alkohol w kosmetykach do włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-17, 17:02   #1
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26

alkohol w kosmetykach do włosów


Witam serdecznie, chcialabym zapytać czy alkohol zawarty w różnych preparatach do włosów, ma bardzo wysuszające działanie? Czy używanie takich preparatów spowoduje zniszczenie włosów? Zakupiłam 2 kosmetyki: Matrixa spray ochronny oraz spray Loreal Studio do układania, oba mają w składzie skrót: alcohol denat., zaraz po wodzie (a loreal wręcz o zgrozo przed wodą!) Wcześniej nie spojrzałam na sklad ja niemądra a teraz mam dylemat czy w ogoóle to stosować Proszę o pomoc.
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 11:32   #2
monika83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 378
Dot.: alkohol w kosmetykach do włosów

tez mnie to ciekwi, niby alkohol wysusza, ale czemu w takim razie te kosmetyki z gornej polki tez go zawieraja?
monika83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 12:47   #3
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: alkohol w kosmetykach do włosów

Na pewno nadmiar kosmetyków do stylizacji niszczy włosy, może właśnie przez tą zawartość alkoholu, ale kiedyś dziewczyny pisały, że jest on niezbędny, żeby preparat dobrze nakładał się na włosy, a później odparował, pozostawiając na nich tylko to, co potrzebne.
Niektóre składniki da się "rozpuścić" tylko w alkoholu.
Poza tym ja to rozumiem tak: jeśli np. spryskam świeżo wyprostowane włosy jakimś sprayem nabłyszczającym na bazie wody, to one od razu skręcą się z powrotem
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 17:10   #4
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: alkohol w kosmetykach do włosów

Kasiek mam nadzieje ze jest jak piszesz Zadalam to pytanie bo latem lubie uzywac do stylizacji lotiony a one sa na bazie alkoholu, przerazilo mnie to ze ten Loreal Studio az smierdzi alkoholem. No i w tym do prostowania wlosow tez przebija alkohol. Narazie uzywam, mam wlosy w dobrej kondycji bo wczesniej stosowalam olejki. Z efektu jestem zadowolona tylko boje sie przesuszenia przy dluzszym stosowaniu. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 17:23   #5
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: alkohol w kosmetykach do włosów

Tylko żeby później nie było na mnie... Tak mi się tylko rzuciło w oczy, że dziewczyny coś takiego kiedyś pisały. Aż z ciekawości pobiegłam do łazienki obejrzeć kilka profesjonalnych kosmetyków. Większość z nich zawiera w składzie alkohol, nie tylko denat., znalazłam go nawet w masce L`Oreala i kąpieli łagodzącej Kerastase. Na 2. miejscu jest w lotionie Welli w sprayu. Nie ma go tylko w olejku Także wnioskuję, że jest niezbędny i aż tak bardzo nam nie zaszkodzi.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.