problem z końcówkami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-24, 10:01   #1
Kelpie
Zakorzenienie
 
Avatar Kelpie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8 185

problem z końcówkami


Nie wiem jak już sobie radzić z moimi nieszczęsnymi końcówkami włosów...Jakieś 5 cm włosów na końcach jest taka jakby połamana, nastroszona, nie miła w dotyku...same końcówki nie są rozdwojone...Kiedyś myślałam, że to od prostownicy, ale nie prostuję już dłuuugo...Stosuję różne odżywki, dwa tygodnie temu byłam podciąć trochę włoski i myślałam, że się pozbyłam tego brzydkiego końca...Niestety powoli zaczęły się znowu takie robić...Przecież nie będę co 2 tygodnie obcinać włosów...Długie są mniej więcej do łopatek...
Ma któraś z was podobny problem albo wie jak temu zaradzić inaczej niż obcinaniem?
pozdrawiam
Kelpie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 10:26   #2
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: problem z końcówkami

ja tez tak mam i odkad stosuje olej kokosowy i rycynowy regularnie na koncowki, problem znika. moje wlosy bardzo zle reaguja na wiatr. doslownie sieje on spustoszenie w moich piorkach.
powtorze swoj post z watku wypadajace wlosy - podsumowanie, zebys nie musiala szukac.
olej kokosowy mozna kupic w sklepie ze zdrowa zywnoscia, koszt to 11,50 za 200gram. trzymam go z reguly w lodowce, przed nalozeniem na wlosy wyjmuje na kilka godzin (jak nie zapomne) w temperature pokojowa. wtedy z konsystencji bardzo twardego masla przemienia sie w taki sposob ze moge nabrac lyzka. robie to duza normalna lycha pozniej chwila nad gazem zeby doprowadzic do rozpuszczenia i rozgrzania. tylko nie zeby bylo za gorace, bo raz sie tak poparzylam... takim goracym olejkiem... bolalo jak ****... no i nakladam na koncowki wlosow (w zasadzie to tak z 15 cm od nasady wlosow, bo tam mi sie juz zaczynaja lamac od gumki). wymietosze to, zeby wszystkie wlosy byly pokryte, czasami nakladam jeszcze jedna lyzke jak czuje ze za malo. zawijam w koczek, na to folia i na wierzch gumka do wlosow. tak spie. rano w zaleznosci od tego ile mam czasu i czy mam ochote, nakladam na skore glowy olejek kokosowy (tez rozgrzany na lyzce), albo rycynowy (rowniez podgrzany nad gazem) lub nafte kosmetyczna. tak sobie chodze i zmywam. normalnie 2 razy szamponem schodzi. i jesli chodzi o efekt z oleju kokosowego to po umyciu szamponem czuje ze wlosy sa gladsze niz po takim samym zastosowaniu olejku rycynowego. zostawia on jakby warstwe ochronna na koncowkach i bardzo mi sie to podoba. nie wyginaja sie we wszystkie strony, nie wygladaja jak miotelki i blyszcza sie nie wiem czy wynika to z tego ze jak myje szamponem to na sile nie tre koncowek, tylko to co splywa od gory troche pobebram (mam nadzieje ze to slow jest Wam znane) czy on juz tak dzialaw kazdym razie na pewno przy nim pozostane. oczywiscie wszystko zalezy od inwencji tworczej nakladajacego olejek, czasami mieszam go z rycynowym, a czasami dla odmiany nakladam sam rycynowy. nie wiem czy jest to prawidlowe zastosowanie tych preparatow, ale efekt jest dla mnie zadowalajacy i mam nadzieje ze CI tez szczegolowy opis sie przyda
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 10:43   #3
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: problem z końcówkami

ja też mam problem z koncami włosów. Są szorstkie, nie błyszczą. Dodatkowo rozdwajają się. Podcięłam włosy i niestety nie dało to pożądanego efektu. Po ubiegłorocznym szale związanym z zakupem prostownicy teraz już sobie trochę to prostowanie odpuściłam ale żadnych efektów nie ma. Czy możecie coś poradzić na to? Czy istnieją jakieś środki na "sklejenie" tych końcówek? Tzn wiem ze ich skleic sie tak naprawde nie da ale zebz choc troche lepiej wygladaly.
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:06   #4
Ala...
Raczkowanie
 
Avatar Ala...
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Threecity
Wiadomości: 209
Dot.: problem z końcówkami

Ja polecam oczywiście preparat bonacure http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5493

Tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość, podciąć włosy i stosować co najmniej miesiąc, po czym jeszcze raz podciąć i stosować dalej. Ja go stosuje od 4 lub 5 miesięcy i z totalnego porozdwajanego siana zrobiły mi się w miarę ładne, zdrowe końcówki
No i oczywiście oprócz tego wizażowe standardy- olejek rycynowy, olejek kokosowy, oliwa z oliwek, nafta kosmetyczna, wax i inne najróżniejsze odżywki - najlepiej nawilżające.
Ala... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 13:26   #5
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: problem z końcówkami

dziewczyny czy to ten sam fluid tylko w nowym opakowaniu?

http://www.allegro.pl/item214658497_...ml_repair.html
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 13:39   #6
Ala...
Raczkowanie
 
Avatar Ala...
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Threecity
Wiadomości: 209
Dot.: problem z końcówkami

Cytat:
Napisane przez Nogala1 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy to ten sam fluid tylko w nowym opakowaniu?

http://www.allegro.pl/item214658497_...ml_repair.html
Tak dokładnie ten
Ala... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 10:37   #7
Kelpie
Zakorzenienie
 
Avatar Kelpie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8 185
Dot.: problem z końcówkami

Dziękuję bardzo za odpowiedzi ;]
to się zabieram za doporowadzenie do jako takiego stanu moich końcówek...
Kelpie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-25, 10:44   #8
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: problem z końcówkami

Mam taki sam problem i jedyne wyjście to chyba podcięcie włosów. Ale jak Ty mówisz że Tobie to nie pomogło to sama sie boje czy mi coś to da :/
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.