Filtry UV a makijaż - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-14, 20:05   #3091
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sante 61260 Kremowy podkład Nr 22,ciemny http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/378
i Lavera Make-up Fluid Naturel http://apmp.natura.xip.pl/product_in...products_id/85
mam nadzieję, że udało mi się dobrze wkleić linki ,
Lavera na swojej stronie ma składy tylko "substancji aktywnych" co znaczy wszystko i nic, trochę się do nich zraziłam, bo reklamują się jako kosmetyki wegańskie (czyli można rozumieć że nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego), a mają w składach lanolinę i wosk pszczeli;
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 16:12   #3092
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Filtry UV a makijaż

czy mika na piątym miejscu nie destabilizuje parsolu?
kupiłam wczoraj polecany podkład Isadory w piance, nie sprawdzałam nawet składu w sklepie a potem w domu patrzę - mika!
na wizażu przeczytałam
"Szczegolnie zas destabilizuja Parsol:
talk
mika
dwutlenek tytanu
tlenek cynku
tlenki zelaza (pigmenty)"
jak to jest z tym podkładem Isadory?!
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 16:33   #3093
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Filtry UV a makijaż

Podkładu Isadory nie ma na liście:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

Czyli można go stosować jedynie z filtrami Avene.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 17:57   #3094
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

podkład jest na liście, ale już go usuwam. dhama, dzięki za zwrócenie uwagi. lista została stworzona dawno temu i jak tylko uda mi się znaleźć skład w Internecie, to weryfikuję, kilka pozycji już z tej pierwotnej listy usunęłam, ale nie jestem w stanie sama sprawdzić wszystkich pozycji.

Water , Cyclomethicone/Clyclopentasiloxane , Cetearyl Ethylhexanoate , Propylene Glycol , Mica , Silica , Squalane , Sodium Polyaspartate , Beheneth-30 , Myristyl Alcohol , Glyceryl Isostearate , Glycerin , Polysorbate 20 , Hydrogenated Vegetable Oil , Potassium Cetyl Phosphate , Dimethicone , Copolyol/BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane , Glyceryl Stearate , Polyperfluoromethylisopro pyl Ether , Methylparaben , Potassium Sorbate , Propylparaben , Aluminum Sulfate , Carbomer , Cetearyl Alcohol , Cetearyl Glucoside , Hexylene Glycol , Fructose , Glucose , Sucrose , Urea , Dextrin , Alanine , Glutamic Acid , Aspartic Acid , Sodium Hyaluronate , Tocopherol , Cellulose Gum , Xanthan Gum , Ascorbyl Palmitate , Titanium Dioxide CI 77891 - May Contain , Iron Oxides CI 77491, 77492, 77499 - May Contain , Ultramarines CI 77007 - May Contain
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 18:01   #3095
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ups. To nie wiem, jak patrzyłam że go tam nie widziałam. Przepraszam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 18:30   #3096
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Filtry UV a makijaż

[quote=justa79;3705934]podkład jest na liście, ale już go usuwam. dhama, dzięki za zwrócenie uwagi. lista została stworzona dawno temu i jak tylko uda mi się znaleźć skład w Internecie, to weryfikuję, kilka pozycji już z tej pierwotnej listy usunęłam, ale nie jestem w stanie sama sprawdzić wszystkich pozycji.

nie ma sprawy, cieszę się że przyczyniłam się do ulepszenia listy
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 18:42   #3097
grazia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż

mam pytanie bo przeszukalam caly watek i nie znalazlam nic na temat podkladu rozsw.antystresowego z avonu a jest on na liscie podkladow niegryzacych sie z filtrami, mam jeszcze filterek-FLUID LRP ANTHELIOS XL
i ciekawa jestem czy sie ten podklad lubi z filtrami LRP.
grazia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 20:28   #3098
Kimberley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie wiem do którego wątku się podpiąć, bo nowego nie chciałam zakładać, więc spróbuję tutaj Czy wiecie może czy firma avene na swoich opakowanich daje datę: "najlepiej zuzyć do", czy może "datę produkcji"? Mam 1/2 avene 60 i zastanawiam się czy 03 05 to data produkcji czy nie? Hmmm chociaż to tak czy tak juz przeterminowane chyba...
Kimberley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 20:34   #3099
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kimberley Pokaż wiadomość
Czy wiecie może czy firma avene na swoich opakowanich daje datę: "najlepiej zuzyć do"
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 21:07   #3100
Kimberley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź
Kimberley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 06:19   #3101
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Justa79
Avene Couvrance? chyba tylko dla filtrów Avene, bo ten w kompakcie zawiera titanium dioxide i octyl methoxycinnamate wysoko w składzie (iron oxides i talk pod koniec składu). zaś fluid zawiera: octyl methoxycinnamate, zinc oxide i titanium dioxides. tak więc oba destabilizują Parsol. puder z tej serii również (2 pierwsze składniki to talk i mika). te podkłady mają pigmenty w otoczkach, ale to będzie titanium dioxides i zinc oxide, więc one nie będą stanowiły problemu, ale octylu methoxycinnamate nie zamykają chyba w otoczkach?
To w końcu Avene couvrance fluid można stosowac na filtry inne niż Avene, czy nie? (Na liście dozwolonych kometyków widnieje jako dozwolony...)
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 08:29   #3102
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
To w końcu Avene couvrance fluid można stosowac na filtry inne niż Avene, czy nie? (Na liście dozwolonych kometyków widnieje jako dozwolony...)

bo nie wszystkie pigmenty zamknięte są w otoczkach silikonowych i nadal będzie destabilizował filty zawierające Parsol.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-19, 09:16   #3103
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kupiłam sobie Toleriane..zobaczymy jak będzie się spisywał..bużka
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 19:58   #3104
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

I znowu trafiam na swoj ulubiony watek Tutaj znajde zawsze fachowa pomoc. Z DP jestem zadowolona, matuje przyzwoicie dlugo, jak na mnie... Ale mam ochote znowu na cos brazujacego. Cos delikatnego, lekko zoltego, lekkiego... Zeby sie tym opruszyc i wygladac na "zdrowsza". Cos innego od Ziemii (bo z nia mozna jednak przesadzic...). Myslalam nawet o ciemniejszym odcieniu DP... Ale moze jest jakis klasyczny brazer, ktory lekko mnie podkolorowi i nie zrobi brzydkich plam? Aha... i koniecznie bez drobinek.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 21:24   #3105
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość

bo nie wszystkie pigmenty zamknięte są w otoczkach silikonowych i nadal będzie destabilizował filty zawierające Parsol.
A ja właśnie wielokrotnie czytałam, że fluid (nie kompakt) Couvrance Avene ma otoczki silikonowe, Toleriane nie.

Dlatego Avene - fluid korygujący jest na liście dozwolonych podkładów.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 21:41   #3106
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
A ja właśnie wielokrotnie czytałam, że fluid (nie kompakt) Couvrance Avene ma otoczki silikonowe, Toleriane nie.
Smoku wyjasnialam post Justy79

Cytat:
Napisane przez Justa79
Avene Couvrance? chyba tylko dla filtrów Avene, bo ten w kompakcie zawiera titanium dioxide i octyl methoxycinnamate wysoko w składzie (iron oxides i talk pod koniec składu). zaś fluid zawiera: octyl methoxycinnamate, zinc oxide i titanium dioxides. tak więc oba destabilizują Parsol. puder z tej serii również (2 pierwsze składniki to talk i mika). te podkłady mają pigmenty w otoczkach, ale to będzie titanium dioxides i zinc oxide, więc one nie będą stanowiły problemu, ale octylu methoxycinnamate nie zamykają chyba w otoczkach?
Kiedys ten problem w miare wnikliwie usilowalam rozwiazac. I niestety nie znalazlam niczego konkretnego. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, tylko gdybania, ze prawdopodobnie pigmenty sa zamkniete w silikonowych otoczkach, ale nawet na BU Basia nie miala co do tego 100 % pewnosci.

Tolerine ma otoczki z aminokwasow - pisala o tym Asinek.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 21:42   #3107
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Filtry UV a makijaż

muszę się wam pochwalić , odwiedziłam dzisiaj swoich rodziców, moja mama nie mogła wyjść z zachwytu jaką mam piękną cere no i ten koloryt nie całkowicie blady tylko delikatnie oliwkowy, co chwile mnie wypytywała co to za fluid mam na twarzy a ja miałam Antka lait inaczej creme , nałożyłam go chyba z 3 ml bo taki dziś mróz i na to LU. Nie sądziłam że dożyje dnia kiedy filtr bedzie wyglądał tak dobrze na mojej twarzy że inni bedą zachwycać się niąa w szczególności moja mama
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 22:41   #3108
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
I znowu trafiam na swoj ulubiony watek Tutaj znajde zawsze fachowa pomoc. Z DP jestem zadowolona, matuje przyzwoicie dlugo, jak na mnie... Ale mam ochote znowu na cos brazujacego. Cos delikatnego, lekko zoltego, lekkiego... Zeby sie tym opruszyc i wygladac na "zdrowsza". Cos innego od Ziemii (bo z nia mozna jednak przesadzic...). Myslalam nawet o ciemniejszym odcieniu DP... Ale moze jest jakis klasyczny brazer, ktory lekko mnie podkolorowi i nie zrobi brzydkich plam? Aha... i koniecznie bez drobinek.
Ivvonko, wypróbuj spodek Sephory - świetny brązer i naprawdę nie można sobie nim zrobić krzywdy. Drobinki maleńkie niby widać w pudernicym ale na twarzy nie. Naprawdę polecam, bo kocham go miłością wielką i szczerą!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 21:33   #3109
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Aniu, a jakbys go porownala z Ziemia Egipska? Ktory jest naturalniejszy?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 21:37   #3110
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
I znowu trafiam na swoj ulubiony watek Tutaj znajde zawsze fachowa pomoc. Z DP jestem zadowolona, matuje przyzwoicie dlugo, jak na mnie... Ale mam ochote znowu na cos brazujacego. Cos delikatnego, lekko zoltego, lekkiego... Zeby sie tym opruszyc i wygladac na "zdrowsza". Cos innego od Ziemii (bo z nia mozna jednak przesadzic...). Myslalam nawet o ciemniejszym odcieniu DP... Ale moze jest jakis klasyczny brazer, ktory lekko mnie podkolorowi i nie zrobi brzydkich plam? Aha... i koniecznie bez drobinek.
moze terracota Guerlaina?
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 22:10   #3111
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Smoku wyjasnialam post Justy79



Kiedys ten problem w miare wnikliwie usilowalam rozwiazac. I niestety nie znalazlam niczego konkretnego. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, tylko gdybania, ze prawdopodobnie pigmenty sa zamkniete w silikonowych otoczkach, ale nawet na BU Basia nie miala co do tego 100 % pewnosci.

Tolerine ma otoczki z aminokwasow - pisala o tym Asinek.
No ja też się na gdybaniach oparłam, zresztą nie zagłębiałam się, bo płynny podkład mi nie potrzebny, nie używam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 09:33   #3112
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Filtry UV a makijaż

dziewczyny, przeczytalam jedną wypowiedz w tym watku o tym podkladzie yves rocher http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2164
czy on napewno nie bedzie destabilizowal filtrow? spokojnie moge nakladac na LRP AL? czytalam recenzje na KWC ale nikt nie pisze jak sie on sprawuje na filtrach. Prosze o jakies podpowiedzi jesli ktos ma z nim takie doswiadczenie
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 10:44   #3113
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
dziewczyny, przeczytalam jedną wypowiedz w tym watku o tym podkladzie yves rocher http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2164
czy on napewno nie bedzie destabilizowal filtrow? spokojnie moge nakladac na LRP AL? czytalam recenzje na KWC ale nikt nie pisze jak sie on sprawuje na filtrach. Prosze o jakies podpowiedzi jesli ktos ma z nim takie doswiadczenie
Jest ujety na liscie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134


Nie oczekiwalabym aby na KWC byly popularne recenzje jak sprawuje sie na filtrach osobiscie mialam probki tego podkladu i jak dla mnie on jest zbyt gesty,nie lubie takiej formuly podkladow.Druga sprawa,ze nie moglam dobrac odcienia takze ja jestem na NIE wobec tego podkladu ale to kwestia cery i upodoban.
Jezeli masz mozliwosc to przetestuj przed zakupem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 10:47   #3114
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Filtry UV a makijaż

No właśnie problem w tym ze nie mam. Kupuje tylko na podstawie ulotek. a moglabys powiedziec cos o kolorach? Myślisz że w polączeniu z filtrem bedzie tluste "ciacho"?
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 11:04   #3115
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Odpowiem tak,nie mam totalnie bladej cery-owszem mam jasna karnacje ale o brzoskwiniowym odcieniu i...kazdy kolor podkladu YR byl w widoczny sposob za ciemny a juz najbardziej bylo to widac na granicy zuchwy i po nalozeniu na policzki-on sie nawet nie stapial z cera......Na filtrze tworzyl maz,ktorej nie moglam rownomiernie rozprowadzic.Jest gesty i zbyt kremowy jak dla mnie.
Jakich zazwyczaj uzywasz odcieni z podkladow? To,co testowalam to odcien cynamonowy,brzoskwiniowy i liliowy-swoja droga nie wiem kto wpadl na tak debilne nazwy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 11:12   #3116
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Filtry UV a makijaż

obecnie pasuje mi 'buff' Revlona Soft flex jednak dopiero po zakupie go dowiedzialam sie ze jednak on tylko na Aveny sie nadaje. Czy ktorys odcien bylby do niego zblizony?
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 11:44   #3117
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Na filtry Avene nadaje sie kazdy podklad natomiast,te ktore maja Parsol czyli Vichy,LRP potrzebuja podkladow czy pudrow bez talku czy miki,ktore destabilizuja Parsol.

Jezeli chodzi o odcien podkladu to zaden nie przypomina mi Buff Revlonu a nawet nie jest jakos specjalnie zblizony
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 13:14   #3118
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Maggie,terrakota dla blondynek jest lekko zbyt rozowa jak dla mnie, wolakabym cos bardziej "zoltego" lub "oliwkowego"
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 14:12   #3119
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Maggie,terrakota dla blondynek jest lekko zbyt rozowa jak dla mnie, wolakabym cos bardziej "zoltego" lub "oliwkowego"
to może taka nie dla blondynek (tzn. klasyczna). Ona na mojej twarzy jest wlasnie taka lekko zolta (czego ja z kolei nie lubie )
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 15:21   #3120
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Maggie,terrakota dla blondynek jest lekko zbyt rozowa jak dla mnie, wolakabym cos bardziej "zoltego" lub "oliwkowego"
Ivv ladniejsza jest dla brunetek, albo jak pisala Maggie zwykla, ma kilka odcieni i cos na pewno znajdziesz.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.