preparaty z wit. C - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-25, 14:39   #91
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: preparaty z wit. C

Nie można używać preparatów z vit C na dzień bez filtra.
Grozi to przebarwieniami.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 15:04   #92
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Nie można używać preparatów z vit C na dzień bez filtra.
Grozi to przebarwieniami.
skąd masz takie informacje? ktoś to potwiedzi?
bo ja nie rozumiem dlaczego wlasciwie... z tego co mi wiadomo witamina C nie dziala fotouczulajaco, raczej przeciwnie... poza tym zmniejsza pigmentacje i delikatnie rozjasnia skore...w ten sposob zapobiega przebarwieniom, a nie sie do nich przyczynia, z tego co mi wiadomo

jesli sie myle, prosze mnie poprawic
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 15:52   #93
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: preparaty z wit. C

http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosmetyki_wit_c.php

Vit C zmiejsza skłonnosc do przebarwien ale nie mozna wystawiac skóry posmarowanej preparatem z vit C na słońce . Konieczny jest filtr
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 16:08   #94
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: preparaty z wit. C

czy chodzi Ci o ten akapit?:

"Ponadto wykazano, że witamina C dostarczana z zewnątrz przyspiesza gojenie oparzeń, również posłonecznych wywołanych działaniem promieniowania UVB. Badanie takie prowadził m.in. Dr Sheldon Pinell z Uniwersytetu Duke. Aplikował on kwas L-askorbinowy na fragment pozbawionej owłosienia skóry świń. Po ekspozycji słonecznej, skóra świń, u których użyto kwasu L-askorbinowego nie ulegała poparzeniom. Kwas askorbinowy nie chroni jednak przed działaniem promieniowania UVA, powodującego m.in. raka skóry i zmarszczki, dlatego kremy z witaminą C przeznaczone na dzień powinny obowiązkowo zawierać skuteczne filtry chroniące przed promieniowaniem UVB/UVA."

bo jesli tak, to wynika z niego tylko tyle, ze witamina C nie dziala jak filtr przeciwsloneczny i to, ze skora posmarowana preparatem z witamina C nie ulegnie poparzeniu nie oznacza, ze zastepuje ona filtry w 100%.
bo witamina C zmniejsza sklonnosc do przebarwien i poparzen, ale nie chroni przed ryzykiem zwiazanym z promieniowaniem UVA.
czyli podsumowujac: nie zastepuje filtrow, przeciwdziala coprawda przebarwieniom i poparzeniom ale potrzeba stosowania filtrow (aby uchronic sie przed rakiem skory i fotostarzeniem) jest nadal - taka jak była bez jej stosowania.
taka jak bez jej stosowania - a juz na pewno nie wieksza.
a o obowiazkowym stosowaniu filtrow Basia Kwiatkowska pisze przy kazdej okazji i nie ma to moim zdaniem zwiazku ze stosowaniem witaminy C.

jesli gdzies sie myle bardzo chetnie sie o tym dowiem

Edytowane przez ~~ALa~~
Czas edycji: 2008-04-25 o 16:56
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 15:10   #95
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: preparaty z wit. C

nie chce zakładac nowego wątku, więc podłącze się tutaj
dermatolog bardzo zachęca mnie do kupienia jakże cudownego (jej zdaniem) dermokosmetyku z aktywną witaminą C, mówi o nim same ochy i achy, że sie nie utlenia, że jest najlepszy na rynku, że w aptekach niedostępny itp. i stąd moje pytanie, bo krem ten ma 15% stężenie witaminy C, a obiło mi się o uszy że duże stężenie też nie jest korzystne?
Kupowac czy nie?
Krem kosztuje 170zł także wydatek nie mały.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 16:02   #96
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
nie chce zakładac nowego wątku, więc podłącze się tutaj
dermatolog bardzo zachęca mnie do kupienia jakże cudownego (jej zdaniem) dermokosmetyku z aktywną witaminą C, mówi o nim same ochy i achy, że sie nie utlenia, że jest najlepszy na rynku, że w aptekach niedostępny itp. i stąd moje pytanie, bo krem ten ma 15% stężenie witaminy C, a obiło mi się o uszy że duże stężenie też nie jest korzystne?
Kupowac czy nie?
Krem kosztuje 170zł także wydatek nie mały.
Wez od niego dklad tego kremu, tylko tak dziewczyny beda mogly ocenic czy jest wart swojej ceny
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 16:26   #97
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: preparaty z wit. C

to będzie chyba problem z tym składem bo to dość zwiła historia, ale spróbuje, a czy takie duże stężenie jest dla skóry bezpieczne??
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-26, 18:49   #98
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
to będzie chyba problem z tym składem bo to dość zwiła historia, ale spróbuje, a czy takie duże stężenie jest dla skóry bezpieczne??
Bezpieczne sa stezenia do 20%, coprawda sa osoby ktore zle reaguje na wit c w duzych stezeniach, czesto sa to osoby o cerach wrazliwych, istotne jest rowniez w jakiej postaci jest wit c, najaktywniejsza jest kwas askorbinowy..szczerze powiem nie dalabym za krem z wit c 170zl, active c od La Roche Posay mozesz kupic za 60zl, a na Biochemii Urody kupisz za 20zl serum z 15% stezeniem
Spytaj swojego dermatologa co sadzi o jego skladzie a ile mozesz zaszczedzic
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html

Skład: Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water, Propylene Glycol, Ascorbic Acid (witamina C - 15%), Hyaluronic Acid (Deionized Water, Sodium Hyaluronate), Silicones Complex (Dimethicone (and) Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (and) Dimethicone/PEG-10/15 Dimethicone Crosspolymer), Ethyl Alcohol (5% w/w), Glycerin (2.5%), Mixed Tocopherols (witamina E - 1%), Ferulic Acid (antyoksydant - 0.5%),Mentha Piperita (Peppermint) Oil (0.05%
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 19:23   #99
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: preparaty z wit. C

Active C według mojego dermatologa ma złe opakowanie w wyniku czego witamina C się ulatnia, oo ciekawe to serum z BU, ale rozumiem że trzeba go samemu zrobić?? no nie wiem czy dam sobie rade. Ale rzeczywiście, różnica w cenie jest.
Dzięki
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 20:35   #100
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: preparaty z wit. C

Dasz sobie radę
Wszystko jest odmierzone i tylko trzeba pomieszać
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 21:25   #101
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Active C według mojego dermatologa ma złe opakowanie w wyniku czego witamina C się ulatnia, oo ciekawe to serum z BU, ale rozumiem że trzeba go samemu zrobić?? no nie wiem czy dam sobie rade. Ale rzeczywiście, różnica w cenie jest.
Dzięki
No dokladnie daja instrukcje obslugi, wszytsko odmierzone tylko do wymieszania i date waznosci ma 3 miesiace, ogolnie kwas askorbinowy w preparatach ma krotki okres waznosci i najlepiej przechowywac w lodowce
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 10:59   #102
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Dasz sobie radę
Wszystko jest odmierzone i tylko trzeba pomieszać
Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
No dokladnie daja instrukcje obslugi, wszytsko odmierzone tylko do wymieszania i date waznosci ma 3 miesiace, ogolnie kwas askorbinowy w preparatach ma krotki okres waznosci i najlepiej przechowywac w lodowce
dzięki dziewczyny tym samym zaoszczędziłam troche kasy na kremie
porozmawiałam z mama i podjeła się zrobienia mi serum wg tego przpeisu
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=187&Itemid=2
myśle że bedzie taniej niż na biochemi a mama ma warunki w pracy do zrobienia takiego mazidła
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:50   #103
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: preparaty z wit. C

Kizia mizia, ~~Ala~~ dziękuję za odpowiedzi i link
Zastanawiałam sie nad tym czy można rozdzielić jedno od drugiego, bo wszędzie czytam o zestawieniu wit C + filtr... a filtrów rzadko używam - z wyboru

Tak sobie myślę, że z uwagi na to, że preparaty z wit. C hamują wytwarzanie melaniny, to nie będę ich używać, jeśli chcę się naturalnie opalić na twarzy... Może zacznę na jesieni, wtedy zamierzam też przetestować kwasy i zabezpieczać się wysokim filtrem.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 23:44   #104
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: preparaty z wit. C

Witam ,
Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Nie mogę się doszukać wiadomości na temat przechowywania kremów aptecznych z witaminą C, np redermica albo active C (tak żeby nic się nie utleniło).

Serum z BU obligatoryjnie do lodówki.
A takie kremiki mogą sobie tak leżeć bezkarnie na szafce w łazience
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 01:29   #105
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: preparaty z wit. C

czy to serum c ma dobry sklad pod wzgledem skory wrazliwej na zapach?

Dr. Varon's Vitamin C Concentrated Serum
Water, Ascorbic Acid Polypeptide (Vit. C), Polysorbate 20, Tryosine, Bioflavonoids, Hyaluronic Acid, Rosemary Extract, Zinc Sulfate, Retinyl Palmitate (Vit A), Cholecalciferol (Vit D), Sea Mays, Trisodium EDTA, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Diazolidinyl Urea, Fragrance
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 15:35   #106
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: preparaty z wit. C

Dziewczyny czy wspomniane serum z witaminą C z BU posiada dokładny "instruktaż" w jakiej kolejności mieszać owe produkty? Wczytywałam się i owszem jest dokładny skład, zalety stosowania, ale nigdzie nie ma dokładnie wyjaśnione, jak je wykonać.
Z miła chęcią zamieniłabym stosowane przeze mnie flavo-c z owym serum, ale no właśnie, gdzie jest szczegółowy przepis? A może ja czegoś nie zauważam na tej stronie.
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 16:01   #107
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wspomniane serum z witaminą C z BU posiada dokładny "instruktaż" w jakiej kolejności mieszać owe produkty? Wczytywałam się i owszem jest dokładny skład, zalety stosowania, ale nigdzie nie ma dokładnie wyjaśnione, jak je wykonać.
Z miła chęcią zamieniłabym stosowane przeze mnie flavo-c z owym serum, ale no właśnie, gdzie jest szczegółowy przepis? A może ja czegoś nie zauważam na tej stronie.
Do każdego zestawu były dołączane strasznie dokładne instrukcje wykonania. Tam na stronie jest napisane co zawiera każdy zestaw.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 09:46   #108
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Witam ,
Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Nie mogę się doszukać wiadomości na temat przechowywania kremów aptecznych z witaminą C, np redermica albo active C (tak żeby nic się nie utleniło).

Serum z BU obligatoryjnie do lodówki.
A takie kremiki mogą sobie tak leżeć bezkarnie na szafce w łazience
\

Doswiadczone Wizazanki zalecaja trzymac w lodowce nawet te apteczne. Poza tym szczelnie i szybko zamykac tubeczke bo wit C ulatnia sie bardzo szybko. Tak od razu to moze ta wit nie ucieknie ale lepiej dmuchac na zimne, szcegolnie ze kremiki apteczne do tanich nie naleza

Ech z ta wit C...Tez sie wlasnie zastanawiam jak to jest z serum z wit C z Body Shopa bo wlasnie go uzywam http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14814. To serum bylo polecane na BK, sklad niby zanalizowany a ja wciaz mam watpliwosci czy aby na pewno wit C jest tam w odpowiednich nosnikach (bo chyba o to chodzi), na dodatek serum jest w plastikowej tubce bez dozownika. Rano zauwazylam ze strasznie zasysa powietrze do srodka wiec sama nie wiem czy ta witaminka jeszcze tam jest :conf used:
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 14:05   #109
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: preparaty z wit. C

[quote=czeskaFusia;7792501]\

Doswiadczone Wizazanki zalecaja trzymac w lodowce nawet te apteczne. Poza tym szczelnie i szybko zamykac tubeczke bo wit C ulatnia sie bardzo szybko. Tak od razu to moze ta wit nie ucieknie ale lepiej dmuchac na zimne, szcegolnie ze kremiki apteczne do tanich nie naleza

Dziękuję za odpowiedź
Przydałaby się lodówka łazienkowa chyba

.
.
.
muszę poćwiczyć cytowanie..
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 14:41   #110
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: preparaty z wit. C

[quote=skrytka;7795049]
Cytat:
Napisane przez czeskaFusia Pokaż wiadomość
\

Dziękuję za odpowiedź
Przydałaby się lodówka łazienkowa chyba

.
.
.
muszę poćwiczyć cytowanie..
Pewnie sprawie wszystkim Wizazankom niezly ubaw ale ja juz sie czaje na taka lodoweczke , wstawilabym do sypialni i wszystko byloby pod reka . Troche mi sie nazbieralo tych kosmetykow lodowkowych a w UK sa takie malutkie niedrogie, wielkosc - 4-6 puszek coli...leniuch ze mnie, nie chce mi sie tak biegac z pietra do kuchni

Mozecie sie smiac ale i tak kiedys bede miala kosmetyczna lodoweczka kolo toaletki
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 14:57   #111
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: preparaty z wit. C

[quote=czeskaFusia;7795371]
Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość

Pewnie sprawie wszystkim Wizazankom niezly ubaw ale ja juz sie czaje na taka lodoweczke , wstawilabym do sypialni i wszystko byloby pod reka . Troche mi sie nazbieralo tych kosmetykow lodowkowych a w UK sa takie malutkie niedrogie, wielkosc - 4-6 puszek coli...leniuch ze mnie, nie chce mi sie tak biegac z pietra do kuchni

Mozecie sie smiac ale i tak kiedys bede miala kosmetyczna lodoweczka kolo toaletki

Jak w eksluzywnym hotelu, lodóweczka w każdej łazience
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 21:52   #112
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: preparaty z wit. C

Dziewczyny,a co powiecie o tym serum
Vichy, LiftActiv Pro Serum C+
Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Propylene GLycol, Methylsilanol/silicate Crosspolymer, Silica, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine, Caffeine, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Cyclodextrin, Phenoxyethanol, Mannitol, Adenosine, Ammonium Polyacrylodimethyl Taurate, Disodium EDTA, Disodium Succinate, Capryl Glycol, Hydrolyzed Soy Protein, Biosaccharide GUM-L, Acetyl Trifluoromethylphenyl Valylglycine, Lentinus Edodes Extract, Faex, Acrylates Copolymer, Cl 17200, Cl 77891, Parfum.

przyglądam się jemu już od jakiegoś czasu,może ktoś mi powie gdzie tu jest ta vit C i ile jest jej w tym serum,pani w aptece nie mogla mi odpowiedzieć na to pytanie,na KWC jest raptem 3 opinie- 2 dobre i jedna zła,więc mam już nieżły mętlik w głowie,do tego karmię piersią,a pani w aptece powiedziałaże jest tam też retinol(gdzie?)więc liepiej poczekać aż przestanę karmić.Więc nadzieja tylko na was.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 09:17   #113
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,a co powiecie o tym serum
Vichy, LiftActiv Pro Serum C+
Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Propylene GLycol, Methylsilanol/silicate Crosspolymer, Silica, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine, Caffeine, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Cyclodextrin, Phenoxyethanol, Mannitol, Adenosine, Ammonium Polyacrylodimethyl Taurate, Disodium EDTA, Disodium Succinate, Capryl Glycol, Hydrolyzed Soy Protein, Biosaccharide GUM-L, Acetyl Trifluoromethylphenyl Valylglycine, Lentinus Edodes Extract, Faex, Acrylates Copolymer, Cl 17200, Cl 77891, Parfum.

przyglądam się jemu już od jakiegoś czasu,może ktoś mi powie gdzie tu jest ta vit C i ile jest jej w tym serum,pani w aptece nie mogla mi odpowiedzieć na to pytanie,na KWC jest raptem 3 opinie- 2 dobre i jedna zła,więc mam już nieżły mętlik w głowie,do tego karmię piersią,a pani w aptece powiedziałaże jest tam też retinol(gdzie?)więc liepiej poczekać aż przestanę karmić.Więc nadzieja tylko na was.
Jak na moje oko to nie ma ani wit C ani retinolu Jezeli szukasz aptecznego preparatu z wit C to proponuje LRP Active C lub Redermic
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 09:21   #114
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,a co powiecie o tym serum
Vichy, LiftActiv Pro Serum C+
przyglądam się jemu już od jakiegoś czasu,może ktoś mi powie gdzie tu jest ta vit C .
nie ma (ani C, ani retinolu).
C+ w nazwie jest skrótem od concentrate, a nie od witaminy C.


vichy retinol i wit.C ma obecnie tylko w serii męskiej-> preparat RetiFill
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 10:48   #115
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: preparaty z wit. C

A sam kwas askorbinowy jeszcze w postaci półproduktu czyli w proszku może stać w szafce? (nie śmiać się z pytania) ale skoro sera z wit c muszą stać w lodówce to czy sam proszek nie?
kurcze uświadomiłam sobie,że to już któreś z kolei pytanie o sposób przechowywania.)) po prostu chcę wiedzieć czy produkt,który nakładam na twarz nie stracił właściwości.

Edytowane przez Gajowniczka
Czas edycji: 2008-06-09 o 18:20
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 16:22   #116
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
czy to serum c ma dobry sklad pod wzgledem skory wrazliwej na zapach?

Dr. Varon's Vitamin C Concentrated Serum
Water, Ascorbic Acid Polypeptide (Vit. C), Polysorbate 20, Tryosine, Bioflavonoids, Hyaluronic Acid, Rosemary Extract, Zinc Sulfate, Retinyl Palmitate (Vit A), Cholecalciferol (Vit D), Sea Mays, Trisodium EDTA, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Diazolidinyl Urea, Fragrance


No i wogole czy ten sklad jest cos warty?bo serum b tanie jest.....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 18:26   #117
*Ania**
Raczkowanie
 
Avatar *Ania**
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 192
Dot.: preparaty z wit. C

Podbijam watek mam pytanie do ''obeznanych'' w temacie. Mam 15 lat, cere tłustą,ze skłonnoscia do wyprysków i rozszerzone naczynka. Czy w moim wieku moge stosowac krem z wit. C (czytałam że ma on dobry wplyw na naczynka i ogólnie rozswietla cere, a na takim efekciemi zależy) jezli tak to prosze podajcie jakis przykładowe preparaty
__________________


*Ania** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 11:42   #118
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Question Po jakim czasie wit.C traci skuteczność?

Od prawie 2 miesięcy używam kremu pod oczy Redermic z witaminą C, jeszcze sporo go zostało w tubce.Mam jednak wrażenie,że na początku działał lepiej. Zastanawiam się, po jakim czasie wit.C przestaje być aktywna,nie wiem,czy dobrze się wyraziłam ,jak długo taki krem jest skuteczny po otwarciu? Z góry dziękuję za odpowiedź
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:07   #119
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Po jakim czasie wit.C traci skuteczność?

Cytat:
Napisane przez Sahira Pokaż wiadomość
Od prawie 2 miesięcy używam kremu pod oczy Redermic z witaminą C, jeszcze sporo go zostało w tubce.Mam jednak wrażenie,że na początku działał lepiej. Zastanawiam się, po jakim czasie wit.C przestaje być aktywna,nie wiem,czy dobrze się wyraziłam ,jak długo taki krem jest skuteczny po otwarciu? Z góry dziękuję za odpowiedź
Witamina C kumuluje się w skórze - być może więcej nie jest w stanie u Ciebie zdziałać i Twoja skóra potrzebuje wyższych dawek witaminy C - np. moja znakomicie reagowała na stężenie 5%, a teraz 15% nie daje w zasadzie żadnego efektu.
Generalnie objawem utraty aktywności witaminy C jest zmiana koloru na pomarańczowy - w tubce aluminiowej w zasadzie może się to stać tylko tuż przy zakrętce. Samorobione serum (bez alkoholu, z wersenianem i kw. ferulowym) zaczęło zmieniać kolor po ponad 2 tyg. w ciepłej łazience, po 3 tyg. miało kolor dyni.
Redermic chyba nie jest w aluminiowej tubce pozwalającej wycisnąć powietrze tylko w plastikowej? Być może się utleniła, ale krem pozostaje biały dzięki substancjom koloryzującym. To przypuszczenia, bo od pewnego czasu nie mam do czynienia z gotowymi preparatami.

edit - producent sam ostrzega, że witamina C utlenia się i brunatnieje, więc należy starannie zakręcać tubkę, więc uwaga o barwnikach odpada.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:53   #120
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Po jakim czasie wit.C traci skuteczność?

Redermic jest w metalowej tubce, rzeczywiście zmienia kolor na brunatny, ale czy to oznacza,że krem nei działa?
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.