ziołolecznictwo a trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-22, 14:34   #1
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529

ziołolecznictwo a trądzik


Witam Kochane,
O ziołach naczytałam się dośc sporo, od niedawna interesuje się też aromaterapią.

Tylko na wstępie po krótce:trądzik mam od czasu jak skończyłam 13lat...tak , neistety... leczyłam się wszystkich, łacznie z Roaccutanem ( retinoidy)- przeszłam dwukrotną kurację. Także nic co ludzkie nie jest mi obce. Nie będę sie jednak rozpisywac na ten temat bo wszystkie osoby zainteresowane na pewno przeżyły własne przygody w leczeniu, ja mam za sobą WSZYSTKO, łącznie ze zwalczeniem helicobakteru- czyli bakterii żołądkowych.

Myślę, że przy tym wszystkim ludzie zapominają o dobroczynnych właściwościach ziół, które przecież leżą u podstaw pierwszych antybiotyków. Zawsze można spróbowac, może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. Wiele z was na pewno spotkało się z piciem bratka przed posiłkiem w celu oczyszczenia organizmu z toksyn i faktycznie przy dluższym stosowaniu to działa. Od dawna szukam dobrych połączeń ziół , które pomogłyby w sposób naturalny w walce z trądzikiem. Wreszcie coś znalazłam i mam zamiar się tym podzielic na forum, sama to przetestuję na sobie od 01.02.09r. i efekty będę tu opisywac.

" W celu szybkiego usunięcia trądziku można również robić kompresy z odwaru kwiatu rumianku, kwiatu nagietka i kory wierzbowej zmieszanych w równych ilościach - gotować tę mieszankę krótko, a następnie małą łyżeczkę odwaru rozcieńczyć 1/4 szklanką wody i w tym płynie maczać gazę, którą przykładamy do twarzy na 1 godzinę i na dłużej.

Najważniejsze będą jednak zioła do użytku wewnętrznego. Korzeń łopianu, korzeń mydlnicy, korzeń mniszka, ziele bratka, ziele macierzanki należy zmieszać w równych ilościach, odmierzyć 1 łyżkę stołową mieszanki na szklankę wody i gotować krótko. Takich szklanek należy w ciągu dnia wypić 2 do 3 przed jedzeniem.

Osobom skłonnym do rozwolnień zaleca się drugi zestaw ziół. Odwar przyrządzamy z korzenia dzięgla, korzenia łopianiu, kory dębowej, liścia poziomki, ziela szałwii, ziela dziurawca, ziela piołunu, zmieszanych w równych ilościach, gotowanych krótko w proporcji łyżka mieszanki na szklankę wody. Jak poprzednio należy pić 2-3 szklanki tego odwaru dziennie, przed posiłkami.

Podkreślić trzeba, że nie da nam dobrych wyników stosowanie wyłącznie zabiegów zewnętrznych, bez ziół „do wewnątrz", jak również - picie odwarów ziołowych, bez należycie urozmaiconego pożywienia (dużo owoców i warzyw).

Codziennie pić przez 2 miesiące łyżkę drożdży zagotowanych w 1/2 szklanki wrzącej wody, nie słodzić."

źródło: J. Górnicka „Apteka natury"; wyd. AWM

Do tych ziół mam zamiar dołączyc suplement diety - Preparat "Drożdże z bratkiem"- tabletki, które mają mi zastąpic picie rozpuszczonych drożdży bo tego nie zniosę...Porcja dzienna tego suplementu to: Porcja dzienna 4 tabletki zawiera: 1,8g ekstraktu z drożdży, 200mg wyciągu z fiołka trójbarwnego, 20mg witaminy E (200% zalecanego spożycia dziennego).cea tego suplementu to jakieś 12zł...

To jest tylko moja propozycja, nie robię reklamy, mam nadzieję , że mi pomoże. Oczywiście nie mówię ze picie powyższego suplementu jest najlepszym rozwiązaniem przy tej ziołoterapii ale mam zamiar spróbowac. jak się przejdę do pobliskiej zielarni to się zorientuje dokładnie co do kosztorysu ziół i dam znac. takie leczenie w każdym razie na pewno nie będzie droższe od antybiotyków i kosztownych wizyt u dermatologa

pozdrawiam
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 16:10   #2
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

i ja sie dołączam do zielarek spisałam sobie Twoje propozycje i zaczynam od dzis

do tego dodam jeszcze sama kore debu - wygotowac i wyciag stosowac jako tonik do twarzy - dzis poradziala mi to moja kosmetyczka

moga byc tez przydatne olejki z lawendy i rumanku

o efaktach dam znac na pewno czy jakies beda wogole.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 16:18   #3
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Od 3 miesiecy pije herbatke z bratka 3x dziennie. Bardzo mi pomoglo. Cale czolo i nos mam juz czyste. Problemem sa jeszcze policzki i nieliczne krostki na brodzie, ktore juz sie ladnie goja. Ostatnio wysuszam je intensywnie mascia z tlenkiem cynku i witamina E. Bardzo mi pomoglo - polecam.

Do tego kiedys kapalam sie w skrzypie polnym - mialam ladna skore wtedy.

Obecnie nadal pije bratek do tego oczywiscie cynk obowiazkowo + omega 3 przeciw zaskornikom. Od niedawna pije lyzke oliwy dziennie na czczo.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 16:58   #4
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Od 3 miesiecy pije herbatke z bratka 3x dziennie. Bardzo mi pomoglo. Cale czolo i nos mam juz czyste. Problemem sa jeszcze policzki i nieliczne krostki na brodzie, ktore juz sie ladnie goja. Ostatnio wysuszam je intensywnie mascia z tlenkiem cynku i witamina E. Bardzo mi pomoglo - polecam.

Do tego kiedys kapalam sie w skrzypie polnym - mialam ladna skore wtedy.

Obecnie nadal pije bratek do tego oczywiscie cynk obowiazkowo + omega 3 przeciw zaskornikom. Od niedawna pije lyzke oliwy dziennie na czczo.

ciekawe , ciekawe moje drogie Panie za oliwą z oliwek to jestem ale koniecznie musi byc extra vergine z pierwszego tłoczenia na zimno- taka jest najwartościowsza ( oczywiście najdroższa;P ) i jestem za łyżką ale nie samą i na czczo tylko z sałatą i jakimiś warzywkami- najlepiej przyswajalne połączenie. A powiedzcie mi... przez jaki okres czasu zażywacie te suplementy typu witaminy z grupy b, cynk, omega 3 itp...chyba nie przez okrągły rok? zawsze mam mieszane uczucia co do tego, bo jeszcze trzeba dac odsapnąc wątrobie...i starac się jak najwięcej tych witamin dostarczac mimo wszystko z pokarmu...

Zamiast toniku ziołowego już się przestawiłam na hydrolaty- zamawiam je na mazidłach - 0,5l butla to koszt ok 25zł - a starcza na bardzo długo- stosuje się go tak samo jak tonik- na płatek, dowolną ilosc razy w ciągu dnia. Ja pierwsze myje buzie olejkiem, który zmywam wodą, potem przemywam twarz hydrolatem co przywraca jej właściwe ph i tonizuje ją , po czym nakładam krem lub serum. U mnie sprawdza się to rewelacyjnie. Buzia nie jest taka napięta czy pseszuna. Poniżej wklejam linki do moich ulubionych hydrolatów- znajduje się tam też obszerny opis ich działania. A jak wygląda dokładnie wasza codzienna pielęgnacja?

hydrolat z rumianku rzymskiego

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

hydrolat różany ( ma najładniejszy zapach, nawilża)

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:03   #5
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Tak jak bratka suplementy - omege, cynk - lykam od 3 miesiecy. Ostatnio zrobilam krotka przerwe, bo mialam grype zoladkowa.

Oliwe z oliwek pije lyzke na czczo dziennie, po czym czasami przegryzam ja chlebkiem. Oczywiscie kupuje ta extra vergine z 1. tloczenia Bardzo ladne mam wlosy teraz - mama nie moze sie nadziwic i caly czas mnie glaszcze po glowie i sie wlosami moimi bawi lol Skore tez mam lsniaca

Planuje jeszcze zaczac pic sok pomidorowy, bo tu w Egipcie dostarcza on najwiecej witamin (nie chce lykac kolejnych suplementow z powodu na ich ilosc i na moja watrobe)...

Aha .... zapomnialam o drozdzach, ktore lykam jakis 2 tydzien. Pryszcze mi po nich wyskoczyly, ale jest lepiej. Oczyscily twarz i powoli sie goi
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:52   #6
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

zakupiłam dzisiaj ziółeczka, oto ich ceny u mnie w Opolu w zielarskim:

nagietek - 4.20
kora wierzby - 2.20
rumianek - ok 2.50 w Biedronce

korzeń łopianu - 2.40
korzeń mydlnicy - 3.60
korzeń mniszka - 2.70
ziele macierzanki - 2.10
ziele bratka - 3.60

kora dębu - 2.20

podsumowujac : 25.50 zł

(przy tym antybiotyk na pryszcze, który mi osobiście nie pomógł tylko wysuszył skórę np Zineryt kosztuje w aptece 50 zł - jest róznica)
(do tego mozna dodac zawrotne ceny toników do twarzy w drogeriach)

z kory dębu zrobiłam już tonik, jedna łyzka na szklanke wody, gotować nie dłużej niż 5 min, odstawić na 15 min, przecedzić, ostudzić, przelać i gotowe - cena 200ml to ok 0.275 gr - jak założymy ze z całego opakowania 50g będzie conajmniej 8 łyżek kory)

z nagietka równiez tonik, te same proporcje i sposob postepowania, tyle ze po ugotowaniu odstawilam pod przykryciem zeby sie lepiej zaparzyło - cena 200ml to ok 0.35 gr - zakładając że w paczuszce jest conajmniej 12 łyzek stołowych nagietka)

ziółka do picia juz się studzą

poza tym tak sobie myśle, że jak przyjdzie lato to posieje nagietka lekarskiego na wiosce na ogródku mojej przyszłej teściowej i bede zbierac kwiatuszki, nagietek bardzo szybko rosnie i nie ma duzych wymagan, oprocz tego jeszcze zioleczka sobie posieje te co byly powyzej i pozbieram ich z łąk i będę sama suszyć, będzie radocha jak samemu od podstaw się zrobi specyfiki i będzie wiadomo jakiego pochodzenia są
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)



Edytowane przez northwestpassage
Czas edycji: 2009-01-22 o 20:55 Powód: bolda powstawiałam :D
northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:57   #7
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość

Zamiast toniku ziołowego już się przestawiłam na hydrolaty- zamawiam je na mazidłach - 0,5l butla to koszt ok 25zł - a starcza na bardzo długo- stosuje się go tak samo jak tonik- na płatek, dowolną ilosc razy w ciągu dnia. Ja pierwsze myje buzie olejkiem, który zmywam wodą, potem przemywam twarz hydrolatem co przywraca jej właściwe ph i tonizuje ją , po czym nakładam krem lub serum. U mnie sprawdza się to rewelacyjnie. Buzia nie jest taka napięta czy pseszuna. Poniżej wklejam linki do moich ulubionych hydrolatów- znajduje się tam też obszerny opis ich działania. A jak wygląda dokładnie wasza codzienna pielęgnacja?

hydrolat z rumianku rzymskiego

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

hydrolat różany ( ma najładniejszy zapach, nawilża)

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
nigdy nie słyszałam o hydrolatach, już zabieram się za czytanie - interesujące

EDIT: ja Cie nie moge, ależ fajna jest stronka! a juz tak sobie od kilku dni myslalam gdzie tu kupic skladniki zeby samej zrobic sobie kremik peeling maseczke, i prosze!
dziekuje, dziekuje, klaniam sie nisko
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)



Edytowane przez northwestpassage
Czas edycji: 2009-01-23 o 00:25
northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 12:34   #8
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Jak tam dziewczyny? nie odzywałam się w weekend bo w szkole siedziałam i same zaliczenia;/ dziś kupuję ziółka! jak wasze doświadczenia?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 13:03   #9
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

pije ziółka 3 razy dziennie, efekty widze chociazby po tym ze regularnie odwiedzam wc kaczke - ale nie za czesto - jest okej, poza tym widze ze nie wychodza mi stany zapalne po tym jak myje buzie wyciagiem z kory debu, jestem bardzo zadowolona - a to dopiero poczatek!
wczoraj smarowalam tez twarz olejkiem z lewendy - taka natural mask bym to nazwala, natluscil fajnie i wygladzil buzie
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 11:09   #10
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

i znów zakup przesunął mi się na dzisiaj, ale już jestem przygotowana do wyjścia, a powiedz mi northwestpassage - w jakich ilościach kupowałaś te ziółka na poczatek? zakładając że w ciągu dnia wsypujemy trzy łyżki stołowe ( trzy szklanki naparu ). Ja to mam same dylematy heheh

I jak dokładnie wygląda wasza pielęgnacja?Podzielę się swoją, bo wiadomo leczenie buzinki jest kompleksowe i musi ściśle współgrac z pielęgnacją oraz zywieniem.

1) myję buzie olejkiem pomarańczowym z Biochemii Urody- nei podrażnia mnie tak jak standardowe żele do buzi- cena: 120ml- 8,50zł ( zużyłam już trzy opakowania )- bardzo wydajny produkt

2) po myciu przemywam twarz hydrolatem żeby była ztonizowana, odzyskała własciwe pH- link do hydrolatów powyżej

3) Krem- nakładam AA Therapy trądzik- Krem matujący na dzień z kwasem azelainowym i witaminą A- do skóry trądzikowej i łojotokowej- kupuję w super-pharm za 23,49zł- bardzo dobry, łagodny krem, który absolutnie nie przesusza twarzy, jest po nim gładziutka i zrelaksowana- przy czym sięnie błyszczy- jest to krem hypoalergiczny

4)jak przychodzę z domu czy też na noc po umyciu buzi nakładam Avene Clean- Ac - Krem nawilżający i łagodzący podrażnienia- pielęgnacja towarzysząca kuracji przeciwtrądzikowej - 40ml- 54,99zł - jest to nienajtańsza firma, ale za to bardzo dobrze tolerowana przez skórę trądzokową i potrądzikową. Ich kosmetyki są na bazie wody termalnej, super wnikają w naskórek, po nich schodzą wszystkie łuski- osoby które się leczyły wiedzą o czym mówię;D

to tyle z kupnych rzeczy, akurat dużo robionych w domu mi się pokończyło, ale bardzo lubię i normalnie stosuje:

5) olej ( tak olej!) ekologiczny z konopy ( 50ml zmieszałam z kroplami eterycznymi wskazanymi dla cery tłustej i mieszanej ) => powstałą mieszankę nakładam parę kropel na dłonie i mieszam z odrobiną żelu hialuronowego 2% z alantoniną i pantenolem z BU- nakładam na twarz- super regeneruje wyjałowiony naskórek, nie jest komedogenne- nie powoduje zatykania porów

6) jak jest u was z filtrami? jakoś nie mogę się do nich przekodowac, bardzo nie lubię nakładac na krem na dzień jeszcze krem z filtrem , mam wrażenie że mam jakąś tonę na sobie- ale używam ( nie codziennie..) Biodhermę AKN - emulsję w sprayu SPF 30...

Teraz coś od was
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 17:15   #11
Magic Girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Białe Błota koło Bydgoszczy
Wiadomości: 1 101
GG do Magic Girl
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Wiecie co mi pomaga na zaczerwienienia po krostach z trądziku normalny aloes. Przekrajawszy liść aloesu i ten miąższ nakładam na miejsca podlegające leczeniu po kilku dniach już nie miałam żadnej zaczerwienionej strefy. W końcu aloes ma to do siebie ze leczy rany. Więc możecie tez spróbować. Ostatecznie w aptece można kupić taki żel aloesowy
http://www.herbamed.pl/index.php?p76...k-zel-aloesowy

cena nie jest kośmiczna więc może warto spróbować. Mi ten z apteki również pomógł.

a Może znacie jakieś sposoby domowe na krostki czerwone?
__________________
"Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie"
Magic Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-27, 17:37   #12
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez Magic Girl Pokaż wiadomość
Wiecie co mi pomaga na zaczerwienienia po krostach z trądziku normalny aloes. Przekrajawszy liść aloesu i ten miąższ nakładam na miejsca podlegające leczeniu po kilku dniach już nie miałam żadnej zaczerwienionej strefy. W końcu aloes ma to do siebie ze leczy rany. Więc możecie tez spróbować. Ostatecznie w aptece można kupić taki żel aloesowy
http://www.herbamed.pl/index.php?p76...k-zel-aloesowy

cena nie jest kośmiczna więc może warto spróbować. Mi ten z apteki również pomógł.

a Może znacie jakieś sposoby domowe na krostki czerwone?
właśnie słyszałam o tym. De facto mam trochę inny problem, bo ja nie chcę minimalizowac efektów trądziku- ja nie chcę musiec czegokolwiek minimalizowac. Wiem, że to się da wyleczyc, walczę już całe lata. było całkiem nieźle póki nie przyszła sesja i piłam dużo kawy + stres+ jadłam co chciałam + czekolada = maxymalny wyrzut. chcę by przyszły normalne czasy i by tych zaczerwienionych miejsc i krost po prostu nie było...marzenie? heh

Kupiłam dziś dziewczyny zamiast tych drożdży z bratkiem inny suplement- CeraNova z bratkiem. Skład: ( w jednej tabletce) : Ziele bratka - 150 mg
Cynk - 5 mg - 33,3% RDA
Witamina C - 30 mg - 50% RDA
Witamina B1 - 0,41 mg - 29,3% RDA
Witamina B2 - 0,47 mg - 29,5% RDA
Witamina B6 - 0,46 mg - 23,4% RDA
Witamina B12 - 0,5 mcg - 50% RDA
Kwas foliowy - 67,8 mcg 34,4% RDA
Witamina PP - 4,06 mg - 25,4% RDA
RDA dzienne zalecane spożycie

-wspomaga leczenie różnych postaci trądzika
-przyspiesza regenerację naskórka
- odtruwa i oczyszcza organizm
cena: 24,39zł za miesięczną kurację

zobaczymy czy działa;d dam wam znac jak tylko zauważę efekty
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:48   #13
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Czy mozes malamaluczka87 napisac cos wiecej o kremie AA Therapy trądzik- Krem matujący na dzień. Ja stosoawalm Iwostin Purritin emulsja matujaca na dzien, a teraz zmienilam na AA Krem matujaco-nawilzajacy i nie widze rewelacji, raczej gorzej niz lepiej. Jestem ciekawa jak dziala ten krem ktorego uzywasz? Czy mozna stosowac go pod makijaz i wtedy, gdy na noc uzywam Acne Dermu (a on tez zawiera kwas azaleinowy i moze to juz by byla przesada).

Ja od trzech miesiecy pilam skrzyp, teraz mam przerwe i od lutego zaczynam od nowa. Jak go pilam to bylo troche lepiej, teraz znowu mnie wysypuje Nie wiem czy picie tych ziol cos pomaga,ale napewno nie szkodzi, wiec trzeba byc wytrwalym. Pozdrawiam wszystkich meczacych sie z tym okropnym problemem.

Edytowane przez Dyziaczek
Czas edycji: 2009-01-28 o 10:50
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 11:13   #14
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

może spróbujecie jeszcze olejek z drzewa herbacianego

bratek ja bardzo polecam .. stosuje od paru lat tak samo jak cynk i jest duża poprawa

ceranova mnie zainteresowała bo ma dużo witaminy b która tez biorę i może zamiast 3 produktów oddzielnie kupie sobie jeden produkt
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:10   #15
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez Dyziaczek Pokaż wiadomość
Czy mozes malamaluczka87 napisac cos wiecej o kremie AA Therapy trądzik- Krem matujący na dzień. Ja stosoawalm Iwostin Purritin emulsja matujaca na dzien, a teraz zmienilam na AA Krem matujaco-nawilzajacy i nie widze rewelacji, raczej gorzej niz lepiej. Jestem ciekawa jak dziala ten krem ktorego uzywasz? Czy mozna stosowac go pod makijaz i wtedy, gdy na noc uzywam Acne Dermu (a on tez zawiera kwas azaleinowy i moze to juz by byla przesada).

Ja od trzech miesiecy pilam skrzyp, teraz mam przerwe i od lutego zaczynam od nowa. Jak go pilam to bylo troche lepiej, teraz znowu mnie wysypuje Nie wiem czy picie tych ziol cos pomaga,ale napewno nie szkodzi, wiec trzeba byc wytrwalym. Pozdrawiam wszystkich meczacych sie z tym okropnym problemem.
Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość

Na mnie ten z AA o którym pisałam świetnie działa, super wygładza- stosuje go właśnie pod makijaż- nie roluje się, nie tworzy filmu na buzi. Moja cera jest skłonna do wyprysków, ale zaś jakiś porządny krem pod podkład musi byc bo inaczej wychodzą mi łuski. Także muszę dbac by normalizowac buzinkę- ani jej nie przesuszac, ani nie przesadnie natłuszczac ale zobaczycie dziewczyny, wszystko to nam w przyszłości zaowocuje



może spróbujecie jeszcze olejek z drzewa herbacianego

bratek ja bardzo polecam .. stosuje od paru lat tak samo jak cynk i jest duża poprawa

ceranova mnie zainteresowała bo ma dużo witaminy b która tez biorę i może zamiast 3 produktów oddzielnie kupie sobie jeden produkt
Ja właśnie tak samo piłam PP + Cynk + B2 - do tego piłam herbatke z bratka i dawało mi to efekty, ale faktycznie- po co jeśc trzy tabletki jak można jedną jeden minus CeraNova jest niepowlekana, ale na tyle nieduża i łatwo przechodzi przez gardło że mi to w sumie nie przeszkadza. To już PP gorzej smakuje. Fajnie że robi się tutaj pomału wsparcie pozdrawiam was dziewczyny!
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:46   #16
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

dziewczynki przyłaczam sie
a lejek herbaciany na cio?:P jakie ejst jego działanie:P
zakupiłam dzis humavit z drożdzami witamina A,C,E zbaczymy co z teg bedzie;p
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:11   #17
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
dziewczynki przyłaczam sie
a lejek herbaciany na cio?:P jakie ejst jego działanie:P
zakupiłam dzis humavit z drożdzami witamina A,C,E zbaczymy co z teg bedzie;p
zielona herbata znana jest ze swoich leczniczych właściwości na wypryski i zmiany skórne, tylko że jest jeden problem- ile procentowo jest tego prawdziwego olejku który działa w dostępnych kosmetykach?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:32   #18
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

hmm czyli picie herbatki zielonej działą dobrze na skore,, hmm
__________________

Edytowane przez matryca3
Czas edycji: 2009-01-28 o 17:34
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 18:02   #19
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Olejek z drzewa herbacianego i jego wszechstronne działanie
Olejek ten ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Dzięki temu może być skutecznym środkiem wspomagającym leczenie różnego rodzaju infekcji, na które zapadamy w okresie jesienno-zimowym. Badania mikrobiologiczne wykazały, że olejek z drzewa herbacianego niszczy wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, w tym bakterie odpowiedzialne za liczne choroby dróg oddechowych. Dlatego też inhalacje z wykorzystaniem tego olejku polecane są przy zapaleniu zatok, chorobach gardła, uciążliwym kaszlu. Przygotowanie inhalacji jest bardzo proste - wystarczy dodać 5-7 kropli olejku do naczynia z gorącą wodą i wdychać opary przez 5 minut.
Substancja znalazła też szerokie zastosowanie w dermatologii, szczególnie w leczeniu grzybic i trądziku. Jest ona skuteczna przy grzybicy wywoływanej zarówno przez dermatofity, jak i grzyby drożdżoidalne. Często stosuje się olejek z drzewa herbacianego w leczeniu grzybicy stóp w formie nierozcieńczonej, a także jako składnik maści i zasypek. Działa leczniczo, a stosowany regularnie, zapobiega nawrotom grzybicy i likwiduje nieprzyjemny zapach przy nadmiernej potliwości stóp. W jednym z badań porównywano skuteczność działania olejku z drzewa herbacianego i 1-proc. maści z klotrimazolem (syntetyczny lek przeciwgrzybiczy) w leczeniu głębokiej grzybicy podpaznokciowej. Oba preparaty stosowano 2 razy dziennie przez 6 miesięcy. Stwierdzono całkowite wyleczenie u 16% chorych stosujących olejek z drzewa herbacianego i u 11% pacjentów stosujących maść z klotrimazolem.

Kolejną zaletą olejku z drzewa herbacianego jest to, że łatwo przenika przez skórę i działa bakteriobójczo na bakterie beztlenowe wywołujące zmiany trądzikowe (Propionibacterium acnes). Z tego powodu firmy kosmetyczne wykorzystują go jako składnik preparatów do pielęgnacji skóry trądzikowej, takich jak środki do oczyszczania twarzy
czy kremy pielęgnacyjne. Kosmetyki
te są zwykle dobrze tolerowane przez skórę, nie powodują zbytniego wysuszenia i podrażnienia. Niektórzy specjaliści medycyny naturalnej polecają stosowanie olejku z drzewa herbacianego w formie nierozcieńczonej bezpośrednio na zmiany trądzikowe. Jednak przy takim jego aplikowaniu trzeba zachować szczególną ostrożność, bo u niektórych wrażliwych osób olejek stosowany bezpośrednio na skórę może wywołać podrażnienie lub zmiany alergiczne.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-28, 18:15   #20
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Olejek z drzewa herbacianego i jego wszechstronne działanie
Olejek ten ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Dzięki temu może być skutecznym środkiem wspomagającym leczenie różnego rodzaju infekcji, na które zapadamy w okresie jesienno-zimowym. Badania mikrobiologiczne wykazały, że olejek z drzewa herbacianego niszczy wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, w tym bakterie odpowiedzialne za liczne choroby dróg oddechowych. Dlatego też inhalacje z wykorzystaniem tego olejku polecane są przy zapaleniu zatok, chorobach gardła, uciążliwym kaszlu. Przygotowanie inhalacji jest bardzo proste - wystarczy dodać 5-7 kropli olejku do naczynia z gorącą wodą i wdychać opary przez 5 minut.
Substancja znalazła też szerokie zastosowanie w dermatologii, szczególnie w leczeniu grzybic i trądziku. Jest ona skuteczna przy grzybicy wywoływanej zarówno przez dermatofity, jak i grzyby drożdżoidalne. Często stosuje się olejek z drzewa herbacianego w leczeniu grzybicy stóp w formie nierozcieńczonej, a także jako składnik maści i zasypek. Działa leczniczo, a stosowany regularnie, zapobiega nawrotom grzybicy i likwiduje nieprzyjemny zapach przy nadmiernej potliwości stóp. W jednym z badań porównywano skuteczność działania olejku z drzewa herbacianego i 1-proc. maści z klotrimazolem (syntetyczny lek przeciwgrzybiczy) w leczeniu głębokiej grzybicy podpaznokciowej. Oba preparaty stosowano 2 razy dziennie przez 6 miesięcy. Stwierdzono całkowite wyleczenie u 16% chorych stosujących olejek z drzewa herbacianego i u 11% pacjentów stosujących maść z klotrimazolem.

Kolejną zaletą olejku z drzewa herbacianego jest to, że łatwo przenika przez skórę i działa bakteriobójczo na bakterie beztlenowe wywołujące zmiany trądzikowe (Propionibacterium acnes). Z tego powodu firmy kosmetyczne wykorzystują go jako składnik preparatów do pielęgnacji skóry trądzikowej, takich jak środki do oczyszczania twarzy
czy kremy pielęgnacyjne. Kosmetyki
te są zwykle dobrze tolerowane przez skórę, nie powodują zbytniego wysuszenia i podrażnienia. Niektórzy specjaliści medycyny naturalnej polecają stosowanie olejku z drzewa herbacianego w formie nierozcieńczonej bezpośrednio na zmiany trądzikowe. Jednak przy takim jego aplikowaniu trzeba zachować szczególną ostrożność, bo u niektórych wrażliwych osób olejek stosowany bezpośrednio na skórę może wywołać podrażnienie lub zmiany alergiczne.
tak, zgadzam się , wszystko jasne;-) tylko w jakim kosmetyku znajdę wysoko skoncentrowany ten olejek ? czy też dostępny jest w formie nierozcieńczonej? ja spotkałam się np z 30% zstężeniem w serum na dzień na bazie tego olejku. Jakieś propozycje?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 20:01   #21
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
tak, zgadzam się , wszystko jasne;-) tylko w jakim kosmetyku znajdę wysoko skoncentrowany ten olejek ? czy też dostępny jest w formie nierozcieńczonej? ja spotkałam się np z 30% zstężeniem w serum na dzień na bazie tego olejku. Jakieś propozycje?
Olejek drzewa herbacianego na pewno znajdziesz w zielarskim, u mnie w Opolu widziałam - stu procentowy bez konserwantów.
Poza tym miałam okazję przetestować z próbki olejek tea tree z firmy Taberna Saponaria, co prawda daje się go do kapieli ale fantastycznie nawilza i natłuszcza skórę, wlewa sie do wanny 10 ml i gotowe

Tutaj znajdziesz 100 procentowy w buteleczkach po 10ml:

http://edumed.com.pl/sklep.php/p153-...ego-10-ml.html

http://www.cefarm24.pl/olejek-z-drze...ml-p11847.html

A tutaj Taberna Saponaria:

http://www.sklep.saponaria.pl/_content/dzial_11.php
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 23:08   #22
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

a czy ten olejek herbaciany ze wzgeldu na to ze jest OLEJKIEm nie zapycha????
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 23:27   #23
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
a czy ten olejek herbaciany ze wzgeldu na to ze jest OLEJKIEm nie zapycha????
nie próbowałam olejku z drzewa herbacianego, ale za to smaruje sobie buzie lawendowym ze 2-3 razy w tygodniu, czasem pare jego kropli mieszam z kropelkami cytryny i nie zauważyłam żadnego wysypu ani podejrzanych spraw na buzi. Więc myślę że jest to bezpieczny zabieg "maseczkowy".

Wogóle jestem zdania, że to co naturalne to raczej nie powinno zapychać - nie ma konserwantów, chemicznych dodatków itd., przynajmniej u siebie nie widzę żadnych objawów
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 01:09   #24
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

fajny temat...ja od lutego biore sie na maxa za twarz...
jak autorka od 13roku zycia mecze sie z tradzikiem, bywalo lepiej, ale np. tego lata jest coraz gorzej...a co najlepsze w jeden tydzien lepiej, z drugi gorzej, czasem juz mysle, ze moze dlatego, ze wypije?;/ ale kurde bez przesady, 1 2 piwa...? ;/ zreszta i tego potrzeba orgaznmowi, lepsze piwo niz wodka itd.
zrobilam liste i kupuje:
-witamine a+e
- bratek (pilam, ale caly czas zpaomnialam, teraz mam resztke w domu, takze od jutra odokanczam paczke i kupuje nowa)
- rumianek
- nagietek
- kore wierzbowa
(tylko do stosowanie zewnetrznego)
- olejek pomaranczowy (choc 1 raz spotkalam sie z nim! pomaga? jak stosowac to mam? skoro pomarancz to moze mi przebarwienia rozjasni co...?)
- olejek z drzewa herbacianego



w ogole sluchajcie...bo niby chrom dobrze dziala na cere...tak sobie wymyslilam...kupie tabletki na odchudzanie ananas...czyli dwa w jednym...? hmm? (same tabletki chce po to by nie przytyc, a nie ze chce schudnac! wiecie o co chodzi...matura, te sprawy, malo ruchu, tyle co przejscie sie do sklelu, co tydzien fitness...kiedys to na basen chodzilam, uwielbiam plywac!!!!!!!!!!! ale tradzik zrobil swoje ehhhh ;(((((((( )
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 14:28   #25
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

wznawiam wątek bo gdzieś zginął w boju jak wam dziewczyny idzie? Ja mam akurat ciężki czas bo organizm dalej nadwyrężam przy sesji maksymalnie...i obrzuciło mnie przez to...ale nie poddaje się, wiem że zejdzie.

Po kupnie ziółek stwierdzam:
1) tania rozrywka- nakupiłam ich maksymalnie i wydałam raptem 20zł...a mam zioła na miesiąc picia i zioła na odwary na gazę żeby przykładac do chorego miejsca. Cuda natury
2) bardzo łatwo je przygotowac: każdego rodzaju ziółka kupiłam sypkie w opakowaniach 50g - zmieszałam wszystkie paczki - taką mieszankę dałam do osobnego pojemnika. Do garnka nalewam ciute ponad szklanke wody źródlanej i zagotowywuje ze stołową łyżką powyższej mieszanki ( leje troche ponad szklankę wody bo częsc odparowywuje w trakcie gotowania. po ściągnięciu naparu z palnika daje im sie parzyc chwile pod przykryciem. Przelewam przez sitko i mam jeden idealny kubek naparu, który całkiem dobrze smakuje Nie jest to jakieś fujaste, to sam bratek przy tym smakuje okropnie
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 16:44   #26
Megi0853
Przyczajenie
 
Avatar Megi0853
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 23
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Hej, chyba też się do wa dołączam . Zakupiłam właśnie ziele fiołka trójbarwngo. Bleee tego się nie da pić. Ochyda!!!! W związku z tym mam pytanko.... Jak posłodzę sobie tą herbatkę to nadal będzie ona działać oczyszczająco??
Megi0853 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 22:29   #27
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Chyba bedzie, ale nie dawaj za dużo cukru, po jakimś czasie się przyzwyczaisz do smaku ziółek i nie bedziesz chciala pić nic więcej
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 13:01   #28
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez northwestpassage Pokaż wiadomość
Chyba bedzie, ale nie dawaj za dużo cukru, po jakimś czasie się przyzwyczaisz do smaku ziółek i nie bedziesz chciala pić nic więcej
northwestpassage nareszcie jakis odzew widzisz juz jakieś efekty? ja mam niestety probem na szerszym polu i mam serie antybiotyków - doksycyklinę na 20 dni....fuj, jakoś przeżyje
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:25   #29
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
northwestpassage nareszcie jakis odzew widzisz juz jakieś efekty? ja mam niestety probem na szerszym polu i mam serie antybiotyków - doksycyklinę na 20 dni....fuj, jakoś przeżyje
powiem tak, widzę że już mniej tego badziewia wychodzi, niestety przed TYMI dniami albo w czasie ich się pojawia taki jeden typ , którego bardzo nie znoszę - ale tylko jeden i to ewidentnie związany z problemami hormonalnymi, w każdym razie czuję i tak sama po sobie, że ziółka działają i oczyszczają bo regularnie chodze tam gdzie król zasiada , i buxka nieco czyściejsza.

poza tym większosć ziół z tej mieszanki którą podałaś ma działanie na cały układ pokarmowy, wspomaga trawienie, oczyszcza, pobudza ruch jelit i tak dalej - wiec dzięki temu toksyny są łatwiej uwalniane z ogranizmu, nie dochodzi do procesów gnilnych w jelitach, spektrum działania jest ogromne - a w walce z trądzikiem w zasadzie chodzi o działanie od wewnątrz, a wspomagająco zewnętrzne, bo od środka pochodzi to co się pojawia na zewnatrz. Nie ma od razu cudów, ale warto poczekać, bo efekty będa i to coraz lepsze

EDIT
ja to Ci powiem, że już tak się zraziłam do lekarzy i dermatologów i ginekologów że nie mam ochoty ich oglądac i słuchac uwag typu : że z tym się żyje, niech se pani kupi effaclar, a co się stało, co pani chce itp.
ostatnio poszłam do mojego ginekologa po zmienienie daty na skierowaniu, a ten nawet dupska nie ruszyła z fotela żeby mi zrobic USG i sprawdzić czy po roku czasu torbiele (ktore niestety sie u mnie zalegly) nie powiekszyly sie, czy cos sie nie dzieje, tak sie wkurzylam maksymalnie, przeciez to ja nie bede jemu dyktowac co ma robic jeszcze by to zrozumial "wez mnie pan pomacaj" - ach juz nie mam sily. Ciesze sie jednak ze pierwszy raz od prawie roku , okres przyszedl mi sam bez tabletek ( ichyba tez dlatego z cera jest pewnie lepiej), moze sama sie z tego wykaraskam. Dzis to człowiek musi byc sam dla siebie lekarzem. Dobrze, że jest wizaz to mozemy wzajemnie sobie pomoc chocby mieszankami ziolek
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)



Edytowane przez northwestpassage
Czas edycji: 2009-03-05 o 18:34
northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 08:58   #30
Megi0853
Przyczajenie
 
Avatar Megi0853
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 23
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Hej dziewczyny!
Hmmm czy wam naprawdę smakują te zioła?? Ja staram się pić herbatę z ziela fiołka trójbarwnego i jest okropna. Sam zapach mnie odrzuca i zbiera na wymioty. Wiem, że gdybym to piłam regularnie to moja cera by się poprawiła, ale nie potrafię tego przełknąć. Jak posłodzę to jest to dla mnie za słodkie i zapach nadal mnie odrzuca. Ten bratek ponoć oczyszcza. Tak, już wiem jak . Jak się to spróbuje to bierze cię na wymioty i zwracasz - na tak w pewien sposób oczyści mój organizm . Dobra, a teraz na poważnie:
Co możecie mi polecić z ziółek, które również pomogą na cerę i będę dobre w smaku oraz nie będą zbytnio obciążąć mojego skromnego budrzetu??
Megi0853 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-07 21:39:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.