ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-16, 20:08   #1
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278

ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)


Szanowanko, szykuje sie do powaznego zakupu Advanced Night Repair Estee Lauder: pod oczy i na twarz. Oba te kosmetyki maja w KW bardzo wysokie noty. W recenzjach wspomniano, ze efekty beda widoczne za 10 lat. O co chodzi? Czyzby jakis eliksir mlodosci z opoznionym zaplonem? Czy istnieje niebezpieczenstwo, ze te cudenka moga uczulic? No i na koniec: co takiego maja w swoim skladzie, co czyni je wyjatkowymi? Warte sa tej ceny?
Ostatnio np. Basia dosyc sceptycznie podeszla do Perfectionista tejze firmy. Ja mam dobre zdanie o EL, ale ... wole zasiegnac rady znawczyn

Serdecznie pozdrawiam, z gory dziekuje za info i opinie, ktore pomoga mi dokonac rozsadnego zakupu. Cat)
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 20:21   #2
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Oba te kosmetyki maja w KW bardzo wysokie noty. W recenzjach wspomniano, ze efekty beda widoczne za 10 lat. O co chodzi?

Chodziło o antyoksydanty, broniące skórę przed wolnymi rodnikami, które z kolei przyczyniają się do starzenia naszego organizmu, także skóry, nie dzieje się to natychmiast jak wiemy, tak więc efekty działania antyokydantów nie są widoczne natychmiast, podobnie jak i efekty działania skutecznych filtró UVA są widoczne po latach. W zasadzie żaden skuteczny preparat nie działa natychmiast.

Czy istnieje niebezpieczenstwo, ze te cudenka moga uczulic?
Takie niebezpieczeństwo istnieje zawsze w stosunku do każdego kosmetyku nawet tzw hypoalergicznego.


No i na koniec: co takiego maja w swoim skladzie, co czyni je wyjatkowymi? Warte sa tej ceny?

Polecam dział NEWS opisałam tam dokładnie krem pod oczy.

Do tej serii podchodzę równie sceptycznie jak i do Perfectionista, Estee Lauder przecenia swe produkty jak i wiele innych tzw. eksluzywnych firm. Czego nie lubię to faktu, że firmy te robią wiele hałasu o nic, opisy ich produktów, reklamy rzczywiście przykuwają uwagę i sugerują niesamowitą jakość , składniki, listy składników ich produktów są niesamowicie długie, a często tak jak to jest choćby w przypadku Estee Lauder ciekawe i warte uwagi składniki zostają zastosowane w znikomych ilościach, na pewno nie relatywnych do ceny, zaś dominujące składniki należą do standartowych, mało ciekawych.
Nie twierdzę, że nie będziesz zadowolona, jeśli koszty nie są przeszkodą to warto spróbować.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 20:57   #3
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

To ja w swojej recenzji pozwoliłam sobie napisać o tych efektach(lub nie) za 10 lat. Co prawda nie używałam wersji do twarzy ale gdzieś w głowie utkwił mi tekst z reklamy:"natychmiast-skóra nawilżona, po 10 tygodniach-coś tam,po 10 latach- skóra nie będzie wyglądała 10 lat starzej". Dodałam do tego uśmieszek, bo tak podchodzę do takich rewelacji,ale z drugiej strony to prawda ,ze preparaty przeciwzmarszkowe ZAPOBIEGAJĄ efektom starzenia więc ja kupując ANR pod oczy i wydając niemałe pieniadze(polecam wiosenne i jesienne promocje EL, zestawy-opłaca się bardzo!)liczę na coś wiecej niż nawilżenie. Ale z tego co wiem wersja do twarzy to raczej przestarzały preparat(z 1983 roku) którego receptura była chroniona patentem do 2001 roku(nie wiem ile w tym prawdy,ale firma w materiałach promocyjnych obnosiła sie tym). Świta mi w głowie że ta unikalna receptura to pro-retinol czyli coś zwyczajnego w dzisiejszych kremach.W przypadku silniejszych kremów przeciwzmarszkowych i tych chroniących przed UVA chyba faktycznie najlepsza będzie ocena za 10 lat
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 22:36   #4
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Oz to cwane bestie! Jezeli faktycznie im patent wygasl dwa lata temu, to te wszystkie reklamy w ilustrowanych czasopismach z ubieglych 2 tygodni to pic na wode fotomontaz. A efekty stosowania antyoksydantow moge zauwazyc uzywajac kremu innej marki. No nic, dalyscie mi sporo do myslenia. Serdecznie dziekuje za dotychczasowe opinie (btw - jestem juz po lekturze NEWSA). Jezeli ktos jeszcze wie cosik na ten temat - prosze sie podzielic informacjami ze zdezorientowana, wahajaca sie

Cat.
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 22:39   #5
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Coralin może to nie grzeczne ale zainteresował mnie ten kremik pod oczy i może też się skuszę, czy mogłabyś mi powiedzieć ile masz lat ?? Bo w profilu nic nie ma

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 22:48   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

ale wygaśnięcie patentu jeszcze nie znaczy, że stosowane w produkcie składniki już nie działają albo są już mało aktualne, w ogóle sam patent jeszcze nie świadczy o skuteczności produktu. Patent (może to być patent na określony nowy składnik lub konkretną formułę czyli zmieszanie określonej kompozycji składników, w określonych ilościach) służy tylko temu, by przez pewien okres po wprowadzeniu produktu na rynek tylko firma, która go wprowadziła miała z tego zyski i nikt inny nie mógł tego powielić, po latach patent mija i to znaczy, że składniki lub formuła mogą być stosowane także przez inne firmy, często po niższej cenie, bo pojawia się konkurencja.
Z tego co pamiętam serum do twarzy nie zawiera pro-retinolu, zawiera natomiast zestaw kilku antyoksydantów, skutecznych nawilżaczy w tym hialuronian sodu, tak więc nie jest tak przeterminowane w porównaniu do nowych produktów, tak jak wspomniałam jeśli cena to nie problem warto wypróbować, a przynajmniej postarać się o próbki.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 23:02   #7
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Basiu, pytanie za 100 punktow:
Czy majac wolne fundusze kupilabys te preparaty swojej - dajmy na to - siostrze w wieku 34 lat, z cera mieszana acz wrazliwa, z rozszerzonymi porami na policzkach i nosku, ze sklonnoscia do przebarwien (ach, te boskie hormony . Dodam, ze siostra jest durna i pali, choc juz dawno miala rzucic.
C.
Ps. Faktycznie, jutro smigne po probki, pozdrawiam
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-16, 23:03   #8
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Profil już jest30 A krem naprawdę mi służy.W końcu 5 gwiazdek dałam. A ostatnio to zaczęłam się przyglądać mojej mamie i babci myślę ,że jednak dużą rolę spełniają geny. U mnie na szczęście) Jestem chyba jakimś dziwolagem bo od kiedy zaczęłam zaglądać na fora urodowe stosuję MNIEJ kosmetyków(większość ocen w KW to kosmetyki stosowane wcześniej). Polecam ten krem .Ja kupiłam w promocji więc bardzo się opłacało(+tusz+miniaturka emulsji do twarzy ANR+demakijaż oczu).
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 23:17   #9
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

A ta promocja jesienna to znaczy się kiedy jest ?? I jest w perfumeriach czy np.tylko w Sephorze???
Hmm, ja mam 27 lat ale nie mam specjalnie zmarszczek pod oczami no i teraz nie wiem kupić ten krem czy nie ??

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 23:19   #10
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Coralin, tak tylko dodam na marginesie, że Twoja zmiana wskazuje tylko na bardzo zdrowe i mądre podejście do tematu kosmetyki (nawiązuję też do Twej wypowiedzi z innego wątku), im bardziej się w to wgłębiasz tym bardziej rozumiesz, że to nie w ilości sukces, ale jakości i skuteczności, a to z kolei nie zawsze idzie w parze z ceną i że im prościej tym lepiej.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 23:23   #11
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Ale ja zmarszczek tez nie mam i dopiero od tego sezonu zaczęłam stosować "dla przyzwoitości" konkretne kremy pod oczy, bo wcześniej wszystkie były za cieżkie i poprzestawałam na żelu Flos-leku. Zimą używałam kremu na noc Oceanic z serii pod oczy i on nie spowodował opuchlizny rano(wcześniej -to była norma)i to mnie rozochociło i kupiłam w wiosennej promocji ten zestaw EL. A promocje EL ma w marcu i pazdzierniku.Jakoś tak.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-16, 23:29   #12
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Masz rację Basiu.Posunęłam się do tego ,że chcąc dać odpocząć mojej skórze poszłam (po raz pierwszy we życiu!) do dermatologa...by przepisał mi najzwyklejszy krem nawilżający do zrobienia w aptece. I nie faszerowałam skóry konserwantami jakiś czas. Ale jako węchowieć wyczułam olejek różany. Mam nadzieje ,że w takich aptecznych miksturach to naturalny jest
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 23:29   #13
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: ARN Estee Lauder + witamina A

Jeśli chodzi o witaminę A i Twoje pytanie to odpowiem prosto: ma sens, zwłaszcza jeśli masz suchą skórę, witamina A w kroplach wymieszana z bazowym kremem najlepiej wybrać bezzapachowy o prostym składzie o sporej ilości składników tłuszczowych, bo palmitynian retinolu rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego bardziej nadaje się dla cer suchych, bo potrzebuje tłustego podłoża, czego skóry tłuste nie zniosą. Na pewno masz podane na opakowniu stężenie witaminy A w IU (po polsku j.m. czyli jednostki międzynarodowe) lub mg. Możesz wymieszać 10 000IU z 1 oz czyli ok 30ml kremu, w szklanym słoiku, mieszanki takie robić na świeżo i trzymać w lodówce no chyba, że masz dobrą klimatyzację.
Taki krem może nieco podrażnić, więc w razie czego używaj mniejszego stężenia witaminy A, po przetestowaniu.

> Basiu, pytanie za 100 punktow:
> Czy majac wolne fundusze kupilabys te preparaty swojej - dajmy na to - siostrze w wieku 34 lat, z cera mieszana acz wrazliwa, z rozszerzonymi porami na policzkach i nosku, ze sklonnoscia do przebarwien (ach, te boskie hormony . Dodam, ze siostra jest durna i pali, choc juz dawno miala rzucic.

Nie wiem czy zdobędę te 100 punktów, ale ryzykuję, nie kupiłabym
Pozdrawiam
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 23:33   #14
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: ARN Estee Lauder + witamina A

Bardzo dziekuje Basiu. Dobrej nocy. C.
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 23:50   #15
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Dziekuję za pomoc zapoluję na niego w pazdzierniku mam nadzieję, że do tego czasu nie postarzę się za bardzo bez niego pod oczami
A propos promocji to teraz jest promocja Lancome z torebką albo kosmetyczką

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 15:18   #16
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Czy któraś z was aktualnie stosuje to serum i czy mogłaby coś na ten temat powiedzieć? Czy jest zadowolona? Czy warto...
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 12:36   #17
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

estee7 rencezje masz na stronie:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2418


A czy te serum wyszczupla twarz bo zawiera caffeine?
I czy ujedrniajace skladniki posiada?


Skład: water (aqua purificata) purifeid, bifida ferment lysate, methyl gluceth-20, peg-75, butylene glycol, bis-peg-18 methyl esther dimethyl silane, glycereth-26, cola acuminata (kola) extract, squalane, sodium rna, sodium hyaluronate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, bisabolol, pantethine, hydrogenated lecithin, oleth-3 phosphate, oleth-3, oleth-5, anthemis nobilis (chamomile),CAFFEINE, choleth-24, ceteth-24, xanthan gum, tea-carbomer, octyl methoxycinnamate, bht, trisodium edta, benzyl alcohol, phenoxyethanol, methylparaben, yellow 5 (ci 19140), green 5 (ci 61570), red 4 (ci 14700
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 13:17   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

tak posiada nawilzajace , pojedrniajace skladniki, ale na wyszczuplanie twarzt to ne licz za bardzo juz szybcioej masaze , ale musialby Ci to ktos pokazac, jakas kosmetyczka, masazysta, bo samam mozesz naciazgnąc skóę
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 13:43   #19
Aggnes
Raczkowanie
 
Avatar Aggnes
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 33
Dot.: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

Emila dzieki za pomoc

No i dobrze ze niewyszczupli mi twarzyczki bo i tak walcze zeby ujedrnic, po intesywnej kuracji odchudzajacej bardzo wyszczuplila mi sie twarz,no i teraz szukam cos ujedrniajacego wlasnie mysle o :

Dior
Capture Sculpt 10 Re-Plumping Emulsion Focus Cheeks-Lips- Ujêdrniajco-wypeniajca emulsja na usta i policzki.
Glowne skladniki to:
Mamaku-papro z nowej Zelandi-wypelnia komorki
Olejek z Commipohory-wygladza i ujedrnia.

http://www.lumiere.pl/product_info.p...3d3f0e1419eef3

Emila a moze znasz domowy sposob na ujedrnieje,szczegolnie opadajacych polikow :-(
Aggnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-10, 16:28   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

kofeina tez pojedrni,


najprostszym sposobem jest masaz, musisz go wykonywac od podbrodka, przez opadajace poliki i do czola kierowac rece, tak jakbys chciala zarzucic je na czolo , nei wiem na to opisac, najlepiej jesli poszlabys do kosmetyczki to pokazałaby Ci
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 10:12   #21
karinkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karinkaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: K.......
Wiadomości: 2 062
Dot.: ARN Estee Lauder - do p. Basi i Wizazanek:)

teraz mamy udoskonaloną, nowszą wersje serum Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex
czy ktoras z was uzywa tego serum? jak sie spisuje? czy jestescie zadowolone??
ja ostatnio zakupilam sobie to serum i poniewaz jestem mloda to traktuje to jako inwestycje na przyszlosc..pan w perfumerii rowniez powiedzial mi ,ze efekty na pewno beda widoczne za jakies 10 lat i wtedy porownam sie z kolezankami ,ktore nie stosowaly zadnej pielegnacji
Ostatnio przeczytalam tez w gazecie,ze jesli chodzi o antyoksydanty to im drozszy preparat tym skuteczniejszy,poniewaz warunkiem dzialania jest wysoka stabilnosc ,wiec wymaga to od producentow zastosowania zaawansowanych i kosztownych technologii. A czasami slyszy sie,ze ktos woli kupic krem za 20 zl niz za 200 zl i efekty beda podobne..tym bardziej sie z tym nie zgadzam,poniewaz w kosmetych drogich wykorzytsuja zaawansowane technologie,wiec nie tylko marka kremu kosztuje
__________________
Moje zapachy http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7148/

"One of the things i love the most about you is the fact that you don't need me for anything. And yet, you find yourself needing me."


Wymienię :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1277186
karinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.