Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-05, 21:19   #271
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

..........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:15
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 22:00   #272
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Nie wiem, czy jest tam coś zapychającego i nie obchodzi mnie to, jeśli widzę na 3 miejscu w składzie POLYACRYLAMIDE - to mi wystarcza, żeby powiedzieć mu stanowcze NIE
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 05:17   #273
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Udalo mi sie wreszcie znalezc sklad kremu intensywnie nawilzajacego Dermedic Acne Expert,wiec mialbym prosbe,czy ktos moglby oblukac ten sklad,i powiedziec,czy jest tam,cos potencjalnie zapychajacego.Z gory wielkie dzieki!


Skład (INCI): Aqua, C 12-15 Alkyl Benzoate, Polyacrylamide (And) C 13-14 Isoparaffin (And) Laureth - 7, Glycerin, Butylene Glycol (And) Peg-60 Almond Glycerides (And) Caprylyl Glycol (And) Carbomer (And) Nordihydroguaiaretic Acid (And) Oleanolic Acid, Isocetyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Algin (And) Acacia Senegal Gum (And) Serine, Methyl Glucose Sesquistearate, Xanthan Gum, Iodopropynyl Butylcarbamate, Dmdm Hydantoin (And) Methylchloroisothiazolino ne (And) Methylisothiazolinone, Parfum.
Michał - ja też dalej niż do polyacrylamidu nie czytałam - odradzam
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 07:41   #274
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Udalo mi sie wreszcie znalezc sklad kremu intensywnie nawilzajacego Dermedic Acne Expert,wiec mialbym prosbe,czy ktos moglby oblukac ten sklad,i powiedziec,czy jest tam,cos potencjalnie zapychajacego.Z gory wielkie dzieki!


Skład (INCI): Aqua, C 12-15 Alkyl Benzoate, Polyacrylamide (And) C 13-14 Isoparaffin (And) Laureth - 7, Glycerin, Butylene Glycol (And) Peg-60 Almond Glycerides (And) Caprylyl Glycol (And) Carbomer (And) Nordihydroguaiaretic Acid (And) Oleanolic Acid, Isocetyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Algin (And) Acacia Senegal Gum (And) Serine, Methyl Glucose Sesquistearate, Xanthan Gum, Iodopropynyl Butylcarbamate, Dmdm Hydantoin (And) Methylchloroisothiazolino ne (And) Methylisothiazolinone, Parfum.
Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy jest tam coś zapychającego i nie obchodzi mnie to, jeśli widzę na 3 miejscu w składzie POLYACRYLAMIDE - to mi wystarcza, żeby powiedzieć mu stanowcze NIE
Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Michał - ja też dalej niż do polyacrylamidu nie czytałam - odradzam
Dziewczyny mają 100% racji. Polyacrylamide stanowczo za wysoko w składzie - zapomnij o tym kremie Michał.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:48   #275
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Wczoraj zrobiłam 10% peeling kw. migdałowym i natłuściłam sie maścią alantan plus. Co za ulga dla skóry.Moja skóra zdecydowanie nie jest nosorożcowa i nie zniesie wszystkiego. Dzis pod filtr wysmarowałam sie alantanem plus, ale kremem. Świetnie matuje (o dziwo), niestety podkreśla łuszczącą sie skórę, ale pod filtr super. Niestety po południu skóra zrobiła sie zaczerwieniona i juz domagała sie pić.
Zastanawiam sie czy mnie te alantany nie pozapychają, bo mają oprócz alantoiny i d-pantenolu oczywiście, parafinę, lanolinę, glikol propylenowy.
Dla mnie są świetne po takich zabiegach na skórze i ma nadzieję, że jak pouzywam jakis tydzień, to nic sie nie stanie
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:50   #276
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Witam,
Odesłano mnie tutaj w celu uzyskania fachowej porady,więc jestem. Mam cerę tłustą o rozszerzonych porach, lat 33, pierwsze zmarszczki. Opracowałam sobie następujący 7 dniowy zestaw i nie wiem czy jest ok i czy cos sie z czyms nie gryzie wiec proszę o poradę
1 noc- zel do mycia twarzy- iwostin puritin, tonic lysanel, olejek haushka
2noc- żel, glinka argiletz, effaclair K
3noc- zel, redemic- nie wiem czy to dobry wybór chciałam cos na zmarchy, retinole nie wchodzą w grę ze względu na starania o dziecko
4noc- zel, maseczka aspirynowa, olejek haushka
5noc- zel, redemic lub inny
6noc- zel, tonic lysanel, redemic lub inny
7noc- zel, redemic lub inny
dzień- flavoC ,LPAnthelios40
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:17   #277
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Merro, widzę, że znowu zmodyfikowałaś swój zestaw, naprawdę nie polecam stosowania tego wszystkiego na raz - podrażnienia murowane.

Redermic możesz stosować przecież na dzień na zmianę z flavo a na tonik Lysanel to nie jest dobre rozwiązanie. lepiej zwykły krem nawilżający. A glinkę lub maseczkę aspirynową, raz w tygodniu zamiast effaclaru lub lysanela. Daj skórze trochę odpocząć. to jej nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie. Używanie wszystkiego na raz to najkrótsza droga do podrażnień, o których pisałaś.

Decydując się na taką pielęgnację trzeba przestrzegać pewnych reguł, inaczej można wyrządzić skórze więcej szkody, niż pożytku.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 21:25   #278
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam 10% peeling kw. migdałowym i natłuściłam sie maścią alantan plus. Co za ulga dla skóry.Moja skóra zdecydowanie nie jest nosorożcowa i nie zniesie wszystkiego. Dzis pod filtr wysmarowałam sie alantanem plus, ale kremem. Świetnie matuje (o dziwo), niestety podkreśla łuszczącą sie skórę, ale pod filtr super. Niestety po południu skóra zrobiła sie zaczerwieniona i juz domagała sie pić.
Zastanawiam sie czy mnie te alantany nie pozapychają, bo mają oprócz alantoiny i d-pantenolu oczywiście, parafinę, lanolinę, glikol propylenowy.
Dla mnie są świetne po takich zabiegach na skórze i ma nadzieję, że jak pouzywam jakis tydzień, to nic sie nie stanie

Mnie najlepiej służy krem z lanoliną, ten sutkowy z Rossmana. Nie ma w nim parafiny. Mnie nie zapycha, bardzo dobrze łagodzi. Jest kompletnie niewyjsciowy, bo bardzo się świeci.
Próbowałam łagodzić skórę po peelingu czymś innym i NIC nie dzialało tak dobrze, jak własnie ten krem.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:37   #279
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Mnie najlepiej służy krem z lanoliną, ten sutkowy z Rossmana. Nie ma w nim parafiny. Mnie nie zapycha, bardzo dobrze łagodzi. Jest kompletnie niewyjsciowy, bo bardzo się świeci.
Próbowałam łagodzić skórę po peelingu czymś innym i NIC nie dzialało tak dobrze, jak własnie ten krem.

Wiem, ze ten krem jest najlepszy po peelingu, ale jeszcze go nie kupiłam. Do Rossmana nie mam po drodze a jak już tam zajrzałam to go nie było.
Drugi Rossman w naszej mieścinie jest taki mały, ze nawet nie mają serii Babydrem. Pani "na kasie " powiedziała, że dopiero sie urządzają. Gdzie ja mieszkam
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:39   #280
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Decydując się na taką pielęgnację trzeba przestrzegać pewnych reguł, inaczej można wyrządzić skórze więcej szkody, niż pożytku.
Zgadzam się ze wszystkim, co napisała Kasiahan.

Na takie mocne połączenia jak glinka plus effaclar k (teoretycznie nie takie mocne, ale może przyjdzie czas. Musisz przyzwyczaić skórę do kwasów, ja po kilku miesiącach wiem, że nic mi się nie stanie jeśli czasem po glince użyję lysanel active. ALE taka jest moja skóra, po obserwowaniu jej wiem o niej więcej. Glinka wysusza skórę, ściąga ją, bardzo mocno oczyszcza - jeśli nałożysz kwas, możesz ją podrażnić, bo kwas wtedy mocniej działa (głębiej wnika, czy jakoś tak ).

No a tonik lysanel plus redermic to dla mnie połączenie, którego nigdy nie spróbuję, jakoś bym się bałam
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:40   #281
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
Witam,
1 noc- zel do mycia twarzy- iwostin puritin, tonic lysanel, olejek haushka
2noc- żel, glinka argiletz, effaclair K
3noc- zel, redemic- nie wiem czy to dobry wybór chciałam cos na zmarchy, retinole nie wchodzą w grę ze względu na starania o dziecko
4noc- zel, maseczka aspirynowa, olejek haushka
5noc- zel, redemic lub inny
6noc- zel, tonic lysanel, redemic lub inny
7noc- zel, redemic lub inny
dzień- flavoC ,LPAnthelios40
Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Merro, widzę, że znowu zmodyfikowałaś swój zestaw, naprawdę nie polecam stosowania tego wszystkiego na raz - podrażnienia murowane.

Redermic możesz stosować przecież na dzień na zmianę z flavo a na tonik Lysanel to nie jest dobre rozwiązanie. lepiej zwykły krem nawilżający. A glinkę lub maseczkę aspirynową, raz w tygodniu zamiast effaclaru lub lysanela. Daj skórze trochę odpocząć. to jej nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie. Używanie wszystkiego na raz to najkrótsza droga do podrażnień, o których pisałaś.

Decydując się na taką pielęgnację trzeba przestrzegać pewnych reguł, inaczej można wyrządzić skórze więcej szkody, niż pożytku.
No właśnie też mi się tak wydaje.......

Merro, mozesz przesuszyc sobie skórę. Masz az 3 produkty kwasowe - effaclar, tonik lysanel i maseczka aspirynowa.

Powtórze za Kasiahan - albo nakladasz maseczke z aspiryny sabo glinke - raz w tyodniu! I tez jestem za przezuceniem Redermica na rano pod filtry - wit C wzmosni jego działanie. Z tymze, musisz pamietac, iz wit C moze dodatkowow podrazniac skore poddawaną kuracji kwasowej, takze nei wiem czy w ogole bedziesz go mogła stosowac [redermic ma 5% wit C a flavo c ma 8%] - mysle ze jeden produkt z wit C w "uzyciu" zupelnie Ci wystarczy. Zacznij od tego o nizszym stezeniu, kiedy skora sie przyzwyczai - zwieksz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 18:19   #282
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

dzięki, skoro tyle specjalistek wypowiedziało się jednoznacznie, więc na pewno już się zastosuję do waszych rad
A co powiecie na to:
1noc- zel iwostin, lysanel- tonic, haushka
2noc- zel, haushka
3noc- zel, masaeczka aspirynowa, Haushka
4noc- zel, krem nawilzajacy,
5noc- zel, krem nawilazjacy
6noc- zel, maseczka argiletz, haushka
7noc- zel, haushka
Chcialabym tez zastosowac jakis krem na noc o dzialaniu przeciwzmarszczkowym, myslalam ze ten redemic bedzie dobry, co powiecie o Dermika specialite do cery tłustej, kremy z retinolem narazie odpadają, więc nie wiem co innego byłoby odpowiednie.

Edytowane przez merra
Czas edycji: 2007-01-09 o 20:00
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:04   #283
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

http://www.dermika.pl/engine/index.p...21&produkt=128
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 20:38   #284
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

nikt nie odpowiada
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 23:18   #285
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

uzywal ktos moze jako nawilzacz w dni "bezkwasowe" jakiegos mazdila wlasnorecznego? ja sie wlasnie zastanawiam nad kombinacja - nmf, kwas hialuronowy, gliceryna i niacynamid.

co wy na to?
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 08:36   #286
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

mewcia ja używam z powdzeniem ekspresowe sera z receptariusza mazidel.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 10:09   #287
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

to jest mniej wiecej to ale ze wzgledu na brak pantenolu musialam je nieco zmodyfikowac ale Contax mowisz ze sie sprawdza to mam nadzieje ze nie bede musiala kupowac nic osobno jak juz na stale wprowadze wieksze kwasy do mojej kuracji
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 10:42   #288
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

mewcia te sera dobrze nawilżają, bo są robione w dowolnym oleju. Mieszam w oleju co mi wpadnie w rękę i na paszczę Tu masz dokładne przepisy => http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=16&Itemid=2
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 11:31   #289
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

wiem wiem dzieki z mazidel korzystam namietnie
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-13, 15:43   #290
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Czy któraś z Was stosowała może "Ekspresowe serum hialuronowo-jedwabne"? http://mazidla.com/index.php?option=...id=62&Itemid=2
Zastanawiam sie nad zamówieniem składników do zrobienia tego sera i nie wiem czy warto czy nie
Od wczoraj atakuję moją skórę koło oczu mascią Flexiderm, która poleciła Emilia, i chyba jest poprawa...albo sobie wmawiam-też jest taka mozliwość W każdym razie maść nie migruje do oczu i ponieważ akurat siedzę w domu to nakładam ją kilka razy dziennie. Mam nadzieje, ze jak ją trochę poużywam, to "efekt staruszki" się cofnie
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 10:26   #291
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Katarina - robię regularnie to serum z jedwabiem i bardzo je sobie chwalę.
Zresztą, wiem że inne Dziewczyny też.
Skóra po nim jest taka delikatna, niezwykle gładka i jedwabista.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 10:31   #292
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała może "Ekspresowe serum hialuronowo-jedwabne"? http://mazidla.com/index.php?option=...id=62&Itemid=2
Zastanawiam sie nad zamówieniem składników do zrobienia tego sera i nie wiem czy warto czy nie
ja również je polecam Bardzo wygladza skórę i w dotyku, i wizualnie.
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 11:47   #293
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

AsikS i Maggie-79 wobec tego kupię składniki i do dzieła A na jakim oleju to robicie? Myślałam nad różanym albo z pestek winogron ale nie wiem który lepszy. jak myślicie?

Pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 12:50   #294
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ja uzywam oleju z dzikiej rozy lub kasztanowca. Ale mozesz poeksperymentowac, u kazdego inaczej sie wchlania ten sam olej.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 14:57   #295
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
AsikS i Maggie-79 wobec tego kupię składniki i do dzieła A na jakim oleju to robicie? Myślałam nad różanym albo z pestek winogron ale nie wiem który lepszy. jak myślicie?

Pozdrawiam
ja używam oleju z dzikiej róży
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 22:30   #296
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ja też głównie używam oleju z dzikiej róży bo bardzo mi służy.
Stosuję też do tego serum oleju z kasztanowca, gdyż mam trochę pajączków na policzkach, a najrzadziej - oleju z brzozy bo używam go do innych formulacji.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 12:38   #297
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ukręciłam wczoraj mazidłowe serum post-peel z owsem, co prawda zubożone, bo bez pantenolu i ekstraktu z rozmarynu, no ale coś jakby serum jednak wyszło No i zamiast hydrolatu oczarowego był neroli, a zamiast oleju z ogórecznika macerat brzozowy
Wyszło mi coś dość wodnistego (pewnie gdyby był pantenol, to byłoby gęściejsze), w kolorze jasnobrązowym (owies). Nałożone na twarz trochę się wchłania, ale zostawia klejącą warstwę. Nawilżenia jakiegoś spejclanego nie odczułam Dziś dalsze testy.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 21:29   #298
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Niestety muszę przyznać, że nawilżająca calma ziaji zupełnie nie nadaje nawilżenia lekko zmaltretowanej kw. migdałowym i AD, skóry.
Jak stosowałam tylko AD, nie mówiąc o Effaclarze k, to calma była w porządku a teraz nie nałożę jej na twarz, bo piecze i muszę ja zmyć. Świetnie sprawdza sie za to AA help nawilżający. Przede wszystkim jest bezzapachowy i mnie nie podrażnia. Oczywiście nie nadaje sie zaraz po kwasie (wtedy tylko lanolina rossmana albo alantan plus maść), ale jak juz skóra dojdzie do siebie, ale jeszcze się łuszczy i jest lekko zaczerwieniona.
Dobry jest jeszcze ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5561
Na co dzień stosuję go na okolice oczne
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 14:21   #299
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Jestem załamana nawilażam skórę wokół oczu jak tylko można a zmarszczki robią mi się coraz większe ryczeć mi się chce jak patrzę w lustro. w ciągu 2 miesięcy użyłam atredert 5 razy i jest coraz gorzej zamówiłam na mazidłach wszystko do zrobienia serum z jedwabiem i czekam ze ściśnietym gardłem bo nie wiem czy przerwać kurację czy nie? Błagam niech mi ktoś powie, że te zmarchy zejda bo postarzałam się w ciągu 2 miesięcy o kilka lat!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 16:04   #300
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

przykro mi nie znam artederm,ale proponuje abys dodatkowo cos nakladala na oczy nawilzajacego...ja nakladam balsam bübchena wprawdzie natluszczajacy glownie,ale niespodziewanie rowniez i nawilzajacy i zauwazylam,ze radzi sobie doskonale z przesuszeniem,pozdrawiam
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 12:28:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.