Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 12:35   #1771
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1369977 8]Wprawdzie pytanie skierowane do Hexxany, ale może pomogę...
W BU dostępny jest tonik PHA 6%, w ZSK są zestawy do przygotowania kremów z kwasami PHA 4% i 6%, a z gotowych preparatów to Neostrata.[/QUOTE]

Aha. O tej neostradzie czytałam to chyba bardzo drogi produkt. Jeszcze nigdy nic nie zamawiałam na BU. Może kiedyś skuszę się na te produkty. Kupiłabym te produkty teraz ale mam jeszcze wiele kremów, które zostały mi z wcześniejeszych kuracji przeciwtrądzikowych i chciałabym najpierw je wykorzystać .Chociaż są one za mocne dla mnie ze względu na cerę naczynkową to spróbuję nakładać je tylko na przebarwienia. Zobaczę jak zacznę stosować jak moja skóra zareaguje. Jeśli bedzie naprawde żle to skorzystam z kupna tych kwasów na BU.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 13:59   #1772
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hej
Ja też zaczęłam robić zapasy filtrów na zimę Dorwałam w SuperPharmie dwie emulsje Avene w promocji po ok. 48 zł, wprawdzie "tylko" 30, ale myślę, że da radę No i dwie kolejne termalki za friko hehehe. Lirene pomarańczowa do mojej cery niestety nie przemówiła, ani też 30 dzieciowa. Wiecie może, gdzie są jeszcze Avenki emulsje 50? O, a może macie pojęcie o sensownych filtrach ze Stanów? Chociaż chyba gdzieś czytałam, że w Stanach mają słabe filtry... Byłabym wdzięczna za podpowiedzi
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 20:11   #1773
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
U mnie w moich malutkich miasteczkach nie ma ani w rossmannie ani w naturze, są za to dwa sklepy takie czysto kosmetyczne - zwykłe, co działały jeszcze przed pojawieniem sie u nas rossmanna i tam jest ten filtr do kupienia. Spróbuj może przejść się po mniejszych sklepach, a jak coś zawsze mogę kupić dla Ciebie jak tylko będę miała wyjazd i Ci przesłać '

no problemo, Elfia4
Dzięki za podpowiedzi i propozycje. Mam jednak nadzieję, że uda mi sie kupić lirenkę w jakimś sklepie. Na początku wakacji widziałam ten filtr w intermarche, ale wtedy miałam niemal całą tubę w użyciu i perspektywę tego, ze może gdzieś trafi się promocja albo dobra cena na allegro. Niestety wszędzie pustki, a liczyłam na to, że będzie lepiej niz rok temu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 21:52   #1774
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Czy ktos ostatnio widział w jakimś sklepie (najlepiej sieciowym, supermarkecie itp) filtr liene?
Poszukuję filtra lirene do cery wraźliwej spf 50+. Robię powoli zapasy filtrowe na zimę i nie wyobrazam sobie, żeby go zabrakło
Udało mi się kupić sorayę dla dzieci spf 60 za grosze (oczywiście na allegro). Teraz szukam okazji z avene, bo chciałabym wypróbować któres z ich mleczek. Może jakieś polececie szczególnie. Luszą mnie mleczko spf 50+ dla dzieci i to w wersji "dorosłej".
Widzę, ze można za nieco ponad 50 zł trafić na zestawy z gatisami jeszcze. Dwa opakowania filtra to chyba za dużo szczęścia naraz, chociaż oferty kuszą.
Mój portfel znowu zacznie świecić pustkami, bo czaję się jeszcze na dermablend

Pozatym jak tak dalej pójdzie to zgromadzę w sumie kilkaset ml filtrów z napisem "zapasy na zimę". Póki są wakacje muszę wykończyć te, które mam, bo pół litra filtrów wystarczy zapewne do kolejnych wakacji. W końcu 1-1,5 ml na twarz oznacza max 400 ml filtra na rok (czyli średnio 4 tubki po 100 ml)
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hmmm....teoretycznie to moze lepiej zostan przy kombinacji Bioderma+podklad jezeli oczywiscie takie polaczenie pasuje Twojej skorze i nic na sile.
Jestes w trakcie jakiejs kuracji?bo jezeli nie a masz meczyc sie z filtrami w imie nie wiem czego to zostalabym przy samym podkladzie.
Moze to nie bedzie popularna rada ale nie jestes jedyna,ktorej ciezko jest dobrac filtr a kiedy bedziesz korzystala z ekspozycji czynnej to siegniesz po filtr.




Przyznam sie,ze jest problem z Lirene-probowalam stacjonarnie namierzyc ja u siebie w miescie i efekt byl mizerny
Co do lirenki... Mam dwie tubki, jedną w ogóle nie rozpoczętą i drugą użytą kilka razy. Niestety ten filtr siał na mojej twarzy potworne spustoszenie... Mogę podesłać, bo u mnie do niczego się nie nada...

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Hej
Ja też zaczęłam robić zapasy filtrów na zimę Dorwałam w SuperPharmie dwie emulsje Avene w promocji po ok. 48 zł, wprawdzie "tylko" 30, ale myślę, że da radę No i dwie kolejne termalki za friko hehehe. Lirene pomarańczowa do mojej cery niestety nie przemówiła, ani też 30 dzieciowa. Wiecie może, gdzie są jeszcze Avenki emulsje 50? O, a może macie pojęcie o sensownych filtrach ze Stanów? Chociaż chyba gdzieś czytałam, że w Stanach mają słabe filtry... Byłabym wdzięczna za podpowiedzi
Ja kupuję avene w aptece internetowej dom zdrowia (zamawiam za ponad 150 zł i wysyłkę mam za free). Musisz się zorientować co i jak z przesyłką za granicę...
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 12:15   #1775
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam koleżanki specjalistki Zamierzam niedługo zacząć stosować AcneDerm i waham się nad wyborem filtrów do niego. Wiedząc, że AD teoretycznie NIE jest fotouczulający, chcę używać możliwie niskiego (do mojej problematycznej buzi), ale też bezpiecznego filtra, czy wg Was, Lirene SPF 15 wystarczy na okres jesień+zima???
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 13:16   #1776
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
Witam koleżanki specjalistki Zamierzam niedługo zacząć stosować AcneDerm i waham się nad wyborem filtrów do niego. Wiedząc, że AD teoretycznie NIE jest fotouczulający, chcę używać możliwie niskiego (do mojej problematycznej buzi), ale też bezpiecznego filtra, czy wg Was, Lirene SPF 15 wystarczy na okres jesień+zima???

To,ze kwas nie jest fotouczulajacy to jedno a ochrona to druga sprawa-nie ma czegos takiego mozliwie niski filtr+ochrona
Warto siegac po filtry fotostabilne i sprawdzone preparaty.

Zapraszam do lektury
Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach CD-CZ.II

Od siebie dodam,ze mam okazje uzywac obecnie spray'u Antheliosa SPF 50+ i jest to jeden z lepszych filtrow,ktore moga byc dobre dla cer tlustych i mieszanych.Dostalam go do testowania w ramach akcji LRP Anthelios.
Filtr ma mega lekka konsystencje,blyskawiczni e sie wchlania,nie bieli!i nie zostawia tlustej warstwy,przyjemnie nawilza skore choc dla cer typowo suchych moze byc za slabe nawilzenie.
Wykonanie na nim makijazu jest przyjemnoscia .
Od dluzszego czasu uzywam mineralnej kolorowki i stad tez szukanie swietego Graala posrod filtrow,ktore spelnilyby swoje zadanie w 100% takze pod katem makijazu.
Anthelios spray staje sie swietna baza pod makijaz,uzywany do reszty ciala daje komfort przebywania na zewnatrz-bo nic sie nie klei i nie przywiera do ciala
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-08-17 o 10:40 Powód: Korekta ;-)
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 13:49   #1777
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Od siebie dodam,ze mam okazje uzywac obecnie spray'u Antheliosa SPF 50+ i jest to jeden z lepszych filtrow,ktore moga byc dobre dla cer tlustych i mieszanych.
Filtr ma mega lekka konsystencje,blyskawiczni e sie wchlania,nie bieli!i nie zostawia tlustej warstwy,przyjemnie nawilza skore choc dla cer typowo suchych moze byc za slabe nawilzenie.
Wykonanie na nim makijazu jest przyjemnoscia i choc nie ma Tinosorbow(co dla ortodoksow moze byc wazne) to przymykam na to oko.Od dluzszego czasu uzywam mineralnej kolorowki i stad tez szukanie swietego Graala posrod filtrow,ktore spelnilyby swoje zadanie w 100% takze pod katem makijazu.
Anthelios spray staje sie swietna baza pod makijaz,uzywany do reszty ciala daje komfort przebywania na zewnatrz-bo nic sie nie klei i nie przywiera do ciala
A jak oczka reagują na ten filtr?? jakieś pieczenie, szczypanie, łzawienie?? na fluid Anthelios moje niestety tak reagują ale w nim jest sporo alkoholu
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 13:55   #1778
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Również mam Antheliosa XL wersję spray.
Jest świetny do ciała.
Początkowo myślałem, że będzie rozpylać się mgiełką - ale gdzie wtedy przepisowa ilość?
Szybko się wchłania, nie lepi się (tylko na początku) i nie bieli.
Szkoda, że mam go dopiero teraz, bo mój kark zdecydowanie odróżnia się od szyi i twarzy
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 14:03   #1779
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
A jak oczka reagują na ten filtr?? jakieś pieczenie, szczypanie, łzawienie?? na fluid Anthelios moje niestety tak reagują ale w nim jest sporo alkoholu

W moim przypadku jest OK filtr nie migruje w okolice oczu i skora nie jest podrazniona ani nic innego zlego sie nie dzieje,obecnosc alkoholu nie dyskryminuje danego kosmetyku bo roznie on jest dodawany(szacunkowa ilosc zna tylko producent) ale w tym przypadku spray nawet nie ma tego charakterystycznego alkoholowego zapachu choc posiada alkohol denat w skladzie.
Do tej pory bardzo lubilam Creme Fondate( nie mial w skladzie alkohol denat) i jego nastepece krem XL 50+(ma alkohol denat w skladzie) i dla porownania dodam,ze one tez dobrze sprawdzaly sie w okolicach oczu.

Filtry Vichy tez maja zawarty w skladzie alkohol denat. i niestety potrafia podrazniac moje oczy,dosc szybko migruje filtr w te okolice i sam zapach jest dosc charakterystyczny z taka lekka gorycza.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 14:12   #1780
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Do tej pory bardzo lubilam Creme Fondate( nie mial w skladzie alkohol denat) i jego nastepece krem XL 50+(ma alkohol denat w skladzie) i dla porownania dodam,ze one tez dobrze sprawdzaly sie w okolicach oczu.
no właśnie dałaś mi do myślenia Hexxano bo posiadam też ten krem XL 50+ i stosuję go właśnie jako krem pod oczy na dzień i nie mam żadnych podrażnień jak po fluidzie myślałam, że to właśnie alkohol dent. sieje takie spustoszenie w okolicach oczu a to może być coś innego. ciekawe co??
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 14:16   #1781
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
no właśnie dałaś mi do myślenia Hexxano bo posiadam też ten krem XL 50+ i stosuję go właśnie jako krem pod oczy na dzień i nie mam żadnych podrażnień jak po fluidzie myślałam, że to właśnie alkohol dent. sieje takie spustoszenie w okolicach oczu a to może być coś innego. ciekawe co??
podrażniać mogą też glikole (zwłaszcza gdy są wysoko w składzie) no i "parfum"
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 14:25   #1782
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1374730 4]podrażniać mogą też glikole (zwłaszcza gdy są wysoko w składzie) no i "parfum"[/QUOTE]

dzięki, muszę przeanalizować i porównać składy kremu i fluidu
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 14:26   #1783
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1374730 4]podrażniać mogą też glikole (zwłaszcza gdy są wysoko w składzie) no i "parfum"[/QUOTE]

Tez masz racje tymbardziej,ze jezeli dany kosmetyk ma tendencje do migrowania w okolice oczu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 14:40   #1784
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

postudiowałam składy. okazało się, że mam krem ten w starszej wersji i był wtedy bez alkoholu. co do glikolu to nie wiem, czy mnie podrażnia serum z wit.c z BU ma go dużo, a oczy po nim nie pieką i nie łzawią, stąd moje podejrzenia, że sprawcą jest alk. denat.
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 15:56   #1785
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
postudiowałam składy. okazało się, że mam krem ten w starszej wersji i był wtedy bez alkoholu. co do glikolu to nie wiem, czy mnie podrażnia serum z wit.c z BU ma go dużo, a oczy po nim nie pieką i nie łzawią, stąd moje podejrzenia, że sprawcą jest alk. denat.
Bardzo mozliwe,ze tak winowacja jest alkohol denat. jednak
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 02:12   #1786
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Od siebie dodam,ze mam okazje uzywac obecnie spray'u Antheliosa SPF 50+ i jest to jeden z lepszych filtrow,ktore moga byc dobre dla cer tlustych i mieszanych.
Filtr ma mega lekka konsystencje,blyskawiczni e sie wchlania,nie bieli!i nie zostawia tlustej warstwy,przyjemnie nawilza skore choc dla cer typowo suchych moze byc za slabe nawilzenie.
Wykonanie na nim makijazu jest przyjemnoscia i choc nie ma Tinosorbow(co dla ortodoksow moze byc wazne) to przymykam na to oko.Od dluzszego czasu uzywam mineralnej kolorowki i stad tez szukanie swietego Graala posrod filtrow,ktore spelnilyby swoje zadanie w 100% takze pod katem makijazu.
Anthelios spray staje sie swietna baza pod makijaz,uzywany do reszty ciala daje komfort przebywania na zewnatrz-bo nic sie nie klei i nie przywiera do ciala
ma Tinosorb S
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 10:18   #1787
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
ma Tinosorb S

Moj blad zaraz poprawie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 18:18   #1788
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexx kupiłam Bioderme tonujaca.Faktycznie ciemna,chyba kupie "normalna"i wymieszamJednak zalecana ilosc nijak nie da sie nalozyc na twarz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

A jak uzywacie ten spray na twarz?"psikacie"na reke i dajecie na twarz czy od razu rozpylacie na twarz?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 18:35   #1789
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Hexx kupiłam Bioderme tonujaca.Faktycznie ciemna,chyba kupie "normalna"i wymieszamJednak zalecana ilosc nijak nie da sie nalozyc na twarz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

A jak uzywacie ten spray na twarz?"psikacie"na reke i dajecie na twarz czy od razu rozpylacie na twarz?
A jaki uzywasz tą Biodermę czy jest to ta:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470 ??

I czy ta która używasz daje Tobie lekkie zabarwiemie skóry tzn czy wystarczy zamiast podkładu??Czy może ona zastapić mi podkład??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 19:41   #1790
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Hexx kupiłam Bioderme tonujaca.Faktycznie ciemna,chyba kupie "normalna"i wymieszamJednak zalecana ilosc nijak nie da sie nalozyc na twarz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

A jak uzywacie ten spray na twarz?"psikacie"na reke i dajecie na twarz czy od razu rozpylacie na twarz?
Aplikuje na reke,ma kremowa konsystencje a aplikator w sprayu nie daje daje rozpylenia a tresciwa strużkę

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A jaki uzywasz tą Biodermę czy jest to ta:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470 ??

I czy ta która używasz daje Tobie lekkie zabarwiemie skóry tzn czy wystarczy zamiast podkładu??Czy może ona zastapić mi podkład??
Na pewno nie zastapi podkladu chyba ze nie masz zbyt problemaycznej skory i zalezy Ci jedynie na wyrownaniu kolorytu jezeli masz ciemniejsza karnacje bo w innym przypadku bedzie zbyt ciemna.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 19:48   #1791
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość


Na pewno nie zastapi podkladu chyba ze nie masz zbyt problemaycznej skory i zalezy Ci jedynie na wyrownaniu kolorytu jezeli masz ciemniejsza karnacje bo w innym przypadku bedzie zbyt ciemna.
Mam problematyczną skórę, zalezałałoby mi na pokryciu przebarwien potradzikowych wielu wiec pewnei sobie nie poradzi. Ale popytam sie w aptekach moze maja jakies probki wiec sprobuje. A mam jedna probke z Bioderma AR i teraz zauważyłam czytając , że ona jest też tonująca więc sprobuję ją.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 19:49   #1792
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Na opakowaniu piszą:
'nie rozpylać bezpośrednio na twarz'.

edit:
Właśnie sprawdziłem
Aby uzyskać około 1,2ml trzeba psiknąć 5 pełnych razy ;]
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-08-17 o 19:57
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:26   #1793
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexx dziekiniestety nie mogę go znaleźć w aptekach tzn jest ale tylko 20 i 30+
Mosutatsu chyba Twój post też jest kierowany do mnie więc dziękuję bo to cenna informacja
Majaki ja mam Biodermę tonującą https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...002-2006r.html bo chce przykryć przebarwienia i w zestawie z kremem brązujacym u mnie spisuje się ok i nie używam podkładu.
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-08-18 o 21:32
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:35   #1794
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Prosze bardzo
http://www.aptekawsieci.pl/i/12935/L...ray-200ml.html
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 18:25   #1795
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Tak to jest jak się jest niecierpliwym.....przepła ciłam i to nieźleale za to go już mamjutro wypróbuję to mam nadzieję cudo
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 20:36   #1796
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ten spray anthelios jest super. Narazie testuję, ale zaskoczył mnie pozytywnie. Spodzewałam sie wodnistej konsystencji, a spray to poprostu bardzo lekka wodnista emulsja. Jeśli 5 psiknięć daje przepisową ilośc na twarz, to u mnie wchłania się ona w ciągu minuty do matu i dałabym radę nałożyć więcej bez problemu.
Chyba przekonam się do formuły sprayu zamiast testować kolejne niekoniecznie lekkie mleczka i emulsje z filtrem
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 07:30   #1797
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

U mnie spray super nie jest ale jest ok.Niestety nakladam tylko 3 psikniecia a i tak sie swiece i troche lepie

A gdzie przechowujecie te filtry których nie uzywacie?Ja przez testowanie nazbieralam ich troche a przeciez szystkich naraz nie bede uzywac
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-08-20 o 07:49
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 14:43   #1798
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja pierwszy raz dzis wypróbowaŁam spray anhelios XL i miŁe zaskoczenie bo spodziewalam sie czegos wodnistego a jest to po prostu lekka emulsia, psikam na ręke i aplikuje - na razie na twarz i dekolt i ramiona bo wybieram sie na wycieczke rowerową i zobacze jak sie bedzie zachowywać na skórze po paru godzinach, po aplikacji lekko sie kleiŁ - mam cerę tŁustą trądzikową i trudną w pielęgnacji- po 10 minutach Ładnie się wchŁonoŁ, nie ma żadnego bielenia (czego nie cierpiaŁam przy innych emulsjach), daje przyjemne uczucie na twarzy , pozostawia delikatny film, można go lekko przypudrować puderem w kamieniu, nie znam sie na skŁadach tak dobrze ale raczej jest stabilny i mozna nakŁadać makijaż,
skŁad na opakowaniu krutki - tym lepiej dla mnie , pisze że nie zatyka i nie ma parabenów - to też ważne,
duża butelka 200 ml - starczy chyba na bardzo dŁugo
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 16:38   #1799
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam
Przyłączę się do wątku bo mnóstwo tu konkretnych, przydatnych wiadomości o filtrach
Mam też pytanie, czy ten spray o którym ostatnio mowa to nowa wersja tego
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18948 ?

losek78 z mojej niewielkiej -jak na razie - wiedzy wynika że filtry w kosmetykach LRP są destabilizowane przez kosmetyki kolorowe(poza paroma wyjątkami).
Proszę o korektę jeśli się mylę
__________________
...Wizaż Victim...
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 17:15   #1800
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Witam
Przyłączę się do wątku bo mnóstwo tu konkretnych, przydatnych wiadomości o filtrach
Mam też pytanie, czy ten spray o którym ostatnio mowa to nowa wersja tego
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18948 ?

losek78 z mojej niewielkiej -jak na razie - wiedzy wynika że filtry w kosmetykach LRP są destabilizowane przez kosmetyki kolorowe(poza paroma wyjątkami).
Proszę o korektę jeśli się mylę
Wyglada na to, ze skład mają ten sam lub bardzo podobny, ale porównałam je bardzo pobieżnie.
To dokładnie ten spray: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32178
Nowa wersja jest jak wiedzę korzystniejsza cenowo, bo stary 125 ml spray kosztował ok. 60 zł, a nowy 200 ml kosztuje ok 70 zł. Najtańszy spray w aptekach internetowych kosztuje nieco ponad 60 zł w zestawie z mini wersją balsamu po opalaniu. W aptekach stacjonarnych kosztuje zapewne więcej, ale to i tak 200 ml filtra w cenie podobnej do 100 ml emulsji w tubce
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.