Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-09, 10:20   #271
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez pearlania Pokaż wiadomość
Polecam szampon fitomedu ziołowy

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html - link do kwc, dzisiaj wystawiłam mu recenzje
Potwierdzam . NAjlepszy szampon jaki kiedykolwiek miałam. A na włosy suche (tzw. siano ) jeest zbawienny
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 13:07   #272
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Potwierdzam . NAjlepszy szampon jaki kiedykolwiek miałam. A na włosy suche (tzw. siano ) jeest zbawienny
Cieszę się, ze jeszcze komuś tak bardzo przypasował ten szampon jest doskonały!
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 10:33   #273
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

gdzie mozna ten fitomed dostac? planuje wyprobowac, najlepiej wersje rumiankowa.

ja koncze barwe rumiankowa. przez dluzszy czas bylo swietnie-wlosy lekkie, pachnace, czyste, puszyste i dluzej swieze, a tu nagle...dostalam lupiezu i mam wysuszona skore glowy, sypie sie bialy pylek musze zmienic mu niestety ocene na KWC, bo w sumie...swietnie sie nim mylo, a pod koniec mnie zaczal wysuszac

widze, ze rumiankowe szampony maja raczej tutaj slabe wziecie, ale moze ktos mi poleci jakis dobry i bardziej lagodny?
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 10:54   #274
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Potwierdzam . NAjlepszy szampon jaki kiedykolwiek miałam. A na włosy suche (tzw. siano ) jeest zbawienny
I ja się pod tym podpiszę. Jeden z delikatniejszych szamponów na naszym rynku. Zanim go odkryłam gryzłam ściany z powodu chronicznie swędzącego skalpu.

Używałam tego szamponu przez ponad dwa lata i przez ten czas - o ile się go trzymałam - nie miałam problemów ze skórą głowy. W międzyczasie jednak miałam kilka skoków w bok (m.in. Barwa tataro-chmielowa, Mypa aloesowy), co zawsze wcześniej czy później owocowało podrażnieniem i łupieżem.

Wiem jednak, że nie wszystkim ten szampon będzie służył. Niektóre Wizażanki skarżyły się na uczulenia i sztywne, trudne do rozczesania włosy.

Tusio, Fitomed kupisz w zielarnii (w Krakowie np. w Herbapolu na Szewskiej)
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 18:04   #275
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Ja zamawiam produkty fitomedu tutaj http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/s0-Szukaj i wybieram aptekę, w której chce je odebrać; wychodzi tanio i bardzo wygodnie, następnego dnia zakupy czekają w aptece.
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 14:03   #276
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Tusio, Fitomed kupisz w zielarnii (w Krakowie np. w Herbapolu na Szewskiej)
dzieki

kurcze, jednak niepotrzebnie tak zjechalam ten rumiankowy barwy...zaczelam go rozcienczac woda zrodlana z butelki. pomoglo, wysuszenie przeszlo, a wlosy nadal wygladaja po tym szamponie ladnie pewnie wysusza mnie krakowska kranowa..
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 19:53   #277
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

zaczynam rumiankowy fitti, ma dobre oceny na kwc
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 19:53   #278
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Dziewczyny, a czy szampony Joanny z serii Z apteczki babuni tez można zaliczyć do ziołowych?
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 21:39   #279
katttkaa
Zadomowienie
 
Avatar katttkaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mój dom ;)
Wiadomości: 1 415
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

ja z tej apteczki babuni miałam odzywkę do włosów przetłuszczających sie i stosowałam ja reguralnie przez dwa tygodnie co dwa dni i nie dała kompletnie nic..jakie szampony mają działanie to niewiem czytając ten watek postanowiłam zakupić juto jakiś najzwykleszy szamponik jak go kupie to napisze wam jaki trzeba spróbowa cczegos nowego a te szampny z avonu herbal to tez niby są takie ziołowe?? niewiem jaki jest ich sład bo jeszcze ich nie miałam ale tan imbir i mango mnie kusi
katttkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 16:06   #280
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

od dzisiaj myje fitomedem z henna
dziewczyny, nie orientujecie sie, gdzie moge znalezc w krakowie szampony home institut? drogi troche jest, ale jak podaje producent, ma w skladzie az 15% ekstraktu z henny. strasznie mnie kusi, jesli ktoras z was bedzie cos wiedziec-czekam na odzew!!!
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 13:20   #281
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Kiedyś widziałam je w Superpharmie w Galerii Kazimierz i pewnie w kilku innych miejscach, ale teraz za nic nie mogę sobie przypomnieć, gdzie to było
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 17:52   #282
Carrie85
Raczkowanie
 
Avatar Carrie85
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 417
GG do Carrie85
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

W tamtym tygodniu kupilam Eva Nature, czy jakos tak.. mialam troche obawy przed jest zastosowaniem. szamponik za 3.99 a efekty widac dopiero po tygodniu. fajnie sie pieni, zapach tez ok. ladnie sie blyszcza po wysuszeniu. jak na taki tani szampon to idealny.

jak mi sie skonczy, to kupie ten z Barwy, chyba z ciekawosci bo takie dobre opinie znalazlam na wizazu
Carrie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 21:04   #283
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Ja od pół roku używam barwy ziołowej,
na zmianę rumiankowy, pokrzywowy, brzozowy
chciałabym zmienić na jakiś inny, ale jakoś nie umiem się z nią rozstać
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 13:13   #284
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

dziewczyny, uzywalyscie ktoregos z tych nowych szamponow barwy? widze, ze jest jablko i zurawina, strasznie mnie kusza, ale nie moge znalezc...
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 13:37   #285
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
dziewczyny, uzywalyscie ktoregos z tych nowych szamponow barwy? widze, ze jest jablko i zurawina, strasznie mnie kusza, ale nie moge znalezc...
Łączę się z Tobą w bólu - ja też bym chętnie przetestowała jabłko i żurawinę, ale Barwa tak jak Joanna, szwankuje z dystrybucją

EDIT: Są w Inermisie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2008-12-03 o 13:38
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 21:32   #286
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Kupilam dzis Malwę/Czarna Rzepa.Lekuję się jako ofiara "środków piorących" do włosow.Chyba vanisz bylby lepszy od fructisa i nivea.Łupież zniknal,zniknely tez butelki Malwy wzielam niepozornie wyglądający produkt z naszego chemicznego PSS-społem.Sprawdzil sie doskonale... cena 3,2

Edytowane przez kamalaska
Czas edycji: 2009-01-27 o 21:14
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 21:12   #287
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Uwaga szampony barwa dostepne są w tesco za 2,7.ja znalazlam tylko czarna rzepe i pokrzywowy.kupiony w ilosci 5 sztuk:d tatarowego nie znalazlam,dopiero w ziolowym sklepie
malwa czarna rzepa sie SPRAWDZILA,zniknal uporczywy lupiez i swedzenie glowy-obawiam się,ze bede miec problem z wyborem firmy:malwa czy barwa


help łupiez po malwie i barwie

Edytowane przez kamalaska
Czas edycji: 2009-02-05 o 15:23
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:03   #288
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Od jakiegoś czasu (dość krótkiego) stosuję szampony ziołowe. Postanowiłam, że przetestuje je żeby sprawdzić który mi najbardziej pasuje. Jak narazie cały zużyłam Barwy brzozowy - bardzo fajny, teraz mam z czarnej rzepy Polleny Evy - jestem na końcówce ale zauważyłam, że troszkę wysusza końcówki... Nieciekawie, ale staram się robić co się da byle końcówki były nawilżone i w dobrym stanie.

W carefurze - którego mam pod nosem, nie ma niestety szamponów Barwy, ale zauważyłam szampony firmy LIDA i jest m.in. chmielowy, czy ktoś coś słyszał o tej firmie?

Kusi mnie też Familijny m.in. aloesowy, ale boję się że zrobi to z moich włosów przesuszoną kupę siana...
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 11:04   #289
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

ani tataro chmielowy, ani pokrzywowy i nawet rzepowy firmy barwa,pollena, malwa i polena eva nie pomogl mi na wlosy mialam wysyp łupieżu ,zniszczone końcówki i w ogóle...
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 09:55   #290
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

hej,

Dziewczyny - pomóżcie mi proszę Muszę znaleźć jakiś dobry bardzo silnie oczyszczający szampon, który przy okazji nie zniszczy mi włosów. Do tej pory stawiałam na pordukty salonowe, ale chce się przerzucić na farbowanie henną i muszę oczyścić włosy z farby chemicznej w przeciągu miesiąca. Nie chce przy tym ich zniszczyć - wszelkie marketowe wynalazki odpadają, bo moje włosy przy nich wyglądają jak spalone.

Szukam więc czegoś ziołowego - d obrze by było gdyby przy okazji nie poplątał mi calkowicie włosów - są b.długie...

z góry dzięki
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 12:50   #291
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
naszlo mnie zwatpienie po paru miesiącach regularnego stosowania ziolowych szamponikow

przestalam sie ludzic, ze moje wlosy beda coraz zdrowsze i piekniejsze, skoro ziolowy i tak je wysusza mimo odzywki.

placza sie i wypadaja przy rozczesywaniu

odstawiam je, moze nie na zawsze, ale chyba regularnie stosowane mi nie sluza.

wczoraj cos mnie tknelo i uzylam szamponu wspolokatora- Head&Shoulders. byl z odzywka, wiec dla odmiany nie wmasowalam nic.

nie pamietam kiedy mialam tak piekne wlosy... gladkie, puszyste, blyszczace.

nawet wspolokatorka mi zwrocila uwage, ze moje wlosy wygladaja dzis niesamowicie, tak blyszcza i sie fajnie ukladaja.

a swiezosc zachowaly bardzo dlugo, zwazywszy na to, ze moje przetluszczaja sie w zastraszajacym tempie. w dodatku chyba przez krotegos "ziolowca" nabawilam sie stanu zapalnego skory i lekkiego lupiezu

kupilam dzis wlasna butle 400ml, bo byla w promocyjnej cenie

byc moze sa osoby, dla ktorych ziolowki sa idealne, dla mnie niestety nie, a szkoda, bo sa tanie
Może to kwestia wrażliwości- mam na myśli skórę głowy i włosy? Mnie też służy wyłącznie Head&Shoulders i ostatnio spodobał się moim włosom też ekologiczny szampon z Yves Rocher- bardzo lekki dla nich, na pewno jeszcze dokupię bo już mi się skończył a teraz jest w promocji. A po szamponach ziołowych miałam początki łojotoku i łupież niestety. A włosy mam cienkie i delikatne jak włosy dziecka, z tendencją do wypadania i przetłuszczania się przy skórze.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 16:33   #292
nogulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 454
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Hey dziewczyny...możecie mi powiedzieć czy jeśli chciałabym odstawić szampony z silikonami,a mam włosy blond,rozjaśniane( tylko u fryzjera) to stan moich włosów może się faktycznie poprawić od wewnątrz po jakimś czasie?Pamiętam,że kiedyś stosowałam przez kilka tygodni szampon i lotion Seboradin i włosków było faktycznie więcej,choć nie były miękkie i "lejące",ale jakby sztywniejsze i pogrubione...Ehh...wiem,ż e kiedy odstawię te wszystkie kosmetyki silikonowe to stracę gładkie i niepuszące się włoski...ale jeśli za cenę zdrowszych włosów na dłużej to jestem w stanie się poświęcić....warto???
nogulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 17:37   #293
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez nogulka Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny...możecie mi powiedzieć czy jeśli chciałabym odstawić szampony z silikonami,a mam włosy blond,rozjaśniane( tylko u fryzjera) to stan moich włosów może się faktycznie poprawić od wewnątrz po jakimś czasie?Pamiętam,że kiedyś stosowałam przez kilka tygodni szampon i lotion Seboradin i włosków było faktycznie więcej,choć nie były miękkie i "lejące",ale jakby sztywniejsze i pogrubione...Ehh...wiem,ż e kiedy odstawię te wszystkie kosmetyki silikonowe to stracę gładkie i niepuszące się włoski...ale jeśli za cenę zdrowszych włosów na dłużej to jestem w stanie się poświęcić....warto???
Spróbować zawsze warto, ale jeśli masz włosy zniszczone i osłabione od rozjaśniania, to samo odstawienie silikonów nic nie da. Zależy jeszcze, jakich silikonów używasz do tej pory, bo niektore silikony łatwo się zmywają, a inne wręcz przeciwnie, oblepiają włos, tak, że trzeba użyć oczyszczającego szamponu. Jeśli probleme są zniszczone rozjaśnianiem włosy, to możesz spróbować myć je dziecięcym szamponem Bebi (dla mnie nr 1), a na długośc włosa stosować maseczki, odzywki, olejek rycynowy, róznego rodzaju oleje.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 21:00   #294
nogulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 454
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Aggie125 dziękuję za wyczerpującą odpowiedz Moje włosy są osłabione po lecie (dwa tygodnie wody morskiej,wiatr,promienie słoneczne)Nie mam na głowie na szczęście platyny,fryzjerka rozjaśnia mi raczej włosy tonerami,rezygnując z typowych farb.Niestety z farbowania nie mogę zrezygnować choć robię to raz na 3,4 miesiące. Z drugiej strony przestałam też przyjmować tabletki wzmacniające,ale na rzecz warzyw i owoców letnich.Mimo wszystko doszłam do wniosku,że dosyć katowania moich kłaczków szamponami o balsamicznych cięzkich,silikonowych konsystencjach.Wracam do natury Stwierdzam po dłuższym namyśle,że silikonowe wygładzenie pozostawie tylko na większe okazje,a jako maseczki rzucę się na olejki kosmetyczne P.S Pytanie może infantylne,ale czy szampon oczywszczający,dla dzieci lub ziołowy nie zrobi mi coś strasznego z kolorem na włosach...?
nogulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:03   #295
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Witam!
Równiez chce zakupic szampon ziołowy (konkretnie barwa brzozowy oraz ten polecany z Fitomedu), ale moje wlosy sa suche i nie wiem czy takie szampony dodatkowo ich nie przesusza ? Napewno beda problemy z rozczesaniem, ale z tym poradze sobie stosujac odzywke ( chcialam taka z silikonami, tymi latwiej zmywalnymi ). Czy takie polaczenie szampon ziolowy+ odzywka z silikonami bedzie dobre dla moich suchych wlosow ? Nie chce miec na glowie siana. Poza tym chcialabym odzywic je tak od srodka.
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:00   #296
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Witam!
Równiez chce zakupic szampon ziołowy (konkretnie barwa brzozowy oraz ten polecany z Fitomedu), ale moje wlosy sa suche i nie wiem czy takie szampony dodatkowo ich nie przesusza ? Napewno beda problemy z rozczesaniem, ale z tym poradze sobie stosujac odzywke ( chcialam taka z silikonami, tymi latwiej zmywalnymi ). Czy takie polaczenie szampon ziolowy+ odzywka z silikonami bedzie dobre dla moich suchych wlosow ? Nie chce miec na glowie siana. Poza tym chcialabym odzywic je tak od srodka.
Fitomed do suchych włosów na pewno Ci nie przesuszy ich dodatkowo - jest świetny; z Barwy dobry jest rzepowy i tataro-chmielowy, pokrzywowy trochę wysusza (bo jest do przetłuszczających się włosów) a brzozowego nie miałam.
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:29   #297
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Dzia za odp
Miałam kiedys Rzepe z Joanny i troche wysuszala, wiec raczej nie sprobuje rzepowego. Co do tatro-chmielowego to wydaje mi sie, ze chmiel rozjasnia, a ja mam ciemne farbowane wlosy, wiec ten chyba tez odpada.
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:57   #298
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Dzia za odp
Miałam kiedys Rzepe z Joanny i troche wysuszala, wiec raczej nie sprobuje rzepowego. Co do tatro-chmielowego to wydaje mi sie, ze chmiel rozjasnia, a ja mam ciemne farbowane wlosy, wiec ten chyba tez odpada.
Chmiel jeśli już to przyciemnia... w każdym razie napewno nie rozjaśnia
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 17:00   #299
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Chmiel jeśli już to przyciemnia... w każdym razie napewno nie rozjaśnia
Naprawde myslalam, ze rozjasnia Wtakim razie przymierze sie tez i do tego Dzia
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 17:07   #300
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Szampony ziołowe - pomagają, czy szkodzą?

Cytat:
Napisane przez nogulka Pokaż wiadomość
P.S Pytanie może infantylne,ale czy szampon oczywszczający,dla dzieci lub ziołowy nie zrobi mi coś strasznego z kolorem na włosach...?
Szampony o wlaściwościach oczyszczających mogą nieco spłukać kolor, ale to raczej dotyczy włosow ufarbowanych na ciemniejszy kolor. Nie na darmo radzi się osobom niezadowolonym z farbowania mycie głowy szamponem silnie oczyszczającym lub przeciwłupieżowym. Istotne jest, w jakim stanie są Twoje włosy. Jeśli rozjaśnianie nieco je oslabiło, to może spróbuj myc je delikatnym szamponem dziecięcym (weź tylko pod uwagę, że niektóre dziecięce szampony są dziecięce tylko z nazwy, a de facto są tak agresywne, że włosy deba stają). Zainwestuj raczej w dobre odzywki, maseczki, choćby słynna i kosztująca kilka zlotych Gloria, rób sobie maseczki z olejku rycynowego.

Natomiast jeśli przez dłuższy czas stosowałaś kosmetyki z silikonami, możęsz spróbować umyć kilka razy włosy szamponem oczyszczającym i co jakiś czas powtarzać kurację.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.