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 9
Dot.: Pierwszy raz samolotem

latanie rzeczywiście jest super leciałam kilka razy z Pyrzowic do Frankfurtu-Hahn liniami Wizzair, i bardzo miło wspominam. Tylko przeważnie ludzie się pchają pierwsi do samolotu i trafia mi się miejsce na skrzydle... Ostatnim razem lądowaliśmy w mega deszczu, kilkanaście minut w szarych chmurach i przez to cholerne ciśnienie ucho mnie bolało potężnie. Nic nie pomagało. Przeszło kilka godzin po lądowaniu, już w domu. Jedyna nieprzyjemna rzecz- reszta ok
przekupka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 20:35   #2652
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Pierwszy raz samolotem

A ja powiem tak NIGDY nie bałam się latać samolotami do momentu aż nie poleciałam do Kanady w tym roku (ok 9 godzin lotu). W drodze do było ok. Powrót koszmar. Z Kanady lecielismy do Frankfurtu-tam przesiadka i lot z Frankfurtu do Pyrzowic....opóżniony o ponad godzinę, lot miał trwać 2 godziny-trwał tylko godzinę-mega szybkie startowanie i lądowanie w szarych chmurach, deszczu. Turbulencje takie że cały lot prawie siedzieliśmy zapięci w pasach...Jeszcze te wypadki... które były tzn ten samolot co nagle zaginął nieźle zadziałał na psychike
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 21:57   #2653
agatasw1
Zadomowienie
 
Avatar agatasw1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 269
Dot.: Pierwszy raz samolotem

świetne uczucie startu taki mega power gorzej z lądowaniem podobno uszy bolą ja tam nic nie czułam ale dzieciaki aż krzyczały moją córke tez bolały uszy ale im częściej latasz tym lepiej to przechodzisz
agatasw1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:37   #2654
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Właśnie wróciłam z podróży... Do Rzymu bardzo się bałam, ale start i lądowanie bardzo, bardzo mi się podobały. Ach, te widoki... Tylko uszy mnie strasznie bolały. Do Polski wiedziałam już czego się spodziewać, ale i tak lot był niesamowitym przeżyciem i uszy bolały mniej. Jestem zachwycona lotem! I naprawdę, nie ma się czego obawiać.
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-26, 19:50   #2655
Kirsti
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 816
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Jak ostatnio wracałam z wakacji, to zapomniałam o przełykaniu śliny i niestety później bolały mnie uszy. Choć właściwie to był bardziej dyskomfort niż ból. Także przełykanie śliny, cukierek naprawdę pomagają, bo poprzednią stronę przełykałam i nic mnie nie bolało

Start jest naprawdę super, ale już nie lubię tego buum przy lądowaniu

Equita, a czy jest jeszcze jakiś sposób, żeby sobie prywatnie nabyć taką książkę? Nie boję się latania, ale z czystej ciekawości bym przeczytała
__________________
Dzwonek budzika: czas do ciebie telefonuje
Kirsti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 22:11   #2656
paulaa021
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ja tez bym chetnie przeczytala taka ksiazke.. za miesiac moj pierwszy lot a ja juz zdazylam wpasc w panike ;/
paulaa021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 03:19   #2657
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez agatasw1 Pokaż wiadomość
świetne uczucie startu taki mega power gorzej z lądowaniem podobno uszy bolą ja tam nic nie czułam ale dzieciaki aż krzyczały moją córke tez bolały uszy ale im częściej latasz tym lepiej to przechodzisz
Dzieci czasem nie potrafią sobie poradzić "na rozum" - dorośli wiedza, że jak ucho zatka, to przełknięcie sliny pomaga, i że czasem lepiej ust nie zamykać, wtedy różnica ciśnień nieco mniejsza. Dlatego zaleca sie, by przy stracie i lądowaniu, gdy ciśnienie gwałtownie sie zmienia, dawać dzieciaczkom pić, najlepiej przez smoczek/słomkę - odruch ssania i przełykania zmniejsza dyskomfort.

Ale z tym, że im częściej się lata, tym lepiej się to przechodzi - no tak. Nie mamy wplywu na te prawa fizyki, ale mniej się tym człowiek przejmuje, gdy zna już uczucie i wie co jest grane.

Zaskakują mnie Wasze opowieści o kolejności wchodzenia na pokład.
Wydawało mi sie, że wszędzie jest taka zasada, że pierwsze wchodzą osoby z małymi dziećmi, osoby starsze i chore potrzebujace pomocy...! Niektóre linie porządkują też kolejność wchodzenia na pokład, według rzędów/miejscówek - po dzieciach, starszych, chorych i 1 klasie, wsiadają Ci, co maja miejsca na końcu i tak stopniowo pokład sie zaludnia - taką organizację spotykam dość często.
Chyba mam szczęście, bo nigdy nie byłam świadkiem rozpychania sie łokciami, ale tez nigdy nie leciałam Ryanairem, a Wizzairem tylko raz, ale wtedy nawet nie był pełen pokład.
Za pięć dni czeka mnie 40 i 41 lot w życiu (bo z przesiadką) i wciąż tak samo się boję, że coś pojdzie nie tak na lotnisku, że sie pogubię, nie zdążę itd. W całym lataniu to mnie stresuje najbardziej.
No i ta perspektywa wielu godzin w fotelu, suchym powietrzu i nie wiadomo jakim sąsiedztwie...
Zawsze mnie zastanawia, jak stewardesy to robią, że po dwunastu godzinach lotu wygladają tak promiennie i nieskazitelnie, jakby właśnie odeszły od lustra. Mi wszystko momentalnie znika z twarzy, totalny "wysusz" ogarnia buzię, uruchamia sie nadprodukcja sebum, przez co się świecę jak latarnia, choć uczucie ściągnięcia i pieczenie twarzy maksymalne - koszmar jakiś! Nie wsiadam więc na pokład bez wody termalnej i tłustych mazideł do twarzy, a o makijażu na ten czas zapominam.
Czy tylko ja tak mam? Czy któraś z Was też odczuwa skutki latania samolotami dosłownie - na własnej skórze? Jak sobie radziecie?
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 06:35   #2658
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Wizzairem leciałam RAZ...I jakie to było dla mnie zaksoczenie (wczesniej latałam głównie LOT-em i z innymi przewoznikami ale nie wlasnie tanimi liniami), że na bilecie nie mam nr miejsca... leciałam z tatą i kuzynem. Jak zobaczylismy jak ludzie leca i pchaja sie do samolotu to my odpuscilismy tymbardziej że moj tato był o kuli. Wchodzimy i tu miłe zaskoczenie- pan z kulą może z dwie osobami z którymi towarzyszy siedziec w pierwszym rzedzie tak jak matki z dziecmi
Isobe - nie wszedzie jest pięknie jakbysmy tego oczekiwali
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 14:31   #2659
Kirsti
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 816
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez paulaa021 Pokaż wiadomość
ja tez bym chetnie przeczytala taka ksiazke.. za miesiac moj pierwszy lot a ja juz zdazylam wpasc w panike ;/
A dokąd lecisz?
__________________
Dzwonek budzika: czas do ciebie telefonuje
Kirsti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 16:48   #2660
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Katka_krk Pokaż wiadomość
Wizzairem leciałam RAZ...I jakie to było dla mnie zaksoczenie (wczesniej latałam głównie LOT-em i z innymi przewoznikami ale nie wlasnie tanimi liniami), że na bilecie nie mam nr miejsca... leciałam z tatą i kuzynem. Jak zobaczylismy jak ludzie leca i pchaja sie do samolotu to my odpuscilismy tymbardziej że moj tato był o kuli. Wchodzimy i tu miłe zaskoczenie- pan z kulą może z dwie osobami z którymi towarzyszy siedziec w pierwszym rzedzie tak jak matki z dziecmi
Isobe - nie wszedzie jest pięknie jakbysmy tego oczekiwali
yyy... mysle,ze nie tylko do samolotu tak sie pchamy!
Pamietam,ze jak raz wracalismy z Victorii autokarem to az wstyd bylo przed Anglikami,ze jak bydlo tak sie do busu pchamy
A minute wczesniej przewoznik jadacy z Londynu do Oxfordu kulturalnie podszedl do poczekalni i oznajmil,ze jest i po tym wszyscy (prawiew wszyscy Anglicy) GESIEGO z odstepem za soba powoli i z kultura wsiedli

czego i nam kiedys zyczyc
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:52   #2661
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Kirsti Pokaż wiadomość
Jak ostatnio wracałam z wakacji, to zapomniałam o przełykaniu śliny i niestety później bolały mnie uszy. Choć właściwie to był bardziej dyskomfort niż ból. Także przełykanie śliny, cukierek naprawdę pomagają, bo poprzednią stronę przełykałam i nic mnie nie bolało

Start jest naprawdę super, ale już nie lubię tego buum przy lądowaniu

Equita, a czy jest jeszcze jakiś sposób, żeby sobie prywatnie nabyć taką książkę? Nie boję się latania, ale z czystej ciekawości bym przeczytała
Ta ksiazka z plyta CD jest w jezyku niemieckim "Das Erfolgsprogramm für entspanntes Fliegen: So besiegen Sie Ihre Flugangst“ (kupilam na amazon.de)... LOT pewnie tez organizuje takie seminaria, warto zadzwonic i dowiedziec sie.

2 dni temu wrocilam z Londynu... i chociaz mielismy male turbulencje (pilot pewnie pierwszy raz kierowal samolotem, wygladal na mlodszego ode mnie ) to znow udalo mi sie spedzic podroz bez leku... na pewno pomoglo mi rozwiazywanie Sudoku i inne krzyzowkowe zadania oraz to, ze zabukowalam sobie miejsce po srodku samolotu i nie odczuwalam tak mocno startu i ladowania.
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 05:41   #2662
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
yyy... mysle,ze nie tylko do samolotu tak sie pchamy!
Pamietam,ze jak raz wracalismy z Victorii autokarem to az wstyd bylo przed Anglikami,ze jak bydlo tak sie do busu pchamy
A minute wczesniej przewoznik jadacy z Londynu do Oxfordu kulturalnie podszedl do poczekalni i oznajmil,ze jest i po tym wszyscy (prawiew wszyscy Anglicy) GESIEGO z odstepem za soba powoli i z kultura wsiedli

czego i nam kiedys zyczyc
To sobie wyobraź, jaki szok przeżywam gdy odwiedzam ojczyznę, bo taka kulturę zachowań mam na co dzień - mieszkam w Japonii, tu się staje gęsiego nawet na przystankach autobusowych...! Nieraz miałam ochotę zrobić zdjęcie takiemu ogonkowi, ale nikt by mi nie uwierzył
Podczas wizyt w kraju czuje sie przez pierwsze dni jak dziecko we mgle i generalnie wychodzę zazwyczaj na sierotę, bo uśpione mam "instynkty walki"
Ale wcale nie jesteśmy tacy najgorsi - w zeszłym tygodniu obserwowałam zachowania grup turystów, głównie Niemców, którzy jak szarańcza napadali rano na plażowe leżaki kładąc na nich swe ręczniki, mimo że z nich nie korzystali, bo szli dopiero na śniadanie! Ale "tfu tfu moje!" - zaklepane było... choć puste przez następna godzinę...!
Raz tylko spotkałam sie z polityką resortu, gdzie leżak nieużytkowany przez 20 min. był udostępniany, nieważne co tam na nim leżało... To rozwiązywało problem tak powszechnej "ręcznikowej rezerwacji".
Talk więc takie chamstwo jest nie tylko naszą domeną...
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 23:14   #2663
Kirsti
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 816
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Equita Pokaż wiadomość
Ta ksiazka z plyta CD jest w jezyku niemieckim "Das Erfolgsprogramm für entspanntes Fliegen: So besiegen Sie Ihre Flugangst“ (kupilam na amazon.de)... LOT pewnie tez organizuje takie seminaria, warto zadzwonic i dowiedziec sie.

2 dni temu wrocilam z Londynu... i chociaz mielismy male turbulencje (pilot pewnie pierwszy raz kierowal samolotem, wygladal na mlodszego ode mnie ) to znow udalo mi sie spedzic podroz bez leku... na pewno pomoglo mi rozwiazywanie Sudoku i inne krzyzowkowe zadania oraz to, ze zabukowalam sobie miejsce po srodku samolotu i nie odczuwalam tak mocno startu i ladowania.
Niestety mój niemiecki nie jest na tyle dobry, żebym mogła czytać książkę w tym języku, ale poszukam czegoś w necie po polsku, mam nadzieję, że też będzie dołączone CD

Bardzo się cieszę, że zaczynasz sobie powoli radzić z lękiem przed lataniem, trzymam kciuki za dalsze postępy
__________________
Dzwonek budzika: czas do ciebie telefonuje
Kirsti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 05:41   #2664
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Polecam wpisać w wyszukiwarkę You Tub'a frazę : " flying without fear"
- można obejrzeć kilka klipów o tym, jak różni ludzie pokonali strach przed lataniem.
M.in. jest fajny wywiad z Whoopie Goldberg, w którym bierze udział także spec od radzenia sobie z tym lękiem.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-05, 22:47   #2665
Abstynencja
Raczkowanie
 
Avatar Abstynencja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 45
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja pierwszy raz leciałam w tamtym roku do Egiptu. Bałam się straszliwie, ale jak wystartowaliśmy było już ok. Tylko ta świadomość,że pode mną tyle wolnej przestrzeni... W marcu znowu lecę, tym razem do Tunezji, już w esky bilety zarezerwowane i ponownie czekają mnie ,,urocze" turbulencje;p
__________________
"Gust ustala się z wiekiem. Przed dwudziestu laty zdarzało mi się poślubić mężczyzn, których dziś nie zaprosiłabym nawet na obiad."
Elizabeth Taylor
Abstynencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 16:06   #2666
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Jeśli mogę się wtrącić ...
Lęk wysokości miałam chyba od urodzenia. Nie było mowy o wychylaniu głowy przez okno powyżej 3 piętra- mieszkam na 2.
Jakiś czas temu zmuszona byłam lecieć samolotem. Nie spałam, nie jadłam- byłam przerażona!!! Przed wejściem na pokład modliłam się do wszystkich znanych mi Bożków i aniołów stróżów etc.

(wiem! to jest śmieszne)

Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu kiedy wsiadłam na pokład poczułam spokój, a kiedy samolot zaczął kołować po płycie i wznosić się- uśmiechnęłam się jak małe dziecko Od tamtej pory uwielbiam latać. Dzięki temu "przymusowi" pozbyłam się lęku przed znaczną wysokością. Niestety nadal stroszę się jak kot przed wyglądaniem przez okno ze wspomnianego wcześniej 3-go piętra... Ale może to był pierwszy krok... ? Już nie mogę się doczekać 18 grudnia
__________________
KIEDYŚ... bliżej nieokreślony termin, w którym wszystko już będzie takie jak chcemy ...
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 18:44   #2667
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Abstynencja Pokaż wiadomość
Ja pierwszy raz leciałam w tamtym roku do Egiptu. Bałam się straszliwie, ale jak wystartowaliśmy było już ok. Tylko ta świadomość,że pode mną tyle wolnej przestrzeni... W marcu znowu lecę, tym razem do Tunezji, już w esky bilety zarezerwowane i ponownie czekają mnie ,,urocze" turbulencje;p

Ile zapłaciłas za bilety ?
Czy takie loty poza sezonem sa tańsze?
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 01:04   #2668
paulaa021
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Kirsti Pokaż wiadomość
A dokąd lecisz?
lecę do Wloch, liniami wizzair moze Ty tez ? haha, a moze w ogole ktoras z was drogie kolezanki leci 29 grudnia wizzair, godz 6
paulaa021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 10:32   #2669
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez klara01 Pokaż wiadomość
Ile zapłaciłas za bilety ?
Czy takie loty poza sezonem sa tańsze?

W Wizz Air jeśli rezerwujesz wcześniej loty są bardzo tanie
Ja za bilet do Koln płacę około 150- 250 zł. (oczywiście bilet zamawiam wcześniej) Cena zależy też od tego czy biorę tylko bagaż podręczny, bo za rejestrowany trzeba zapłacić odpowiednio do zdeklarowanej wagi.
__________________
KIEDYŚ... bliżej nieokreślony termin, w którym wszystko już będzie takie jak chcemy ...
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 20:09   #2670
Kirsti
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 816
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez paulaa021 Pokaż wiadomość
lecę do Wloch, liniami wizzair moze Ty tez ? haha, a moze w ogole ktoras z was drogie kolezanki leci 29 grudnia wizzair, godz 6
Na razie niestety nigdzie się nie wybieram, ale może na wiosnę wybiorę się tymi liniami do Eindhoven. Miłego lotu
__________________
Dzwonek budzika: czas do ciebie telefonuje
Kirsti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.