Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon 'Rumianek i słonecznik' do włosów koloryzowanych, odcienie jasne (stara wersja)

Szampon zawiera substancje myjące wyodrębnione z mydlnicy lekarskiej. Wytwarza swoistą dla mydlnicy pianę i delikatnie myje włosy osłabione podczas koloryzacji. Szampon zawiera również wyciągi z płatków słonecznika i rumianku o większej zawartości barwnika - rośliny te rozjaśniają włosy, nadają im złocisty kolor oraz utrwalają jasny odcień fryzury.
Stara wersja szamponu. W2017 r. zastąpiona przez nową, która nie zawiera Sodium Laureth Sulfate.

Świetny do podkreślenia jasnych włosów

Szampon zaskoczył mnie tym że świetnie sie pieni i jest bardzo wydajny. Dokładnie (ale jednocześnie delikatnie) myje włosy - usuwa wszelkie zanieczyszczenia, a dla włosów przesłuszczających się jest idealny bo nie przesusza ale dobrze osusza. Co do jego właściwości podkreślania koloru blond, to muszę przyznać że przy regularnym stosowaniu włosy zyskują słoneczne refleksy. Jeśli jednak jest ktoś nastaiony na jakieś spektakularne rozjaśnienie włosów - to będzie zawiedziony - w końcu to nie szampon koloryzujący. Na koniec muszę dodać że włosy po tym szamponie dobrze sie ukłądają i pięknie pachną.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Szampon do włosów jasnych

Moje pierwsze spotkanie z tym szamponem Fitomedu skończyło się kompletną katastrofą, ponieważ umyłam nim średnio rozczesane włosy, a w zasadzie to ich po całym dniu nie rozczesałam w ogóle (robię tak bardzo często). Zdjęłam jedynie Invisibobble, zmoczyłam włosy i pierwszy problem jaki napotkałam to oczywiście taki, że szampon prawie się na moich włosach nie zapienił. Jest to częsty kłopot w moim przypadku, kiedy używam szamponów ziołowych. Kiedy spłukałam je kolejny raz wodą, szło to już o wiele lepiej. Niestety włosy splątały się niesamowicie i to do tego stopnia, że ciężko było mi je rozczesać nawet przy użyciu odżywki, która zawsze, ale to zawsze ułatwiała mi ten proces. Pomyślałam więc, że przed każdym myciem włosów, będę po prostu stosowała odżywkę do włosów lub maskę, co często ułatwia mi postępowanie z tego typu szamponami. Okazało się, że było to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nawet jeśli nie rozczesywałam włosów, to udawało mi się bez problemu je umyć i nawet zapienić na nich szampon. Niestety należę do tych osób, które nie potrafią umyć włosów, bez dużej ilości piany. Ja wprost uwielbiam kiedy szampon się pieni ;) Nie udało mi się wyeliminować plątania włosów, ale każde kolejne użycie szamponu, nigdy nie skończyło się już takim koszmarem, jaki zafundowałam sobie za pierwszym razem. Jeżeli chodzi o właściwości szamponu, to dobrze domywa włosy i sprawia, że czujemy, że są naprawdę czyste. Moje są wręcz lekko tępe. Nie dopatrzyłam się przy stosowaniu tego duetu, by mój odrost się jakoś rozjaśnił czy zmienił kolor. Przygodę z szamponem zaczynałam już z łuską we włosach, więc nie mogę go obwinić za jej powstanie. Mam skórę głowy, która często swędzi i jest dość podatna na przesuszanie, ale nie zauważyłam zaognienia sytuacji, która już była. Szampon jest dość wydajny. Pachnie rzeczywiście bardzo ziołowo, ale zapach ten nie utrzymuje się długo na włosach.

Bursztynowe włosy

Szampon ma ładny bursztynowy kolor. Zapach jest specyficzny, ziołowy ale słabo wyczuwalny. Na włosach dość dobrze się pieni jeżeli nałożymy ciut większa ilość przez co jest mało wydajny. Po umyciu włosy są dobrze oczyszczone i czyściutkie.Jednak nie obędzie się bez odzywki, ponieważ szampon czasami plącze włosy a odżywka je nawilży, ale już dawno wiem, że to zadanie odżywki a nie szamponu. Oprócz standardowych zadań, bardzo dobrze radzi sobie z zachowaniem koloru. Nie "dorobiłam się" dzięki niemu jajecznych refleksów, kolor nie blaknie, nadal jest pełen blasku a włosy są ładnie błyszczące. Do tego nie obciąża fryzury a włosy są sypkie. Ma też bardzo delikatne działanie na skórę głowy, nie przyśpiesza tym samym ich przetłuszczania.

Całość zamknięta jest w wygodnej buteleczce dzięki czemu możemy wygodnie aplikować określoną ilość szamponu oraz kontrolować jego zużycie.

Plusy:
-dokładnie myje i oczyszcza,
-dobrze się pieni,
-nie obciąża,
-włosy są sypkie,
-utrwala kolor,
-włosy są błyszczące,
-nie przetłuszcza,
-wygodna butelka.

Minusy:
-wydajność,
-plącze włosy.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Dobry szampon

Szampon… Mamy ich na rynku całą masę. Ja wybrałam do przetestowania szampon do włosów jasnych, o zapachu rumianku i płatków słonecznika. Po otworzeniu butelki, poczułam ładny ziołowy zapach.

Dozowanie ułatwia butelka z zamykaniem na „klik”. Dzięki temu możemy kontrolować ilość szamponu potrzebnego do umycia włosów. Konsystencja dobra, nie zbyt gęsta ale i nie rzadka taka w sam raz jak na szampon przystało.
Zapach dla mnie bardzo ładny, delikatny nienużący.
Co do właściwości szamponu:
Ładnie się pieni
Jest wydajny
Subtelnie pachnie
Dobrze oczyszcza włosy
Na moich blond włosach (farbowanych) pojawiły się delikatne jaśniejsze niż standard refleksy, które najlepiej widać do słoneczka.
Nie powoduje łupieżu, lub innych niechcianych dolegliwości ;]
Genialnie usuwa olej z włosów. Nie spodziewałam się, że poradzi sobie bezbłędnie z oczyszczaniem włosów po zabiegu olejowania :] Za to duży plus.

Jeden minus : Plącze włosy - konieczne jest użycie odżywki - ale który szampon nie plącze? :]

Używam tego produktu od: 2miesiące

Kocham go nad życie

Jestem posiadaczka cienkich, ale gęstych, średnio/niskoporowatych, długich i niefarbowanych włosów w kolorze ciemnego blondu (taki słowiański). No zasadniczo w budowie włosa to jest "typowy" blond. Generalnie są w niezłej kondycji, ale lubią się przetłuszczać i są bardzo wybredne w kwestii szamponu.

Szampon odkryłam rok temu - już wtedy mnie zachwycił, ale po jakimś czasie z niewiadomych przyczyn zaczęłam go używać zamiennie z innymi szamponami. Powróciłam do niego na stałe po dwóch miesiącach. Myję nim głowę codziennie. Jest z jednej strony delikatny, nie niszczy moich włosów, a jednocześnie świetnie je oczyszcza - spłukane włosy aż skrzypią z czystości. Dobrze się pieni i jest dosyć ekonomiczny. Z dostępnością nie mam problemów - mieszkam w Warszawie, więc albo kupuję w sklepach zielarskich/z biokosmetykami, albo w sklepie firmowym, albo przez Internet.
Moje włosy lubią ciemnieć na zimę, a mam wrażenie, że ten szampon spowalnia ten proces. W dodatku włosy dłużej są świeże i są fajnie odbite od nasady. Nie oszukujmy się, że zagwarantują nam burzę włosów, ale używając tego szamponu nie wyglądam jak ulizany jamnik.
Zapach jest ładny i nienachalny. Nie zwracam szczególnej uwagi na opakowanie, ale to jest bardzo proste, estetyczne i wygodne. Fitomed oferuje ten szampon również w dużej pojemności (500 ml) - to taka "przysadzista" kwadratowa butelka z pompką - również bardzo wygodne, pompka nie zacina się i nie wylewa jakiejś obrzydliwie wielkiej porcji produktu.

Polecam każdemu, kto potrzebuje czegoś nieszkodliwego do codziennego mycia!

Ilość zużytych opakowań: kończę 3. duże (500 ml)

Skutecznie i łagodnie myje

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu, ponieważ spełnił moje oczekiwania.
Łagodnie i skutecznie oczyszcza włosy i skórę głowy. Ma ładny ziołowy zapach, który polubiłam od pierwszego zastosowania.
Szampon jest wydajny i nie plącze moich włosów, ale podkreslam, że mam fryzurę bardzo krótką.
Dobrze się pieni i bezproblemu spłukuje.

Jak dla mnie świetny produkt za niewygórowaną cenę.

Używam tego produktu od: prawie miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Polecam !

Muszę przyznać że szampon ten bardzo mi przypasował. Jest on mało gęsty,ale mimo to bardzo dobrze się pieni i co za tym idzie.. jest wydajny. Świetnie radzi sobie z oczyszczaniem włosów.Radzi sobie nawet z usuwaniem olejów kosmetycznych z włosów z czym jak wiadomo nie każdy szampon sobie potrafi poradzić. Zapach jest bardzo delikatny i ziołowy więc nie powinien komuś się nie spodobać.Zamykanie butelki jest bardzo wygodne(zamykane na klik) dzięki czemu możemy kontrolować ilość zużytego produktu.Moje włosy po umyciu tym szamponem były dobrze oczyszczone i miękkie w dotyku co było widać gołym okiem.

czy ja używam tego samego szamponu?

Nie jestem w stanie się nadziwić, gdy czytam recenzje tego szamponu. Czy ja używam tego samego produktu? Jest to jeden z najgorszych szamponów, jakich kiedykolwiek używałam!
Ma jeden przeogromny minus:
koszmarnie plącze włosy, są tempe, nie można ich rozczesać. Ponadto nie zauważyłam żadnego pozytywnego wpływu na włosy, widzę wręcz przesuszenie, puszenie się.

Plusy:
nie wpływa negatywnie na skórę głowy, należy raczej do tych delikatnych, jest wydajny, ma neutralny zapach.

Nie polecam. Szkoda tych 8-9 złotych.

Bardzo wydajny

Pod wplywem ochow z internetu, kupilam kosmetyki marki fitomed. Jednym z nich byl ten szampon.

Bardzo duze plusy
- wydajnosc
- fajna konsystencja
-bardzo dokladne mycie, wystarczy raz umyc wlosy by pozbyc sie dokladnie np. kosmetykow do stylizacji

Minusy
- dostepnosc

Używam tego produktu od: od kilku miesiecy

Uwielbiam!

Jest to jeden z moich ulubionych szamponów. Kupiłam go ze względu na fajny, w miarę naturalny skład (ma wysoko w składzie mydlnicę lekarską, rumianek i słonecznik) oraz na to, że jest dedykowany włosom blond. Po szamponie włosy są miękkie (nawet bez odżywki!), lśniące, podatne na układanie, a skóra głowy mniej się przetłuszcza. Szampon bardzo dobrze się pieni, przez co jest wydajny. Niestety nie zauważyłam rozjaśnienia, ale to nie jest najważniejsze. Cena jest przystępna (kosztuje ok 10zł), gorzej z dostępnością (nie widziałam go stacjonarnie, swój kupiłam na dozie). Myślę, że jest wart wypróbowania.

przeciętniak

Szampon dobrze myje włosy nie powodując ich szybszego przetuszczania. Ma ziołowy zapach, który mi akurat nie przeszkadzał. Czy nadawał złocistych refleksów ? Nie jestem w stanie ocenić, bo byłam w trakcjie rozjaśniania włsów. Chodz inni piszą, że u nich sie pojawily.Szampon bardzo słabo się pieni, przez co trzeba go było więcej użyć a w konsekwencji szybciej się kończył. Jednak szaampon dobrze radził sobie ze zmywaniem olejów za co duży plus.
Cena dość zawyżona i problem z dostępnościa.

Podsumowując szampon po prostu dobrze umył włosy, a takie jest przecież jego zadanie. Jednak ja ponowanie bym go nie kupiła.

Używam tego produktu od: grudnia

całkiem, całkiem

Szampon ten jest dosyć przyzwoity. Słabo się pieni, lecz da się do tego przyzwyczaić, nie plącze włosów, nie wysusza, delikatnie myje, dodaje złocistych refleksów, pachnie ziołami (co nie każdemu się to spodoba), włosy po umyciu są świeże, delikatne i błyszczące, dobrze się rozczesują. Jedynie do czego mogę się przyczepić to cena, ponieważ szampon nie jest wydajny, a butelka ma tylko 250ml oraz dostępność.