Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-10, 16:12   #481
zanna4
Rozeznanie
 
Avatar zanna4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 739
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez czarna kawa Pokaż wiadomość
Bardzo mi miło usłyszeć komplement od profesjonalistki
Właśnie z tymi wystającymi żyłkami miałam problem
Jaka ja tam ze mnie profesjonalistka Ciągle się uczę na każdej nowej parze kolczyków i innych tworków Jeżeli chodzi o nitkę, to możesz ją mocniej zaciągnąć, żeby się troszeczkę zagłębiła w niteczki - i nic nie będzie widać.

Frydzia, nieźle wykombinowałaś z tą dwuzłotówką
Ale wygląda to tak... materialistycznie , chyba lepiej na dłoni, co myślicie?
zanna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 16:21   #482
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Można jeszcze z zapałką
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:03   #483
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Dłonie też różne wielkości mają

Trochę się dziwię, bo mi się podobają zdjęcia na modelce w uszach - zwłaszcza jeśli są ładnie wykonane, jak taki lookbook Zresztą w sklepie też każdy mierzy kolczyki - można je potem zawsze zdezynfekować.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:35   #484
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Dłonie też różne wielkości mają

Trochę się dziwię, bo mi się podobają zdjęcia na modelce w uszach - zwłaszcza jeśli są ładnie wykonane, jak taki lookbook Zresztą w sklepie też każdy mierzy kolczyki - można je potem zawsze zdezynfekować.
tak, ładnie wyglądają na uszach a jeszcze jak fotka profesjonalnie strzelona to już super, ale klientki mają opór i to wiem na bank...w sklepie, tak, wszyscy mierzą, ale jak bierzesz te kolce w sklepie to nie widziasz "naocznie" jak ktoś inny ma je założone więc, przynajmniej dla mnie, fota na uchu odpada...
Ja lubię na dłoni Fakt, wielkośc dłoni to pojęcie względne, ale jakotaki pogląd jest...plus w opisie wymiary i już.
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:21   #485
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Frydzia pomysł z pieniążkiem ciekawy, od razu wiadomo z jaką wielkością biżu mamy do czynienia.

Moim zdaniem świetne są zdjęcia na manekinach. Patrząc na taką focie można odebrać wzrokowo wielkość kolców a przy dłuższych egzemplarzach widać jak otulają szyję.
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:24   #486
Admira07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez mirosek Pokaż wiadomość
Moim zdaniem świetne są zdjęcia na manekinach. Patrząc na taką focie można odebrać wzrokowo wielkość kolców a przy dłuższych egzemplarzach widać jak otulają szyję.
Tak, na manekinach są niezłe, ale trzeba pamiętać, że nie każdy manekin ma wielkość naturalną. Ja mam takie popiersie z wyeksponowanym uchem i - niestety - chociaż kolczyki fajnie wyglądają - proporcje między nimi a "rzeczywistą głową" są nieco zachwiane, bo manekin jest mniejszy i kolczyki wydają się większe.
Chyba nie ma recepty idealnej na pokazanie prawdziwej wielkości biżuterii, dla mnie dłoń wygląda najbardziej naturalnie. Widziałam w necie zdjęcia obok ekierki, pięciozłotówek, długopisów, nawet na tle zeszytu w kratkę.
Nie podoba mi się prezentacja w uszach autorki. Chyba, że pokazuje co zrobiła DLA SIEBIE.
Zostaje więc wyeksponowanie prośby o zwrócenie uwagi na podane wymiary i liczenie na inteligencję klienta...
Admira07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 09:17   #487
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

A mi się bardzo podobają takie profesjonalne lookbooki, z kolczykami w uszach modelki Co innego jak zdjęcia są takie sobie, a co innego jak profesjonalne
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 09:27   #488
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Ja bym nigdy w życiu nie kupiła kolczyków, które widziałam zaprezentowane w cudzym uchu. A jak już kupuję w ogóle kolczyki, to i tak zawsze dokładnie dezynfekuję bigle, bo wiem, że niejedna biżuteryjka nie odmówi sobie powieszenia kolczyków na własnych uszach, żeby sprawdzić jak leżą, jak wyglądają, żeby sobie ponosić, czy co tam jeszcze. Kolczyki to nie bransoletka - bigle mają bliższy kontakt z ciałem, z potencjalnie rozdrapaną dziurką itd. Ja, jeśli już wychodzi tak, że robię zdjęcia na modelkach (zdarzyło mi się kilka takich pół profesjonalnych sesji) to potem wymieniam bigle na nienoszone (a przy niektórych pracach z sutaszu to w zasadzie niemożliwe, bez rozwalania kolczyka).
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:19   #489
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Ja bym nigdy w życiu nie kupiła kolczyków, które widziałam zaprezentowane w cudzym uchu. A jak już kupuję w ogóle kolczyki, to i tak zawsze dokładnie dezynfekuję bigle, bo wiem, że niejedna biżuteryjka nie odmówi sobie powieszenia kolczyków na własnych uszach, żeby sprawdzić jak leżą, jak wyglądają, żeby sobie ponosić, czy co tam jeszcze. Kolczyki to nie bransoletka - bigle mają bliższy kontakt z ciałem, z potencjalnie rozdrapaną dziurką itd. Ja, jeśli już wychodzi tak, że robię zdjęcia na modelkach (zdarzyło mi się kilka takich pół profesjonalnych sesji) to potem wymieniam bigle na nienoszone (a przy niektórych pracach z sutaszu to w zasadzie niemożliwe, bez rozwalania kolczyka).
ja mam nawet swoją, testową parę bigli ;p
Ale sutaszki, które robię z ukrytymi biglami są nie do rozwalenia, nie ma szans na wymianę bigla po ukończeniu(podbiciu) kolczyka, toteż mierzę jedynie wersję roboczą (surową, przed podbiciem), ze swoim biglem prowizorycznie podczepionym. Też bym nie kupiła noszonych, no mam opór i już, nigdy też nie pożyczałam nikomu ani od nikogo kolczyków, dla mnie to jak noszenie nie swoich majtek...i cóż z tego, ze wyprane...jak ktoś inny miał nie na sobie...

a teraz zmieniam temat boooo oto przyszła do mnie nareszcie paczuszka z bukowaca aaaaaa!! Obłedne kolory sutaszu! I kurna co jakośc to jakośc - wszystkie są sobie RÓWNE!! Wszystkie mają 3mm szerokości!! A nic mnie tak do szału nie doprowadzało jak to, że sutasz kupiony 3mm a i tak różnica między kolorami była i tych sznurków trzeba było pilnowac jak pies pasterski owiec...bo się rozbiegały...
a w tym wszystkim najgorsze jest to, że nie mogę od razu usiąśc i haftowac!!!! AAAAAA

No i zakupiłam żyłkę do haftowania (do tej pory haftowałam jedwabnymi nicmi). POwiedzcie, jak radzicie sobie z supłaniem żyłki - nie wyślizguje się wam? Dla mnie żyłka to nowośc...
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:06   #490
zanna4
Rozeznanie
 
Avatar zanna4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 739
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Ja szyję żyłką od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwalę. Fakt, że trzeba się przyzwyczaić do zachowania żyłki. Z reguły supły (jeżeli się zrobią) da się rozwiązać, a jeżeli nie - no to cóż - ciach! tak samo jak przy zwykłej nitce - a potem kropelka kleju dla pewności ). Aha! Wypróbowane - o niebo lepiej zachowuje się żyłka z dużego nawoju, bo jest w miarę prosta, a nie taka pokręcona jak z małej szpulki No i jeszcze trzeba pamiętać o zrobieniu supełków przy rozpoczęciu szycia, coby się nie rozlazło...

A złoty sznureczek z Bukowca - miodzio! Uszyłam pierwsze kolce ze złotem, szycie to sama przyjemność!

Edytowane przez zanna4
Czas edycji: 2011-04-11 o 14:08
zanna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:38   #491
pistiss
Raczkowanie
 
Avatar pistiss
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

A ja się przerzuciłam znowu na jedwabne nici, jakoś tak mi sprawniej teraz z nimi idzie szycie. Co do nitki żyłkowej- lubi się niestety plątać i bardzo delikatnie trzeba ją przeciągać- bo w przeciwnym razie plącze się jeszcze bardziej. Takie są przynajmniej moje doświadczenia.
__________________
Moja biżuteria sutasz
Mój blog
pistiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 16:47   #492
Frydzia
Rozeznanie
 
Avatar Frydzia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 671
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Z dwózłotówką improwizaćja na szybko była , nic innego pod ręka ie miałam.
A co do fotek na ręce -to jest to jakiś odnośnik , ładnie fotki wygladaja ale rączki też mamy różnej wielkości.Wiadomo najlepsze robione przez profesjonalistę
Ze mnie ani niestety marny fotograf z przeciętnym aparatem i narazie 2zł w tle pozostanie.(Choc to mało estetyczne i profesjonalne)
Frydzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 17:52   #493
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Nic żyłkowa jest o tyle świetna, że cieniutka i ukrywająca się w każdym kolorze. A plącze się najlepiej pod słońcem, jeśli nie o końce sutaszu, to jedna o drugą tylko dlatego że są dwie, mistrzostwo plątania!
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 19:28   #494
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

kurna no, mnie szlag trafia jak nici mi sie placza....a jak zylka jeszcze gorzej, to czuje, ze nie bedzie to goracy romans ;p
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 19:34   #495
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez PiLLow Pokaż wiadomość
kurna no, mnie szlag trafia jak nici mi sie placza....a jak zylka jeszcze gorzej, to czuje, ze nie bedzie to goracy romans ;p
to ze mnie to chyba ewenement bo mi się nić bardziej niż żyłka plącze.

największym utrudnieniem jest za to kocia zaraza, która właśnie dołączyła do grona miłośniczek sutaszu
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 21:13   #496
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Benek23: Dziękuje. Spodziewałam się krytyki, a tu komplementy

smoczek: zgadzam sie z tobą w zupełności. Ja też bym nie założyła kolczyków, które ktoś miał już w uszach. Bransoletkę, pierścionek nie ma problemu, ale koczyki - nie.

Co do zdjęć to wydług mnie już lepiej wygląda na dłoni niż z monetą czy pudełkiem zapałek Nitka żyłkowa za pierwszym razem plątała mi się okropnie i szczerze ja znienawidziłam. ale już za drugim razem się przeprosiłam - jest świetna do sutaszu. Jak się zaplącze to wystarczy (a przynajmniej u mnie) włożyć igłę między żyłki tuz przy sznurku i przeciągnąć do końca, żeby się rozprostowały.
__________________

Edytowane przez czarna kawa
Czas edycji: 2011-04-11 o 21:22
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 21:49   #497
Admira07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

To, że żyłka czy nitka się plącze, jestem w stanie zrozumieć. Natomiast najbardziej mnie wkurza, jak zaczepia o wystające kawałki sutaszu, takie jeszcze nieprzymocowane, i blokuje dalsze szycie, bo gdzieś tam się między te kawałki wciśnie. Jak się w porę nie zauważy, można sobie nieźle robotę opóźnić.
Żyłka się bardziej skręca, tworzy takie niekontrolowane ósemki, a nitka ma tendencję do tworzenia na sobie supełków - to moje obserwacje.
A, jeszcze jedno. Polecam do szycia cieniutkie, długie igły do koralików, takie giętkie. Trudno się w nie wkłada nitkę (cieniutka żyłka wchodzi w oczko bez problemów), ale za to przechodzi przez najmniejsze średnice koralików i kuleczek.
Admira07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:15   #498
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Ja bym nigdy w życiu nie kupiła kolczyków, które widziałam zaprezentowane w cudzym uchu. A jak już kupuję w ogóle kolczyki, to i tak zawsze dokładnie dezynfekuję bigle, bo wiem, że niejedna biżuteryjka nie odmówi sobie powieszenia kolczyków na własnych uszach, żeby sprawdzić jak leżą, jak wyglądają, żeby sobie ponosić, czy co tam jeszcze. Kolczyki to nie bransoletka - bigle mają bliższy kontakt z ciałem, z potencjalnie rozdrapaną dziurką itd. Ja, jeśli już wychodzi tak, że robię zdjęcia na modelkach (zdarzyło mi się kilka takich pół profesjonalnych sesji) to potem wymieniam bigle na nienoszone (a przy niektórych pracach z sutaszu to w zasadzie niemożliwe, bez rozwalania kolczyka).

Ja czytam Was, to brzmi to tak "czego oczy nie widzą..." Wszyscy wiemy, że jest to praktykowane, ale jak nie ma na zdjęciach to dobrze, a jak jest - to źle. Sęk w tym, że w obydwu przypadkach kolczyki są noszone

A poza tym sztyfty albo np. jak PiLLow instaluje bigle, to kolczyki nie wiszą prosto na uszach, tylko "przekrzywiają się", odchylają się do tyłu. To jak PiLLow może sprawdzić, czy kolczyki dobrze się "układają" nie zakładając takich kolczyków?
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:50   #499
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Ja czytam Was, to brzmi to tak "czego oczy nie widzą..." Wszyscy wiemy, że jest to praktykowane, ale jak nie ma na zdjęciach to dobrze, a jak jest - to źle. Sęk w tym, że w obydwu przypadkach kolczyki są noszone

A poza tym sztyfty albo np. jak PiLLow instaluje bigle, to kolczyki nie wiszą prosto na uszach, tylko "przekrzywiają się", odchylają się do tyłu. To jak PiLLow może sprawdzić, czy kolczyki dobrze się "układają" nie zakładając takich kolczyków?
tak jak napisałam, mierzę wiersję roboczą na wykłych biglach (mocuję prowizorycznie, zanim podbiję kolce, bo jak je już podbiję to amen, jakby się okazało potem, że źle leżą to i tak już bym z tym kompletnie nic nie zrobiła. A tak, mocuję posrebrzaki na klej przed podbiciem, jak wszystko ok, odklejam z jeszcze nie do końca zastygniętego kleju i przyszywam srberne bigle i podbijam....właśnie tak
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 08:58   #500
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Ja czytam Was, to brzmi to tak "czego oczy nie widzą..." Wszyscy wiemy, że jest to praktykowane, ale jak nie ma na zdjęciach to dobrze, a jak jest - to źle. Sęk w tym, że w obydwu przypadkach kolczyki są noszone

A poza tym sztyfty albo np. jak PiLLow instaluje bigle, to kolczyki nie wiszą prosto na uszach, tylko "przekrzywiają się", odchylają się do tyłu. To jak PiLLow może sprawdzić, czy kolczyki dobrze się "układają" nie zakładając takich kolczyków?
To słabo czytasz. Ja nigdy w życiu nie przymierzam kolczyków na biglach przeznaczonych dla klienta. A jeśli chodzi o to, że w życiu bym nie kupiła kolczyków, które widziałam prezentowane na uchu to właśnie dlatego, że mi się ten proceder nie podoba, uważam go za niebezpieczny i niehigieniczny.
Np. żółtaczką możesz się zarazić u fryzjera czy dentysty, który nie przestrzega porządnie zasad higieny. Od noszenia używanych przez kogoś kolczyków przy niepomyślnych wiatrach też. A jeśli nie widzę takich zdjęć, na których biżuteryjka prezentuje kolczyki w uchu, to i tak zakładam, że może być jednak na tyle niepoważna żeby je nosić - stąd staranna dezynfekcja.
Taki jest sens mojej wypowiedzi i innego nie dostrzegam.

Co do tego jak można sprawdzić, czy kolczyk dobrze się układa - można to zrobić na wiele sposobów - sprawdzić na ekspozytorze, na przedziurawionej kartce, brzegu kartonu i na tysiąc innych sposobów. Dla mnie to działa.

Edytowane przez smoczek
Czas edycji: 2011-04-12 o 09:00
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 09:05   #501
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

A ja w ogóle nie mam uszu przebitych i też sobie radzę Zazwyczaj wystarczy jak złapię bigiel i przyłożę do ucha, ale ja akurat raczej nie robię prac które mogą się "przechylać" - zawsze montuję kolczyki przodem do bigla/sztyftu na maleńkim kółeczku (a najlepiej dwóch) i z tego co widzę, na uszach klientek układają się ok Poza tym, im bigle "ciaśniej" przylegające do ucha, tym mniejsza możliwość nieprzewidzianych ruchów kolczyka Innej biżuterii przeznaczonej dla klienta też nigdy nie noszę. Uważam, że jeśli coś sprzedaję jako nowe, to noszone przeze mnie będzie już używane

Edytowane przez ollccia
Czas edycji: 2011-04-12 o 09:07
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 09:33   #502
zanna4
Rozeznanie
 
Avatar zanna4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 739
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
... ... to i tak zakładam, że może być jednak na tyle niepoważna żeby je nosić - stąd staranna dezynfekcja...
Uuuuu! Jestem ZARAZEK i zaraz Cię zjem!!!
Przepraszam, Smoczku, ale musiałam...

Proszę, nie demonizujcie, kobiety! Naprawdę, więcej zarazków, roztoczy, kurzu itp (do wyboru, do koloru) złapie ten nieszczęsny bigiel leżąc nawet w pudełeczku i czekając na klienta (a już wystawiony na widok publiczny na wystawie w galerii stacjonarnej albo jakichś targach - to dwa razy więcej!!!) niż po jednokrotnym założeniu w celu sprawdzenia jak leżą kolczyki... Szczerze mowiąc, na dłoni mamy więcej tych "strasznych zarazków!" niż na uchu, więc branie do ręki kolczyka powinno być ze względu na jego sterylność, zakazane!

Fotki na uszach wyglądają niehigienicznie i nieestetycznie przede wszystkim, ponieważ nie jesteśmy (niestety!) modelkami z idealną cerą, fryzurką prosto od fryzjera, uszko czasami woskowiną (błee, rzec by można) świeci... no! Dlatego, z dwojga złego, lepiej już te fotki na dłoni... (z certyfikatem trzykrotnego mycia przed dotknięciem biżuta!!! ).
zanna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 09:48   #503
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez zanna4 Pokaż wiadomość
Szczerze mowiąc, na dłoni mamy więcej tych "strasznych zarazków!" niż na uchu, więc branie do ręki kolczyka powinno być ze względu na jego sterylność, zakazane!
.
uhm, tylko żółtaczką się przez dłonie nie zarazisz a przez minimalnie nawet zadrapane ucho owszem. To przykład tylko taki. Dla mnie to jest po prostu mega niehigieniczne i nic na to nie poradzę
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 11:33   #504
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

to prawda, infekcje wirusowe mogą się przenieść przy przymierzaniu na uchu,
bigiel przechodzi przez ciało. Aczkolwiek wydaje mi sie ze przemycie spirytusem i wyżarzenie powinno załatwic sprawę. Ale wcale sie nie dziwie ostroznym osobom ze nawet po oczyszczeniu nie miałyby ochoty założyć "uzywanych" kolców.
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:37   #505
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Można jeszcze zrobić fotę na uchu, wymienić bigle i napisać że klient dostanie ze świeżymi biglami^^ oczywiście w tych projektach gdzie można zmienić bigle Chociaż mnie osobiście to nie brzydzi - i tak odkażam wszystkie kolczyki przed założeniem, a lubię wiedzieć jak taki lub podobny model układa się na uchu; zresztą równie dobrze biżuteryjka może się skaleczyć przy pracy i dotknąć bigla, ważny jest kontakt z krwią a nie wnętrzem ciała
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:58   #506
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez zanna4 Pokaż wiadomość
Uuuuu! Jestem ZARAZEK i zaraz Cię zjem!!!
Przepraszam, Smoczku, ale musiałam...

Proszę, nie demonizujcie, kobiety! Naprawdę, więcej zarazków, roztoczy, kurzu itp (do wyboru, do koloru) złapie ten nieszczęsny bigiel leżąc nawet w pudełeczku i czekając na klienta (a już wystawiony na widok publiczny na wystawie w galerii stacjonarnej albo jakichś targach - to dwa razy więcej!!!) niż po jednokrotnym założeniu w celu sprawdzenia jak leżą kolczyki... Szczerze mowiąc, na dłoni mamy więcej tych "strasznych zarazków!" niż na uchu, więc branie do ręki kolczyka powinno być ze względu na jego sterylność, zakazane!
Ha...ha...ha...
Tak się składa, że mam w rodzinie przypadek osoby, która zaraziła się żółtaczką w taki właśnie "niewinny" sposób ( a przynajmniej na to wszystko wskazuje, bo wiadomo, nigdy nie ma 100% pewności skąd się to wzięło). I mi wcale do śmiechu nie jest, bo taka żółtaczka, to nie przeziębienie, tylko często choroba na całe życie (niestety u wielu osób żółtaczka jest oporna na leki), a w skutek jej powikłań się umiera (np. na raka wątroby, marskość wątroby lub przez pęknięcie żylaków przełyku).
Tematyka jest mi więc bliska (m.in. zostałam poinformowana czego nie mogę robić i na co mam uważać w związku z tą osobą i zdecydowanie do tych rzeczy należy noszenie wspólnych kolczyków) i właśnie takie gadki szmatki o tym, żeby nie demonizować, o kurzu, roztoczach i innych takich sprawiają, że ludzie są mniej świadomi zagrożenia. I moje "demonizowanie" nie wynika z przewrażliwienia odnośnie "strasznych zarazków" tylko doświadczeń.

A poza tym oczywiście dziewczyny po mnie mądrze pisały.

Edytowane przez smoczek
Czas edycji: 2011-04-12 o 13:02
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:34   #507
zanna4
Rozeznanie
 
Avatar zanna4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 739
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Proponuję UWAŻNIE przeczytać sposoby zarażenia np. żółtaczką typu C . Wybaczcie, że tekst z nie przez wszystkich poważanej wikipedii, ale nie chce mi się głębiej kopać w necie.
Smoczku, nikt nie mówił o noszeniu WSPÓLNYCH kolczyków z osobą chorą. O ile mnie pamięć nie myli chodziło o PRZYMIERZENIE lub ZAPRZENTOWANIE kolczyka na uchu. ZDROWYM uchu, dodam! Nie krwawiącym, z wybroczynami, kapiącym śluzem.... no, 'Obcy ósmy pasażer Nostromo' dosłownie mi przed oczami staje!
Zakładam, że nosiciel choroby zdaje sobie sprawę ze swoich ograniczeń, a nieświadomy nosiciel nie mierzy kolczyka na rozdrapanym uchu! Współczuję Twojej znajomej (ja przez pół roku mieszkałam z osobą chorą na WZW typu A, a moja znajoma choruje na WZW typu C), ale wiesz, że o wiele większe prawdopodobieństwo zarażenia miałaś w szpitalu (w którym, o ile opamiętam, pisałaś, że byłaś nie tak dawno?)

Naprawdę, dziewczyny, proszę!, bez histerii, bez licytowania się, kto bardziej sterylnym sposobem mierzy, mocuje bigle itp.... naprawdę, niedługo okaże się, że telekinezą tego dokonujecie
Ja doskonale rozumiem, że ktoś się brzydzi nosić po kimś kolczyki, że je odkazi, np. wodą utlenioną, no, srebro może nawet wygotować, niech mu będzie, ciekawa jestem natomiast "wyżarzania" sztyftów czy bigli z sutaszem. Chciałabym to zobaczyć!

Apeluję do was o zdrowy rozsądek! Tylko tyle i aż tyle!
zanna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:02   #508
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Wyluzowałam odkąd przeczytałam, że w przeciętnym amerykańskim domu więcej jest bakterii na desce do krojenia niż na desce klozetowej, bakterie są wszędzie, bardzo często tam, gdzie ich się nie spodziewamy (ręce...) ale tez nie wyobrażam sobie zdjęć w uchu. Nigdy takich nie robię, ale gdy chcę sprzedać bransoletkę to robię zdjęcie na własnym nadgarstku (nie mam takiego ekspozytora, za rzadko biorę się za coś innego niż kolczyki) Czuję się wtedy nie bardzo i jakoś tak szybko zdejmuję, jakby parzyła
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:38   #509
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Jako totalny off macie tu zdjęcie mojego "odcisku palca" http://c33.grono.net/3/190/gallery-87789432-500x500.jpg

Dolny: bez mycia rąk, lewy umyty wodą z mydłem, prawy alkoholem; tak że luzik, każdy takie cuda nosi na rękach Nie brudziłam ich jakoś specjalnie, były po prostu po kilku godzinach bycia na uczelni. Inna sprawa z wirusami (no ale to głównie na krew trzeba uważać)
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:47   #510
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez maly_karaluszek Pokaż wiadomość
Jako totalny off macie tu zdjęcie mojego "odcisku palca" http://c33.grono.net/3/190/gallery-87789432-500x500.jpg

Dolny: bez mycia rąk, lewy umyty wodą z mydłem, prawy alkoholem; tak że luzik, każdy takie cuda nosi na rękach Nie brudziłam ich jakoś specjalnie, były po prostu po kilku godzinach bycia na uczelni. Inna sprawa z wirusami (no ale to głównie na krew trzeba uważać)
OMG, co to jest
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 11:59:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.