Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-15, 00:00   #391
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
trochę propozycji wypisałam tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221310&page=2
podejrzewam też, że szampony Jiva Ayurveda w nowej wersji nie mają tego. Osobiście, polecam zrecenzowany przeze mnie szampon
http://naturagora.ath.cx/viewtopic.php?f=15&t=205
Tiare, a czy sa jakies sensowne szampony dostepne w normalnych sklepach, czy tylko w internetowych? I czy rzeczywiscie mam szanse po tych nie sls-owych miec ladne wlosy? Bo hipp, rossmann i jeszcze jakis mnie zniechecily
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 10:39   #392
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Piszesz, że masz włosy sztywne i suche po tych dziecięcych szamponach, a ja po nich miałam tylko problem z szybszym przetłuszczaniem (mają jakieś oleje w składzie i cukrowe detergenty). Nie mają one zbyt "wyrafinowanego" składu i może to jest problem? Może więc spróbuj jakiegoś "dorosłego" ? Nie wiem, czy uzyskałaś odpowiedź o jaką ci chodziło...

Edytowane przez tiare
Czas edycji: 2009-03-15 o 10:47
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:03   #393
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

rocki - mam teraz szampon CeCeMed dla wrażliwców bez SL(E)S, jest dostępny w niektórych aptekach, może i w sklepach fryzjerskich. Użyłam go parę razy, więc nie chcę pospiesznie recenzować, ale włosy są po nim normalne, dają się rozczesać. Niestety, kosztuje ok. 20-30zł. Ważne jest też, jakiej używasz odżywki i jakie masz wobec nich wymagania (np. bezsilikonowe, bez spłukiwania).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 23:14   #394
butterflymadeline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Witam. Zakupiłam dziś szampon, podobno organiczny, ale nie znam się tak jak Wy tutaj i prosiłabym o pomoc w jego rozszyfrowaniu. Podaję skład INCI: Aqua, glycerin (from organic farming), cocamidopropyl betaine, sodium coco-sulfate, coco-glucoside, sodium cocoyl glutamate, glyceryl oleate, citric acid.

Będę bardzo wdzięczna, bo jestem poczatkująca w tym temacie.
butterflymadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 09:46   #395
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

w produktach "organic" sodium coco-sulfate nie powinno być (klasyfikowany jako sls ); cocamidopropyl betaine jest łagodnym surfaktantem, ale jest półsyntetyczny. I tak można bez końca... coco-glucoside, sodium cocoyl glutamate, glyceryl oleate, citric acid : są używane w produktach z certyfikatami, ale nie wiem już które informacje to greenwashing
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 10:08   #396
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Szampon ma prosty skład, w miarę łagodne detergenty, choć betaina nie jest oznaczona jako organiczna, więc nie wiadomo, czy jest porządnej jakości. Kontrowersje może budzić SCS, który ma podobne właściwości do SLS, tylko mniej się pieni i mniej drażni.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 22:40   #397
butterflymadeline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Szampon ma prosty skład, w miarę łagodne detergenty, choć betaina nie jest oznaczona jako organiczna, więc nie wiadomo, czy jest porządnej jakości. Kontrowersje może budzić SCS, który ma podobne właściwości do SLS, tylko mniej się pieni i mniej drażni.
W tym rzecz, że ten szampon prawie w ogóle się nie pieni i mam dziwne wrażenie, że włosy są jakby niedomyte... Ale użyłam go dopiero raz, więc może włosy muszą się do niego przyzwyczaić?

Edytowane przez butterflymadeline
Czas edycji: 2009-06-16 o 22:48
butterflymadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 22:49   #398
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

To przez tą glicerynę po wodzie.
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 23:08   #399
butterflymadeline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
To przez tą glicerynę po wodzie.
Ehhh, widzę że jeszcze długa droga przede mną...

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Czy ja mogę wkleić tutaj link do strony z naturalnymi (podobno) kosmetykami, bo ciekawa jestem Waszej opinii na ich temat? A nie kosztują grosze...
butterflymadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 23:32   #400
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

butterflymadeline - tak to już jest, że szampony z łagodnymi detergentami słabiej się pienią, za to nie podrażniają nadmiernym wysuszeniem, dzięki czemu można pozbyć się łupieżu i łojotoku. Proponuję użyć na 2 razy. Na opakowaniu mojego szamponu aptecznego bez SLS (CeCe Med Sensitive) jest informacja: wmasować, spłukać, nałożyć ponownie. Dopiero za drugim razem się pieni.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 23:36   #401
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Wszystko przecież należy do sądu, co nie?
Dawaj
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 23:43   #402
butterflymadeline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
butterflymadeline - tak to już jest, że szampony z łagodnymi detergentami słabiej się pienią, za to nie podrażniają nadmiernym wysuszeniem, dzięki czemu można pozbyć się łupieżu i łojotoku. Proponuję użyć na 2 razy. Na opakowaniu mojego szamponu aptecznego bez SLS (CeCe Med Sensitive) jest informacja: wmasować, spłukać, nałożyć ponownie. Dopiero za drugim razem się pieni.
Wiem, przetestowałam już to na Radicalu, nie będąc jeszcze w temacie, bo w składzie ma sls, a mimo to się nie pieni.

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
Wszystko przecież należy do sądu, co nie?
Dawaj
To prawda, wszystko trzeba brać pod lupę, jeśli nie chce się zostać oszukanym... Tak więc podaję link: http://www.biolander.com/index.php?m...ndex&cPath=184
butterflymadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 00:00   #403
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Eee, ja piję do wizażowej biurokracji
Czekałam, aż w końcu ktoś wspomni coś o szamponach Alepi (a potem przybędzie truskawkowawiosna i napisze, że od nich włosy powypadają ).
To są szampony z mydła potasowego, na olejach roślinnych, ale dołożyli do nich jeszcze te detergenty, których używa się w naturalnych kosmetykach.

Jak chcesz poczytać recenzje to zajrzyj tutaj
http://naturagora.ath.cx/viewtopic.php?f=15&t=142
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 00:11   #404
butterflymadeline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Wielkie dzięki tiare No ciekawam co tam o nich piszą.
butterflymadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 07:33   #405
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

A ja coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to co mnie najbardziej podrażnia to nie są SLS-y tylko ... woda. Przeprowadziłam eksperyment. Zazwyczaj myłam włosy tak, że po każdym nałożeniu szamponu (co prawda z SLS, ale przy tych bez efekt był dokładnie ten sam) spłukiwałam go (a więc przy okazji całe ciało) a dopiero potem namydlałam ciało (żelem bez SLS-ów) i znów spłukiwałam. Więc całe ciało podczas jednego prysznica było w całości spłukane ze 3 razy, jeśli dołożyć do tego zmoczenie ciała na początku to 4. Efekt - mega podrażnione ramiona, plecy, dekolt i szyja (całe w plamach). Ostatnio zrobiłam tak, że po drugim myciu włosów szamponem nie spłukiwałam go tylko namydliłam całe ciało i dopiero spłukiwałam wszystko razem. Efekt - są podrażnienia, ale znacznie mniejsze. To chyba faktycznie świadczy o tym, że to woda prawda?
Jakie jest na to lekarstwo (oprócz zaprzestania mycia )?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 08:57   #406
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

hmmm no tak, 1. przeprowadzka 2. jakieś filtry.
Jakość wody to rzeczywiście tragedia. Gdy nie ma u mnie wody, jestem zmuszona myć się gotowaną i nawet wtedy moja skóra czuje różnicę.
Ale to pytanie do obeznanych.
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 09:37   #407
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

aferka - był już wątek o twardej wodzie, polecano różne filtry. Potwierdzam Twoje spostrzeżenia. Domyślam się, że w Krakowie mam tak samo fatalną wodę jak Ty w Katowicach (to jeszcze zależy od dzielnicy). Twój test jest dość pokrętny, raczej bym wnioskowała z niego, że Twemu ciałku szkodzi nie tyle woda, co kilkakrotny kontakt z detergentami - wszystkie produkty naraz spłukane będą powodować słabszy efekt wysuszania niż spłukiwanie po kolei, bo tak naprawdę będą miały krótszy kontakt ze skórą, o mniejszym stężeniu.

butterflymadeline - i nie pieni się nawet przy drugim myciu? Przy długich, stylizowanych włosach to musi być męczarnia :/
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 09:50   #408
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Twój test jest dość pokrętny, raczej bym wnioskowała z niego, że Twemu ciałku szkodzi nie tyle woda, co kilkakrotny kontakt z detergentami - wszystkie produkty naraz spłukane będą powodować słabszy efekt wysuszania niż spłukiwanie po kolei, bo tak naprawdę będą miały krótszy kontakt ze skórą, o mniejszym stężeniu.
No na pewno nie jest to test naukowy . Po prostu już kombinuję jak koń pod górę i nic mi z tego nie wychodzi . Moja skóra tak samo reaguje na kosmetyki z SLS-ami i bez nich, więc to chyba nie one mnie podrażniają. I nie wiem czy warto wywalać kasę na testowanie kolejnych produktów bez SLS skoro to może nie tu leży przyczyna .
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:43   #409
butterflymadeline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Malla, dziś myjąc włosy tym szamponem zastawiłam go przy pierwszym myciu chwilę na głowie i przy drugim pienił się ale nieznacznie i tylko na samym początku. Końcówki włosów po tym szamponie są jakieś takie sianowate, mimo że stosuję też z tej samej serii odżywkę... Może moje farbowane włosy potrzebują jeszcze jakichś dodatkowych składników, których w tych szamponach nie ma, bo jest to seria do skóry skłonnej do alergii. No na razie mam mieszane odczucia, ale wykończę te specyfiki do końca i zobaczymy. Może włos musi się przyzwyczaić do nowego?

Edytowane przez butterflymadeline
Czas edycji: 2009-06-18 o 19:46
butterflymadeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 20:03   #410
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

aferka - woda ma ogromne znaczenie. SLS nie musi Cię wcale podrażniać. Unikanie go jest modne i rozsądne, ale... niekoniecznie niezbędne u Ciebie. Mojemu ciału nie przeszkadza, tylko skórze głowy.

butterflymadeline - jak Kodeks Recenzentów nakazuje, aby uzyskać wiarygodny wynik testu, trzeba używać kosmetyku pielęgnacyjnego przez kilka tygodni. W przypadku szamponów akurat polecałabym zainwestować w odżywkę, np. Seboradin regenerujący. Szampon służy "tylko" do mycia.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 16:06   #411
inonka
Przyczajenie
 
Avatar inonka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
GG do inonka
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Znalazłam szampon Tigi, który według producenta jest delikatny i wolny od konserwantów. Poniżej podaję skład.

Tigi S-Factor Health Factor Sulfate-Free Daily Dose Shampoo:


Aqua, Sodium cocoyl isethionate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl betaine, Cocamide mea, Peg-150 distearate, Sodium Lauryl sulfoacetate, Sodium lauroyl sarcosinate, Glycol distearate, Limonene Linalool, Parfum, Polyquaternium-10, Tetrasodium edta, Sodium benzoate, Lauramine oxide, Ppg-26-buteth-26, Peg-40 hydrogenated castrol oil, Peg-7 glyceryl cocoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Peg-12 dimethicone, Methylisothiazolinone, Butylene glycol, Yucca schidigera leaf/ root/ stem extract, Zingiber officinale (ginger) root extract, Equisetum arvense leaf extract, Urtica dioica (nettle) extract, Rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Sodium pca, Panthenol, Citric acid, Sodium chloride.
__________________
24.04 - oficjalnie: zapuszczam włosy
długość na dzień dzisiejszy 40 cm, dążę do 60 cm...
inonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 17:27   #412
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Chyba bez parabenów, bo bez konserwantów to nie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 09:52   #413
inonka
Przyczajenie
 
Avatar inonka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
GG do inonka
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Kłócić się nie będę, bo to nie ja ten tekst wymyśliłam, tylko zaczerpnęłam ze strony producenta. A propos - parabeny służą chyba do konserwowania żywności, kosmetyków etc., więc od tych akurat konserwantów produkt jest wolny
__________________
24.04 - oficjalnie: zapuszczam włosy
długość na dzień dzisiejszy 40 cm, dążę do 60 cm...
inonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 10:47   #414
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

No co Ty, większość kosmetyków ma parabeny: propylparaben, butylparaben i najgorszy z nich (wg strony cosmetics database) metylparaben.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:18   #415
inonka
Przyczajenie
 
Avatar inonka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
GG do inonka
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Źle mnie zrozumiałaś. Chodziło mi o to, że ten konkretny szampon Tigi, według producenta nie zawiera konserwantów - Sulfate-Free Daily Dose Shampoo. To nie są moje spostrzeżenia, tylko informacje wynikające z nazwy tego konkretnego produktu oraz ze strony Tigi. Rzeczywiście nie zawiera parabenów, które są konserwantami stosowanymi nie tylko w kosmetykach, ale też w artykułach spożywczych i innych i było mi wiadome - nomen omen niektóre źródła podają, że około 94% kosmetyków zawiera parabeny. Sprawdziłam ważność tego szamponu i okazuje się, że jest to 12 m-cy od otwarcia, więc musi być w nim jakiś inny konsewrwant/zamiennik, żeby tyle "wystało" - proste. Można z tego wywnioskować, że producent mówi tzw. "półprawdę", bo o ile parabenów nie ma, to czymś to zakonserwować musi... No a tak już poza tym to ten szampon bardzo dobrze się pieni i jest bardzo gęsty, więc...
__________________
24.04 - oficjalnie: zapuszczam włosy
długość na dzień dzisiejszy 40 cm, dążę do 60 cm...
inonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:35   #416
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Dokładnie tak. Wolę krótszy termin przydatności (po co mi szampon do 2012?) i mniej chemii. A najbardziej lubię małe opakowania i brak konserwantów lub ich nieznaczną ilość z terminem przydatności miesiąc-pół roku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 14:34   #417
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Firma Kanu wypuściła serię "organicznych" szamponów i odżywek. Są w helfach w dziale promocji (podano składy)
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 06:54   #418
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

A co sądzicie o szamponie Mypa?

MYPA ALOE VERA odżywczy szampon do włosów tłustych u nasady a suchych na końcach:

Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidoporopyl Betaine, Sodium Chloride, Glycerin, Panthenol, Niacinamide, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Humulus Lupus (Hops) Extract, Achillea Millefolium Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Viscum Album (Mistletoe) Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract, Valeriana Officinalis Extract, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, TRIDECETH-9 Glycol Distearate, Laureth-4, Parfum (Fragrance), Polyquaternium-7, Linalool, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methyldibrimo Glutaronitrile, CI 19140 (FD&C Yellow no 5), CI 42090 (FD&C Blue No 1).


Producent się chwali, że ich szampony zawierają 40% soku aloesowego. Skoro więc na pierwszym miejscu składu jest woda, to zakładam, że tej wody jest więcej niż 40% co daje razem ponad 80%. Może więc tych SLES są takie ilości, że nie powinny bardzo szkodzić? Estelle oceniała jego skład i oceniła dobrze. Co sądzicie?
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 09:02   #419
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Zawiera czterdzieści procent soku czy czterdziestoprocentowy sok?
Skład wygląda ciekawie, choć na początku składu jest diabelska trójca, której unikam: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidoporopyl Betaine, Sodium Chloride. Chyba że ten aloes, pantenol i rumianek są po to, by łagodzić potencjalnie powstałe po nich podrażnienia ;]
Myślę, że w tej cenie warto spróbować.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 10:05   #420
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Zawiera czterdzieści procent soku czy czterdziestoprocentowy sok?
hmmm na stronie napisali tak:
Cytat:
Professional Hair Care with 40% Aloe Vera
a ciut wyżej:
Cytat:
With a minimum of 20% and up to 98 % of Aloe Vera, Mypa's care products are among the highest concentrated.
więc chyba czterdziestoprocentowy sok. A już się cieszyłam ...
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-18 00:10:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.