Wizazanki w Londynie! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-23, 10:37   #61
Kharma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Czesc Wskazowka.
To wszystko zalezy jak sie umowisz.
Prewaznie placi sie od osoby a nie a pokoj, ale im wiecej osob mieszka tym tym cena od osoby bedzie nizsza.
Np. Ten sam pokoj dla 2 osob moze kosztowac £110, a dla 3 £140.
Albo para mieszkajaca w jedynce bedzie placic wiecej niz 1osoba,ale mniej niz za podwojny pokoj.
Czasami placi sie za pokoj, wiec czesto ludzie gniezdza sie po kilka osob, aby taniej wyszlo.
Wszystko jest kwestia umowna.
Ale w sumie w takim tloku na dluzsza mete nie da sie mieszkac, im mniej ludzi mieszka w domu tym jest przyjemniej.
Powodzenia!
Kharma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 11:17   #62
Kharma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez kamisol
Czesc dziewczeta!!
Ja jestem Kamila i mieszkam w Londynie od prawie 3 lat. jestem na fulham, a pracuje na oxford circus. i ju mi sie nie chce... a wam?nie jestescie zmeczone tym miastem? Pozdrawiam was serdecznie!
Hej Kamila
Pracuje i mieszkam w Londynie od 2 lat i tez mam juz dosyc.
Co prawda mam ciekawa prace, ktora bardzo lubie i w ktorej odpoczywam, ale samo miasto w sobie mnie meczy. Zastanawiam sie czy nie przeniesc sie do innego miasta, albo chociaz dzielnice zmienic. Nie czuje sie tutaj dobrze. Mieszkam w dzielnicy gdzie mieszkaja prawie sami polacy. Wszyscy wygladaja tak samo, lysi, dresik,czapka z daszkiem. Wieczorami slysze tylko same krzyki "k..." i "ja p..." i przechwalanki ile kto wypil.
Kharma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 19:26   #63
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Kharma dzięki. Czy może ktoś wie czy trzeba płacić roetax(nie wiem jak to się pisze) jeśli samochód jest zarejestrowany w Polsce?
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 11:24   #64
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wizazanki w Londynie!

aż się uśmiechnęłam.... road tax. Jeżeli masz samochód na polskich blachach nie potrzebujesz road taxu. Jest to podatek drogowy który obowiązuje samochody zarejestrowane tylko w UK. Z obcymi blachami możesz jeździć bez kułeczka za szybą...
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 12:08   #65
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez AniaWila
aż się uśmiechnęłam.... road tax. Jeżeli masz samochód na polskich blachach nie potrzebujesz road taxu. Jest to podatek drogowy który obowiązuje samochody zarejestrowane tylko w UK. Z obcymi blachami możesz jeździć bez kułeczka za szybą...
dzięki za odp. Kurcze przez tel. nie mogłam wywnioskować jak to się pisze
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:50   #66
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Czy może ktoś podać kilka wskazówek jak założyć internet. Mój TŻ jest w Hatfield i chciałby założyć internet, jednak nie ma czasu ze względu na pracę no i nie wie jak się do tego zabrać. Ma linię telefoniczną ale nie ma nr (poprzednia likatorka 'zabrała' nr). Więc co i jak dalej? Do kogo się udać? Proszę o pomoc
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 20:22   #67
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Zadzwonic do British Telecom albo do Telewest. Nie wiem, czy to drugie jest u was, bo ja jestem ze szkockich okolic.
Ewentualnie do jakiegokolwiek innego dostawcy internetu.
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 15:15   #68
As!a
Raczkowanie
 
Avatar As!a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 355
GG do As!a
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez baby_girl
ja mieszkam na wood greenie. Jezstem tu juz rok.Ja jak narazie nie planuje zamazpojscia Ogolnie zamierzam isc do szkoly jezyka angielskiego we wrzesnium potem kombinowac dalej. Bo chyba chce juz tu zostac na stale... tak mi sie przynajmniej na razie wydaje. Jednak uwazam ze Londyn to jedna z najlepszych decyzji jakie podjelam w moim zyciu do tej pory...
No to teraz ja sie melduje... W Londynie od miesiaca... Mieszkam na Wood Greenie
__________________
" I met a girl who sang the blues and I asked her for some happy news. But she just smiled and turned away."
As!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 18:50   #69
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Nie wierze by wszystkie "Londynianki" wyemigrowaly..jakos cicho tutaj..
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 01:56   #70
kar0luch
Raczkowanie
 
Avatar kar0luch
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stumilowy las
Wiadomości: 106
Dot.: Wizazanki w Londynie!

witam w tym zapomnianym wątku w Londynie jestem już dobre półtora roku ale polaczków nie znam żadnych niestety wiec chciałam sie poznać z Wami drogie wizażanki mieszkam na Streatham i choć Londyn poza centrum to jedna wielka wioska to tutaj gdzie mieszkam już całkiem wiejsko :P do bardziej publicznego miejsca mam z pół godzinki autobusem (tam też mam college) i z wrodzonego lenistwa nie jeżdze tam poza szkołą za często a więc jedynym oknem na świat staje sie internet mam 18 lat (jeszcze :P) i z wielką chęcią zapoznam sie z jakimiś miłymi wizażankami pozdrawiam
__________________
'A tak by się chciało. Choć przez chwilę, przez jakiś czas. W Tobie po samą szyję. Po kostki...' ajj : ** :

'Całuj się we mnie'

.zakochana, szczęśliwie
kar0luch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 07:55   #71
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez kar0luch Pokaż wiadomość
witam w tym zapomnianym wątku w Londynie jestem już dobre półtora roku ale polaczków nie znam żadnych niestety wiec chciałam sie poznać z Wami drogie wizażanki mieszkam na Streatham i choć Londyn poza centrum to jedna wielka wioska to tutaj gdzie mieszkam już całkiem wiejsko :P do bardziej publicznego miejsca mam z pół godzinki autobusem (tam też mam college) i z wrodzonego lenistwa nie jeżdze tam poza szkołą za często a więc jedynym oknem na świat staje sie internet mam 18 lat (jeszcze :P) i z wielką chęcią zapoznam sie z jakimiś miłymi wizażankami pozdrawiam
Witam Cie
A czego uczysz sié w Collegu? Jesli mozna wiedziec
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-14, 08:34   #72
kar0luch
Raczkowanie
 
Avatar kar0luch
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stumilowy las
Wiadomości: 106
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Robie BTEC National in Science czyli biologia, chemia, fizyka i takie tam do tego niestety GCSE, w zeszłym roku angielski, teraz matematke a Ty czym sie zajmujesz?
__________________
'A tak by się chciało. Choć przez chwilę, przez jakiś czas. W Tobie po samą szyję. Po kostki...' ajj : ** :

'Całuj się we mnie'

.zakochana, szczęśliwie
kar0luch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 08:43   #73
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez kar0luch Pokaż wiadomość
Robie BTEC National in Science czyli biologia, chemia, fizyka i takie tam do tego niestety GCSE, w zeszłym roku angielski, teraz matematke a Ty czym sie zajmujesz?
Spytalam o College bo myslalam ze uczysz sié angielskiego. Ja w zeszlym roku chodzilam do Collegu na j.angielski,ale niestety teraz zrobili platny.Mam na mysli ESOL. Nie wiem jak jest z innymi kursami.
Chcialabym wrócic do szkoly ale moze jak znajde prace. Narazie siedze w domu i szukam pracy.
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 21:05   #74
kar0luch
Raczkowanie
 
Avatar kar0luch
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stumilowy las
Wiadomości: 106
Dot.: Wizazanki w Londynie!

ESOL robiła moja siostra w zeszłym roku i nawet kilka koleżanke które tutaj przyjechały np z Ghany :P z tego co wiem nic nie płaciły ale możliwe że zmienili to, ja niestety w przyszłym roku płacić też będe musiała bo jestem na full time'ie a pełnoletnia już niestety i tak powinnam sie cieszyc ze przez dwa lata na książki wydałam z 25 funtów :P raz na "Othella" na angielski i teraz książke z matematyki a takto to nawet długopisa swojego za bardzo miec nie trzeba, ehh a w Polsce? majątek na książki, zeszyty, długopisy, drukowania, kserowania itp. Ojj nie rozumiem tego :s
A do jakiej szkoły chciałabyś wrócić? College? Studia? Czy może jakieś kursy językowe?
__________________
'A tak by się chciało. Choć przez chwilę, przez jakiś czas. W Tobie po samą szyję. Po kostki...' ajj : ** :

'Całuj się we mnie'

.zakochana, szczęśliwie
kar0luch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 22:23   #75
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez kar0luch Pokaż wiadomość
ESOL robiła moja siostra w zeszłym roku i nawet kilka koleżanke które tutaj przyjechały np z Ghany :P z tego co wiem nic nie płaciły ale możliwe że zmienili to, ja niestety w przyszłym roku płacić też będe musiała bo jestem na full time'ie a pełnoletnia już niestety i tak powinnam sie cieszyc ze przez dwa lata na książki wydałam z 25 funtów :P raz na "Othella" na angielski i teraz książke z matematyki a takto to nawet długopisa swojego za bardzo miec nie trzeba, ehh a w Polsce? majątek na książki, zeszyty, długopisy, drukowania, kserowania itp. Ojj nie rozumiem tego :s
A do jakiej szkoły chciałabyś wrócić? College? Studia? Czy może jakieś kursy językowe?
No Ja mam skonczony poziom intermediate z ESOLu wlasnie ichcialam isc dalej.. pozatym na tym poziomie moglabym juz robic jakies kursy kierunkowe i to mi sié marzy Wczesniej kurs byl bezplatny,a teraz nie dla wszystkich. Tez wydalam tylko 10funtów na wejsciówke i 20 na ksiázki Jak bym miala prace to bym poszla nawet na wieczór..zawsze cos a papierek sie potem ma i doswiadczenie jakies
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 16:27   #76
kasia280
Raczkowanie
 
Avatar kasia280
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Londyn/ Rzeszów
Wiadomości: 102
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
Kharma dzięki. Czy może ktoś wie czy trzeba płacić roetax(nie wiem jak to się pisze) jeśli samochód jest zarejestrowany w Polsce?
Raczej nie. Road tax podatek drogowy jakby płacimy za samochody na UK blachach. O polskich słyszałam tylko tyle, ze każą przejestrowywać na UK i ścigają za to, jeżeli ktoś jest tu dłuzej niż 6 miechów....
Ale sprawdz jeszcze inne żródła....
kasia280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 16:29   #77
kasia280
Raczkowanie
 
Avatar kasia280
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Londyn/ Rzeszów
Wiadomości: 102
Dot.: Wizazanki w Londynie!

A ja w Londku od przeszło 4 lat, w Oriflame UK od 1,5 roku, a w Avonie od roku....
Mama, 28 lat z Walthamstow/ Leyton melduje się !!!!
kasia280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 19:30   #78
Dahlia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Hej!
Mam 19 lat i mieszkam w Londynie. Prosze znacie moze jakis dobry salon w Londynie, ktory zajmuje sie depilacja laserowa. Najlepiej w okolicach south west i moze byc polski (lepiej sie dogadam). Probowalam sie skontaktowac z uzytkowniczka kamisol, ale na marne. Pilne!
Dahlia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 10:54   #79
hytgbn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cześć dziewczyny
przepraszam, że tak z innej beczki, ale czy możecie polecić jakąś dobrą kosmetyczkę w Londynie?
hytgbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 11:54:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.