Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-11, 05:44   #31
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Jolie czy szapmony ziołowe Barwy (np tato chmielowy, rumiankowy, pokrzywowy itd) na 100% nie mają silikonów?
Byłoby idealnie gdyby nie ładowali do nich tez SLSów...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 07:37   #32
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Odżywka do włosów tłustych Fitomed:
Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Dipalmitolethyl, Hydoxyethymonium Methosuflate, Ceteareth-20, Biotin, Fragnance, Methyldibromo-glutaronirile, Phenoxyethanol.

Szampon do włósów suchych Fitomed:
Aqua, Herbal Extract, Lauryl Glucoside, Cocamode DEA, Cocomidopropyl Betaine, Sodium Laureth Suflate, Peg 7-Glyceryl Cocoate, Latic Acid, Fragnance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

Niestety nie podam składu szamponu dla włosów tłustych bo zdarłam nalepkę ale z pewnością różni się tylko składem ziół.

Z tego co wiem tylko Barwa Tataro-chmielowa nie ma SLS a SPS i to czuć bo tylko po niej mam miekkie lejące się włosy a po każdej innej barwie sztywne. Zawsze mnie to dziwiło czemu akurat tylko tataro-chmielowa a wystarczyło spojrzeć na składy Widocznie SPS jest delikatniejszy.
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:11   #33
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
O jest taki wątek? To musze poszukac bo ja czesto przepisuje sklady np. potrzebne do analizy.
Chyba źle się wyraziłam. Jest taki wątek, gdzie dziewczyny przepisują składy, których nie ma na KWC(jak ja np. napisałam skład tego szamponu H&S, bo zobaczyłam, że go nie ma w KWC, a ja akurat mam ten egzemplarz ).

Cytat:
Napisane przez karla_92
Ja mam po tych szamponach siano na glowie
A ja ogrooomny łupież
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 20:25   #34
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Jolie czy szapmony ziołowe Barwy (np tato chmielowy, rumiankowy, pokrzywowy itd) na 100% nie mają silikonów?
Byłoby idealnie gdyby nie ładowali do nich tez SLSów...
Wybacz, że dopiero teraz, nie zauważyłam znaku zapytania
Z tego co mi wiadomo to nie mają, ale jeśli masz wątpliwości to wklep skład
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 21:11   #35
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
... czy szapmony ziołowe Barwy (np tato chmielowy, rumiankowy, pokrzywowy itd) na 100% nie mają silikonów?
Byłoby idealnie gdyby nie ładowali do nich tez SLSów...
Ha! Ani silikonów ani SLSów! Za to zbawienna keratynka jest w składzie!
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:11   #36
angela__
Rozeznanie
 
Avatar angela__
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 569
GG do angela__
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

co do silikonów . . .
czy na 'zapchane' silikonami włosy działają tak samo odżywki itp. jak na włosy hmm normalne tzn. oczyszczone ?
czy to raczej bez znaczenia?
angela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:43   #37
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Chyba źle się wyraziłam. Jest taki wątek, gdzie dziewczyny przepisują składy, których nie ma na KWC(jak ja np. napisałam skład tego szamponu H&S, bo zobaczyłam, że go nie ma w KWC, a ja akurat mam ten egzemplarz )
Nie to ja sie zle wyrazilam Wiem ze chodzi o to żeby potem powklejac te sklady do KWC. Mam co nieco na komuputerze wiec chetnie pomoge

Cytat:
Napisane przez angela__ Pokaż wiadomość
co do silikonów . . .
czy na 'zapchane' silikonami włosy działają tak samo odżywki itp. jak na włosy hmm normalne tzn. oczyszczone ?
czy to raczej bez znaczenia?
Nie. Silikony "blokuja" dostep odzywek, masek itp. do wlosow, a przynajmniej w pewnym stopniu go ograniczaja.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 06:41   #38
angela__
Rozeznanie
 
Avatar angela__
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 569
GG do angela__
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Nie. Silikony "blokuja" dostep odzywek, masek itp. do wlosow, a przynajmniej w pewnym stopniu go ograniczaja.[/quote]

dziekuje bardzo
no to w takim razie dla pewnosci trzeba zrobic kuracje oczyszczjaca
angela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 07:28   #39
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Ha! Ani silikonów ani SLSów! Za to zbawienna keratynka jest w składzie!
O! To rewelacyjnie!
W każdym razie umyłam juz 3 raz włosy szamponem rumiankowym barwy i ku mojemu zdziwieniu bardzo dobrze się pieni i szybko zmywa olej kokosowy i oliwkę z oliwek, ale... jak już go spłuczę to włosy są takie... jakby to określić "trzeszczące", na pewno nie udałoby mi się ich rozczesać beż użycia odżywki, ale mam nadzieje że jest tak jak kiedyś Jolie napisała, że to jest właśnie efekt umycia włosów szamponem bez silikonów i innego dziadostwa...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 09:42   #40
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
O! To rewelacyjnie!
W każdym razie umyłam juz 3 raz włosy szamponem rumiankowym barwy i ku mojemu zdziwieniu bardzo dobrze się pieni i szybko zmywa olej kokosowy i oliwkę z oliwek, ale... jak już go spłuczę to włosy są takie... jakby to określić "trzeszczące", na pewno nie udałoby mi się ich rozczesać beż użycia odżywki, ale mam nadzieje że jest tak jak kiedyś Jolie napisała, że to jest właśnie efekt umycia włosów szamponem bez silikonów i innego dziadostwa...
taki właśnie efekt dają szampony bez silikonów Ja wychodzę z założenia, że szampon ma myć a odżywiać/regenerować/ułatwiać rozczesywanie ma odżywka.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 10:15   #41
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Jolie ja dokładnie tak samo uważam...szampon ziołowy (bez silikonów) - taki prawdziwy, oparty na kilku prostych składnikach oczyszcza włos, nie oblepia go i przygotowuje na działanie maski. Wypróbuję jeszcze inne szampony Barwy - rzepa i pokrzywa.

Kiedys mama kupiła szampon i odżywkę Dove - Jedwabista gładkość. Efekt jest super - ale oczywiscie od mycia, do mycia. O żadnej regeneracji mowy nie ma.Ale szampon jest tak naszpikowany jakimiś składnikami, tak bardzo się pieni, że nie sposób umyć nim normalnie włosów... Czułam się nieswojo myjąc nim włosy aż raziło tą sztucznościa.
I generalnie już takie działanie kosmetyków mnie nie interesuje.Wolę mieć brzydsze włosy po umyciu, ale używać nieszkodliwych, ziołowych i naturalnych rzeczy widząc jak one coraz bardziej się regenerują i "zdrowieją"...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 11:23   #42
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Nie to ja sie zle wyrazilam Wiem ze chodzi o to żeby potem powklejac te sklady do KWC. Mam co nieco na komuputerze wiec chetnie pomoge
No to sprawa wyjaśniona A tu jest ten wątek-> klik!.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 19:26   #43
klaudia23
Zadomowienie
 
Avatar klaudia23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 010
GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

ten tez nie jest wymieniony a chyba nie ma silikonow no ja nie znalazłam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18060

skład:AQUA, SODIUM LAURETH, SULFATE, COCAMIDE MEA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, DIHYDROXYPROPYL, PEG-5 LINOLEAMMONIUM CHLORIDE, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, LINOLEAMIDOPROPYL PG-DIMONIUM CHLORIDE PHOSPHATE, GLYCOL, DISTEARATE, PPG-12-BUTETH-16, PROPYLENE GLYCOL, POLYQUATERNIUM-10, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, STEARETH-4, DMDM HYDANTOIN, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, MUSA SAPIENTUM EXTRACT, COCOS NUCIFERA OIL, SCLEROTIUM GUM, ALCOHOL DENAT.(??),TOCOPHERYL ACETATE, COCOS NUCIFERA EXTRACT, MELIA AZADIRACHTA SEED EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS SEEN EXTRACT, VITIS VINIFERA SEED EXTRACT, CI15510, CI47005, HEXYL CINNAMAL.

omg troche duzo tego

a ten szampon? bo rowniez go mam i w skladzie nic nie znalazłam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16319
__________________
powrót do wizażu

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 19:32   #44
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez klaudia23 Pokaż wiadomość
ten tez nie jest wymieniony a chyba nie ma silikonow no ja nie znalazłam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18060

skład:AQUA, SODIUM LAURETH, SULFATE, COCAMIDE MEA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, DIHYDROXYPROPYL, PEG-5 LINOLEAMMONIUM CHLORIDE, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, LINOLEAMIDOPROPYL PG-DIMONIUM CHLORIDE PHOSPHATE, GLYCOL, DISTEARATE, PPG-12-BUTETH-16, PROPYLENE GLYCOL, POLYQUATERNIUM-10, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, STEARETH-4, DMDM HYDANTOIN, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, MUSA SAPIENTUM EXTRACT, COCOS NUCIFERA OIL, SCLEROTIUM GUM, ALCOHOL DENAT.(??),TOCOPHERYL ACETATE, COCOS NUCIFERA EXTRACT, MELIA AZADIRACHTA SEED EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS SEEN EXTRACT, VITIS VINIFERA SEED EXTRACT, CI15510, CI47005, HEXYL CINNAMAL.

omg troche duzo tego

a ten szampon? bo rowniez go mam i w skladzie nic nie znalazłam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16319
W obydwu, na moje oko, nie ma silikonów. Za to SLS'y są
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 19:43   #45
klaudia23
Zadomowienie
 
Avatar klaudia23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 010
GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

uff dobre i to
a te SLS'y to co to takiego?
i jakie sa ich nazwy?
__________________
powrót do wizażu

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 19:53   #46
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez klaudia23 Pokaż wiadomość
uff dobre i to
a te SLS'y to co to takiego?
i jakie sa ich nazwy?
Sodium Lauryl Sulphate i Sodium Laureth Sulphate.
To substancje powierzchniowo czynne - odpowiedzialne za mycie i pienienie. Jeśli nie masz na nie uczulenia i skóra głowy nie reaguje na nie negatywnie, to nie powinny zaszkodzić.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 20:34   #47
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

w szamponach i odzywkach nivea też nie ma silikonów
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 20:47   #48
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
No to sprawa wyjaśniona A tu jest ten wątek-> klik!.
Dzieki
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 14:50   #49
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

ja chcialam kupic szampon bez silikonow, zeby troche oczyscic czupryne..ale chyba kupilam z silikonem wrrr.
Kupilam Mrs. Potter's premium moc bursztynu- wlosy suche i łamiace sie i ma w skladzie methoxy PEG/PPG-7/3 aminopropyl dimethicone

a tak przy okazji mam małą prosbe do JOLIE.. widze, ze orientujesz sie w tych skladach odzywek itd. Dlatego mam prosbe o opinie o tej odzywce..czy jej sklad jest naprawde dobry i warty swojej ceny:

Water(aqua/eaul), Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearamine Oxide, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydroxycetyl Hydroxyethyl Dimonium Chloride, Stearamidopropyl Dimethylamine,Quaternium-26, Isododecane, Cyclomethicone, Glycerin, Dimethiconol, Fragrance(parfum), Penthenol, Butylene Glycol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Buttermilk Powder, Hydrolyzed Wheat Protein PVP/crosspolymer, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Soybean Protein, Hydrolyzed Milk Protein, Hydrolyzed Jojoba Protein, Prunus Amygdalus Dulcis Protein, Hydrolyzed Oat Protein, Wheat Amino Acids, Panthenyl Ethyl Ether, Helianthus Annuus(sunflower) Seed Extract, Cinnamidopropyl-trimonium Chloride, Octyldodecanol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate,Hydroxyethylce llulose, Lecithin, Arachidyl Propionate, Benzophenone-4, Citric Acid, BHT, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben,Methylchlor oisothiazolinone, Methylsothiazolinone,Benz yl Salicilate, Hexyl Cinnamal


Na pierwszy rzut oka wydaje mi sie dobry, bo dosc duzo protein roznych, ale nie znam sie na tym dokladnie..a chcialabym wiedziec czy a odzywka jest warta swojej ceny.To jest frederic Fekkai Protein RX.

Bylabym bardzo wdzieczna
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-13, 15:06   #50
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Olcik18 Pokaż wiadomość
Water(aqua/eaul), Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearamine Oxide, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Hydroxycetyl Hydroxyethyl Dimonium Chloride, Stearamidopropyl Dimethylamine,Quaternium-26, Isododecane, Cyclomethicone, Glycerin, Dimethiconol, Fragrance(parfum), Penthenol, Butylene Glycol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Buttermilk Powder, Hydrolyzed Wheat Protein PVP/crosspolymer, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Soybean Protein, Hydrolyzed Milk Protein, Hydrolyzed Jojoba Protein, Prunus Amygdalus Dulcis Protein, Hydrolyzed Oat Protein, Wheat Amino Acids, Panthenyl Ethyl Ether, Helianthus Annuus(sunflower) Seed Extract, Cinnamidopropyl-trimonium Chloride, Octyldodecanol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate,Hydroxyethylce llulose, Lecithin, Arachidyl Propionate, Benzophenone-4, Citric Acid, BHT, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben,Methylchlor oisothiazolinone, Methylsothiazolinone,Benz yl Salicilate, Hexyl Cinnamal
O szampon bym się tak nie martwiła. Z tego co wiem silikon ten rozpuszcza się w wodzie, więc nie będzie problemów ze zmywaniem.
Co do odżywki- ma naprawdę dużo protein i ciekawych składników. Kilka silikonów- jeśli nie przeszkadzają Ci w odżywkach to ok. Zastanawiam się, czy odżywka z taką ilością protein nie będzie przeciążać włosów
Z tego co widziałam na KWC to cudeńko kosztuje 140zł za 150ml.
Nie jestem jakimś wybitnym specem od składów, ale uważam, że nie jest warta aż takich pieniędzy.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 15:14   #51
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Silikony w odzywkach mi nie przeszkadzaja. Ta odzywka jako jedna z nielicznych ktora nie obciaza mi wlosow, sa lekkie i takie fajne. Ona jest czesto przeceniona w sephorze i ja ja zawsze kupowalam za 90 zl. Nie powiem, jestem z niej zadowolona, lecz trzeba ja stosowac dluzszy okres czasu, bo dziala doglebnie, ale tak mnie wlasnie naszlo czy moze za ta cene lub taniej nie ma jeszcze jakies lepszej odzywki

Dzieki Jolie
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 09:54   #52
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

hej mam pytanko czy szampony oczyszczajace nie wysuszaja wlosow???bo zawsze mialam takie wrazenie ze jak ktos ma suche wlosy i zacznie myc szamponem oczyszczajacym to bedzie tragedia z szopa??
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 09:56   #53
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
hej mam pytanko czy szampony oczyszczajace nie wysuszaja wlosow???bo zawsze mialam takie wrazenie ze jak ktos ma suche wlosy i zacznie myc szamponem oczyszczajacym to bedzie tragedia z szopa??
Wysuszają. Są agresywniejsze od normalnych szamponów. Ale dobra odżywka powinna naprawić działanie szamponu.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 09:59   #54
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a co powiecie o tym składzie ???jest to szampon oczyszczajacy..

Skład: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCO-GLUCOSIDE, PEG-18 GLYCERYL OLEATE/COCOATE, YOGURT POWDER, ZINC PCA, URTICA DIOICA, CHAMOMILLA RECUTITA, PANTHENOL, ALLANTOIN, ISOPROPYL MYRISTATE, DISODIUM EDTA, QUATERNIUM-80, GLYCOL DISTEARATE, LAURETH-4, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM.
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 15:26   #55
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
a co powiecie o tym składzie ???jest to szampon oczyszczajacy..

Skład: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCO-GLUCOSIDE, PEG-18 GLYCERYL OLEATE/COCOATE, YOGURT POWDER, ZINC PCA, URTICA DIOICA, CHAMOMILLA RECUTITA, PANTHENOL, ALLANTOIN, ISOPROPYL MYRISTATE, DISODIUM EDTA, QUATERNIUM-80, GLYCOL DISTEARATE, LAURETH-4, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM.
Nie znam się na reszcie składu ale SLS na drugim miejscu, ja bym nie brała, chyba że komuś to nie przeszkadza.

A ten skład? Chyba nie ma nic złego w nim?
Acqua, potassium oleate, Potassium linoleate, potassium laurate, aluminium silicate, sodium citrate, glycerin.

Po czym poznajecie że w składzie są jakieś proteiny itp..? Są jakieś stronki opisujące dokładnie co jaki składnik oznacza?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 16:20   #56
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Mam pytanko jeszcze odnośnie składu. Czy orientuje się ktos jaką rolę w szamponie spełnia chlorek sodu? Bo jedyne co mi do głowy przychodzi to balast- niczym w proszkach do prania.
Masz rację, NaCl często pełni rolę zagęszczacza.
W moim przypadku ten składnik działa drażniąco na skórę głowy, zwłaszcza w połączeniu z sulfatami (a przynajmniej tak podejrzewam)
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
- Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne są to substancje o działaniu antybakteryjnym- efektywne w zwalczaniu bakterii gram dodatnich i ujemnych, grzybów, pleśni i drożdży. Zapewne mają przeciwdziałaś rozwojowi tych organizmów w produkcie. Na głowie pewnie też.
Dodam, że te konserwanty lubią uczulać.

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
taki właśnie efekt dają szampony bez silikonów Ja wychodzę z założenia, że szampon ma myć a odżywiać/regenerować/ułatwiać rozczesywanie ma odżywka.
Ja mam nieco bardziej rozbudowane wymagania : szampon ma myć nie naruszając zanadto naturalnej powłoki tłuszczowej włosa i nie drażniąc skóry głowy.


Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Sodium Lauryl Sulphate i Sodium Laureth Sulphate.
To substancje powierzchniowo czynne - odpowiedzialne za mycie i pienienie. Jeśli nie masz na nie uczulenia i skóra głowy nie reaguje na nie negatywnie, to nie powinny zaszkodzić.
Sodium Laureth Sulfate (SLES) jest łagodniejszym detergentem niż Sodium Lauryl Sulfate (SLS).
Dlatego z dwojga złego lepiej wybrać ten pierwszy, choć i on nie jest taki całkiem niewinny .
I nie chodzi tu tylko o drażniące działanie na skórę głowy, ale też o to, że substancje te działają nadmiernie odtłuszczająco na same włosy.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 19:42   #57
klaudia23
Zadomowienie
 
Avatar klaudia23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 010
GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a jak wy myjecie wlosy w tych szampoach bez silikonow to robia sie ladniejsze?

szlyszalam juz kilka razy ze skura glowy i wlosy przyzwyczaja sie do szamponow dlatego trzeba je czesto zmieniac, to prawda?
bo ja sama zauwazylam ze jak ma jeden szampon(zawsze kupuje te duzzze) to jak juz mi sie konczy to wlosy nie sa po nim takie ladne jak na poczatku...
__________________
powrót do wizażu

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 16:19   #58
dajanaa
Raczkowanie
 
Avatar dajanaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 34
Question Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Kobietki nie wiecie czy seria BIOLAGE wzmacniająca ma te silikony?? Chce ja właśnie kupić.
dajanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 16:25   #59
dajanaa
Raczkowanie
 
Avatar dajanaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 34
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Właśnie przeczytałam na mojej maseczce Fructis Color Resist (lekka ekspresowa pielęgnacja) że ma te silikony Cyclopentasiloksane. Ale maseczka rzeczywiście lekka i całkiem przyjemna
dajanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 17:08   #60
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez dajanaa Pokaż wiadomość
Kobietki nie wiecie czy seria BIOLAGE wzmacniająca ma te silikony?? Chce ja właśnie kupić.
Bez składu niestety nie pomogę. Może jakaś wizażanka będzie tak dobra i wklei
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.