Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-26, 14:59   #151
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Dziewczyny zobaczcie co Hexxana napisala o nowym koncentracie Farmony
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=814
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 18:52   #152
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

mam już tyle kosmetyków do cery naczynkowej, ale ten jest bardzo tani więc chyba się skusze. Miałam tamtą starą wersje i byłam zadowolona.
Mam nadzieje, że niedługo będzie w Doz.

Widze, ze na allegro też stał się popularny https://ssl.allegro.pl/item378824661_378824661.html
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 23:23   #153
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

na cere naczynkowa tylko avene!
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 23:32   #154
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

a to dlaczego niby
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 08:30   #155
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

A to w zwykłym sklepie go nie kupię np. w Roosmanie??? Nie chcę płacic dodatkowao 8 zł za przesyłkę
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 08:49   #156
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

jeżele będzie w internetowej aptece Dbam o Zdrowie, to nie będziesz musiała płacić za przesyłkę odbierzesz we wskazanej przez siebie aptece.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 09:26   #157
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

ooo to fajnie
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-27, 10:52   #158
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Sama już nie wiem, gdzie można znalezc ten koncentrat w Warszawie. Wybiore sie w tym tygodniu do Galerii Centrum przy Marszałkowskiej i dam znac, czy sie udalo.
Szukałam w SuperPharmie w Arkadii i nie byłom w Rossmanach też nie.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 09:07   #159
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

ja również z niecierpliwością czekam na ten koncentrat. Narazie jest dopiero wprowadzany na rynek i dlatego jest tak trudno dostępny. Nawet na stronie internmetowej Farmony nie ma Myślę, ze trzeba jeszcze troche poczekać.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 09:15   #160
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

myslicie, ze warto dodatkowo wzmocnic dzialanie takiego serum kremem na noc z tej samej serii?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 09:24   #161
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
myslicie, ze warto dodatkowo wzmocnic dzialanie takiego serum kremem na noc z tej samej serii?
kremy z tej serii podobno są bardzo kiepskie. Dużo o nich czytałam i nie polecam
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 09:25   #162
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

a polecisz jakis dobry?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 10:53   #163
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
a polecisz jakis dobry?
margatko, moge polecić ci dobre kremy, ale to zależy ile pieniążków możesz przeznaczyć. Kremy które można zakupić w drogerii za kilka bądź kilkanaście złotych to są jedynie kremy pielęgnacyjne. Natomiast kremy za kilkadziesiąt złotych (45-70 zł) tzw. dermokosmetyki dostępne jedynie w aptekach, mają działanie lecznicze.
Ze zwykłych polecałabym ci krem Dax Cosmetics do cery normalnej i mieszanej (sama nie używałam, bo mam cere suchą- a do suchej nie jest już taki dobry), ale dużo o nim czytałam.
Natomiast z droższych, leczniczych polecam ci Ruboril- około 50 zł. Naprawde rewelacyjny.
Oprócz tego polecam ci łykanie codziennie Cerutinu (wzmacnia naczynie) oraz tabletek z kasztanowca np Esceven, lub Venescin.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 13:08   #164
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Co do kremow aptecznym to sie nie zgodze. One tak samo jak drogeryjne kosmetyki sa produktami pielegnacyjnymi. Nie od dzis wiadomo, ze kremy w aptece wcale nie powinny byc sprzedawane w aptekach.
Uzywam kremow aptecznych i dzialania leczniczego nie widze. Nadal popekane naczynka sa, wiec to zdecydowanie kremy pielegnacyjne, ktorew maja zlagodzic cere, uspokoic ja, ale jej nie wylecza.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 13:17   #165
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Co do kremow aptecznym to sie nie zgodze. One tak samo jak drogeryjne kosmetyki sa produktami pielegnacyjnymi. Nie od dzis wiadomo, ze kremy w aptece wcale nie powinny byc sprzedawane w aptekach.
Uzywam kremow aptecznych i dzialania leczniczego nie widze. Nadal popekane naczynka sa, wiec to zdecydowanie kremy pielegnacyjne, ktorew maja zlagodzic cere, uspokoic ja, ale jej nie wylecza.
Ale ja tu nie mówie, ze wszystkie kremy dostępne w aptece są lecznicze! To są tylko niektóre kremy, które naszczęście nie są na recepte. Wystarczy na forum biochemii dać do zanalizowania skład tych kremów. A poza tym, najczęściej te kremy sa porzepisywane przez dermatologów w celu łagodzenia objawów trądzik różowatego (postaci rumieniowej)
Mam tu na myśli np. Diroseal Avene, Ruboril Isis Pharma, Bioderma Sensibio, Rubialine Svr, Auriderm Xo itp.

Moniko, popękanych naczynek nie usuniesz żadnych kremem! Można je usunąć tylko i wyłącznie laserem koszt 1000-2000 zł.
Jakich konkretnie kremów używasz?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 15:38   #166
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

W tej chwili uzywam Diroseal, Lierac i Eucerin i sa to kremy pielegnacyjne, bo jak pisalam wczesniej ,gdyby leczyly to pozymykaly by naczynka i na zawsze zlikwidowaly rumien, a tak niestety sie nie dzieje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 16:25   #167
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Madzia na stornie Farmony koncentrat juz jest kosztuje 13zl tylko jesli doliczyc do tego 10zl przesylki to wychodzi drogo.
http://www.farmona.pl/sklep/dermacos...odukt/183.html

Pisalam do DoZ w sprawie Farmony

"Dzien dobry, Pisze w sprawie zapytania czy w najblizszym czasie zamierzaja Panstwo wprowadzic nowy produkt Farmony DermaCos, Koncentrat wzmacniający naczynka z rutyną, jezeli tak to kiedy mozna sie go spodziewac?Jestem szczegolnie zainteresowana poniewaz zauwazylam,ze jego poprzednik(Farmona, Koncentrat z witamina K )juz od dawna nie jest dostepny. Zauwazylam,ze w wielu sklepach internetowych mozna go juz zamowic,jednak jestem bardzo zadowolona z uslug DoZ i nie chcialabym tego zmieniac. Z gory dziekuje za odpowiedz"

DoZ:Szanowna Pani, Przykro nam bardzo, uzyskałam informację z działu zaopatrzenia, iż preparat Farmona DermaCos został wycofany z produkcji. Za utrudnienia przepraszamy. Z poważaniem Emila Gładka Dbam o Zdrowie www.☠☠☠☠☠☠☠


Jednym slowem nadal nic nie wiem,bo nie o to pytalam..Ale chociaz odpisali
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 17:28   #168
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Natalko, jak szybko odpisali ci na e-maila?
Ja chciałam zakupić sobie w tej aptece krem Ruboril, jednak jest on od pewnego czasu niedostepny i też zastanawiam się, czy go nie wycofali, jednak z tego co widze, to ostatnio bardzo dużo produktów w tej aptece jest "chwilowo" niedostępnych.
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
W tej chwili uzywam Diroseal, Lierac i Eucerin i sa to kremy pielegnacyjne, bo jak pisalam wczesniej ,gdyby leczyly to pozymykaly by naczynka i na zawsze zlikwidowaly rumien, a tak niestety sie nie dzieje.
Znam krem Diroseal zawiera on 0,5% retinolu. Retinol działa leczniczo! A leczniczo nie znaczy, że pozymyka ci naczynka, tylko wzmocni ci je na tyle, że nie zachorujesz np. na trądzik różowaty ci nie będą i już więcej pękały. Dodatkowo diroseal pogrubia skóre, a tego nie uczyni żaden krem pielęgnacyjny. Jak narazie nie wymyślono żadnego kremu ktory zamyka naczynka! Aby się ich pozbyć, trzeba poddać się zabiegom laserowym!!!!
Wszystkie inne preparaty z retinolem sa na recepte!

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-07-28 o 18:40
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 19:38   #169
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Madziu, napisalam wczoraj wieczorem (ok.10,moze pozniej) a odpowiedz dostalam dzisiaj juz przed 12, wiec odpowiedz ekspresowa. Bardzo mi sie to podoba,ze dbaja o klienta, bardzo czesto tego typu sa ignorowane,a tu prosze A propo DoZ to dzieku Tobie tam trafilam, za co nalezy Ci sie ogromny buziak, na niektorych lekach oszczedzam nawet 18zlotych

Tez dzis sprawdzalam ten Ruboril, tyle o nim pisalas,ze musialam zerknac i rzeczywiscie zadnego kosmetyku z tej serii/firmy nie ma. Tez myslalam o jakims aptecznym specyfiku, zajrzalam na KWC i widze,ze ten Ruboril ma b.dobre opinie,ale w skladzie ma parafinum liquidum, a dla mojej tradzikowej cery nie jest to dobra wiadomosc, musze rozejrzec sie za czyms innym.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 19:49   #170
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Diroseal zawiera retinal, a kosmetyki z retinolem nie sa na recepte tylko z tretinoina i innymi mocnymi retinoidami, chodz czasami mozna je i bez recepty kupic.

Diroseala nie nazwala bym kremem leczniczym, bo taki wedlug mnie powinien leczyc czyli wlasnie zlikwidowac naczynka , a jak wiadomo takich kremow nie ma.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:49   #171
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Madziu, napisalam wczoraj wieczorem (ok.10,moze pozniej) a odpowiedz dostalam dzisiaj juz przed 12, wiec odpowiedz ekspresowa. Bardzo mi sie to podoba,ze dbaja o klienta, bardzo czesto tego typu sa ignorowane,a tu prosze A propo DoZ to dzieku Tobie tam trafilam, za co nalezy Ci sie ogromny buziak, na niektorych lekach oszczedzam nawet 18zlotych

Tez dzis sprawdzalam ten Ruboril, tyle o nim pisalas,ze musialam zerknac i rzeczywiscie zadnego kosmetyku z tej serii/firmy nie ma. Tez myslalam o jakims aptecznym specyfiku, zajrzalam na KWC i widze,ze ten Ruboril ma b.dobre opinie,ale w skladzie ma parafinum liquidum, a dla mojej tradzikowej cery nie jest to dobra wiadomosc, musze rozejrzec sie za czyms innym.
Naprawde dużo mozna zaoszczędzić kupując w tej aptece. Ale zauważyłam, ze odkąd ja odkryłam, robie tam co miesiąc ogromne zakupy
Powiedz mi co to dokładnie za składnik parafinum liquidum?
Naczytalam się mnustwo o różnych kremach na forach i mam próbki wszystkich dostępnych kremów na rynku w cenach 50- 70 zł. O tym kremie było najwięcej pozytywnych opinii i ja się pod nim podpisuje nogami i rękami, żaden Rubialine SVR, czy Synchroros fast za 70, nie równa się z Ruborilem
Szkoda tylko, że tak mało nawilża, ale ja na noc nakładam na niego krem biolipidowy z Ziaji i jest ok
Na allegro jest aukcja, gdzie można kupić ten krem za 35 zł łącznie z kosztem przesyłiki. I mam zamiar go kupić

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Diroseala nie nazwala bym kremem leczniczym, bo taki wedlug mnie powinien leczyc czyli wlasnie zlikwidowac naczynka , a jak wiadomo takich kremow nie ma.
Problemy z naczyniami krwionośnymi, to nie tylko pękanie ich, ale również nagłe rozszeżanie pod wpływem ciepła, zimna, stresu itp. Z pozoru niegroźna dolegliwość może być przyczyną powstania trądzika różowatego.
Ja nie mam ani jednego pękniętego naczynka, ale od kilku miesięcy, skóra na policzkach zaczęła mnie bardzo piec, a przy wysokiej temperaturze dostawałam gorących wypieków na twarzy. Nigdy wcześniej tego nie miałam. Są to niestety początki trądzika różowatego, a to jest- wierzcie mi- okropna choroba
I właśnie kremy tego typu, mogą mnie wyleczyć (a raczej fachowo mówi się przy tej chorobie "zaleczyć"- bo narażona na tą chorobe będe już całe życie), bądź znacznie polepszyć stan naczyń krwionośnych. I na tym własnie polega działanie kremów leczniczych. Bo jeżeli ktoś ma np. raka piersi to są na to leki, którymi można się wyleczyc, ale jesli już komuś utną pierś, to niestety ale zaden lek nie spowoduje, ze ta pierś odrośnie (to takie porównanie, które mi przyszło na szybko na myśl)
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 09:06   #172
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Moze i masz racje. ja inaczej patrze na ta sprawe. Owszem Diroseal, Lierac, a nawet krem na dzien od Eucerin bardzo uspokajaja moja cere. nawet YR w tubce z rozowej serii , juz w ciagu tygodnia uspokoil moja cere. Nie mialam praktycznie rumienia i w ciagu dnia on sie nie robil. Ale krem ktory uspokaja cere nie jest dla mnie kremem leczniczym, bo on tylko uspokaja dolegliwosc , trzyma ja w ryzach.

A nie myslalas o mocnych retinoidach? W przypadku tr. rozowatego podobno sa bardzo dobre mocne retinoidy jak Zorac, Retin A... Moze one okarza sie skuteczne w twojej walce z ta choroba? Czasami sie zastanawiam czy ja juz nie mam tradzika. Jeszcze 3 lata temu oprocz peknietych naczynek po bokach nosa nie mialam zadnego rumienia, a teraz... ostatnio ciagle mialam rumien. Kupilam na dzien pod filtry krem w tubce do cery nadwarzliwej YR i po tygodniu mialam sliczna jasna cere. na noc dalej uzywalam raz Diroseal a na druga noc Lierac. Udalo mi sie kupic tanio Eucerin na zaczerwienienia, krem na noc i na dzien, ale ten na dzien ma date waznosci do konca wrzesnia, wiec odstawilam YR i wzielam sie za Eucerin. Szkoda by bylo wywalic. I jak narazie ladny kolor cery sie utrzymuje. Od 3 dni sa u mnie znow upaly i jestem calkiem blada. Rumien nie robi sie taki jak wczesniej.
ja narazie mam o tyle dobrze ze jak mi sie buzia czerwinie to nie czuje dyskomfortu. Nic nie nie piecze, chodz jak bylam na przelomi starego i nowego roku w PL, a tescie bardzo grzali w mieszkaniu to nie powiem, czulam lekkie cieplo na twarzy i wogole skora mi sie bardzo wysuszala. I dlatego tak sie zastanawiam czy i ja nie powinnam mowic ze mam poczatki rozowatego?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 09:16   #173
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

skoro skóra cie nie piecze, nie pali, nie szczypie, nie stała się nadwrażliwa, nie miewasz zapalenia spojówek, to myśle, że to jeszcze nie to, aczkolwiek jesteś narażona na trądzik r.
Ja zwiedziłam mnustwo dermatologów i wydałam na to dużo kasy. To czego się dowiedziałam można skrócić do jednego zdania. Należy przyjmować 6 tabletek dziennie cerutinu, witamine B2, witamine pp (na recepte), Diosminex, wyciąg z kasztanowca, przemywać lub robić okłady z wody borowej 1% (na recepte), raz dziennie smarować twarz rozexem lub metronidazolem (na recpte). Nie ma więcej leków na trądzik różowaty (za wyj. antybiotyków)
Czy diroseal również zawiera Retinoid?
Ja miałam próbke i po 2 dniach zrobiła mi sie na policzku, tak jakby taka mała pokrzywka- uczulenie Zastanawiam sie, czy nie wrócić i stosować 2 razy w tygodniu.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:40   #174
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Diroseal zawiera retinaldehyd albo inaczej ratinal, lagodniejsza postac retinolu, ale podobno bardziej skuteczna. To nie to samo co mocne retinoidy, ale jakis poczatek to moze byc do przygotowania cery na te mocniejsze specyfiki.
balas moze na LU i czytalas watek o rozowatym? tam jest sporo ciekawych rzeczy i badan co pomaga i jak pielegnowac, zeby nie nabawic sie guzowatego nosa, czyli zdaje sie to juz ostatnie stadium.

A probowalas kosmetykow Pharmaceris. W sklad serii wchodzi zel i dwa kremy w zaleznosci od rodzaju cery. na KWC ten zel ma dobre recenzje, moze warto nim myc twarz?
Ja w PL chce sobie kupic zel Ziaja Tin Tin. zawiera duzo wyciagu z lukrecji, ktora uspokaja i wzmacnia naczynka. Lierac i kremy Eucerin zawieraja wlasnie lukrecje. Kiedys mialam zele od ATW z lukrecja i tymiankiem( Ziaja tez tymianek zaiera) i wspominam je bardzo milo. To byly czasy kiedy jeszcze nie bylo nawet zadnych symptomow, ze bede miec popekane naczynka i rumien, ale mimo to cera byla taka ladna, jednolita. Ziaja nie jest droga, to sobie pomyslalam, moze bedzie fajnym uzupelnieniem do moich kremow z lukrecja?
A tak wogole to bardzo lubie i uzywam micel Rosaliac. Uzywalas go? Moze i tobie podpasuje, ja zmywam go woda. YR z rozowej serii tez mnie zachwycil ten krem w tubce i na wiosne mialam ten w sloiczku na zaczerwienienia. Mam go w pamieci. Moja cera w zimie sie wysusza i jesli Eucerin lub Lierac bada mi za lekkie to wroce do YR. Oczywiscie co druga noc Diroseal bede uzywac nadal. Wkoncu retinaldehyd dziala tez przeciwzmarszczkowo.
Moze i tobie te kremy przypadna do gustu. W kazdym badz razie stwierdzilam, ze trzeba znalesc swoje wlasne cudo, a ze ja jeszcze nie mialam wszystkiego co jest tutaj dostepne( a duzego wyboru w DE nie ma) to wkoncu postanowilam znalesc moj krem. Jestem na b. dobrej drodze i nie zamierzam zwozic calej drogerii z PL jak to robilam wczesniej. Moja cera bardzo sie poprawila przy Lieracu i Dirosealu na noc. na dzien oczywiscie filtry i YR w tubce pod nie, ale ze udalo mi sie dostac tanio Eucerin i dzienny krem na krotka date waznosci to przezucilam sie na niego i nadal jest ok, chodz to dopiero 3 dni go uzywam, wiec jeszcze zachwycac sie nie bede. Jesli dobry stan cery sie utrzyma to beda fajerwerki, jesli nie to go wiecej nie kupie i pod filtry bede uzywac YR w tubce.
Do Diroseala mozesz podejsc powoli, co druga , trzecia noc. ja jak zaczelam go uzywac 2,5 roku temu to odrazu uzywalam co noc. Przesuszenie tez przyszlo po 3 m-cach. Zeszlej jesieni zaczelam uzywac Atredermu raz w tygodniu i na poczatku bylo nawet, nawet ale potem cera zaczela mi sie rumienic, mialam jeszcze w marcu podraznienie i odstawilam definitywnie, bo ani zaskornikow dobrze nie oczyscil, musialabym zwiekszyc czestotliwosc uzywania, co by bylo zabojstwem dla naczynek. I mimo pielegnacji pod wzgledem naczynkowym nadal rumien mialam, mniejszy lub wiekszy ale byl. Dopiero ten YR w tubce pod filtry i Lierac na noc cos zdzialaly, no i powrot do delikatnego Diroseala oczywiscie. Powoli wszystko wprowadzalam , a zwlaszcza Diroseal na owo. Atrederm jest na alkoholu i chodz wielu osoba sluzy, to dla mnie nie okazal sie dobry. Uwrazliwil cere tylko. Podobo Zorac byly by lepszy ale niestety nie ma do niego dostepu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 12:43   #175
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

co to jest Lu? Chętnie bym poczytała.
Guzowatość nosa występuje tylko i wyłącznie u mężczyzn!

Ja mam narazie tylko rumień bez żadnych krostek. A więc przede wszystkim musze wzmacniać naczynoia krwionośne.
Mam z natury bardzo suchą i cieńka skóre a po dwóch dniach używania Diorsealu, skóra była wysuszona, zaczerwieniona i podrażniona. Dlatego też nie wiem za bardzo co robić.

Jeśli chodzi o pharmaceris, to mam krem do cery suchej z trądzikiem różowatym, ładnie nawilża, nie podrażnia ale nic więcej...
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 15:37   #176
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Laboratorium Urody

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...waty,t522.html

link do watku, ale nie wiem czy nie bedziesz musiala sie tam zalogowac

A tego zelu Pharmaceris nie probowalas?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16892

Mnie tez jak sie cera wysusza to robi sie wrazliwa i delikatna. jak cie Diroseal tak szybko wysusza to powinnas dodatkowo sie czyms dotluscic. nromalnie to retinaldehyd reguluje cer wiec z czasem powinno byc lepiej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 16:44   #177
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Laboratorium Urody

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...waty,t522.html

link do watku, ale nie wiem czy nie bedziesz musiala sie tam zalogowac

A tego zelu Pharmaceris nie probowalas?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16892

Mnie tez jak sie cera wysusza to robi sie wrazliwa i delikatna. jak cie Diroseal tak szybko wysusza to powinnas dodatkowo sie czyms dotluscic. nromalnie to retinaldehyd reguluje cer wiec z czasem powinno byc lepiej.
Forum Laboratorium Urody przeczytałam od deski do deski Nie skojarzyłam skrótu
Nie miałam tego żelu. Narazie mam żel do mycia twarzy firmy Physiogel ale i tak staram sięmywac twarz jedynie tonikiem z Ziaji do cery naczynkowej oraz wodą borową
Powiedz mi, czy próbować nadal Diroseal (chociaż mam tylko próbke 5 ml)? Mam bardzo cieńką i wrażliwą skóre, nie wiem czy ten krem nie jest dla mnie za mocny.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:08   #178
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Diroseal to najslabiej dzialajacy krem z retinaldegydem od Avene. Chyba jeszcze ystheal do cery suchej przez swoje podloze jest tak samo delikatny.
Moze nie uzywaj codziennie, a zacznij od dwoch razy w tygodniu? I jesli potrzebujesz to po 0,5-1h dosmaruj sie jeszcze jakims kremem.

Nie malujesz sie? Mnie sam tonik by nie wystarczyl. Mialam kiedys tonik Ziaja do cery naczynkowej i jakos mnie nie zachwycil. fajny ale zeby zaraz jakies cudo. A niedawno mialam mleczko i nie rozumiem tych zachwytow na KWC. Owszem przyjemnie sie nim masuje, po splukaniu woda cera gladka i oczyszczona ale jak on w slepia szczapie... dlatego go zdyskwalifikowalam totalnie. mam swojego Rosaliaca i jestem zadowolona. Z Pl mam jeszcze zel do cery naczynkowej Flos Leku i chodz firma drozsza od Ziaja, ale o wiele lepsza. Jedynie na co mam ochote to na ten zel Tin Tin Ziaja. ma nie wysuszac, ma sie slizgac jak zel calma i ta lukrecja w skladzie bardzo mnie rajcuje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:21   #179
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Diroseal użyłam tylko dwa dni pod rząd i moja skóra bardzo żle na niego zareagowała, była wysuszona i podrażniona
niestety maluje się, bez makijażu strasze
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 18:41   #180
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

Koncentrat jest juz w drogeriach Vega(te drogerie są w mikołowie,tychach i bytomiu). Kupiłam go jakieś 3 tygodnie temu.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.