Wizazanki w Londynie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-20, 15:34   #1
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl

Wizazanki w Londynie!


Witam Was wizazanki. czy na forum znajduja sie jakies dziewczyny ktore obecnie przebywaja w Londynie? Pytam z czystej ciekawosci. Ja bylam czestym gosciem wizazu lecz dokladnie rok temu w wieku 19 lat zdecydowalam sie wyemigrowac... I moj nieograniczony dostep do netu sie skonczyl lecz powrocilam znow Byc moze niekotre z was mnie pamietaja. Chetnie poznalabym dziewczyny ktore rowniez wyemigrowaly do tego wielkigo miasta tak jak ja.Czekam z niecierpliwoscia !!!
baby_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 17:22   #2
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: Wizazanki w Londynie!

ja co prawda obecnie nie przebywam w Londynie, ale za 5 tygodni tam lecę... Pewnie tak jak Ty, będę miała ograniczony net - tylko w kawiarenkach - i nie będę miała czasu na czytanie forum - tylko na pisanie sms-ów do Polski i na rozmowy na gg
W której strefie mieszkasz? Ja w tamtym roku mieszkałam w 2 strefie (Dalston Kingsland- Stoke Newington, niedaleko Hackney Central), a teraz będę mieszkała w dzielnicy Angel - na City Road (1 strefa).
Pozdrawiam serdecznie
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 18:46   #3
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wizazanki w Londynie!

witam mieszkam w LO od trzech lat.....a w kwestii internetu - 17f abonamencik w BT i 24h na dobe mozecie byc w swoim zywiole
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 21:46   #4
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: Wizazanki w Londynie!

AniaWila - gdzie można załatwić ten internet i co to jest BT
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 02:03   #5
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez Rosa-85
AniaWila - gdzie można załatwić ten internet i co to jest BT
BT to taka firma jak netia polska

tutaj masz link
http://www.btopenworld.com/welcome/1,8492,,00.html
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 04:37   #6
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wizazanki w Londynie!

właśnie wróciłam z klubu na Ealingu, świetna zabawa z przyjaciółmi, tylko te 10-cio centymetrowe opcasy zaczynają przeszkadzać po północy :/ BT to british telecom. Jest za wcześnie i za dużo procentów na trzeźwe myślenie, ale podpowiem, ze www.bt.co.uk powinno działać. Tam zamowisz kazdą usługe łącznie z internetem......wszystko on-line, oczywiście musisz miec linie telefoniczną i rachunek za net przychodzi łącznie z rachunkiem telefonicznym. ehhh......a teraz ide spać, mąż mnie pogania
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 10:55   #7
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: Wizazanki w Londynie!

dzięki za info. Więc trzeba mieć najpierw linię telefoniczną? jeśli tak, to będę bez netu
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 12:51   #8
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Ja mieszkam bardzo niedaleko Londynu - Watford Pozdrawiam wszystkie wizazanki z Lonynu i okolic.

AniaWila-> Tez bym sobie z przyjemnoscia poszla do klubu, ale w ostatni weekend spedzilam noce remontujac z kolezanka pokoj W ta sobote wybieram sie gdzies na Londyn, juz sie szykuje na fajna zabawe (bedzie tam m.in. taki chlopak, ktory mi sie bardzo podoba wiec trzymajcie kciuki)
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:24   #9
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wizazanki w Londynie!

faktycznie Watford jest bardzo bliziutko, bardzo ładne miasteczko. Co do remontu to mnie też dopiero czeka, ale całego domu co prawda do mnie będzie należeć najwyżej wybor kolorów farby i kafelek w łazience ale sam krajobraz remontu w domu jest przytłaczający :/ a co do imprezek, my z czystego wygodnictwa wybieramy sie zazwyczaj na Ealing do klubu Boulevard. W soboty puszczają fajną muzyczke A z wygodnictwa dlatego, ze autkiem mamy 10 min drogi. I tez mam to szczęście, ze za każdym razem jest tam chłopak który mi się podoba - mój mąż hehehehe pozdrawiam
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 15:39   #10
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Wizazanki w Londynie!


Czesc dziewczyny, ja tez jestem z Londynu. Mieszkam tu juz 4 lata
Tutaj poznalam swojego meza i zamierzam sie osiedlic na stale.
Mieszkam na Kilburn w drugiej strefie i nie narzekam...
Niestety do klubow juz nie chodze bo mi sie to znudzilo. Chyba sie wybawilam juz . Swego czasu potrafilam byc w klubie 2-3 razy w tygodniu, teraz planujemy zalozyc rodzinke
A co u was? Co porabiacie tutaj ?
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 12:53   #11
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wizazanki w Londynie!

hej ja tez poznałam swojego męża w UK. Zawsze myślałam, że wyjde za mąz dopiero w wieku 27,28 lat a tu nagle BUM, mając 24lata i znając go niespełna 4 miesiące jedziemy do Polski oznajmiając całej rodzince, ze w czerwcu będzie wesele Ja mieszkam troszkę dalej, na Greenfordzie. Chcieliśmy kupić domek i tutaj były jeszcze w miare rozsądne ceny na które było nas stać. Ale i tak autkiem do centrum to tylko 10minut. Co do klubów to my bywamy raz, góra dwa razy w miesiącu. szczerze mówiąc tez już nam się troche znudziło i wolimy czas tracić na coś bardziej porzytecznego niż kręcenie nóżką w dyskotece Co do zakładania rodzinki chyba jeszcze nie jestem gotowa. Może za rok, dwa.....
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 21:33   #12
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl
Dot.: Wizazanki w Londynie!

ja mieszkam na wood greenie. Jezstem tu juz rok.Ja jak narazie nie planuje zamazpojscia Ogolnie zamierzam isc do szkoly jezyka angielskiego we wrzesnium potem kombinowac dalej. Bo chyba chce juz tu zostac na stale... tak mi sie przynajmniej na razie wydaje. Jednak uwazam ze Londyn to jedna z najlepszych decyzji jakie podjelam w moim zyciu do tej pory...
baby_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:30   #13
nobilistka
Raczkowanie
 
Avatar nobilistka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 225
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Ja w londku jestem od 10 miesiecy...mieszkam na Wandsworth, bardzo fajne miejsce. do klubów zapuszczam sie raczej w miescie i zazwyczaj gdy koncze prace o 23....pracuje na piccadilly circus, wiec najczesciej nawiedzam: Digress, Tiger Tiger lub zapuszczam się na Covent Garden tam jest klub Rock Garden, bardzo fajny. Czasem zapuszczamy sie na Brixton, wiem ma nie najlepsza opinie, ale ma fanastyczny klubik z psychodela <to tak od czasu do czasu na odreagowanie>
nie wiem czy osiade tu na stałe....kiedyś chcialabym wrocic do mojego Wrocławia....
nobilistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 11:37   #14
naatalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 403
GG do naatalia
Dot.: Wizazanki w Londynie!

ja tez z londynujakis roczek tu jestem obecnie mieszkam na brentford niedaleko ealingu.ale jakos ni eplanuje zostac tutaj na stale.nie moge sie przyzwyczaic do tempa tego miasta i straszliwej ciasnoty.a internet mam za 15 funciakow miesiecznie,na pol ze znajomym z bulldoga
naatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:58   #15
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez naatalia
ja tez z londynujakis roczek tu jestem obecnie mieszkam na brentford niedaleko ealingu.
no to w sumie mieszkamy od siebie rzut beretem ja w sumie też nie przywiązuje się do myśli, żeby tu zostać na stałe. Kiedy tylko możemy uciekamy "pomieszkać" do Polski. Jezdzimy przynajmiej raz w miesiącu. Niestety niektóre sprawy nieco nas przywiązały do UK. Rozwinęliśmy małą firemke, kupiliśmy dom co wiąże się z kredytem i przyznam szczerze względy finansowe też bierzemy pod uwage, bo nie wyobrażam sobie funkcjonowania w Pl za 1200zł. Zresztą każdy po jakimś czasie pobytu w UK robi sie wygodny pod tym względem Tak więc będizemy sobie krążyć między UK i PL
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 16:31   #16
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: Wizazanki w Londynie!

A ja jesczez z Polski :/ Mam takie pytanko do Was. Poprzez jakie okolicznosci wyjechałyscie do Londynu? Ja strasznie chciałabym wyjechac po maturce ale sie boje, bo przecież nie pojade tak w "ciemno" bez mieszkania czy pracy :/ Moze cos doradzicie?
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 14:29   #17
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Co do internetu - polecam Telewest - nie potrzeba miec lini telefonicznej i my obecnie placimy £15. Niedawno mieli tez promocje zeby zamowic u nich kablowke - przez rok za darmo. BT - zdecydowane NIE .
Aniawilla - a ten chlopak to anglik czy polak?
W ogole - ile z was ma chlopakow/mezow anglikow?
Pytam z czystej ciekawosci - no bo wiecie - czy roznice kulurowe nie sa zbyt duze i jak sobie z nimi radzicie? (moj maz jest polakiem)
Remont domku tez mnie czeka wiec mozemy sie wymieniac doswiadczeniami My chcemy odmalowac i zmienic podloge - bo ja nie cierpie angileskich dywanow
A we wrzesniu czeka nas przemeblowanie totalne - ale calego zycia jak zreszta widac w podpisie

Freedka - no w ciemno nie jedz - juz nie jest tak latwo o prace. Ale poszukaj przez internet, zaklep sobie z gory. Zdaje sie ze w Polsce narobilo sie teraz sporo firm posredniczacych w znalezieniu pracy. Ale mozesz sama cos znalezc w sieci.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 14:46   #18
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wizazanki w Londynie!

łeeee...ja mam właśnie BT bo w sumie nie miałam sie kogo poradzić i chciałam mieć pilnie internet ale za miesiąc ostatecznie się przeprowadzamy i likwidujemy linie BT tak wiec na nowej chatce będę pamiętać o Telewest
Co do mojego męża to też jest polakiem i nie wyobrażam sobie żeny mogło być inaczej. Moim zdaniem różnica kulturowa jak dla mnie byłaby nie do przeskoczenia. Co do remontu - ciarki mnie przechodzą na samą myśl. My będziemy malować całą chatke, całkowicie zmieniać łazienki od A do Z, zmieniać okna w całym domu. I też nie cierpie angielskiego designu mieszkaniowego, więc będziemy urządzać wszystko na styl "normalny" bardziej polski niż angielski. A carpety pójdą do skipa w pierwszej kolejności i zastąpią je panele podłogowe
To przemeblowanie całego życia zabrzmiało groźnie - zdradzisz o co chodzi?
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 15:20   #19
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez Ejva
Co do internetu - polecam Telewest - nie potrzeba miec lini telefonicznej i my obecnie placimy £15. Niedawno mieli tez promocje zeby zamowic u nich kablowke - przez rok za darmo. BT - zdecydowane NIE .
Aniawilla - a ten chlopak to anglik czy polak?
W ogole - ile z was ma chlopakow/mezow anglikow?
Pytam z czystej ciekawosci - no bo wiecie - czy roznice kulurowe nie sa zbyt duze i jak sobie z nimi radzicie? (moj maz jest polakiem)
Remont domku tez mnie czeka wiec mozemy sie wymieniac doswiadczeniami My chcemy odmalowac i zmienic podloge - bo ja nie cierpie angileskich dywanow
A we wrzesniu czeka nas przemeblowanie totalne - ale calego zycia jak zreszta widac w podpisie

Freedka - no w ciemno nie jedz - juz nie jest tak latwo o prace. Ale poszukaj przez internet, zaklep sobie z gory. Zdaje sie ze w Polsce narobilo sie teraz sporo firm posredniczacych w znalezieniu pracy. Ale mozesz sama cos znalezc w sieci.
Dzięki Poszukam czegos w sieci
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 16:34   #20
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez Ejva
Co do internetu - polecam Telewest - nie potrzeba miec lini telefonicznej i my obecnie placimy &pound;15. Niedawno mieli tez promocje zeby zamowic u nich kablowke - przez rok za darmo. BT - zdecydowane NIE .
Dzięki za radę

już za 25 dni będę w Londynie... powoli robię listę zakupów, żeby potem na miejscu się nie okazało, że czegoś zapomniałam Na szczęście mam już doświadczenie z zeszłego roku

Dziewczyny, może opowiedzcie jak to się stało, że wyjechałyście do tego pięknego miasta? A tak przy okazji, to gdzie pracujecie?
Ja wyjeżdzam głównie ze względu na pieniądze, a ponieważ mam możliwość zamieszkania za darmo u ojca, więc tym bardziej mi się to opłaca. Jedyne straty z wypłaty, jakie miałam to były koszty trawelek i internetu w kafejkach W tamtym roku pracowałam w hotelu jako pokojówka, teraz mam nadzieję znaleźć pracę jako opiekun osoby starszej lub gdzieś w jakimś domu starców...
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 19:30   #21
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Ania - tez drze na mysl o remoncie Choc my mamy maly domeczek - to i tak bedzie z tym wszystkim duzo babrania, szczegolnie ze nie mamy samochodu i jeszcze nie wymyslilam jak bedziemy materialy sobie przywozic Takie rzeczy jak panele to pewnie przywioza (za doplata ) ale wiadomo ze przy remoncie to na biezaco sie cos potrzebuje.
Przemeblowanie zycia - to mialam na mysli dzidzie ktora sie na swiat szykuje

Mnie tu przywiala - milosc . Londyn ma swoj urok - ale w Polsce rowniez wiele rownie pieknych miast. Wiecie co mi tu strasznie przeszkadza? Smieci - wszedzie smieci, w autobusach, pociagach, kinach, na ulicach ehhhh.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 19:49   #22
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Dziewczyny, mam pytanie do Was Możecie podać tytuły angielskich gazet, bardziej odpowiedniki wyborczej czy rzeczpospolitej niż faktu i super ekspersu Chciałam w ten sposó praktycznie się podszkolić w angielskim i przy okazji się dowiedzieć czegoś ciekawego Mam gazety z zeszłego roku, ale chodzi mi o coś aktualnego - coś co ma stronę w internecie

Z góry dzięki
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 21:20   #23
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Ejva masz rację z tymi śmieciami - najgorzej jest w czasie i po weekendzie

Mi w Londynie najbardziej podoba się to, że jest to jedna wielka Wieża Babel - różnorodność ludzi i języków

Z gazet...czytałam tylko te, które są w metrze
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 21:35   #24
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Te darmowe właśnie mam.. ale co mi po tym

Dziewczyny, help
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 15:50   #25
sprezyna
Rozeznanie
 
Avatar sprezyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 697
Dot.: Wizazanki w Londynie!

hej
pamietaj ze jak bedziesz szukac pracy jako opiekunka osob starszych to bedziesz musiala zrobic criminal check - sprawdzenie twojej przeszlosci kryminalnej,jest to wymagane w wiekszosci takich miejsc i czesto pracodawca pomaga ci to zalatwic ale niestety jest to platne - nie wiem dokladnie ale cos ok 50L..moja kol z mieszkania pracuje dla agencji ktora wysyla opiekunki do roznych ludzi...jak bedziesz chciala to moge sie zapytac o szczegoly
sprezyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 15:55   #26
sprezyna
Rozeznanie
 
Avatar sprezyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 697
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez grudniowa-szatynka
Dziewczyny, mam pytanie do Was Możecie podać tytuły angielskich gazet, bardziej odpowiedniki wyborczej czy rzeczpospolitej niż faktu i super ekspersu Chciałam w ten sposó praktycznie się podszkolić w angielskim i przy okazji się dowiedzieć czegoś ciekawego Mam gazety z zeszłego roku, ale chodzi mi o coś aktualnego - coś co ma stronę w internecie

Z góry dzięki
najlepszy bedzie guardian i independent, tylko ni wiem jak ze stronami..
mozesz tez sprobowac str bbc...
sprezyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 16:00   #27
sprezyna
Rozeznanie
 
Avatar sprezyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 697
Dot.: Wizazanki w Londynie!

ja tutaj przyjechalam juz z miloscia - moim ukochanym misiaczkiem a obecnie juz mezem przyjechalismy oboje z uczelni na staz i ze wzgledow finansowych zdecydowalismy sie zostac..mialo byc tylko na chwile a jestesmy juz prawie 3 lata i chyba zanosi sie na to ze jeszcze kilka napewno zostaniemy..ale nie ukrywam - teskni mi sie do pl...
sprezyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 16:36   #28
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Wizazanki w Londynie!

sprezyna, dziękuję, poszukam
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 17:39   #29
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: Wizazanki w Londynie!

Cytat:
Napisane przez sprezyna
hej
pamietaj ze jak bedziesz szukac pracy jako opiekunka osob starszych to bedziesz musiala zrobic criminal check - sprawdzenie twojej przeszlosci kryminalnej,jest to wymagane w wiekszosci takich miejsc i czesto pracodawca pomaga ci to zalatwic ale niestety jest to platne - nie wiem dokladnie ale cos ok 50L..moja kol z mieszkania pracuje dla agencji ktora wysyla opiekunki do roznych ludzi...jak bedziesz chciala to moge sie zapytac o szczegoly
będę bardzo wdzięczna
a można sobie te criminal check załatwić w Polsce i przetłumaczyć przez tłumacza przysięgłego?
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 19:09   #30
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Wizazanki w Londynie!

odradzam w polsce - zreszta to angole cie maja sprawdzic

Moge cos napisac nt bo sama potrzebowalam tego do pracy w collegu i nie pamietam zebym cokolwiek placila - ale byc moze to pracodawca zaplacil za mnie. Dostalam wszystkie formularze od personelu w mojej firmie i musialam tylko wypelnic i przyniesc dowod miejsca zamieszkania i paszport. Wszystkim dalej zajal sie juz personel. Takze nic strasznego Jak beda potrzebowac to Cie poprosza o to - nie musisz nic na wyrost robic
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 11:54:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.