Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-17, 14:42   #2851
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Czuję się pominięta
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 14:52   #2852
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
A ja właśnie chciałabym się skusić na 2-tygoniówki ^^ sama nie wiem, dlaczego, tak poprostu
Mam pytanie co do badania w VE... Bo zamierzam iść za tydzień. Czy jeśli już zdarzy się taka szczęśliwa kolej rzeczy, że dobiorą mi soczewki, to czy uwzględniają potem badania kontrolne np. po miesiącu? Czy trzeba płacić im za każdą następną wizytę, jesli np. będzie mnie uwierało, drapało, albo coś w ten deseń? I wogóle orientujecie się może, czy mają nadal tą promocję na acuvue (w sensie soczewki gratis jeśli zapłacę za badanie)?
Ja zawsze mówiłam że jestem pacjentką pani doktor i chcę o coś zapytać i mnie wpuszczano od ręki jak mi coś dolegało, ale trochę się czułam jak natręt. Zresztą nie wpominam miło współpracy z VE.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:36   #2853
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Zaczęłam używać płynu do soczewek B-lens z Rossmanna Już jakieś 4 czy 5 dni. Nic się nie dzieje póki
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 20:22   #2854
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bravvurka Pokaż wiadomość
Zaczęłam używać płynu do soczewek B-lens z Rossmanna Już jakieś 4 czy 5 dni. Nic się nie dzieje póki
Ja też go kupiłam, używam od tygodnia i póki co bardzo sobie chwalę
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 20:52   #2855
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Soczewki-jak to z nimi jest?

Temat w metamorfozach, bo kompletnie nie nadawał się gdzie indziej. A chodiz o zmianę wizerunku-zrzucenie okularów

Mam 16 lat, od 2 lat nosze okulary jedynie do czytania i chciałabym zacząć z soczewkami. Nie mam o nich zielonego pojęcia, stąd kilka pytań

Na ile czasu starcza jedna para soczewek? Czytałam o tym, że są kwartalne, pół roczne i inne. Jaka jest cena takich soczewek? To zależy również od wady wzroku?
To lepsze rozwiazanie, niż okulary? Jesteście zadowolone z nich? Odczuwacie ich obecność na swoich oczach?

Z góry dzięki za odpowiedź najważniejsze pytanie, to ta cena dość znaczaca dla mnie.
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:02   #2856
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Temat w metamorfozach, bo kompletnie nie nadawał się gdzie indziej. A chodiz o zmianę wizerunku-zrzucenie okularów

Mam 16 lat, od 2 lat nosze okulary jedynie do czytania i chciałabym zacząć z soczewkami. Nie mam o nich zielonego pojęcia, stąd kilka pytań

Na ile czasu starcza jedna para soczewek? Czytałam o tym, że są kwartalne, pół roczne i inne.
Sa jednodniowe, dwutygodnione, miesieczne, kwartalne i roczne Ja osobiscie nosze miesieczne i bardzo je sobie chwale

Jaka jest cena takich soczewek?
Ja nosze soczewki Bausch&Lomb i w salonie optycznym kosztuja ok 50 zl za pare. Jednak na Allegro kosztuja taniej. Np ja kupuje na sztuki (poniewaz mam 2 rozne moce, wiec w normalnym sklepie musialabym kupowac 2 opakowania. Jedno z moja -4,00, drugie z moca -1,75). I kupujac na Allegro, koszt 1 sztuki to ok 10 zl no i mozesz kupowac rozne moce

To zależy również od wady wzroku?
Prawde mowiac ja zauwazylam, ze "+" sa nieco drosze od "-".

To lepsze rozwiazanie, niż okulary?
Jak dla mnie zdecydowanie! Koniec z zaparowanymi okularami w zimie, koniec z kroplami deszczu na szklach, wieksze pole widzenia, nie musisz ich poprawiac, uwazac na nie. Wiec jak dla mnie same plusy No i przede wszystkim wiekszy komfort psychiczny

Jesteście zadowolone z nich? Odczuwacie ich obecność na swoich oczach?
Czy jestem zadowolona??? Malo powiedziane! Jestem super zadowolona! I w ogole nie czuje ich obecnosci na oczach Juz tak sie do nich przyzwyczailam, ze dla mnie sa jak druga skora (czy tez oczy )

Z góry dzięki za odpowiedź najważniejsze pytanie, to ta cena dość znaczaca dla mnie.
.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:03   #2857
gzyp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 77
GG do gzyp Wyślij wiadomość przez MSN do gzyp
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

hej;] soczewki wg mnie to genialne rozwiązanie;p jak ze wszystkim trzeba się przyzwyczaic do nich- niby najpierw cos czujesz, ale potem zero-jakby ich nie bylo. Trudnosci moga tez byc z nakladaniem i zdejmowaniem, ale to wszystko wytlumaczy Ci okulista. I rzeczywiscie sa soczewki jednodniowe- podobno najbardziej higieniczne, bo nie musisz ich przechowywac w plynie- po prostu zdejmujesz i wyrzucasz; dwutygodniowe przechowujesz po zdjęciu w pudełeczku to samo z miesięcznymi. O kwartalnych nie słyszałam, a roczne to chyba już tylko twarde (inny typ soczewi, korygująco-leczniczy). Ceny różnią się w zależności od firmy, typu (najdroższe jednodiowe) i salonu optycznego, ale ok. 100 zl musisz przygotowac conajmniej. I kwestia tego ile zamierzasz je nosic, bo jeżeli tylko do czytania to hmmmm, chyba za droga impreza;p;p Ja kocham soczewki i nie wyobrazam sobie bez nich zycia, szcegolnie że uprawiam sport. Na oku ich nie czuję, więc super. Ale chyb najpewniej bedzie wybrac sie do okulisty, on dobierze soczewki najlepsze dla Ciebie i z tego co pamietam moze dać Ci jedną parę na probę;]
gzyp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 21:10   #2858
kaczuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Ja także chciałam nosić soczewki. BYłam u bardzo dobrego okulisty w Bielsku-Białej. Odradził mi noszenia w tak młodym wieku (mam aktualnie 16l.) soczewek, ze względu na możliwość zniekształcenia oka ?? Dokładnie Ci nie powtórzę, ale ogólnie odradził. Mam wadę na obu oczach ok. -4,5 D. Powiedział, że najszybciej mogę się zdecydować po ukończeniu 18 lat, ale radziłby dopiero 20 roku życia.

Jeśli nawet się zdecydujesz nie kupuj ich na jakimś allegro a u dobrego aoptyka/okulisty. A także z ich doborem i informacją nie idź do byle jakiego okulisty, bo okulistka z Rzeszowa, skąd pochodzę, mówiła także: "tak, to super rozwiązanie". A dlaczego tak mówiła, bo brała za to kasę. Więc nie podejmuj tej decyzji tak pochopnie

A czy soczewki nie rozpoczynają się od -3 D ??
kaczuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:12   #2859
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Temat w metamorfozach, bo kompletnie nie nadawał się gdzie indziej. A chodiz o zmianę wizerunku-zrzucenie okularów

Mam 16 lat, od 2 lat nosze okulary jedynie do czytania i chciałabym zacząć z soczewkami. Nie mam o nich zielonego pojęcia, stąd kilka pytań

Na ile czasu starcza jedna para soczewek? Czytałam o tym, że są kwartalne, pół roczne i inne. Jaka jest cena takich soczewek? To zależy również od wady wzroku?
To lepsze rozwiazanie, niż okulary? Jesteście zadowolone z nich? Odczuwacie ich obecność na swoich oczach?

Z góry dzięki za odpowiedź najważniejsze pytanie, to ta cena dość znaczaca dla mnie.
dla mnie, odkąd zaczęłam nosić soczewki (już 7 lat, czyli w wieku 14 lat), nie ma porównania z okularami: niebo a ziemia. są soczewki jednodniowe - nie wymagajace konserwacji, czyli takie, które nakładasz rano a wieczorem wyrzucasz, najdroższe (30 par - 150 zł), ale i najzdrowsze dla oka; miesięczne (ja mam takie), czyli 1 para do noszenia przez miesiąc (w opakowaniu kupujesz 3 pary w sumie 120 zł, czyli 40 zł miesięcznie, kolorowe - 160), wymagające płynu czyszcząco-nawilżjąco-konserwującego (ok 45 zł za 360 ml - dla mnie wystarcza go na 2mc, ale chyba za dużo go leję, bo jest chyba przewidziany na 3). o kwartalnych i półrocznych nie wypowiem się, bo nie miałam z nimi doczynienia.cena nie zależy od ich mocy, tzn wady wzroku, chyba że masz różne wady w obu oczach - wtedy po prostu kupujesz dwa różne opakowania.
tak, to lepsze rozwiązanie niż okulary. tak, jestem z nich baaardzo zadowolona. nie, nie odczuwam ze mam je na oczach (do tego stopnia, że na samym początku myślałam czasem że zapomniałam je włożyć, po czy łapałam się na tym, ze przecież bez nich nie widziałabym ich tak wyrażnie). dlatego naprawdę polecam przejście na soczewki - to zmiana na dużo, dużo lepsze.
ps: piszę o soczewkach acuvue johnson &johnson.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:15   #2860
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
Napisane przez kaczuszkaa Pokaż wiadomość
Ja także chciałam nosić soczewki. BYłam u bardzo dobrego okulisty w Bielsku-Białej. Odradził mi noszenia w tak młodym wieku (mam aktualnie 16l.) soczewek, ze względu na możliwość zniekształcenia oka ?? Dokładnie Ci nie powtórzę, ale ogólnie odradził. Mam wadę na obu oczach ok. -4,5 D. Powiedział, że najszybciej mogę się zdecydować po ukończeniu 18 lat, ale radziłby dopiero 20 roku życia.

Jeśli nawet się zdecydujesz nie kupuj ich na jakimś allegro a u dobrego aoptyka/okulisty. A także z ich doborem i informacją nie idź do byle jakiego okulisty, bo okulistka z Rzeszowa, skąd pochodzę, mówiła także: "tak, to super rozwiązanie". A dlaczego tak mówiła, bo brała za to kasę. Więc nie podejmuj tej decyzji tak pochopnie

A czy soczewki nie rozpoczynają się od -3 D ??
soczewki nie rozpoczynają sie od -3 d
ja soczewki nosze od 13 roku zycia praktycznie caly czas i oko mi sie nie znieksztalcilo
Nalezy pamietac, ze do kosztu soczewek doliczyc trzeba płyn (czyli + jakies 22 zl na miesiac)
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:15   #2861
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Temat w metamorfozach, bo kompletnie nie nadawał się gdzie indziej. A chodiz o zmianę wizerunku-zrzucenie okularów

Mam 16 lat, od 2 lat nosze okulary jedynie do czytania i chciałabym zacząć z soczewkami. Nie mam o nich zielonego pojęcia, stąd kilka pytań

Na ile czasu starcza jedna para soczewek? Czytałam o tym, że są kwartalne, pół roczne i inne. Jaka jest cena takich soczewek? To zależy również od wady wzroku?
To lepsze rozwiazanie, niż okulary? Jesteście zadowolone z nich? Odczuwacie ich obecność na swoich oczach?

Z góry dzięki za odpowiedź najważniejsze pytanie, to ta cena dość znaczaca dla mnie.

Soczewki dla mnie to istne błogosławieństwo, noszę je ładnych parę lat i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Ja noszę 3- miesięczne ich koszt to około 60zł, obecności na oku nie odczuwam, chyba że jestem zmęczona po całym dniu, to wtedy oczęta też protestują ale ogólnie rzecz biorąc w noszeniu soczewek widzę same plusy, jest lepsze i ostrzejsze pole widzenia, nie muszę irytować się okularami na nosie nie parują no i wizualnie czuje się znacznie lepiej niż jako okularnica
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 21:18   #2862
kaczuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

QsQs ja dokładnie nie pamiętam przyczyn z jakich mi odradził, ale pamiętam, że nie zbyle jakich. Już na 100% byłyśmy z mamą zdecydowane na dobór soczewek, a tu lekarz zabronił.

Ja tylko chcę powiedzieć, żeby udała się do dobrego specjalisty. Jak narazie czekam na osiemnaście lat
kaczuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:22   #2863
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
Napisane przez kaczuszkaa Pokaż wiadomość
QsQs ja dokładnie nie pamiętam przyczyn z jakich mi odradził, ale pamiętam, że nie zbyle jakich. Już na 100% byłyśmy z mamą zdecydowane na dobór soczewek, a tu lekarz zabronił.

Ja tylko chcę powiedzieć, żeby udała się do dobrego specjalisty. Jak narazie czekam na osiemnaście lat
Co lekarz to inna opinia U mnie potrzebna byla zgoda rodzica i czeste kontrole (wlasnie chyba z tego powodu, ze cos tam sie w mlodym oku moze zmieniac). Mowila tez zeby nakladac je na kilka godzin dziennie max 8.
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:24   #2864
kaczuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

No to właśnie, Ty miałaś dużo wizyt, a u mnie poprostu odmówił Mama mi powiedziała, że jak będe mieć 20 (czyli ta górna granica) to dopiero wtedy soczewki, ale ja będe naciskać od 18-nastki
kaczuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:28   #2865
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Myślę, że nawięcej informacji znajdziesz tu:
Soczewski kontaktowe-wątek zbiorczy
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:39   #2866
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Ja kupuję Johnsona za 29 zł. Dwu tygodniowe z przenoszeniem do miesiąca. mam dwie różne moce, ale tam gdzie ja kupuje nie jest to żaden problem. No i jeszcze im więcej kupuje tym więcej zniżek dostaje.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 21:53   #2867
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
Napisane przez kaczuszkaa Pokaż wiadomość
No to właśnie, Ty miałaś dużo wizyt, a u mnie poprostu odmówił Mama mi powiedziała, że jak będe mieć 20 (czyli ta górna granica) to dopiero wtedy soczewki, ale ja będe naciskać od 18-nastki
jakiś dziwny lekarz - miękkie soczewki nie zniekształcaja oczu, moga je nosić nawet 10 letnie dzieci. rozpiętośc dioptrii acuvue2 johnsona to chyba -10 - 0 i potem plusy, nie wiem dokąd
kaczuszko - idz po prostu do innego okulisty
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 22:10   #2868
05229d6435bfa79aa52f176cf07bc8a371a4d01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 66
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Temat w metamorfozach, bo kompletnie nie nadawał się gdzie indziej. A chodiz o zmianę wizerunku-zrzucenie okularów

Mam 16 lat, od 2 lat nosze okulary jedynie do czytania i chciałabym zacząć z soczewkami. Nie mam o nich zielonego pojęcia, stąd kilka pytań

Na ile czasu starcza jedna para soczewek? Czytałam o tym, że są kwartalne, pół roczne i inne. Jaka jest cena takich soczewek? To zależy również od wady wzroku?
To lepsze rozwiazanie, niż okulary? Jesteście zadowolone z nich? Odczuwacie ich obecność na swoich oczach?

Z góry dzięki za odpowiedź najważniejsze pytanie, to ta cena dość znaczaca dla mnie.
jesli nosisz tylko do czytania, to nie kupuj soczewek - zwyczajnie nie będą ci potrzebne, bo po co będziesz wkładała i zdejmowała je tylko na czas czytania ?
ja noszę, ale jestem krótkowzroczna i bardzo sobie je chwale
05229d6435bfa79aa52f176cf07bc8a371a4d01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 22:33   #2869
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Nie nie. Okulary nosze do czytania, soczewki miałabym cały dzien Bo zawsze to lepiej widac na ulicy etc. Do okulisty regularnie chodzę co pół roku i powiedział, żebym zaczekała do 16 lat i chodizło mu jedynie o sumienność, żeby dbać o to itd
Czyli wychodizłoby na to, że miesięczne i około 100 co miesiąc? Ajaj!
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 22:54   #2870
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Czyli wychodizłoby na to, że miesięczne i około 100 co miesiąc? Ajaj!
Jakie 100 zł? Mnie miesięcznie soczewki kosztują 30 zł + raz na dwa miesiące płyn za 11 zł czyli na dwa miesiące wydam 71 zł.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 23:23   #2871
xCarmen
Wtajemniczenie
 
Avatar xCarmen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Niebieska Kraina
Wiadomości: 2 588
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

a ja mam pytanie czy jak ktos jest astygmatykiem to moze nosic soczewki?
pozatym ja mam małą wadę i oklulista tez niechetnie spojrzal na mnie jak zaczelam sie glosno nad nimi zastanawiac ...

nosze okulary juz dwa lata i mam dosc, moja wada to -1,5 i -0,7
__________________
67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
xCarmen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 23:28   #2872
Aleksandra 90
Raczkowanie
 
Avatar Aleksandra 90
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 243
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

A ja mam takie pytanie odnośnie soczewek:
Co się dzieje z soczewkami jak się płacze??(wiem, że dziwne pytanie)

xCarmen
Tak możesz nosić ja też mam astygmatyzm.Idź tylko do dobrego okulisty.Najlepiej prywatnie.Dla astygmatyków są soczewki tzw.toryczne jednak lekarz zalecał mi jakieś inne, ale niestety nie pamiętam jak na nie mówił (tak dla jasności:3mies.temu byłam u lekarza i nie mam jeszcze tych soczewek z powodu braku kasy i zamiast zapisać sobie nazwe tych soczewek co nie zapomne to oczywiście tego nie zrobiłam...)
__________________
Aleksandra 90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 23:48   #2873
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Kup jedną czy ile tam najmniej można par na próbę. Bo ja np. choćbym i baaaardzo chciała nie mogę nosić soczewek. Drapią ,swędzą i uwierają, mimo hektolitrów płynu.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 02:42   #2874
minia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

mam pytanie do zamawiajacych soczewki w sklepach internetowych: zamowilam sobie przez internet soczewki ciby, te ktorych szukalam. i tam bylo pytanie czy mam recepte na nie.to wskazalam, ze mam. ale takowej tak na prawde nie mam.bo moja lekarka nie daje takich normalnych recept, tylko mam karte uzytkownika soczewek. a na niej mam zapisane Zeissy.
a teraz pytanie: czy jak dostane te Ciby, to bede musiala pokazac ta karte uzytkownika, i czy moga mi nie dac tych soczewek zamowionych. czy ich nie interesuje ta recepta?
minia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 06:47   #2875
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Nosiłam soczewki rok i byłam bardzo zadowolona. Mimo bardzo aktywnego trybu życia - studia, imprezy itp, nigdy nie przysporzyły mi jakiś niespodzianek. Koszt wychodził ok. 50 zł miesięcznie średnio, ale np. kupowałam soczewki na pół roku za mniejszą kasę niż parę na miesiąc. Miałam sporą różnicę między oczami w wadzie więc musiałam uważać, żeby ich nie zamienić, ale jeśli się pilnuje przy zakładaniu kolejności (najpierw prawe, potem lewe) to nie ma problemu.
I chciałabym pochwalić soczewki Johnssona, bo były niezniszczalne. Zdarzało się, że zlatywały na podłogę, jedną nawet kapciem przydeptałam niechcący, a one nic. Wystarczyło dobrze umyć w płynie i śmigały jak ta lala. Płyn kupowałam w VisionExpres taki niepotrzebujący mycia - wkładało się soczewkę do pojemniczka i zalewało odpowiednią ilością płynu, a jak trzeba było szybko zregenerować soczewkę (np. po dniu w klimatyzacji a trzeba iść wieczorem i wyglądać super), to się ją myło normalnie i wkładało do płynu na kilka minut.
Już nie noszę soczewek, bo rok temu zrobiłam sobie laserową korekcję wzroku, ale jest to dobra opcja dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą kłaść się pod laser
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 07:34   #2876
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dzisiaj jade zamawiac swoje wymarzone soczewki...
Koszt 2100 zloty...
Cale wakacje na nie pracuje.
Oby moje marzenie w koncu sie spelnilo...
3majcie kciuki
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 07:42   #2877
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez itrusta Pokaż wiadomość
Dzisiaj jade zamawiac swoje wymarzone soczewki...
Koszt 2100 zloty...
Cale wakacje na nie pracuje.
Oby moje marzenie w koncu sie spelnilo...
3majcie kciuki
Soczewki ortokorekcyjne?

A mi oczy się najwyraźniej zmęczyły po noszeniu soczewek przez 11 dni- są przekrwione
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 07:43   #2878
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

2 razy mi się wysłało:/
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 08:57   #2879
xCarmen
Wtajemniczenie
 
Avatar xCarmen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Niebieska Kraina
Wiadomości: 2 588
Dot.: Soczewki-jak to z nimi jest?

Cytat:
xCarmen
Tak możesz nosić ja też mam astygmatyzm.Idź tylko do dobrego okulisty.Najlepiej prywatnie.Dla astygmatyków są soczewki tzw.toryczne jednak lekarz zalecał mi jakieś inne, ale niestety nie pamiętam jak na nie mówił (tak dla jasności:3mies.temu byłam u lekarza i nie mam jeszcze tych soczewek z powodu braku kasy i zamiast zapisać sobie nazwe tych soczewek co nie zapomne to oczywiście tego nie zrobiłam...)

a takie soczewki dla astygmatykow sa droższe niz normalne?( pewnie opowiedz jest oczywista, jesli tak to o ile mniej wiecej?) ja chcialabym nosic kolorowe soczewki ale njapierw musze sie wybrac do tego okulisty;/
__________________
67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
xCarmen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-18, 09:14   #2880
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

lalaith - dziękuję. Ciągle się zastanawiam nad tą wizytą, ale chyba pójdę do VE, bo nie mam żadnego okulisty na oku

itrusta - gratulacje możesz coś więcej powiedzieć o tych soczewkach? Zapłaciłaś tyle za 1 parę?

Właśnie przeczytałąm gdzieś, że soczewki ortokorekcyjne sa polecane tylko do wady do -4,5 i astygmatyźmie do 1,5. Jeśli tak, to niestety nie są dla mnie.
A, i jeszcze jedno pytanie - jak długo się nosi takie soczewki? I czy do ich noszenia też trzeba mieć niepogłębiającą się wadę?
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.