STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd. - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-26, 13:30   #2101
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

A czy za granicą uzyskany przez nas tutaj w Polsce mgr Dietetyki tam jest ważny? Tzn, chodzi mi o to, czy jadąc tam z takimi kwalifikacjami nie trzeba czegoś zdawać ?
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:16   #2102
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

mysle ze nie w koncu jestesmy w uni,a dyplomy sa wydawane rowniez w angielskim jezyku
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 23:26   #2103
prima_ballerina
Raczkowanie
 
Avatar prima_ballerina
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 69
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

wszystko zależy od kraju jaki wybierzesz.
Nie wszędzie jest akceptowany polski tytuł i nie ma co się dziwić.

Teraz wiele osób się wstydzi za to, że ma mgr. Bo żyjemy w czasach, że wiele mgr to debile.
prima_ballerina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:20   #2104
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez anulka262 Pokaż wiadomość
czyli uwas dalej jest 3,5 i czekacie pol roku? przez to wszystko te studia takie dlugie sa ;/
Z tego co się orientuje jestem ostatnim rocznikiem, który idzie w trybie 3,5 roku. Młodsi już mają tylko 3 lata.
Nie wiem jak planują rozwiązać przyjmowanie na magisterkę skoro jednocześnie będzie chętnych nie z jednego rocznika, a dwóch

Cytat:
Napisane przez kamisia_17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, te studia NIE SĄ przyszłościowe, no chyba, że jesteście zdeterminowane do założenia własnego gabinetu i układania diet aż do emerytury....
Niestety, ale też tak uważam. Powoli kończę licencjat i nie wiem gdzie znajdę pracę.

Cytat:
Napisane przez Diya Pokaż wiadomość
właśnie najgorsze jest to,że wciąż nie "przepchnięto" w Sejmie tej ustawy m.in o zawodzie dietetyka..nadal mogą zostać nim osoby po kursach, studium,weekendowym szkoleniu(sic!)..a przecież taka wiedza nie umywa się do tej zdobytej na studiach na uczelni medycznej! Co gorsza przeglądając oferty pracy nawet nie wymaga się(nie wszędzie) ukończenia studiów kierunkowych!Widziałam wielokrotnie ogłoszenia,gdzie wymogiem było: zainteresowanie tematami zdrowego odżywiania.
Ja właśnie wybieram się na III rok i zastanawiam co dalej? Mimo iż studiuję na uczelni medycznej to czuję się kompletnie nieprzygotowana do zawodu, większość przedmiotów to "zabieracze czasu" na których nie uczyliśmy się NIC(na jednym z przedmiotów przez 1,5 h słuchaliśmy technik relaksacyjnych!). Sama wiedzę nt. odżywiania czerpię z internetu, książek, bo gdybym opierała się tylko na wiedzy z zajęć to bym czuła że zmarnowałam 3 lata!
Na pewno nie jest to jakaś pedagogika(przepraszam jeśli ktoś poczuje się urażony,ale wiadomo że jest to wybitnie nie przyszłościowy zawód).
Wracając do dietetyki-nie wiem czy poleciłabym studiowanie,może na innej uczelni tak,ale moja kompletnie mnie zawiodła. Z jednej strony coraz więcej nowych gabinetów,siłowni oferujących usługi dietetyka, sklepów ze zdrową żywnością,a z drugiej społeczeństwo nadal woli "diety cud" i porady sąsiadki.
I tu rodzi się moje pytanie do osób które są/skończyły II stopień-czy opłaca się marnować kolejne 2 lata?
Ja coraz częściej myślę nad wyjazdem za granicę-w wielu krajach jest obowiązek zatrudniania w szpitalach dietetyków-oczywiście po studiach, no i problem otyłości,chorób metabolicznych jest większy.
To i tak jesteś dobra, że udało Ci się takie ogłoszenia znaleźć

Gdzie studiujesz?

Nie wiem gdzie studiujesz, ale u mnie na uczelni też były zabieracze czasu nie ma nic gorszego :/

Tylko żeby pracować na siłowni czy w salonie SPA trzeba mieć np skończoną specjalizacje dotyczącą odżywiania sportowców. Moja uczelnia takiej specjalizacji nie posiada. Mam specjalizacje "żywienie kliniczne" więc zostaje mi tylko szpital, sanatorium, ewentualnie własny gabinet, ale tego specjalnie nie biorę pod uwagę w najbliższym czasie.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 06:27   #2105
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Dziewczyny a jak wygląda sprawa styczności z krwią? W końcu to studia medycznopokrewne więc zgaduję, że osoby które źle reagują na jej widok odpadają już na samym początku? Czy jakoś przebną bo nie ma tego zbyt wiele?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 12:33   #2106
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja tam ani razu nie miałam styczności z krwią. Co prawda zajęcia odbywają się w szpitalu oraz potem praktyki też się robi w szpitalu, więc tam możesz spotkać pacjenta z jakimiś ranami czy coś, ale wydaje mi się że to należy do rzadkości.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:43   #2107
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

studiuję w Szczecinie na uczelni medycznej
wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "dietetyk-praca",sporo ofert jest. I przy tych welness,spa czy siłownianych nie widziałam wymagań co do dietetyki sportowej. Jednynie może w szpitalach wymagają udokumentowanej wiedzy zakresu żywienia klinicznego.A tak to znam wiele klubów,których dietetycy to osoby po kursie,studium
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 21:35   #2108
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Diya Pokaż wiadomość
studiuję w Szczecinie na uczelni medycznej
wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "dietetyk-praca",sporo ofert jest. I przy tych welness,spa czy siłownianych nie widziałam wymagań co do dietetyki sportowej. Jednynie może w szpitalach wymagają udokumentowanej wiedzy zakresu żywienia klinicznego.A tak to znam wiele klubów,których dietetycy to osoby po kursie,studium
ale podejrzewam, że w takich klubach fitness ludzie chcą dietę białkową na mięśnie a ja np nie miałam na studiach o tym ani słowa, więc jak mam potem pomagać takim ludziom?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 01:21   #2109
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
ale podejrzewam, że w takich klubach fitness ludzie chcą dietę białkową na mięśnie a ja np nie miałam na studiach o tym ani słowa, więc jak mam potem pomagać takim ludziom?
z tego co wiem,częściej na redukcję a kulturyści między sobą wymieniaja się zaleceniami nt.diety "na masę" i odżywkami.
Ale to fakt,my dopiero na III roku mamy żywienie w sporcie i turystyce..a przez II lata zawracali nam d**ę niepotrzebnymi w zawodzie przedmiotami
Ja mam zamiar wyjechać z kraju,ale boję się zderzyć z wiedzą nt. żywienia jaka jest na Zachodzie z tą wyniesioną z uczelni polskiej(czyli żadną)
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 07:38   #2110
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wygląda sprawa styczności z krwią? W końcu to studia medycznopokrewne więc zgaduję, że osoby które źle reagują na jej widok odpadają już na samym początku? Czy jakoś przebną bo nie ma tego zbyt wiele?
Ja jestem na pierwszym roku, na UP i mam styczność z krwią podczas ćwiczeń z fizjologii. Nie mam jej wiele, wykonywaliśmy jedynie kilka doświadczeń- liczyliśmy OB, ilość hemoglobiny i krwinek.
zekori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 11:21   #2111
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez zekori Pokaż wiadomość
Ja jestem na pierwszym roku, na UP i mam styczność z krwią podczas ćwiczeń z fizjologii. Nie mam jej wiele, wykonywaliśmy jedynie kilka doświadczeń- liczyliśmy OB, ilość hemoglobiny i krwinek.
tak z ciekawości spytam: po co?
Wiem, że nie od nas zależy to czego nas uczą, ale my jako dietetycy nigdy takich rzeczy robić nie będziemy. Tak jak u mnie na uczelni robiliśmy np na mikrobiologii posiewy. Nigdy nas po dietetyce nie zatrudnią w laboratorium.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 14:45   #2112
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

heh no i co z ego ze zatrudniaja w klubach fitnes? do tego studiow nie trzeba konczyc bo to bez sensu, kazdy po rocznej szkole lub przyuczeniu zrobi to co wymagaja w klubie.a ten zawod to jest jedna wielka sciema dopoki go nie ureguluja prawnie.nigdy do niego szacunku nie bedzie w branzy medycznej.
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 14:51   #2113
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
tak z ciekawości spytam: po co?
Muszę umieć dostosować dietę do stanu zdrowia klienta i rozumieć wyniki badań. Trochę nie wiem po co mi np. łacińskie nazwy zbóż, które podali mi na roślinach konsumpcyjnych z upraw klasycznych i ekologicznych
zekori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 14:53   #2114
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez zekori Pokaż wiadomość
Muszę umieć dostosować dietę do stanu zdrowia klienta i rozumieć wyniki badań. Trochę nie wiem po co mi np. łacińskie nazwy zbóż, które podali mi na roślinach konsumpcyjnych z upraw klasycznych i ekologicznych
haha no tak łacińskie nazwy na pewno się przydadzą.
Ale my musimy umieć czytać wyniki badań, a nie je robić
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 15:42   #2115
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
Ale my musimy umieć czytać wyniki badań, a nie je robić
Z tym się zgadzam. Muszę jednak przyznać, że dla mnie samo wykonywanie tych doświadczeń było ciekawe, pomimo że w przyszłości nie będę z tego korzystać
zekori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 05:41   #2116
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

na palcach jednej ręki mogę policzyć przedmioty,które na pewno będą przydatne w zawodzie..nie ma pomysłu na realizację studiów na tym kierunku.Albo wprowadzą regulacje albo nadal będziemy postrzegani jako zło konieczne
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 12:37   #2117
ing_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 470
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Witam Dziewczyny, mam do was pytanie, gdzie palnujecie pracowac po skonczeniu dietetyki? macie jakies wizje siebie ? Koncze juz jeden paramedyczny kierunek, ale od jakiegos czasu ciagle mysle o dietetyce, bardzo mnie to ciekawi, chialabym polaczyc oba kierunki. Stad moje pytanie- w jakiej pracy widzicie siebie jako dietetyka
ing_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 13:30   #2118
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hej, chciałam iść na ten kierunek. Szkoda, że wycofali ten kier. ze szkół policealnych
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 18:21   #2119
Jul_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: roczny kurs dietetyki

Właśnie kończę serię szkoleń w Akademii Dietetyki. Czy ktoś z Was pracuje z podobnymi uprawnieniami? Jakie są formy prowdzenia działalności? Słyszałam o zwolnieniu z vatu - macie jakieś informacje jak to wygląda od strony prawnej?
Jul_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-20, 19:06   #2120
pankerija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: technologia zywnosci i zywienie czlowieka - studia

Mam pytanie do osób, które dostały się na ten kierunek na UP we Wrocławiu. A mianowicie, z czego zdawałyście maturę i ile miałyście punktów rekrutacyjnych?
pankerija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 23:02   #2121
Gosikosi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: roczny kurs dietetyki

Cytat:
Napisane przez Jul_a Pokaż wiadomość
Właśnie kończę serię szkoleń w Akademii Dietetyki. Czy ktoś z Was pracuje z podobnymi uprawnieniami? Jakie są formy prowdzenia działalności? Słyszałam o zwolnieniu z vatu - macie jakieś informacje jak to wygląda od strony prawnej?
Chciałam zapytać jak wrażenia po tych kursach, warto? Zastanawiam się właśnie nad takim kursem w Akademii Dietetyki i jestem ciekawa Twojej opinii.
Gosikosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:44   #2122
aleks564
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia-Dietetyka

Witam
studiuje ktoś dietetyke na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i może mi powiedzieć coś o tych studiach ? Czy jest trudno ? Czy podstawowa wiedza z chemii z liceum wystarczy ?
aleks564 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 08:42   #2123
Extra_Ketoprom
Przyczajenie
 
Avatar Extra_Ketoprom
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 10
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Musisz poszukać, nie ze wszystkich policealnych wycofali Dietetyke.


Ja mam w sumie pytanie?
Wybiera się ktoś, jest ktoś badż skończył ktoś magisterke z dietetyki na Śum-ie?
__________________
"Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia - to rozsiewanie go wogół siebie."
Extra_Ketoprom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 11:05   #2124
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Jako dietetycy będziemy musieli umieć odczytywać wyniki badań laboratoryjnych i osobiście uważam, że o wiele łatwiej zrozumieć jest nam wynik nawet głupiego OB, kiedy wiemy i widzimy jak się robi to badanie.
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:47   #2125
Smile695
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 26
Zagadnienia z kosmetologii i dietetyki...

Witam, miałabym do was prośbę... Czy ktos ma namiary na ksiażki z zakresie dietetyki i kosmetologii?
Ogólnie mi chodzi o wpływ jedzenia na skórę
Piszę na ten temat pracę... Ogólnie to już brak mi pomysłów co w niej mogę zawrzeć... Mam duużo drobnych produktów? rzeczy? które mają pozytywny wpływ na skórę... ale obawiam się, ze brak jest spójności... Krótko mówiąc dużo informacji o wszystkim czyli o niczym...
Co byście zamieściły w takiej pracy?
Smile695 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 15:08   #2126
zladziefcynka
Raczkowanie
 
Avatar zladziefcynka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 61
GG do zladziefcynka
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hej Poszukuje kogoś kto obecnie studiuje lub ukończył niedawno studia II stopnia z dietetyki na WUM lub SGGW. Mam parę pytań odnośnie uczelni itp.
__________________
Dbam o siebie przez cały rok !


"Sometimes I'm selfish fake ...
You're always a true friend."
zladziefcynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:48   #2127
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

hej,mam pytanie do tych osób,które są już magistrami z dietetyki albo są w trakcie..
Czy uważacie,że licencjat wystarczy? Czy mgr z dietetyki faktycznie poszerza wiedzę zdobytą na studiach I stopnia?
Zastanawiam się czy lepiej iść na mgr czy zrobić jakieś kursy/szkolenia
Z góry dzięki za odp
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 15:43   #2128
izunia19l
Zakorzenienie
 
Avatar izunia19l
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 724
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia-Dietetyka

Nikt nie odpowie ?
izunia19l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 17:46   #2129
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

wydaje mi sie ze mgr ugruntowuje wiedze i ten tytul jednak jeszcze jest rzadkoscia w tej branzy
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:33   #2130
CzerwonaDziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaDziewczyna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: P do n i kreska
Wiadomości: 3 263
Poznań - studia związane z dietetyką, dodatkami do żywności itp.

Poszukuję w Poznaniu studiów podyplomowych (lub szkoły kształcącej na technika) z zakresu dietetyki, ale nie takiej w tym rodzaju, co jest na UP, UM czy AWF, tylko raczej coś co by się skupiało na dodatkach do żywności. Taka dietetyka bardziej związana z chemią Wszędzie szukam, ale nic nie mogę znaleźć, dietetyka jest dość częsta w Wyższych Szkołach, ale to nie jest to, o co mi chodzi.
Czy któraś z Was ma jakiekolwiek wiadomości, czy jest coś takiego w Poznaniu?
__________________
"But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you love, well, that’s just fabulous."
CzerwonaDziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-18 11:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.