Niemcy II :) - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-26, 10:43   #3001
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez zaneta z Frankfurtu Pokaż wiadomość
A moze mu chodzi o Rentenversicherung ja mam taka specjalna legitymacje ze zdjeciem i numerem.
ta legitymacja ze zdjeciem to wyzej opisany juz Sozialversicherung , ktorego Bierka nie posiada bo do tej pory nie pracowala...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 19:35   #3002
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny wiecie ile mniej więcej może kosztować sterylka kotki u niemieckiego weta?
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 19:49   #3003
lameczka
Rozeznanie
 
Avatar lameczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 637
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez natalia_art Pokaż wiadomość
Nikt z Was nie wie, proszę zorientujcie się gdzie zapisać dziecko do szkoły

jak milo
lameczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 20:02   #3004
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 089
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez natalia_art Pokaż wiadomość
Proszę napiszcie mi jak zabrać się za zapisanie dziecka do szkoły? Córka w Polsce skończyła I klasę. Nie mówi po niemiecku. Od sierpnia będziemy mieszkać w Koln. Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w Koln jest Sprachklasse???Jakie dokumenty trzeba mieć. Bardzo Was proszę o pomoc!!!!
Sama poszukaj. Masz do dyspozycji internet, ksiązkę telefoniczną i telefon.

Cytat:
Napisane przez natalia_art Pokaż wiadomość
Nikt z Was nie wie, proszę zorientujcie się gdzie zapisać dziecko do szkoły
Sama sie zorientuj. Nikt Ci nie bedzie pomagal tylko dlatego, ze jestes len i nie chce Ci sie samej sprawdzic.
Najwyrazniej nikt nie wie. Gdyby ktoras wiedziala od razu by Ci odpowiedziala, nie sadzisz?

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie ile mniej więcej może kosztować sterylka kotki u niemieckiego weta?
Nie mam kota, ale mam google. Wpisalam do wyszukiwarki "katze sterilisieren kosten" i wyswietlilo mi sie 93 tysiace wynikow...

Przykladowo:

Cytat:
Du solltest nicht sterilisieren, sondern kastrieren lassen.

Sterilisation = durchtrennen der Eileiter (Katze) bzw. Samenleiter (Kater)
Kastration = Entfernen der Eierstöcke und manchmal auch der Gebärmutter (Katze), Entfernen der Hoden (Kater)

Eine sterilisierte Katze wird weiterhin rollig, ist aber unfruchtbar. Ein sterilisierter Kater zeigt weiterhin Katerverhalten (markieren, besteigen).

Eine Kastration kannst Du bei jedem Tierarzt durchführen lassen, der regelmässig Haustiere behandelt - dort gehört das zur Routine. Es kostet zwischen 60 und 100 Euro.

In der Regel läuft das so ab, dass man die Katze morgens nüchtern hinbringt und dann nachmittags abholt. Sie ist dann meist noch ein wenig benommen und sollte keine grossen Sprünge machen.

In der Zeit nach der OP besonders auf Hygiene im Katzenklo achten.

Je nachdem, was der Tierarzt für eine Naht macht, muss die Katze nach ein paar Tagen zum Fäden ziehen oder auch nicht.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 21:11   #3005
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

MdM ale Ty dzis bojowa ...

a czy ktos mi moze powiedziec, dlaczego moj urlop dobiegl juz do konca i jutro musze wstac o 6 do pracy ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 21:17   #3006
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 089
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
MdM ale Ty dzis bojowa ...
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 21:19   #3007
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)



Dobre jestescie. Chyba jestesmy troche chamskie, mam wyrzuty sumienia

Przydalaby sie jakas infolinia dla Polakow jadacych do Niemiec, tylko kto by umial odpowiedziec na te wszystkie pytania?
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 21:20   #3008
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 089
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
a czy ktos mi moze powiedziec, dlaczego moj urlop dobiegl juz do konca i jutro musze wstac o 6 do pracy ...
:d
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 21:52   #3009
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Sylwia*** Pokaż wiadomość
Dobre jestescie. Chyba jestesmy troche chamskie, mam wyrzuty sumienia
o ja sobie wypraszam ... a wyrzutow nie posiadam, bo niektore pytania sa naprawde hmmm... przeciez my niejestesmy wszystkowiedzace a do tego wiele rzeczy mozna samemu znalezc tak jak napisala MdM... do tego jak cos wiem, to sie ta wiedza dziele

a do pracy i tak musze isc... i o ile lubie moja prace to niecierpie wstawania o 6 pfff... w totka tez znowu nie wygralam

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2011-06-26 o 21:54
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 11:08   #3010
natalia_art
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Niemcy II :)

[QUOTE=MdM;27761703]Sama poszukaj. Masz do dyspozycji internet, ksiązkę telefoniczną i telefon.



Sama sie zorientuj. Nikt Ci nie bedzie pomagal tylko dlatego, ze jestes len i nie chce Ci sie samej sprawdzic.
Najwyrazniej nikt nie wie. Gdyby ktoras wiedziala od razu by Ci odpowiedziala, nie sadzisz?




TAKA JESTEŚ CWANA BO JESTEŚ W NIEMCZECH JUŻ JAKIŚ CZAS, I ZAPOMNIAŁAŚ JAK TO BYŁO GDY PIERWSZY RAZ JECHAŁAŚ. GDYBYM ZNAŁA JĘZYK TO BYM ZADZWONIŁA DO ODPOWIEDNICH URZĘDÓW I BYM SIĘ DOWIEDZIAŁA. NIE BĄDŹ TAKA HOP DO PRZODU BO CI Z TYŁU ZABRAKNIE. NIE OBRAŻAJ MNIE BO NIC O MNIE NIE WIESZ. TO JEST WŁAŚNIE OBŁUDA I FAŁSZYWOŚĆ POLAKÓW POJECHAŁY ZA GRANICE I JUŻ WIELKIE EGO WAM UROSŁO A W SZCZEGÓLNOŚCI tobie!!!!!!!!! ŻEBYŚ SIĘ NA TYM NIE PRZEJECHAŁA.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Myślałam, że to forum skupia osoby które są uczciwe i nie obrażają się wzajemnie, jednak się pomyliłam, ale to typowe dla polaków że jak już coś wie to się zgrywa i potrafi drugiego człowieka tylko zdołować.

życzę wam powodzenia i noście te swoje noski i główki jeszcze wyżej....

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

DO MDM
Bardzo dziękuję za odpowiedź, niezmiernie mi miło.
Nic o mnie nie wiesz więc nie wypowiadaj się na mój temat. Jeśli ktoś zadaje pytanie na forum to liczy na odpowiedz od elokwentnych i zorientowanych osób do których ty z PEWNOŚCIĄ NIE NALEŻYSZ!!!!!! SPRAWDŹ W SŁOWNIKU CO ZNACZY OSOBA ELOKWENTNA BO PEWNIE NIE WIESZ!!!!! MIŁEGO DNIA!!!!! BUZIAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
natalia_art jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 11:27   #3011
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 089
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez natalia_art Pokaż wiadomość
TAKA JESTEŚ CWANA BO JESTEŚ W NIEMCZECH JUŻ JAKIŚ CZAS, I ZAPOMNIAŁAŚ JAK TO BYŁO GDY PIERWSZY RAZ JECHAŁAŚ. GDYBYM ZNAŁA JĘZYK TO BYM ZADZWONIŁA DO ODPOWIEDNICH URZĘDÓW I BYM SIĘ DOWIEDZIAŁA. NIE BĄDŹ TAKA HOP DO PRZODU BO CI Z TYŁU ZABRAKNIE. NIE OBRAŻAJ MNIE BO NIC O MNIE NIE WIESZ. TO JEST WŁAŚNIE OBŁUDA I FAŁSZYWOŚĆ POLAKÓW POJECHAŁY ZA GRANICE I JUŻ WIELKIE EGO WAM UROSŁO A W SZCZEGÓLNOŚCI tobie!!!!!!!!! ŻEBYŚ SIĘ NA TYM NIE PRZEJECHAŁA.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Myślałam, że to forum skupia osoby które są uczciwe i nie obrażają się wzajemnie, jednak się pomyliłam, ale to typowe dla polaków że jak już coś wie to się zgrywa i potrafi drugiego człowieka tylko zdołować.

życzę wam powodzenia i noście te swoje noski i główki jeszcze wyżej....

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

DO MDM
Bardzo dziękuję za odpowiedź, niezmiernie mi miło.
Nic o mnie nie wiesz więc nie wypowiadaj się na mój temat. Jeśli ktoś zadaje pytanie na forum to liczy na odpowiedz od elokwentnych i zorientowanych osób do których ty z PEWNOŚCIĄ NIE NALEŻYSZ!!!!!! SPRAWDŹ W SŁOWNIKU CO ZNACZY OSOBA ELOKWENTNA BO PEWNIE NIE WIESZ!!!!! MIŁEGO DNIA!!!!! BUZIAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!


Widzisz... ja nie pojechalam do DE w ciemno i do tego znalam jezyk. Poza tym prawda w oczy kole, co? Zapytac o cos to nic zlego ale miec pretensje, ze nikt Ci nie odpowiada to cos zupelnie innego.

Buziaki
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 11:48   #3012
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
a do pracy i tak musze isc... i o ile lubie moja prace to niecierpie wstawania o 6 pfff... w totka tez znowu nie wygralam



No Dziewczyny,to sie nam oberwlo

Mnie zawsze roznosi od srodka,jak ktos chce wydoic panstwo i o Sozialhilfe pyta,ale wtedy przewaznie gryze sie w jezyk i odpuszczam,szkoda nerwow...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 12:19   #3013
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

woowww... dobrze, ze siedzialam... bo chyba bym sie przewrocila

niektorym sie naprawde wydaje, ze my jestesmy wszechwiedzacym punktem informacyjnym... chcialam cos napisac ale prawde mowiac mam wrazenie, ze to nie ma sensu wiec pomine milczeniem ...

z wrazenia zapomnialam co chcialam

aaaaa...

Cytat:
Co trzeba zrobić, żeby zamieścić ogłoszenie w gazecie w Regensburgu bo nie za bardzo się orientuje jakie tam mają gazety
Natalai730 jedna z bardziej znanych i popularnych gazet jest Mittelbayerische na Regensburg, mozna tez umiescic ogloszenie online. Na stronie http://www.mittelbayerische.de/anzeigen/ ... wsrod ogloszen jest tez Stellenmarkt, na to musisz kliknac i tam dalej na ogloszenie prywatne i na weiter... i tak wypelnic do konca co oni chca, na koniec trzeba sie zarejstrowac, zeby miec dostep do swojego ogloszenia.

Mittelbayerische Zeitung

Kumpfmühler Straße 9
93047 Regensburg
Telefon: 0941/ 207-0
mittelbayerische@mittelba yerische.de


Maja nie masz moze jakiegos kuponu do dougiego ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 16:52   #3014
lameczka
Rozeznanie
 
Avatar lameczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 637
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Sama poszukaj. Masz do dyspozycji internet, ksiązkę telefoniczną i telefon.



Sama sie zorientuj. Nikt Ci nie bedzie pomagal tylko dlatego, ze jestes len i nie chce Ci sie samej sprawdzic.
Najwyrazniej nikt nie wie. Gdyby ktoras wiedziala od razu by Ci odpowiedziala, nie sadzisz?



Nie mam kota, ale mam google. Wpisalam do wyszukiwarki "katze sterilisieren kosten" i wyswietlilo mi sie 93 tysiace wynikow...

Przykladowo:





Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
MdM ale Ty dzis bojowa ...

a czy ktos mi moze powiedziec, dlaczego moj urlop dobiegl juz do konca i jutro musze wstac o 6 do pracy ...
desti
dlaczego masz koniec urlopu...






Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
o ja sobie wypraszam ... a wyrzutow nie posiadam, bo niektore pytania sa naprawde hmmm... przeciez my niejestesmy wszystkowiedzace a do tego wiele rzeczy mozna samemu znalezc tak jak napisala MdM... do tego jak cos wiem, to sie ta wiedza dziele


no wlasnie.......kazdy zapyta, bo tak najlatwiej....po co sie meczyc i samemu cos poszukac


[QUOTE=natalia_art;2777145 9]
Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość


TAKA JESTEŚ CWANA BO JESTEŚ W NIEMCZECH JUŻ JAKIŚ CZAS, I ZAPOMNIAŁAŚ JAK TO BYŁO GDY PIERWSZY RAZ JECHAŁAŚ. GDYBYM ZNAŁA JĘZYK TO BYM ZADZWONIŁA DO ODPOWIEDNICH URZĘDÓW I BYM SIĘ DOWIEDZIAŁA. NIE BĄDŹ TAKA HOP DO PRZODU BO CI Z TYŁU ZABRAKNIE. NIE OBRAŻAJ MNIE BO NIC O MNIE NIE WIESZ. TO JEST WŁAŚNIE OBŁUDA I FAŁSZYWOŚĆ POLAKÓW POJECHAŁY ZA GRANICE I JUŻ WIELKIE EGO WAM UROSŁO A W SZCZEGÓLNOŚCI tobie!!!!!!!!! ŻEBYŚ SIĘ NA TYM NIE PRZEJECHAŁA.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Myślałam, że to forum skupia osoby które są uczciwe i nie obrażają się wzajemnie, jednak się pomyliłam, ale to typowe dla polaków że jak już coś wie to się zgrywa i potrafi drugiego człowieka tylko zdołować.

życzę wam powodzenia i noście te swoje noski i główki jeszcze wyżej....

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

DO MDM
Bardzo dziękuję za odpowiedź, niezmiernie mi miło.
Nic o mnie nie wiesz więc nie wypowiadaj się na mój temat. Jeśli ktoś zadaje pytanie na forum to liczy na odpowiedz od elokwentnych i zorientowanych osób do których ty z PEWNOŚCIĄ NIE NALEŻYSZ!!!!!! SPRAWDŹ W SŁOWNIKU CO ZNACZY OSOBA ELOKWENTNA BO PEWNIE NIE WIESZ!!!!! MIŁEGO DNIA!!!!! BUZIAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!


pokazana klasa...nie ma co

smieszne jest to co przeczytalam

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość


Widzisz... ja nie pojechalam do DE w ciemno i do tego znalam jezyk. Poza tym prawda w oczy kole, co? Zapytac o cos to nic zlego ale miec pretensje, ze nikt Ci nie odpowiada to cos zupelnie innego.


ja tez nie mam pretensji, ze ktos pyta....ale tak calkiem na latwizne niestety nie mozna chodzic


Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
woowww... dobrze, ze siedzialam... bo chyba bym sie przewrocila



z wrazenia zapomnialam co chcialam

aaaaa...



..

lameczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 17:57   #3015
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Maja nie masz moze jakiegos kuponu do dougiego ...
Niestety nie mam,ale moge Ci znalezc jakis w necie...

5€ - http://gutscheine.mydealz.de/5e-douglas-gutschein/
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2011-06-27 o 18:00
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 18:26   #3016
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez natalia_art Pokaż wiadomość

TAKA JESTEŚ CWANA BO JESTEŚ W NIEMCZECH JUŻ JAKIŚ CZAS, I ZAPOMNIAŁAŚ JAK TO BYŁO GDY PIERWSZY RAZ JECHAŁAŚ. GDYBYM ZNAŁA JĘZYK TO BYM ZADZWONIŁA DO ODPOWIEDNICH URZĘDÓW I BYM SIĘ DOWIEDZIAŁA. NIE BĄDŹ TAKA HOP DO PRZODU BO CI Z TYŁU ZABRAKNIE. NIE OBRAŻAJ MNIE BO NIC O MNIE NIE WIESZ. TO JEST WŁAŚNIE OBŁUDA I FAŁSZYWOŚĆ POLAKÓW POJECHAŁY ZA GRANICE I JUŻ WIELKIE EGO WAM UROSŁO A W SZCZEGÓLNOŚCI tobie!!!!!!!!! ŻEBYŚ SIĘ NA TYM NIE PRZEJECHAŁA.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Myślałam, że to forum skupia osoby które są uczciwe i nie obrażają się wzajemnie, jednak się pomyliłam, ale to typowe dla polaków że jak już coś wie to się zgrywa i potrafi drugiego człowieka tylko zdołować.

życzę wam powodzenia i noście te swoje noski i główki jeszcze wyżej....

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

DO MDM
Bardzo dziękuję za odpowiedź, niezmiernie mi miło.
Nic o mnie nie wiesz więc nie wypowiadaj się na mój temat. Jeśli ktoś zadaje pytanie na forum to liczy na odpowiedz od elokwentnych i zorientowanych osób do których ty z PEWNOŚCIĄ NIE NALEŻYSZ!!!!!! SPRAWDŹ W SŁOWNIKU CO ZNACZY OSOBA ELOKWENTNA BO PEWNIE NIE WIESZ!!!!! MIŁEGO DNIA!!!!! BUZIAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
Kobieto, ja ci już kiedyś jakies linki podawałam, o ile mnie pamięć nie myli, jeszcze ci mało?
Zrozum, że nikt cię za rękę prowadził nie będzie, nie znasz języka to najpierw się go naucz, albo posługuj sie angielskim a potem dopiero myśl o wyjeździe, jeśli nie masz nikogo kto by ci tu pozałatwiał np sprawę szkoły.
Powiedz mi jak ty chcesz z dzieckiem pracować nad lekcjami jak języka nie znasz? Ja nie znałam języka jak tu przyjechałam i wiem jak to ogranicza. Ale byłam tu z mężem, który na początku wszystkie sprawy załątwiał i z dzieckiem pracował nad lekcjami. Nie wyobrażam sobie wyjechać bez znajomości języka i bez bliskiej osoby, która mogłaby pomóc na początku. Zwyczajnie współczuję Ci, bo wiem ile ja łez tu wylałam na poczatku a przecież miałam kogoś, kto znał język i wszystkie sprawy urzędowe i inne mógł załatwić. A już bardzo współczuję twojemu dziecku, które nie znajdzie w tobie oparcia i będziecie tak tu błądzić jak dwoje dzieci we mgle.

A to co zaprezentowała MdM to nie obłuda i fałsz ale normalne zachowanie człowieka, który nie lubi byc wykorzystywany. Wiesz ile jest takich osób jak ty? Gdybyśmy chciały odpowiedziec na wszystkie pytania zadawane nie tylko w wątku ale i na żywo czy w innych miejscach w internecie, to bysmy musiały nie spać i nie jeść.
Co innego zresztą zapytac o coś a co innego kiedy ktoś chce by najpierw za niego załatwić to, potem tamto a na koniec jeszcze coś innego. I oczywiście mało kto powie "dziękuję".
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 18:56   #3017
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Maja nie masz moze jakiegos kuponu do dougiego ...
Ja wprawdzie nie Maja ale kupon znizkowy mam Moge go podac tutaj, bo to Newsletter Bonus i dla wszystkich jest taki sam
JSR876

Milego zakupowania
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 19:11   #3018
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Ja wprawdzie nie Maja ale kupon znizkowy mam Moge go podac tutaj, bo to Newsletter Bonus i dla wszystkich jest taki sam
JSR876

Milego zakupowania
Hej Jolku

przed chwila tez dostalam tego @ z procentami
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2011-06-27 o 19:32
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 19:21   #3019
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Wiedziałam ,że moje dość dziwne pytanie może wywołać "oburzenie" . Mam google i nie waham się jej używać. Jednak nie znam niemieckiego na tyle dobrze by wyłapać info, które chciałam wybaczcie mi...

Generalnie wizażowe forum "emigrantki" uważam za dość kulturalne , gdzie jak się nie zna odpowiedzi to się po prostu milczy. Natomiast forum gdzie można sobie ulżyć w różnego rodzaju docinkach to "mypolacy" tam dopiero rodacy dają sobie popalić .

W życiu się tak układa ,że czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć gdzie nas poniesie . Jeszcze 9 miesięcy temu myślałam ,że będę we Włoszech, ale nadarzyła się okazja by spróbować czegoś nowego, wyjechać, nauczyć się niemieckiego ( ale niestety nie każdy ma dar by opanować go w miesiąc) , poznać nowych ludzi i kulturę , która wcześniej nie wydawała mi się warta uwagi. Może za kolejny rok wyjadę np. do Egiptu i tam rodacy będą mi dogryzać ,że nie znam arabskiego. Chciałam przez to powiedzieć ,że czasami nie wszystko można zaplanować z wyprzedzeniem, przygotować się i wszystko wiedzieć. A ludzie są różni więc pytania bywają ambitne i mniej. I szukają informacji wszędzie.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 19:23   #3020
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Hej Jolku

prze chwila tez dostalam tego @ z procentami
Majek

Moj juz dzis rano przyszedl Zatem Desti tez go juz pewnie ma, ale moze sie komus przyda
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 19:46   #3021
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
o ja sobie wypraszam ... a wyrzutow nie posiadam, bo niektore pytania sa naprawde hmmm... przeciez my niejestesmy wszystkowiedzace a do tego wiele rzeczy mozna samemu znalezc tak jak napisala MdM... do tego jak cos wiem, to sie ta wiedza dziele


Ja mam takie odczucia, ze jestesmy tu zalewane setkami pytan, i chcialoby sie pomoc, ale niektore pytania sa takie szczcegolowe, ze naprawde nie wiem, kto mialby to wiedziec z nas...

Dlatego z jednej strony pomyslalam dokladnie tak, jak napisala MdM, ale tez glupio mi, ze taka niepomocna jestem

Fakt faktem, slowa "dziekuje" tu raczej nie uswiadczysz :/ - to mnie tez zniecheca.

Ja bym sobie zyczyla, zeby dziewczyny, ktore sa tu nowe i zadaja nam pytania, nie wkurzaly sie, jesli nikt im nie odpowie, bo jak nikt nie odpowiada, to dlatego, ze nikt nie wie. Moze zrobic jakis wpis na ten temat na stronie glownej?

Desti, podczytuje ostatnio intensywniej Twojego bloga i az sie boje, co z tego wyniknie.
Naprawde dobra robote robisz!!!
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 20:58   #3022
OlusiaS
Wtajemniczenie
 
Avatar OlusiaS
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wloclawek/Niemcy
Wiadomości: 2 311
Dot.: Niemcy II :)

Woow,ale tu bylo goraco .Wiadomo,mozna poprosic o pomoc,ale chyba najlepiej udac sie po prostu do szkoly.Sa wakacje,zapisac dziecko jak najszybciej na kurs niemieckiego,isc miedzy ludzi,zeby chociaz sie osluchalo z jezykiem do rozpoczecia roku szkolnego.
Ale powiem wam szczerze,ze draznia mnie tez tego typu pytania.Mam rodzine,ktora mieszka w De juz od 3-4 lat i zadaja mi czasem takie pytania (tzn conajmniej raz w tygodniu),ze z krzesla spadam...Jesli mieszkam w obcym kraju,interesuje sie wszystkim dokladnie tak samo,jakbym mieszkala w Polsce i staram sie zalatwiac wszystko na wlasna reke.Wiadomo,ze wszystkiego nie mozna wiedziec,ale trzeba chciec
OlusiaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 21:27   #3023
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Jola ... Maja ... dziekuje ... a i ten na piec euro tez sie przyda hehe...

desti kodu nie ma, bo nie miala czasu poczty sciagnac ...

Alcon prawde mowiac Twoje pytanie wcale nie wywolalo burzy ...

Sylwia dziekuje i ciesze sie, ze sie podoba
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 21:53   #3024
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 089
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Wiedziałam ,że moje dość dziwne pytanie może wywołać "oburzenie" . Mam google i nie waham się jej używać. Jednak nie znam niemieckiego na tyle dobrze by wyłapać info, które chciałam wybaczcie mi...

Generalnie wizażowe forum "emigrantki" uważam za dość kulturalne , gdzie jak się nie zna odpowiedzi to się po prostu milczy. Natomiast forum gdzie można sobie ulżyć w różnego rodzaju docinkach to "mypolacy" tam dopiero rodacy dają sobie popalić .

W życiu się tak układa ,że czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć gdzie nas poniesie . Jeszcze 9 miesięcy temu myślałam ,że będę we Włoszech, ale nadarzyła się okazja by spróbować czegoś nowego, wyjechać, nauczyć się niemieckiego ( ale niestety nie każdy ma dar by opanować go w miesiąc) , poznać nowych ludzi i kulturę , która wcześniej nie wydawała mi się warta uwagi. Może za kolejny rok wyjadę np. do Egiptu i tam rodacy będą mi dogryzać ,że nie znam arabskiego. Chciałam przez to powiedzieć ,że czasami nie wszystko można zaplanować z wyprzedzeniem, przygotować się i wszystko wiedzieć. A ludzie są różni więc pytania bywają ambitne i mniej. I szukają informacji wszędzie.
No przepraszam Cie, ale nie mozesz mi zarzucic, ze nie pomoglam . Jak byk stoi ile kosztuje kastracja kota .
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-27, 23:39   #3025
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Alcon prawde mowiac Twoje pytanie wcale nie wywolalo burzy
masz rację nie przypisuję sobie kluczowej roli w tej dyskusji jednak poszła w takim kierunku,że znalazłam się w środku

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
No przepraszam Cie, ale nie mozesz mi zarzucic, ze nie pomoglam . Jak byk stoi ile kosztuje kastracja kota .
Dziękuję , tego cytatu nie zauważyłam
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 00:29   #3026
lameczka
Rozeznanie
 
Avatar lameczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 637
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Sylwia*** Pokaż wiadomość

Fakt faktem, slowa "dziekuje" tu raczej nie uswiadczysz :/ - to mnie tez zniecheca.

Ja bym sobie zyczyla, zeby dziewczyny, ktore sa tu nowe i zadaja nam pytania, nie wkurzaly sie, jesli nikt im nie odpowie, bo jak nikt nie odpowiada, to dlatego, ze nikt nie wie. Moze zrobic jakis wpis na ten temat na stronie glownej?

!
niestety...

i do tego jeszcze wyszlo na to, ze to my jestesmy te beee


wiecie co....ja kiedys trafilam na watek pt: Polak wykorzystany przez rodaka na emigracji???
tam sie dopiero wlos jezy na glowie co mysla rodacy o sobie...i niestety zawsze wychodzi, ze ci co tu sa szybciej od tych co pozniej(mam nadzieje ze nie pokrecilam i rozumiecie), sa ci zli i wredni..i wykorzystuja tych biednych palaczkow dopiero przyjezdzajacych...az sie gotuje we mnie


lameczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 09:31   #3027
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 089
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
masz rację nie przypisuję sobie kluczowej roli w tej dyskusji jednak poszła w takim kierunku,że znalazłam się w środku
No bez przesady... tylko dlatego, ze inna uzytkowniczka ciagle zasmieca nasze forum pytaniami, na ktore nie znamy odpowiedzi i chce zebysmy za nią ich szukały, bo ona wyjechala do obcego kraju i nie zna jezyka, nie znaczy, ze mamy od razu pretensje do calego swiata i innych dziewczyn udzielajacych sie na watku. Nie zauwazylam, zebys zostala w mojej odpowiedzi skrytykowana. Zwrocilam Ci uwage, ze odpowiedz znalazlam w internecie, co moglas zrobic takze Ty. Z reszta i tak Ci pomoglam i odpowiedz dostalas .

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Dziękuję , tego cytatu nie zauważyłam
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 03:58   #3028
zaneta z Frankfurtu
Raczkowanie
 
Avatar zaneta z Frankfurtu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 188
GG do zaneta z Frankfurtu
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
ta legitymacja ze zdjeciem to wyzej opisany juz Sozialversicherung , ktorego Bierka nie posiada bo do tej pory nie pracowala...
Ja tez ja dostalam jak jeszcze nie pracowalam

Ostatnio faktycznie tylko w tym temacie pytania zadaja ...

Juz za kilka dni wyjazd do PL.
Nie bylam juz 3 lata wiec fajnie bedzie zobaczyc sie z rodzinka.

---------- Dopisano o 02:56 ---------- Poprzedni post napisano o 02:39 ----------

Od godz 2 w nocy nie spie a do pracy na 8 isc trzeba oj bedzie wesolo

A tak z innej beczki to powiem Wam ze od 3 lat prowadze grupe Polki z Hessen i organizuje spotkania ciagle dolancza ktos nowy.
Nawet przyjaznie sie zawiazaly .... ale byly taki takie przypadki ze az w szoku bylam ze mozna byc tak zlosliwym wobec rodakow.

---------- Dopisano o 02:58 ---------- Poprzedni post napisano o 02:56 ----------

Dziewczyny wie ktos czemu zegar na forum spoznia sie p ponad 2 godz u teraz jest godz 04:57
zaneta z Frankfurtu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 07:24   #3029
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez zaneta z Frankfurtu Pokaż wiadomość
Ja tez ja dostalam jak jeszcze nie pracowalam

Ostatnio faktycznie tylko w tym temacie pytania zadaja ...

Juz za kilka dni wyjazd do PL.
Nie bylam juz 3 lata wiec fajnie bedzie zobaczyc sie z rodzinka.

---------- Dopisano o 02:56 ---------- Poprzedni post napisano o 02:39 ----------

Od godz 2 w nocy nie spie a do pracy na 8 isc trzeba oj bedzie wesolo

A tak z innej beczki to powiem Wam ze od 3 lat prowadze grupe Polki z Hessen i organizuje spotkania ciagle dolancza ktos nowy.
Nawet przyjaznie sie zawiazaly .... ale byly taki takie przypadki ze az w szoku bylam ze mozna byc tak zlosliwym wobec rodakow.

---------- Dopisano o 02:58 ---------- Poprzedni post napisano o 02:56 ----------

Dziewczyny wie ktos czemu zegar na forum spoznia sie p ponad 2 godz u teraz jest godz 04:57
Juz mezus mi zalatwia te numery,trzeba pisemnie i podobno mi przysla. Wczesniej nie mialam pojecia jakie to numery i na co Tu mi Desti wytlumaczyla,powiedzialam mezowi i sie za to zabral w koncu .

Ciekawa jestem jak sobie dajesz dzis rade w pracy skoro prawie nic nie pospalas

Dziewczyny pozdrawiam i milego dnia zycze.
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 11:10   #3030
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez zaneta z Frankfurtu Pokaż wiadomość
J
Dziewczyny wie ktos czemu zegar na forum spoznia sie p ponad 2 godz u teraz jest godz 04:57
Musisz przestawic w ustawieniach strefe czasowa
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.