Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-07-09, 20:16   #421
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 531
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wczoraj z tym miodem cudowalam. Nie odczulam efektu pilingu na glowie-moj miod chyba za bardzo scukrzony nie byl, posiedzialam z tym miodem i odzywka ze 3 godziny na glowie. Po umyciu, splukaniu woda z octem i wysuszeniu ujrzalam swoje wlosy w nowym swietle. Cudownie jedwabiste, lekkie, ale nie naelektryzowane, blyszczace. Siwe gdzies zniknely-nie, nie zostaly ufarbowane, ale staly sie malo widoczne.
Polecam z calego serca ta metode.
Wiêc miodek zapowiada siê interesuj±co Na LU czyta³am te¿ o p³ukance miodowej po myciu, mo¿e którego¶ dnia równie¿ siê skusze Ale narazie czeka mnie od¿yweczka z miodkiem.
Szalu¶ Mo¿esz spróbowaæ mycia od¿ywk±, tylko musi byæ lekka, o jak najkrótszym sk³adzie, bez silikonów (ewentualnie z amodimethicone), osobi¶cie polecam elseve, dobre s± te¿ podobno ziaji. Pamiêtaj ¿eby siê nie spieszyæ i porz±dnie wymasowaæ skóre g³owy, a potem zaj±æ siê pozosta³ymi prysznicowymi/k±pielowymi czynno¶ciami albo nawet za³o¿yæ czepek i po³aziæ/posiedzieæ z od¿ywk± troche d³u¿ej. Mo¿esz spróbowaæ tez miodku, ale takiego skrystalizowanego, do peelingu skóry g³owy (na³ó¿ na wmasowan± ju¿ porz±dnie od¿ywkê). Potem (najwa¿niejsze) sp³usz to wszystko obficie ch³odn±/letni± wod± (mi zajê³o to ok. 2-3 minuty).
Metoda z sod± wygl±da natomiast nastêpuj±co: mieszamy 1 czê¶æ sody z 1-2 czê¶ciami szamponu (mo¿e byæ wiêcej, szampon najlepiej bez SLS) myjesz szybko, masuj±c skórê g³owy i sp³ukujesz wod±, potem wmasuj w skalp i w³osy roztwór octu/aspiryny znowu sp³usz wod± i na³ó¿ od¿ywkê (nie pomijaj nic, bo efekt bêdzie gorszy). Mi³ych eksperymentów
sweet_white_chocolate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-09, 20:41   #422
szalu¶ :)
Raczkowanie
 
Avatar szalu¶ :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: P³ock
Wiadomo¶ci: 94
GG do szalu¶ :)
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

sweet dziêki Ci wielkie
super to wszystko opisa³a¶ którego¶ dnia na pewno poeksperymentujê :tak:
__________________
co ¶wiat ma z dwojga ludzi, którzy nie widz± ¶wiata?

Wis³awa Szymborska, "Mi³o¶æ szczê¶liwa"


szalu¶ :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-10, 07:03   #423
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 2 954
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez Izaluka Poka¿ wiadomo¶æ
Kasiu no z cukrem nie robi³am jeszcze. Peeling g³owy my¶lê, ¿e dobrze odblokuje pory na skórze g³owy... Sama w sumie nie wiem, ale chyba warto.

My³am od¿ywk±. Powoli, delikatnie. W³osy nawet czyste by³y, ale ja mam szybko przet³uszczaj±ce siê, wiêc dla mnie sposób ok, ale nie na 2 dni odstêpu miêdzy myciem.

Dzi¶ chcê sodê sobie zafundowaæ. Tylko to musi byæ zmieszane z szamponem bez SLS prawda?? Czy mo¿e byæ z SLS? Jeszcze nie nawiedzi³am Rossmana, a mój zio³owy ma nawet to w sk³adzie :/

Sweet nie zapominaj o tej od¿ywce, bo to ponoæ bardzo wa¿ne, by ³uski w³osów trochê siê zasklepi³y od tej od¿ywki.
A gdzie czytalas o tym pilingu?
A rosmana nie nie nawiedzaj, radze z calego serca, ten szampon hipp to jakas masakra - przynajmniej dla mnie, nie wiem skad te pochlebne opinie. Generalnie szampon na poczatku jest ok, slicznie pachnie, ale potem jest koszmar placz i zgrzytanie zebow;D
Ja uzywalam (i uzywam) szamponu fitomedu konkretnie tego:http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14959
(wlasciwie wszystkich z serii ale ten dla mnie jest najfajniejsz) i jestem b. zadowolona.
Teraz sobie zmienie na szampon Alepii ciekawe co to bedzie.. w ogole te naturalne mydelka rany julek
ja juz sie tak odzwyczailam od sls ze jak tylko umyje takim szamponem glowe to mam jeden koltun i siano zamiast wlosow.

Ja z odzywek moge osobiscie polcecic Lanzy Reconstructor. Jest o niebo lepszy niz produkty kerastase. W ogole wg mnie nie oplaca sie kupowac drogich szamponow z profesjonalnych linii - dla mnie najlepsze sa wlasnie te bez slsowe (choc przyznam ze wszystkich szamponow z wyzszej polki nie probowalam ).

Iza, jesli masz przetluszczajace sie wlosy kup w aptece MSM forte olimpu i gwarantuje Ci ze po miesiecznej kuracji bedziesz miala spokoj z myciem na dwa trzy dni.

Kiedys czytalam forum dot lysienia, glownie mezczyzni tam pisali, choc nie tylko, generalnie ludzie ze wszystkimi mozliwymi odmianami lysienia i wielu ekspertow twierdzilo ze podstawa dbania o wlosy to dobry masaz + zielona herbata + ochrona uv. Dobry masaz polega na tym ze przez ok 5-10 minut codziennie masujesz skore glowy opuszkami palcow, ale nie tak zeby wlosy ci sie przesuwaly pod palcami, tylko zeby hmm jak to opisac....tak zeby skora trzymala sie palcow jak to bedziesz dobrze robic to poczujesz ze cala skora na glowie sie rusza pod reka jak robilam to systematycznie to mi sie o wiele mniej wlosow mi wypadalo. No i jakby nie bylo to strasznie przyjemne
Do tego zielona herbata ale pita w ilosciach 5 szklanek dziennie. I nie zadna torebkowa tylko lisciasta - niestety mnie sie nigdy nie chcialo ale mysle ze nawet jedna dziennie cos da.
kasia5558 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-10, 08:50   #424
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez kasia5558 Poka¿ wiadomo¶æ
Iza, jesli masz przetluszczajace sie wlosy kup w aptece MSM forte olimpu i gwarantuje Ci ze po miesiecznej kuracji bedziesz miala spokoj z myciem na dwa trzy dni.
Nie mo¿esz jej nic takiego gwarantowaæ, bo nie masz pojêcia jak jej organizm zareaguje na MSM - niektórych nie wzrusza
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-10, 10:46   #425
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 2 954
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Jasne.
Wybacz, bylam za bardzo rozentuzjazmowana (?) piszac to. Msm pomogl naprawde wielu moim kolezankom wiec jesli nie gwarantuje to przynajmniej radze goraco sprobowac.
kasia5558 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-10, 11:51   #426
Izaluka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomo¶ci: 4 469
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Dziêki, czyta³am o tym na suplemantacji. Zamierza³am i tak kupiæ Miejmy nadzieje, ¿e zadzia³a te¿ na mnie
Izaluka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-10, 12:12   #427
szalu¶ :)
Raczkowanie
 
Avatar szalu¶ :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: P³ock
Wiadomo¶ci: 94
GG do szalu¶ :)
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Poka¿ wiadomo¶æ
Wczoraj umy³am w³osy mieszank± sodow±, ale zapomnia³am o od¿ywce na koniec Jednak przy moich w³osach nie by³o dramatu z rozczesywaniem, bo w ogóle siê nie pl±cz± (czeszê w³osy 1-2 razy dziennie, po myciu przeczesujê palcami ), ale przet³u¶ci³y siê bardzo szybko. Co do oczyszczania to po myciu zostaly mi na g³owie same w³osy Hmmm i w obliczu tych moich eksperymentów wysunê³am pewien wniosek, tzn. przypuszczam, ¿e mocne przet³uszczanie siê moich w³osów bierze siê z wysuszania ich szamponami z mocnymi detergentami i nie u¿ywania do ich pielêgnacji niczego innego Dlatego zmieniam szampon na dzieciêcy, od¿ywka do mycia 1-2 razy w tygodniu, soda co dwa tygodnie, a po niej p³ukanka octowa i OD¯YWKA Dam znaæ jak taka pielêgnacja sprawdza siê na cienkich i przt³uszczaj±cych sie w³osach.
EDIT: za kilka dni przetestujê mycie od¿ywk± ze skrystalizowanym miodem jako peeling do skóry g³owy, wra¿enia równie¿ opiszê.
Pozdrawiam
sweet, zmieni³a¶ ju¿ szampon? kurczê, to, co napisa³a¶, rzeczywi¶cie ma sens- nie wiem jak profesjonalnie, bo ja siê nie znam, ale jak dla mnie brzmi zachêcaj±co. czy ten program jako¶ sprawdza siê w Twoim przypadku? bo z chêci± i ja bym go wypróbowa³a

umy³am dzi¶ rano w³osy sod±, narazie efekt bardzo fajny w³osy oczyszczone, b³yszcz±ce, mam tylko nadziejê, ¿e mi siê szybciej nie przet³uszcz±... có¿, zobaczymy, co bêdzie pó¼niej. nied³ugo umyjê je od¿ywk±
(ah ta mania na punkcie w³osów... )
__________________
co ¶wiat ma z dwojga ludzi, którzy nie widz± ¶wiata?

Wis³awa Szymborska, "Mi³o¶æ szczê¶liwa"


szalu¶ :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-07-11, 14:19   #428
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 65
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka¿ wiadomo¶æ
na problemy ze ¶wi±dem i ³uszczeniem skory glowy polecam (ci±gle) szampon ktory uratowa³ "g³owê" i jej problemy mojemu mêzowi (jego problemami by³y: ¶wi±d, swêdznie, pieczenie, ³uszczenie, ³upie¿).

pharmaceris puri ichtilum http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm
Evitko, interesuje mnie ten ¿el/szampon, tylko tam napisali, ze to dla osób z ³uszczyc±. A jak nie mam ³uszczycy, tylko g³owa mnie swêdzi? Na dodatek mam ci±gle krosty na g³owie [mo¿e kto¶ ma na to patent? ju¿ by³am u kilku dermatologów, ró¿nymi rzeczami smarowa³am i nic].
Rozmaryna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-11, 14:37   #429
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdañsk/Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 927
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mo¿esz jej nic takiego gwarantowaæ, bo nie masz pojêcia jak jej organizm zareaguje na MSM - niektórych nie wzrusza
No w³a¶nie, na mnie on w ogóle nie dzia³a, a ze¿ar³am 1,5 opakowania - najlepsze jest to, ¿e mam jeszcze jedno ca³e w zapasie i nie wiem, co z nim zrobiæ
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-11, 14:39   #430
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie, na mnie on w ogóle nie dzia³a, a ze¿ar³am 1,5 opakowania - najlepsze jest to, ¿e mam jeszcze jedno ca³e w zapasie i nie wiem, co z nim zrobiæ
Mi fajnie organizm oczyszcza³ ale na skórê, w³osy i stawy nie zauwa¿y³am wp³ywu
Podrzuæ mi swój adres paskudo na priva
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-11, 15:11   #431
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Evitko, interesuje mnie ten ¿el/szampon, tylko tam napisali, ze to dla osób z ³uszczyc±. A jak nie mam ³uszczycy, tylko g³owa mnie swêdzi? Na dodatek mam ci±gle krosty na g³owie [mo¿e kto¶ ma na to patent? ju¿ by³am u kilku dermatologów, ró¿nymi rzeczami smarowa³am i nic].
mój m±¿ tez nie ma ³uszczycy- jego dolegliwosci opisa³am w cytowanym przez ciebie poscie. jego m.in. te¿ ³eb swêdzial i pot tym szamponie przesta³. Lekarze mówili ¿e ma ³upiez i £ZS-ale co on tam ma to nie wiadadomo....a propos kompetencji dermatologów . On te¿ tu³a³ sie po dermatologach i po ka¿dej wizycie szed³ do apteki wydaæ jakies 200z³ na rózne tam ma¶ci ¶ra¶ci szampony....
Jemu ten szampon pomaga-wiec polecam, ale jak siê u ciebie sprawdzi, to juz trzeba przetestowaæ
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-11, 17:17   #432
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 65
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Dziêki, Evitka. Po dermatologach to ja razem z mê¿em chodzi³am, on te¿ ma ró¿ne problemy ze skór±, ale ju¿ zw±tpi³ i nie chce wiêcej chodziæ, no bo w³a¶nie tylko nowe smarowid³a i nic. Ja te¿ ju¿ wolê biochemiê poczytaæ.

Fajnie by by³o, jakby mi kto¶ móg³ odpowiedzieæ na pytanie o ¿el jako szampon, które zamie¶ci³am tu w po¶cie 256 http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76670&page=9

No i mo¿e kto¶ ma pomys³ na moje bol±ce krosty na g³owie? Maseczka aspirynowa?
Rozmaryna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-11, 17:40   #433
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 531
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez szalu¶ :) Poka¿ wiadomo¶æ
sweet, zmieni³a¶ ju¿ szampon? kurczê, to, co napisa³a¶, rzeczywi¶cie ma sens- nie wiem jak profesjonalnie, bo ja siê nie znam, ale jak dla mnie brzmi zachêcaj±co. czy ten program jako¶ sprawdza siê w Twoim przypadku? bo z chêci± i ja bym go wypróbowa³a

umy³am dzi¶ rano w³osy sod±, narazie efekt bardzo fajny w³osy oczyszczone, b³yszcz±ce, mam tylko nadziejê, ¿e mi siê szybciej nie przet³uszcz±... có¿, zobaczymy, co bêdzie pó¼niej. nied³ugo umyjê je od¿ywk±
(ah ta mania na punkcie w³osów... )
Szalu¶ niestety narazie jeszcze nic nie moge napisac jak to dziala, bo dopiero zaczynam stosowac to wszystko. Jak uda mi sie ubierac na zamowienie w mazidlach to doszlaby jeszcze do tego od¿ywka proteinowa ale to narazie w odleglejszych planach. Tak wiec o jakis konkretnych spostrzezeniach napisze dopiero za jakis czas. Pozdrawiam
sweet_white_chocolate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-11, 18:29   #434
szalu¶ :)
Raczkowanie
 
Avatar szalu¶ :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: P³ock
Wiadomo¶ci: 94
GG do szalu¶ :)
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

w takim razie czekam z niecierpliwo¶ci±
__________________
co ¶wiat ma z dwojga ludzi, którzy nie widz± ¶wiata?

Wis³awa Szymborska, "Mi³o¶æ szczê¶liwa"


szalu¶ :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-12, 14:15   #435
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Dziêki, Evitka. Po dermatologach to ja razem z mê¿em chodzi³am, on te¿ ma ró¿ne problemy ze skór±, ale ju¿ zw±tpi³ i nie chce wiêcej chodziæ, no bo w³a¶nie tylko nowe smarowid³a i nic. Ja te¿ ju¿ wolê biochemiê poczytaæ.
jak bys o moim pisa³a- mój te¿ kategorycznie odmówi³ wizyt u dermatologa . (No i na szczê¶cie na rzie nie ma powodu)
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-13, 08:58   #436
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 65
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Evitko, kupi³am ten puri ichtilum. Ale ma SLS, to da³am mê¿owi, bo on ma takie trochê ³uszczycowe zmiany na twarzy, niestety, ktore mu sie ostatnio nasilaj±. Mam nadziejê, ¿e bêdzie dobry.

A spróbowa³am ten ¿el do twarzy Lirene, o który pyta³am, jako szampon i nie bardzo. Tzn. w³osy jeszcze mam mokre, to nie wiem do koñca, ale nie pieni³ siê prawie wcale i ¼le siê my³o.
Rozmaryna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-18, 15:48   #437
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Dziewczyny,
przenioslam sie na bezsls-owe szampony, Babydream i Hipp.Mylam tez wlosy odzywka z miodem.I bylo ok, ale ostatnio zaczela mnie glowa cos swedziec troche i odrobinke sie luszczyc.Wyjelam wiec tajna bron-Kerium LRP p/lupiezowe i p/swiadowe. I tragedia! skora sie luszczy, swedzi, koszmar wrocil na nowo.Co zrobic? Co uzyc?
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-18, 20:05   #438
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 1 687
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

osobiscie uzywam szampon babydream (2 wersje - zwykla do nasady, z olejem rycynowym na wlosy) i odzywka (baza kremowa zakupiona u thanatosa z nawilzaczami (NMF, hydromanil), proteinami i D-pantenolem); stosuje zamiennie odzywke badz olej - gdyz razem obciazaja wlosy; nie susze ich suszarka i nie farbuje

ezieta - proponuje udac sie do dermatologa; twoj stan nie musi byc spowodowany niewlasciwa pielegnacja
__________________
Wymianka
nri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-18, 20:18   #439
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez nri Poka¿ wiadomo¶æ
osobiscie uzywam szampon babydream (2 wersje - zwykla do nasady, z olejem rycynowym na wlosy) i odzywka (baza kremowa zakupiona u thanatosa z nawilzaczami (NMF, hydromanil), proteinami i D-pantenolem); stosuje zamiennie odzywke badz olej - gdyz razem obciazaja wlosy; nie susze ich suszarka i nie farbuje

ezieta - proponuje udac sie do dermatologa; twoj stan nie musi byc spowodowany niewlasciwa pielegnacja

Kiedys bylam z tym u deramtologa.Zaaplikowala mi pani salicylol, ktorego wydrzec z glowy potem nie umialam.Domylam glowe...Ludwikiem.
Jakos ciezko mi doprowadzic ten leb do stanu rownowagi a Kerium jako panaceum doprowadzil glowe do tragedii.Powinnam rekawiczki zalozyc, coby sie nie drapac...
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-18, 22:41   #440
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 1 687
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedys bylam z tym u deramtologa.Zaaplikowala mi pani salicylol, ktorego wydrzec z glowy potem nie umialam.Domylam glowe...Ludwikiem.
Jakos ciezko mi doprowadzic ten leb do stanu rownowagi a Kerium jako panaceum doprowadzil glowe do tragedii.Powinnam rekawiczki zalozyc, coby sie nie drapac...
bez bicia przyznam sie, ze nie mam pojecia o czym mowisz o ile dobrze zrozumialam bylas - ale nie pomoglo; idz wiec do innego; leczenie sie na wlasna reke mazidlami moze byc ryzykowne
__________________
Wymianka
nri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-19, 07:54   #441
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez nri Poka¿ wiadomo¶æ
bez bicia przyznam sie, ze nie mam pojecia o czym mowisz o ile dobrze zrozumialam bylas - ale nie pomoglo; idz wiec do innego; leczenie sie na wlasna reke mazidlami moze byc ryzykowne
No coz.Oliwke z glowy domylam plynem do mycia naczyn.
Wiesz, ja mam tak po wiekszosci szamponow. Zmieniam na lagodne, na moment jest spokoj a potem wszyzstko wraca na nowo, swiad glowy, zluszczanie naskorka. Juz sama nie wiem, czym mam ten leb umyc.
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-19, 11:24   #442
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: £ód¼/Gdañsk
Wiadomo¶ci: 2 404
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny,
przenioslam sie na bezsls-owe szampony, Babydream i Hipp.Mylam tez wlosy odzywka z miodem.I bylo ok, ale ostatnio zaczela mnie glowa cos swedziec troche i odrobinke sie luszczyc.Wyjelam wiec tajna bron-Kerium LRP p/lupiezowe i p/swiadowe. I tragedia! skora sie luszczy, swedzi, koszmar wrocil na nowo.Co zrobic? Co uzyc?
Mia³am dokladnie tak samo po szamponie Hipp.
Angi74 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-19, 11:52   #443
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez Angi74 Poka¿ wiadomo¶æ
Mia³am dokladnie tak samo po szamponie Hipp.

I co z tym zrobilas?
Jak sie pozbylas?
Z sls-owych szamponow toleruje jedynie Head&Shoulders granatowy, ale i on czasem mnie podraznia.
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-19, 16:35   #444
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 1 687
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

zastanawiajace, ze ludwik, ktory ma silne detergenty nie zrobil ci krzywdy a szampon dla dzieci tak; moze to nie jest kwestia sls ale innego skladnika? mozesz sprobowac z hauschka badz ukrecic wlasny szampon, myc glowe zelem do ciala etc.

byc moze to nie kwestia szamponow tylko wirusow/bakterii/grzybow/problemow z ukladem immunologicznym itd
__________________
Wymianka
nri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-19, 16:45   #445
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: £ód¼/Gdañsk
Wiadomo¶ci: 2 404
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka¿ wiadomo¶æ
I co z tym zrobilas?
Jak sie pozbylas?
Z sls-owych szamponow toleruje jedynie Head&Shoulders granatowy, ale i on czasem mnie podraznia.
Zastosowalam szmpon Klorane przeciw³upiezowy ( ten najmocniejszy) Po pierwszym uzyciu pomóg³.Teraz stosuje Babydream,dodaje do niego kroplê olejku rycynowego. Tez siê zastanawiam jaki skladni Hipp tak mnie uczuli³,moze Sodium Chloride (chlorek sodu,ktory dosyc mocno wysusza) ?

Moze szampon wywola³ u Ciebie ³ojotokowe zpalenie skóry g³owy,bo z objawów tak by mi to pasowa³o (acha ,£ZS,niekoniecznie wiaze siê z przet³uszczaniem w³osów).
Angi74 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-19, 18:35   #446
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez Angi74 Poka¿ wiadomo¶æ
Zastosowalam szmpon Klorane przeciw³upiezowy ( ten najmocniejszy) Po pierwszym uzyciu pomóg³.Teraz stosuje Babydream,dodaje do niego kroplê olejku rycynowego. Tez siê zastanawiam jaki skladni Hipp tak mnie uczuli³,moze Sodium Chloride (chlorek sodu,ktory dosyc mocno wysusza) ?

Moze szampon wywola³ u Ciebie ³ojotokowe zpalenie skóry g³owy,bo z objawów tak by mi to pasowa³o (acha ,£ZS,niekoniecznie wiaze siê z przet³uszczaniem w³osów).

Na pewno to co mam na glowie, jakos medycznie sie nazywa. Poki co, umylam glinka ghassoul-niby polecana w takich sytuacjach. Na razie zdania nie mam, ale nie jest dobrze....
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-20, 17:26   #447
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 2 262
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Ezieta, takie diagnozy przez internet w sumie nie maja sensu, ale mi tez Twoje objawy przypominaj± £ZS. Id¼ do dermatologa, niech Ci przepisze np. szampon Stieprox. Tylko nie daj siê wkopaæ w ¿adne sterydy, a przynajmniej nie w jakie¶ stosowane d³ugotrwale w du¿ych ilo¶ciach... Mo¿esz tez spróbowaæ stosowanego ostatnio przeze mnie sposobu - do szamponu doda³am olejku cytrynowego, paczulowego i herbacianego, bo one w³a¶nie sa polecane przy £ZS. Mo¿e Tobie te¿ pomo¿e? Bo np. ja mia³am Kerium, ale oprócz wydania na kilka butelek kupy kasy, nie zauwa¿y³am ¿adnego efektu - nie by³o gorzej ani lepiej, by³o tak samo
rocki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-20, 20:31   #448
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez rocki Poka¿ wiadomo¶æ
Ezieta, takie diagnozy przez internet w sumie nie maja sensu, ale mi tez Twoje objawy przypominaj± £ZS. Id¼ do dermatologa, niech Ci przepisze np. szampon Stieprox. Tylko nie daj siê wkopaæ w ¿adne sterydy, a przynajmniej nie w jakie¶ stosowane d³ugotrwale w du¿ych ilo¶ciach... Mo¿esz tez spróbowaæ stosowanego ostatnio przeze mnie sposobu - do szamponu doda³am olejku cytrynowego, paczulowego i herbacianego, bo one w³a¶nie sa polecane przy £ZS. Mo¿e Tobie te¿ pomo¿e? Bo np. ja mia³am Kerium, ale oprócz wydania na kilka butelek kupy kasy, nie zauwa¿y³am ¿adnego efektu - nie by³o gorzej ani lepiej, by³o tak samo
Widzisz rocki-udanie sie do dermatologa nastrecza mi obecnie pewnych trudnosci.Na fundusz nie ma szans-terminy sa odlegle, a prywatnie...za daleko mi.Problem z dermatologami jest taki, ze nawala mi jakis lotionow, cudow za gruba kase, ktore nic nie pomoga.
Glinka zalagodzila swiad. £uszczaca sie skora na linii czolo-w³osy-wyleczyla sie. W pozostalej czesci glowy skora sie luszczy nadal.Chyba wychodze z kryzysu, a dzialanie glinki na wlosy zadziwilo mnie.Wlosy umyte, blyszczace, jakby napuszone(jakby ich bylo wiecej) tylko w dotyku lekko têpe-ale nie chcialam zadnej odzywki zapodawac, coby nie podraznila dodatkowo.
Wyprobuje ten sposob z olejkami, akurat mam na stanie wsystkie tsy.
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-20, 20:38   #449
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez nri Poka¿ wiadomo¶æ
zastanawiajace, ze ludwik, ktory ma silne detergenty nie zrobil ci krzywdy a szampon dla dzieci tak; moze to nie jest kwestia sls ale innego skladnika? mozesz sprobowac z hauschka badz ukrecic wlasny szampon, myc glowe zelem do ciala etc.

byc moze to nie kwestia szamponow tylko wirusow/bakterii/grzybow/problemow z ukladem immunologicznym itd
Wtedy, gdy Ludwikiem wymywalam salicylol ze lba, mialam go tak podraznionego,ze bardziej juz nie mozna bylo.

Ja sama nie wiem dokladnie, co mi podraznia ta glowe-wszelkie szampony typu Elseve, Garnier, Clairol itp odpadaja, swiad i luszczenie sie murowane.
Jedynie H&Shoulders granatowy, ktory ma slsy,silikony i wszystko, co mozna upchac do szamponu-nie podraznia mnie, ale nie zawsze, czasem i on powoduje swiad.
Czytalam dyskusje dziewczyn na ten temat w necie-odpowiedzi na ta zagadke ani patentu nikt nie znalazl. Stad moje poszukiwanie czegos lagodnego, neutralnego no i nie kosztujacego 90 zl za 250ml.
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-20, 23:08   #450
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: £ód¼/Gdañsk
Wiadomo¶ci: 2 404
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Ezieta,chyba w tym w±tku kto¶ poleca³ ten szampon :http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm
dla bardzo wrazliwej skóry g³owy.Ja dzi¶ mia³am badanie skóry g³owy i wysz³o dziwne zaczerwienienie w okolicach meszków i t³usta skóra-za t³usta na dzieñ po umyciu.Tez mi siê trochê ³uszczy przy skroniach..moze tez mam ³zs?
Angi74 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.