Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 19:19   #1351
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Nawilżenie całkiem, całkiem, cudów oczekiwać nie można, teraz bawię się w mazidłowe kosmetyki, a stan biustu poprawił mi się najbardziej po poprawnym ostanikowaniu i odkąd śpię w staniku
czytalam ze jezeli miseczka jest nieco zaduzo yto dobrze dla biustu..
grunt by niebyla zamala bo to znieksztalca biust..
aa w jakim biustonoszu spisz?takim sportowym?
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 19:33   #1352
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
czytalam ze jezeli miseczka jest nieco zaduzo yto dobrze dla biustu..
grunt by niebyla zamala bo to znieksztalca biust..
aa w jakim biustonoszu spisz?takim sportowym?

Nie, takim z fiszbinami, tyle, że z luźniejszym obwodem, przyzwyczaiłam się już ;-) [zaraz nas wyrzucą za offtop ]
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-02, 19:46   #1353
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Nie, takim z fiszbinami, tyle, że z luźniejszym obwodem, przyzwyczaiłam się już ;-) [zaraz nas wyrzucą za offtop ]
hehe masz racje
dobra dziekuje ci za cenne informacje
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 14:53   #1354
zora
Raczkowanie
 
Avatar zora
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 91
Skinceuticals krem ochronny spf 30

Czy ktróraś z wizażanek używała może tego kremu i może sie wypowiedziec na temat walorow uzytkowych, szczególnie jeżeli chodzi i wchłanianie, lepkość, bielenie, itp.

http://www.aptekaeskulap.pl/skinceut...l-pi-5179.html

Czy w ogole ten krem zawiera fotostabilne filtry i jaki zakres ochrony przed UVA?

Skinceuticals krem ochronny spf 30

oto skład (starej wersji):

aqua, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, ethylhexyl salicylate, titanium dioxide, cyclopentasiloxane, propylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, bis-ethylhexylophenol methoxyhenyl triazine, stearic acid, potassium cetyl phosphate, dimethicone, methyl methacrylate crosspolymer, myristyl myristate, nylon-12, petrolatum, ethylhexyl triazone, phenoxyethanol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, trietthanolamine, peg-100 stearate, glyceryl stearate, stearyl alcohol, drometrizole trisiloxane, capryl glycol/caprylyl glycol, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, aluminium hydroxide, methylparaben, tocopherol, disodium edta, hydroxypropyl, methylcellulose, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, D27364/1

Na KWC jest tylko jedna opinia sprzed roku, dotycząca starej wersji.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-01-04 o 00:11
zora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-03, 18:14   #1355
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Skinceuticals krem ochronny spf 30

sklad jest typowo l'orealowski (skinceuticals nalezy do l'oreala), a wlasciwie antheliosowki (LRP to tez l'oreal) - to wypisz wymaluj sklad tanszego kremu anthelios:
http://larocheposay.de/public/produk...&Darreichung=3
lub jeszcze tanszego za 1 ml mleczka do twarzy i ciala:
http://larocheposay.de/public/produk...&Darreichung=4
ochrona uv rowniez na podobnym poziomie co antheliosy. to musi byc jakas europejska wersja, bo w Stanach (ojczyznie skinceuticals) niektore z obecnych w nim filtrow nie zostaly jeszcze dopuszczone
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 01:09   #1356
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cel :
szukam tanszej wersji ekologicznych bezpiecznych kosmetyków, czy jest tu coś potencjalnie szkodliwego, nazbyt chemicznego, pochodna parafiny?


Yung Glattungs Spulung dostępną w Rossmanie.
skład:
Aqua,Ceratyl alcohol,Glycerin,Certimon ium Chloride,Bis-Diglyceryl,polyacyladipat e-2,orbignva,oleifera oil,brhentrimonium chloride, hydroxyethylcelulose,isop ropyl alcohol,sodium benzoate, potassium sorbate,parfum,citric ACID,SODIUM hydroxide
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 13:52   #1357
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a moze ktos zaanalizowac moj sklad ?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-05, 16:29   #1358
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o pomoc w analizie składu kremu Jean D'Arcel Creme Lactique/Oil Control Cream
Skład w załączniku

Edytowane przez reniferrudolf
Czas edycji: 2010-01-05 o 16:31
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 17:49   #1359
moniar83
Zadomowienie
 
Avatar moniar83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 139
GG do moniar83
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy któreś z nich może uczulać?

Krem, ktory mnie odratował: Ziaja, Calma HLC, Krem nawilżający
Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide.

ARTDECO PODKŁAD MINERALNY- MINERAL POWDER FUNDATION - skład w zdjęciu.
http://img707.imageshack.us/i/dsc03219s.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/4038/dsc03219s.th.jpg

Strasznie mnie coś uczuliło... Przed stosowałam Effaclar Duo....


RATUJCIE
__________________
WYMIANA

Edytowane przez moniar83
Czas edycji: 2010-01-05 o 17:51
moniar83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 22:18   #1360
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez moniar83 Pokaż wiadomość
Czy któreś z nich może uczulać?

Krem, ktory mnie odratował: Ziaja, Calma HLC, Krem nawilżający
Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide.

ARTDECO PODKŁAD MINERALNY- MINERAL POWDER FUNDATION - skład w zdjęciu.
http://img707.imageshack.us/i/dsc03219s.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/4038/dsc03219s.th.jpg

Strasznie mnie coś uczuliło... Przed stosowałam Effaclar Duo....


RATUJCIE
Podkreśliłam. Nie jestem specjalistką od składów, ale na podrażniających pochodnych formaldehydu się znam. Ziaja pod tym względem jest bardzo fee, a mnóstwo Polek ją kocha
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-06, 12:30   #1361
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Drogie koleżanki biochemiczki, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu pewnego serum, które bardzo poprawiło kondycję skóry mojej znajomej. Wiem, że cera cerze nierówna, więc chciałabym wiedzieć czego mogę spodziewać się po swym wrażliwym, skłonnym do zapychania pyszczku .
Będę wdzięczna za pomoc .

To serum to Solution plus + Total Radiance Avon.
Skład: Aqua, Glyceryl Polymethacrylate, Alcohol Denat., Hexylene Glycol, PPG-5-Ceteth-20, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Laureth-4, Phenoxyethanol, Benzophenone-4, Sodium Hyaluronate, Urea, Disodium EDTA, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Allantoin, Panthenol, Pyridoxine HCL, Glycerin, Agar, Simethicone, Tocopheryl Acetate, Hydroxyproline, Serine, Corn Starch/Acrylamide/Sodium Acrylate Copolymer, Tocopherol, Viola Tricolor Extract, Beta-Carotene, Zea Mays Oil, Foeniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract, Yeast Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Lactoferrin, Phospholipids, Saccharomyces Ferment Filtrate, Mica, Cl 73360, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499.
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 01:26   #1362
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Drogie koleżanki biochemiczki, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu pewnego serum, które bardzo poprawiło kondycję skóry mojej znajomej. Wiem, że cera cerze nierówna, więc chciałabym wiedzieć czego mogę spodziewać się po swym wrażliwym, skłonnym do zapychania pyszczku .
Będę wdzięczna za pomoc .

To serum to Solution plus + Total Radiance Avon.
Skład: Aqua, Glyceryl Polymethacrylate, Alcohol Denat., Hexylene Glycol, PPG-5-Ceteth-20, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Laureth-4, Phenoxyethanol, Benzophenone-4, Sodium Hyaluronate, Urea, Disodium EDTA, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Allantoin, Panthenol, Pyridoxine HCL, Glycerin, Agar, Simethicone, Tocopheryl Acetate, Hydroxyproline, Serine, Corn Starch/Acrylamide/Sodium Acrylate Copolymer, Tocopherol, Viola Tricolor Extract, Beta-Carotene, Zea Mays Oil, Foeniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract,Yeast Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Lactoferrin, Phospholipids, Saccharomyces Ferment Filtrate, Mica, Cl 73360, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499.
- nieobciazajacego nawilzenia, chyba ze twoja skora nie lubi skladnikow zostawiajacych wygladzajaco-nawilzajacy film na skorze
- troche dzialania antyoksdacyjnego
- sztucznego rozswietlenia i ujednolicenia kolorytu cery - efekt optyczny

ogolnie - jak na Avon - calkiem dobry sklad

przy wrazliwej skorze trzeba jednak uwazac ze wzgledu na filmotworcze skladniki, alkohol (jest go raczej malo), zapach, benzofenon

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 02:01 ----------

Cytat:
Napisane przez moniar83 Pokaż wiadomość

[/I]
ARTDECO PODKŁAD MINERALNY- MINERAL POWDER FUNDATION - skład w zdjęciu.
http://img707.imageshack.us/i/dsc03219s.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/4038/dsc03219s.th.jpg

Strasznie mnie coś uczuliło... Przed stosowałam Effaclar Duo....


RATUJCIE
ale uczili cie podklad czy effaclar, bo chyba nie rozumiem

jesli podklad to:
- albo zapychaja cie tlenki (tlenek cynku) w takiej ilosci
- albo podraznia cie bizmut
to twoj pierwszy podklad mineralny?

---------- Dopisano o 02:26 ---------- Poprzedni post napisano o 02:12 ----------

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w analizie składu kremu Jean D'Arcel Creme Lactique/Oil Control Cream
Skład w załączniku
ten krem to mix zwyklych skladnikow nawilzajaco-kondycjonujacych, zageszczaczy, odrobiny nawilzajacych protein mleka i laktozy, lagodzacego nagietka, potencjalnie podrazniajacego cynamonu i zapachu. do skory normalnej-suchej
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 10:11   #1363
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
- nieobciazajacego nawilzenia, chyba ze twoja skora nie lubi skladnikow zostawiajacych wygladzajaco-nawilzajacy film na skorze
- troche dzialania antyoksdacyjnego
- sztucznego rozswietlenia i ujednolicenia kolorytu cery - efekt optyczny

ogolnie - jak na Avon - calkiem dobry sklad
Śliczne dzięki za szybką odpowiedź . Spróbuję - tym bardziej, że dostałam to serum jako prezent .
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-07, 14:43   #1364
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
ten krem to mix zwyklych skladnikow nawilzajaco-kondycjonujacych, zageszczaczy, odrobiny nawilzajacych protein mleka i laktozy, lagodzacego nagietka, potencjalnie podrazniajacego cynamonu i zapachu. do skory normalnej-suchej
Dziękuję za analizę
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 05:58   #1365
Frecia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 52
Płyny do mycia twarzy i mleczka bez tłuszczu!

Jako iż przedłużyłam sobie rzęsy, chciałabym, abyście poleciły dobry płyn do mycia twarzy i coś do demakiażu bez tłuszczów, bo osłabiają one klej. Obecnie używam Nivea Young i płynu micelarnego. Domyślam się, że w płynie micelarnym są tłuszcze, bo w składzie widnieje 'oil'. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić i napisać czy się w nich znajdują i ew. jakieś propozycje na zamiennik. Z góry dzięki

Skład Nivea Visage Young:
Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Carbomer, Ostrea, Maris Limus, Aluminum Chlorohydrate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Xanthan Gum, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, Methyloparaben, Popylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parfum, CI 42090

Perfecta Płyn Micelarny do demakiażu:
Aqua, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Glycerin, PPG-26-Buteth-26/PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, D-panthenol, Sea Salt, Propylene Glycol, Centaurea Cyanus Extract, Disodium EDTA, DMDM Hydratoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum

Które z powyższych składników to tłuszcze?
Frecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-08, 14:23   #1366
Marcia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 181
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

HejMam prosbe o rozszyfrowanie skladu :Oriflame Calm Down-kremu przeciw zaczerwienieniom.
Czy sa tu jakies skladniki powodujace alergie,bo chyba takiej dostalam a nie jestem pewna czy to po nim.
Skład: aqua (water), propylene glycol, ethylhexyl stearate, glycerin, cocoglycerides, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, paraffin, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polygonatum multiflorum (extract), arnica montana (flower extract), cupressus sempervirens (seed extract), cetyl alcohol, simmondsia chinensis (jojoba seed oil), tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, helianthus annuus (sunflower seed oil), ceteareth-20, methylparaben, xanthan gum, imidazolidinyl urea, propylparaben, parfum (fragrance), allantoin, disodium edta, aesculus hippocastanum (horse chestnut seed extract)
Marcia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 08:59   #1367
Miętówka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 59
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę tego cuda, głównie pod kątem zawartości szkodliwych składników i czy ma szanse działać
Z góry dziękuję za odpowiedź

Eyelash Renewal serum Rapidlash, serum do rzęs.

Skład: Water (Aqua), Rhizobian Gum, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Biotin, Panthenol, Pantethine, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Allantoin, Cucurbita, Pepo (Pumpkin) Seed Extract, Sea Water, Dipotassium, Glycyrrizate, Alcohol Denat (and) Isopropyl Cloprostenate, Octapeptide-2, Copper Tripeptide-1, Glycerin, Glycine Soja (Soybean Oil), Phosphatidylcholine, Polypeptide-23, Phenoxyethylene, Chlorphenisen, Sorbic Acid.

Miętówka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 15:52   #1368
_Mateusz_
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 199
Dot.: Przeciwtrądzikowy krem Cat's claw& aloe vera-co sadzicie?

Jeżeli masz wrażliwą skórę, to może lepiej nie stosuj (jak coś ci po nim wyjdzie ) Moim zdaniem najlepszy Aloe Vera jest prosto z krzaczka Kupcie sobie (jak nie macie) aloes i rozetnijscie dojrzałe liście i wyjmijcie z nich żel To jest właśnie aloe vera Tylko zostawcie kilka łodyżek na kwiatku, żeby wam nie umarł :P :P Pzdr
_Mateusz_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 19:06   #1369
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam forumowiczki!
Mam 16,5 lat. Mam cerę mieszaną skłonną do wyprysków. Skóra przetłuszcza się w strefie T a policzki mam suche. Szukam dobrych, nie za drogich kosmetyków które nie będą chemiczne (złe dla mojej młodej skóry) a na bazie składników naturalnych. Obecnie producenci strasznie dużo dodają konserwantów i innych śmieci które mogą zniszczyć mi zdrowie. Dowiedziałam się że niektóre składniki w kosmetykach mogą mieć wpływ na inne organy takie jak wątroba czy nerki.
Liczę na poradę.
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 16:10   #1370
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ludzie tak ciężko trzymać się zasad tylko składy ?!
Przez te off topicki inni długo czekają na analizy...

Przecież informacja jest wyraźna na początku topicu!

A nie gadki o biustonoszach itd.... i gdzie jest moderator?....
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 18:05   #1371
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Witam
Bede wdzieczna za analize skladu ponizszej odzywki, czy bedzie ona w jakims stopniu chronic kolor przed zmywaniem i poprawi kondycje wlosow farbowanych?

Procter & Gamble, Pantene Pro-V, Color Exclusive Serum


Skład: Aqua, Amodimethicone, Stearyl Alkohol, Cetyl Alkohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glutamic Acid, Benzyl Alkohol, Parfum, Panthenyl Ethyl Ether, EDTA, Hexyl Cinnamal, Cocus Nucifera Oil, Carthamus Tinctorius Oil, Panthenol, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Benzyl Salicylate, Magnesium Nitrate, Limonene, Linalool, Trimethylslioxysilicate, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne, Phenoxyethanol, Magnesium Chloride, Methylparaben, Methylisothiazolinone, Propylparaben, Aloe Barbendensis, Ascorbic Acid, Sodium Sulfite, Potassium Sorbate

dziekuje
dołączam się do prośby o analizę składu i dodaję jeszcze od siebie:
Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Dimethicone, Glutamic Acid, Benzyl Alcohol, Parfum, Panthenyl Ethyl Ether, DMDM Hydantoin, EDTA, Lysine HCI, Methyl Tyrosinate HCI, Hexyl Cinnamal, Panthenol, Histidine, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional.
z góry dziękuję
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 08:41   #1372
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mogę prosić o zanalizowanie tego kremu? CLINIDERM hydrating day Gel Cream

Aqua,Glycerin,dycapryryl maleate,behenyl alcohol,urea,glyceryl stearate,tocopheryl acetate,gossypium oil,potassium cetyl phosphate,dimethicone,amm onium acryloyl-dimethyltaurate/VP copolymer,acrylates/C10-30alkyl acrylate crosspolymer,sodium lactate,lactic acid,sodium hydroxide,lecithin,ascorb yl palmitate,citric acid,phenoxyethanol,methy lparaen,ethylparaben,prop ylparaben,parfum,Cl42090, Cl47005
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:10   #1373
asija1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy moge prosić o analize kremu doliva krem nawilżający z urea i witaminami
Skład: Aqua, Urea, Olea Europaea Oil, Butyrospermum Parkii, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexyl Palmitate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Perfum, Triacetin, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Limonene, Benzyl Salicytate, Eugenol, Geraniol
czy może zapychać???
asija1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 16:59   #1374
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

To ja też bym poprosiła o analizę składu szamponu z Rossmana do włosów brązowych Accent Brown , śliczne dzięki bo myje nim głowę a nawet nie wiem czy to bezpieczny produkt

Skład:
Aqua
Sodium Laureth Sulfate
Cocamidopropyl Betaine
Sodium Chloride
Sodium Benzoate
Coco -Glucoside
Propylene Glycol
Peg-200 Hydrogenated
Glyceryl Palmate
Panthenol
Polyquaternum -10
Quaternium-80
Tocopheryl Acetate
Parafum
Citric Acid
SodiumFormate
Peg-7
Glyceryl Cocoate
Benzophenone-4
Peg-35
Castor Oil
Sodium Hydroxide
Juglans Regia Seed Extract
Glucose Lactic Acid
Potassium Sorbate
Caramel
Basic Brown 16
Basic Brown 17
Basic Blue 99
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 22:06   #1375
ciocco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 97
bioderma sensibio rich

Dziewczyny, czy krem biodermy sensibio rich bedzie odpowiedni na zimę? Chodzi mi o to, czy nie jest zbyt lekki na mróz
Podaję skład
Aqua, mineral oil (paraffinum liquidum), glycerin, tridecyl trimellitate, glycol palmitate, caprylic/capric triglyceride, triceteareth-4 phosphate, fructooligosaccharides, manntiol, persea gratissima (avocado) oil unsaponifiables, xylitol, glycyrrhetinic acid, rhamnose, laminaria ochroleuca extract, glycol stearate, peg-2 stearate, pentylene glycol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, caprylyl glycol, 1,2-hexanediol, disodium EDTA, xanthan gum, sodium hydroxide.
ciocco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 21:01   #1376
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Miłe Wizażanki, będę bardzo wdzięczna za kilka słów na temat składu tego oto olejku:

The Body Shop Polynesia Monoi Miracle Oil
Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Emollient), Bertholletia Excelsa Seed Oil (Emollient), Cocos Nucifera Oil (Emollient/Hair Conditioner), Sesamum Indicum Seed Oil (Skin-Conditioning Agent), Parfum (Fragrance), Tocopherol (Antioxidant), Linalool (Fragrance Ingredient), Hexyl Cinnamal (Fragrance Ingredient), Gardenia Tahitensis Flower Extract (Skin-Conditioning Agent).
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 21:18   #1377
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: bioderma sensibio rich

Cytat:
Napisane przez ciocco Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy krem biodermy sensibio rich bedzie odpowiedni na zimę? Chodzi mi o to, czy nie jest zbyt lekki na mróz

Bioderma Sensibio Rich

Podaję skład
Aqua, mineral oil (paraffinum liquidum), glycerin, tridecyl trimellitate, glycol palmitate, caprylic/capric triglyceride, triceteareth-4 phosphate, fructooligosaccharides, manntiol, persea gratissima (avocado) oil unsaponifiables, xylitol, glycyrrhetinic acid, rhamnose, laminaria ochroleuca extract, glycol stearate, peg-2 stearate, pentylene glycol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, caprylyl glycol, 1,2-hexanediol, disodium EDTA, xanthan gum, sodium hydroxide.

Polecam zapoznac sie z JUZ istniejacymi watkami,lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 22:16   #1378
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
podkład o poniższym składzie ma przeznaczenie raczej do skóry starszej,jednak chcę zapytać czy nie zaszkodzi skórze 21 latki?
Czy może być przez taką osobę stosowany?
No i czy ogólnie jest dobrym produktem.

L'Oreal, Visible Lift Make-Up (podkład)

Skład: aqua, octyl palmitate, cyclopentasiloxane, nylon-12, glycerin, propylene glycol, glyceryl stearate, paraffinum liquidum, stearic acid, glyceryl isostearate, dimethicone, stearyl alcohol, triethanolamine, magnesium aluminium silicate, panthenol, methylsilanol mannuronate, pisum sativum, butyrospermum parkii, octyl methoxycinnamate, sodium lauryol sarcosinate, lanolin alcohol, diazolidinyl urea, methylparaben, butylparaben, cellulose gum, retinyl palmitate, arachis hypogaea, tocopherol [+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499]

Uprzejmie proszę o analizę
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 19:05   #1379
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

mogłabym prosic o słówko na temat tego składu ?

Aloe barbadensis (Organic Aloe) Juice, Olea europaea (Organic Olive) Oil, Simmondsia chinensis (Organic Jojoba) Oil, Lavandula (Organic Lavender) Extract, Emulsifying Wax NF, Palm Stearic Acid, Aspalathus linearis (Organic Rooibos Tea) Extract, Oenothers biennis (Evening Primrose) Oil, Tocopherol (Vitamin E), Punica granatum (Organic Pomegranate) Extract, Hyaluronic Acid, Organic Calendula officinalis Extract, Organic Aphanizomenon flos aquae (Organic Blue Green Algae) Extract, Polysaccharide Gum (Xanthan Gum), Citric Acid
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 19:20   #1380
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
mogłabym prosic o słówko na temat tego składu ?

Aloe barbadensis (Organic Aloe) Juice, Olea europaea (Organic Olive) Oil, Simmondsia chinensis (Organic Jojoba) Oil, Lavandula (Organic Lavender) Extract, Emulsifying Wax NF, Palm Stearic Acid, Aspalathus linearis (Organic Rooibos Tea) Extract, Oenothers biennis (Evening Primrose) Oil, Tocopherol (Vitamin E), Punica granatum (Organic Pomegranate) Extract, Hyaluronic Acid, Organic Calendula officinalis Extract, Organic Aphanizomenon flos aquae (Organic Blue Green Algae) Extract, Polysaccharide Gum (Xanthan Gum), Citric Acid
Dopisz proszę pełną nazwę produktu, taki regulamin.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.