Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-02, 08:08   #781
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
Daisy moze sprobuj mu przesunac spacer o godzine, zobaczysz czy cos sie zmienilo

Jerzyczka kuzwa dorosle osoby i takie nieodpowiedzialne. Wygarnelabym. Ja to nawet nie chce do tesciowej jechac, bo ma katar. Ucaluj Kubusia
Ogólnie to moje dziecko wszystko ma na żądanie Jestem popychadłem niemowlaka😊 Ale w sumie chyba jestem zwolenniczką teorii czwartego trymestru dr.Karpa. Jego metoda wyciszania mega działa na małego.Więc chyba coś tam wie...

Chyba kilka dni muszę poprowadzić dzienniczek...może coś zauwazę szybciej.Jak sie odchudzam to też zapisuje co zjadłam i tak mi idzie o wiele lepiej

A teraz śpi jak rozjechana żaba na brzuszku.W ogóle ma bardzo mocny sen na brzuchu.A jak wasze Szkraby?

Edytowane przez Daisy23
Czas edycji: 2016-03-02 o 08:09
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:11   #782
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Jerzyczka.... za takie zachowanie... U mnie poszloby juz na urwa mac i w nosie bym miala czy ktos sie obrazi za to czy nie... Duzo zdrowka

U nas dzisschab w sosie chrzanowym

Maz mnie opitolil, ze szukam dziury w calym i wynajduje choroby przez co spac nie moge.... Wczoraj zwazylismy malego i wychodzi, ze przez 13 dni przybral tylko 220gr dziewczyny to raczej nie jest normalne? Temperatury nie ma, sam sie budzi na jedzenie co 2-3h w nocy jedna drzemka trwa 4h, w nocy kup nie ma dopiero w dzien sa, wczoraj wieczorem ze sluzem ale pisalyscie, ze to z noska moze byc. Poradzcie cos

Wyslane z Lumia920.

Edit: Dodam, ze te kupy sa dosc wodniste z grudkami i zazwyczaj sie pienia (ida z bakiem). Pediatra mowila 2tyg temu, ze to normalne bo ukl ma problem z trawieniem laktozy przez to nastepuje fermentacja i tak wychodzi

Edytowane przez Casaa
Czas edycji: 2016-03-02 o 08:16
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:12   #783
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Daisy chusty tylko wygladaja na takie skomplikowane
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:22   #784
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Jerzyczka.... za takie zachowanie... U mnie poszloby juz na urwa mac i w nosie bym miala czy ktos sie obrazi za to czy nie... Duzo zdrowka

U nas dzisschab w sosie chrzanowym

Maz mnie opitolil, ze szukam dziury w calym i wynajduje choroby przez co spac nie moge.... Wczoraj zwazylismy malego i wychodzi, ze przez 13 dni przybral tylko 220gr dziewczyny to raczej nie jest normalne? Temperatury nie ma, sam sie budzi na jedzenie co 2-3h w nocy jedna drzemka trwa 4h, w nocy kup nie ma dopiero w dzien sa, wczoraj wieczorem ze sluzem ale pisalyscie, ze to z noska moze byc. Poradzcie cos

Wyslane z Lumia920.

Edit: Dodam, ze te kupy sa dosc wodniste z grudkami i zazwyczaj sie pienia (ida z bakiem). Pediatra mowila 2tyg temu, ze to normalne bo ukl ma problem z trawieniem laktozy przez to nastepuje fermentacja i tak wychodzi
Casaa,z tego co ja wiem to przyrosty nie muszą być równe...liczy się w sumie średnia z dłuższego okresu czasu.Czasami są skokowe.Ważne,że są...Ja też wymyślam ciągle i mąż też ma na to nerwa Mamy już tak mają. Ale maja też intuicję,skoro wszystko jest ok to poczekaj trochę do następnego ważenia
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:24   #785
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

U nas bez dużego zamrażalnika to byśmy nie przeżyli, teraz musze go opróżnić żeby był wolny na nowe pyszności z Polski.
My już w Kolonii nawet sprawnie poszło. Szymek śpi mamy jeszcze prawie godzinę to może gdzieś go na karmię na spokojnie.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:25   #786
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Casaa,z tego co ja wiem to przyrosty nie muszą być równe...liczy się w sumie średnia z dłuższego okresu czasu.Czasami są skokowe.Ważne,że są...Ja też wymyślam ciągle i mąż też ma na to nerwa Mamy już tak mają. Ale maja też intuicję,skoro wszystko jest ok to poczekaj trochę do następnego ważenia


W piatek mamy usg bioder to po drodze wyhacze wazenie na wadze szpitalnej... Nie wiem sama

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
U nas bez dużego zamrażalnika to byśmy nie przeżyli, teraz musze go opróżnić żeby był wolny na nowe pyszności z Polski.
My już w Kolonii nawet sprawnie poszło. Szymek śpi mamy jeszcze prawie godzinę to może gdzieś go na karmię na spokojnie.


Spokojnej drogi
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:28   #787
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Malwi,ja też mam dużą lodówkę i zamrazarke ale też wolalabym większą Teraz też zamrazam obiady,często tesciowa mi walowke przywozi.Takze sama gotowalam moze ok 5 razy od porodu.Na szczescie moj maz lubi gotowac

W ciagu dnia ma bardzo krotkie drzemki ostatnio...ok 20 min plus cyc na spiocha...No wlasnie,pozwalacie spac na cycku?

A pozniej kolo 1O spi jakies1.5 h...pozniej ponad godzine na spacerze...chyba musze popchnac ten spacer troche bo moze za wczesnie wychodzimy( miedzy 12 a 13) Iw sumie ma 2 dlugie spania bardzo blisko...

Dziewczyny,a czy którejś dzidzi waszej wyszla przepuklina pepkowa?Oluś ma i trochę się martwie Dzis idziemy na wizyte przed szczepieniem i porozmawiam o tym z lekarzem.
My mamy przepukline pepkową. Byliśmy u chirurga - nic nie kazał robić, mówił że czeka się do 1,5 roku z tym, i jeśli do tego czasu nie cofnie to dopiero wtedy się zabieg robi. Odradzil nam plastry no wg nic nie dają a tylko się skórę podrażnia. Ja mam wrażenie że u nas jest już trochę mniejsza niż na początku.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 08:30   #788
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Daisy, nie zniknęła miał zabieg. Trzy lata temu znowu wyszła i miał też zabieg. Z tego co pamiętam to teściowa mówiła, że trzeba wtedy dużo kłaść na brzuszku takie dziecko.
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:32   #789
kasia01987
Wtajemniczenie
 
Avatar kasia01987
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 925
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
U nas bez dużego zamrażalnika to byśmy nie przeżyli, teraz musze go opróżnić żeby był wolny na nowe pyszności z Polski.
My już w Kolonii nawet sprawnie poszło. Szymek śpi mamy jeszcze prawie godzinę to może gdzieś go na karmię na spokojnie.
Spokojnej drogi

Casaa może waga się myli te domowe mają różnie,wiem po swojej
kasia01987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:33   #790
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Mój tz miał przepuchline pępkową w wieku 2 miesięcy i teściowa mówiła, że masakra. Nawet nie możesz dopuścić do tego by dziecko płakało.
E tam, może kiedyś tak się uważało, pytalam tego chirurgia jak z tym płaczem czy napinaniem się to mi powiedział - a jak zrobić, żeby dziecko nie płakało? Nie da się. No to ja takich głupich rad nie udzielam.
A facet jakiś polecany, podobno dobry bardzo.
__________________



Edytowane przez ruda3d
Czas edycji: 2016-03-02 o 08:41
ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:34   #791
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez kasia01987 Pokaż wiadomość
Spokojnej drogi

Casaa może waga się myli te domowe mają różnie,wiem po swojej


Na dwoch wazymy i wyniki byly zblizone
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 08:35   #792
kasia01987
Wtajemniczenie
 
Avatar kasia01987
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 2 925
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Na dwoch wazymy i wyniki byly zblizone
Sprawdź w szpitalu kochana. Nie ma co panikowac
kasia01987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:36   #793
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Jak wyglada ta przepuklina?

Wyslane z Lumia920.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia01987 Pokaż wiadomość
Sprawdź w szpitalu kochana. Nie ma co panikowac


Sprawdze, sprawdze
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:37   #794
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

ruda, jednak teściowej ta rada bardzo pomogła i da się, żeby dziecko nie płakało, no chyba że coś go boli to wtedy już gorzej.
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:38   #795
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Ogólnie to moje dziecko wszystko ma na żądanie Jestem popychadłem niemowlaka😊 Ale w sumie chyba jestem zwolenniczką teorii czwartego trymestru dr.Karpa. Jego metoda wyciszania mega działa na małego.Więc chyba coś tam wie...

Chyba kilka dni muszę poprowadzić dzienniczek...może coś zauwazę szybciej.Jak sie odchudzam to też zapisuje co zjadłam i tak mi idzie o wiele lepiej

A teraz śpi jak rozjechana żaba na brzuszku.W ogóle ma bardzo mocny sen na brzuchu.A jak wasze Szkraby?
Moja też ma chyba "spanie na żądanie " Oj tam, będę ją ustawiać później, teraz na razie plynę z prądem ;-)
Sama też wolę dłużej pospać rano, więc mi pasi że śpi do 9-10, a o 23 jak się kładę to nie muszę na uszach stawać żeby uśpić, kładę do nas do łóżka, daje smoka i gasimy światło. Ja zasypiam, mąż i dziecko też, tylko czasem my wcześniej. Ale żeby zasnela wcześniej to się muszę nachodzić, nabujać z i tak odłożona za 15 min już nie śpi.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:40   #796
keas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 475
Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Jerzyczka.... za takie zachowanie... U mnie poszloby juz na urwa mac i w nosie bym miala czy ktos sie obrazi za to czy nie... Duzo zdrowka

U nas dzisschab w sosie chrzanowym

Maz mnie opitolil, ze szukam dziury w calym i wynajduje choroby przez co spac nie moge.... Wczoraj zwazylismy malego i wychodzi, ze przez 13 dni przybral tylko 220gr dziewczyny to raczej nie jest normalne? Temperatury nie ma, sam sie budzi na jedzenie co 2-3h w nocy jedna drzemka trwa 4h, w nocy kup nie ma dopiero w dzien sa, wczoraj wieczorem ze sluzem ale pisalyscie, ze to z noska moze byc. Poradzcie cos

Wyslane z Lumia920.

Edit: Dodam, ze te kupy sa dosc wodniste z grudkami i zazwyczaj sie pienia (ida z bakiem). Pediatra mowila 2tyg temu, ze to normalne bo ukl ma problem z trawieniem laktozy przez to nastepuje fermentacja i tak wychodzi

No wlasnie ja dzisiaj zobaczylam ze moj maly robi pieniste kupy, normalnie wychodzi piana? O co tu chodzi?
Podaje nu biogaie ale to chyba nie od tegoco?? Naczytalam sie ze jakas bakteria moze byc??
Jerzyczka duzo zdrowka dla dzidziusia!

Edytowane przez keas
Czas edycji: 2016-03-02 o 08:41
keas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:47   #797
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
ruda, jednak teściowej ta rada bardzo pomogła i da się, żeby dziecko nie płakało, no chyba że coś go boli to wtedy już gorzej.
No nie wiem i tak przecież zapłacze od czasu do czasu, moją czasem trudno uspokoić, a jak bąka chce puścić albo kupę zrobić to też napnie te mięśnie. Facet mówił, że przez 25 lat nie widział żeby te jelitka tam uwięzły. Podobno w ogóle w anglii to się to olewa do 5 roku życia. U nas zabieg robi się już po 1,5. Jak dziecko się już więcej rusza i siada to się to najczęściej zaczyna schodzić.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Casaa ja bym się na razie nie martwiła, właśnie dzieci przybierają czasem nierownomiernie. Najważniejsze że przybiera i czy się w siatce mieści. Teraz się marwisz a zaraz ci zacznie przybierać np kilogram przez 2 tyg ;-)
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:47   #798
mojakaren
Zakorzenienie
 
Avatar mojakaren
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 486
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Kinga co to za uciekajacy piesek?

Dotka wlasnie dzisiaj od rana wisialam na telefonie jakies 40 minut o też usłyszałam ze brak bloczkow :/ ale i tak lekarz przyjmie wiec ok pojde tam pognic w kolejce

Casaa dziekuje

Ewusia wow ale mialas łaskawa nocke!

Dotka fajnie ze Maly z rana taki komunikatywny i powodzenia na badaniach dzis

Kinga kurcze oby droga Wam dobrze minela częste postoje i dacie rade!

Na obiad jeszcze nie wiem troche pusto mi sie nagle w lodowce zrobiło musze skoczyc po jakies warzywa i upieke z mieskiem i ziemniakami

Jerzyczka biedny Kubus zdrowka i oby obylo sie bez antybiotyku

Daisy moj też uwielbia na brzuszku zawszs pieknie i mocno spi no ale tylko w dzien go tak klade.

Kurcze casaa nie wiem co Ci doradzic z ta waga.. a wazycie sie na normalnej takiej domowej? Bo one sa chyba niezbyt miarodajne

W sumie my tez sie martwimy juz nawet TZ pytal czy to normalne zd Maly taki powazny i praktycznie sie nie usmiecha sporadycznie mu sie zdazy a wydaje mi sie ze my bardzo duzo energii wkladamy w jego zagadywanie i rozweselanie - duzo do niego gadamy, spiewam mu, tancze z nim, TZ go nosi po calym domu, gugamy i wydajemy rozne dziwne dzwieki, zabawiamy zabawkami, puszczamy angielskie piosenki itd.a ten ciagle markotny albo slucha i patrzy tak poważnie skupiony. Eh. ..


Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
__________________
27 IX 2014

jesteśmy jedno
jedno ze stali

1+1=3
mojakaren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:47   #799
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez keas Pokaż wiadomość
No wlasnie ja dzisiaj zobaczylam ze moj maly robi pieniste kupy, normalnie wychodzi piana? O co tu chodzi?
Podaje nu biogaie ale to chyba nie od tegoco?? Naczytalam sie ze jakas bakteria moze byc??
Jerzyczka duzo zdrowka dla dzidziusia!


Tak jak pisalam, ukl pokarmowy ma problem z trawieniem duzej ilosci laltozy i nastepuje fermentacja w jelitach dlatego jest duzo bączkow i czesto kupa pieni sie na wyjsciu. Pediatra mi powiedziala, ze tak moze byc i sie nie martwic.... Ufam i staram sie nie martwic
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 08:49   #800
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
No nie wiem i tak przecież zapłacze od czasu do czasu, moją czasem trudno uspokoić, a jak bąka chce puścić albo kupę zrobić to też napnie te mięśnie. Facet mówił, że przez 25 lat nie widział żeby te jelitka tam uwięzły. Podobno w ogóle w anglii to się to olewa do 5 roku życia. U nas zabieg robi się już po 1,5. Jak dziecko się już więcej rusza i siada to się to najczęściej zaczyna schodzić.
Wielkie dzięki za rady😘 Kurcze,nie chcialabym zeby mial zabieg...Klade go na brzuszku choc tego nie lubi i musze na spiacego.Troche go oszukuje Tyle,ze w Anglii wszystko olewaja😜
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:51   #801
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
Casaa ja bym się na razie nie martwiła, właśnie dzieci przybierają czasem nierownomiernie. Najważniejsze że przybiera i czy się w siatce mieści. Teraz się marwisz a zaraz ci zacznie przybierać np kilogram przez 2 tyg ;-)


Oprocz domowej wagi mamy taka do zawieszania, ona jest dosc dokladna. Czy w siatce sie miesci.... Hmmm jemu wpisali przy urodzeniu hipotrofie i jest w okolicy 10 centyla....

Widac, ze rosnie bo troche bodziakow juz schowala ale sporo dlatego, ze przez glowke juz nie przecisne
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:54   #802
86ewula
Rozeznanie
 
Avatar 86ewula
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 694
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Malwi,ja też mam dużą lodówkę i zamrazarke ale też wolalabym większą Teraz też zamrazam obiady,często tesciowa mi walowke przywozi.Takze sama gotowalam moze ok 5 razy od porodu.Na szczescie moj maz lubi gotowac

W ciagu dnia ma bardzo krotkie drzemki ostatnio...ok 20 min plus cyc na spiocha...No wlasnie,pozwalacie spac na cycku?

A pozniej kolo 1O spi jakies1.5 h...pozniej ponad godzine na spacerze...chyba musze popchnac ten spacer troche bo moze za wczesnie wychodzimy( miedzy 12 a 13) Iw sumie ma 2 dlugie spania bardzo blisko...

Dziewczyny,a czy którejś dzidzi waszej wyszla przepuklina pepkowa?Oluś ma i trochę się martwie Dzis idziemy na wizyte przed szczepieniem i porozmawiam o tym z lekarzem.






Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
My mamy przepukline pepkową. Byliśmy u chirurga - nic nie kazał robić, mówił że czeka się do 1,5 roku z tym, i jeśli do tego czasu nie cofnie to dopiero wtedy się zabieg robi. Odradzil nam plastry no wg nic nie dają a tylko się skórę podrażnia. Ja mam wrażenie że u nas jest już trochę mniejsza niż na początku.
Też miałam o to zapytać czy wasze maluszki mają przepukline. Mój ma. .. od tego napinania mięśni niestety..każdy bąk i kupa to u niego wielkie przedsięwzięcie. ...
na szczepieniu o to zapytam ale też słyszałam że się już nie plasterkuje. . A na brzuszku śpi 3h tym pierwszym snem po kąpieli. ..

Marzę o tym aby mój dzieć tyle spał :/ zasypia koło 20.00. Karmienie jest 22-23..a późnej co 2h a od 4 co godzinę. .. z czego codziennie od 6:30 juz jest płacz i stękania na kupę. .. ciężko jest go już uśpić by sobie dospać. .. zazwyczaj biorę go do łóżka i suszę suszarką brzuszek. Dopuki grzeje to przysypia. . Ciekawe jaki rachunek przyjdzie. .. ;-)

Edytowane przez 86ewula
Czas edycji: 2016-03-02 o 08:58
86ewula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:54   #803
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Casaa, jak dużą ma główkę? Mierzycie?
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:57   #804
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Casaa, jak dużą ma główkę? Mierzycie?


Nie wiem jak ten pomiar dokladnie wyglada ale jesli tak jak linia czapki czyli czolo i nad uszami to ma 38cm przy urodzeniu 34(chyba).
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 08:59   #805
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez mojakaren Pokaż wiadomość
Kinga co to za uciekajacy piesek?



Daisy moj też uwielbia na brzuszku zawszs pieknie i mocno spi no ale tylko w dzien go tak klade.



W sumie my tez sie martwimy juz nawet TZ pytal czy to normalne zd Maly taki powazny i praktycznie sie nie usmiecha sporadycznie mu sie zdazy a wydaje mi sie ze my bardzo duzo energii wkladamy w jego zagadywanie i rozweselanie - duzo do niego gadamy, spiewam mu, tancze z nim, TZ go nosi po calym domu, gugamy i wydajemy rozne dziwne dzwieki, zabawiamy zabawkami, puszczamy angielskie piosenki itd.a ten ciagle markotny albo slucha i patrzy tak poważnie skupiony. Eh. ..


Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

Mój też tak śpi tylko w dzień i to pod czujnym okiem, bo często prosto noskiem w lóżko ...Ale śpi tak mocno, że mi płacze przez sen z głodu i muszę go sama wybudzać


Uśmiechy same przyjdą Nie martw się. Dzieci się w różnym tempie rozwijają. Poza tym , ile to dużo a ile mało ? Chyba nie ma normy. To już mały człowieczek ...Może tak ma



86ewula - ech, dobrze ,że jest nas wiecej bo przynajmniej nie czuję, że to jakaś poważna sprawa tylko dość powszechna przypadłość. Jakoś rażniej. Ja też dopytam lekarza to przekażę co się dowiedziałąm.

Edytowane przez Daisy23
Czas edycji: 2016-03-02 o 09:02
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:02   #806
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
Dlatego kupilismy lodowke z duuuuuza zamrazarka. Teraz mam 3 duze szuflady i jest szalenstwo. Czasami wydaje mi sie, ze moglaby byc wieksza






A kiedy Ci spi? Ja mojemu daje czas z dosypianiem do 16. Pozniej juz staram sie robic tak, zeby nie zasypial. Kapiel ma o 19 i cyc. Moze postaraj sie mu stopniowo przeciagac ten czas kapieli. Moj np rozbudza sie na wietrzenie pupy, zawsze to jest te 10-15 minut dluzej. Wojtus zasypis mi ok. 20 chociaz ostatnio ok 21, a wstaje ok. 7 daje cyca i do 8 dosypia. Pozniej juz bywa roznie. Wczoraj np mial dzien spiocha i co byl cyc to byla drzemka.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

I zapomnialam u mnie snieg
My nową lodówke dopiero w nowym mieszkaniu będziemy mieć bo tutaj nie bardzo jest miejsce na większą no i nie opłaca się już bo w miarę szybko chcemy mieszkanie zmienić no więc tak się meczymy





Cytat:
Napisane przez kasia01987 Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Dojdzie bo u mnie śnieżek leży a na gorze piękne słońce
U mnie to samo bedzie spacer dziś




Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Malwi,ja też mam dużą lodówkę i zamrazarke ale też wolalabym większą Teraz też zamrazam obiady,często tesciowa mi walowke przywozi.Takze sama gotowalam moze ok 5 razy od porodu.Na szczescie moj maz lubi gotowac

W ciagu dnia ma bardzo krotkie drzemki ostatnio...ok 20 min plus cyc na spiocha...No wlasnie,pozwalacie spac na cycku?

A pozniej kolo 1O spi jakies1.5 h...pozniej ponad godzine na spacerze...chyba musze popchnac ten spacer troche bo moze za wczesnie wychodzimy( miedzy 12 a 13) Iw sumie ma 2 dlugie spania bardzo blisko...

Dziewczyny,a czy którejś dzidzi waszej wyszla przepuklina pepkowa?Oluś ma i trochę się martwie Dzis idziemy na wizyte przed szczepieniem i porozmawiam o tym z lekarzem.
To całkiem sporo śpi Ci w dzień, mój czasami tyle co przy cycu i na spacerze. Spróbuj może faktycznie ten spacer na później przenieść




Cytat:
Napisane przez Jerzyczka Pokaż wiadomość
Siostra w piatek do domu przyjechala i ja rozlozyla goraczka i kaszel,bol gardla. Zarazila Mame. I mowie jak krowa na rowie "nie wchodzic do malego,nie dotykac go" to oczywiscie obie musialy wejsc "nic sie nie stanie,na piersi dzieci nie choruja". Gowno tam. Jestem wsciekla. Wieczorem zaczal tak jeczec delikatnie jakby go cos bolalo. Wzielam go na raczki i dziwnie goracy mi sie wydawal. Mial wtedy 38 stopni. Kolo 1 doszedl do prawie 39 i odkaslywal mega nasmiar slinki. Dostal czopek i temperatura ladnie spadla. Ale w gardle charczy,slini sie bardzo. Na szczeacie usmiecha sie,a wieczorem nic.. Jedziemy na 18.30 do pani doktor.
Co za nieodpowiedzialnosc nie dziwię się że jesteś zła




Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
U nas tez snieg.

Mlodego glod przyparl wiec juz jemy. Ale nie ma zle, jeszcze sie tylko umaluje, ubiore jego i siebie, dam mu leki i jedziemy.

Ewusia ja nalesniki smaze zawsze z mlodym w chuscie

Daisy nie pomoge z regulacja bo chyba kazde dziecko ma swoje pory. U nas wstajemy 8-10 a potem spi dopiero ok 14-15 do 17-18 i potem dopiero od ok 21 do rana z przerwami na jedzenie.
Ja nigdy nie wiem czy w chuscie mi zaśnie czy będzie cudowal więc nie mogę sobie zaplanować




Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
No właśnie...on się sam tak przestawił.A ja i tak się wysypiam o wiele bardziej. Jeszcze6 tydzień temu nie przesypial ani razu 3 h...Teraz chodzę spac o 8 do naszej sypialni,a mąż go doglada.Pozniej on spać a ja do małego wracam koło 11...

Kurcze,kusicie mnie z tymi chustami...Myślę też o Tuli,bo chusty strasznie skomplikowane mi się wydają.


Na Tule jest za mały jeszcze. Chusty tylko tak strasznie wyglądaja, jak się nauczysz jakiegoś wiązania to już jest łatwo i w miarę szybko


Cytat:
Napisane przez Casaa Pokaż wiadomość
Jerzyczka.... za takie zachowanie... U mnie poszloby juz na urwa mac i w nosie bym miala czy ktos sie obrazi za to czy nie... Duzo zdrowka

U nas dzisschab w sosie chrzanowym

Maz mnie opitolil, ze szukam dziury w calym i wynajduje choroby przez co spac nie moge.... Wczoraj zwazylismy malego i wychodzi, ze przez 13 dni przybral tylko 220gr dziewczyny to raczej nie jest normalne? Temperatury nie ma, sam sie budzi na jedzenie co 2-3h w nocy jedna drzemka trwa 4h, w nocy kup nie ma dopiero w dzien sa, wczoraj wieczorem ze sluzem ale pisalyscie, ze to z noska moze byc. Poradzcie cos

Wyslane z Lumia920.

Edit: Dodam, ze te kupy sa dosc wodniste z grudkami i zazwyczaj sie pienia (ida z bakiem). Pediatra mowila 2tyg temu, ze to normalne bo ukl ma problem z trawieniem laktozy przez to nastepuje fermentacja i tak wychodzi
Nie martw się na zapas zwaz najpierw na porządnej wadze.


Może przydałoby się wreszcie z łóżka wyjść dospalismy do 9 z przerwami na karmienie teraz znowu mi przysnal to może uda mi się umyć
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:03   #807
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Dzień dobry Młody obudził się o 1 to wzięłam do łóżka i spał do 5:30! Prawie 7 h! Z tym że ja się obudziłam o 4 z bolacym cyckiem.. No a później położyłam go znowu obok siebie i nie wiem czy spał, ale ja na pewno i obudził mnie kwękaniem 15 min temu także noc super. Tż sie wyspal trochę w końcu

Myślę odciągnac dzisiaj trochę mleka i spróbować mu dać butelka. Muszę zobaczyć czy w ogóle chce bo w weekend jadę na uczelnie i jak nie złapie to trzeba będzie coś kombinować..

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

W ogóle jak grzejecie mleko? Mikrofali nie mam..
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:04   #808
hariett
Zadomowienie
 
Avatar hariett
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 654
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Zapisałam się na te warsztaty z Zawitkowskim i dowiedziałam się, że będzie tam pani od chustowania
Ja byłam na ostatniej edycji i kobieta pokazywała motanie tak dla ogółu, jak ktoś chciał potem indywidualne rady to zapraszała na normalne płatnen spotkanie z nią Także nie spodziewaj się zbyt dużo
Ale masz ładą tą chustę, mnie się podobają właśnie w odcieniach szarości i biw

Mojakaren nasz też się mało uśmiecha
__________________


Edytowane przez hariett
Czas edycji: 2016-03-02 o 09:15
hariett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:07   #809
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Młody obudził się o 1 to wzięłam do łóżka i spał do 5:30! Prawie 7 h! Z tym że ja się obudziłam o 4 z bolacym cyckiem.. No a później położyłam go znowu obok siebie i nie wiem czy spał, ale ja na pewno i obudził mnie kwękaniem 15 min temu także noc super. Tż sie wyspal trochę w końcu

Myślę odciągnac dzisiaj trochę mleka i spróbować mu dać butelka. Muszę zobaczyć czy w ogóle chce bo w weekend jadę na uczelnie i jak nie złapie to trzeba będzie coś kombinować..

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

W ogóle jak grzejecie mleko? Mikrofali nie mam..
Super nocka
Sprobuj dać mu butle, u mnie trochę zajęło zanim załapał a będziesz spokojniejsza przed weekendem
Ja mam podgrzewacz do butelek, bo dostałam, gdybym nie miała to pewnie w garnku z ciepłą wodą (ale w sumie fajna sprawa ten podgrzewacz) W mikrofali i tak się nie powinno mleka grzać
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 09:20   #810
keas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 475
Dot.: Brzuszki rozpakowane, czas terroryzować mamę - Mamusie styczniowe 2016 cz. 1

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Młody obudził się o 1 to wzięłam do łóżka i spał do 5:30! Prawie 7 h! Z tym że ja się obudziłam o 4 z bolacym cyckiem.. No a później położyłam go znowu obok siebie i nie wiem czy spał, ale ja na pewno i obudził mnie kwękaniem 15 min temu także noc super. Tż sie wyspal trochę w końcu

Myślę odciągnac dzisiaj trochę mleka i spróbować mu dać butelka. Muszę zobaczyć czy w ogóle chce bo w weekend jadę na uczelnie i jak nie złapie to trzeba będzie coś kombinować..

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

W ogóle jak grzejecie mleko? Mikrofali nie mam..

My mamy podgrzewacz, a czasami w zagotowanej wodzie w garnku.

A mam pytanie do mam ktore podawaly mleko ktore mialy zamrozone. Najpierw rozmrazalyscie w lodowce i dopiero podgrzewanie czy mozna od razu wlozyc do cieplej nie goracej wody i wtedy podgrzac??
keas jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 14:19:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.