Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-03, 12:00   #1861
wiiniii
Rozeznanie
 
Avatar wiiniii
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 817
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co to jest BHA?
CHCE UZYC TO NA PLECKI
A EFFAKLAR CO TO JEST?
__________________
carpediem
27 wrzesień 2008r.
http://img.userbars.pl/80/15960.jpg
wiiniii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 12:27   #1862
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wiiniii Pokaż wiadomość
Co to jest BHA?
CHCE UZYC TO NA PLECKI
A EFFAKLAR CO TO JEST?
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=bha&lr=

https://wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_2.php

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=200323
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 12:34   #1863
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam, chciałabym się przyłączyć
Mam cerę dojrzałą /35 l./, suchą i naczynkową na policzkach, tłuste czoło . Największy komfort uzyskuję po kremie avene eulage, lecz dowiedziałam się, że w jego stosowaniu należy robić przerwy /czy to prawda?/. Ostatnio kupiłam avene cold, krem nawilżający bardzo suchą skórę, taki w tubce. Smaruję nim policzki, jednak jest on bardzo tłusty i ciężki. Czy mogę prosić o radę, czy pozostać przy nim, czy może powinnam kupić coś innego?
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 20:45   #1864
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea,
mam pytanie... Od jakiegos czasu przecieram codziennie wieczorem twarz tonikiem Lysanel i na to kladę Diacneal. Robię to codziennie i buzia nie jest podrażniona, zaczerwieniona... nie dzieje sie absolutnie nic. Diacneal mnie wręcz nawilża....Rano oczywiście porządna porcja filtrów. Nie używam dodatkowego nawilżacza bo nie czuję takiej potrzeby.

Pomyślałam, że za jakiś czas jak skończę tubkę Diacnealu i nadal będzie tak dobrze to zamieniłabym go na coś co dawało by mi lepsza porcję witaminy A. Poczytałam o tych wszystkich receptowych Zoracach, locacidach, Retine A w kremie i w zelu ale nie wiem od czego powinnam zacząć, co będzie dawało lepsze efekty, będzie miało najmniejsze skłonności do zapychania i miało jak najmniejsze działanie drazniące. Jest tu gdzieś jakas w miarę świeża analiza porownawcza tych preparatów? Albo możesz coś polecić? Jestem gotowa sciągać ze Stanów ;-).

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Rano
Woda termalna avene
Filtry
(Pod filtry zamierzam teraz dołożyć serum z wit C i innymi antyoksydantami)

wieczorem
Woda micelarna bioderma Sensibio H29
Tonik Lysanel
Diacneal

Jednym słowem: co w bliskiej przyszłości zamiast Diacnealu? Oczywiście zmniejszew wtedy częstotliwość...

Dzięki

J.
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 09:32   #1865
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Poczytaj na tych forach a retinoidach i roznicach miedzy poszczegolnymi:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...d2fbf37e369f85

Retin A - uzywany jest glownie w celach przeciwzmarszczkowych, oparty jest na Tretoinie, ma gesta kremowa baza, ktora moze zapychac
Atrederm - w postaci plynu, olejku, na bazie alkoholowej, z dodatkiem wit E, jest jednym z najsilniej dzialajacych
Locacid - tez ma dosyc gesta baze, opinie co do zapychania sa podzielone i jest dosyc lagodny
Zorac - inny rodzaj retinoidu, III generacji, ma baze zelowa wiec tez bedzie silnie dzialal

Wybor zawsze nalezy do ciebie, retinoidy zaczynaj od najmniejszych dawek, uzywajac max 2 razy w tyg. nie dzien po dniu, tak by skora mogla sie oswoic, napewno bedzie schodzic i sie luszczyc bo takie jest ich zadanie, i bez nawilzacza sie nie obejdzie, retnoidy dzialaja z opznionym zaplonem, wiec uzyty np w czwartek, sprawi ze skora zacznie schodzic w sobote i niedziele itd

Pozcytaj na ich temat i sama dokonaj wyboru

Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość
Marea,
mam pytanie... Od jakiegos czasu przecieram codziennie wieczorem twarz tonikiem Lysanel i na to kladę Diacneal. Robię to codziennie i buzia nie jest podrażniona, zaczerwieniona... nie dzieje sie absolutnie nic. Diacneal mnie wręcz nawilża....Rano oczywiście porządna porcja filtrów. Nie używam dodatkowego nawilżacza bo nie czuję takiej potrzeby.

Pomyślałam, że za jakiś czas jak skończę tubkę Diacnealu i nadal będzie tak dobrze to zamieniłabym go na coś co dawało by mi lepsza porcję witaminy A. Poczytałam o tych wszystkich receptowych Zoracach, locacidach, Retine A w kremie i w zelu ale nie wiem od czego powinnam zacząć, co będzie dawało lepsze efekty, będzie miało najmniejsze skłonności do zapychania i miało jak najmniejsze działanie drazniące. Jest tu gdzieś jakas w miarę świeża analiza porownawcza tych preparatów? Albo możesz coś polecić? Jestem gotowa sciągać ze Stanów ;-).

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Rano
Woda termalna avene
Filtry
(Pod filtry zamierzam teraz dołożyć serum z wit C i innymi antyoksydantami)

wieczorem
Woda micelarna bioderma Sensibio H29
Tonik Lysanel
Diacneal

Jednym słowem: co w bliskiej przyszłości zamiast Diacnealu? Oczywiście zmniejszew wtedy częstotliwość...

Dzięki

J.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 09:53   #1866
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Giga10 Pokaż wiadomość
witam, chciałabym się przyłączyć
Mam cerę dojrzałą /35 l./, suchą i naczynkową na policzkach, tłuste czoło . Największy komfort uzyskuję po kremie avene eulage, lecz dowiedziałam się, że w jego stosowaniu należy robić przerwy /czy to prawda?/. Ostatnio kupiłam avene cold, krem nawilżający bardzo suchą skórę, taki w tubce. Smaruję nim policzki, jednak jest on bardzo tłusty i ciężki. Czy mogę prosić o radę, czy pozostać przy nim, czy może powinnam kupić coś innego?
Avene Cold oparty jest na wosku pszczelim i ma za zadanie otulac skore ochronna wartewka, jesli ta tlustosc ci przeszkadza kup, jesli lubisz ofere Avene np Hydrance Optimale Riche krem, nawilzajacy do skory suchej, mysle ze pod makijaz bedzie w sam raz
Co do Eluage, widze ze on jest oparty na Retinaldehydzie i kwasie hialurnonowym, i nie widze potrzeby robienia przerw, chyba ze sie myle ale dotad nie slyszalam o koniecznosci robienia przerw przy uzywaniu Retinoidow, mysle ze smialo mozesz uzywac, najlepeij na noc a dzien cos ochronnego z filtrem, co zabepieczy buzke przed negatynym wplywem uv i starzeniem, pod filtr warto cos z antyoksydantami, ktore rowniez wspomagaja walke z czasem i chronia skore przed negatywnym wplywem czynnikow zewn. zanieczyszczenie powietrza, szkodliwe uv itp itd
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 12:42   #1867
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nieśmiałe pytanie do ewentualnych Wizażanek ze Szczecina.
Czy któraś wie, gdzie dostanę moją ukochaną emulsję Avene spf 50+?
Nigdzie nie ma, a moja na wyczerpaniu.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 12:45   #1868
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea - bardzo dziękuję za informację . Ostatnio dostałam w aptece próbki kremów Mincera i ze zdziwieniem zaobserwowałam, że moja buźka nie wariuje, nie czerwieni się i przyjmuje je naprawdę dobrze /póki co/. Od piątku na dzień nakładałam krem na rozszerzone naczynka, na noc z witaminami, pod oczy z kawiorem. Na składach się zupełnie nie znam, chciałam więc prosić o poradę, czy kremy z tej firmy /i jakie?/ mają składniki /antyoksydanty np/, o których pisałaś mi w poprzednim poście?
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 14:59   #1869
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Giga10 Pokaż wiadomość
Marea - bardzo dziękuję za informację . Ostatnio dostałam w aptece próbki kremów Mincera i ze zdziwieniem zaobserwowałam, że moja buźka nie wariuje, nie czerwieni się i przyjmuje je naprawdę dobrze /póki co/. Od piątku na dzień nakładałam krem na rozszerzone naczynka, na noc z witaminami, pod oczy z kawiorem. Na składach się zupełnie nie znam, chciałam więc prosić o poradę, czy kremy z tej firmy /i jakie?/ mają składniki /antyoksydanty np/, o których pisałaś mi w poprzednim poście?
Tu mozesz troszke poczytac o antyoksydantach, czyli substancjach wspomagajacych walke z wolnymi rodnikami tak by te dziwne sformulowania lekko ci przejasnily w glowie

http://www.biochemiaurody.com/vademekum/antiox.html

Polecam zakup ktoregos z serow z wit C z tejze strony, pomaga ukoic naczynkowa cere, lekko rozjasnia, stanowi dobra baze pod krem z filtrem, ktory jest polecany na dzien - nawilzy i dodatkowo ochroni juz nie mloda cera przed przebarwieniami i efektami typowymi dla fotostarzenia skory
Tak wiec szukaj w kremach wyciagow roslinnych, wit c, wit e, q10, niacynamide, retinol i jego odmiany czyli wit a, jedna z jego odmian juz uzywasz - retinaldehydu w kremie eluage

http://www.pinezka.pl/content/view/2293/203/

Co do kremow Mincer, wygladaja calkiem fajnie, maja skladniki o ktorych pisalam wyzej, chodz nie ma podanego skladu wiec dokladnie nie moge tego ocenic
np
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2529 b dobre oceny innych wizazanek

Szukaj w kremach produktow wymienionych powyzej
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 08:41   #1870
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo dziękuję za odpowiedź i strony z informacjami, które dla mnie laika są prawdziwą studnią wiedzy . Wybrałam serum, które chciałabym stosować na noc i jako dodatek do kremu mincera na dzień. Czy możesz rzucić okiem i podpowiedzieć mi czy dobrze wybrałam?

http://www.biochemiaurody.com/sklep/...il-antiox.html

Przyznam, że trochę się boję, bowiem chemia to dla mnie czysta abstrakcja . Czy po tym serum grożą mi jakieś efekty uboczne? Czy nie dojdzie do złuszczania się naskórka, wysypki itp? Po prostu chciałaby tą moją buźkę poprawić, jeśli jednak trzeba przechodzić przez jakieś stany przejściowe to raczej nie chcę ryzykować - mam za małą wiedzę w tym temacie /a raczej w ogóle jej nie mam/ . Proszę o poradę i opinię na temat bezpieczeństwa tych produktów.
Nigdy w życiu niczego sama nie przygotowywałam - czy dam radę
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 10:52   #1871
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zapraszam do watku Biochemii urody, tam dziewczyny dziela sie spostrzezeniami dotyczacymi tych kosmetykow:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186064&page=56

oraz Biochemiczne KWC
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=109

Nie uzywalam tego serum wiec sie nie wypowiem Ale z przygotowaniem nie bedziesz miala najmniejszego problemu, zareczam! wszytsko jest odmierzone, na ich stronie masz instrukcje obslugi szczegolowa, dolaczone sa odpowiednie pojemniczniki potrzebne do mieszania, naprawde dziecinnie proste!
Jesli juz cos kupujesz polecam Ci rowniez ich olejki myjace, sa naprawde swietne, pieknie pachna, nie wysuszaja i zmywaja wszytsko! tusz, grube warstwy tapety...nawet ja przy cerze mieszanej i sklonnej do krostek bardzo je lubie, bo nie wysuszaja i koja skore, takze ich peeling enzymatyczny z bromelaina jest swietny i lagodny!
Co do skutecznosci dzialania....tu gwarancji nie moge dac, zawsze jest jakies ryzyko, jak to z kazdym nowym zakupem, ma ono sporo skladnikow aktywnych ktore moga powodowac alergie, w przypadku b wrazliwych skor, ale to zawsze indywidualna sklonnosc, wiekszosc osob b chwali sobie te produkty wiec sprobowac nie zaszkodzi, wkoncu nie kosztuja majatku, plusem jest brak szkodliwych doatkow, wypelniaczy, swiezosc produktu, wkoncu sama go przygotowujesz i wiesz co jest w srodku, odwrotnie do kupnych sklepowych produktow, ktore maja w sobie czesto mnostwo zbednych rzeczy, ktore maja sprawiac ze produkt bedzie mogl zalegac na polkach sklepowych nawet kilka lat i bedzie wciaz swiezy...
Poprostu ostroznie wprowadzaj nowe produkty tego typu by ewentualnie je wyeliminowac jesli nie beda ci sluzyc, ale mysle ze powinnas byc zadowolona i zauwazyc roznice miedzy tymi produktami a produktami sklepowymi i roznice w wygladzie skory. Ja przy puierwszych uzyciach bylam zachwycona, tak miekkiej i gladkiej skory nie mialam nigdy, pozniej juz tego nie czuc bo czlowiek przyzwyczaja sie do dobrego i chce wciaz wiecej i wiecej
Jeszcze jedna mala uwaga, nie wiem czy nie zakupilabym na Twoim miejscu serum 3 x Rose, olej z rozy jets b polecany do cer dojrzaylych i daje wyjatkowa gladkosc skory, zawiera naturalny retinol, mysle ze efekty beda lepsze niz po serum granat, aczkolwiek nie wiem czy na dzien nie byloby za tluste, wybierz sama




Cytat:
Napisane przez Giga10 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź i strony z informacjami, które dla mnie laika są prawdziwą studnią wiedzy . Wybrałam serum, które chciałabym stosować na noc i jako dodatek do kremu mincera na dzień. Czy możesz rzucić okiem i podpowiedzieć mi czy dobrze wybrałam?

http://www.biochemiaurody.com/sklep/...il-antiox.html

Przyznam, że trochę się boję, bowiem chemia to dla mnie czysta abstrakcja . Czy po tym serum grożą mi jakieś efekty uboczne? Czy nie dojdzie do złuszczania się naskórka, wysypki itp? Po prostu chciałaby tą moją buźkę poprawić, jeśli jednak trzeba przechodzić przez jakieś stany przejściowe to raczej nie chcę ryzykować - mam za małą wiedzę w tym temacie /a raczej w ogóle jej nie mam/ . Proszę o poradę i opinię na temat bezpieczeństwa tych produktów.
Nigdy w życiu niczego sama nie przygotowywałam - czy dam radę
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 12:49   #1872
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea - jesteś cudowna , milion buziaków dla ciebie za tak szczegółowe informacje . Wiesz, zastanawiałam się nad tym serum z róży /tak a priori/ i oczywiście zamówię je korzystając z twojej rady i doświadczenia. Będę używać je na noc. Chętnie kupię też olejek do do zmywania "brudu" z twarzy. Brakuje mi tylko jakiegoś kremu na dzień z ich skarbca. Doradź, który będzie najlepszy - wezmę w ciemno opierając się twoją opinią /cera naczynkowa, wrażliwa, świecące czoło i jak mówi mój tż cała pozaginana po nocy /
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 14:27   #1873
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Giga10 Pokaż wiadomość
Marea - jesteś cudowna , milion buziaków dla ciebie za tak szczegółowe informacje . Wiesz, zastanawiałam się nad tym serum z róży /tak a priori/ i oczywiście zamówię je korzystając z twojej rady i doświadczenia. Będę używać je na noc. Chętnie kupię też olejek do do zmywania "brudu" z twarzy. Brakuje mi tylko jakiegoś kremu na dzień z ich skarbca. Doradź, który będzie najlepszy - wezmę w ciemno opierając się twoją opinią /cera naczynkowa, wrażliwa, świecące czoło i jak mówi mój tż cała pozaginana po nocy /
Wiesz zacznij od 1/ego, 2ch produktow, pouzywaj i zobacz jak beda ci sluzyc, wcale nie musisz odrazu calej pielegnacji przestawiac na te 'naturalsy' jak mowilam wczesniej stopniowo wprowadzaj, uzywajac na zmiane z kosmetykami ktorych teraz uzywasz, zobaczysz jak ci bedzie sluzyc i najwyzej za jakis czas dokupisz.
Popytak dziewczyn w watku o Biochemii Urody co polecaja, ja mam inna cere niz Twoja zmagam sie z innymi produktami i nie uzywalam ani 3 x Rose ano innych serow bo mam problem z krostkami glownie i nie moge zbyt wielu kosmetykow stosowac, zreszta innym tez polecam kosmetyczny minimalizm
Zacznij od olejku i np 3 x rose badz tym z granatem jesli chcialabys stosowac na dzien i pozniej za jakis czas dokupisz cos innego jesli ci sie spodoba!
Wez tez hydrolat ktorys jako tonik, warto sprobowac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 15:26   #1874
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeszcze raz dziękuję za info - wiem, że nieźle cię wymęczyłam. Zrobię tak:
1/ serum 3 rose na noc
2/ mój krem mincera na dzień plus krem pod oczy mincera z kawiorem
3/ olejek waniliowy z BU do demakijażu
4/ tonik z BU przed nałożeniem serum na noc i przed nałożeniem kremu na dzień.

Za chwilę klikam i pozdrawiam cieplutko
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 23:07   #1875
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ostrzegam przed serum z wit C, jesli twoja skora ma sklonnosci do uczulen i zapychania.
bo moja wywalilo po glikolu a szyje "obsypalo" kaszka po witaminie
teraz klade pod oczy jedynie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 07:55   #1876
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzięki Ranka za ostrzeżenie - sprawdzę jeszcze skład tego serum . A najlepiej jak powolutku wybróbuję i zdam relację
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 13:22   #1877
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

czytalam ze najlepiej jesli chodzi o wit C probowac najpierw z malymi stezerniami a potem zwiekszac , ja teraz stosuje po prostu rzadziej i jest super
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 17:51   #1878
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dawno nie wypowiadałam się na tym wątku, a przyszła jesień i chcę wprowadzić w życie swoje plany kwasowo-retinoidowe.
Moja cera przez wakacje niespecjalnie się zmieniła wciąż szorstka, odwodniona, szara, z nadmiarem sebum, rozszerzonymi porami, wypryskami, grudkami, zaskórnikami i mnóstwem zanieczyszczeń.

Od dwóch tygodni stosuję:

rano - płyn micelarny, wodne serum 10 % z wit. C, filtr fotostabilny, makijaż;

1 noc - oczyszczanie: żel Ziaja bez sls, Effaclar K

2 noc - żel Ziaja, nawilżacz [Lipobase, krem sutkowy Rossmana, Avene HOL,
Ziaja Sopot SPA nawilżający - w zależności od
stopnia wysuszenia]
3 noc - żel Ziaja, AcneDerm;


Nie zawsze tak pięknie to wygląda, czasami używałam nawilżacza dwie noce pod rząd.

Ponadto raz na dwa tygodnie [do tej pory dwa razy] robię domowy peeling migdałowy [ok. 15 % - w zależności od potrzeb będę zwiększać];

Mam następujace pytania:

1. Chcę za jakiś miesiąc/2 miesiące włączyć do tego planu retinoidy. Ponieważ chcę zacząć bardzo łagodnie postawię na retinaldehyd Avene. Najchętniej na początek kupiłabym Diroseal, ale boję się jego zapychania. Diacneal na razie będzie za mocny zostają, więc Ystheal+ i Eluage, oba o takim samym stężęniu wit. A, ale Eluage ma w składzie kwas hialuronowy, który zwiększa działanie retinoidów.

Co sądzicie o tym, żebym na początek zużyła jedną/dwie tyubki Isthealu+, następnie Eluage, później Diacneal, a na samym końcu retinoidy na receptę, ale te już na pewno w przyszłym roku. Czy Istheal+ nie będzie za mocny na poczatek?

2. Gdy już skończę pierwszą tubkę Effeklaru czy jest sens, żeby kupować następną skoro mam w domu całe opakowanie kwasu salicylowego i mogę zrobić sobie tonik?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 18:44   #1879
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

O jaki fajny wątek! Ja też bardzo bym chciała, żeby ktoś mi podpowiedział jak mam dbać o swoją urodę.

Mam 25 lat. Borykam się niestety od wielu lat z trądzikiem, wypróbowałam wielu rzeczy i co było największym moim błędem, leczyłam się u dermatologa różnymi antybiotykami, co niestety nie pomogło.

Obecnie moja cera jest raczej sucha/mieszana ze skłonnością do zaskórników, mam pełno takich czarnych kropeczek na czole, trochę na nosie i ostatnio coś też na skroniach/policzkach. Wypryski miewam często, takie ropne. W ogóle to czasami z tych czarnych punkcików wyciskam takie zasuszone coś

Używam Acne Derm tylko na noc, ale niesystematycznie. Od roku. Na początku używałam codziennie.

Do tego myję twarz mydełkiem Protex i krem Ziaja Calma nawilżający. Czasami jak sobie przypomnę, świetlik pod oczy. Poza tym nic. Wiem, że brzmi strasznie

Żadnych pudrów, fluidów nie używam. Może czasami bronzera w kuleczkach. Demakijaż oczu zazwyczaj robię jakimś tam mleczkiem.

Proszę, powiedzcie mi co powinna używać kobieta w moim wieku? Jaką pielęgnację polecacie?

Chciałabym dowiedzieć się jakich kosmetyków u mnie brakuje, poza tym lubię jednak mieć opaloną cerę, więc może coś brązującego do twarzy?

Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 20:24   #1880
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Dawno nie wypowiadałam się na tym wątku, a przyszła jesień i chcę wprowadzić w życie swoje plany kwasowo-retinoidowe.
Moja cera przez wakacje niespecjalnie się zmieniła wciąż szorstka, odwodniona, szara, z nadmiarem sebum, rozszerzonymi porami, wypryskami, grudkami, zaskórnikami i mnóstwem zanieczyszczeń.

Od dwóch tygodni stosuję:

rano - płyn micelarny, wodne serum 10 % z wit. C, filtr fotostabilny, makijaż;

1 noc - oczyszczanie: żel Ziaja bez sls, Effaclar K

2 noc - żel Ziaja, nawilżacz [Lipobase, krem sutkowy Rossmana, Avene HOL,
Ziaja Sopot SPA nawilżający - w zależności od
stopnia wysuszenia]
3 noc - żel Ziaja, AcneDerm;


Nie zawsze tak pięknie to wygląda, czasami używałam nawilżacza dwie noce pod rząd.

Ponadto raz na dwa tygodnie [do tej pory dwa razy] robię domowy peeling migdałowy [ok. 15 % - w zależności od potrzeb będę zwiększać];

Mam następujace pytania:

1. Chcę za jakiś miesiąc/2 miesiące włączyć do tego planu retinoidy. Ponieważ chcę zacząć bardzo łagodnie postawię na retinaldehyd Avene. Najchętniej na początek kupiłabym Diroseal, ale boję się jego zapychania. Diacneal na razie będzie za mocny zostają, więc Ystheal+ i Eluage, oba o takim samym stężęniu wit. A, ale Eluage ma w składzie kwas hialuronowy, który zwiększa działanie retinoidów.

Co sądzicie o tym, żebym na początek zużyła jedną/dwie tyubki Isthealu+, następnie Eluage, później Diacneal, a na samym końcu retinoidy na receptę, ale te już na pewno w przyszłym roku. Czy Istheal+ nie będzie za mocny na poczatek?

2. Gdy już skończę pierwszą tubkę Effeklaru czy jest sens, żeby kupować następną skoro mam w domu całe opakowanie kwasu salicylowego i mogę zrobić sobie tonik?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
masz dosc dobry plan, ale ja ci powiem ze ja od razu wlaczylam Diacneal- na poczatku moja cera strasznie sie przetluszczala, uwrazliwila sie bardzo, wszytstko jej szkodzilo ale to trwalo krotko
takze nie wiem czy nie zaczac od Diacnealu?

co do toniku sie nie wypowiem - ja mam Effaclar , tonik mialam tylko z Clinique i mialam po nim okropna skore..
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 23:05   #1881
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
masz dosc dobry plan, ale ja ci powiem ze ja od razu wlaczylam Diacneal- na poczatku moja cera strasznie sie przetluszczala, uwrazliwila sie bardzo, wszytstko jej szkodzilo ale to trwalo krotko
takze nie wiem czy nie zaczac od Diacnealu?

co do toniku sie nie wypowiem - ja mam Effaclar , tonik mialam tylko z Clinique i mialam po nim okropna skore..
Tego się obawiałam , że ktoś powie mi, żebym zaczęła od czegoś mocniejszego. Zawsze wystawiałam moją cerę na wielkie próby, ostrożność nie należy do moich mocnych stron. Tym razem chciałam okłamać sama siebie, ale dzięki Tobie przed chwilą juz zamówiłam Diacneal. Nie uznaję półśrodków .

A tak poważnie to mam nadzieję, że u mnie też sensacje potrwają krótko. Dziękuję.
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:28   #1882
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

to teraz i ja poproszę o pomoc

pół roku temu wyleczyłam a może raczej "zaleczyłam" swoją kapryśną, przesuszoną (wtedy się tłuści) pryszczatą na brodzie buzie.
ale po lecie znowu koszmar... (słońce
mnóstwo zaskórników, kaszka na czole, co chwilę ropny wyprysk...

teraźniejszą pielęgnację planuję tak:
Rano :
obecnie myjący żel TIN TIN, (za chwilę olejek myjący z BU) filtr LRP Anthelios XL czasem mejkap

Po południu : myję twarz + Humektan
Wieczorem : myję twarz + acne derm

Nie stosuję AD codziennie, raczej co dwa dni i teraz mam wysyp.

Pytanie, w związku z tym, że mogę tanio kupić kosmetyki apteczne (a promocja trwać długo nie będzie) pytanie- co dołączyć? Diacneal? czy może Effaclair K?

chciałabym jakiś większy kaliber niż Effeclair jednak nie chciałabym rezygnować z AD bo jest dla mnie zbawienny a nie wiem czy Diacneal nie będzie zbyt silny?
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:33   #1883
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Tego się obawiałam , że ktoś powie mi, żebym zaczęła od czegoś mocniejszego. Zawsze wystawiałam moją cerę na wielkie próby, ostrożność nie należy do moich mocnych stron. Tym razem chciałam okłamać sama siebie, ale dzięki Tobie przed chwilą juz zamówiłam Diacneal. Nie uznaję półśrodków .

A tak poważnie to mam nadzieję, że u mnie też sensacje potrwają krótko. Dziękuję.
Zaczelam ja bardzo dobrze nawilzac, moze dlatego tak krotko trwalo

madame mozesz dolaczyc to i to i stosowac na zmiane
tylko z Diacnealem trzeba uwazac na skore naczynkowa, omijac naczynka lukiem - bo inaczej podrazni
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:40   #1884
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja rowniez przylacze sie do posta ranki i potwierdze ze diacneal wcale nie jest az taki mocny, i na twoim miejscu odrazu bym z nim zaryzykowala...opera sie on na retinaldehydzie ktory nie jets mocnym retinoidem i kwasie glikolowym AHA, stosujac go z umiarem nie powinnas miec zadnych problemow, chyba ze masz b wrazliwa i naczynkowa cere wtedy nie ryzykowalabym! ze wzgledu na kwas glikolowy w jego skladzie
Kolejna rzecz, jesli dopiero zaczynasz z kwasami, jednak kontynuowalabym kuracje ktora teraz przeprowadzasz przez kilka miesiecy, bo kilka tyg to za malo by mogly zaczac dzialac i by bylo widac efekty, tym bardziej ze robisz peelingi migdalem....badz cierpliwa i nie szalej wciaz ze zmianami, minimalizm w pielegnacji skory problematycznej z krostkami jest wielce wskazany
Delikatny demakijaz, lagodnymi, nie wysuszajacymi srodkami, zelami, i systematycznosc w stosowaniu srodkow pielegnacyjnych

Dodatkowo wspomagaj sie suplementami, Omega 3 + Omega 6, zrob badania hormonalne by wykluczyc ze problemy z cera sa tego przyczyna
Powodzenia!

Ah a co do toniku BHA, jesli masz wprawe w robieniu takich mikstur, to czemu nie, jesli nie masz do konca pewnosci stawialabym na gotowe produkty

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Dawno nie wypowiadałam się na tym wątku, a przyszła jesień i chcę wprowadzić w życie swoje plany kwasowo-retinoidowe.
Moja cera przez wakacje niespecjalnie się zmieniła wciąż szorstka, odwodniona, szara, z nadmiarem sebum, rozszerzonymi porami, wypryskami, grudkami, zaskórnikami i mnóstwem zanieczyszczeń.

Od dwóch tygodni stosuję:

rano - płyn micelarny, wodne serum 10 % z wit. C, filtr fotostabilny, makijaż;

1 noc - oczyszczanie: żel Ziaja bez sls, Effaclar K

2 noc - żel Ziaja, nawilżacz [Lipobase, krem sutkowy Rossmana, Avene HOL,
Ziaja Sopot SPA nawilżający - w zależności od
stopnia wysuszenia]
3 noc - żel Ziaja, AcneDerm;


Nie zawsze tak pięknie to wygląda, czasami używałam nawilżacza dwie noce pod rząd.

Ponadto raz na dwa tygodnie [do tej pory dwa razy] robię domowy peeling migdałowy [ok. 15 % - w zależności od potrzeb będę zwiększać];

Mam następujace pytania:

1. Chcę za jakiś miesiąc/2 miesiące włączyć do tego planu retinoidy. Ponieważ chcę zacząć bardzo łagodnie postawię na retinaldehyd Avene. Najchętniej na początek kupiłabym Diroseal, ale boję się jego zapychania. Diacneal na razie będzie za mocny zostają, więc Ystheal+ i Eluage, oba o takim samym stężęniu wit. A, ale Eluage ma w składzie kwas hialuronowy, który zwiększa działanie retinoidów.

Co sądzicie o tym, żebym na początek zużyła jedną/dwie tyubki Isthealu+, następnie Eluage, później Diacneal, a na samym końcu retinoidy na receptę, ale te już na pewno w przyszłym roku. Czy Istheal+ nie będzie za mocny na poczatek?

2. Gdy już skończę pierwszą tubkę Effeklaru czy jest sens, żeby kupować następną skoro mam w domu całe opakowanie kwasu salicylowego i mogę zrobić sobie tonik?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:46   #1885
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Zaczelam ja bardzo dobrze nawilzac, moze dlatego tak krotko trwalo

madame mozesz dolaczyc to i to i stosowac na zmiane
tylko z Diacnealem trzeba uwazac na skore naczynkowa, omijac naczynka lukiem - bo inaczej podrazni
dziękuję i spróbuje na razie sam diacneal bo musze jeszcze jakieś fundusze zostawić na BU

pozdr 3city z 3city
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:50   #1886
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
to teraz i ja poproszę o pomoc

pół roku temu wyleczyłam a może raczej "zaleczyłam" swoją kapryśną, przesuszoną (wtedy się tłuści) pryszczatą na brodzie buzie.
ale po lecie znowu koszmar... (słońce
mnóstwo zaskórników, kaszka na czole, co chwilę ropny wyprysk...

teraźniejszą pielęgnację planuję tak:
Rano :
obecnie myjący żel TIN TIN, (za chwilę olejek myjący z BU) filtr LRP Anthelios XL czasem mejkap

Po południu : myję twarz + Humektan
Wieczorem : myję twarz + acne derm

Nie stosuję AD codziennie, raczej co dwa dni i teraz mam wysyp.

Pytanie, w związku z tym, że mogę tanio kupić kosmetyki apteczne (a promocja trwać długo nie będzie) pytanie- co dołączyć? Diacneal? czy może Effaclair K?

chciałabym jakiś większy kaliber niż Effeclair jednak nie chciałabym rezygnować z AD bo jest dla mnie zbawienny a nie wiem czy Diacneal nie będzie zbyt silny?
Chyba polaczylabym acne derm z effaclarem
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:56   #1887
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bebunio Pokaż wiadomość
O jaki fajny wątek! Ja też bardzo bym chciała, żeby ktoś mi podpowiedział jak mam dbać o swoją urodę.

Mam 25 lat. Borykam się niestety od wielu lat z trądzikiem, wypróbowałam wielu rzeczy i co było największym moim błędem, leczyłam się u dermatologa różnymi antybiotykami, co niestety nie pomogło.

Obecnie moja cera jest raczej sucha/mieszana ze skłonnością do zaskórników, mam pełno takich czarnych kropeczek na czole, trochę na nosie i ostatnio coś też na skroniach/policzkach. Wypryski miewam często, takie ropne. W ogóle to czasami z tych czarnych punkcików wyciskam takie zasuszone coś

Używam Acne Derm tylko na noc, ale niesystematycznie. Od roku. Na początku używałam codziennie.

Do tego myję twarz mydełkiem Protex i krem Ziaja Calma nawilżający. Czasami jak sobie przypomnę, świetlik pod oczy. Poza tym nic. Wiem, że brzmi strasznie

Żadnych pudrów, fluidów nie używam. Może czasami bronzera w kuleczkach. Demakijaż oczu zazwyczaj robię jakimś tam mleczkiem.

Proszę, powiedzcie mi co powinna używać kobieta w moim wieku? Jaką pielęgnację polecacie?

Chciałabym dowiedzieć się jakich kosmetyków u mnie brakuje, poza tym lubię jednak mieć opaloną cerę, więc może coś brązującego do twarzy?

Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc
Moze kup sobie Lysanel Active Krem, badz ktorys z tonikow z kwasami z Biochemii Urody www.biochemiaurody.com ale uzywaj co kilka dni zeby sie nie wysuszyc a na dzien lekki krem z filtrem by ochronic skore
Pozatym nie uwazam by minimalizm kosmetyczny byl bledem, wrecz przeciwnie
Grunt do dobre oczyszczanie ale lagodne, kwasy na noc, ochrona na dzien i dolacz np 2 x tyg maseczki z glinki
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:58   #1888
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

chyba tak jednak zrobie bo diacnealu nie mają już w tej aptece.
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 13:15   #1889
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Moze kup sobie Lysanel Active Krem, badz ktorys z tonikow z kwasami z Biochemii Urody www.biochemiaurody.com ale uzywaj co kilka dni zeby sie nie wysuszyc a na dzien lekki krem z filtrem by ochronic skore
Pozatym nie uwazam by minimalizm kosmetyczny byl bledem, wrecz przeciwnie
Grunt do dobre oczyszczanie ale lagodne, kwasy na noc, ochrona na dzien i dolacz np 2 x tyg maseczki z glinki
Czy ten kremik polecasz? Poradziła mi go jedna wizażanka na wątku o AD.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001

I mogę prosić o konkretny tonik? Może taki, żeby mógł go używać też mój troszkę starszy TŻ po 30? Bardzo bym prosiła, bo ja już kiedyś na biochemi próbowałam wybrać, ale taki laik ze mnie, że zrezygnowałam z zamówienia, bo po prostu nie wiedziałam co wybrać

A jaki rodzaj glinki wybrać? Przy okazji coś bym wzięła dla TŻ, który ma skórę raczej tłustą ale ze skłonnością do podrażnień.

I czy moja skóra jakichś pilingów albo witamin nie potrzebuje?


Bardzo pięknie dziękuję za wszelkie porady i jak już skompletuję kosmetyczkę, to znikam
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:27   #1890
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wyglada niezle ten filtr, wyprobuj...
Co do kolejnych pozycji ja gwarancji dac nie moge nigdy, jedynie doradzic
Tonik 2 % BHA bedzie w kwestii mocy dzialania gdzies kolo acne dermu, nie powinna sie po nim zluszczac skora, jesli bedzie uzywany ostroznie, moze go tez stosowac TZ
Tonik 10% AHA i BHA bedzie dzialal silniej, ja osobiscie go nie uzywalam, i moze zluszczac poczatkowo skore, TZ moze rowniez stosowac...aczkolwiek wszytsko to z umiarem i dodatkowo konieczne filtry
Glinke mozesz stosowac zielona, badz kazda inna, w przypadku cer problematycznych najczesciej polecana jest ta zielona
Peelingi tez jak najbardziej ale enzymatycze, mozesz wyprobowac ten z Biochemii z bromelaina, badz zakupic jakis gotowiec w sklepie Enzymatyczny!
Nawilzaj tez skore szczegolnie jesli sie przesusza po tych produktach
Witaminy sa rowniez wskazane, aczkolwiek najlepiej suplementuj sie od wewn.Omega 3 + Omega 6, sporo tych witaminowych kremow o ktorych wspominasz jest dosc ciezka i moze przyczyniac sie do zapychania porow wiec do tego podchodz ostroznie i wybieraj lekkie zele emulsje najlepiiej


Cytat:
Napisane przez bebunio Pokaż wiadomość
Czy ten kremik polecasz? Poradziła mi go jedna wizażanka na wątku o AD.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001

I mogę prosić o konkretny tonik? Może taki, żeby mógł go używać też mój troszkę starszy TŻ po 30? Bardzo bym prosiła, bo ja już kiedyś na biochemi próbowałam wybrać, ale taki laik ze mnie, że zrezygnowałam z zamówienia, bo po prostu nie wiedziałam co wybrać

A jaki rodzaj glinki wybrać? Przy okazji coś bym wzięła dla TŻ, który ma skórę raczej tłustą ale ze skłonnością do podrażnień.

I czy moja skóra jakichś pilingów albo witamin nie potrzebuje?


Bardzo pięknie dziękuję za wszelkie porady i jak już skompletuję kosmetyczkę, to znikam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.