Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-26, 20:03   #1891
nikita000
Przyczajenie
 
Avatar nikita000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 13
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

czytalam tylko kilka postow, ale zaciekawila mnie maseczka z aspiryny.. moglby ktos napisac przepis na nią ..?)bylabym wdzięczna a co do mojego sposobu na trądzik czy jakieś pryszcze nieliczne to przynajmniej dla mojego typu skory dobra jest maseczka z cebuli. najlepiej zetrzec cebule na tarce dodac łyżeczke mąki ziemniaczanej. a następnie nalać wody do jakiegos garczka i czekac jak az sie zagotuje.. wielkie pryszczy zniknęły mi po 2 dniach.. natomiast zostały małe czerwone plamki aczkolwiek szybko znikają po nałożeniu krmu ogorkowego z ziaji [ok 7zł] umowilam sie do dermatologa mimo, że już praktycznie nie ma śladu, ale warto pójść. a co do żelu lubex to gdy go stosowalam 4 lata temu to efekty byly świetne..
nikita000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 21:32   #1892
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nikita000 Pokaż wiadomość
czytalam tylko kilka postow, ale zaciekawila mnie maseczka z aspiryny.. moglby ktos napisac przepis na nią ..?)bylabym wdzięczna a co do mojego sposobu na trądzik czy jakieś pryszcze nieliczne to przynajmniej dla mojego typu skory dobra jest maseczka z cebuli. najlepiej zetrzec cebule na tarce dodac łyżeczke mąki ziemniaczanej. a następnie nalać wody do jakiegos garczka i czekac jak az sie zagotuje.. wielkie pryszczy zniknęły mi po 2 dniach.. natomiast zostały małe czerwone plamki aczkolwiek szybko znikają po nałożeniu krmu ogorkowego z ziaji [ok 7zł] umowilam sie do dermatologa mimo, że już praktycznie nie ma śladu, ale warto pójść. a co do żelu lubex to gdy go stosowalam 4 lata temu to efekty byly świetne..
ja biore jedna tabletke polopiryny s rozgniatam na proszek dodaje łyzke jogutru naturalnego i na twarz na 15 min
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 21:38   #1893
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

matryca i co faktycznie pomaga??
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:03   #1894
nikita000
Przyczajenie
 
Avatar nikita000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 13
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

dzieki wielkie
no wlasnie a jakie efekty ?
nikita000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:05   #1895
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

bo z ta aspiryna to słyszałam ze przed wyjsciem.. jak wyskoczy niespodziewany ale jakos w to nie wierze chyba ze przetestowane
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:20   #1896
nikita000
Przyczajenie
 
Avatar nikita000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 13
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
bo z ta aspiryna to słyszałam ze przed wyjsciem.. jak wyskoczy niespodziewany ale jakos w to nie wierze chyba ze przetestowane
no też mi sie nie wydaje:P..
nikita000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 12:40   #1897
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

podobno ona ma zmniejszyc zakkorniki ta aspiryna ale jak sie ja stosuje reguralnie,...;p

mato ale mi powyskakiwało.. masakra;/ załąmka
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 13:46   #1898
papadan1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 152
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Otwieram nowy salon i bylam na szkoleniu z kwasów i pokazie innych zabiegów,kosmetyczka(kosm etolog) pokazywała zabieg "Derma CLEAR",nie będę pisała jakiej firmy,bo nie chcę bana , ale moja modelka jest zachwycona.Część wyprysków jej się wysuszyła, a stare wystające zmiejszyły się ,nie widać ogniska zaczerwienienia i są do usunięcia . Tam gdzie nie miała robionego zabiegu-na lini szczęki,też się zasuszyly,ale pokazały się nowe-laska ma je na podłożu hormonalnym.
papadan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 14:22   #1899
bezwonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Mam `mały` problem.
Od około 2/3 dni wyskoczyła mi na środku nosa wielka czerwona kropa, która ma jakieś pół cm średnicy!; (
zna ktoś może jakieś sposoby żeby to SZYBKO i SKUTECZNIE usunąć ?
proszę o szybką odpowiedź .

P.S Żadne garniery mi na to nie pomagają .
Nie wiem już co robić ; /
bezwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 17:09   #1900
thuskawa
Raczkowanie
 
Avatar thuskawa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z krzesła.
Wiadomości: 340
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

w sumie to wątek o domowych sposobach, ale mi na takie wielkie krosty pomaga Sudocrem, do kupienia w aptece. Mój kosztował chyba 13zł, ale mam go już więcej niż rok
__________________


Sat down here with my head hung down and I just seem to find a bit of peace, bit of love, bit of something left behind.











thuskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 19:17   #1901
bezwonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Chcę podziękowac komuś tam xD za napisanie ze SudoCrem pomaga w zwalczaniu czerwonych krost .^^
uzywam od dzis i nawet widac male efekty ^^.
dziękuje ; *.
bezwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 19:19   #1902
bezwonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A więc to ty. ;D
ja właśnie miałam w domu bo i tak jest uzywane dla cioci zeby nie bylo odparzen skory ^^
i chyba pommaga. ;D
oł je xd
a wiecie moze czy sie takie krosty robia moze tez od miesiaczki ? ..
bezwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 19:29   #1903
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bezwonna Pokaż wiadomość
A więc to ty. ;D
ja właśnie miałam w domu bo i tak jest uzywane dla cioci zeby nie bylo odparzen skory ^^
i chyba pommaga. ;D
oł je xd
a wiecie moze czy sie takie krosty robia moze tez od miesiaczki ? ..
mnie się takie robią przed okresem, to fakt. Teraz zaczynam zażywac suplement CeraNova- ponoc na tyle oczyszcza krew że nie obsypuje przy tym przed miesiączką. Jak się sama przekonam to ci powiem Jak rozwój domowych maseczek, jakieś nowe pomysły na trądzik?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 19:47   #1904
Milunia150
Rozeznanie
 
Avatar Milunia150
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: prawie Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja przeczytałam kiedyś w gazecie że na ropne krosty dobre jest posmarowanie kurzym żółtkiemtrzeba spróbować..
__________________

Milunia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 20:23   #1905
nikita000
Przyczajenie
 
Avatar nikita000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 13
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hmm.. a ja jestem po wizycie dermatologa na ktora wydalam kupe szmalu oczywiscie + leki hm... ciekawe czy cos dadza ....?heh;p
nikita000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 20:41   #1906
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nikita000 Pokaż wiadomość
hmm.. a ja jestem po wizycie dermatologa na ktora wydalam kupe szmalu oczywiscie + leki hm... ciekawe czy cos dadza ....?heh;p
a co dokładnie ci przepisała?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 21:55   #1907
bezwonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
mnie się takie robią przed okresem, to fakt. Teraz zaczynam zażywac suplement CeraNova- ponoc na tyle oczyszcza krew że nie obsypuje przy tym przed miesiączką. Jak się sama przekonam to ci powiem Jak rozwój domowych maseczek, jakieś nowe pomysły na trądzik?

a możesz podać dokładną nazwe tego preparatu ?
a nowe pomysły na trądzik ?
ja nic nie znam .
wiem tyle ze te wszystkie garniery , nive'y w wiekszosci nie sa w ogole skuteczne. ;/
bezwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 23:05   #1908
karolina2607
Zadomowienie
 
Avatar karolina2607
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 316
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dziewczyny pomocy. !
Trądzik mam już około 1,5 roku. Codziennie wieczorem przemywam twarz Afronisem i tonikiem ale zauważyłam, że nie daje mi to większych efektów. Ciągle pojawiają się nowe pryszcze. ;/
Macie jakieś domowe propozycje aby się z nimi uporać. ?
karolina2607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 23:06   #1909
karolina2607
Zadomowienie
 
Avatar karolina2607
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 316
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dziewczyny pomocy. !
Trądzik mam już około 1,5 roku. Codziennie wieczorem przemywam twarz Afronisem i tonikiem ale zauważyłam, że nie daje mi to większych efektów. Ciągle pojawiają się nowe pryszcze. ;/
Macie jakieś domowe propozycje aby się z nimi uporać. ?
karolina2607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 09:30   #1910
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karolina2607 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy. !
Trądzik mam już około 1,5 roku. Codziennie wieczorem przemywam twarz Afronisem i tonikiem ale zauważyłam, że nie daje mi to większych efektów. Ciągle pojawiają się nowe pryszcze. ;/
Macie jakieś domowe propozycje aby się z nimi uporać. ?
Na tym forum mozna znalezc wiele domowych sposobow na tradzik, ale niestety trzeba go przeczytac Nikt nie stresci ci wszystkiego. Ja przeczytalam go od deski do deski i niektore sposoby wybralam dla siebie, sproboj moze tobie tez cos przypadnie do gustu Milej (aczkolwiek dlugiej) lektury zycze.
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:56   #1911
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bezwonna Pokaż wiadomość
a możesz podać dokładną nazwe tego preparatu ?
a nowe pomysły na trądzik ?
ja nic nie znam .
wiem tyle ze te wszystkie garniery , nive'y w wiekszosci nie sa w ogole skuteczne. ;/
cały suplement dokładnie opisałam pod tym linkiem, poczytanie zajmie ci chwilke- tam jest skład leku, na nazywa się po prostu CeraNova z bratkiem, producent: BioOgrody

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=305445
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 13:45   #1912
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bezwonna Pokaż wiadomość
a możesz podać dokładną nazwe tego preparatu ?
a nowe pomysły na trądzik ?
ja nic nie znam .
wiem tyle ze te wszystkie garniery , nive'y w wiekszosci nie sa w ogole skuteczne. ;/
Kosmetyków drogeryjnych przy trądziku nie powinno się używać. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Od kiedy przerzuciłam się na pielęgnację apteczną cera mi się poprawiła. Teraz dołożyłam do tego kwasy (Effaclar K) i filtry. Czuję, że twarz jest gładsza, chociaż na większe efekty będę musiała jeszcze poczekać. W każdym razie zachęcam do używania kosmetyków aptecznych.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 14:31   #1913
bezwonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Kosmetyków drogeryjnych przy trądziku nie powinno się używać. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Od kiedy przerzuciłam się na pielęgnację apteczną cera mi się poprawiła. Teraz dołożyłam do tego kwasy (Effaclar K) i filtry. Czuję, że twarz jest gładsza, chociaż na większe efekty będę musiała jeszcze poczekać. W każdym razie zachęcam do używania kosmetyków aptecznych.
szczerze mówiąc teraz mi się przypomniało że używałam kiedys jakiegos produktu `aptecznego`.
i szczerze mówiąc to raacja.
ale o tym wspominałam wcześniej .
pozdrawiam . ;]
bezwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 19:17   #1914
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a ja właśnie siedzę z maseczką drożdżowo-mleczno-cytrynową na twarzy... przynajmniej się nie sypie jak przy zastosowaniu samych drożdży i wody :P, tylko ładnie przyschło.
ale muszę uważać bo ostatnio skórka trochę przesuszona... no nic, dziś wieeeelka porcja kremu nawilżającego na noc, a tylko punktowo Benzacne
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:12   #1915
alusia1989
Rozeznanie
 
Avatar alusia1989
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 837
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowa. Może trudno w to będzie niektórym uwierzyc, ale postanowiłam sobie przeczytac cały ten wątek i nawet nieźle mi to idzie. Na razie jestem na 38. stronie. I mam zamiar doczytac resztę. Jednakże stwierdziłam, że może mi to zając trochę czasu, a mam już pytanie do Was, na które do tej pory nie znalazłam odpowiedzi.
Zanim jednak do tego przejdę, może trochę opowiem o swoich problemach, które na szczęście nie są tak ogromne, jak niektórych z Was. Najgorszej trądzik przechodziłam, gdy chodziłam do gimnazjum. Nie miałam jakoś wielkich krost, ale miałam dosyc dużo małych, nawet nie czerwonych krostek, na całym czole. Gorzej było na brodzie, ale i tak nie aż tak strasznie. Moja twarz nigdy jednak nie była gładziutka. A o takiej marzę, jak wszyscy borykający się z problemem, jakim jest trądzik. Teraz, gdy jestem już na studiach (przez całe liceum było podobnie), na mojej twarzy nie ma już miliony małych krostek, ale pojawiają się większe, czerwone. Nie jest ich mnóstwo, ale jednak szpecą twarz - no tak, bo nikt nie będzie przystawał za tym, że trądzik nas upiększa. Za dużo osób z gładziutką cerą jest w moim otoczeniu, dlatego też postanowiłam się wziąc za siebie - i nie mówię tylko o pozbyciu się tego świństwa, jakim jest niewątpliwie trądzik. W ogóle postanowiłam bardziej o siebie zadbac, żeby wyglądac bardziej "kobieco". Zaczęłam właśnie od przeczytania tego wątku. Spisałam sobie wszystkie najpotrzebniejsze i najodpowiedniejsze dla mnie informacje i ciekawostki. Wczoraj na noc posmarowałam się kremem o nazwie Suderm bodajże. Sprawdzę później i ewentualnie skoryguję swój błąd. Jednak nie wiedziałam o tym, że powinno się go nakładac miejscowo tylko. Ja posmarowałam prawie całą twarz - następnym razem będę o tym pamiętała. A dzisiaj najpierw na brodę położyłam sobie maseczkę cynamonową - jednakże nie wiem, czy kiedykolwiek popełnię jeszcze tą zbrodnię. Dobrze, że nie dałam jej na czoło, bo w tym momencie chyba ryczałabym jeszcze z bólu. Teraz wieczorkiem zrobiłam sobie maseczkę z glinki zielonej. Na opakowaniu jest napisane, że nie wolno dopuścic do jej zaschnięcia. U mnie pojawił się taki problem, że jeszcze całej buzi nie pokryłam ją, a pozostałe partie już były praktycznie całkowicie zaschnięte, więc nie wiem o co może chodzic... Poza tym, po zdjęciu tej maseczki - trzymałam ją 25 min. - miałam plamy czerwone na twarzy, więc boję się, że może nie byc to odpowiednie dla mnie. Teraz wklepałam sobie w buźkę krem "Siarkowa moc". Stosuję także mydło siarkowe - z tej samej serii co krem. Zapisuję sobie, co każdego dnia "robię" ze swoja cerą. To myślę, że pomoże mi zlikwidowac błąd, jakim jest zbyt częste stosowanie niektórych "specyfików". Mam jeszcze zamiar stosowac tonik z cytryny, maseczkę aspirynową, z drożdży, z białka, z pomidorów, peeling z otrębów, tonik z maślanki i miodu. Chcę smarowac twarz mlekiem. Kupiłam sobie także Tormentiol i maśc z tlenkiem cynku. To chyba tyle. Jak macie jakieś rady dla mnie (zanim przeczytam te pozostałe 30 stron - a trochę to zajmuje), to będę wdzięczna.

Mam nadzieję, że znajdzie się choc jedna osoba, której zechce się przeczytac mój wywód

P.S. Przypomniało mi się, że chcę stosowac jeszcze Benzacne 10%. Już kiedyś stosowałam - pomagało. Jednakże później znowu się zaniedbałam i porzuciłam także tą maśc.

Ja i moja skleroza! Rzecz najważniejsza chyba : od miesiąca stosuję tabletki antykoncepcyjne Diane 35. One także mają pomóc mi m.in. właśnie na cerę.

Edytowane przez alusia1989
Czas edycji: 2009-01-28 o 21:15
alusia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:21   #1916
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alusia1989 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich (...)
Pierwsze co, to mam wrażenie że za dużo byś chciała na raz... Nie możesz robić dwóch maseczek dziennie, ani nawet jednej, bo skóra się zbuntuje. Tak częste zabiegi wcale nie przyspieszą procesu leczenia. Pielęgnacja musi być delikatna, a nie tak zmasowana Sudocrem to dobry wybór, polecam też na pojedyncze krostki maść cynkową (w aptece 2zł). Przede wszystkim musisz twarz nawilżać - ja polecam krem AA Young, Krem antybakteryjny 'Intensywna Pielęgnacja' - mi on baaaaardzo pomógł. Wieczorem powinnaś używać nawilżacza, np.lekkiego kremu HUMEKTAN, do kupienia w aptece. Maseczki rób maksymalnie 2x w tygodniu. Poza tym, poczekaj miesiąc-dwa na efekty tabletek, czasem zdarza się tak że same tabletki potrafią wyleczyć skórę w 100%. Przede wszystkim - spokojnie, żebyś nie przedobrzyła z tymi wszystkimi cudami. Z Benzacne na razie daj sobie spokój - tak jak mówiłam, poczekaj na działanie tabletek...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:41   #1917
alusia1989
Rozeznanie
 
Avatar alusia1989
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 837
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Nie no, ja nie chcę stosowac dwóch maseczek jednego dnia. Dzisiaj po prostu była pomyłka z tą cynamonową, więc stwierdziłam, że na całą twarz (a cynamonowa była tylko na kawałek brody) powinnam coś zastosowac. Więc zrobiłam sobie tą z zielonej glinki.
Nie mam Sudocremu, mam Suderm. Ale podobno jest o podobnym działaniu, więc stwiedzłam, że od czasu do czasu mogę się nim posmarowac. Chociaż po zakupie kremu "Siarkowa moc", tylko jego chyba będę na noc stosowała - no właśnie, czy oprócz niego potrzebuję jakiegoś innego nawilżającego?
Co do tabletek, stosuję je jako antykoncepcyjne, więc to, że może mi zlikwidują jakąś częśc syfków, to po prostu swego rodzaju gratis. Poza tym, czy tak, czy tak chcę zadbac ogólnie o moją cerę, więc i tak chciałabym stosowac jakieś kremiki i maści, żeby pomóc tabletkom.

I takie szybciutkie pytanko: co można zastosowac na to, aby syfek "wyszedł"? Czytałam o zmieszaniu sody oczyszczonej z wodą i smarowaniu tym tego miejsca, ale jak na złośc nie mam sody w domu. A chciałabym czymś na noc posmarowac, bo czuję, że jutro będę miała pryszcza na twarzy:/
alusia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:45   #1918
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alusia1989 Pokaż wiadomość
Nie no, ja nie chcę stosowac dwóch maseczek jednego dnia. Dzisiaj po prostu była pomyłka z tą cynamonową, więc stwierdziłam, że na całą twarz (a cynamonowa była tylko na kawałek brody) powinnam coś zastosowac. Więc zrobiłam sobie tą z zielonej glinki.
Nie mam Sudocremu, mam Suderm. Ale podobno jest o podobnym działaniu, więc stwiedzłam, że od czasu do czasu mogę się nim posmarowac. Chociaż po zakupie kremu "Siarkowa moc", tylko jego chyba będę na noc stosowała - no właśnie, czy oprócz niego potrzebuję jakiegoś innego nawilżającego?
Co do tabletek, stosuję je jako antykoncepcyjne, więc to, że może mi zlikwidują jakąś częśc syfków, to po prostu swego rodzaju gratis. Poza tym, czy tak, czy tak chcę zadbac ogólnie o moją cerę, więc i tak chciałabym stosowac jakieś kremiki i maści, żeby pomóc tabletkom.

I takie szybciutkie pytanko: co można zastosowac na to, aby syfek "wyszedł"? Czytałam o zmieszaniu sody oczyszczonej z wodą i smarowaniu tym tego miejsca, ale jak na złośc nie mam sody w domu. A chciałabym czymś na noc posmarowac, bo czuję, że jutro będę miała pryszcza na twarzy:/
O Sudermie nic nie wiem, ale skoro to odpowiednik Sudocremu to stosuje się go punktowo. A o jakim "innym" nawilżającym mówisz? Siarkowa moc to potworny wysuszacz, nie powinno się go używać codziennie, a tylko wtedy, kiedy masz potrzebę żeby skóra była długo matowa. Naprawdę.
Co do pytania - maść ichtiolowa
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 22:07   #1919
alusia1989
Rozeznanie
 
Avatar alusia1989
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 837
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Tak, jest to dokładnie odpowiednik Sudocremu. Dlatego też nie bałam się go zastosowac. Jednakże nie wiedziałam do tej pory, że tylko punktowo się go stosuje. No ale cóż. Człowiek na błędach się uczy. Zapamiętam to sobie w każdym bądź razie.
A co do tego kremu nawilżającego, to czy w takim razie może byc Ziaja Oliwkowy? Lub Kakaowy? Tylko one zaś są dosyc tłuste i ciężko się wsmarowują...:/ A powiedz mi, ile kosztują te kremy nawilżające, które Ty stosujesz? Jeden dajesz na dzień, a drugi na noc, czy jak? Ja myślałam, że wystarczy mi ten "Siarkowa Moc". Nie wiedziałam, że on tak wysusza. Czyli co jaki czas mogę go stosowac? Bo ja raczej nie mam potrzeby, żeby moja cera była matowa. Kupiłam go, bo miał mi pomóc ogólnie na trądzik. Myślałam, że będę go sobie na noc stosowała...
A co do maści, to dzięki wielkie. Zapomniałam o niej, chociaż wiele razy dziewczyny o niej pisały.
alusia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 22:11   #1920
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

posiadałąm keidys ten krem "Siarkowa Moc" na poczatku był super twarz sie w ogole nie swieciła , i galancie apotem jak sie posuneło wszytsko... nagle zaczeło aż mi sie lać z twarzy tak mi sie skora zaczeła przetluszczacz tragedia, juz nigdy go nie dotkne;p
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.