Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-04, 17:35   #1291
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
proszę o analizę nowego płynu micelarnego Ziaji

Ziaja Różany Płyn Micelarny
skład:Aqua ( Water ), Sodium Cocoamphoacetate,Glycerin ,PEG-8,Propylene Glycol,Panthenol,Rosa Canina Fruit Oil,Hydrogenated Vegetable Oil,PPG-26-Buteth-26,PEG-40 Hydrogenated Castor Oil,Sodium Benzoate,Diazolidinyl Urea,Citric Acid

podłączm się do prośby..
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 18:35   #1292
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poproszę o analize pod względem zapychania(chce go używać zamiast wody a mam cere tłustą z wyleczonym trądzikiem,ale zapychającą)

Płyn Micelarny Ziaja Sopot Spa

Skład: Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-04, 21:33   #1293
CrazyButterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z kwiatka na kwiatek :P
Wiadomości: 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam
Przymierzam sie do zakupu kremu z zachwalanej ostatnio serii Ziaja Med.
Chcialabym dowiedziec sie który z tych kremow bedzie lepszy. Mam cere sklonna do tradziku, zapychania, zaczerwieniona. Dobrze byloby, zeby krem nie wysuszal tylko normalizowal wydzielanie sebum, oraz rozjasnial naskorek.

Ziaja Med, Kuracja Łagodząca Zmiany Trądzikowe, Krem redukujący podrażnienia

Skład: Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea
* - surowiec ECO-certyfikowany

Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1)

Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący podrażnienia na dzień

aqual hexyl laurate, octocrylene, canola oil, glycerin, hydrogenated coco-glycerides, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclopentasiloxane, clyceryl stearate citrate, isohexadecane, steareth-2, cyclomethicone, dimethiconol, methylene bis-benzotriazoyl tetramethylbytylphenol, sodium acrylate/sodium acrylodimethyl taurate copolymer, polysorbate-80, panthenol, sodium hialuronate, allantoin, sodium polyacrylate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, diazolidynyl urea

Troche sporo tego ale bede wdzieczna za podpowiedz
CrazyButterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 11:03   #1294
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę pod względem zapychania, krycia, matowienia, uczulania i czy może drażnić naczynka

Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-12-06 o 11:04
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 12:00   #1295
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomości: 355
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize Balsamu do opalania z filtrami UVA/UVB firmy MINCER, skład:
Aqua, Octocrylene, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Benzophenone-3, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl stearate citrate, Dimethicone, Titanium Dioxide, Silica, Cetearyl Alcohol , Caprylic/Capric Trygliceride, Isopropyl Myristate, Pentaerythrityl Distearate, Butyrospermum Parkii ( Shea butter), Acrylates/Acrylamide Copolymer (and) Mineral Oil (and) Polosorbate-85, PVP/Hexadecene Copolymer, Urea, Allantoin, Panthenol, Tocopherol Acetate , PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate ( and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone (and) Benzyn Alcohol, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and) Meyhylparaben (and) Propylparaben, Parfum.
__________________
szpilka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 14:37   #1296
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, proszę o pomoc...
Wiem, że gdzies to było ale szukam , szukam i nie mogę znaleźć....
Które alkohole są złe a ktore dobre w składach ?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-06, 18:55   #1297
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma żelami.. mam skórę trądzikową, tłustą. obecnie jestem w trakcie leczenia stanów zapalnych (trądzik) i biorę antybiotyk + smaruję się dwoma maściami, też antybiotykami. nie mam podrażnionej skóry ani przesuszonej..
wklejam skład:

Iwostin Purritin
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Betainamide Mea Chloride, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Aloe Vera Gel, Sodium Pca, Magnesium Pca, Zinc Pca, Manganese Pca, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Oil, Lactic Acid, Peg-12 Dimethicone, Allantoin, Sodium Benzoate, Triclosan, Edta,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

La Roche Posay, Effaclar
Skład: Aqua/Water,Sodium Laureth Sulfate,PEG-8,Coco-Betaine,Hexylene Glycol,Sodium Chloride,PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Zinc PCA,Sodium Hydroxide,Citric Acid,Sodium Benzoate,Phenoxyethanol,C aprylyl Glycol,Parfum/Fragrance(CODE F.I.L:B32025/1).
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 09:09   #1298
sylwiasss
Przyczajenie
 
Avatar sylwiasss
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Lierac Night peel - jak długo można używać?

Przekopiuję swoje pytanie z działu pytania do kometyczki, może tutaj pomożecie

Witajcie
Mam pytanie, bo nie jestem pewna czy mogłabym używać Lierac nigh peel cały czas? Używałam go przez ostatnie 4 miesiące codziennie na noc. Moja cera się bardzo poprawiła i zastanawiam się czy można go używać non-stop? Teraz właśnie mi się skończyła buteleczka i nie wiem czy kupić następną, czy takie używanie może być szkodliwe?
Bardzo proszę o podpowiedzi

I co ewentualnie na noc mogłabym używać zamiast lieraca? Coś o podobnym działaniu oczywiście

Pozdrawiam!


Jeszcze podaję skład skopiowany z opisu na KWC:
Skład: Aqua, ppg-1-peg-9 Lauryl Glycol Ether, Peg-7 glyceryl Cocoate, Urea, Salicylic Acid, Glycolic Acid, Orange Oil (citrus aurantium dulcis), Sodium Citrate, Glycine, Glycyrrhetinic Acid, Fragrance (parfum).


Aktualnie nie używam go od prawie półtora miesiąca. Zastanawiam się czy powrócić, czy wybrać coś innego?Przede wszystkim chciałabym podtrzymać efekt mniejszego wysypu krostek, chciałabym spłycić grudki podskórne (zaskórniki?) i zmniejszyć rozszerzone pory.
sylwiasss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 12:58   #1299
cherry_cherry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o pomoc w analizie ponizszych składów. Obecnie szukam czegoś, co było by łagodne dla bardzo wrażliwej skóry skłonnej do podrażnień i stanów zapalnych, no i bez sls-ów.

PLIVAfem F - preparat do higieny intymnej;
(INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERYL OLEATE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PANTHENOL, ALLANTOIN, CLIMBAZOLE, BISABOLOL, CHAMAZULENE, GLYCYRRHIZA GLABRA EXTRACT, HYDROLYZED MILK PROTEIN, LACTIC ACID, DISODIUM EDTA, METHYLPARABEN,ETHYLPARABE N, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PARFUM, CI 19140, CI 16255

PLIVAfem B - j.w
(INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERYL OLEATE, GLYCYRRHIZA GLABRA EXTRACT, PLANTAGO LANCEOLATA EXTRACT, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PANTHENOL, DISODIUM EDTA, ALLANTOIN, BISABOLOL, CHAMAZULENE, ALOE VERA EXTRACT, HYDROLYZED MILK PROTEIN, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PARFUM, LACTIC ACID, CI 42090

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc!
cherry_cherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 22:17   #1300
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę poniższych składów. Właśnie wyleczyłam trądzik,
szukam łagodnego kremu na naczynka, najlepiej z filtrem.

Pharmaceris N, Vita-Capilaril (Krem nawilżająco - wzmacniający do twarzy)
(nowa wersja, stara wersja byla analizowana tutaj-> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=848)

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacynamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparogopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum.


Peeling Ziaji już kupiłam i dziś wypróbowałam.. z drżeniem serca . Teraz zaczęłam zastanawiać się, czy mi nie zaszkodzi.

Ziaja, Calma HLC, Peeling enzymatyczny
Skład: aqua, cetearyl ethylhexanoate, hexyl laurate, glycerin, octydodecanol, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, dimethicone, behenyl alkohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castor oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alkohol, benzyl alcohol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, sodium hydroxide.
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2009-12-08 o 22:40
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 06:07   #1301
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A co powiecie na skład nawilżającego kremu nivea visage do cery normalnej i mieszanej?

skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Stearic Acid, Hydrogenated Vegetable Oil, Methylpropanediol, Cetyl Alcohol, Tapioca Starch, Glyceryl Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Coco-Glycerides, Phenylbenzimizadole Sulfonic Acid, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Nelumbium Speciosum Extract, Titanium Dioxide, Trimethoxycaprylylsilane, Dimethicone, Propylene Glycol, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparanen, Trisodium EDTA, Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, BHT, Buthylphenyl Methylpropional, Parfum

"troszeczke" długi ten skład ale mnie najbardziej interesuje to,co mogłoby mnie zapychać,niepokoi mnie Gliceryna zaraz po wodzie..czy słusznie?
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 15:47   #1302
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc...
Wiem, że gdzies to było ale szukam , szukam i nie mogę znaleźć....
Które alkohole są złe a ktore dobre w składach ?
Ethanol, SD alcohol, SD alcohol 40, Alcohol denat, Propanol, Propyl alcohol i Isopropyl alcohol to te potencjalnie wysuszające.

Alkohole tłuszczowe to np. Lauryl alcohol, Cetyl alcohol, Myristyl alcohol, Stearyl alcohol, Cetearyl alcohol, Behenyl alcohol. Pełnią funkcję emolientów.

Źródło: http://www.naturallycurly.com/curlre...about-alcohols
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:28   #1303
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

up

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-12-10 o 17:16
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 17:24   #1304
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Ethanol, SD alcohol, SD alcohol 40, Alcohol denat, Propanol, Propyl alcohol i Isopropyl alcohol to te potencjalnie wysuszające.

Alkohole tłuszczowe to np. Lauryl alcohol, Cetyl alcohol, Myristyl alcohol, Stearyl alcohol, Cetearyl alcohol, Behenyl alcohol. Pełnią funkcję emolientów.

Źródło: http://www.naturallycurly.com/curlre...about-alcohols
bardzo, bardzo dziękuję
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 21:19   #1305
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CrazyButterfly Pokaż wiadomość
Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1)
Tez jestem ciekawa odpowiedzi. Chce, aby dobrze nawilzal, nie zapychal, a zwalczal wypsryski. Da sobie z tym rade?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 23:00   #1306
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Tez jestem ciekawa odpowiedzi. Chce, aby dobrze nawilzal, nie zapychal, a zwalczal wypsryski. Da sobie z tym rade?
Ja tez sie podpinam. Wlasnie ten krem mnie strasznie zapchal... A wizalam z nim ogromne nadzieje. BARDZO PROSZE O ANALIZE
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 23:13   #1307
Dagmara1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 44
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, jestem tu na biochemi po raz pierwszy, ale coraz bardziej interesuje mnie to co nakładam na buźke, dlatego byłabym wdzięczna gdyby ktoś był w stanie przeanalizować mi składy tych 3 produktów. Dodam, że mam skóre dziwną- raz się błyszczy, raz łuszczy, a czasami wyskakują mi pryszcze, mimo to nie mam skóry tłustej, gdyż bez porządnej warstwy kremu nawilżającego moja skóra jest strasznie naciągnięta i piekąca, jednak nie moge jej zapychać bo powstają wągry. Używam dobrych marek a mimo to mam problemy ze skórą, dlatego podejrzewam, że mogę używać kosmetyku którego skłąd ma jakies destrukcyjne działanie.

1) Pianka do oczyszczania twarzy-Skład: Water, Glicerin, Myristic Acid, Stearic Acid, PEG-32, PEG-6, Lauric Acid, Polyethylene, Potassium Hydroxide, Sorbitol, Glycerylstearate Se, PEG-60 Glyceryl, Isostearate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Beeswax, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Edta, Citronellol, Linalool, Trehalose, Sodium Benzoate, Tocopherol.

2) fluid-Skład: aqua, isodecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethy methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, distearmonium hectorite, c9-15 fluoroalcohol phosphate, linalool, sodim chloride, limonene, isostearyl neopentanoate, panthenol, polyglyceryl-4 isostearate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, butylphenyl methylpropanediol, hexyl laurate, parfum, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxyaldehyde, hexyl cinnamal, methylparaben, phenoxyethanol, capryl glycol/caprylyl glycol, butylparaben, tocopherol

3 krem nawilżający Skład: Aqua, Glycerin, Stearyl Heptanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dioctyl Succinate, Silica, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Peanut Oil, Algae, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Pinus Sylvestris, Cereus Grandiflours, Butylene Glycol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Polyacrylamide, Parfum, Dimethicone, Hydrolyzed Wheat Protein, Aesculus Hippocastanum, Mannitol, Panax Ginseng, Tilia Cordata, Sucrose, Faex, Calcium Panthothenate, Biotin, Hydrolyzed Lupine Protein, Tecoma Curialis, Polyacrylic Acid, C13-14 Isoparaffin, Laureth 7, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Tetrasodium EDTA, Triclosan, Sorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, BHT, Mica, Barium Sulfate, Titanium Dioxide, Chlorphenesin

Jeśli znajdzie się ktoś kto będzie chętny opisać mi choć jeden kosmetyk to będę bardzo wdzięczna.
Dagmara1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 13:58   #1308
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dagmara1988 proszę o podanie nazwy kosmetyków, chyba nie czytałaś pierwszego posta więc go zacytuje

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Zanim zadasz pytanie o analize prosze o przygotowanie i podanie pelnych informacji:
-
nazwa kosmetyku, producent (pogrubione aby bylo czytelnie)
-jesli mozliwe proszę wkleić zdjecie produktu oraz skład INCI
-warto tez przejrzec poprzedni watek oraz liste gdzie sa wrzucone linki po analizie
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 17:14   #1309
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo proszę o analizę pod kątem zapychaczy oraz ewentualnych skladnikow wplywajacych na poprawe cery tradzikowej. krem polecila mi p. dermatolog ale nie jestem przekonana czy upora sie z moim problemem (tradzik grudkowo-zaskornikowy)


Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik
Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1). (23.04.2009)
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-11, 17:28   #1310
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

widze, ze pelno osob upomina sie o analize tego kremu
Tylko jakos nie widac tej odpowiedzi
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 14:57   #1311
fanka100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Miłości;*
Wiadomości: 7 340
GG do fanka100 Send a message via Skype™ to fanka100
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Ja tez sie podpinam. Wlasnie ten krem mnie strasznie zapchal... A wizalam z nim ogromne nadzieje. BARDZO PROSZE O ANALIZE
ja tez bym bardzo prosiła
__________________
Wojtuś !

Razem

fanka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 17:15   #1312
Awus16
Raczkowanie
 
Avatar Awus16
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, Chciałbym prosić o analize tego serum pod względem nawilżania włosów i ewentualnie każdym innym też. Będę bardzo wdzięczny.

Goldwell, Dual Senses, Curly Twist Leave - In Serum (Serum do włosów kręconych lub po trwałej ondulacji)

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-ondulacji.htm

Skład: Water/Aqua/Eau, Alcohol denat., Trisiloxane, Bambusa Vulgaris (Bamboo) Extract, Amodimethicone, Panthenol, Glyoxylic Acid, Di-C12-15 Alkyl Dimonium Chloride, Dimethicone, Ammonium Hydroxide, Steartrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Lactic Acid, Sodium PCA, Glycerin, Propylene Glycol, Styrene/VP Copolymer, Trideceth-12, Cetrimonium Chloride, Dimethiconol, Quaternium-80, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitol, Glycoproteins, Octyldodecyl PCA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Fragrance/Parfum, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Yellow 5/C.I. 19140, Orange 4/C.I. 15510, Blue 1/C.I. 42090.
Awus16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 21:22   #1313
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Baaaardzo proszę o szybki rzut okiem na ten balsam, przede wszystkim czy podoła nawilżaniu i czy mnie nie pozapycha <prosi>
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 09:29   #1314
Neni1984
Zakorzenienie
 
Avatar Neni1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 698
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny pomocy! Moja bezproblemowa cera stała się nagle problemowa i wrażliwa. Problemy zaczęły się po kilku aplikacjach filtru LRP Anthelios. Dostałam wysypki na szyi oraz policzkach, która przekształciła się w krostki i stany zapalne. Następny filtr, któremu dałam szanse to Bioderma - i znowu to samo
Próbowałam Humetanu żeby podleczyć buzię i (o zgrozo) zapchał mnie - ale tak zwyczajnie - dało się wyczuć podskórne grudki, ale nie wyglądało to tak źle jak przy Antheliosie oraz Biodermie.
Kupiłam kolejny krem Padło na Dax Cosmetics - Miód i mleko owsiane (super opinie na KWC). Oczywiście wysypka jak przy Antheliosie i Biodermie Nie wiem już czego używać, boje się kupić kolejny krem, już nawet nie ze względu na koszty, ale ze względu na moją buzię
Muszę dodać, że uczulają mnie także sypkie podkłady mineralne, testowałam L`Oreala i Essence. Mam uczulenie na nikiel, czyżby były nieoczyszczone?
Używałam też olejku jojoba i obawiam się, że także może mnie uczulać/podrażniać

Chciałabym wiedzieć, jakich składników unikać w kosmetykach
Poniżej wklejam składy w/w kosmetyków - pogrubiłam składniki powtarzające sie min 2 razy.

La Roche Posay, Anthelios AC SPF 30 (Fluid ochronny do skóry tłustej i trądzikowej)
Sklad: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

Bioderma, Photoderm Max Lait SPF 50+ / UVA 35 (Wersja z 2007r.)
Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclomethicone, Alcohol Denat., C20-22 Alkyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ptfe, C20-22 Alcohols, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben Ethylparaben

Dax Cosmetics, Perfecta Odżywianie, Odżywczy krem ochronny na dzień 'Miód mleko owsiane'
Skład: Aqua, Dicapryl Ether, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Octylodecanol, Propylene Glycol, Mel, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Avena Sativa, Xanthan Gum, Glycerin, Cetearyl Octanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyl Methoxycinnamate, Vitis Vinifera, Butyl Methoxybenzoylmethane, Carthamus tinctorius, prunus amygdalus dulcis, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, linoleic acid, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylaraben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum (15.01.2009)

Orion Pharma, Humektan (Krem nawilżający)
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben

OLEJ Z JOJOBA - DR. BETA Skład - 100% olej jojoba

L'Oreal, True Match Minerals (Sypki puder mineralny) Skład: Zinc Oxide, Talc, Boron Nitride, Dimethicone, Carnauba / Carnauba Wax, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Aloe Barbadensis / Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, [+/- May Contain: Ci 77163 / Bismuth Oxychloride, Ci77891 / Titanium Dioxide, Ci 77492, Ci 77499, Ci 77491 / Iron Oxides]

Essence, Pure Mineral Powder Make - Up (Mineralny puder sypki) Sklad: mica [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891] (25.04.2008)


Myślałam o wizycie u dermatologa, ale nie jestem pewna, czy trafię na obdarzonego tak wysoką wiedzą o składach jak Wy Jesteście moją ostatnią nadzieją

Edytowane przez Neni1984
Czas edycji: 2009-12-15 o 09:30
Neni1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 12:55   #1315
Neni1984
Zakorzenienie
 
Avatar Neni1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 698
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zauważyłam, że Methylparaben oraz Propylparaben są w wielu kosmetykach na końcu składu. Jeśli zapchały mnie w Humektanie to powinnam ich kategorycznie unikać w innych kosmetykach?
I jeszcze do powyższego postu - widzę, że w Antheliosie, Biodermie oraz Dax Cosmetics powtórzył się Propylene Glycol - może on jest winowajcą?
Neni1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-15, 15:12   #1316
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Neni1984 Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że Methylparaben oraz Propylparaben są w wielu kosmetykach na końcu składu. Jeśli zapchały mnie w Humektanie to powinnam ich kategorycznie unikać w innych kosmetykach?
I jeszcze do powyższego postu - widzę, że w Antheliosie, Biodermie oraz Dax Cosmetics powtórzył się Propylene Glycol - może on jest winowajcą?
Na składnikach zapychających w ogóle się nie znam,
więc odniosę się tylko do parabenów, to konserwanty, nierzadko stosowane w kosmetykach.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 00:17   #1317
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Przeciwtrądzikowy krem Cat's claw& aloe vera-co sadzicie?

Witam.Zakupiłam dzis zachęcona przez sprzedawcę w zielarskim
krem na trądzik (link do produktu na allegro)

http://allegro.pl/item836751752_krem...at_s_claw.html

Co myślicie o jego składzie? świeżo wyciśnięty sok z aloe vera, tlenek cynku ekstrakt cat's claw,etanol

Boję się że to kolejny badziew;/ ale już trudno zakupiła.chciałam poznać Wasze opinie.
Przeraziłam się jak otworzyłam pudełeczko i okazało się że krem ma kolor ciemnego fluidu
Nałożyłam na twarz i w sumie nie zauważyłam smug itp.
Co o nim myślicie?
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 16:26   #1318
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Przeciwtrądzikowy krem Cat's claw& aloe vera-co sadzicie?

Wypowie się ktoś na temat tego kremu?
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 16:56   #1319
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Przeciwtrądzikowy krem Cat's claw& aloe vera-co sadzicie?

A co tu pisać. Krem jak krem, nic ciekawego. Za 20 zl masz żel aloesowy Palomy plus któryś Babydream z cynkiem, bez podrażniającego etanolu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-16, 20:58   #1320
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Przeciwtrądzikowy krem Cat's claw& aloe vera-co sadzicie?

W sumie racja..
głupia dałam się namówić..Myślisz ,że moze mi zaszkodzić?? może lepiej nie stosować ? bo już nie wiem
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.