wesele i partner - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-13, 17:40   #1
veromoda33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 116

wesele i partner


w październiku mam wesele, zostałam zaproszona z osobą towarzyszącą, mam 18lat ale nie mam chłopaka i kolegi który by ze mną poszedł. myślałam o tym,żeby pójść z koleżanką przecież nikt nigdzie nie jest napisane że os. towarzyszącą musi być chłopak. co o tym myślicie? czy to wstyd? czy lepiej iść samej?
veromoda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 17:49   #2
pepuszek04
Raczkowanie
 
Avatar pepuszek04
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 250
Dot.: wesele i partner

Juz bym wolala isc sama albo jakiegos kolege z klasy mozesz wyciagnac tak aby byl jak sie nie zgodzi to trudno. U mnie bylaby straszna checa jak bym sie pojawila z kolezanka trzebaby tlumaczyc zainteresowanym o swojej orientacji no chyba ze tobie to nie przeszkadza

Edytowane przez pepuszek04
Czas edycji: 2012-09-13 o 17:51
pepuszek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 17:50   #3
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: wesele i partner

wydaje mi się, że spokojnie możesz iść z koleżanką. znam takie przypadki - ja raz nawet miałam iść z kumpelą jako osoba towarzysząca na wesele kogoś z jej rodziny, ale akurat nie mogłam w tym terminie. tylko myślę, że mogłabyś najpierw zapytać organizatorów czy nie mają nic przeciwko, mimo wszystko .
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 17:53   #4
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: wesele i partner

Tez mam taki problem, tyle ze mam wesele pod koniec grudnia...Może zabiore dobrzego kolege z roku, ale nie jestem pewna czy będzie mógł iść bo <chyba> ma dziewczynę

Ja nie odważylabym się iść z koleżanką...już wolałabym sama, i baardzo prawdopodobne że tak właśnie będzie
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 17:53   #5
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: wesele i partner

Pewnie nikt by nic nie mówił, ale dla mnie to dziwne i bym nie poszła tak. Raczej będziesz miała z kim się tam bawić, więc po co ciągnąć koleżankę
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 20:12   #6
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: wesele i partner

a ja bym brała koleżankę, nie rozumiem co to za problem? jest taką samą osobą towarzyszącą, jak chłopak. a już lepiej isć z dobrą znajomą, niż kiepskim chłopakiem. młodzi tak samo za nich zaplacą, a Ty przynajmniej dobrze będziesz się bawiła w ich dniu.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 20:22   #7
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: wesele i partner

Mój scenariusz (niestety) wygląda zupełnie inaczej. O ile samej mi to wisi i powiewa, kto z kim przychodzi, to mogę sobie dać rękę/nogę/głowę uciąć, że ludzie będą gadać.
Coś, co odbiega w jakikolwiek sposób od "normy", od razu traktowane jest (przez większość) jako dziwaczne, nie na miejscu. Taka natura ludzka - nawet jeśli nikt nie powie tego wprost, ja jestem pewna, że nie obejdzie się bez komentarzy różnych ciotek za plecami. Chyba że masz wyluzowaną rodzinkę.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 20:46   #8
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: wesele i partner

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Mój scenariusz (niestety) wygląda zupełnie inaczej. O ile samej mi to wisi i powiewa, kto z kim przychodzi, to mogę sobie dać rękę/nogę/głowę uciąć, że ludzie będą gadać.
Coś, co odbiega w jakikolwiek sposób od "normy", od razu traktowane jest (przez większość) jako dziwaczne, nie na miejscu. Taka natura ludzka - nawet jeśli nikt nie powie tego wprost, ja jestem pewna, że nie obejdzie się bez komentarzy różnych ciotek za plecami. Chyba że masz wyluzowaną rodzinkę.
Hmm nie lubię takiego myślenia. U mnie w rodzinie nikt by się nie obraził, gdybym wzięła koleżankę. A dlaczego mam brać kogoś, z kim nie jestem pewna, czy będę się dobrze bawić? Żeby potem szukać innego towarzystwa/siedzieć przy stole i zamulać? Moja rodzina pochodzi głównie z terenów wiejskich i wcale nie bałabym się zabrać koleżanki. Dla mnie to chore, bać się co ludzie powiedzą w takiej sprawie, a już rodzina...? Taka rodzina, która by obgadała za plecami, że nie przyszłam z chłopakiem, to dla mnie skrajny zaścianek, wolałabym wcale nie iść na wesele, jeśli spodziewałabym się takiej złej reakcji, po co sobie nerwy psuć za własne pieniądze? Jakby nie było, nie wyszykujesz się za 10zł, a i wypadałoby pomyśleć o prezencie, chyba że idzie się z rodzicami.
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 20:59   #9
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: wesele i partner

Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Pokaż wiadomość
Hmm nie lubię takiego myślenia. U mnie w rodzinie nikt by się nie obraził, gdybym wzięła koleżankę. A dlaczego mam brać kogoś, z kim nie jestem pewna, czy będę się dobrze bawić? Żeby potem szukać innego towarzystwa/siedzieć przy stole i zamulać? Moja rodzina pochodzi głównie z terenów wiejskich i wcale nie bałabym się zabrać koleżanki. Dla mnie to chore, bać się co ludzie powiedzą w takiej sprawie, a już rodzina...? Taka rodzina, która by obgadała za plecami, że nie przyszłam z chłopakiem, to dla mnie skrajny zaścianek, wolałabym wcale nie iść na wesele, jeśli spodziewałabym się takiej złej reakcji, po co sobie nerwy psuć za własne pieniądze? Jakby nie było, nie wyszykujesz się za 10zł, a i wypadałoby pomyśleć o prezencie, chyba że idzie się z rodzicami.
Nie chodzi o nie przyjście z chłopakiem, czy nawet samemu, ale o sam fakt przyjścia z koleżanką - bo co sobie pomyśli ciotka Wieśka (bez obrazy dla Wiesław) z Mączywólki, gdyż trzeba pokazać się z jak najlepszej strony. I basta.
Widzisz się z tą ową "rodziną" raz na 10 lat, dlatego raz na 10 lat trzeba pokazać jacy jesteśmy fajni.
Absolutnie nie mówię tu o konkretnej sytuacji autorki, tylko bardzo uogólniam.
Niestety, w większości(?) przypadków z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach a my możemy sobie tylko gdybać.
... ale jak pisałam - mi to wszystko jedno
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:13   #10
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wesele i partner

a ja bym się stuknęła w głowę, bierzesz totalnie obcą dla pary młodej osobę która nawet nie jest twoim chłopakiem i nie jest tobie bliska plus jest płci tej samej podczas gdy ty nie jesteś homoseksualna.

boże. po prostu idź i poznasz kogoś na miejscu.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

ja nie jestem ze wsi i dla mnie to nie jest chore by bać się co ludzie powiedzą - bo ja bym gadała że to totalna desperacja.
nie wiem, rodziny nie masz, wujków kuzynów rodziców z którymi mogłabyś się bawić i popić na weselu? czy wesele polega na parowaniu się i namiętnym tańcu 1 na 1 w kącie?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:18   #11
Chibiusa
Raczkowanie
 
Avatar Chibiusa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 323
Dot.: wesele i partner

Jeżeli nie obchodzi Cię czy i co ludzie będą gadać, nie będziesz miała tam nikogo z kim mogłabyś się dobrze bawić (kuzyni,kuzynki) i wiesz ze z tą koleżanką tak będzie to jak najbardziej możesz tak zrobić Jeśli masz siedzieć całe wesele sama i znudzona to już jest lepsze wyjście. A ci co Cię znają nie będą chyba podejrzewać niczego szokującego:P
__________________
Vouloir c'est pouvoir.
Chibiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 21:24   #12
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 163
Dot.: wesele i partner

znam dziewczynę, która na studniówkę wzięła koleżankę
__________________
książkowa wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=642759
Snaffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 22:37   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wesele i partner

Mówcie co chcecie ale dla mnie to szczyt desperacji. Jak nie miałam z kim iść na wesele to nie szłam z nikim i piłam z rodzicami obtańcowując każdego faceta w tym wujków Stefanów. Uśmiałam się wtedy :-P to jest dopiero wesele, gdzie zamiast łączyć się w małe grupki albo zakochane pary, poznaje się bliżej rodzinę i się z nią bawi.

No cóż, może mam spaczoną wizję wesela, wybaczcie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 23:10   #14
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 163
Dot.: wesele i partner

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Mówcie co chcecie ale dla mnie to szczyt desperacji. Jak nie miałam z kim iść na wesele to nie szłam z nikim i piłam z rodzicami obtańcowując każdego faceta w tym wujków Stefanów. Uśmiałam się wtedy :-P to jest dopiero wesele, gdzie zamiast łączyć się w małe grupki albo zakochane pary, poznaje się bliżej rodzinę i się z nią bawi.

No cóż, może mam spaczoną wizję wesela, wybaczcie
osobiście też chodzę sama, bo nigdy nie wiadomo kto inny też przyjdzie sam, a tak - musiałabym się "troszczyć" o partnera.
Ja generalnie nie jestem zbyt dobrą osobą towarzyszącą, bo w pewnym momencie zabawy zaczyna mi "zwisać", że z kimś przyszłam i bawię się sama/z kimś nowopoznanym.
__________________
książkowa wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=642759
Snaffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 07:19   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wesele i partner

Dla mnie normalna sprawa, ani by mnie to nie dziwiło, ani nie myślałabym o tym. Tym, którzy poświęcają czas na zastanawianie się kto z kim przyszedł na imprezę (jakąkolwiek) zwyczajnie współczuję, bo muszą mieć bardzo nudne życia i ciasne umysły.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 09:58   #16
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: wesele i partner

Jak juz jesteśmy w temacie wesela...mam takie pytanie, moze macie jakieś doświadczenia
W grudniu idę na wesele przyjaciólki i juz myśle nad prezentem..wydaje mi się ze najlepszym jest gotówka, bo młodzi mogą sobie kupić co chcą i tu pytanie, jak myślice ile powinnam mniej wiecej kasy przygotować?? Jestem osobą niepracującą, studiuje i nie wiem jak jest odpowiednia kwota w takiej sytuacji
I tak myśle że pewnie będę musiała poprosic rodziców o jakąś pozyczkę bo jeszcze musze kupić sukienke, buty, torebke....
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:05   #17
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wesele i partner

Ja w takiej sytuacji nie dałam gotówki. Akurat dałam urządzenie do gotowania na parze bo bejbik był w drodze a to przydatna sprawa. Inni dawali np pościel. Nie wiem czy gotówka to dobry pomysł. Zrobisz jak uważasz ;- )
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:10   #18
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: wesele i partner

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Mówcie co chcecie ale dla mnie to szczyt desperacji.
dla mnie szczytem desperacji jest zabieranie na wesele przypadkowego kolegi, a nie pójście z dobrą koleżanką.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:13   #19
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wesele i partner

to też
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 12:54   #20
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: wesele i partner

Ja bym wolała pójść z dobrym kolegą -takim, który lubi takie imprezy, z przyjemnością ze mną potańczy, po prostu będzie się dobrze bawił. Jakoś nie widzę w tym szczytu desperacji. Ale może ta moja desperacja przesłania mi wszystko.
Z koleżanką bym nie szła. Jakoś tak dziwnie by mi było. Poradziłabym sobie sama na weselu. Nie muszę ciągnąć koleżanki ze sobą. Zresztą i tak nie tańczyłybyśmy w objęciach, a do tego musiałabym się nią zajmować, bo nikogo by nie znała.
Jak dla mnie pójście samej, jest ok. Pójście z kumplem, jest ok. Pójście z koleżanką...jakieś dziwne, ale w sumie, nic mi do tego :P
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:25   #21
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: wesele i partner

Nie interesuje mnie kto z kim przyszedł, ale osobiście wolałabym iść sama niż z koleżanką. Byłam w czerwcu sama na weselu u znajomych i praktycznie nie schodziłam z parkietu Panowie się jakoś poczuli odpowiedzialni żebym się dobrze bawiła.
Natomiast byłam na weselu gdzie były dwie, bliskie sobie kuzynki, odeszły na bok i przeplotkowały cały wieczór. Jak dla mnie marna taka zabawa, ale kto co woli
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:43   #22
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: wesele i partner

no moim weselu kolezanka byla z siostra ( ktora znam ale nie byla zaproszona) a kuzyn z kolega. nikt nawet nie wiedzial , kto jest z kim. Przeciez ludzie nie wiedza czy te dwie osoby przyszly razem, czy akurat sa obie znajomymi panstwa mlodych itd.

nie widze w tym w ogole problemu. jak kto zaprasza z osoba towarzyszaca to powinnien sie liczyc z tym,ze przyjde z kim chce.

A jak ktos chce zeby przyprowadzic konkretna osobe to niech ja wypisuje na zaproszeniu.


Ide na wesele zeby sie bawic, z kolezankami czescie bawimy sie lepiej niz z facetami
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:03   #23
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: wesele i partner

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ja w takiej sytuacji nie dałam gotówki. Akurat dałam urządzenie do gotowania na parze bo bejbik był w drodze a to przydatna sprawa. Inni dawali np pościel. Nie wiem czy gotówka to dobry pomysł. Zrobisz jak uważasz ;- )
Dziękuję za odpowiedź
Zastanawiałam się właśnie nad jakimś ewentualnym prezentem i może zrobię podobnie bo w przypadku mojej przyjaciółki też bejbik w drodze
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły i doświadczenia to będę wdzięczna
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:46   #24
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: wesele i partner

Mi by do głowy nie przyszło, żeby iść z kolegą na wesele, a co dopiero z koleżanką Po prostu moim zdaniem przez osobę towarzyszącą rozumiem partnera (chłopaka, narzeczonego, męża, konkubenta), którego zabiera się ze sobą po to, żeby był obecny w ważnych chwilach w życiu. Towarzystwo do zabawy na pewno na weselu się znajdzie, więc nie widzę nic złego w pójściu samemu. Można wtedy poznać kogoś interesującego i z nim się dobrze bawić...
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:13   #25
gossip_girl21
Zakorzenienie
 
Avatar gossip_girl21
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Dojczland...
Wiadomości: 7 837
Dot.: wesele i partner

A ja bym wzięła koleżankę... przecież nie ma tak na weselu że każdy każdego zna a o tym bd wiedzieć parę osób, i nie trzeba sie tym chwalić może akurat sie poznałyście na weselu? albo was tak posadzili przy stole hellou jest XXI wiek zlitujcie sie jakieś reformy czas zacząc byłam kiedys na weselu sama i pustynia taka bo nikogo młodego nie było i jak ciołek siedziałam, a takto jest przynajmniej do kogo gebe otworzyć...
gossip_girl21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 20:23   #26
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: wesele i partner

Cytat:
Napisane przez gossip_girl21 Pokaż wiadomość
byłam kiedys na weselu sama i pustynia taka bo nikogo młodego nie było i jak ciołek siedziałam, a takto jest przynajmniej do kogo gebe otworzyć...
I widzisz, ja bym w takiej sytuacji wolała być z kolegą -potańczyłabym sobie. Jasne, z koleżanką też bym mogła potańczyć, bo "XXI w.", ale jednak wolę nie.
Ale jak ktoś woli posiedzieć i poplotkować, to nie widzę w tym niczego niezwykłego.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.