Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-15, 19:53   #3811
Peachees
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam ponownie widziałam że dziewczyny wcześniej juz pytały ale chciałam ponowić pytanie: czy któraś z was mogłaby polecić lekarza, który założy spiralę kobiecie, która nie rodziła z Wrocławia?Dzwoniłam do kilku ale to co mnie spotkało w trakcie rozmowy to po prostu jakiś szok!usłyszałam już że jestem nieodpowiedzialna,powinna m już dawno urodzić dziecko a nie zastanawiać się nad antykoncepcją.W niektórych gabinetach nie chciano udzielić mi takiej informacji czt w ogóle się taki zabieg u nich wykonuje.Dodam że mam 22 lata i nie planuję dzieci w najbliższym czasie jak nie w ogole. Nie wiem co się dzieje w naszym pięknym kraju ale mam już tego dosyć zostałam potraktowana jak jakiś przestępca Dodam jeszcze ze dla mojej pani gin.wypadanie włosów zły nastroj a nawe przypadki raka w rodzinie nie sa powodem do zmiany sposobu antykoncepcji na inną,jak mi powiedziała możemy zmienić tabletki na inne ;(Ludzie co to za lekarz!Pozdrawiam was dziewczyny

Edytowane przez Peachees
Czas edycji: 2012-02-15 o 19:56
Peachees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 07:00   #3812
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Hej, mam pytanie czy przez to ze mam założoną wkładke miedziana z domieszka złota mogą mi wypadac włosy??? jeśli tak to co moge w takim wypadku zrobic??
Dodam ze mam wkładke od grudnia i czuje sie rewelacyjnie, okres normalny mniej bolesny i w miare regularny.

pozdrawiam
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 15:11   #3813
dominikaaK
Raczkowanie
 
Avatar dominikaaK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 222
GG do dominikaaK
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Katia ja nie widze zwiazku mieszy wkładka a wypadajacymi włosami.
Zadzwon do gin ktora Ci ja zakładała i zapytaj.
__________________
...:::Słowa znaczą tyle, ile wart jest ten, kto je wypowiada:::...



52->53->54->55->56->57->58->59->60

Idę jak burza!!!!!
moje wymiary
dominikaaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 16:18   #3814
netkia
Raczkowanie
 
Avatar netkia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 105
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Peachees Pokaż wiadomość
Witam ponownie widziałam że dziewczyny wcześniej juz pytały ale chciałam ponowić pytanie: czy któraś z was mogłaby polecić lekarza, który założy spiralę kobiecie, która nie rodziła z Wrocławia?Dzwoniłam do kilku ale to co mnie spotkało w trakcie rozmowy to po prostu jakiś szok!usłyszałam już że jestem nieodpowiedzialna,powinna m już dawno urodzić dziecko a nie zastanawiać się nad antykoncepcją.W niektórych gabinetach nie chciano udzielić mi takiej informacji czt w ogóle się taki zabieg u nich wykonuje.Dodam że mam 22 lata i nie planuję dzieci w najbliższym czasie jak nie w ogole. Nie wiem co się dzieje w naszym pięknym kraju ale mam już tego dosyć zostałam potraktowana jak jakiś przestępca Dodam jeszcze ze dla mojej pani gin.wypadanie włosów zły nastroj a nawe przypadki raka w rodzinie nie sa powodem do zmiany sposobu antykoncepcji na inną,jak mi powiedziała możemy zmienić tabletki na inne ;(Ludzie co to za lekarz!Pozdrawiam was dziewczyny
Skąd ja to znam próbowałam znaleźć lekarza w Rzeszowie i ten sam efekt jak na razie musiałam dać sobie spokój. Temat Tabu. Najlepiej zapisać tabletki i zebrać potem profity od firm farmaceutycznych.
netkia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 14:39   #3815
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dominikaaK Pokaż wiadomość
Katia ja nie widze zwiazku mieszy wkładka a wypadajacymi włosami.
Zadzwon do gin ktora Ci ja zakładała i zapytaj.

no ja tez za bardzo nie widze związku, ale zapytałam bo juz nie wiem co robic... moze to przez stres....

a tak wogole to troche rozumiem lekarzy, ze nie chca zakładać spirali nieródkom, bo potem zdarzaja sie problemy z niedonoszeniem ciąży i kobieta ma pretensje właśnie do lekarza, ze jej nie powiedział o skutkach ubocznych. Ale z drugiej strony kazdy ma prawo podjąc własne decyzje
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 15:04   #3816
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Oj, to chyba nie pozostaje wam nic innego jak przyjechać do trójmiasta
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 18:33   #3817
Peachees
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
no ja tez za bardzo nie widze związku, ale zapytałam bo juz nie wiem co robic... moze to przez stres....

a tak wogole to troche rozumiem lekarzy, ze nie chca zakładać spirali nieródkom, bo potem zdarzaja sie problemy z niedonoszeniem ciąży i kobieta ma pretensje właśnie do lekarza, ze jej nie powiedział o skutkach ubocznych. Ale z drugiej strony kazdy ma prawo podjąc własne decyzje
Tak,wiem ze moga wystąpić takie komplikacje, ale z drugiej strony przy każdej metodzie są jakieś skutki uboczne ale nie muszą, wystarczy przeczytać ulotke od tabletek.Wydaje mi się że lekarz powinien poinformować oczywiście o skutkach ubocznych ale wybór pozostawić pacjentce,a niestety wychodzi na to że w sumie to on sam podejmuje ją za pacjętkę odmawiając jej założenia.No ale nic zobaczymy co z tego wyjdzie jeszcze sporo gabinetów zostałoMam nadzieję że starczy mi sił na poszukiwania Fankapsychiatrii u Ciebie rozumiem,że nie było z tym rzadnych problemów?

Edytowane przez Peachees
Czas edycji: 2012-02-19 o 18:35
Peachees jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 23:41   #3818
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
no ja tez za bardzo nie widze związku, ale zapytałam bo juz nie wiem co robic... moze to przez stres....

a tak wogole to troche rozumiem lekarzy, ze nie chca zakładać spirali nieródkom, bo potem zdarzaja sie problemy z niedonoszeniem ciąży i kobieta ma pretensje właśnie do lekarza, ze jej nie powiedział o skutkach ubocznych. Ale z drugiej strony kazdy ma prawo podjąc własne decyzje
A czy slyszalas z "pierwszej reki" o tych problemach? Bo to chyba jedna baba drugiej babie... Duzo czytalam na ten temat i rozmawaialam tez z ginekolog. Problemy nie wystepuja z powodu samego faktu posiadania spirali, spirala(oczywiscie umiejetnie zalozona) nie uszkadza przeciez narzadow. Ewentualne problemy moga wynikac z powodu chorob narzadow (np. zapalenia przydatkow). Kobieta noszaca spirale jest bardziej narazona na nie(szczegolnie w miesiacu po zalozeniu, potem ryzyko jest raczej znikome..). Poza tym, samo przebycie choroby nie wyklucza maciezynstwa, jesli choroba jest odpowiednio szybko leczona. Jesli nie jest zmienia sie w forme przewlekla, ktora nie ma uciazliwych objawow. Wowczas ryzyko nieplodnosci jest znaczne.
Ciekawostka jest, ze na zachodzie i w USA z rekacji wizazanek na tym watku m.in., lekarze nie maja oporow przed zakladaniem nierodkom.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 18:15   #3819
zabulek1
Wtajemniczenie
 
Avatar zabulek1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 126
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam. Mam pytanie.... Czy mirena moze wypasc dwie godziny po zalozeniu???
__________________
02.08.2011 450cc (12,5cm x 5,3cm) okragle HP L.P Czarodziej z Czech
zabulek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-25, 06:10   #3820
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mało prawdopodobne zeby wypadła tak wcześnie albo była żle załozona albo nie było warunków do założenia np duża macica z mięśniakami czy polipem w środku w macicy
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 14:01   #3821
Kaja_Mi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 17
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

No i cały misterny plan w piz-du!
Dzisiaj mój gin po długich bataliach z moim plamieniem dostrzegł na usg, że moja wkładka jest... do góry nogami! Obłęd! I dlatego od września plamie. Nie wiadomo czy tak została założona czy się przekręciła...:/ Bo od marca kiedy ją mi zakładał inny gin do września było w miarę ok wszystko...
Czy którejś z Was się zdarzyło żeby wkładka się przekręciła?
No i czy rozsądnie byłoby się pakować znowu we wkładkę czy jakąś inna metodę zastosować?
Kaja_Mi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 10:24   #3822
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

lepiej zapytaj sie jeszcze innego ginekologa ,bo jakoś nie wydaje mi sie zeby to była prawda.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

jaką wkładke masz założoną ?
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 16:43   #3823
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam. Mam mirene od 22 lutego. Na początku było ok; teraz tez ale mam krwawienia. Coś jak miesiączka ale słabsza. Nie wiem czy to przez mirenę czy to moja 1 okres po porodzie. zaczęło sie 5 dni temu. Gdyby nie to, to nic by mi nie dolagało.
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 20:27   #3824
DuzaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak

Dziewczyny, poradzcie mi co robić. Miewam od czasu do czasu plamienia śródmiesiączkowe. Byłam u lekarza i dostałam cyklonaminę. Miałam ją brać do czasu ustania plamienia. Wzięłam 4 tab. Teraz jestem po @ i znowu mam leciutkie plamienie. Nie wiem co robić. Obczytałam w necie i nawet przez myśl mi przeszedł rak szyjki macicy. Jestem w kropce, bo tak bardzo chcę mieć tę wkładkę, a tu ciągle jakieś problemy..
DuzaMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 10:54   #3825
mm33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak

Hej! dziewczyny!Piszę tu po raz drugi obecnie jestem w 36tygodniu ciąży z założoną spiralką. Cała ciążę martwiłam się o swoje maleństwo na szczęście ciąża przebiega prawidłowo. Odradzam "nie wkładajcie" jej sobie, ja chodziłam na częste kontrole wszystko było ok, nie plamiłam, nie przesunęła się, nie wypadła. Gdy zaszłam w ciąże przeżyłam szok 2 dzieci: 12lat i 8lat, wygodne życie, praca, kredyt do spłacenia itd. Najgorsze, że całe 8 miesięcy nerwów czy z maleństwem będzie dobrze. Teraz już jestem szczęśliwa czekam na poród i trzeciego synka, o spirali zapomniałam, ale nigdy więcej jej nie założę od razu poproszę o tabletki.
mm33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 11:12   #3826
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez mm33 Pokaż wiadomość
Hej! dziewczyny!Piszę tu po raz drugi obecnie jestem w 36tygodniu ciąży z założoną spiralką. Cała ciążę martwiłam się o swoje maleństwo na szczęście ciąża przebiega prawidłowo. Odradzam "nie wkładajcie" jej sobie, ja chodziłam na częste kontrole wszystko było ok, nie plamiłam, nie przesunęła się, nie wypadła. Gdy zaszłam w ciąże przeżyłam szok 2 dzieci: 12lat i 8lat, wygodne życie, praca, kredyt do spłacenia itd. Najgorsze, że całe 8 miesięcy nerwów czy z maleństwem będzie dobrze. Teraz już jestem szczęśliwa czekam na poród i trzeciego synka, o spirali zapomniałam, ale nigdy więcej jej nie założę od razu poproszę o tabletki.

Nie ma metody 100% pewnej więc nie strasz, po raz kolejny.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 08:18   #3827
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Hej...ja jestem a raczej byłam bardzo zadowolona z wkładki. Regularne okresy, zero skutków ubocznych i wszystko by było dobrze gdyby nie to ze pewnego dnia chciałam sprawdzic czy poczuje te sznurki i poczułam cos ostrego. Okazało sie ze to spirala sie obsunela i w sobote ide na jej usuniecie. lekarz zaproponowal załozenie nowej o troche innym kształcie, i pewnie sie zdecyduje ale moze w nastepnym miesiacu bo nie mam kurde znowu 800 zl.
nie mam do nikogo pretensji, ale powinna byc jakas gwarancja czy cos...spirala miala byc na 5 lat a nie na 3 miesiace
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 19:51   #3828
DuzaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Hej...ja jestem a raczej byłam bardzo zadowolona z wkładki. Regularne okresy, zero skutków ubocznych i wszystko by było dobrze gdyby nie to ze pewnego dnia chciałam sprawdzic czy poczuje te sznurki i poczułam cos ostrego. Okazało sie ze to spirala sie obsunela i w sobote ide na jej usuniecie. lekarz zaproponowal załozenie nowej o troche innym kształcie, i pewnie sie zdecyduje ale moze w nastepnym miesiacu bo nie mam kurde znowu 800 zl.
nie mam do nikogo pretensji, ale powinna byc jakas gwarancja czy cos...spirala miala byc na 5 lat a nie na 3 miesiace

A partner nic nie czuł?
DuzaMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 20:21   #3829
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DuzaMala Pokaż wiadomość
A partner nic nie czuł?
Nie wyczul.......to musialo sie stac nagle bo wszystko bylo ok a tu nagle ja cos wyczuwam
Dzis bylam u gina, wyciagnal wkladke i jedank postanowilam zalozyc nowa tylko o innym ksztalcie od innego producenta. tak zadecydowal moj lekarz Pierwsza wkladke mialam zakladana w szpitalu bo strasznie bolalo, ale bylam swiezo po zabiegu. Strasznie sie dzisiaj balam bolu, ale wszystko poszlo gladko i sprawnie wkladka siedzi jak trzeba a ja czuje sie znakomicie
Mam nadzieje ze teraz juz bedzie siedziec na miejscu przez nastepne 5 lat

Edytowane przez Katia0005
Czas edycji: 2012-03-24 o 20:26
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 02:12   #3830
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Hej!
Ja jestem posiadaczka spirali od kilkudziesieciu godzin. Probowalam z tabletkami (dwuskladnikowe, jednoskladnikowe) i zle sie po nich czulam, mialam dretwienia rak i nog, taki rozpierajacy bol wewnatrz, poza tym skoki tetna. Poza tym pale no i na domiar zlego moja mama miala zakrzepice. Przerzucilismy sie z partnerem na prezerwatywy, ale ilez mozna? Ciagle bylo 'za sucho', jakies obtarcia i takie tam historie. Balam sie spirali, nie rodzilam jeszcze dzieci, ale poczytalam , pokonsultowalam ze specjalistami i postanowilam sprobowac.
Prezerwatywy zabieraja jednak duza radosc z seksu.
Miedzianke 'zamontowano' mi wczoraj popoludniu. Bol byl, owszem, ale najgorsze przyszlo po jej wlozeniu. Nie moglam wysiedziec z bolu!!! Jednak dzisiaj obudzilam sie i zostaly tylko lekkie skurcze.

Poza tym mam strasznie wzdety brzuch, czy to normalne, co myslicie? Odwazylam sie pomacac sznureczki, hm troche dziwna swiadomosc ze mam cos metalowego w srodku :P Po jakim czasie od wlozenia spirali zaczelyscie uprawiac seks?
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 21:51   #3831
ewciula29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 59
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

jak tylko skończył mi się okres Mnie założenie nie bolało, było tylko trochę nieprzyjemnie. Potem sama wróciłam samochodem do domu. Jestem po dwóch cc, więc w sumie też nie rodziłam
ewciula29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 07:51   #3832
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Mam spiralkę od 19.06. Zakładanie nie bolało, potem tylko jeden dzień pobolewało podbrzusze. 23.06 dostałam okres - nie był bardzie obfity ani bolesny, ale.... no właśnie, ale: trwa do dzisiaj i jakoś nie widzę, żeby się miało ku końcowi...

Wiem, że przy wkładce okres może się przedłużać, ale w którym momencie powinnam zacząć się niepokoić? Najgorzej, że wyjeżdżam niedługo na urlop. A to już 9 dni trwa Dodam, że żadnych bóli nie mam.
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 14:28   #3833
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

niehormonalnych jest spory wybór i cenowo też ,posiadają miedż,złoto ,srebro dzialaja tak samo ,lekarz ci zaproponuje jakąś.
No właśnie Jestem po dwóch porodach i pora wybrać antykoncepcję.Na razie gin przepisał mi Azalię (tabsy dla karmiących), ale myślę intensywnie o spirali.
Zaproponował 3 rodzaje: zwykłą miedzianą za około 350 zł, miedzianą z domieszką srebra/złota za około 450 - 500zł oraz Mirenę za 1000.Podawał łączne koszty ze znieczuleniem. Przyznał, że na tej natańszej widział kilka ciąż i ani jednej na dwóch kolejnych. Zastanawiam się teraz, czy to prawda, czy metoda na wyłudzanie kasy.A znacie jakieś firmy tych środkowych żebym mogła sobie wpisać w wyszukiwarkę? W samym wątku nazywacie je po prostu miedziankami ze srebrem, a wtedy ciężko jest szukać opinii.
No i zastanawiam się, czy koszty podane przez lekarza nie są za wysokie? (pisałyście coś o szpitalach i refundacji).

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tez mam tyłozgiecie jak ogomna ilosc kobiet-nawet o tym nie wiedzą i lekarz zakladal sam.
fajnie , że nic nie chce za ta usługę
Ja również i ewentualne zakładanie odbyłoby się w gabinecie lekarza tylko przy jego udziale.

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
nie mam do nikogo pretensji, ale powinna byc jakas gwarancja czy cos...spirala miala byc na 5 lat a nie na 3 miesiace
A co wypadku, o którym tu pisałyście, że spirali nie przyjął organizm i miałyście zakładaną inną (innej firmy)? Wtedy płaciłyście kolejną kasę, bo rozumiem, że po 3 miesiącach już tak?
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 16:59   #3834
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lucy007 Pokaż wiadomość
Zaproponował 3 rodzaje: zwykłą miedzianą za około 350 zł, miedzianą z domieszką srebra/złota za około 450 - 500zł oraz Mirenę za 1000.Podawał łączne koszty ze znieczuleniem.
No i zastanawiam się, czy koszty podane przez lekarza nie są za wysokie? (pisałyście coś o szpitalach i refundacji).
Mam miedzianke od pazdziernika, zakladalam prywatnie, za zakladanie+ spirale+wizyta przed i po zaplacilam o ile pamietam cos kolo 400zl.
W jakim celu znieczulenie? Zakladanie trwa kilka sekund(pisze o samym "zamontowaniu" spirali).
Mnie zabolala troche, po nie bolalo w ogole, no ale moze byc roznie.


mukaa a ile trwa u Ciebie normalnie okres? U mnie trwal 3 dni przed spirala, teraz po unormowaniu trwa 4. Ale pierwszy okres po zalozeniu byl dla mnie masakra, myslalam ze sie wykrwawie Trwal 5 dni i byl bardzo obfity, potem juz sie unormowalo na szczescie.

Po wakacjach pojde na wizyte kontrolna z USG, na razie nie mam zadnych skutkow ubocznych(oprocz troche bardziej obfitych okresow).
Nie mialam do tej pory zadnych zapalen czy nawet grzybicy(co przed i po taletkach zdarzalo sie).
__________________


Edytowane przez curry
Czas edycji: 2012-07-02 o 17:01
curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 17:20   #3835
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lucy007 Pokaż wiadomość
No właśnie Jestem po dwóch porodach i pora wybrać antykoncepcję.Na razie gin przepisał mi Azalię (tabsy dla karmiących), ale myślę intensywnie o spirali.
Zaproponował 3 rodzaje: zwykłą miedzianą za około 350 zł, miedzianą z domieszką srebra/złota za około 450 - 500zł oraz Mirenę za 1000.Podawał łączne koszty ze znieczuleniem. Przyznał, że na tej natańszej widział kilka ciąż i ani jednej na dwóch kolejnych. Zastanawiam się teraz, czy to prawda, czy metoda na wyłudzanie kasy.A znacie jakieś firmy tych środkowych żebym mogła sobie wpisać w wyszukiwarkę? W samym wątku nazywacie je po prostu miedziankami ze srebrem, a wtedy ciężko jest szukać opinii.
No i zastanawiam się, czy koszty podane przez lekarza nie są za wysokie? (pisałyście coś o szpitalach i refundacji).
Dobrze, że nie dodał, że tylko najdroższa tak naprawde działa

poszukaj w aptekach internetowych jak kształtuja się ceny od 80 zł za miedziankę po 700 za mirenę.

co znaczy ze znieczuleniem ? miejscowym? ogólnym czy jak ?

Zakladanie jest refundowane ale lekarze nie chcą tego robić na nfz bo mogą zarobić na prywatnych wizytach a kobieta chce być zabezpieczona więc płaci, do tego dochodzi strach, że na nfz coś żle założy a prywatnie lepiej. I tak się biznes kręci.

U mnie czas miedzianki juz minął i zastanawiam się co dalej ? czy walczyć z moim od 13 lat lekarzem ?czy iśc do innego i zapłacić ? od 300 (spirala i tabletka przeciwbolowa) do 500 zł -u mojego lekarza !
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 20:28   #3836
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość


mukaa a ile trwa u Ciebie normalnie okres? U mnie trwal 3 dni przed spirala, teraz po unormowaniu trwa 4. Ale pierwszy okres po zalozeniu byl dla mnie masakra, myslalam ze sie wykrwawie Trwal 5 dni i byl bardzo obfity, potem juz sie unormowalo na szczescie.

.
Ok 5-7 dni (ostatnie dni to właściwie bardziej plamienie)
No teraz w końcu mi się kończy - po 10 dniach!!!!!!!! Mam nadzieję, że taki dlugi tylko dlatego że pierwszy (nie był ani bolesny, a ni bardziej obfity niż zwykle), a kolejne już nie będą tyle trwały.. Nie wyobrażam sobie mieć okres przez 1/3 miesiąca przez najbliższe 5 lat
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 22:21   #3837
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
Ok 5-7 dni (ostatnie dni to właściwie bardziej plamienie)
No teraz w końcu mi się kończy - po 10 dniach!!!!!!!! Mam nadzieję, że taki dlugi tylko dlatego że pierwszy (nie był ani bolesny, a ni bardziej obfity niż zwykle), a kolejne już nie będą tyle trwały.. Nie wyobrażam sobie mieć okres przez 1/3 miesiąca przez najbliższe 5 lat
Moj byl dluzszy o 2 dni ale bardzo obfity, wiec mysle, ze to co masz jest w normie. Mi sie unormowalo juz od 2 okresu.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 07:31   #3838
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dzięki, trochę mnie uspokoiłaś - mam andzieję że u mnie też sie unormuje z kolejnym okresem..
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 11:17   #3839
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Mam miedzianke od pazdziernika, zakladalam prywatnie, za zakladanie+ spirale+wizyta przed i po zaplacilam o ile pamietam cos kolo 400zl.
Ale masz miedziankę bez srebra/złota, tak?

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
W jakim celu znieczulenie? Zakladanie trwa kilka sekund(pisze o samym "zamontowaniu" spirali).
Mnie zabolala troche, po nie bolalo w ogole, no ale moze byc roznie.
Nie wiem. Szczerze, jeszcze dokładnie z ginem nie gadałam o samym zakładaniu. Na razie to były wstępne rozmowy, wzięłam receptę na tabletki z zamiarem studiowania wątków wszelakich na temat wkładek. Ale już po lekturze tego wątku widzę, że jednak samo zakładanie też może boleć, więc chyba mówił o znieczuleniu miejscowym.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
poszukaj w aptekach internetowych jak kształtuja się ceny od 80 zł za miedziankę po 700 za mirenę.
A znacie jakieś nazwy, czy po prostu po "wkładkach" mam szukać

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zakladanie jest refundowane ale lekarze nie chcą tego robić na nfz bo mogą zarobić na prywatnych wizytach a kobieta chce być zabezpieczona więc płaci, do tego dochodzi strach, że na nfz coś żle założy a prywatnie lepiej. I tak się biznes kręci.
No właśnie i to fałszuje pogląd na całą sprawę.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
U mnie czas miedzianki juz minął i zastanawiam się co dalej ? czy walczyć z moim od 13 lat lekarzem ?czy iśc do innego i zapłacić ? od 300 (spirala i tabletka przeciwbolowa) do 500 zł -u mojego lekarza !
A ten Twój nie chce założyć? Czy chodzi o to, że za drogo ma?

Edytowane przez lucy007
Czas edycji: 2012-07-03 o 11:19
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 11:42   #3840
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lucy007 Pokaż wiadomość



A znacie jakieś nazwy, czy po prostu po "wkładkach" mam szukać
wrzuć hsło :"wkladka,spirala" w apteki i wyskoczy ci kilka modeli, jest ich więcej ale apteki rzadko mają na magazynie wszystkie dostępne, niesiesz receptę i apteki mogą sprowadzić zapisany model.



Cytat:
Napisane przez lucy007 Pokaż wiadomość
A ten Twój nie chce założyć? Czy chodzi o to, że za drogo ma?
Chce, oni mi zakładał pierwszą wkładkę na nfz bo go przycisnęłam i wspomniałam o nfz.
Obecnie znowu sie wykręca i sugeruje zakładanie w jego prywatnym gabinecie za 500 zł
Byłam jeszcze u dwóch innych ginów i jeden zakłada za 400 zł i kolejny za 350.

Mam iść z tym do nfz czy telewizji ?
Ilość kobiet, którym sie proponuje spirale jest minimalna więc i nacisk na lekarzy jest mniejszy i tak zarabiają w prywatnych gabinetach.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.