Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-10-14, 22:42   #151
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomo¶ci: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: rola alkoholu w kosmetykach do w³osów

Wiem, ¿e alkohol dodaje siê do kosmetyków po to, ¿eby lepiej siê wch³ania³y, tzn. ¿eby sk³adniki g³êbiej wniknê³y w skórê i lepiej dzia³a³y.
Mo¿e tak samo jest z szamponami i od¿ywkami?
Podobny w±tek : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124587
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-15, 08:00   #152
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 1 252
Dot.: rola alkoholu w kosmetykach do w³osów

Wydaje mi sie ze w kosmetykach do w³osów nie chodzi o alkohol denat.,tylko g³ównie o np.cetearyl alkohol.Ceteatryl alkohol nie ma takich w³asciwosci jak denat tj. nie wysusza ich.
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=126
iziaczek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-16, 00:27   #153
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomo¶ci: 2 053
Post Dot.: rola alkoholu w kosmetykach do w³osów

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Poka¿ wiadomo¶æ
Alkohol przesusza, czy¿ nie tak? Tylko skórê?
Zauwa¿y³am w sk³adzie wielu od¿ywek, balsamów, w³a¶ñie ALCOHOL (np. w ¶wietnym waxie tu¿ na pocz±tku za wod±). Z do¶wiadczeniaa wiem, ¿e je¿eli zastosuje tonik z alkoholem, zwieksza sie ³ojotok, a jednocze¶nie skkóra siê ³uszczy. Czy mo¿e dzia³aæ tez destrukcyjnie na w³osy?

(Aha, i jeszcze jedno pytanko przy okazji: czy sk³adniki sa pouk³adane wg ilo¶ci, tzn. od "najwiêkszego" do "najmniejszego"?)

Z góry thx
Rozmarynek tak¿e zauwa¿y³am,¿e w du¿ej czê¶ci odzywek, sprayów do w³osów na pocz±tku sk³adu znajduje siê alkohol denat. Dlaczego go wk³adaja, to nie mam pojêcia. Fakt, alkohol polepsza wch³anianie sie roznych substancji, ekstraktów itd., ale w takim przypadku powinien znajdowaæ siê na koñcu sk³adu, a nie na pocz±tku.
Je¶li alkohol znajduje siê tak wsysoko w sk³adzie to mo¿e podsuszac w³osy, ale mo¿e producentom o to w³asnie chodzi, poniewa¿ je¶li lekko podsuszymy w³osy to sa bardziej puszyste i nie przyklepane. Jak dla mnie to pomys³ poroniony .

Tak sk³adniki sa pouk³adane wg kolejno¶ci, od najwiêkszego do najmnijeszego.
Paula07 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-16, 08:38   #154
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 249
Dot.: rola alkoholu w kosmetykach do w³osów

Rozmarynku, podaj pe³n± nazwê tego s³adnika. Alcohol denat to faktycznie "alkohol", ale ju¿ cetyl alcohol i kika inych ma³o ma z "denatem" wspólnego...
L_V jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-16, 13:53   #155
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Exclamation Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Jest podobny watek dotycz±cy twarzy,wiêc mo¿e teraz kolej na w³osy?

Jakie sa wasze sposoby na piêkne w³osy?
Jakie odzywki ,szampony,sera, inne cuda....

Z drogerii,z apteki,z salonu a mo¿e samodzielnie cos krêcicie?

A mo¿e "do³adowujecie" siê suplementami? Skutecznie? czy nie bardzo?

Napiszcie koniecznie tez jaki rodzaj w³osów macie.

Zaczynam:

Mam w³osy niefarbowane, mniej wiêcej przed ramiona (zapuszczam!)i bardzo przet³uszczaj±ce sie (muszê myc codziennie).Nie suszê ich,podprostowujê bardzo rzadko i generalnie nie maltretujê ich w ¿aden sposób i s± mi chyba za to wdziêczne...

*szampon-najczêsciej z linii prof.albo z apteki do t³uscoichów
np.l'oreal prof.sebum albo seboradin.Czasem dla odmiany co¶ dla "normalnych"-np.ró¿owy elseve

*od¿ywka-mnóstwo-tu mam trochê fio³a jak niektóre wiza¿anki na pudry . G³ównie prof.(matrix,bonacure,alf aparf)ale niedmiennie zachwyca mnie te¿ ró¿owy elseve

*serum-ostatnio nab³yszczaj±ce do w³osów ciemnych z avonu,
zero frizz,albo biosilk. Próbowa³am mazid³owego z jedwabiem,ale nie zachwycilo mnie

*maseczka-alfaparf semi di lino na zmianê z waxem i czasem od¿ywka regeneruj±ca glisskura

*witaminki-silica (i capivit hydro control-ale to raczej na cere)zaczê³am drugie opakowanie (100 tab),ale nie wiem czy dzia³aj±,bo nie mam teraz wiekszych problemów z w³oskami,chyba wiêc trochê tak,ale te¿ ogólnie o nie dbam,wiêc to pewnie te¿ dlatego.
Zastanawiam sie nad polecanym przez was MSM i wieksza dawk± biotyny,ale tyle jest sprzecznych opinii...

¶rodków do stylizacji nie u¿ywam ¿adnych,ale za to na punkcie pielêgnacji mam fio³a (nie wydajê na farby,to wydajê na pielêgnacje,a co)
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-16, 14:18   #156
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

O w koñcu moj ulubiony temat - w³osy
Mam w³osy gêste,cienkie, farbowane, sk³onne do puszenia. Niestety prostujê je po ka¿dym myciu gdy¿ skrêcaj± mi siê w taki nie³adny sposób i tam gdzie s± pocieniowane wygl±daj± jakby by³y spalone (a wcale takie nie s± ).Do niedawna co miesi±c wypróbowywa³am jak±¶ now± maskê (stosujê po ka¿dym umyciu). Wszystkie z profesjonalnych fryzjerskich linii (Tigi, Matrix, Wella, Loreale wszystkiej ma¶ci i wiele innych). Od jakiego¶ miesi±ca eksperymentujê z mazid³owymi produktami i efekt jest taki jakiego nie da³y mi wcze¶niej stosowane kosmetyki.
A wiêc do szamponów bez SLS i maseczek bez silikonów dodajê np kwas mlekowy, proteinki ro¶linne, olejowy wyci±g z rozmarynu, aloes,hydromanil, kwas HA,panthenol.Oczywi¶cie nie wszystkie na raz, jestem w fazie eksperymentowania. Zrobi³am sobie serum z ekstensyny i jedwabiu - fajne ale ju¿ wiêcej nie zrobiê. Znacznie lepiej na moich w³osach zachowuj± siê ,,wk³adki z mazide³,, oraz od¿ywka z oleju kokosowego z mas³em karite i olejowym wyci±giem z rozmarynu (wszystkie przepisy z mazide³). Jeszcze raz zaznaczam ¿e mam w³osy sk³onne do puszenia i taki nadmiar i ew obci±¿enie na w³osach jest mi na rêkê . Lubiê efekt, ciê¿kich, miêsistych w³osów a mazid³owe produkty to mi w³a¶nie zapewniaj±. Polecam
arba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-16, 18:06   #157
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 324
GG do Smok
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

W³osy: ciemne, krótkie, miêkkie, bardzo delikatne, proste, trudne do u³o¿enia, obecnie ju¿ nie przet³uszczaj± siê.
Pielêgnacja moich w³osów:
1. dobry fryzjer co 3-4 tygodnie;
2. szapon bez silikonu, mo¿e byæ Hipp, mo¿e byæ Babydream, mo¿e byæ Regenium Loreala, mo¿e byæ Nivea z lotosem;
3. od¿ywka - uzywam od niedawna, jedyna, która mi s³u¿y to Regenium Loreala, jest bez silikonu, najcze¶ciej nak³adam wieczorem na minutê, bo rano nie mam na to czasu, poza tym po ka¿dej od¿ywce moje w³osy ¼le wygl±daj±.

I tyle. W³osy mam ³adne, miêkkie, b³yszcz±ce, zdrowe i zadbane. Nie jem ¿adnych specjalnych witamin na w³osy i paznokcie, wierzê bardziej w dietê.
Od¿ywki i to profesjonalne - nie dla mnie, szkoda mi na nie pieniêdzy, bo jak dla mnie to tylko wyg³adzaj±ca "politura do w³osów" (tekst Noor).
Nie farbujê, bo mi siê nie chce bawiæ w to wszystko, a przez 8 lat namiêtnie farbow±³am siê na rudo - ostatnio spotka³am kole¿ankê z pierwszysch studiów - która pamiêta³a mnie w d³ugich, rudych w³osach.

Uk³adam w³osy codziennie, wysuszone suszark± zawsze wygl±daj± u mnie lepiej.
Stylizacja: bywa³o, ¿e k³ad³am painkê, na to ¿el, na to lakier, obecnie u¿ywam gelu z woskiem kupionego w salonie Jean Louis David, o dziwo, nie skleja w³osów i nie daje efektu, jakby co lun±³ deszcz, czyli zmok³ej kury, jest elastyczny i ³atwo poprawiæ fryzurê, podkre¶la pazurki i takie tam.
Smok jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 18:15   #158
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 306
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Przyznajê, ¿e od miesi±ca czasu nosi³am siê z zamiarem za³o¿enia takiego w±tku i ci±gle wypada³o mi to z g³owy..
Podobnie jak arba, przerzuci³am siê ostatnio na inn± formê pielêgnacji w³asów. Mam w³osy do¶æ d³ugie, cienkie, szybko przet³uszczaj±ce siê, suche na koñcach.
U¿ywam szamponu hipp (bo bez SLESów) Pl±cze, ale koñczê opakowanie i albo w³osy siê do niego przyzwyczai³y, albo ja taka delikatna siê zrobi³am, bo pl±tanie jest mniejsze. W ogóle myjê bardzo delikatnie, skupiam siê na skórze g³owy, reszta myje siê w³a¶ciwie sam± pian± przy nielicznym pocieraniu rêkoma.
Od¿ywki bez silikonów, kupi³am Redermic serum, u³atwia mi rozczesywanie i o to przede wszystkim chodzi. Co tydzieñ k³adê maseczkê z ¿ó³tek i miodu na w³osy oraz olej rycynowy z kapk± polysorbate 80 na skórê g³owy. Zamówilam te¿ olej kokosowy. U¿ywam te¿ maseczki nawil¿aj±cej INTERcOSMO raz w tygodniu, ale to raczej do wykoñczenia tubki. (http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164900)
Ukrêci³am serum z pantenolem i jedwabiem, zamierzam zakupiæ ekstensynê i owies.
Ca³y czas waham siê nad kupnem MSM..

Nie wiem czy to pomaga, bo dopiero zaczê³am, ale jestem dobrej my¶li. Zapuszczam w³osy i najbardziej przeszkadzaj± mi rozdwojone koñcówki (ci±g³e podcinanie). Poza tym w³osy wygl±daj± do¶æ zdrowo.
rudzitsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-16, 18:39   #159
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 61
GG do poonia
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Mia³am d³ugie (do po³owy pleców prawie), od lat tlenione na blond i baleyagowane w³osy. Mimo stosowania profesjonalnych kosmetyków,niestosowania ¶rodków do stylizacji, nieu¿ywania suszarki, prostownicy ani niczego co szkodzi, mimo za¿ywania suplementów, no mimo wszystkiego po prostu, nie uda³o mi siê ich uratowaæ. 3 miesi±ce temu dosz³am do wniosku ¿e do¶æ tej mêczarni (no i wywalania po³owy pensji na kolejne preparaty które nie dzia³aj±), posz³am do fryzjera i ¶ciê³am na krótko, wracam te¿ do bardziej naturalnego koloru. Zaczê³am braæ Inneov Gêsto¶æ W³osów (w³a¶nie koñczê 3 opakowanie), nadal u¿ywam profesjonalnego szamponu i od¿ywki (Farouk Bio Silk pogrubiaj±cy) i jestem przeszczê¶liwa Mycie i rozczesywanie przesta³o byæ problemem, schn± szybciutko (chocia¿ i tak zaczê³am u¿ywaæ suszarki z jonizatorem). Przesta³am tyle o nich my¶leæ, przesta³am wynajdowaæ kolejne preparaty cud, jedyne co robiê sumiennie to ³ykam te tabletki. I wiecie co? Jestem absolutnie zaszokowana efektami ich dzia³ania! W³osy rosn± mi jak szalone, jest ich wiêcej, du¿o wiêcej, s± tez grubsze, ³adniejsze i zdrowsze Nie wierzy³am, ¿e to mo¿liwe, bra³am wcze¶niej i Merz Special i Sillicê i zw³aszcza po tych ostatnich nie zauwa¿y³am ¿adnych efektów. Inneov to cud, przed³u¿am kuracjê do pó³ roku, potem robiê pó³ roku przerwy i dalej. I tak ju¿ zawsze !!
poonia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-16, 19:57   #160
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

arba, kochana, napisz cos wiêcej o tym czego w jakich ilo¶ciach dodajesz z mazide³ (nied³ugo sk³adam zamówienie wiêc mo¿e cos do listy dopiszê)
i jak to dzia³a.

Ja próbowa³am raz dodaæ hydromanil do szamponu,ale kiepski efekt mi to da³o.
Mo¿e powinnam do od¿ywek dawaæ....

Cytat:
kwas mlekowy, proteinki ro¶linne, olejowy wyci±g z rozmarynu, aloes,hydromanil, kwas HA,panthenol.
co z tych rzeczy uwa¿asz za najbardziej przyjazne w³osom?co daje jaki efekt ?
ja sie zawsze obawiam obci±¿enia ,bo mi sie szybko t³uszcz±...

ale cos na pewno wypróbujê....

Cytat:
Od¿ywki i to profesjonalne - nie dla mnie, szkoda mi na nie pieniêdzy, bo jak dla mnie to tylko wyg³adzaj±ca "politura do w³osów" (tekst Noor).
smoczku, mo¿e i cos w tym jest....to chyba dzia³a bardziej na psychike niz na same w³osy...w stylu "podaruj soebie odrobine luksusu"
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-16, 21:58   #161
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

tutaj trochê by³o:
http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=2221681
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-17, 07:38   #162
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

aga,cos chyba nie tak z tym linkiem-spróbuje wkleic jeszcze raz
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-17, 07:47   #163
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Patenty na bycie naj/ przeszukaj w±tek - has³o "w³osy"
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-17, 08:31   #164
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 908
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Ja mam w³osy d³ugie (do po³owy pleców), blond, ale z ka¿dym rokiem z jasnego blondu robi siê ciemny blond, dlatego przez ostatnie 3 lata delikatnie rozja¶nia³am pasemka, ale tylko na wierzchu (od sierpnia zawzie³am siê i nie farbuje ju¿ tych pasemek ) , raczej proste, ale z tendencj± do puszenia siê i niestetycznego skrêcania zw³aszcza z przodu, cienkie, delikatne, ale dosyc gêste, po wieloletnich eksperymentach wiem, ¿e najlepiej jest mi w równo ¶ciêtych w³osach, ka¿de cieniowanie powoduje to samo co u arby- efekt spalonych w³osów .

Szampony tylko Babydream i Hipp! Nareszcie trafi³am na mój nr 1 .

Od¿ywka tylko regenium Loreala! Sporadycznie te¿ przed umyciem na³o¿ê od¿ywkê wax do jasnych w³osów na pó³ godziny.

Odk±d stosujê ten duet (tj. szampon Babydream, ewentualnie Hipp + od¿ywka regenium) nie mam problemu z rozczesaniem w³osów, nie pusz± siê tak jak kiedy¶, w³osy nie s± tak obci±¿one, ale te¿ s± bardziej proste ni¿ dziwacznie poskrêcane

Stosujê te¿ serum jedwab+ekstensyna lub jedwab+panthenol - w efekcie w³osy s± bardziej b³yszcz±ce i nie elektryzuj± siê praktycznie wcale!

Do stylizacji bardzo rzadko, ale czasem siêgam po pianke do w³osów Keune. W³osy s± bardziej sztywne wówczas i nie widac tych pourywanych w³osów, zw³aszcza jak siê robi bardziej wilgotno Nigdy ¿eli i nigdy lakierów nie u¿ywa³am.

Po ka¿dym myciu p³uczê w³osy przez 2-3 minuty w zimnej wodzie.

Suszê praktycznie zawsze suszark±, najzimniejszym i najmocniejszym strumieniem, g³ow± w dó³ Du¿ej okr±g³ej szczotki do modelowania u¿ywam tylko wtedy kiedy suszenie zaczynam za pó¼no i przody s± juz lekko podeschniête i skrêcone, ¿eby je troche naprostowaæ.

Tylko tyle! Przez ostatnie lata przetestowa³am chyba prawie wszystkie szampony i od¿ywki z górnej i dolnej pó³ki, z salonów, drogerii i aptek, ale dopiero obecny minimalizm daje porz±dany efekt b³yszcz±cych zdrowych w³osów

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja próbowa³am raz dodaæ hydromanil do szamponu,ale kiepski efekt mi to da³o.
Mo¿e powinnam do od¿ywek dawaæ....
Ja narazie tylko "dopali³am" szampon kwasem hialuronowym, w efekcie którym w³osy mia³y byæ sztywiejsze. I by³y, ale jednocze¶nie by³y bardziej szorstkie i elektryzowa³y siê
foxina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-17, 12:10   #165
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

[quote=evitka21;3471813]arba, kochana, napisz cos wiêcej o tym czego w jakich ilo¶ciach dodajesz z mazide³ (nied³ugo sk³adam zamówienie wiêc mo¿e cos do listy dopiszê)
i jak to dzia³a.

Jeszcze raz chcê zaznaczyæ, ¿e ja d±¿e do tego aby w³osy by³y ¶liskie, ciê¿kie, b³yszcz±ce. Te efekty s± dla mnie najwa¿niejsze. Moje w³osy s± z natury bardzo puszyste i te wszystkie dobra dodawane do szamponów i od¿ywek nie szkodz± im robi±c przylizañca .Nie wiem jak to mo¿e zadzia³aæ na inne w³osy, np t³uste czy z natury oklap³e .
A teraz do rzeczy. Tak jak napisa³am dodajê hyromanil - ok 1 du¿a kropla , kwas HA - 1 ma³a kropla, jedwab - 1,2 kropelki z zakraplacza wymiennie z ekstensyn±, panthenol rozrobi³am sobie w buteleczce 5% roztwór i dolewam na oko - te wszystkie sk³adniki zazwyczaj dodajê do jednej porcji maski, przed aplikacj± (do sp³ukiwania po ok 3 minutach).W³osy po tym super nawil¿one, b³yszcz±ce, ¶wietnie siê rozczesuj±. Ostatnio kupi³am w mazid³ach aloes i owies hydrolizowany ale tych produktów jeszcze nie u¿ywa³am. Do szamponu te¿ przed myciem bezposrednio dodajê kwas mlekowy. Nie wiem czy kwas mlekowy nie desta bilizuje innych sk³adników a wiêc wlewam tam tylko kroplê hydromanilu ew kwasu ha (wtedy mniejszy ko³tun podczas mycia).
Najlepiej jak do tej pory sprawuje siê maska z oleju kokosowego z rozmarynem i mas³em karite(mazid³a). Smarujê sobie tym w³osy (tak 2/3 d³ugo¶ci) na noc. Rano myjê i efekt bardzo zadowalaj±cy: w³osy super b³yszcz±ce, lej±ce siê, sprê¿yste, ¶liskie ale w moim przypadku nie klapniête nawet na drugi dzieñ (chocia¿ jednak mniej puszyste ni¿ dnia pierwszego).
Na razie dodajê te wszystkie wk³adki tu¿ przed myciem w³osów do porcji szamponu czy te¿ od¿ywki, nie wiem bowiem czy dodane do wiêkszej ilo¶ci szamponu zachowaj± swoje w³a¶ciwo¶ci przez d³u¿szy czas.

Muszê potestowaæ te wszystkie rzeczy oddzielnie i wtedy bêdê mog³a dok³adniej powiedzieæ jak który sk³adnik dzia³a, ale jak na razie dodajê co mi do g³owy przyjdzie i co akurat z lodówki wyci±gnê a wiêc tylko zbiorczo siê o nich mogê wypowiadaæ.
arba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-17, 14:25   #166
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: weso³e miasteczko :)
Wiadomo¶ci: 3 240
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

No w³asnie robie przymiarki do zakupienia sobie komponentów nezbêdnych do zrobienia mazid³owych od¿ywek do w³osów.
Czy kto¶ jeszcze stosowa³ te od¿ywki czy tylko arba?
__________________
''Starzenie siê jest nieuniknione.
Doro¶lenie jest opcjonalne
.
¦mianie siê z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-18, 10:38   #167
ann.mich
Raczkowanie
 
Avatar ann.mich
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: opolskie
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez misia_bella Poka¿ wiadomo¶æ
No w³asnie robie przymiarki do zakupienia sobie komponentów nezbêdnych do zrobienia mazid³owych od¿ywek do w³osów.
Czy kto¶ jeszcze stosowa³ te od¿ywki czy tylko arba?
cze¶æ,
mam w³osy suche, cienkie, rozja¶niane do ramion.Domiesz³am wczoraj do od¿ywki -(nie do ca³ej,tylko przed u¿yciem, na rêce) maski - krople kwasu HA, 2 ekstensyny, potrzyma³am oko³ 3min.W efekcie- du¿o lepiej nawil¿one w³oski.Jednak by³ to jednorazowy incydent, bêdê stosowaæ czê¶ciej.W³osy myjê szamponem Hipp,choæ pl±cze w³osy.
ann.mich jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-18, 12:58   #168
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

arba dzieki za cenne informacje

Koniecznie muszê popróbowaæ tych mazid³owych sk³adników w kompilacji z od¿ywkami
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-18, 14:54   #169
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomo¶ci: 933
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez misia_bella Poka¿ wiadomo¶æ
No w³asnie robie przymiarki do zakupienia sobie komponentów nezbêdnych do zrobienia mazid³owych od¿ywek do w³osów.
Czy kto¶ jeszcze stosowa³ te od¿ywki czy tylko arba?
ja stosowa³am olejowe - te z mazide³ i w³asnego pomys³u - sa OK - tylko ja po olejowych od¿ywkach mam lekki przyklap na g³owie - jak kto¶ lubi to bêdzie zadowolony - ja wole jak w³osy s± puszyste

od kiedy przesta³am stosowac "kupne" szampony (i tez zwyk³e i te prof) - moje w³osy wygl±dajadwa razy lepiej - przesta³y siê szybko przet³uszczaæ i przesta³y siê elektryzowaæ - sa puszyste i l¶ni±ce

szampony robiê sama na podstawie przepisów z mazide³ albo jako bazy u¿ywam niebieskiego babydreama - ale tego p³ynu do k±pieli a nie tego z pompk± plus serum (równie¿ z mazide³) z d-panthenolem i jedwabiem albo ekstensyn±

podsumowuj±c- odciêcie w³osów od SLS-a i silikonów wysz³o im tylko na zdrowie- oczywi¶cie nie od razu - ale nie mam zamiaru wracaæ do "kupnych" ¶rodków pielêgnacyjnych z wyj±tkiem farb do w³osów - ale te tylko prof.


w³osy mam takie za ramiona, puszyste i tzw. "podatne" - farbowane
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-18, 15:23   #170
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomo¶ci: 3 651
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez Smok Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy: ciemne, krótkie, miêkkie, bardzo delikatne, proste, trudne do u³o¿enia, obecnie ju¿ nie przet³uszczaj± siê.
Pielêgnacja moich w³osów:
1. dobry fryzjer co 3-4 tygodnie;
2. szapon bez silikonu, mo¿e byæ Hipp, mo¿e byæ Babydream, mo¿e byæ Regenium Loreala, mo¿e byæ Nivea z lotosem;
3. od¿ywka - uzywam od niedawna, jedyna, która mi s³u¿y to Regenium Loreala, jest bez silikonu, najcze¶ciej nak³adam wieczorem na minutê, bo rano nie mam na to czasu, poza tym po ka¿dej od¿ywce moje w³osy ¼le wygl±daj±.

I tyle. W³osy mam ³adne, miêkkie, b³yszcz±ce, zdrowe i zadbane. Nie jem ¿adnych specjalnych witamin na w³osy i paznokcie, wierzê bardziej w dietê.
Od¿ywki i to profesjonalne - nie dla mnie, szkoda mi na nie pieniêdzy, bo jak dla mnie to tylko wyg³adzaj±ca "politura do w³osów" (tekst Noor).
Nie farbujê, bo mi siê nie chce bawiæ w to wszystko, a przez 8 lat namiêtnie farbow±³am siê na rudo - ostatnio spotka³am kole¿ankê z pierwszysch studiów - która pamiêta³a mnie w d³ugich, rudych w³osach.

Uk³adam w³osy codziennie, wysuszone suszark± zawsze wygl±daj± u mnie lepiej.
Stylizacja: bywa³o, ¿e k³ad³am painkê, na to ¿el, na to lakier, obecnie u¿ywam gelu z woskiem kupionego w salonie Jean Louis David, o dziwo, nie skleja w³osów i nie daje efektu, jakby co lun±³ deszcz, czyli zmok³ej kury, jest elastyczny i ³atwo poprawiæ fryzurê, podkre¶la pazurki i takie tam.
a powiedz mi szybciutko i w skrócie czemu u¿ywasz kosmetyków do w³osó bez silikonu???
__________________
Jestem jak Marmite: albo siê mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 14:59   #171
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomo¶ci: 933
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez olka_222 Poka¿ wiadomo¶æ
a powiedz mi szybciutko i w skrócie czemu u¿ywasz kosmetyków do w³osó bez silikonu???
bo silikony niszcz± w³osy - 99% silikonów nie zmywa siê podczas kapieli, obklejaj± w³osy i je "dusz±", jak normalny szampon ma zmyc silikony skoro sam je zawiera?
owszem nie mo¿na generalizowaæ - s± w³osy na których silikony s± pomocne w³a¶cicielce skalpu zeby jako tako wygl±da³a - ale nie jest to leczenie przyczyny tylko skutku (w wiêkszo¶ci przypadków)

ostatnio sporo siê mówi o amodimethicone - silikonie nalez±cym do grupy silikonów zmywalnych wod± - ale nie jest jeszcze bardzo rozpowszechniony - niestety chyba przyjdzie na niego jeszcze trochê poczekaæ

w moim osobistym pzypadku - dzia³a³o to trochê na zasadzie b³êdnego ko³a - uzywa³am ciê¿kich od¿ywek bo mia³am fruwaj±ce i elektryzuj±ce siê w³osy - im wiêcej ³adowa³am od¿ywek tym bardziej siê elektryzowa³y i "szmaci³y" - w koñcu odstawi³am wszystko, przebrnê³am prze etap - zaraz zetnê siê na "zero" - i jestem od niepamietnych czasów zadowolona ze skalpu - jest taki jaki lubiê
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego

Edytowane przez marianna
Czas edycji: 2007-01-19 o 15:27
marianna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 15:07   #172
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomo¶ci: 286
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

witam
czy farouk w swoich odzywkach biosilk uzywa silikonow??
np ten produkt, mi bardzo sluzy ale chcialabym sie dowiedziec czy cos takiego w nim jest

podaje sklad:

Rosewater (Rosa centifolia), Dicetyldimonium Chloride, Trimethylsilylamodimethic one, Ceteareth 20, Olive Oil, Hydrolized Silk, Sodium PCA, Dimethicone, Acetamide MEA, Panthenol, Hydrolized Glycosaminoglycans, Sorbitol, Tocopherol Acetate, Chamomile (Anthemis nobilis), Rosemary (Romarinus officinalis), Nettle (Urtica dioica), Passion Flower (Passiflora incarnatai), Lemon (Citrus medica limonum), Grape and Pineapple Extract (Vitis vinifera, Ananas sativus), Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Methylchlorisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, D C Red No 33, Parfum

pozdrowionka
zuzaankaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 15:19   #173
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 324
GG do Smok
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez olka_222 Poka¿ wiadomo¶æ
a powiedz mi szybciutko i w skrócie czemu u¿ywasz kosmetyków do w³osó bez silikonu???
Silikony w od¿ywkach i produktach do stylizacji niemi³osiernie oblepia³y mi w³osy, do tego przykleja³ siê brud i kurz itd. Okropieñstwo, nawet po umyciu moje w³osy sie wci±¿ lepi³y, jakby by³y brudne, a my³am je codziennie. Potrzebny mi by³ szampon g³eboko oczyszczaj±cy, by³ kiedy¶ taki Pantene albo Clairol, albo Pollena Eva, ale zniknê³y z rynku, sa tylko te profesjonalne, a mnie jak zwykle szkoda kasy.

Na szczê¶cie - nie u¿ywam ju¿ silikonów i nie muszê martwiæ siê tym b³êdnym ko³em, o którym pisa³a te¿ Marianna.
Smok jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 15:24   #174
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 324
GG do Smok
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Poka¿ wiadomo¶æ
witam
czy farouk w swoich odzywkach biosilk uzywa silikonow??
np ten produkt, mi bardzo sluzy ale chcialabym sie dowiedziec czy cos takiego w nim jest

podaje sklad:

Rosewater (Rosa centifolia), Dicetyldimonium Chloride, Trimethylsilylamodimethic one, Ceteareth 20, Olive Oil, Hydrolized Silk, Sodium PCA, Dimethicone, Acetamide MEA, Panthenol, Hydrolized Glycosaminoglycans, Sorbitol, Tocopherol Acetate, Chamomile (Anthemis nobilis), Rosemary (Romarinus officinalis), Nettle (Urtica dioica), Passion Flower (Passiflora incarnatai), Lemon (Citrus medica limonum), Grape and Pineapple Extract (Vitis vinifera, Ananas sativus), Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Methylchlorisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, D C Red No 33, Parfum

pozdrowionka
Owszem, s± silikony: wszelkie dimethicone na pocz±tku sk³adu, ale skoro Tobie s³u¿y, to sobie go u¿ywaj. Z regu³y wszelkie serie do "w³osów z jedwabiem", np. ma je w swojej ofercie Loreal - s± pe³ne silikonów.
Smok jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 15:32   #175
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez Smok Poka¿ wiadomo¶æ
Potrzebny mi by³ szampon g³eboko oczyszczaj±cy, by³ kiedy¶ taki Pantene albo Clairol, albo Pollena Eva, ale zniknê³y z rynku, sa tylko te profesjonalne, a mnie jak zwykle szkoda kasy.
Wydaje mi siê, ¿e Oceanic wypu¶cil jaki¶ czas temu szampon(y) g³êboko oczyszczaj±ce - mia³am jaki¶ czas temu próbkê jedn± lub dwie
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 15:33   #176
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomo¶ci: 933
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

do konkretnego oczyszczenia w³osó najpro¶ciej uzyc os³awion± maseczkê aspirynow± - kwas salicylowy to podstawowy sk³adnik szamponów oczyszczaj±cych, jak i "tajemnica" stylistów
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 15:36   #177
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez marianna Poka¿ wiadomo¶æ
do konkretnego oczyszczenia w³osó najpro¶ciej uzyc os³awion± maseczkê aspirynow± - kwas salicylowy to podstawowy sk³adnik szamponów oczyszczaj±cych, jak i "tajemnica" stylistów
dobrze wiedzieæ w przeciw³upie¿owym dercosie jest BHA, w kerium (czy jak to siê zwie - LRP) jest LHA
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 15:49   #178
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
ja stosowa³am olejowe - te z mazide³ i w³asnego pomys³u - sa OK - tylko ja po olejowych od¿ywkach mam lekki przyklap na g³owie - jak kto¶ lubi to bêdzie zadowolony - ja wole jak w³osy s± puszyste

od kiedy przesta³am stosowac "kupne" szampony (i tez zwyk³e i te prof) - moje w³osy wygl±dajadwa razy lepiej - przesta³y siê szybko przet³uszczaæ i przesta³y siê elektryzowaæ - sa puszyste i l¶ni±ce

szampony robiê sama na podstawie przepisów z mazide³ albo jako bazy u¿ywam niebieskiego babydreama - ale tego p³ynu do k±pieli a nie tego z pompk± plus serum (równie¿ z mazide³) z d-panthenolem i jedwabiem albo ekstensyn±

podsumowuj±c- odciêcie w³osów od SLS-a i silikonów wysz³o im tylko na zdrowie- oczywi¶cie nie od razu - ale nie mam zamiaru wracaæ do "kupnych" ¶rodków pielêgnacyjnych z wyj±tkiem farb do w³osów - ale te tylko prof.


w³osy mam takie za ramiona, puszyste i tzw. "podatne" - farbowane

Marianno,

a które szampony z mazide³ by¶ poleci³a?
I czego mo¿na dodaæ do babydreama (mam ten du¿y z pompk±)?

Mo¿e powinnam wzi±c z ciebie przyk³ad, bo do tej pory nie znalaz³am szamponu idealnego...najgorsze to przet³uszczanie...raz próbowa³am umyc w³osy tym babydreamem z pompk± w³osy i nnie da³o rady-tak sie pl±ta³y ¿e musia³am czyms innym poprawiæ-mo¿e wiêc jak sie czegos doda...
tylko martwiê sie czy mi to to w³osy domyje,szczególnie jak co¶ dodam...

Raz doda³am do szamponu rumiankowego hydromailu i po myciu w³osy by³y okropne-jakby niedomyte....
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 17:14   #179
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

A ja mam w³osy gêste, czarne zapuszczam je teraz i siêgaja kiedy nie s± skrêcone do koñca ³opatek. S± to tzw. podatne na uk³adanie i bez silikonów wygl±daj± niekorszystnie. Musze czyms obci±¿ac w³osy bo inaczej mia³abym po prostu szopkê. Dlatego ja akurat od nich nie stronie, próbowa³am przejsc na te delikatniejsze szampony np. Nivea dla dzieci, johnsonny i w³osy by³y nijakie, nieb³yszcz±ce sianowate brrr.
Teraz uzywam baaardzo fajnego szamponu Timotei z bambusa ¶licznie pachnie, w³osy s± miêkkie b³yszcz±ce i sprê¿yste i do tego ta sama od¿ywka nareszcie udaje mi siê bezproblemowo rozczesaæ w³osy do tego dwa razy w tyg. Wax. I to w zasadzie wszystko. Chcia³abym przej¶c na tê delikatneijsz± pielêgnacjê ale niestety nie jest dla mnie.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-01-19, 20:56   #180
Revelyn
Raczkowanie
 
Avatar Revelyn
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 307
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

A jaki szampon bez silikonow polecilybyscie do wlosow cienkich, bardzo latwo przetluszczajacych sie, placzacych sie po umyciu? Jesli stosuje szampony wygladzajace, to wlosy wygladaja dosc ladnie, ale powiedzmy sobie szczerze - przez pol dnia. Potem zaczynaja oklapywac, mam wrazenie, ze przywiera do nich wszystko - kurz, brud, osiadaja na nich wszelkie te bardziej czy mniej zacne zapachy.. Dlatego czasem pierwsza rzecza jaka robie po przyjsciu do domu jest umycie wlosow, niewazne o jakiej porze dnia! Z lupiezem moze i nie mam problemu, ale ze swedzeniem skory glowy - jak najbardziej.
Nie jestem obeznana w samodzielnym kreceniu kosmetykow, ale moze sa jakies "gotowce" na rynku, ktore poradzilyby sobie z momimi wlosami.
Ostatnio uzywalam duzo kosmetykow do wlosow farbowanych, poniewaz moj br±z szybko polowieje Ale zdaje sie, ze w takich szamponach czy odzywkach jest wyjatkowo duzo 'zapychaczy'
Help!
Revelyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.