Własnoręcznie robione serum z witaminą C - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 11:17   #91
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Mam kilka pytań odnośnie "serum z wit. C" - błagam tylko nie bijcie Jakie zastosowanie ma to serum (przecizmarszczowe, "pozytywnie" wpływa na naczynka krwionośne?)? Czy koniecznie trzeba samemu zrobić "serum" czy mogę stosować gotowe serum kupione w aptece np. Juwit lub Cevikap?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:43   #92
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Suri
Mam kilka pytań odnośnie "serum z wit. C" - błagam tylko nie bijcie Jakie zastosowanie ma to serum (przecizmarszczowe, "pozytywnie" wpływa na naczynka krwionośne?)? Czy koniecznie trzeba samemu zrobić "serum" czy mogę stosować gotowe serum kupione w aptece np. Juwit lub Cevikap?
Wit. C jest antyoksydantem, stosowana na dzień, pod filtr wzmagacnia jego działanie. Dlatego lepiej używać serum w takim duecie. Wit. C również wzmacnia i obkurcza naczynka krwionośne, jak również wybiela cerę.
Możesz stosować Juvit czy Cevikap, tylko niestety mogą okazać się zbyt tłuste, szczególnie w okresie letnim.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:23   #93
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Contax
Wit. C jest antyoksydantem, stosowana na dzień, pod filtr wzmagacnia jego działanie. Dlatego lepiej używać serum w takim duecie. Wit. C również wzmacnia i obkurcza naczynka krwionośne, jak również wybiela cerę.
Jeśli miałabym stosować "serum" to oczywiście w duecie z filtrem Czy rzeczywiście te preparaty (Juwit, Cevikap) mają duży wpływ na polepszenie stanu naczynek?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:26   #94
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Witamina C w nich zawarta obkurcza i uszczelnia naczynka krwionośne, czyli ogólnie poprawia kondycję skóry. Efekty będą widoczne po 2-3 miesiącach sumiennego stosowania.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:40   #95
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Contax jeszcze Cię pomęczę Co masz na myśli mówiąc "efekty"?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 13:06   #96
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ćwiczę cierpliwość, ćwiczę,niedługo będę chyba świętą


myślę o Erato, która ma watek sprzed kilku miesięcy, gdzie zaczyna zabawę i niedawno wpisała tam refleksje na temat aktualnego stanu, to jest wielkiej poprawy (prawda, Eratko?)
Święta Sandija od Filtromaniaczek

ależ Ty czujna jesteś, tamten post był na forum "trzydziestek" Ja rozumiem udręki Ash Stan mojej skóry się bardzo poprawił na wizażowym-filtrowym "wypasie", ale prawdą jest też to, że akurat jestem w takim wieku, że moja cera fizjologicznie bardzo sie zmienia. Np. bardzo ograniczyło się przetłuszczenie i nękający mnie od lat trądzik wreszcie odpuścił. Ja świetnie pamiętam, jak miałam 20-parę lat i siedząc np. na wykładzie na uczelni po prostu czułam, jak moja gęba sie oblewa tłuszczem , rozpuszczając każdy makijaż I nic się nie dało z tym zrobić. Inna sprawa, że wtedy nie miałam pojęcia, o co tak naprawdę chodzi z kwasami itp., chociaż effaclar i diacneal były mi znane. Ale po miesiacu używania je wywalałam, bo uważałam, że nic nie dają Teraz bym wykazała wiecej cierpliwości.
Ash, kup sobie kwas askorbinowy w mazidłach (to kosztuje parę złotych) i wywal te juvity i cevikapy. Toż to klajster ohydny Mnie się nigdy juvit nie wchłonął ani na jotę, czuam się jak wysmarowana syropem, fuj. Wcale się nie dziwię, że Twoje pory tego nie znoszą.Kwas askorbinowy w proszku po prostu się rozpuszcza w wodzie i jest woda Wtedy nie ma szans na zapchanie, i to się wchłonie na sto procent. Z dodatkiem vit. E mozesz poeksperymentować, czy nie jest za tłusto. No i też bym tak nie demonizowała tego alkoholu w kosmetykach. Jeśli ktoś ma cerę suchą, wrażliwą, naczynkową, to owszem. Ale przy młodej, tłustej cerze, bez przesady. W żadną stronę, oczywiście, nie namawiam Cię do toników alkoholowych, ale trochę denata w filtrze Twoja cera powinna znieść bez problemu.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:25   #97
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Kate30
To ja się przyczynię do jeszcze większego mętliku Ash i pozwolę sobie nie zgodzić się z naszą kochaną modką Sandiją co do Aveneki tonującej.
Otóż wciąż narzekasz na tłustość i ciężkość filtrów, ale chyba zbyt słabo się starsz o dobranie odpowiedniego dla siebie preparatu.
Chodzi tez o wzgledy finansowe. Odkladam kupno, bo poki co, sa pilniejsze rzeczy. Inne kremy wolniej sie zuzywaja, a tu praktycznie 100 zl trzeba miec co miesiac.
Niestety jestem jeszcze na utrzymaniu rodzicow i to troche trudne.

Cytat:
Napisane przez Kate30
Przyjrzałam się fotkom twojej cery, zgodzę się z Paulą, wygląda na grubą i problem z tłuszczeniem jest widoczny.
No tak, jak pisalam o tluszczeniu sie, wcale nie klamalam ;-)
A tak w ogole jak cera jest gruba (kurde, jak zobaczyc czy cera jest gruba czy normalna? bo cienka to wiadomo ) to co to oznacza dla mnie, jako jej posiadaczki jesli chodzi o pielegnacje?


Cytat:
Napisane przez Kate30
W pierwszej kolejności postaraj się przetestować LRP D-P, on wydaje się idealny, jest lekki, świeci się - więc trzeba matowić, ale nie zapycha porów nie powoduje powstawania wyprysków. Alkohol w składzie nie wysusza.

Drugi strzał ( w wypadku porażki z LRP) to moim zdaniem powinna być bioderma fluid, czy też spray 40.
Dzieki, skupie sie na poczatek na tych. Na ten spray z biodermy wlasnie sie czaje

Cytat:
Napisane przez Kate30
Staraj się o próbki, poszukaj na allegro, i pamiętaj o targowisku.
Każda z nas ma na koncie kilka nietrafionych preparatów pełnowymiarowych i jakoś z tym dajemy sobie radę nie wylewając krokodylich łez.
Ważne żeby naprawdę próbować, a nie tylko o tym mówić i narzekać.
Na kilku próbkach nie można poprzestać, rynek filtrów aptecznych jest jednak dość szeroki i nie wierzę, że nie ma na nim nic odpowiedniego dla Ash.
Moze nie wylewam krokodylich łez, ale chodzi o to, o czym wspomniałam na poczatku tego posta.
No i jak juz pisalam Sandiji. Wystarczy, ze czytam o filtrach na KWC i sie juz stracham
Zazwyczaj wiecej gwiazdek daja jednak posiadaczki suchej skóry

Cytat:
Napisane przez Kate30
I jeszcze jedno, tego alkoholu się tak nie bój, jeśli nie masz cery silnie naczynkowej, a na zdjęciu na taką nie wygląda, to nie zrobi ci on krzywdy. Przeciwnie, alkohol pomaga trzymać w ryzach tłustą niespodziankową buzię.
Balam sie przesuszenia, a to przeciez oznacza zwiekszone wydzielanie sebum

Cytat:
Napisane przez Kate30
To tyle ode mnie i proszę Ash działaj na froncie próbkowym, a potem zdaj relację z, mam nadzieję, owocnych poszukiwań.
Jeszcze raz dzieki za rady i poswieconą uwagę. Mam nadzieje, ze uda sie wygrac wojne
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 14:28   #98
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Erato
Święta Sandija od Filtromaniaczek

ależ Ty czujna jesteś, tamten post był na forum "trzydziestek" Ja rozumiem udręki Ash Stan mojej skóry się bardzo poprawił na wizażowym-filtrowym "wypasie", ale prawdą jest też to, że akurat jestem w takim wieku, że moja cera fizjologicznie bardzo sie zmienia. Np. bardzo ograniczyło się przetłuszczenie i nękający mnie od lat trądzik wreszcie odpuścił. Ja świetnie pamiętam, jak miałam 20-parę lat i siedząc np. na wykładzie na uczelni po prostu czułam, jak moja gęba sie oblewa tłuszczem , rozpuszczając każdy makijaż I nic się nie dało z tym zrobić. Inna sprawa, że wtedy nie miałam pojęcia, o co tak naprawdę chodzi z kwasami itp., chociaż effaclar i diacneal były mi znane. Ale po miesiacu używania je wywalałam, bo uważałam, że nic nie dają Teraz bym wykazała wiecej cierpliwości.
Ash, kup sobie kwas askorbinowy w mazidłach (to kosztuje parę złotych) i wywal te juvity i cevikapy. Toż to klajster ohydny Mnie się nigdy juvit nie wchłonął ani na jotę, czuam się jak wysmarowana syropem, fuj. Wcale się nie dziwię, że Twoje pory tego nie znoszą.Kwas askorbinowy w proszku po prostu się rozpuszcza w wodzie i jest woda Wtedy nie ma szans na zapchanie, i to się wchłonie na sto procent. Z dodatkiem vit. E mozesz poeksperymentować, czy nie jest za tłusto. No i też bym tak nie demonizowała tego alkoholu w kosmetykach. Jeśli ktoś ma cerę suchą, wrażliwą, naczynkową, to owszem. Ale przy młodej, tłustej cerze, bez przesady. W żadną stronę, oczywiście, nie namawiam Cię do toników alkoholowych, ale trochę denata w filtrze Twoja cera powinna znieść bez problemu.
Erato dla Ciebie

Jeśli możesz, to podaj link to tego posta założonego przez Ciebie
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:06   #99
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

a proszę bardzo - to ten ostatni post: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...57#post1811457
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:08   #100
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Prosze, znowu wychodzi moje zamotanie ;-)
Sandija juz chyba podała ten link.
Buziaki Erato
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:21   #101
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Kate ja nawet nie próbowałam namawiać Ash na filtry LRP, bo wtedy zaczynają sie shody z ograniczeniem w doborze kosmetyków do makijażu.
Pewno, że Avene są najcieżesz, ale tonująca ma ładny kolor i można na nią kłaść cokolwiek - stąd mój dobór.

Eratko, a jak czujną trzeba być, nie nieczujną
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 15:24   #102
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Kurcze, juz sie chyba nie bede odzywac.
Czytam wlasnie na KWC o LRP i byc moze to bedzie jedyne wyjscie, bo lepiszcze na twarzy mi nie lezy. Mimo wszystko sprobuje i tego i tego.
Buzaki
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:43   #103
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Kochane mam mały problemik Właśnie próbowałam umyć buteleczkę po serum i strasznie ciężko to idzie. Myślę, że to lecytyna stanowi ten problem, bo wytrąciła się z serum i teraz została na ściankach buteleczki i nie chce skubana wyjść Coś tam niby wygrzebałam wacikiem, ale i tak pewnie nie do końca. Jak wy czyścicie swoje buteleczki?
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 16:24   #104
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez mckabi
Kochane mam mały problemik Właśnie próbowałam umyć buteleczkę po serum i strasznie ciężko to idzie. Myślę, że to lecytyna stanowi ten problem, bo wytrąciła się z serum i teraz została na ściankach buteleczki i nie chce skubana wyjść Coś tam niby wygrzebałam wacikiem, ale i tak pewnie nie do końca. Jak wy czyścicie swoje buteleczki?
Taką dużą, podłużną myjką do butelek - wciskam do buteleczki na serum samą koncóweczkę tego wyciora
Faktycznie, wredna ta lecytyna.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:03   #105
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez mckabi
Kochane mam mały problemik Właśnie próbowałam umyć buteleczkę po serum i strasznie ciężko to idzie. Myślę, że to lecytyna stanowi ten problem, bo wytrąciła się z serum i teraz została na ściankach buteleczki i nie chce skubana wyjść Coś tam niby wygrzebałam wacikiem, ale i tak pewnie nie do końca. Jak wy czyścicie swoje buteleczki?
Ja myję w ten sposób - do buteleczki kropelka płynu do mycia naczyń, kilka ziarenek suchego ryżu, nalewam wrzącą wodę, zakręcam buteleczkę, odstawiam na kilka minut, potrząsam energicznie, wylewam zawartość, ponownie wlewam wrzątek do butelki i zakrętki. Wylewam i przemywam spisytusem.

Można również wykorzystać szczoteczki dentystyczne do przestrzeni międzyzębowych - dobre są do mycia pipetek.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:15   #106
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Suri
Contax jeszcze Cię pomęczę Co masz na myśli mówiąc "efekty"?
Witamina C chroni ją przed niekorzystnym działaniem czynnikow zewnętrznych, które upośledzają zdolność regeneracji i prowadzą do pojawienia się przedwczesnych oznak starzenia.
Przy stosowaniu serum można zauważyc poprawę kolorytu cery i jej rozjaśnienie. Po czasie rozjaśnieniu ulegają też przebarwienia, zwłaszcza w połączeniu z filtrami.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:35   #107
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Contax
Witamina C chroni ją przed niekorzystnym działaniem czynnikow zewnętrznych, które upośledzają zdolność regeneracji i prowadzą do pojawienia się przedwczesnych oznak starzenia.
Przy stosowaniu serum można zauważyc poprawę kolorytu cery i jej rozjaśnienie. Po czasie rozjaśnieniu ulegają też przebarwienia, zwłaszcza w połączeniu z filtrami.
Jednym słowem "serum" zmniejszy widoczność moich naczynek
Czy np. moja mama mogłaby używać tego serum na noc (zaznaczam, że nie stosuje filtrów)?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 17:46   #108
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Suri
Jednym słowem "serum" zmniejszy widoczność moich naczynek
Czy np. moja mama mogłaby używać tego serum na noc (zaznaczam, że nie stosuje filtrów)?
Naczynka jak już popękały to tylko laser je zamknie.
Wit. C zawarta w serum spowoduje, że staną się bledsze, a skóra po pewnym czasie zrobi się grubsza i co za tym idzie naczynka będą mniej widoczne.

Mama może maziać się serumkirm na noc.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 18:38   #109
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Contax
Naczynka jak już popękały to tylko laser je zamknie.
Wit. C zawarta w serum spowoduje, że staną się bledsze, a skóra po pewnym czasie zrobi się grubsza i co za tym idzie naczynka będą mniej widoczne.
Dokładnie to samo miałam na myśli Kasiu

Cytat:
Napisane przez Contax
Mama może maziać się serumkirm na noc.
Super
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 19:08   #110
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Dziewczyny ! waśnie robię zakupy na mazidłach... no i powiedźcie mi ile mam kupić tej wit C? tak żeby mi nie zabrakło i się opłacało? chcę kupić raz a dobrze ,20 g kosztuje 4,60 .To ile gram mam zamówic?????
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:13   #111
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Niuniaczek 20 g wystarczy na długo.
Kup sobie przy okazji miarki i hydrolat różany, ewentualnie jeszcze dry flo.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:23   #112
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Contax
Niuniaczek 20 g wystarczy na długo.
Kup sobie przy okazji miarki i hydrolat różany, ewentualnie jeszcze dry flo.
Oki Dzięki Contax miarki i buteleczki mam a nawet łżeczki sobie wzięłam tylko nie mogę znaleźć wit E , w grupie -Witaminy jej nie ma.

A ten Hydrolat różany to w jakim celu?no i co to jest dry flo? Jejku wogóle czuję się jak palantunio, nic nie kumam.

Za to wzięłam sobie olej(macerat) z alg - jeszcze nie wiem co z nim zrobię ale poszukam jakiegoś przepisu i może pomoże mi na moje uda ...
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:28   #113
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

A juz wiem, dry flo- skrobia, no i hydrolat różany na wzmocnienie naczynek - tylko jak ich uzywać?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:29   #114
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Wit. E nie ma - trzeba kupować w aptece TOKOVIT 200.
Hydrolat można używac zamiast toniku do twarzy.
Dry flo jest do matowienia filtra - skrobia kukurydziana modyfikowana.
Algi - dobre na cellulit.

To tak bardzo krótko.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:32   #115
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Zerknij jeszcze w mazidlach na receptariusz - tam sa przepisy.
Do serum wodnego z vit. C potrzeba jeszcze lecytyny HLB 4 lub 7.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:39   #116
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Joasiak i Contax dzięki
Niestety jedyna długa myjka jaką posiadam jest za szeroka by wejść do buteleczki, w takim razie wypróbuję metodę Contax
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:39   #117
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Contax
Zerknij jeszcze w mazidlach na receptariusz - tam sa przepisy.
Do serum wodnego z vit. C potrzeba jeszcze lecytyny HLB 4 lub 7.
Ale chyba nie koniecznie prawda? a wątku czyrtałam zę serum może się zważyć - a czy jak nie dodam to będzie gorsze?
Mam suchą skórę więc zamówiłam sobie jeszcze glicerynę by troszkę kapnąć do serum - dobzie?

Aj już się nie mogę doczekać
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:47   #118
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Waży się lecytyna z kapsułek. Ta z mazidel jest jakby powiedzieć - czysta, przeznaczona do robienia kosmetyków, dlatego też są jej dwa rodzaje - HLB 4 i HLB 7. Przeczytaj przepisy to się zorientujesz. Poza tym lecytyna zwiększa wchłanialność i penetrację serum wodnego.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 19:55   #119
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

A jak lecytyna się waży to traci swoje właściwości?
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 20:06   #120
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Contax
Waży się lecytyna z kapsułek. Ta z mazidel jest jakby powiedzieć - czysta, przeznaczona do robienia kosmetyków, dlatego też są jej dwa rodzaje - HLB 4 i HLB 7. Przeczytaj przepisy to się zorientujesz. Poza tym lecytyna zwiększa wchłanialność i penetrację serum wodnego.

oki to lecytynkę też wezmę Serum 10% to Lecytyna sojowa HLB4 tia?.
Dzieuję i Całuję
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 17:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.