preparaty z wit. C - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-04, 13:03   #121
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Po jakim czasie wit.C traci skuteczność?

Zmiana barwy oznacza, że witamina C niestety utleniła się i straciła swoją aktywność
To dziwne, że utleniła się tak szybko - resztki innego kremu LRP, Active C, leżały u mnie zapomniane i po paru miesiącach zmieniły lekko kolor tylko tuż przy aplikatorze.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 14:12   #122
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Po jakim czasie wit.C traci skuteczność?

Nieprecyzyjnie się wyraziłam , brunatny kolor jest tylko w okolicach aplikatora, teszta jest kremowa.Co nie zmienia faktu,że na początku działał lepiej
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 15:16   #123
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: preparaty z wit. C

Pewnie skórę ucieszyłoby większe stężenie (pod warunkiem, że nie wywoła podrażnienia). Albo chwilowy odpoczynek od tej witaminy.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:46   #124
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: preparaty z wit. C

a jak długo można uzywac np. serum flavo c z 15% stężeniem vit.c
ja mam już 2 opakowanie i się zastanawiam czy można go używac non stop
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:22   #125
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez abar18 Pokaż wiadomość
a jak długo można uzywac np. serum flavo c z 15% stężeniem vit.c
ja mam już 2 opakowanie i się zastanawiam czy można go używac non stop
Serum z witamina C uzywalabym stale, gdyby nie to, ze mi sie czasem konczy i albo nie zdaze domowic nowego, albo mi sie nie chce przygotowac, a za gotowce z witamina C to mi szkoda pieniedzy (zima mialam Redermika, ale dopiero jak wrocilam do serum z witamina C robionego na swiezo to poczulam to dzialanie). Nie uzywam gdy jestem na wyjezdzie i brak swojej lodowki, chyba ze jade do bliskiej rodziny to oni juz wiedza o co chodzi. Nie musisz uzywac codziennie, ale jak bedziesz uzywac stale to Ci tej witaminy w skorze nie zabraknie.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:14   #126
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: preparaty z wit. C

to w takim razie super.
ja uzywam na razie serum flaco c, czytałam cos o juvit c ale nie wiem czy działa podobnie?
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:59   #127
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: preparaty z wit. C

Ja uzywam teraz serum z witamina C z Biochemiaurody.com
Juvitu tez uzywalam, ale on jest bardzo tlusty, zuzylam go glownie do ciala i tutaj sie fajnie sprawdzil. W dzialaniu Juvit byl slabszy od serum z BU.
Niektorzy narzekaja, ze Flavo-C to za ok 80zl co chyba o nim piszesz jest tlustawe, ale przy Juvicie Flavo-C to pestka i nie jest wcale tluste. Juvit jest na glicerynie i to jest taki gesty olejek, na sucha skore sie nada. Na buzie uzywalam go czasem, ale tylko na noc. Tylko musialam go nalozyc wczesniej a nie zaraz przed spaniem, bo inaczej bym sie przykleila do poduszki
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 17:24   #128
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: preparaty z wit. C

Warto wspomnieć o paru istotnych szczegółach.

Flavo C jest przesadnie drogie w stosunku do składu i nie zawiera, poza alkoholem, niczego, co przeciwdziałałoby oksydacji witaminy C, więc należy trzymać buteleczkę w lodówce i dość szybko zużywać - a że skóra magazynuje wit. C to przy takim stężeniu większości cer wystarczyłoby stosowanie serum co 2-3 dni.

Juvit C - zawiera 10% witaminy C i środek przeciwdziałający jej utlenianiu. Reszta to gliceryna, więc raz, że preparat jest mocno kleisty i nadaje się głownie dla suchych cer zimą, dwa, że taka ilość gliceryny może powodować wysysanie wilgoci ze skóry, jeśli nie nałożymy emolientu. (badania zalecają nie przekraczać 5% stężenia gliceryny). Środek tani, ale dobry do rozwadniania dla cer suchych nie tolerujących dużych stężeń witaminy C.

Sera z BU - Duża ilość glikolu może podrażniać naczynka. Kwas hialuronowy, a w drugiej wersji także silikony, utrudniają penetrację witaminy.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 17:32   #129
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: preparaty z wit. C

Z gliceryną nie jest tak źle, Justy podawała tutaj artykuł, zaraz poszukam. Ja używałam Juvit tak jak jest i nigdy mnie nie wysuszył, na gazecie wyborczej dziewczyny z suchą skórą też sobie bardzo chwailiły. A silikony to chyba zależy jakie, też Justy pisała, że jest ich bardzo wiele i niektóre zwiększają działanie składników aktywnych.

Znalazłam tekst:
http://wyborcza.pl/1,76842,4806982.html
Jeszcze mi się może uda znaleźć to co Justy pisała na forum.

I jeszcze jedno Flavo-C to co miałam nie zawierało alkoholu.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 18:12   #130
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: preparaty z wit. C

Używałam juvitu i mnie również nie wysuszył - ale pakowałam go siarczystą zimą pod filtr avene przypudrowany jeszcze wtedy skrobią.


tematu silikonów nie zgłębiałam, bo te najczęściej spotykane w kosmetykach, przeciwnie do zapowiedzi, uwidaczniają mi pory; a pod filtry wystarcza mi HA. Całkiem ich oczywiście nie skreślam - z mądrości ludowej zawartej w czasopismach kolorowych wiem, że ponoć znakomicie sprawdzają się jako emolient chroniący skórę przed wysychaniem w klimatyzowanych wnętrzach.
Z LU pamiętam, że najpowszechniejszy silikon w produktach do włosow, dimethcone, ma działanie na dłuższą metę wysuszające i warto szukać amodimethicone - mogę potwierdzić z własnego doświadczenia, że różnica jest ogromna, amodimethicone nie obciąża włosów i nie przypominają suchego siana.


Dwie wersje flavo C dość znacznie różnią się składem, jeśli w KWC są kompletne:

8%
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Gingko Biloba Extract, Ascorbic Acid, Octoxynol-11 (and) Polysorbate 20, Imidazolidynyl Urea

15%
Skład: Aqua, L-Ascorbic Acid, Glycerin, Alcohol, Ethoxydiglycol, Gingko Biloba Extract, Vitis Vinifera Extract, Tea Sinensis Extract

Tak czy inaczej jest to produkt zbójecko drogi (choć są firmy sprzedające 20 ml za 400 zł). Mnie pozostają samoróbki, bo naczynka nie tolerują ani spirytusu ani glikoli.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 18:28   #131
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: preparaty z wit. C

Dziewczyny mam prosbe-ktora z tych vit c jest stabilna?

http://www.nutricology.com/news/prod...z-p-16568.html

http://www.vitaminshoppe.com/store/e...ci_sku=SL-1445


Kupilam ta pierwsza(do samorobnego serum) i cos mi sie wydaje ze powinnam jednak kupic ta druga ...
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 18:31   #132
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: preparaty z wit. C

Firma od Falvo-C namieszala ze skladami, albo polskei sklepy namieszaly, no nie wiem, ale te sklady na 15% nie sa dobre. Myslalam o 15% i dlatego zaczelam szukac i wyszlo, ze 15% ma taki sam sklad jak 8% tylko ma wiecej witaminy C i tez nie ma alkoholu. Nie mialam w reku pudeleczka, bo pani mi nie chciala sprowadzic skoro nie bylam pewna. Sprawdzilam sobie na stronie Auriga. Jak sie myle i ktos ma pudeleczko i moze sprawdzic to niech mnei poprawi prosze.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 07:07   #133
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam prosbe-ktora z tych vit c jest stabilna?

http://www.nutricology.com/news/prod...z-p-16568.html

http://www.vitaminshoppe.com/store/e...ci_sku=SL-1445


Kupilam ta pierwsza(do samorobnego serum) i cos mi sie wydaje ze powinnam jednak kupic ta druga ...
Elfie, raczej druga (ale ja się nie znam...):
https://wizaz.pl/witaminy_i_kosmetyki_wit_c.php
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 07:33   #134
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: preparaty z wit. C

mam pytanie odnośnie FlavoC8%: czy to możliwe by zaczęło mnie uczulać dopiero przy drugiej buteleczce? bo zużyłam pierwszą i wszystko było w porządku z moja skórą a gdy tylko rozpoczęłam drugą, po posmarowaniu wieczorem rano obudziłam się ze spuchniętą twarzą i sączącymi się ranami. ??? czy może kupiłam jakąś felerną sztukę - zanieczuszczoną czy przeterminowaną (data ważności jest w porządku). strasznie mi szkoda bo to naprawdę było fajne serum....
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 17:31   #135
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Elfie, raczej druga (ale ja się nie znam...):
https://wizaz.pl/witaminy_i_kosmetyki_wit_c.php
Dzieki-tez mi sie wydaje ze druga

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie FlavoC8%: czy to możliwe by zaczęło mnie uczulać dopiero przy drugiej buteleczce? bo zużyłam pierwszą i wszystko było w porządku z moja skórą a gdy tylko rozpoczęłam drugą, po posmarowaniu wieczorem rano obudziłam się ze spuchniętą twarzą i sączącymi się ranami. ??? czy może kupiłam jakąś felerną sztukę - zanieczuszczoną czy przeterminowaną (data ważności jest w porządku). strasznie mi szkoda bo to naprawdę było fajne serum....
Mozliwe ze skora sie uwrazliwila-ja mialam tak przy drugim opakowaniu serum C Orangedaily,teraz robie sama serum bo moge kontrolowac wysokosc stezenia.A co ile dni nakladasz?
Ja bym nakladala co 3 dni.Jaki jest sklad tego serum?Moze zrob wlasne serum?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 19:59   #136
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: preparaty z wit. C

miałam manię na punkcie wit c i codziennie na noc, pod krem smarowałam się flavo c. dzisiaj moja dermatolożka potwierdziła, że z alergią może być jak z bombą atomową - po przekroczeniu masy krytycznej wybucha. być może moja skóra tolerowała I buteleczkę ale na tym skończyły się jej możliwości i bum- alergia... a to serum tak fajnie rozjaśniało skórę... no i jeszcze ta prewencja anyzmarszczkowa... teraz dwa razy próbowałam znowu je stosować i kończyło się to tak samo- spuchniętą twarzą i boję się znowu zaczynać... co do składu:water,propylene glycol,ginko biliba extract,ascorbic acid,polysorbate20,polyso rbate80,imidazolidinyl urea.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 01:24   #137
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
miałam manię na punkcie wit c i codziennie na noc, pod krem smarowałam się flavo c. dzisiaj moja dermatolożka potwierdziła, że z alergią może być jak z bombą atomową - po przekroczeniu masy krytycznej wybucha. być może moja skóra tolerowała I buteleczkę ale na tym skończyły się jej możliwości i bum- alergia... a to serum tak fajnie rozjaśniało skórę... no i jeszcze ta prewencja anyzmarszczkowa... teraz dwa razy próbowałam znowu je stosować i kończyło się to tak samo- spuchniętą twarzą i boję się znowu zaczynać... co do składu:water,propylene glycol,ginko biliba extract,ascorbic acid,polysorbate20,polyso rbate80,imidazolidinyl urea.
Sklad wyglada dobrze,tylko ten ostani skladnik-niewiem czy dobrze pamietam ale chyba moze podrazniac.
Moim zdaniem nakladalas za czesto-vit c wystarczy nakladac co 3 dni-nie ma potrzeby codziennie bo podobno dziala przez tyle dni.Sprobuj nakladac co 3 dzien
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 08:07   #138
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: preparaty z wit. C

jak podleczę troche AZS to zrobię III podejście - tak jak radzisz, co 3 dni - wtedy dostałam jakiejś fazy wit c i chyba przesadziłam...a skład naprawde fajniutki - 'tarcza przeciwrodnikowa' a co myślisz Carny Elfie o takim specyfiku :"Kuracja antyoksydacyjna CE Ferulic SkinCeuticals"? do składu jeszcze nie dotarłam...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 17:51   #139
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: preparaty z wit. C

hej, mam pytanko- czy serum które robię: woda do iniekcji + wit. C w proszku(alkoholu nie toleruję), które jak wiadomo troche rozjaśnia skórę może być stosowane w lato bez ryzyka, że wystąpią przebarwienia od słońca?
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-12, 18:36   #140
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
jak podleczę troche AZS to zrobię III podejście - tak jak radzisz, co 3 dni - wtedy dostałam jakiejś fazy wit c i chyba przesadziłam...a skład naprawde fajniutki - 'tarcza przeciwrodnikowa' a co myślisz Carny Elfie o takim specyfiku :"Kuracja antyoksydacyjna CE Ferulic SkinCeuticals"? do składu jeszcze nie dotarłam...
Mogło tak być, witamina C kumuluje się w skórze.

Nie jestem Elfem, ale pozwolisz, że powiem, co myślę o SkinCeuticals - rozumiem prawidła rynku, ale oferowanie taniego w produkcji preparatu, doskonałego na dzień i stabilnego serum antyoksydacyjnego za tak zbójecką cenę to zwyczajna nieuczciwość.
Skład jest taki: Deionized Water, Ethoxydiglycol, L-Ascorbic Acid (15%), Propylene Glycol, Glycerin USP, Laureth-23, Alpha Tocopherol (1%), Phenoxyethanol, Ferulic Acid (0,5%), Panthenol, Sodium Hyaluronate, Triethanolamine

Doskonały produkt, jeśli lubisz przepłacać. Jeśli nie, polecam uwadze jeden z kilkunastu przepisów: http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=184&Itemid=2 i zwracam uwagę na koszt. Skład jest nawet lepszy, bo zawiera zwiększającą przenikalność lecytynę, a nie zawiera szkodliwego diglikolu (i to w wysokim stężeniu) - wystarczy mniejsze stężenie alkoholu lub któregoś z glikoli.

Cytat:
Napisane przez JaAgathaKa Pokaż wiadomość
hej, mam pytanko- czy serum które robię: woda do iniekcji + wit. C w proszku(alkoholu nie toleruję), które jak wiadomo troche rozjaśnia skórę może być stosowane w lato bez ryzyka, że wystąpią przebarwienia od słońca?
Bez filtrów bym nie ryzykowała. Z filtrami - o ile nie masz bardzo wrażliwej na słońce i skłonnej do przebarwień cery - spokojnie można stosować.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 17:38   #141
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: preparaty z wit. C

Dziewczyny a co myslicie o stosowaniu Cebionu zamiast Juvitu? Jedna z Wizazanke pisala, ze stosuje wlasnie Cebion, bo nie zapycha. Czy jest tak samo bezpieczny jak Juvit?
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 13:04   #142
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: preparaty z wit. C

Chcę kupić sobie jakiś krem z Wit. C. Czy mogłybyście mi doradzić, który jest najlżejszy i najbezpieczniejszy pod względem zapychania dla cery mieszanej? Kiedyś dostałam próbkę Active C, ale już po 1 posmarowaniu wyszły mi takie małe, białe wypryski, nawet w okolicy oczu. Dodam, że moja skóra jest też odwodniona, więc myślałam, że Active C będzie idealny, a tu taka niespodzianka Dlatego nie wiem na jaki produkt się zdecydować, bo Redermic jest jeszcze bardziej odżywczy, podobnie Flaco-C.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:34   #143
AnetaF
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
flavo c 8%

Hej!
Mam taki problem, chce kupic to serum, ale nie wiem ktore, znalazlam dwa z takim samym stezeniem, dzialanie w opisie rowniez wydaje sie takie samo, roznia sie opakowaniem, i tak sie zastanawiam czy ma to jakies znaczenie. Prosze o pomoc !
AnetaF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 14:17   #144
juma1979
Przyczajenie
 
Avatar juma1979
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Jersey, UK
Wiadomości: 8
GG do juma1979
Produkty z witaminą C

Witam!
Jest to pierwszy złożony przeze mnie wątek. Proszę o wymianę doświadczeń z kosmetykami różnej maści zawierających wit.C. Które warto używać, a na które nie warto ani grosza zapłacić. Jakie są dobre pod filtry, a jakie przy użyciu retinolu czy też kwasach.
Ja dopiero zabieram się za używanie wysokich filtrów i retinolu i jestem który z produktów z wit.C jest godny uwagi.
Zapraszam
juma1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 17:35   #145
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Produkty z witaminą C

Cytat:
Napisane przez juma1979 Pokaż wiadomość
Witam!
Jest to pierwszy złożony przeze mnie wątek. Proszę o wymianę doświadczeń z kosmetykami różnej maści zawierających wit.C. Które warto używać, a na które nie warto ani grosza zapłacić. Jakie są dobre pod filtry, a jakie przy użyciu retinolu czy też kwasach.
Ja dopiero zabieram się za używanie wysokich filtrów i retinolu i jestem który z produktów z wit.C jest godny uwagi.
Zapraszam
Kremy i sera z wit. C warto nakładać 15 minut przed aplikacją filtra - wspomagają ochronę przeciwsłoneczną. Pewnie nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi, co jest dobre, a co złe, bo każdy reaguje inaczej na dany składnik.

Najpopularniejsze preparaty z wit. C to:
- własnoręcznie robione serum z wit. C - http://biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
- krem Active C (La Roche Posay) - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-7...-do-twarzy.htm
- (i z tego co słyszałam) produkty Auriga International https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...tamina-C-8.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...amina-C-15.htm

Tutaj wątek służący wymianie doświadczeń dla stosujących Active C: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187439

Polecam przekopanie KWC i wyszukiwarki.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2010-08-21 o 17:38
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 17:54   #146
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: preparaty z wit. C

Wyszukiwarka nie gryzie, Jumo
Wątki łączę.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 10:46   #147
juma1979
Przyczajenie
 
Avatar juma1979
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Jersey, UK
Wiadomości: 8
GG do juma1979
Dot.: preparaty z wit. C

Dziękuję za odpowiedz!
Korzystałam z wyszukiwarki i pokazało mi wiele wątków i aby się przez to przekopac, uff. Ale dziękuję za przekierowanie i się już dokształcam.
Na dwóch róznych wątkach zadałam pytanie dotyczacego tego serum (odpowiedzi jeszcze nie dostałam). Co myślicie o tym:
Lierac: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20996
Podaje skład:
* WATER (AQUA)
* FERRIC GLYCEROPHOSPHATE
* ZINC GLUCONATE
* POTASSIUM GLUCONATE
* CALCIUM GLUCONATE
* PROPYLENE GLYCOL
* COPPER GLUCONATE
* MANGANESE GLUCONATE
* MAGNESIUM GLUCONATE
* SODIUM MANNURONATE METHYLSILANOL
* SODIUM HYALURONATE
* CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) JUICE
* PANTHENOL
* PYRIDOXINE HCl
* TOCOPHEROL
* RETINYL PALMITATE
* CARBOMER
* TROMETHAMINE
* FRAGRANCE (PARFUM)
* PHENOXYETHANOL
* METHYLPARABEN
* ETHYLPARABEN
* BUTYLPARABEN
* PROPYLPARABEN
* ISOBUTYLPARABEN
* ORANGE 4 (CI 15510)
oraz link z dokładniejszym opisem:
http://www.aquavitae.com.pl/product-...osc-30-ml.html
Będę niezmiernie szczęśliwa za odpowiedź.
Ja sie dopiero edukuję za wizażu i forum Basi i za jakies "wpadki" przepraszam.

Edytowane przez juma1979
Czas edycji: 2010-08-22 o 10:47
juma1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 20:58   #148
mamcia81
Raczkowanie
 
Avatar mamcia81
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 60
Dot.: preparaty z wit. C

Od dwóch tygodni stosuję Redermic LRP i Flavo-C 15%. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich działania.
Moja skóra była dziwacznym połączeniem tłustej, mieszanej i suchej. Świeciła się w strefie T, ale miała zaskórniki i wągry na całej powierzchni twarzy do tego miałam dominujące odczucie suchości na całej twarzy.
Koleżanka doradziła mi spróbowanie kosmetyków z wit C własnie z LRP.
Poczytałam trochę i dokupiłam też Flavo-C.
Serum stosuję na noc na całą twarz, na to kładę Redermic.
Na dzień flavo-C pod oczy(zauważyłam pierwsze linie, których dotąd nie było) a na twarz Redermic.
Efekty są niesamowite! Moja skóra złagodniała, jest super gładka-jak nigdy dotąd, przestała się błyszczeć, jest jednolita w kolorze, wszystkie krostki i pryszcze zniknęły. Nabrała różowego, zdrowego odcienia. Jest jędrniejsza, bardziej zwarta, drobne zmarszczki zniknęły...chyba się uzależniłam!
Doczytałam też, że stosując wit C powinnam stosować filtry których nigdy nie używałam, kupiłam więc filtr 50 z LRP.
mamcia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 17:34   #149
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: preparaty z wit. C

loss_lauri zerknęłam na Twój post (sprzed dwóch lat - czego nie zauważyłam od razu) na temat flavo C. Czy nadal stosujesz na noc? I wciąż jest to flavo c? Alergia ustąpiła?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 19:40   #150
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: preparaty z wit. C

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
loss_lauri zerknęłam na Twój post (sprzed dwóch lat - czego nie zauważyłam od razu) na temat flavo C. Czy nadal stosujesz na noc? I wciąż jest to flavo c? Alergia ustąpiła?
nie, flavo odstawiłam już chyba z 2 lata temu - potworna alergia i okropna cena.
teraz stosuję serum-olejek z 10% witaminą c w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu rozpuszczonym w moim ulubionym oleju żurawinowym (30ml serum to koszt ok 25zł, wszystko dostępne na Mazidłach). jest boskie zero podrażnienia (tak działa ester a nie ten przeklęty, drażniący kwas), gładziutka, promienna skóra no i wierzę, że mam silną ochronę przed wolnymi rodnikami pod filtr. bardzo polecam, zwłaszcza osobom nie tolerującym kwasu askorbinowego
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.