Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-03, 15:28   #301
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Moj lekarz mi mówił, że można, że ten kwas to można.
Natomiast moja derm twierdzi że nie można - pytałąm się w imieniu bratowej. Effaclar można.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 08:05   #302
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Natomiast moja derm twierdzi że nie można - pytałąm się w imieniu bratowej. Effaclar można.

Zacytuję sama siebie.

Kupiłąm wczoraj AD. Na ulotce napisno, iż AD przenika do mleka matki, więc nie wolno go stosowac w czasie karmienia. k\jeśli chodzi o kobiety ciężarne, to można stosowac AD o ile lekarz uzna, że zdrowie matki jest ważniejsze niż zdrowie płodu. Wg mnie sytuacja jest jasna - AD nie powinno się stosowac w ciazy jesli nie ma ku temu 100% wskazań.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 10:42   #303
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Question Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Wita serdecznie! Juz nieraz mogłam liczyć na Wasza pomoc, mam nadzięję,że i tym razem rozwiejecie moje wątpliwości Jestem mamą karmiącą i szukam szamponu bez sls, który jak wiadomo jest szkodliwy i przenika do krwioobiegu. W czasie ciąży stosowałam babydream i szampon z mydlnicą fitomedu, ale przy moich zniszczonych włosach niestety nie sprawdzają się .Dlatego ciągle szukam... Dodatkowo ostatnio włosy zaczęły mi koszmarnie wypadac, myślałam o szamponie z czarną rzepą, ale wszystkie mają sls, więc na ten problem stosuję Seboradin z czarną rzepą Lotion. Co do szamponu- wiem,że mam do dyspozycji Emolium i Bilbę oliwkę do mycia włosów, ale ostatnio natrafiłam na szampony indyjskie i stąd moje pytanie-czy moge ich bezpiecznie używać?? Podaję składy:
Szampony SEHAT OLIWKA CEDR HENNA MIGDAŁ - ARABSKIE 100% NATURAL


OLIVE OIL , GLYCERINE , COCONUT FATTY ACID DIETHANOL AMIDE , SODIUM LAURYL ETHER SULUPHATE , COCO AMIDO PROPHYL BETAINE, PROPYLENE GLYCOL, CHOLORIDE SODIUM

ALMOND OIL, COCONUT FATTY ACID DIETHANOL AMIDE, GLYCERINE, SODIUM LAURYL ETHER SULUPHATE, COCAMIDO PROPYL BETAIN, PROPYLENE GLYCOL, CHOLORIDE SODIUM ...itp...

każdy zawiera SODIUM LAURYL ETHER SULUPHATE


Potrzebuje szamponu, który owszem oczysza włosy, ale tez nawilża, mocno odzywia... emolium nie ma super opinii a Bilba troszkę droga, ale jak mus to mus ;-)

A przy okazji o kholu słyszałam ,że jest szkodliwy bo zawiera ołów, czy jest jakiś bezpieczny zamykający naczynka w oku ??

Czekam z niecierpliwościa na odpowiedź
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 11:20   #304
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

herciu, ten szampon egipski nie za bardzo skłądowo.

Jest taki szampon Biodermy, niestety nie pamietam skąłdu, na pewno jest paraben-free. to szampon delikatnie myjący - nie kołtuni włosów, uzywałam go podczas leczenia ŁZS.

O ten:

http://www.apteka-centrum.pl/node-sz...acturers_id=49
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 11:31   #305
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam

Prosze o pomoc - czy można stosować? Najbardziej zastanawia mnie ta salix alba...

Oriflame, Pure Skin, Perfect Pore Lotion (Płyn oczyszczajacy pory)

Skład: aqua (water), alcohol denat., butylene glycol, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, salix alba (willow bark extract), parfum (fragrance), lactic acid, triethyl citrate, allantoin, niacinamide, aesculus hippocastanum (horse chestnut seed extract), faex (yeast extract), propylene glycol, phenoxyethanol, ammonium glycyrrhizate, zinc gluconate, panthenol, sodium citrate, caffeine, citric acid, biotin.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:07   #306
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Witam

Prosze o pomoc - czy można stosować? Najbardziej zastanawia mnie ta salix alba...

Oriflame, Pure Skin, Perfect Pore Lotion (Płyn oczyszczajacy pory)

Skład: aqua (water), alcohol denat., butylene glycol, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, salix alba (willow bark extract), parfum (fragrance), lactic acid, triethyl citrate, allantoin, niacinamide, aesculus hippocastanum (horse chestnut seed extract), faex (yeast extract), propylene glycol, phenoxyethanol, ammonium glycyrrhizate, zinc gluconate, panthenol, sodium citrate, caffeine, citric acid, biotin.

Salix alba to wyciąg z kory brzozy - źródło kwasy salicylowego (BHA). Akurat ten kwas jest jeszcze dopuszczalny w ciązy.
Natomiast płyn ten zawiera jeszcze alkohol, więc jest naprawde spore ryzyko podraznienia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 14:07   #307
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

dziękuję LV, zaryzykuję
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 20:58   #308
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam i bardzo prosze o pomoc. Nie dawno dowiedzilam sie, ze zostane mamuska, to moj 6 tydzien. Czy w czasie ciazy moge uzywac poznizszych kosmetyków:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10111

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=790

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22010
(teggo jeszccze nie zaczelam uzywac)

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8056

Dziekuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
__________________
I don't excercise.
If God had wanted me to bend over,
he would have put diamonds on the floor.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 08:45   #309
Bajm
Raczkowanie
 
Avatar Bajm
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Litwa
Wiadomości: 31
Dot.: Serum z wit. C w ciąży-można???

witam
przeczytalam wątek, muszę odstawic differina, clean and clear žel punktowy na wypryski, bo zawiera dužo alkoholu
a olejek herbaciany možna užywac w czasie ciąžy na wypryski (twarz, dekolte)

i proszę o propozycje balsamu do ciala, nie szkodliwego w czasie ciązy?
czy dla twarzy kremy essex možna yžywac?
dzięki
Bajm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 22:19   #310
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witajcie
jestem w 8 miesiącu ciąży, wcześniej pytałam czy mozna używać kropli Juvit do twarzy i wiem że można. Teraz mam pytanko czy mozna uzywac serum wg przepisu pani Basi z kroplami Juvit i serum na bazie sproszkowanej wit C. W składzie jest kilka kropel alkoholu, witE , kilka kropel lecytyny oraz woda destylowana. Chciałabym zacząć użuwac tego serum, bo chcę choć troszke rozjaśnić przebarwienia.

z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 10:48   #311
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kbaga Pokaż wiadomość
Witam i bardzo prosze o pomoc. Nie dawno dowiedzilam sie, ze zostane mamuska, to moj 6 tydzien. Czy w czasie ciazy moge uzywac poznizszych kosmetyków:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10111

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=790

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22010
(teggo jeszccze nie zaczelam uzywac)

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8056

Dziekuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
hejka, przypominam sie, prosze o pomoc. dziekuje.
__________________
I don't excercise.
If God had wanted me to bend over,
he would have put diamonds on the floor.
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 11:03   #312
marghot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 239
GG do marghot
Exclamation Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Oto składniki:
Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Hexyldecanol, Phoenix Dactylifera (Date) Seed Extract, Polydecene, Cetearyl Ethylhexanoate, Decyl Cocoate Peg-20 Methyl Glucose Sesquisearate, Methyl Glucose Sesquisteareate, Polyacrylamide, C13--14 Isoparaffin, Laureth-7, Butylene Glicol, Zea Mays (corn) Kernel Extract, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl, Benzyl, Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Lonalool/CI-14720.

tego kremu: http://www.lbiotica.pl/?sub=produkt&pr=6
czy mogę go stosować?
marghot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 11:15   #313
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej
Czy ja moge w ciąży stosować krem zmiękczający do stóp ABE który zawiera alantoine, mocznik, lanolinę, witaminę A oraz triclosan.

Mam nadzieje że ktoś tu jeszcze zagląda i mi odpowie
pozdrawiam
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 20:33   #314
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Katia, przepisz jeśli możesz skład INCI tego kremu.
Podejrzewam, że wit. A w nim zawarta występuje w postaci retinyl palmitate, jeżeli tak to można stosować w ciąży. Alantoina i lanolina są bezpieczne. Nie wiem co z triclosanem.
Skład konieczny. Możesz go od razu wrzucić na wątek o analizie składów kosmetyków
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 20:44   #315
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Hej
Czy ja moge w ciąży stosować krem zmiękczający do stóp ABE który zawiera alantoine, mocznik, lanolinę, witaminę A oraz triclosan.

Mam nadzieje że ktoś tu jeszcze zagląda i mi odpowie
pozdrawiam
Wg artykułu "Ciąża a kosmetyki" http://www.wizaz.pl/images/ciaza/
triclosan nie powinien być stosowany podczas ciąży
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 19:52   #316
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marghot Pokaż wiadomość
Oto składniki:
Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Hexyldecanol, Phoenix Dactylifera (Date) Seed Extract, Polydecene, Cetearyl Ethylhexanoate, Decyl Cocoate Peg-20 Methyl Glucose Sesquisearate, Methyl Glucose Sesquisteareate, Polyacrylamide, C13--14 Isoparaffin, Laureth-7, Butylene Glicol, Zea Mays (corn) Kernel Extract, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl, Benzyl, Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Lonalool/CI-14720.

tego kremu: http://www.lbiotica.pl/?sub=produkt&pr=6
czy mogę go stosować?

Zrezygnuj! W pierwszej połowie składu jest polyacrylamide, który kumluje się w organizmie i podejrzewany jest o działanie rakotwórcze
Poza tym może silnie podrażniać.
Oprócz tego krem zawiera niekorzystnie wpływające parabeny i pochodną formaldehydu.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:51   #317
blackchocolatte
Przyczajenie
 
Avatar blackchocolatte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
filtry w ciąży - proszę o pomoc

Przeczytałam trochę wątków na temat filtrów i szczerze mówiąc gubię się w tym wszystkim. Jestem obecnie w 21 tygodniu ciąży, na dworze robi się coraz cieplej, a ja chciałabym kupić odpowiedni dla mnie krem z filtrem.
Wiem, że w ciąży można stosować tylko filtry mineralne. Pytałam w aptece aby mi Pani pomogła wybrać filtr mineralny, ale szczerze powiedziawszy w ogóle nie orientowała się, który jest chemiczny, a który mineralny. Wobec tego zwracam sie do was drogie wizażanki.
Mam cerę mieszaną, teraz w ciąży znacznie się poprawiła, czasem świeci się w strefie T. Mam ciemną karnację i boję się o przebarwienia w ciąży.
Chciałabym krem z filtrem mineralnym, ale żeby nie barwił mi skóry na biało i dobrze się wchłaniał. Nie mam pojęcia wśród jakich firm aptecznych szukać.
Nie wiem również czy pod krem z filtrem mogę nakładać krem nawilżający czy sam filtr wystarczy.

Bardzo proszę o pomoc.
__________________
"Szczęście jest jak motyl. Kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka Ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do Ciebie przyleci."

Nathaniel Hawthorne
blackchocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:56   #318
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: filtry w ciąży - proszę o pomoc

Poczytaj sobie wątek Biochemia w ciąży.
Tu masz link
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197804
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 11:11   #319
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Mam pytanie: czy w okresie ciąży lub karmienia można używać kosmetyków z dużym stężeniem mocznika? Chodzi mi tu o Xerial 30 SVR (link do składu w KWC):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...xerial-30.html

Próbowałam znaleźć coś o przeciwskazaniach na własną rękę, ale niestety nic nie znalazłam w tym temacie. Może ich po prostu nie ma?
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-26, 13:52   #320
jerrynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Question Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam, jestem w bardzo młodej ciąży (5 tydzień) i chciałam zapytać o bezpieczeństwo następujących kosmetyków:
Dax Cosmetics, Perfecta Nawilżanie, Krem na dzień, Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Octyl Methoxycinnamate, Imperata Cylindrica, PEG-8, Glycerin, Carbomer, Paraffin Oil, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Butyl Methoxydibenzoyl-methane, 4-Methylbenzylidene Camphor, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051


Dax Cosmetics, Cashmere, Secret (Baza wygładzająca) Skład: cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, phenoxyethanol, ethylparaben, methylparaben, parfum

Vichy, Normateint Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane. alcohol denat., nylon-12, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, titanium dioxide, silica, aluminum starch octenylsuccinate, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, peg-4 laurate, stearic acid, algae/algae extract, glycine soja, zinc pca, glycolic acid, methylparaben, arginine pca, alumina, aluminum hydroxide, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, nylon-66, tocopherol, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, disteardimonium hectorite, acrylatescopolymer, butylparaben, parfum

Johnson & Johnson, Clean&Clear, Tonik oczyszczający przeciw wągrom, Skład: Aqua, Alcohol Denat., PPG-5-Ceteth-20, Glycerin, Salicylic Acid, Menthyl Lactate, Parfum

Dziękuję i pozdrawiam
jerrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:01   #321
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny proszę pomóżcie. Kupiłam na allegro tonik Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 1 (tonik do bardzo wrażliwej cery) ale teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłam - można go używac w ciąży?

Skład: Purified Water, Alcohol Denat., Witch Hazel, Butylene Glycol, Allantoin, Glycerin, Sodium Phosphate
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 21:30   #322
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny! Karmie 6 miesiecznego synka, czy moge używac reduktor rozstępów ziaji Rebuild:

Skład: Aqua (Water), Glycerin, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Rutin, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Phaseolus Lunatus Extract, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide ???

A jak to jest z sls, mam ochotę na szampon Oil Nutrive z Gliss Kura,od 1,5 roku używam tylko bez slsów i mam włosy w fatalnym stanie, szampony typu babydream zostawiaja na głowie siano, nie chce mi sie az z domu ruszac... Czy ten sls jest tak bardzo szkodliwy??? chodzi mi tutaj o przenikanie do mleka=do ciałka maleństwa? A jak to jest z Sodium C12-13 Pareth Sulfate czy jest szkodliwy??? Nie stosuję żadnych kosmetyków z slsami, myślę tylko o szamponie..

I jeszcze jedno: czy mogę uzywac nowego balsamu brązującego daxa http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23761 , nie umiem znaleźć składu,ale jest info,że likwiduje cellulit, spala tłuszcz- czy ten składnik może przenikać?? Bo szczerze mówiąc nie wierzę,żeby balsam za 12 zł tak działał, ale...

Bardzo prosze o odpowiedź.. Pozdrawiam!

Edytowane przez hercia22
Czas edycji: 2008-05-11 o 19:45
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 11:09   #323
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jerrynka Pokaż wiadomość
Witam, jestem w bardzo młodej ciąży (5 tydzień) i chciałam zapytać o bezpieczeństwo następujących kosmetyków:
Dax Cosmetics, Perfecta Nawilżanie, Krem na dzień, Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Octyl Methoxycinnamate, Imperata Cylindrica, PEG-8, Glycerin, Carbomer, Paraffin Oil, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Butyl Methoxydibenzoyl-methane, 4-Methylbenzylidene Camphor, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051


Dax Cosmetics, Cashmere, Secret (Baza wygładzająca) Skład: cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, phenoxyethanol, ethylparaben, methylparaben, parfum

Vichy, Normateint Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane. alcohol denat., nylon-12, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, titanium dioxide, silica, aluminum starch octenylsuccinate, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, peg-4 laurate, stearic acid, algae/algae extract, glycine soja, zinc pca, glycolic acid, methylparaben, arginine pca, alumina, aluminum hydroxide, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, nylon-66, tocopherol, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, disteardimonium hectorite, acrylatescopolymer, butylparaben, parfum

Johnson & Johnson, Clean&Clear, Tonik oczyszczający przeciw wągrom, Skład: Aqua, Alcohol Denat., PPG-5-Ceteth-20, Glycerin, Salicylic Acid, Menthyl Lactate, Parfum

Dziękuję i pozdrawiam
krem Daxa ba dzień jest bezpieczny. baze pod makijaż odpuściłąabym sobie, ze względu na paskudne konserwanty.

Tonik Clean & Clear - broń Boże - alkohol i kwas glikolowy nie sa teraz dla Ciebie.

Cytat:
Napisane przez izuxyz Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę pomóżcie. Kupiłam na allegro tonik Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 1 (tonik do bardzo wrażliwej cery) ale teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłam - można go używac w ciąży?

Skład: Purified Water, Alcohol Denat., Witch Hazel, Butylene Glycol, Allantoin, Glycerin, Sodium Phosphate
Raczej nie - alkohol nie jest wskazany.

Cytat:
Napisane przez hercia22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Karmie 6 miesiecznego synka, czy moge używac reduktor rozstępów ziaji Rebuild:

Skład: Aqua (Water), Glycerin, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Rutin, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Phaseolus Lunatus Extract, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide ???

A jak to jest z sls, mam ochotę na szampon Oil Nutrive z Gliss Kura,od 1,5 roku używam tylko bez slsów i mam włosy w fatalnym stanie, szampony typu babydream zostawiaja na głowie siano, nie chce mi sie az z domu ruszac... Czy ten sls jest tak bardzo szkodliwy??? chodzi mi tutaj o przenikanie do mleka=do ciałka maleństwa? A jak to jest z Sodium C12-13 Pareth Sulfate czy jest szkodliwy??? Nie stosuję żadnych kosmetyków z slsami, myślę tylko o szamponie..

I jeszcze jedno: czy mogę uzywac nowego balsamu brązującego daxa http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23761 , nie umiem znaleźć składu,ale jest info,że likwiduje cellulit, spala tłuszcz- czy ten składnik może przenikać?? Bo szczerze mówiąc nie wierzę,żeby balsam za 12 zł tak działał, ale...

Bardzo prosze o odpowiedź.. Pozdrawiam!
reduktor cellulitu - ja jestem na nie, ze względu na paskudne konserwanty, w tym jeden uwalniający formaldehyd.

Nie znam skłądu balsamu z daxa, nie wiem jak z jego bezpieczeństwem w czasie ciąży.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 10:53   #324
jerrynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziękuję za odpowiedź
jerrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 11:42   #325
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

L_V, czy pisząc o paskudnych konserwantach masz na myśli wszelkie parabeny, czy coś innego? A który uwalnia formaldehyd?

Ja jestem w trakcie starań, więc retinoidy nie, tylko Effaclar z kwasów. Maseczki aspirynowej pewnie tez nie mogę?

Filtru to też będę szukać, na razie używam iwostinu.
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 15:36   #326
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Rozmaryna Pokaż wiadomość
L_V, czy pisząc o paskudnych konserwantach masz na myśli wszelkie parabeny, czy coś innego? A który uwalnia formaldehyd?

Ja jestem w trakcie starań, więc retinoidy nie, tylko Effaclar z kwasów. Maseczki aspirynowej pewnie tez nie mogę?

Filtru to też będę szukać, na razie używam iwostinu.

W produkcie który opisuwałam nie podobał mi się methylparaben - chyba najgorszy z parabenów. Formaldehyd może być wytrącany do porduktu przez DMDM Hydantion.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 17:01   #327
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dzięki, L_V.
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 09:48   #328
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny pomóżcie! Koło ust wyskoczyło mi coś co wygląda jak liszaj... Czerwona paskudna plama składająca się z malutkich krostek, która nie ma najmniejszego zamiaru zniknąć! Mam to już z miesiąc... Jestem w 6. m-cu ciąży. Wiem, powinnam do dermatologa iść z tym ale przyznam że jakoś nie mogę się zebrać i znaleźć czasu żeby zapisać się na wizytę... zapytałam wiec znajomą, która pracuje w przychodni - ona poszła do lekarki i ta stwierdziła, że w ciąży to mogę tylko to smarować maścią z wit. A. W aptece powiedziałam o co mi chodzi i dostałam właśnie taką maść za 2 zł. Farmaceutka kazała smarować kilka razy dziennie... A ja tu na wizażu czytam ze wit. A zabroniona w ciaży

Co robić dziewczynki? Czy w ogóle jest sens iść do lekarza skoro większość maści to chyba albo na sterydach albo antybiotykach??? Po tej maści witaminowej widzę poprawę... w sumie smaruje tylko bardzo małą powierzchnie skóry... może córeczce nic nie będzie???
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 21:07   #329
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Exclamation Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Kobitki , bardzo proszę pomóżcie karmięsyneczka 6 miesięcznego - czy mogę używać balsamu z Daxa brązującego, podaję skład:


Skład: /jasna karnacja/ Aqua, Paraffin Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Dihydroxyacetone, Erythrulose, Anhydrous Caffein, Propylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

/ciemna karnacja/ Aqua, Paraffin Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Glycerin, Dihydroxyacetone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Erythrulose, Anhydrous Caffein, Propylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 22:47   #330
rafalsu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 19
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Lepiej poczekać do narodzin.
rafalsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.