Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-07, 21:11   #91
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Kwasem w rozstępy?

Hej Wizażanki!
Od razu zainteresowal mnie ten temat. Sama mam trochę rozstępów na pośladkach i biodrach. Są białe, niezbyt głębokie,krótkie.

Myślicie, że wymienione wczesniej AtreDerm i retinoidy zadziałają na nie? Oczywiście po dłuższym stosowaniu I jak długim? Liczycie na efekty po tygodniach, misiącach, latach
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 21:17   #92
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kwasem w rozstępy?

Cytat:
Napisane przez agniesia_ania Pokaż wiadomość
Hej Wizażanki!
Od razu zainteresowal mnie ten temat. Sama mam trochę rozstępów na pośladkach i biodrach. Są białe, niezbyt głębokie,krótkie.

Myślicie, że wymienione wczesniej AtreDerm i retinoidy zadziałają na nie? Oczywiście po dłuższym stosowaniu I jak długim? Liczycie na efekty po tygodniach, misiącach, latach

Jeslik cos ma naprawde skutecznie zadziałać, to stawiam na retinoidy. Ale pragne przypomniec ze nie jest to byle jaki balsam z drogerii ale silnie działający lek na receptę.

Efekty? Kwestia tygodni-miesiecy w zaleznosci od stanu wyjsciowego.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 21:26   #93
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Kwasem w rozstępy?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jeslik cos ma naprawde skutecznie zadziałać, to stawiam na retinoidy. Ale pragne przypomniec ze nie jest to byle jaki balsam z drogerii ale silnie działający lek na receptę.

Efekty? Kwestia tygodni-miesiecy w zaleznosci od stanu wyjsciowego.
Dzięki L_V
Czy dermatolog na prośbę wypisze taki lek - myślę o retinoidach na receptę?
Czy lepiej uśmiechnąć się do znajomego pulmunologa ?
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 21:32   #94
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kwasem w rozstępy?

Cytat:
Napisane przez agniesia_ania Pokaż wiadomość
Dzięki L_V
Czy dermatolog na prośbę wypisze taki lek - myślę o retinoidach na receptę?
Czy lepiej uśmiechnąć się do znajomego pulmunologa ?
Eeeeh, ja bym tam nie liczyła na derma - tretinoina bez wyraźnych powodów...tzn trądziku?? Oświecony derm bedzie wiedział, że moze byc i na rozstępy, ale nie liczyłabym zbyt na to. Poza tym, duza czesc lekarzy nie wiem, ze lek ten wrócił na rynek.

Usmiechaj sie do pulmunologa [ja swoje recepty mam od, hmmm....ginekologa]
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 13:24   #95
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Kwasem w rozstępy?

Może teraz napiszę trochę off topic, ale nie chciałam zakładać nowego wątku o rozstępach.

Chodzi mi o to jak można im zapobiegać i czy w ogóle można? Np. jeśli chodzi o piersi i brzuch w ciąży (myślę tu przyszłościowo).
Czy wystarczy regularne natłuszczanie np. kremem Dove do ciała czy jakimiś Rossmanowymi dla dzieci? Czy może muszą to być jakieś kremy przeznaczone właśnie do tego celu?
No i czy jeśli są jakieś skłonności ku temu (tzn. powstałe w wieku dorastania), to w zasadzie żadne tego typu akcje nie mają sensu?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 14:11   #96
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kwasem w rozstępy?

podobno masaże oliwką pomagają, z drugiej strony, słyszałam wypowiedź lekarza, że nie należy masować brzucha w ciąży, gdyż może to wywołać przedwczesne skórcze.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 15:42   #97
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Kwasem w rozstępy?

Ale mi chodzi o pielęgnację przed ciążą.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 16:19   #98
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Kwasem w rozstępy?

Jak myślicie, w jakim stężeniu powinnam mieć ten AtreDerm?
I ile go jest w butelce? Tzn. mililitrów?
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes

Edytowane przez Pogoda
Czas edycji: 2006-11-09 o 16:45
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 08:42   #99
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kwasem w rozstępy?

Cytat:
Napisane przez Pogoda Pokaż wiadomość
Jak myślicie, w jakim stężeniu powinnam mieć ten AtreDerm?
I ile go jest w butelce? Tzn. mililitrów?
Zawsze zaczybamy od najsłabszego stężenia. Dostępne stężenia to: 0,025% + wit E; 0,05% + wit E oraz 0,1% +wit E.

Wiecej info tu:

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=261
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 10:37   #100
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Talking Perłowe rozstępy, a samoopalacz

Pomimo opinii, że po kąpieli słonecznej rozstępy mają niby sprawiać wrażenie mniej widocznych (taaa, chyba świeże, sine), blizny się przecież nie opalają (a najwyżej jeszcze bardziej odcinają się na brązowej skórze).
Zastanawiało mnie natomiast, czy nie dałoby się ich choc troszkę przyciemnić samoopalaczem lub balsamem brązującym? Ostatecznie nie jest to skóra całkowicie 'martwa', bo czasami na rostępach na biuście wyskakują mi potówki lub, rzadko, ale jednak, zaskórniki. Próbował ktoś je przyciemnić w ten sposób i czy dało to jakieś efekty, czy może zbrązowiała tylko zdrowa skóra?
Z kategorii głupich eksperymentów jadłam kiedyś nałogowo marchew, coby się trochę przyrumienić. Ciało (minimalnie) zmieniło kolor, ale jednak nie zauważyłam, żeby rozstępy były bardziej widoczne. Czy więc to możliwe, żeby dało się je w ten sposób 'opalić'? I nie śmiać się, bo kopletnie się na tym nie znam i w efekcie walczę z bliznami kiścią surowych marchewek
PS. Watku nie założyłam na kosmetycznym, bo bardziej niż "kuracja marchewkowa" ciekawi mnie fakt, czy to w ogóle jest możliwe, czy też rozstępy są tkanką zniszczoną na amen i można z nimi walczyć jedynie peelingami itp.?
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 19:22   #101
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Perłowe rozstępy, a samoopalacz

Rozstępów się nie usunie "na amen" - mozna je jedynie rozjasniac preparatami z kwasami. Jeśli blizny są spore, mozna próbować złuszczyc je retinoidami - ale to juz kuracja nei dla kazdego. No i był już taki wątek na Biochemii...

Link do wątku dotyczącego walki z rozstępami:

kwasem w rozstępy:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=rozst%EApy

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-06 o 19:30 Powód: dodanie linka
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 12:33   #102
noisekitten
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 170
galenic elancyl... to samo w nowym opakowaniu???

Chciałam się zaopatrzyc w Galenic Elancyl, Reducteur Vergetures - naczytałam się sporo o różnych preparatach i ten wypada najlepiej w recenzjach KWC.
[ http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1732 ]
Zerknęłam na allegro i niby znalazłam ten specyfik, też na rozstępy etc. ale opakowanie troche inne [zielone nie białe] i nazwa też nie do końca się zgadza - Galenic Elancyl Vergetures, Concentre Vergentures. Czy to jest ten sam kosmetyk?? Czasem zmiana opakowania oznacza również zmiane składu i to niekoniecznie na lepsze
noisekitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 12:40   #103
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: galenic elancyl... to samo w nowym opakowaniu???

Noisekitte, ależ skąd my to mamy wiedziec? Nie znamy wszystkich produktów doępnych na rynku. Trzeba by było porównac oba składy, aby definitywnie stwierdzic czy to jeden i ten sam produkt, czy dwa różne. Proszę, przedstaw składy, to wtedy porównamy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 12:57   #104
noisekitten
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 170
Dot.: galenic elancyl... to samo w nowym opakowaniu???

w sieci niestety składów nie znalazłam;/ nie pytałabym gdybym znalazła i mogła porównac pytanie raczej kierowałam do tych, którzy używali tego specyfiku. Z tego co znalazłam w sieci wynika, że jest to nowa wersja w innym opakowaniu, bo tego pierwszego nie ma nigdzie w sprzedaży na aukcjach czy w sklepach internetowych. Spróbuje popytac w drogeriach
noisekitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 10:48   #105
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
badania nad rozstępami

…………………………………………………… …….

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 04:43
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 11:02   #106
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: badania nad rozstępami

Ciężka sprawa. Rozstępy to w zasadzie jednstka chorobowa - striae distensae.Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to włókna które nadają elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. "Upośledzone" - m.in. z powodu zwiększonego poziomu kortyzolu we krwi, w okresie ciąży [zwiekszona zawartosc estrogenów], leków steroidowych, niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze dieta - włókna kolagenu i elastyny, stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie i w efekcie dochodzi do zerwania tych włókien - i mamy rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne.
POniewaz jest to uszkodzenie struktur skóry, ciężko jest to "zregenerowac" - dlatego rozstepy są trudne do "wyleczenia". Łatwiej im przeciwdziałąć niż starac sie ich pozbyc.

Znalazłam natomiast takie informacje, może na coś sie przydadzą:
Informacje ze strony: http://www.laser-medica.szczecin.pl/...C4%99p%C3%B3w/

Ważne składniki kosmeceutyków:

a) ekstrakty z Centella asiatica -źródło fitoestrogenów pobudzających syntezę kolagenu,
b) wyciągi z soi – działanie antyutleniające, przeciwzapalne, pobudzają fibroblasty,
c) związki krzemu (silanole) – sprzyjają regeneracji włókien kolagenowych i elastycznych, zwalczają wolne rodniki,
d) pirogronian sodowy – stymuluje aktywność fibroblastów,
e) kwas mlekowy – zmniejsza rogowacenie naskórka,
f) witaminy A, C, E– właściwości antyoksydacyjne

Leczenie:

Peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego Kwas glikolowy, w niskich koncentracjach zmniejsza kohezję korneocytów, zmniejszając grubość warsty rogowej. W dużych stężeniach natomiast powoduje oderwanie się keratynocytów i epidermolizę, stymuluje produkcję nowych komórek naskórka i syntezę włókien kolagenowych w warstwie powierzchniowej skóry właściwej. Dlatego w powtarzanych terapiach powoduje zgrubienie skóry właściwej i naskórka.
Mikrodermabrazja Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który ściera i wysysa starte komórki. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym lub TCA.
Mezoterapia Wstrzykiwanie do uszkodzonych tkanek specjalnie opracowanych koktajli z różnych substancji w celu indukowania odpowiedzi fibroblastycznej w skórze właściwej z regeneracją kolagenu. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym.
Inne metody

Leczenie farmakologiczne – retinoidy (tretinoina – np. Retin A) – powodują normalizację procesów rogowacenia, wpływ na procesy zapalne w skórze, zapobiegają degradacji kolagenu, stymulują fibroblasty do synyezy kolagenu,
Dermabrazja - wykorzystuje urządzenie podobne do wiertła dentystycznego. Wirująca głowica aparatu pokryta jest drobnymi, ostrymi elementami ścierającymi powierzchnię skóry. Zabiegi wykonywane są przez chirurgów plastyków w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od rozległości i głębokości planowanego zabiegu, wieku i stanu pacjenta.
Lasery – barwnikowy, miedziowy, CO2 - zabieg polega na złuszczaniu naskórka przez podgrzanie i odpreparowanie warstw naskórka. Wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, ponieważ powstała rana jest bolesna, zaczerwieniona , obrzęknięta i pokryta strupem.
Chirurgiczne wycięcie rozstępów - jedyna terapia definitywna to operacja polegająca na wycięciu dotkniętego rozstępami kawałka skóry, co wiąże się oczywiście z pozostawieniem blizny.


Jak widać - sposoby są, ale są to metody inwazyjne i raczej kosztowne. Niewiele osób sie na nie decyduje. Podobnie z odciskami u stóp - sporo osób je ma, ale mało kto usuwa je u chirurga, wszyscy wierzą że plasterki im pomogą...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 11:48   #107
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: badania nad rozstępami

Jeny!!! L_V ...jestem pełna podziwu...
Jak zawsze: rzeczowo, konkretnie i na temat...

Chciałam coś nawet dodac od siebie, ale wszystko już napsiałaś
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 15:25   #108
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: badania nad rozstępami

…………………………………………………… …….

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 04:43
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 08:36   #109
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: badania nad rozstępami

a ja mam taki problem ze w okresie dojzewania pojawily mi sie rozstepy na calych udach ale nigdy nie byly czerwone tylko odrazu takie biale sie zrobily i na dodatek nie sa bardzo glebokie i nawet nie wyczuwalne jak sie dotyka reka sa bardzo plytkie troche bialawe i wlasnie zastanawiam sie nad jakims peelingiem lub mikrodermabrazja tylko nie wiem gdzie w warszawie mozna by pojsc
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 08:40   #110
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: badania nad rozstępami

no i zauwazylam ze rozstepy zaczynaja mi sie robic na lydkach i to odrazu biale prązki. koszmar niedlugo w upal 30 stopni bede musiala chodzic w spudnicach do kostek
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 09:50   #111
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: badania nad rozstępami

Ja tez mam duży problem z rozstępami które pojawiły sie razem z dojrzewaniem Mam 4 pręgi pod pośladkami, 4 przy zgięciach rąk, 3 na brzuchu, 2 przy zgięciach nóg i 2 w pachwinach Nie wiem czy wszystkie te pręgi są rozstępami, ale porównując do tych na brzuchu które są na pewno nimi to wydaje mi się, że wszystko to rozstępy :/ W okresie dojrzewania spotkały mnie chyba wszytskie defekty jakie wtedy mogą się pojawić Tez mam nadzieje, że za kilka lat wymyślą coś skutecznego przynajmniej w 80%
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 13:37   #112
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: badania nad rozstępami

kolezanko wyzej to masz niewiele rozstepow w porownaniu do mnie, ja mam ich ze 100 albo i wiecej calutenkie uda w rozstepach na posladkach i pare na biodrach. cale szczescie wiekszosc z nich jest dosc plaska i tak bardzo nie widac ale i sa tez takie bardzo widoczne(( chlip chlip
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 14:10   #113
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 166
Dot.: badania nad rozstępami

Basen , basen i jeszcze raz basen + sauna + zdrowe odzywianie + nawilzanie skóry -olika hipp +duzo wody + duzo ruchu = nie ma rozstępów lub sa mało widoczne!!

sprawdziłam na sobie
__________________
ideał (p.łc. idealis ‘idealny’ z łc. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskonałość, ktoś lub coś składające się z samych doskonałych cech i właściwości. 2. najwyższy cel marzeń i działań człowieka.

dasVorbild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 18:10   #114
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: badania nad rozstępami

ja mialam okropne rozstepy , fioletowe, rozlegle na calych udach i posladkach. pomogl mi koncentrat na rozstepy elancyl, to jedyna rzecz ktora dziala teraz sa niewidoczne
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 09:52   #115
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: badania nad rozstępami

Cytat:
Napisane przez dasVorbild Pokaż wiadomość
Basen , basen i jeszcze raz basen + sauna + zdrowe odzywianie + nawilzanie skóry -olika hipp +duzo wody + duzo ruchu = nie ma rozstępów lub sa mało widoczne!!

sprawdziłam na sobie
no tak tylko ze rozstepy najczesciej robia sie w okresie dojzewania kiedy tak naprawde jestesmy jeszzce nastolatkami i zabardzo nie wiemy co robic i zadna wtedy nie mysli zeby smarowac sie codziennie oliwka zeby zapobiec powstawaniu rozstepow, bo nie kazdej nastolatce robia sie rozstepy i raczej nikt w wieku 14 lat nie mysli o smarowaniu sie kremami zapobiegajacymi rozstepom, przynajmniej kiedy ja dorastalam to nawet pewnie nie wiedzialam co to sa rozstepy.
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 12:09   #116
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: badania nad rozstępami

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
ja mialam okropne rozstepy , fioletowe, rozlegle na calych udach i posladkach. pomogl mi koncentrat na rozstepy elancyl, to jedyna rzecz ktora dziala teraz sa niewidoczne

napisz coś więcej o tym..


ja mam kilka pasków na kości ogonowej


to co mi troche pomaga to własnie czeste zluszcanie i nakladanie balsamów (nie tylko na rozstępy)
ale to nie wiele daje, może w kilku procentach są mniej widoczne
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 14:57   #117
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
D

Ktora ze mna sproboje?

L_V napsiała ze mozna to leczyc pilingien chemicznym ,dokladnie kwas glikowy, pomyslam wiec aby szybko to sobie zaplikowac jakis preperatem (jeszce musze pogrzebac ,ktory bedzie odpowiedni)Ja mam akurat okropne roztepy pod piersia co wplywa na ich jedrnosc Jakas odwazna ,zeby podjac walke z tym cholerstwem ,wlasnorecznie?

pozdrAawiam
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:56   #118
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: badania nad rozstępami

Od podstawowoki mam rozstepy na pupie i udach, takie biale, krete korytarzyki, teraz mam ich coraz wiecej mimo, ze od podstawowki trzymam te sama wage i nie bylo zadnych wiekszych wahan. Uda juz mam cale w poprzecznych kreskach, pupe tez, nie lubie przez to chodzic w spodenkach. Probowalam wielu rzeczy, nie zdzieralam sobie tylko skory do krwi bo sie tego boje i boje sie blizn, nic mi nie pomoglo i juz nie wierze w zadne cuda na rozstepy, moze zdzieranie by cos pomoglo, ale mam tego tyle i na tak duzym obszarze, ze boje sie bolu no i jak ja wtedy bede normalnie funkcjonowac, pozostaje chodzic w spodniach i sie pogodzic, ale wcale mi latwo to nie przychodzi.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 21:53   #119
Przystojniacha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Red face Profilaktyka przed rozstepami? + cos na delikatna skore

Hej

Nie wiem czy to dobry dział ale spróbuje Czytałem pare tematów o podobnych problemach ale chciałbym abyście coś mi poleciły

Otóż ćwiczyłem przez parę miesięcy kilka lat temu - znaczących efektów nie zauważyłem ale za to po pewnym czasie zauważyłem coś innego mianowicie pojawiły mi sie takie czerwone plamy na ramionach. Na początku nawet nie wiedziałem co to jest ale potem dowiedziałem się, że są to bodajże rozstępy.

Ale nie o tym temat. Zamierzam przez najbliższe miesiące jak najbardziej zrzucić brzuszek ale nie chciałbym, żeby pojawiły mi się w zamian takie rozstępy Może polecicie jakiś profilaktyczny krem, balsam lub coś innego aby zapobiec ewentualnym rozstępom na brzuchu? czy wogóle jest sens coś takiego stosować?

I drugie pytanie: Czy jest jakiś krem, balsam lub inny preparat aby pozbyć się rozstępów z ramion (już białawych) i przywrócić skórę do wcześniejszego stanu?
Poczytałem w innym wątku, że polecacie:
*) Galenic, Elancyl, Reducteur Vergetures (żel na rozstępy) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1732
*)Loreal'a Perfect Slim na noc anty-cellulite - podobno działa na rozstepy
*)Kolastyna
*) saliderm
*) cepan z czyms np retionoidami
Czy warto którys produkt zakupić. Jednym z ich efektów jest to, że rozstępy przybierają bielszy kolor a mi nie zależy na zbieleniu rozstępów - bo już są białawe - tylko na całkowitym ich wyeliminowaniu i przywróceniu skóry do pierwotnego wyglądu. Czy to możliwe?

I przy okazji jak już założyłem temat to może polecicie mi jeszcze coś. Mianowicie mam jakiś taki typ skóry, że skóra bardzo słabo sie opala - mogę być kilka godzin na słońcu a efektów i tak nie widać. Czy jest jakiś przyspieszający opalanie kosmetyk, żeby jakoś nabrać fajnego koloru skóry pod wpływem słońca ( a nie bladego ). (Samoopalaczy czy balsamów bronzujących czy jak one sie nazywają nie chciałbym używać)

Edytowane przez Przystojniacha
Czas edycji: 2007-06-21 o 23:15
Przystojniacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 09:05   #120
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Profilaktyka przed rozstepami? + cos na delikatna skore

Rozumiem, że ćwiczyłeś na siłowni, aby zwiększyć masę mięśniową - stąd te rozstępy na ramionach.
Natomiast jeśli chcesz zrzucić brzuszek, to rozstępy ci nie grożą - przy chudnięciu nie pojawiają się rozstępy, co najwyżej skóra traci jędrność i trzeba tu działać innymi preparatami.

Zła wiadomość jest taka, że rozstępów tak zupełnie to już się nie da pozbyć - są to po prostu uszkodzone włókna kolagenowe w skórze.Pisałam o tym tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=2

Dobra wiadomość jest taka, że możesz zmniejszyć ich widoczność i w jakimś tam stopniu ujędrnić i wzmocnić skórę. Wg mnie najlepsze do tego są preparaty dla kobiet ciężarnych, np. firmy Mustela [do kupienia w apatekach]. najlepsze dlatego, iż kobiety w ciąży szybko przybierają na wadze i ich skóra naprawdę bardzo się rozciąga. Przyrost wagi jest tak szybki, że kosmetyk musi być najwyższej jakości, a jednocześnie ma być delikatny dla skóry. Dlatego jeśli pakujesz na siłowni [i wspomagasz się jeszcze gainerami, białkami, animalami, kreatyną czy czymś tam jeszcze] to powinieneś się rozejrzeć za kremami na rozstępy dla cężarnych

Retinoidy - owszem, ale to kuracja wymagająca systematyczności i samozaparcia i zdecydowanie nie na lato - retinoidy powodują silne złuszczanie skóry, podrażnienia, musiałbyś smarować całe ciało wysokimi filtrami, spf 50+ i zero opalania czy już nie daj boże solarium.

CO do przyśpieszania opalania - tym się tutaj nie zajmujemy, ale z czystym sumieniem mogę ci polecić tabletki z beta karotenem - jest tego multum w aptece. Tutaj masz wątek o takich tabletkach: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=155886
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 13:46:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.