Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon 'Rumianek i słonecznik' do włosów koloryzowanych, odcienie jasne (stara wersja)

Szampon zawiera substancje myjące wyodrębnione z mydlnicy lekarskiej. Wytwarza swoistą dla mydlnicy pianę i delikatnie myje włosy osłabione podczas koloryzacji. Szampon zawiera również wyciągi z płatków słonecznika i rumianku o większej zawartości barwnika - rośliny te rozjaśniają włosy, nadają im złocisty kolor oraz utrwalają jasny odcień fryzury.
Stara wersja szamponu. W2017 r. zastąpiona przez nową, która nie zawiera Sodium Laureth Sulfate.

generalnie polecam :)

Ze swojego doświadczenia wiem: mam naturalnie jasne blond włosy, dwa lata temu używałam dużo szamponetki rudej. Od ponad roku rozjaśniam naturalnymi sposobami włosy. Od końca września używam szamponu Fitomed. Na początku szampon doprowadził moje włosy do lekko rudego, potem miodowy złoty blond, a teraz całkowicie rozjaśnił. Zdecydowanie jestem na tak!

Plusy:
* w miarę przyzwoity skład
* ładnie pachnie
* starcza na dłuuugo (kupiłam go pod koniec września, a dopiero pół butelki zużyłam)

Minusy:
* dostępność (zazwyczaj tylko sklepy zielarskie)

Używam tego produktu od: wrzesień 2012

Idealny do blond czupryn

Szampon zauważalnie zmiękczył moje włosy. Choć plątał je podczas mycia, efekt ten niwelowała jakakolwiek odzywka. Wielki plus za delikatny zapach, który nie dominuje. Choć na początku nie wierzyłam w jego rozjaśniające efekty- zauważyłam je juz po 2 tygodniach stosowania- równiez na odrostach pojawiły się blyszczące refleksy.

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

niestety nie

Produkt ten kupiłam przestawiając się na naturalną pielęgnację włosów. Z tego co wyczytałam to nie do końca jest on naturalny.
Strasznie plącze włosy.
Podczas mycia mam wrażenie, że niedomywa skóry głowy i włsów i w moim przypadku nie jest to tylko wrażenie, niestety. Włosy są przyklapnięte i tworzą smętne strąki tak jakby były czymś oblepione. Dodatkowo miałam nadzieję, że lekko rozjaśni moja blond czuprynę, ale nie będę się katować tym szamponem i tak wystarczającym poświęceniem było zużycie butelki do końca, podczas gdy powinna ona wylądować w koszku po maksymalnie trzech pierwszych użyciach.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Lubię, ale plącze włosy

Staram się zmienić swoje nawyki szamponowe i przerzucić się na coś bardziej naturalnego. Lubię ten szampon, co prawda nie zauważyłam blond refleksów, no ale uparcie wmawiam sobie, że gdzieś tam pewnie pomagają moim blond włosom dobrze wyglądać. Jedyny minus to to, że plącze moje włosy, bez odżywki nie daje rady. Tak czy inaczej, chętnie do niego wracam.

Słonecznik

Kusiły mnie szampony Fitomedu, zamówiłam więc do włosów jasnych, licząc na jakiś złoty przebłysk w moich jasnobrązowych włosach... Tu się przeliczyłam, chociaż w gruncie rzeczy nie oczekiwałam jakiegoś kolorowego "wow". Skład nie do końca taki dobry, o czym dowiedziałam się już po zakupie. SLS w środku składku, polyquaternium i jeszcze kilka kwiatków...
Ale taaaaak bardzo go lubię >v< Mimo tego, że czasem trudno go dobrze rozpienić (przy drugiej porcji jest znacznie lepiej, ja zaczynam z nim pracować już na dłoniach, żeby tej pianki jednak trochę było), ma specyficzny zapach (olej słonecznikowy, niektórzy twierdzą, że włosy pachną mi siankiem <*** zapach utrzymuje się na włosach).
Wszystko domywa, nie plącze włosów!
Nie wiem dlaczego, ale uzywanie tego szamponu jest dla mnie dużą przyjemnością, może przez ten zapach, może uroczą buteleczkę, albo działanie... Nie wiem :D narkotyk jakiś.
Dla mnie szampon ma myć, ten zapewnia moim włosom świeżość, ładny zapach, domywa oleje, jest wydajny... Cud, miód, ale dlaczego aż tak bardzo, to sama nie wiem >v<
Nie myję nim wlosów co mycie, sądzę, że wystarczyłby może na miesiąc codziennego używania.

TAK!

Same plusy!
Zostawia oczyszczone, sypkie, lekkie i miękkie włosy.
Wydłuża czas między myciami.
Normalizuje stan skóry.
Nie obciąża, nie wysusza.
Jest tani, wydajny, dostępny w internetowej doz.

NAJLEPSZY!

Ilość zużytych opakowań: 3 normalne

Ulubiony:)

Jeden z moich ulubionych szamponów:)

Duża kropla wystarczy na dokładne umycie moich włosów za łopatki. Przyjemna konsystencja, nienachalny słonecznikowy zapach. Niezwykle nabłyszcza włosy. Są miękkie, gładkie i cudowne w dotyku:)
Jest moim muszmieciem między farbowaniami - świetnie wyciąga złocisty odcień włosów, dodaje im niesamowitego blasku - znajome zachwycają się moim kolorem kilka tygodni od farbowania:)

Ilość zużytych opakowań: jedno i troszkę;)

świetnie pielęgnuje i nadaje połysk

Jako posiadaczka jasnego blondu...z zaciekawieniem chciałam sprawdzić czy faktycznie szampon sprawi że mój kolor będzie bardziej wyrazisty i utrwalony jednak zawarty rumianek działa.Jako osoba z tendencją do przetłuszczania nie zauważyłam aby&quot;obciążał&quot; ,po umyciu miałam wrażenie że moje włosy strasznie się plączą i trudno było je rozczesać ale oczywiście nie miałam dużego problemu zwyczajnie zastosowałam odżywkę i po sprawie...po wysuszeniu były bardzo mięciutkie,lekkie z większą objętością, co do koloru w pewnym stopniu ładnie uwydatnił i dodał blasku.Szampon jest łagodny i co najlepsze ziołowy :)

Ilość zużytych opakowań: małe

Cudowny produkt w dobrej cenie :)

Osobom które mają problem z rozczesywaniem polecam odżywkę bo to nie jest szampon napakowany silikonami tylko ma naturalny ziołowy skład więc uprzedzam ;)

Inne zalety oprócz składu:
-opakowanie
-włosy odzyskały swoją dawną miękkość
-szampon zawiera wyciągi z rumianku i płatków słonecznika, które podkreślają refleksy i wzmacniają włosy
-podczas mycia pieni się całkiem dobrze
-przyjemny ziołowy zapach
-wydajny
-nie drażni skóry co dla mnie jest bardzo ważne !
-porządnie oczyszcza

Polecam bo warto moim zdaniem:)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę 1

Podoba mi się minimalistyczna butelka, drażni jednak fakt, że etykiety pod wpływem wody odklejają się.

Zapach szamponu to typowy rumianek, bez zbędnych dodatków. Jak dla mnie aromat dość neutralny, nie drażni, nie zachwyca, po prostu rumianek.

Konsystencja szamponu jest standardowa, ale za to rewelacyjnie się pieni i już najmniejsza ilość wystarczy aby umyć nim całe włosy, dzięki temu produkt (w porównaniu do odżywki) jest bardzo wydajny. Ponadto doskonale oczyszcza skórę głowy oraz same włosy ze zbędnych zanieczyszczeń.

Włosy po nim się strasznie plączą i jeśli nie chcemy sobie ich po prostu wyrwać przy rozczesywaniu, polecam użyć odżywki. Dla mnie to akurat nie jest problem ponieważ ja nie myję włosów bez użycia jakiejkolwiek odżywki.

Co do tego szamponu nie miałabym raczej większych zastrzeżeń, gdyby nie fakt, że po pierwszych dwóch myciach odniosłam wrażenie, że mam większy łupież... Po kolejnych dwóch myciach wrażenie zniknęło. Nie wiem co było nie tak, ale nie radzę się tym sugerować, ponieważ ja nie mam łupieżu jedynie po szamponach przeciwłupieżowych (no właśnie, muszę Selsun Blue reaktywować).

Najlepsze efekty szamponu można uzyskać stosując go razem z odżywką, z czym się zgodzę. Po użyciu obu produktów na raz nasze włosy są naprawdę gładkie i lśniące! Zwłaszcza jeśli stosujemy oba preparaty regularnie przez dłuższy okres czasu. Naprawdę polecam.

Na początku zachwyt

Szampon jest delikatny, daje bardzo ładny połysk z blond refleksami. Nadaje się do włosów cienkich ze skłonnością do przetłuszczania się- nie obciąża ich.Gwiazdkę odejmuję za konieczność mycia włosów codziennie, choć nie jestem pewna czy nie jest to akurat wina hormonów... Myję włosy codziennie od 2 lat szamponem w wersji do włosów rozjaśnianych i jestem zadowolona :)

bardzo dobry

Bardzo dobry szampon, łagodnie oczyszcza skalp i włosy, świetnie się pieni co ułatwia mycie włosów, zapach typowy dla szamponów ziołowych nie powoduje przetłuszczenia skalpu, swędzenia i podrażnień, dobra cena. Ogólnie daje uczucie świeżości i czystości, nie oblepia włosy zbędnymi składnikami więc po myciu włosów koniecznie trzeba użyc odżywkę ułatwiającą rozczesywanie.